'huisploeg nkennelijk... Eendracht Aalst: Geen verontschuldigingen laak Goossens hiet zijn ploeg ar verdiende zege Eendracht Aalst: opnieuw hnohhen Timmerman (Harelbeke): Neusbeenbreuk ndracht «geflikt» door de ref Marginaoltjes Georges Heylens: «Ik ben ontgoocheld voor de supporters» De Voorpost - 23.10.1981 - 19 st 1 - R.C. Harelbeke 2 Buiten het eerste halfuur was de thuis- j uiterst zwak qua opbouw en afwerking en mag Harelbeke zonder blikken of blazen praak maken op de volle inzet. Het begon itans beloftevol voor de Aalstenaren. Tijdens de gsperiode was Eendracht baas op het mid- eld en kon Harelbeke niets anders dan zich in. Op de 9e min. mocht Salvador aanleg en zijn harde schuiver werd moeizaam door Himpe in hoekschop geduwd. Toen twee iten later de bezoekende doelman weer een ip moest doen op zijn talent om een vrije schop De Bolle met moeite over de deklat te werken, t iedere Aalsterse aanhanger dat een doelpunt lucht hing. sterse defensie herhaalde lijk in vieze papieren. Er werd onhandig uitverde digd, er heerste duidelijk paniek achteraan telkens Alvarez en Bokila kwamen dreigen, wat uiteindelijk resulteerde in niet minder dan acht hoekschoppen. Uit een dergelijke faze, één mi nuut vóór rust, plaatste Re- né Notten de bal perfekt voor het hoofd van de vrij staande Alvarez en die knikte ongenadig binnen. Een ideaal uitgangspunt surde ei zo na op de toen Limpens uit schop Sergeant iiken. Diens kopbal e echter tegen de paal. pras in feite het laatste feit van Aalsterse zij- arelbeke kreeg tijdens latste kwartier van de helft duidelijk meer p de wedstrijd. Op de erflank ging verdedi- rankweg aanhoudend verlenen voor Paul ■8, Bokila en Alvarez eteen geraakte de Aal- voor de bezoekers om de tweede helft aan te pakken. Na de rust bracht Heylans de frele Braziliaan De Souza in voor Leo De Smet. De Aalsterse coach wilde dui delijk daarmee de Aalsterse aanval versterken, nadien moest hij op de 61e min. Stallaert van de bank halen om Limpens, gekwetst na een kontakt met Notten, te vervangen. Men dacht een ogenblik dat Stallaert op rechts meer steun zou kun nen verlenen, maar die bleef, duidelijk nog niet ge vechtsklaas, te veel hangen om Harelbeke onder een zwaardere druk te plaat sen. Zaten op de flanken de Aalsterse aanvallers per fekt in de klem van hun tegenstanders dan werd maar geprobeerd centraal iets in mekaar te foefelen. De Aalsterse akties waren echter te ongeordend om die uitstekend georgani- zeerde bezoekende verdedi ging aan het wankelen te brengen, trouwens mede door het feit dat Steyaert en Eendracht Aalst - Harelbeke 1-2. De Bolle vlucht weg nadat hij de talentrijke Timmermans een elleboogstoot heeft gegeven. De Westvlaming moest met een neusbreuk het terrein verlaten (per) doelman Himpe de absolute perfekt over. Het grootste Doelpunten: 44e min Alva- meesters in de lucht waren, applaus ging na het einde rez (0-1); 64e min. Bokila De thuisploeg kreeg boven- van de wedstrijd naar het (0-2), 89e min. Sergeant (1- dien een opdoffer van for- bezoekend team en in het maat door te slikken. Op biezonder naar, Alvarez, die één van die momenten dat met zijn balvaardigheid en men het niet meer ver- sluw doorzicht heel wat wachtte, staken Notten en Aalsterse harten voor zich Paul Sanders een knap aan- had gewonnen, valsmanoeuver in mekaar. Ref. Cokaiko leidde vóór Bokila, toch wel een waar- 4.500 toeschouwers. Georges Heylens was tamelijk vlug over zijn diepe ontgoocheling heen na de onverwachte thuisneder laag tegen Harelbeke. Reeds 's anderendaags werd de ganse kern op het matje geroepen en kregen de schuldigen voor dit lamentabel vertoon in de tweede helft een welverdiende bolwassing. Georges Heylens is echter iemand die niet lang bhjft «doorzagen» op een bepaalde situatie: Dat schept onrust in de gelederen, maar een duidelijk gericht sermoen kan wel eens deugd doen voor bepaalde spelers die te snel qp het morele vlak de put ingaan» zei hij ons in een klein onderonsje in de loop van de week, er nog aan toevoegende: Maar niettemin ben ik genood zaakt één of twee wijzigingen in het team door te voeren om de rendabiliteit van de ploeg te verbe teren». In verband met mogelijke winstkansen op Boom bleef de Aalsterse coach zeer voorzichtig. «Het is nu al wel gebleken dat in tweede nationale de ploegen sterk aan mekaar gewaagd zijn. Boom verkeert momenteel in een toestand dat de punten broodno dig zijn, evenals wij trouwens. Het wordt dus weer een open wedstrijd, waaruit we misschien een punt kunnen puren,» aldus Georges Heylens, die intus sen zijn schema overboord heeft gegooid en van de stelling uitgaat van te trachten de thuismatchen te winnen en op verplaatsing een punt weg te kapen. Een redenèring zoals een andere, maar misschien wel de juiste nadat alle andere becijferingen in de war werden gebracht tijdens de jongste weken. A. Block Ook al geeft Aalst het volle pond, het geraakt maar niet van de grond devol voetballer die Zaïrees, had een zee van tijd om op links de gepaste voorzet van Sanders onder kontrole te nemen en op te rukken naar de Aalsterse kooi waar Rosez voor de. tweede maal gezien was. Van dat ogen- E. Aalst: Rosez, Limpens (61e min. Stallaert), Van Kemseke, Comelis, De- sanghere, Sergeant, De Smet (46e min. De Souza), De Bolle, Ferrera, Salvador, Van Roy. R.C. Harelbeke: Himpe, blik af was Aalst een gesla- Vanoplynus, Steyaert, Ver gen ploeg en bracht, er niets straete. Van de Venne, Not- meer van terecht behalve ten, Bokila, Timmerman, het eerreddend goaltje van (79)e min. De Winter), Sergeant in de slotminuut. Sanders, P. Sergeant nam een voorzet Alvarez, van Stallaert met het hoofd loom-Eendr. Aalst 2-1 Uefa-junioren van Eendracht Aalst zijn zon- een voldongen feit werd. ld lorgen te Boom onverdiend in de nederlaag Aalst dat zeker verdiend ukt. De thuisploeg kreeg inderdaad een ferme naar de leiding was ge- De flankverdediger Michel Timmerman etaleerde zon dag in het P. Cornelisstadion een pracht van een wedstrijd. Hij hield op links de flankaanvallers van Aalst totaal in de klem. Michel werd nochtans niet beloond voor zijn lef en grote inzet. Een tiental minuten van het einde werd hij getrakteerd op een elleboogstoot van Eddy De Bolle in het volle gelaat. De diagnose luidde onverbiddelijk; neusbeenbreuk. Voor oefenmeester Dré Van Maldeghem is dat een nieuw probleem vermits hij nog steeds Struye, Keste- loot, Mestdagh en Meersman als kernspelers dient te missen. Dat ondertussen de zogenaamde Vervangers het uitstekend doen mag ook wel eens onderlijnd worden. Qua opzet en afwerking waren de Harelbeek- se doelpunten op Aalst echte juweeltjes. (abl) Het eerste halfuur buiten kijf gelaten, zagen we in schatten van een Michel het P. Cornelisstadion een archi-slecht Eendracht Timmerman, die een groot- mee van de wedstrijdleiding. Vandaar dat klommen, had 5i de eerïte serven. Vandaar dat de slot- iedereen. Maar nu durf ik aan het werk. Ben ploeg zonder de minste inspira- P-vstotle "«SgT- Hij al le en ontgoocheling elkaar doorkruisten in het speelperiode de beste kan- minuten fataal waren, toch stellen dat we bestolen tie, die aanhoudend balverlies leed in de tackles en elleboogstoot van De 'da Ierse kamp. sen klaargestoomd, moest Maar de wedstrijd had werden. En jammer vooral waarin nooit een vloeiende beweging te ontdekken Bolle en d£d resujteerde "an naar het einde toe enig gas voordien beslist kunnen voor onze spelers die zich was en doorlopend klem werd gezet door de bezoe- neusbeenbreuk. Zat i opede omdat de scheids- eenieder, ja ook de steen- terugnemen. Het ging dan zijn in het voordeel van optimaal hebben ingezet, kende verdediging. De Aalsterse aanhang had der- Aalst tijdens de tweede Ier het vertikte telkens bakkers, zich aan een straf- toch minder soepel draaien Aalst indien de ref niet voor Inzonderheid in het eerste halve om de haverklap een fluitjeskoncert in petto helft aanhoudend op de en raarste sanktie te tref- schop verwachtte, legde de omdat Vermeir, die daags zijn verantwoordelijkheid uur van verre de besten wa- voor zo'n mal vertoon. flanken klem dan trokken de Aalsterse spitsen al evenzeer aan het kortste Eendracht Aalst - Harelbeke 1-2. De man die Aalst een flink pak rammel spaarde door een paar blunders van de trage achterste lijn goed te maken (per) Aalst indien de ref niet voor Inzonderheid zijn verantwoordelijkheid uur van verre de besten wa- v loen Patrick De Bolle ref de eerste maal de bal net voordien de hele wedstrijd was teruggeschrokken, ren. Maar er niet voor wer- naal in een goede buiten de zone. De tweede met de invallers had ge- Men kon die nederlaag dan den beloond. Dank zij de Aalst startte nochtans niet rechterflank met de regel- wApo8itie werd geloodst, maal fronste iedereen op- speeld, minder uit de hoek ook heel moeilijk verwer- wedstrijdleiding Want onaardig en tijdens dat eer- maat van een klok bes- eindje pgntTOa1 wa iin een paar tegenstanders nieuw de wenkbrauwen kwam. Ook De Bolle en De ken. En boivenop had de fluit de ref voor penalty dan ste halfuur waren er zelfs tendig komen aandringen werd mekaar gebokst vai iudde en ook de doel- toen hij een doeltrap toe- Cooman kwamen minder scheidsrechter geen aan- wordt het 0-2. En kon de een paar gepaste tussen- en daar de Aalsterse verde- j-jg tjg^gn op dergelijke fa hal omspeelde. Deze greep kende. En dan de ontgoo- goed aan hun trekken, neembare verklaring voor partij gespeeld zijn. We komsten nodig van een diging op de panische toer pvéalstênaar echter tel- cheling om de nederlaag, want zij hadden er ook een het niet toepassen van de werden dus zeker niet op klaarziende doelman Him- ging, mocht Harelbeke op steyaert en doelman Him de benen. Waar die pas in de slotminuten speelhelft opzitten bij de re- zwaarste sanktie Waarde onze waarde geklopt, aldus pe om evenveel doelpunten een rijtje een stel hoek- pe Ze toonden zich de onbe- Boomse afgevaardigde van de trainer. te verijdelen. We denken schoppen trappen. Een mi- twiStbare meesters in de oordeel was dat Eendracht Vrijdagavond gaat het te- hierbij terug op die verra- nuut vóór rust werd Aalst lucht jn elk eeval een ne- tenminste een strafschop gen FC Antwerp. De wed- derlijke schuiver van Salva- voor een eerste dilemma ge- derlaae die ^grk na_ had mogen trappen. Trai- strijd wordt te 20 uur ge- dor en die vrije schop van plaatst. Notten nam op dreunen in het Aalsterse ner Michiels is niet de man speeld op het terrein van De Bolle. De bezoekende rechts een hoekschop. Hij kamp jjet kind is ziek en Zele-Dottenijs 2-1 k beide ploegen hebben voor een spannende en aangename wedstrijd d, een treffen dat vooral in het laatste kwartier boordevol sensatie zat. om een nederlaag goed te SK Aalst. Het wordt geen aanhang ging nadien nog bereikte Limburgse voor Georges Heylens is praten, met te wijzen aar de gemakkelijke opgave voor eens beven toen een kopbal Spanjaard Alvarez, en die een t= jd van bezinnen aan- ref. Maar de vroegere inter- Eendracht. Dat evenwel wil van Sergeant tegen de paal rondde af met een schitte- gebroken Of hii er zal in nationaal was maandag aantonen dat de recente ne- te pletter sloeg. Maar dat rend kopdoelpunt. Diezelf- glaffen die vlotheid waar- nog niet te spreken over de derlaag toevallig tot stand waren eigenlijk de enige de Alvarez zou nadien met me| Aalst verleden seizoen manier waarop de Aalsterse kwam. wapenfeiten van Een- zijn balvaardigheid het ap- geerde de eerstvolgende jongeren in de «valies» wa- dracht. Tijdens het laatste plaus van vriend en tegen- weken „eer ziin noulains ren gezet. Ik gebruik nooit kwartuur kwam Harelbeke stander opeisen, alhoewel te leeeen buiftvoorlo- krasse uitspraken, dat weet J.V.H. sterker in de wedstrijd, we achteraan zeker niet de een open'vraag Vanoplynus mocht op de verdienste mogen onder- p (A Block) buitenvloog. Eendracht be- Een goed volgende scheids- iraaamste akteurs in dit aantrekkelijk kijkstuk citeren we libero Jaak greep dat Dottenijs zich rechter Boeckx aarzelde ins en de beide doelmannen Van Puyvelde en Santelé, zij hebben een niet met dit gelijkspel voor ogen g®®n moment en wees te- tenijs zodat Eendracht zijn ijk medezeggingschap gehad in de uiteindelijke overwinning van de koning te rijk voelde en recht naar de elfmeterstip. zesde opeenvolgende zege Jenaars waarvan we graag de knappe prestatie in blok vermelden, bleef gevaarlijk uitpakken Kapitein Jaak Goossens liet optekenen tot genoegen ito er in het Zèelse kamp geen enkele zwakke plek te bespeuren vleiende balwisselmg^n Waarde de karwei op een de meer dan 1500 aan- i *1 u 4. en stiilriike kombinaties wijze waarvoor de bezoe- wezige supporters, die al- nrs opmeuw een sterke koUektieve prestatie ten beste gaven. Toen vier minuten kers fel protest uitbrachten len tevreden het stadion bij het begin voerde sultaat puurde probeerde li- het doel pareerde, én een voor tijd in het strafschop- aan het adres van de verlieten na een wedstrijd :ht de forcing via bero Goossens het van op harde knal van Hindrickx gebied binnendrong, haak- scheidsrechter. Boeckx ne- op hoog niveau en gekruid en Pieters zodat 30 meter. Santelé wou dit rakelings naast het doel te Van Poucke de Zeienaar. geerde het tumult van Dot- met de nodige sensatie. schot met een schijnbaar A.J.Z. ongevaarlijke Santelé onmiddel- het scenario voor- Dottenijs voetbftlde georganiseerd via ippe spelmaker Hin- en zijn energieke Nonkel en Harma- id het kwartier was jna raak voor de be toen Christiaens op de bal verspeelde aan latala. De Algerijn gaf aan Nonkel en diens weerde Van Puyvelde m uitstekende reflex, idracht bleef het wed- ibeeld beheersen maar geen gaatje in de be ende defensie. Een loot van Plaetinck op ir van Blomme bleef Sloos evenals een ine knal van Pieters en fetro van Marc Coore- op voorzet van Van beke. Na rust drukte uisploeg Dottenijs met tegen de muur ter- Blomme alle duivels end maar een sekure elé op zijn weg vond. t Pieters uit zijn zo- inspanning geen re- grijpbe we ging bezweren maar misre kende zich in die mate dat het leder door zijn vingers glipte en tergend achter de doellijn neerdwarrelde. Het leed van Santelé om deze flater stak schril af tegen de vreugde van de Zeie naars om deze onverwachte treffer. Het gebeuren moet aanstekelijk gewerkt heb ben op het moreel van de bezoekers vermits zij opeens alle registers open trokken om langszij te ko men. Toen Van Puyvelde het leder volgens de grens rechter buiten het straf schopgebied de vuist bewerkte V de vaardige Hindricl' -e lokale muur omzeilen en de rechterhoek van het Eendrachtdoel doorboren. Een knap geno men vrijschop waarbij Van Puyvelde niet helemaal vrijuit ging. Van Puyvelde had op dat ogenblik reeds een sublieme redding op zak toen hij een harde kop stoot van Van Poucke uit Trainer Hervé Van Lerberghe: Overwinning dank zij een iterke koUektieve preitatie*. De Zeelse trainer preet de prestatie van zijn ploeg om het hoogstaand voetbal, de snelheid in uitvoering en de fysische paraatheid om deze inspanningen een volledige wedstrijd vol te houden. •Dottenijs was voorzeker tot heden onze sterkste tegenstander, vandaar deze moeilijke wedstrijd, maar een overwinning die er tenslotte gekomen is dank zij een sterke prestatie in blok, een bewijs dat wij in alle kompartimenten sterk voor de dag komen. Met een 12 op 14 verheugen wij ons over deze evolutie buiten verwachting, maar ik stel dat de euforie groter is bij de supporters dan bij de spelers, die tenvolle beseffen dat er ernstig dient voortgewerkt om het medeleiderschap zolang mogelijk vol te houden Jaak Goossens: •Mij treft voorzeker geen fout!' De 33-jarige Eendracht-kapitein genoot blijkbaar van zijn prestatie na de wedstrijd waarin hij bestendig de aanvallende kaart trok en diep in het bezoekende kamp de aanvallende akties van zijn ploeg steunde. Over het penaltydoelpunt wou Jaak het volgende kwijt: Het is voor mij een gewoonte dat ik de strafschoppen neem met een zeer trage aanloop gevolgd door een vloeiende beweging, zoals het in het boekje staat. Mijn beweging naar de bal is op geen enkele manier onderbroken geweest, maar ik kan begrijpen dat iedereen dit zo niet interpreteert.' Ook trainer Van Lerberghe loofde de prestatie van zijn kapitein en noemde hem een speler van onschatbare waarde. Een voorbeeld voor elke jeugdspeler wegens zijn stimulerende houding in de wedstrijden en op training. Hopelijk kunnen wij deze konditie en uitzonderUjke plaats in het klassement behouden tot de wedstrijd met Sportkring Sint-Niklaas,' gekscheerde Jaak Goossens en bedoelde stiekem het treffen met de topfavoriet de voorlaat ste speeldag van de kompetitie op 18 april 1982, maar hier kwam wel een knipoogje aan te pas. Freddy Jacobs: Vertrouwen en goede mentaliteit doen alles» De opeenvolgende goede prestaties van Eendrachts lin kerback zijn voor velen niet onopgemerkt gebleven en velen citeren Freddy Jacobs als één van de beste uit het sterke geheel. Onze ploeg draait op een uitstekende mentaliteit. Er wordt veel bewogen en wij kunnen in alle onderdelen een vuist maken. Positief is de mentaliteit van onze trainer waarmee een gesprek mogelijk is. Voor mij mag deze periode nog gerust een tijdje aanhouden'. Jan Pieters: •Ontegensprekelijk strafschop' De technisch vaardige Jan Pieters was opnieuw een waardevolle joker in het spel van de thuisploeg. I\'a de wedstrijd insinueerden sommigen dat Pieters vrij gemakke lijk tegen de grond was gegaan maar de Beverenaar sprak dit formeel tegen: •Bij mijn dribbelbeweging werd ik duidelijk gekraakt door een Dottenijs-verdediger. De sank tie was volkotfien juist en onbettvistbaar, maar hoed af voor deze uitermate sterke tegenstander. - AJ.Z. Georges Hellens had geen enkele verontschul diging voor het mak vertoon van zijn poulains na de wedstrijd tegen Harelbeke. «Ik begrijp het fluitjeskoncert dat weerklonk aan ons adres. Ik moet me trouwens verontschuldigen voor het archi-slecht voetbal dat we brachten tijdens het laatste uur. Er was geen beweging op het gepaste moment, geen enkele zin om iets inven tiefs te produceren en achteraan hadden we moeilijk vat op de balvaardige knapen als Alva rez en Bokila. Wat het opstellen van Stallaert betreft, heb ik misschien een fout begaan met hem te vroeg in de vaste kern weer in te schakelen. Het is duidelijk gebleken dat hij nog niet gevechtsklaar is en dat uitte zich toen hij met zijn linker diende te tacklen. Ik vraag me af wanneer onze spitsen er zullen in gelukken zich gepast af te zonderen. In het bezoekende kamp kregen op dat gebied een lesje. Het grootste drama is nog het feit dat we twee kostelijke punten lieten teloor gaan in een wedstrijd die we absoluut moesten winnen om uit de onder ste regionen weg te geraken» aldus Georges Heylens, die onverwacht in de penarie zit met zijn elftal. (abl)

De Voorpost | 1981 | | pagina 17