Nationale voetbalkompetitie Erwin Albert brengt weer voetbalvreugde op Freethiel Op een diefje 1Jrbain Braems: «Werken aan andere speelwijze...» Erwin Albert: trofee en nieuw doelpunt Eerder punt gewonnen, dan verloren Van Camp tweemaal op paal WILFRIED PUIS IS NIET MEER paal kopte en djede o: loor Verplancke er hei Enkele kansen raarst oor opvi lalgte: nny Goo bij Sportkri DING DONG!... IN DE 411e MINUUT: DOELPUNT GESCOORD DOOR HET NUMMER ACHT: ERWIN ALBERT!... Onze trainer gaat weer een week zitten wenen rangsp jeld er r4 ediger üjjj en ziJ - pi an E JE; iten 1 iep mo De Bo XT it iede: ---jluchi i ebenrc ft k( dn. to rrije 5 U^MAaAWÜaberelke e echte iras in mfeit v; larelbel aatste e helft ip de v erflanl rrankw i verle Albertsen, 1 ers, Bc Trainer Urbain Braems zag er echt gelukkig uit na de wedstrijd van zijn Waaslanders tegen Waregem «Ik heb anders de laatste minuten van de wedstrijd nogal met de schrik gezeten, vertelt hij. Waregem ging steeds maar beter en gevaarlijker spelen. Gelukkig voor ons mist Denorme daar in de slotminuut nog een enige scoringskans. Waregem is voor Beveren steeds een moeilijke ploeg gebleken. In de finale om de Beker van Vlaanderen kregen we hier toch ook het deksel op de neus. Ik ben dus ontzettend blij omdat we eindelijk nog eens de twee puntjes hebben gepakt. Over Van Moer vertelde de geel-blauwe oefenmeester het vol gende: «Wilfried verscheen erg geprikkeld aan de aftrap. Zijn niet-aanduiding voor de nationale ploeg blijft zwaar op de maag lig gen. Hier bewees Wilfried in ieder geval nog steeds een topspeler te zijn. Gaat alles nu beter gaan voor Beveren? Vandaagvooral in de eerste helft, hep het natuurlijk nog niet gesmeerd, maar er is verbetering merkbaar. We werken momenteel aan een andere speelwijze. We hebben geop teerd voor een sterke defensie en aanvallend werk langs de vleugels. Baecke heeft dat hier reeds uitstekend gedaan. Op die weg moeten we verder werken H.A. Voor de aftrap van de wedstrijd Beveren - Waregem kreeg Erwin Albert een mooi geschenk aangeboden vanwege de Beverense supporters. Hierdoor lauwer den de SK-supporters bun verdienstelijkste spelers van bet voorbije seizoen. Uit banden van voorzitter Jan Van Ussel kreeg Albert de trofee die vorig jaar naar Freddy Buyl en daarvoor tweemaal naar Jean Janssens was gegaan. De Duitser moet dan meteen beseft hebben wat de supporters nu precies van hem wilden. Voor de aftrap vertelde hij ons nog: Stilaan kom ik weer in konditie. Het gesukkel met allerlei kwetsu ren is eindelijk voorbij. Het enige dat er nu nog nodig is is een nieuw doelpunt om mijn zelfvertrou wen volledig terug te winnen. Pas dan zal ik op nieuw honderd procent spelen. Erwin slaagde in zijn opzet. Het bracht Beveren eindelijk nog eens twee punten op. En in het voor uitzicht van de zware konfrontatie tegen Hajduk Split een enorme opluchting voor de Beverense verantwoordelijken. Voor Erwin Albert zelf waar schijnlijk weer een paar puntjes voor de volgende trofee. Dit jaar was de uitslag: 1Erwin Albert 259 stemmen; Heinz Scbönberger 177 en Jean-Marie Pfaff 151. H.A. Lokeren zou het in Winterslag niet gemakkelijk krijgen, daar was iedereen wel van overtuigd. Het rekende echter op twee punten. Die zijn er niet gekomen. Op basis van het gepresteerde mogen de Waaslanders zich zelfs gelukkig achten met het behaalde punt. Eerder een punt gewonnen dus dan eentje verlo ren. Zo zagen ook de beide trainers het na afloop. Mathieu Bollen (Winterslag): «We zijn er vandaag weer in geslaagd een redelijk ritme op te leggen en dat ook tot het einde vol te houden. Er werd één van de betere wedstrijden gespeeld van dit seizoen. Vroeger in het seizoen speelden wij ook wel eens op deze manier maar kregen dan door een gebrek aan organisatie te veel goals binnen. Nu lijkt men vooral achteraan veel beter georganiseerd.» Robert Waseige: «Gerekend met het spel van de tegenstander geloof ik dat we ons verdienstelijk hebben verdedigd. Als ik een betere ploeg moet aanduiden dan geef ik de punten aan Winterslag. Als enigszins verzachtende omstandigheid vertel ik daarbij dat we door de diverse kwetsuren nogal gehandicapt in het veld kwamen. Ik heb iedereen zowat laten spelen in funktie van de Europese wedstrijd op Saloniki. In die funktie heeft vooral Gudjohnsen mij nogal voldoening gegeven. Mommens stond wel op het scheidsrechtersblad gezien Laroy tijdens de opwarming uitviel. Ray mond mocht evenwel niet spelen van de dokter. Maar ja, ik moest wel veertien namen opgeven. Raymond zou pas in het alleruiterste geval zijn ingevallen. Gelukkig hoefde het niet.» R. CoREMANS 18 - 23.10.1981 - De Voorpost Be veren-Waregem l-O Toen Erwin Albert in de zesde minuut van de tweede helft via de paal en de Waregemse doelman Beveren op voorsprong schoot, was het precies 411 minuten geleden dat de Waaslanders nog een kompetitiegoaltje hadden gemaakt. Dit doelpunt, pas het vijfde geelblauwe dit seizoen, brak de wedstrijd open. Na een saaie, inspiratieloze eerste helft, werd er plots degelijker gevoetbald en kregen de weinige kijkers nog aantrekkelijk spek takel. voetbal op Freethiel weer aantrekkelijk. Beveren be sefte in de laatste tien mi nuten dat Waregem best eens een goaltje kon lukken en de Waaslanders gaan meer teruggetrokken spe len. Ei zo na krijgt Ware gem dan nog loon naar werken wanneer Denorme alleen voor Pfaff de bal maar in te duwen had, maar in zijn haast ver over knalde. Ontgoocheling bij de Westvlamingen, vreug de bij de Waaslanders. Maar vooral gelukkige kij kers die eindelijk weer eens een degelijk voetbalspekta kel te zien kregen. Hugo AERTS Toeschouwers: 4.000 Scheidsrechter: Crucke Doelpunt: 51'Albert 1-0 Beveren: Pfaff, Jaspers, Ga rot, Buyl, Baecke, Van Moer (75' Schoofs), Schön- berger. Theunis, Martens (86' Weihrauch), Albert en Creve. Waregem: De Coninck, De norme, Michielsen, Luc Millecamps, Loovens, De- kenne, Mark Millecamps, Mucha, Decroix (84' Carlos De Coninck), Veyt (59' Dele- Beveren - Waregem 1-0. Erwin Denorme kan niet beletten dat Ronny Martens op doel schiet (pm) Er was in de eerste helft echt weinig te zien. Beve ren, met Van Moer en Al- bert, vond moeilijk zijn draai op een spekgladde grasmat Waregem speelde voorzichtig en zelfs open counterkansen werden on gebruikt gelaten. We moes ten dan ook tot het halfuur wachten op een eerste doel kans voor de Waaslanders. Het was dan nog verdedi ger Baecke die daar met een ver schot voor tekende. De weinig gevaarlijke num mertjes van Beveren wer den door de Waregem-ver- dedigers gemakkelijk op gevangen en wanneer geel- blauw het in de hoogte zocht, werden de ballen daar door de lange Luc Mil lecamps en Loovens wegge werkt. Beveren deed zijn best, werkte hard maar de afwerking liep weer mis. Zowel Martens als Creve kregen in de slotminuten van de eerste helft nog een kans maar kenden geen sukses. Na de rust bleef Beveren drukken maar kwam ook Waregem meer en meer in de wedstrijd. Albert schoot van ver over maar wanneer even later een mislukt schot van Theunis onver wacht voor de voeten van Erwin Albert valt gaat de Duitser met een paar schijnbewegingen voorbij zijn bewaker en na precies 411 minuten kunnen de SK-supporters eindelijk op nieuw om een doelpunt juichen. Het schot van Al- bert gaat via de paal en de vingertoppen van doelman Do Coninck tegen de net ten. Het spelbeeld verander de nu totaal. Van de twee teams die in de eerste helft over het Freethielgras dwaalden, geen spoor meer. De spelkwaliteit ver beterde en het zware veld en het slechte weer konden geen domper zetten op de inzet van de twee ploegen. Beveren, opnieuw met een goede Van Moer-Schönber- ger-motor, schiep nu nog meer kansen. Creve, goed op dreef, schept kansen vanop de linkervleugel maar Martens, zaterdag niet in zijn dagje, Theunis en Albert verkwanselden de mogelijkheden. Ook Ware gem gaat steeds beter spe len. Desmet noopt Pfaff tot een sensationele redding en Delesie, ingevallen voor Veyt, brengt meer en meer vaart in de Westvlaamse aanval. Eindelijk maken geregelde doelkansen het Wint er slag-Lokeren 0-0 Miezerige regen, donkere triestige buurt, doorgaans op een zaterdagavond en vaak een vrij sensationele, geladen wedstrijd. Dat zijn reeds meermaals de omstandigheden geweest waarin Lokeren naar Limburg trok. Ook nu was men daar weer welkom. Getuige hiervan het hoog aantal toeschouwers. En weer bijna identieke omstandigheden aan de Genk se mijnen. Beide ploegen werden blijkbaar voor de wedstrijd aangemaand hun kans te gaan op de volle inzet. De gedachte aan woensdag voegde daar nog bij dat het best zo vlug mogelijk gebeurde zodat de rest wat rustiger kon afgewerkt worden. Geen van beide is daar echter in geslaagd, al deden zij er negentig minuten hun uiterste best voor. rerd. Door de late reaktie van Jourquin kwam het echter over dat Berger in buitenspelpositie stond en aangezien die de bal achter uit kreeg van Davids barst te het ontevreden thuispu bliek l08. Winterslag zou nog dicht bij voorsprong komen, maar telkens was Hoogen- boom, samen met Gudjohn sen een uitblinker, paraat. Lokeren sloeg nog eens op een diefje terug. Gud johnsen zette vanop rechts voor en de vallende Larsèn zond in één tijd over het doel. Dat was het sein voor de Genkenaars om zich te wapenen tegen de uitvallen en voorzichtig het laatste kwartier in te gaan. Daar was Lokeren niet kwaad voor, gezien het meermaals korter bij verlies dan bij winst had gestaan. Robert COREMANS FC Winterslag: De Bruyne J.P., Houben, Billen, (87' Denier), Vanlessen, Lam- bnchts, Albertsen, Denier P., Berger K., Davids SC Lokeren: Ha boom, Ingels, Snelder Schrijver, Dalving, wachter (64' Verbrug Somers, Gudjohnsen, banski, La to, Larsen. Scheidsrechter: Jourqi Toeschouwers: 8.000 Boeking: Lambrichts, ving, Berger, Snelden Robert Waseige en Thieu Bollen wilden zaterdag al niet meer in hun kaarten laten kijken! Beveren - Waregem 1-0. Wilfried Van Moer was nog eens voor de partij en meteen kwam Beveren weer aan de bak (pm) Lokeren werd voor de af trap niet gespaard door het lot der kwetsuren. Mom mens en Verheyen herstel den nog steeds van hun ver wondingen tegen Tonge ren. Daar werd nog vrij on verwacht Laroy aan toege voegd. Rony stond wel op het blad met de samenstel ling der ploegen. Toen werd opgelopen liep Lu- banski evenwel met de groep mee. Rony bezeerde zich tijdens de opwarming aan de rug. Eerst werd ge vreesd dat het om een ge klemde spier ging. Achter af werd vastgesteld dat het om een spierscheuring ging. Enkele weken rust dus voor de Lokerse mid denvelder die de laatste tijd blijk gaf van een gestadige verbetering. Ondanks het zware veld spaarde geen enkele ploeg zich van in de aanvangsmi- nuten en dat zou zo blijven tot ongeveer een kwartier voor tijd, toen alsof het was afgesproken, het licht plot seling op voorzichtig sprong. De Waaslanders begon nen nogal gulzig, al mond de dit niet zo direkt in open doelkansen uit. Toch no teerden we een schuchtere poging van Snelders en een schot van Lato dat van de punt van zijn schoen ver trok en tegen de paal sloeg. De brede tacklins die door het gladde veld mogelijk waren remden wel eens het aanvallend spel. Een aan valler kan in zo'n omstan digheden immers moeilijk ontkomen als iemand over enkele meters naar hem toeschuift. Winterslag zette tegen over de akties van de Dak- nammers een gevaarlijk schot van Davids, een prachtmaneuver van Weis en dé kopstoot uit de wed strijd van Billen, gevolgd door dé save van de wed strijd van Hoogenboom. Na rust was het twintig minuten kermis geblazen voor de mijnjongens Loke ren werd als het ware op zijn doel geplakt en zowel Larsen als Lato dienden mee te verdedigen. De «vieze mannen» slaag den er dan toch in te sco ren. Thijs stuurde de bal in de richting van Davids die achteruit tot bij Berger trapte. Een lage bal en Hoogenboom was een ver slagen man. Niet volgens de grensrechter echter die bij de doorstootbal naar Da vids duidelijk en terecht buitenspel had gesignale- ïllt Kieldrecht - Waasmunster: 2-2 Wanneer Van Camp ii lereerste wedstrijdi reeds op de binnenkant paal schoof en Johnny kon binnenduwen zat S. middellijk op rozen, meesterschap duurde et slechts tien minuten, bezoekers dreigden doo doen van De Beule f slechte terugspeelbal van op zijn keeper. Sparta geleidelijk de betere plo mocht dat ook in cijfers I tigen door een afstands K>rg« van Schalckens. Na de pauze bracht de ploeg met krachtvoetbal en lans weer in haar dat alweer I.uk Van gen de paal kopte en bound door benut. Johnny Dielis bleven gens zonder afwerking overhaasting, en Sparta in de laatste op gelijke hoogte een strafschop van toegestaan voor handspel van Conny konden de misschien wel moesten geven dat het geheel genomen derlag. rukt. hei «toen 1 g naai waftposit Duwde Lokeren mee naar eerste klasse Op de morgen van de dag voor de nieuwe Europese bekerwedstrijden overleed te Klemskerke een van de grote namen uit de Belgische voetbalwereld. Verrassend vernam sportief België het overlijden .van Wilfried Puis. 38 jaar slechts stierf Wilfried na een langdurige ziekte. De naam Puis blijft voor altijd verbonden met het Anderlecht van de jaren zestig. Als achttienjarige was hij daar via VG Oostende terechtgekomen. Puis, met de fameuze linker voet, speelde tien seizoenen lang bij de Brusselse kam- pioenenploeg. Anderlecht maakte Puis groot maar Puis hielp de ploeg ook vijf keer naar een nationale titel. In 1964 kreeg Wilfried, de voetbalkunstenaar, de hoogste Belgische voetbalonderscheiding: de Gouden Schoen. Puis hunkerde naar het Westvlaamse kustgebied, zijn geboorteland en in 1971 kon hij naar Club Brugge Daar had hij lang naar getracht maar pas wanneer Anderlecht in Rensenbrink een waardige vervanger meende gevon den te hebben kon Wilfried weg. Hij bleef slechts een seizoen op de Klokke. Het volgende seizoen vroeg Jef Jurion, jarenlange ploegmaat bij Anderlecht en toen trainer bij tweedeklasser Lokeren, hem naar het Waas land. In Lokeren veranderde Puis van linksbuiten in een hardwerkende middenvelder. Zijn hangend linkerpootje, in de stijl van Gento, bleef hem echter eigen. Ook zijn kromme ballen werden op Daknam een gegeerde specia liteit. Jurion, Puis en de andere Waaslanders slaagden in hun opzet. Dat jaar promoveerde Lokeren naar eerste klasse. Puis bleef nog bij Lokeren maar tenslotte werden de lange verplaatsingen van de kust naar het Waasland hem teveel. Puis trok opnieuw naar Oostende waar hij zeer jong in het eerste elftal had gespeeld. Nadien bleef Wilfried nog een attraktie bij de Westvlaamse tweedepro- vincialer Koksijde. Wilfried Puis is nu niet meer. De voetballer die minzaam iedereen tot vriend had. De man die 49 maal internationaal was. En voor Lokeren de man die de ploeg mee naar eerste klasse duwde. Oostende, Brussel, Brugge, Lokeren... rouwen, maar denken graag terug aan het voetbalgenot dat Wilfried Puis hen schonk. Dank U Wilfried. Hugo Aerts Puistijdens een zomertraining te Lokeren. Eén en al aandacht voor wat de trainer zegt.

De Voorpost | 1981 | | pagina 16