d «Aalst 2000» licht Kuituur door PATRONAAT OPKALEFATEREN DUURT NOG WEL TIJDJE GERECHTELIJKE POLITIE LAAT ZICH PLUIMEN DOOR VERBONDSBESTUUR! safe» KAMPIOENENPARADE BRANTANO- bui DUIVENVRIENDEN TE H0FSTADE Kamilleks B Beveilig U VERLICHTING AKADEMIE; VOOR SCHONE KUNSTEN? VERNIEUWD 14 - 23.10.1981 - De Voorpost Bestuur liefhebbersverbond - Gerechtelijk Politie 57-48 Deze vriendenwedstrijd was een waar succes op alle vlak ken. De Gerechtelijke Politie, onder de leiding van coach Etienne Van Mol, nam langs hun beste speler, Gerrit Van Mol, de beste start. Thijbaert-'t Seyen scoorden tegen, doch zij konden niet verhelpen dat de Gerechtelijke Politie langs Bombeke verder uitliep 5-11. Van dan af lag het er dik op, dat het Verbond de zwakke broer zou worden. Doch de kentering kwam uit een andere hoek. Het verbond versterkte zich met Sint Antoon-speler P. Rubbrecht, die met 20 punten een reuze-goede wedstrijd zou spelen, en via Schellinck- Thijbaert kon de Verbonds- ploeg stand houden. Toch kon Gerrit en Troch en Bombeke aan de rust een nipte en ver diende 12-23 voorsprong vrij waren voor de Gerechtelijke Politie. Doch het Verbond kreeg nieuwe versterking met De Swaef (De Hoorn) en Cami (De Klok). Zonder dat dit nu de grote namen zijn uit de ver- bondsploegen, ondervond de Gerechtelijke Politie, toch on middellijk meer tegenstand, en aan de 10' kwam het ALBV een eerste maal aan de leiding 39-35. Even later zorgde Rub brecht voor 51-39 en meteen was het leed geleden voor de Gerechtelijke Politie. Geen f - w wraak echter. Integendeel zelfs, het werd een zeer toffe 32 V wedstrijd, betwist in een gezel- - lige sfeer, waar iedereen spel- gelegenheid kreeg, en voor de ijverige Verbondsbestuursle- den ook eens de kans om een T w„„ balletje Ie werpen naar bonds- Tildens he' de P°rt,l moes' de k?5^r van 0nder de Toren £iet f f voorzitter Firmin Kennis. Ver- blazen en een paar maal gevat ingrijpen om FC Camu van de openingstreffer te hoüden. tper) melden we nog dat lokaalhou der Freddy Thijbaert, ziek uit bed gehaald werd voor deze wedstrijd, en er vroeg in de morgen ingeduwd werd, nog - \Ji zieker dan aan de vooravond. "-JSr Alhoewel zijn Norma niel te vreden was, dat haar trouwe man vergeten was zich te ont kleden. Verbond: De Swaef 2, Gos- saert 0, Kennis 2, De Waele 2, Schellinck 9, 't Seyen 1Ghijs- brecht 0, Rubbrecht 20, Thij baert 10, Cami 11 Gerechtelijke Politie: Gerrit Troch 26, Van de Walle 0, Picquer 0, Merveille 2, De Clercq 0, Bombeke 16, Heir- wegh 2. i wellii Zaterdagavond 17 oktober waren de vrienden van een Van Impe, Paul D'Ha ^tie e groothandelaar, die steeds bereid is zijn steun te verlenen Henri Buys, Roger ,jerli t, aan alles wat met liefhebberssport te maken heeft en Haegen, Valkenborg.) hiervoor zeker een pluimpje verdient, allen op post ditmaal Luc Van Nieuwenbei - in de zaal «Welkom» te Hofstade. taaf Thienpont, J. e- Onder de kundige leiding van de welbekende organisator- Vadder, Tombeur-1 Bjbe w moderator Willy Smetrijns was men na een aantrekkelijk man, Freddy De Sn* ojn er avondetentje getuige van een werkelijk ongeziene kam- Bombeke, Etienne Eet de rea pioenenparade in onze streek. HALVE FOND EN FOt daard 1 Het neusje van de zalm uit de Dg jongste deelnemer, de 12- Schoenen Brantano, slea als duivensport, zowel snelheids-, jarige Johan Govaert uit Hof- D'Haese, Denis Muyij rordt v halvefond en fondspecialisten stade werCj overladen met nut- mé Roelandt, Petm op eig waren hier gezellig samenge- tige geschenken als steun schaert, Hok Branded illis-Dei bracht, o.a. Raoul De voor zijn zelfstandig beoefe- - VUUI ÜIIM Z.CMOIOIIUIU U Jonckheere Aalst; Octaaf „en van de duivensport. Brondeel, Schellebelle; Remi ------ Govaert, Lede; Frangois Pis- cadoor, Lede; Aimé De Kuy- per. Lede; Albert Nijs, Lede; Denis Muylaert, Nieuwerker- ken; Jan Van den Bossche, Wichelen; J. en M. De Vadder, Haaltert, enz. Als een der uitschieters op deze huldiging kunnen wij Oc taaf Van Gijseghem vermel den, die de fantastische stunt opbracht dezelfde duif negen jaar opeenvolgend tussen de Mochten allen een prachttro- fee ontvangen: SNELHEID: Remi Govaert, André Govaert, Frans Verstraeten, Julien Mel- kebeeck, Frangois Piscadoor, Albert Nijs, Herman Nijs, Al- bert Mazure, Aimé De Kuyper, Robert De Vos, Frangois Tom- beur, en zoon, Eddy Van Nieu- wenberg, Sylvain Thienpont, Willy Rogiers, Maurits De Wael, Marcel Lalmant, Mare I almant nnctaof Mi tol Pronc Gilbert Galle, Jan V i broek. Bossche, Middernai srzeke 1 landt, Herman Van di i we n Van de Sijpe en zoon De Jonckheere, Albeit ege te 1 De Dijcker en zoon, B nochta en zoon, Raoul Galle ieerblaj Galle.' leMoer De muzikale omlijstm ualer 1 deskundig verzorgd a moe Uyttersprot die er me: b zege zorgde dat, nadat di. In naar de kant geschovi den onze kampioer* geen ogenblik ven/ in de vroege uurtjes,! Met de alleszins fascinerende benaming «Aalst 2000» startte enkele maanden terug te Aalst een vzw met een veertigtal leden waaronder stadsamb tenaren. «Aalst 2000» wil een studiedienst zijn, duidelijk toekomstgericht. Verschillende aspekten van het maatschappelijk leven dienen onder de loupe te worden geno men: zo de bestaande kulturele infrastruktuur, het wonen te Aalst, re- kreatie en groenvoorzie ning, demokratisering van het beleid waarbij bestuurden meer in spraak krijgen bij be- stuiurders, mogelijkhe den tot recyclage en inte gratie en opvang van im migranten na het ver dwijnen van Sodiga. Voorlopig kristalliseert het BTK-prcjekt zich rond enerzijds de kulturele sektor en anderzijds groenbeleid, leefmilieu en ruimtelijke ordening. «Aalst 2000» wil nagaan welke rol op kultureel ge bied wordt gespeeld door de privé- en welke door de openbare sektor. Als mogelijke oorzaken van de huidige toestand op dit vlak citeert men o.m. versnippering, over lapping, gebrek aan koör- dinatie, gebrek aan des kundige leiding en aan financiële middelen. Het vastleggen van een samenhangende visie op lange termijn veronder stelt het verzamelen, in- ventariëren, katalogeren, analyseren van een aan tal basisgegevens en daaraan wil «Aalst 2000» alvast wat doen. KULTURELE INFRASTRUKTUUR Wat bestaat er? Wie be heert het? Welke zijn de mogelijkheden? Welke de gebruiksmodaliteiten? Het onderzoek wordt hierbij toegespitst op «zalen» die dan geko- deerd worden, op kaart gebracht en fotografisch verwerkt. KULTUREEL CENTRUM De historiek werd reeds gemaakt en de faktoren van de o zo trage realisa tie onderzocht. Blijft nu de hamvraag van de ex ploitatie. Welke funkties? Welke ruimten? Welke mogelijkheden? Haalbare voorwaarden? Plaats van de bibliotheek in het centrum? ADVIESRADEN Men telde er liefst 21 waarvan enkele een af zonderlijke plaats bekle den als de bestuurskom- missies en de raden op gericht bij dekreet. In welke mate zijn deze tal loze raden funktioneel? Verstrekken ze advies en zo ja, hoe wordt erop ge reageerd? Blijft er nog in spraakmogelijkheid van de bevolking? BIBLIOTHEEKWEZEN Is het bibliotheekwezen uitgebouwd volgens het vigerende dekreet? Wat met de dualiteit biblio theek - kuituur in 't alge meen? INSPRAAK Na verwerking van alle bekomen gegevens zal de bevolking de kans krij gen zich over deze feite lijkheden te bezinnen in een reeks informatiea vonden waarbij uiteraard verenigingen die zich met kuituur bezighouden zullen worden betrokken. INFORMATIECYCLUS In de eerstvolgende maanden is een informa tiecyclus voorzien als volgt: november: over de kulturele centra, wetge ving, belang, exploitatie. Diskussiëgelegenheid. december: over bi bliotheekwezen met vi deo-reportage en gespe cialiseerd panel januari: over het kul tureel beleid te Aalst met dia-reeks en toelichting door beleidsmensen. Gezien de vele vraagte kens in de hele materie alleszins veelbelovende en hopelijk positieve ver gaderingen in 't zicht. LH Niettegenstaande Onder de Toren slechts met tien man een kwartier juichen om de eerste treffer tegen FC Camu. (per) de match begon konden ze reeds na emz Alle kampioenen verzameld in de zaal Welkom, (cdj) De heer Brantano midden zijn vrienden duivenliefhebbers. (cdj) S.K. Kruis - Rode Duivels: 1-2. S.K. Kruis Moorsel verloor zijn jongste thuiswedstrijd tegen het gereputeerde Rode Duivels, steeds sterk op verplaatsing. (Per) De ploeg van Kamillekes B, een ondersteuning van de ladies uit de tweede Sfe nationale, doen het goed. Een paar meisjes kunnen reeds inspringen indien de p/0 eerste ploeg met kwetsuren, die hopelijk zullen uitblijven, te kampen heeft. (Per) Ter gelegenheid van artikelen over zang-, toneel- of andere avonden die plaats vonden in de zaal van het patronaat van Hofstade, werd reeds meermaals opgemerkt dat de betrok ken zaal in een bedenkelijke staat van verval was geraakt. Uiteindelijk werden deze opmerkingen achterwege gela ten, niet alleen omdat niet voortdurend hetzelfde kan worden herhaald of omdat het niets scheen uit te halen, maar ook omdat de bezoekers van het patronaat stilaan met de situatie hadden leren leven en er in berusten. Vroeg donker, naderen van de winterperiode en vooral de ekonomische recessie zijn, elementen die de veiligheid van de burgers in het gedrang brengen. Burgemeester D'haese- leer trekt dan ook andermaal de aandacht van de inwoners op de noodzakelijkheid preventieve maatregelen te treffen om, in hun eigen belang uiteraard, diefstallen te voor komen. Volgende maatregelen wor den dan ook ten zeerste aan bevolen: Vergewis er u van 's avonds of bij vertrek op uitstap of reis dat alle deuren en ramen slotvast zijn. Zo de ramen van rollui ken voorzien zijn deze el ke avond neerlaten. In dien U ze enkel bij afwe zigheid zou neerlaten valt dit alleszins te fel op. Voorzie alle ingangsdeu ren langs de binnenkant van een schuifslot of deurketting.- Winkels en magazijnen worden best voorzien van een alarmsisteem. Zo uw financiële toe stand zulks toelaat kan u dat eveneens in de eigen wonipp laten aan brengen. Omdat nu toch geruchten de ronde doen dat er van de zaak werk zou gemaakt wor den, werd contact opgeno men met de heer De Ridder R., iemand die van de zaken op de hoogte is. Hij was wèl op het eerste verzoek bereid inlichtingen te verschaffen, niet drie maand later maar reeds daags nadien. Parochiaal Het is van belang te weten dat het patronaat, gebouwd in het jaar 1908, werd opge richt door de vereende krachten van de inwoners die elk iets van hun kennis en middelen bijdroegen. «Tot meerdere eer en glorie van God en tot verheffing van het volk», werd de zaal intensief gebruikt door mu ziekmaatschappijen en to neelbonden. Op het gebied van onderhoud werd er wel iswaar af en toe een pot verf uitgestreken, maar veel ver der dan dat ging het niet. Een paar veranderingen werden aangebracht onder meer aan de scène en er werd gezorgd voor een klei ner zaaltje dat als vergader ruimte kon worden gebruikt. Echte onderhouds werkzaamheden hingen ech ter hoofdzakelijk af van de willekeur en van de luim van het ogenblik. Tot zolang de onderpastoor ernaast de gang van zaken wat in het oog hield, ging het nog net. Maar toen op andere plaat sen in Hofstade verschillen de andere zalen werden ge bouwd, betekende dit een zware klap voor het patro naat dat steeds meer ver kommerde tot zijn huidige staat van verregaand verval, bij zoverre dat het dak in het midden veiligheidshalve werd ondersteund. Als het van de heer De Ridder af hing, dan zou hij geen ver antwoordelijkheid op zich meer durven nemen voor het nog langer laten door gaan van organisaties in het patronaat. Verrot Dat het niet zo best gesteld was wist iedereen, maar de ware omvang van de schade kwam pas aan het licht toen er onderzocht werd hoe het mogelijk was dat een pas herstelde dakgoot opnieuw lekte. Het nauwkeurig onder zoek bracht aan het licht dat dakbalken en spantvoeten volledig verrot zijn. Er is dus geen ontkomen aan om dat vooraf, niet alleen te herstel len, maar helemaal te ver nieuwen. Een bijkomend probleem wordt hier ge vormd door de uitstekende akoestische eigenschappen die uniek heten te zijn. Men wenst die dan ook ten allen prijze te behouden, maar de vraag is waarom de zaal zo goed klinkt. Ligt het aan de boogconstruktie, aan het ge bruikte hout of werkt de ruimte tussen het plafond en het dak als een soort klank kast? Allemaal vragen waar op het antwoord in eigen kring niet gekend is en bo vendien weet men niet wie het wel zou weten. Toch wordt er naar oplossin gen gezocht, maar doordat dit gebeurt door mensen die er zich na de eigen dagtaak voor inzetten, kan dat zoe ken niet op een professio neel gecoördineerde manier gebeuren. De een telefo neert links, de andere gaat rechts een kijkje nemen en wanneer de tijd voor een vergadering rijp schijnt te zijn wordt er een gepland om ervaringen uit te wis selen. Planning De wijze waarop te werk wordt gegaan, de planning dus, is de volgende: er wordt nagegaan wat er juist moet gebeuren (daaraan is men nu bezig) vervolgens zal men zich beraden hoe het moet gebeuren en wat de er aan verbonden kosten zullen zijn. Daarna zal een oplossing moeten gegeven worden aan de vraag waar het geld moet vandaan ko men om uiteindelijk de wer ken daadwerkelijk ter plaat se te kunnen aanvatten. De gang van zaken, aldus ge schetst door de heer De Rid der wettigt niet de hoop dat er eerstdaags getimmerd zal worden in de Kerkstraat. Ook spreken van «eerlang» wekt de indruk dat het nog slechts een kwestie van maanden is, terwijl het veel eer een projekt van lange adem schijnt te zullen worden. Hoe dan ook, men is zich nu bewust zij het te laat van de ernst van de toe stand, en stapje voor stapje wordt in de goede grond gezet hetgeen de hoop voor de toekomst levendig houdt. A.D.B. De zolder van de Akademie voor Schone Kunsten, gelegen in de vleugel naast de kapel van het oud- Hospitaal, wordt op dit ogenblik ingericht als leslokaal. Om te voorzien in de verlichting worden een aantal verlichtingstoestellen aangekocht waar voor een bestek opgemaakt werd. Tevens worden ook toestellen aangekocht voor het vernieuwen van de verlichting op het gelijkvloers. wordt overgegaan ing« v ge een beperkte aan bi f fOl ding en de kostprijs van laan alles wordt geraamd 352.205 fr. BTW grepen. VEff Wegens het gebruik van de lokalen als tekenklassen werd de verlichting bere kend met een verlichtings niveau van 500 lux. Een gewoon leslokaal heeft er vergerlijking slechts 300 lux. Op het gelijkvloers worden TL-armaturen met spiegel- optiek voorzien, die geen verblinding veroorzaken en specifiek geschikt zijn voor tekenlokalen. Op de zolders worden rails opgehangen over de ganse lengte waaraan dezelfde ar maturen als voor het gelijk vloers bevestigd worden. Om bijkomende effekten te geveii en om speciale voor werpen te kunnen belichten worden tegen de zijwanden 8pots bevestigd (44 in to taal). Ook voor de traphall worden toestellen gekocht. De nodige noodverlich tingstoestellen alsook twee verdeelkasten worden aan geschaft. Zodoende kan het stadsper- soneel de volledige verlich ting en stopkontakten in stalleren. Tot de aankoop

De Voorpost | 1981 | | pagina 20