lijft Robur vereind? bur alleen aan de leiding Dirk Van Muylders en Luc De Waegeneer Eendracht klopt leider in eigen vesting Zondag topper op Heikant Aabech dirigeert en scoort Eerste verlies van de gasten Makkelijker dan verwacht Lochristi De Voorpost - 23.10.1981 - 21 ^Kemzeke 1-0 wellicht niemand in Moerzeke die voor de ïiP'Hi ititie een bankje van duizend had durven dden, toen hem gezegd werd dat zijn ploeg na wedstrijden alleen aan de leiding zou prij- gij Ook de Moerzeekse klubleiders hadden een ■nbeur-l lijke weelde nooit durven dromen. Maar de zijn er. Robur Moerzeke staat alleen op kop. de realiteit. ^oger 3nbor wen! 5e Sn* nne E« EN FOfiaard Wetteren, dat i als de titelkandi- intano, MuyJfordt vooropgesteld, Petm op eigen veld van rondeel illis-Dendermonde Jan V broek. Dat de sfeer jdernai srzeke uitstekend is. we nauwelijks be- fn zowjren. Albert Bge te Kemzeke toon, fi nochtans niet op een Galle teerblaadje gekre- s Moerzeekse tweede imlijstiriaaler heeft negentig orgel di m moeten knokken zege te bewerkstel- In de eerste helft bleken de Waaslanders wel de betere ploeg te zijn. Al hoewel er slechts één echte doelkans te noteren viel. Dat was toen Mare Veree- cken na een kwartier op doel besloot, maar keeper Van De Sompel tijdig het gevaar wist te keren. Maar globaal genomen was de druk van de bezoekers gro ter. In bepaalde opzichten spreidde die ploeg meer ge stalte dan de thuisploeg. Na de hervatting is Robur eni ge tijd offensiever tewerk gegaan, at resulteerde al vlug in een doelpunt. Een vrijschop van Walter Ckoen kwam op het hoofd van Eric Raemdonck terecht die goed geplaatst stond om te gen de touwen te tikken. Het dient gezegd dat de thuisploeg vanaf dat ogen blik meer aandacht ging schenken aan het verdedi gen van deze kostbare voor sprong. Maar in dat opzicht wist de lokale defensie zich te kwijten van haar taak. Opvallend akteerde Fons Vercauteren. Hij organi seerde zijn defensie zo piek fijn dat het haast onmoge lijk bleek voor de bezoekers om er enig gaatje in te ont dekken. Eén keer was de thuisploeg de val nabij. Dat was op een uitval van Ver- eecken en Etienne Lelie nog net voor de lijn de bal tijdig kon keren. Globaal geno- idat A ipioern vervee aan na lerepl emzeke 1-0. Doelman Rodrigo van Kemzeke duwt een ver schot over de K OP TWEEDE PROVINCIALE men heeft de thuisploeg vooral in de tweede helft verstandig gevoetbald. De bezoekers probeerden nog via een paar vrij harde tus senkomsten het tij te doen keren. In totaal leverde hen dat vijf boekingen op. In de Moerzeekse voetbalkringen was men uiteraard na af loop tevreden. Klubleider Freddy Dé Maere sprak van een verdiende zege, alhoe wel hij lovende woorden overhad voor de bezoekers Robur Moerzeke. Alleen aan de leiding. Dat wel. Maar de komende weken staan er twee opéénvolgen- de uitwedstrijden x>p het programma. Naar Racing Wetteren en SK Aalst. Niet gemakkelijk wanneer je het ons vraagt. E.D.M. Buggenhout Temse Sparta Buggenhout heeft eindelijk nog eens gewon nen. Het was al enkele we ken geleden. De zege die het behaalde tegen Temse mag globaal genomen als verdiend worden be stempeld. Sparta was door lopend wel de betere ploeg, in een wedstrijd die door gaans wel zeer aantrekke lijk was om volgen. Na een kwartier toonde de thuisploeg voor het eerst een dreigende vuist. Dat was op een schot van Achil- le Verheyen die de deklat op zijn weg vond. Even voor halfuur kwam Buggenhout dan toch op voorsprong. Een aktie Achille Ver- heyen-Hugo Tilley, en een doorsteekpas van laatstge noemde die bij Dirk Van Muylders terechtkwam. Deze stond op dat ogenblik in een ideale schietpositie om zijn ploeg metéén ook op voorsprong te brengen. Onmiddellijk na de hervat ting toonde Buggenhout opnieuw dat het absoluut wou winnen. Rudy Crets verscheen al vlug voor het bezoekende doel, maar mis te de open kans. Dit wil nu niet zeggen dat er langs de overzijde niet werd ge dreigd. Zowat halfweg de eerste helft mocht doelman Tilley van geluk spreken toen een bal keihard tegen het Buggenhoutse doelhout te pletter sloeg. Maar door gaans was het wel Buggen hout dat het offensief voer de. Luc De Waegeneer pro beerde het op een bepaald ogenblik moederziel alleen. Amper een minuut later ko gelde Hugo Tilley naar doel. De Temse-doelman kreeg de bal onvoldoende onder kontrole. Achille Verheyen kreeg het leder in de voeten maar trapte onbe grijpelijk over de dwarslig ger. Met nog vier minuten speeltijd voor de boeg kwam er dan toch een einde aan de onzekerheid. Luc De Waegeneer was langs links doorgebroken. Van aan de omgeving van de grote rechthoek knalde hij on houdbaar in de rechter hoek. Metéén zat Sparta op rozen. Het heeft nu zes pun ten uit zeven wedstrijden maar staat thans voor een zware opdracht. Een uit wedstrijd naar Sint-Lie- vens-Houtem waar Luc Hoebeke het hoge woord voert, valt geenszins te on derschatten. Maar dank zij de jongste zege is men in Buggenhout nu ook beter gemotiveerd en dat heeft dan weer zijn voordelen. E.D.M. Bij Heikant blijft men bewijzen dat de zware nederlaag tegen Overmere op de openingsdag een ongelukje was. Ondanks deze mislukte start is de ploeg uit Zele immers inmiddels opgerukt naar de derde plaats en zondag werd in Wiebelen nogmaals onderstreept dat het momenteel bijzonder lekker draait. En dat maakt de mensen van Heikant toch wel extra gelukkig want in de afgelopen jaren moesten ze zich steevast met een bescheiden figu rantenrol tevreden stellen. Bij die kentering hebben toch wel een paar men sen nadrukkelijk bijgedragen. Vooreerst de nieuwe trainer André Van Driessche, een geboren en geto gen Zeienaar die destijds bij Scela aktief was om daarna als trainer uit te wijken naar Zelzate, waar hij zijn ploeg naar tweede provinciaal kon loodsen. Dan is er nog stopper Mamix Boeykens die bij Eendracht Zele werd weggehaald en momenteel een echte rots in de defensie is van Heikant. En natuur lijk kan doelman Luc Van Doorslaer niet vergeten worden die na één jaar proefstomen bij Lokerse SV terugkeerde naar Heikant. Standaard Wetteren-Eendr. St.-Gillis 1-2 Eendracht Sint-Gillis doet het alvast buitenge woon. Na de promotie naar de tweede provinciale behoort het daar thans tot de toonaangevers. Dat had wellicht niemand verwacht in de Sint- Gillisse voetbalkringen. De jongste prestatie bracht de bevestiging dat Eendracht een waardige tweede provincialer is. Het versloeg Standaard Wette ren in eigen vesting en dat is nu een ploeg waarvan iedereen verwacht dat het een titelkandidaat is. Wan neer Sint-Gillis erin slaagt om daar te winnen, dan mag men gerust stellen dat Chou De Bleeckere en zijn maats ook een kans op pro motie maken. De wedstrijd op zichzelf leverde negentig minuten lang propaganda- voetbal. Zoals verwacht trok de thuisploeg al van bij de start alle aanvalsregis- ters open. Maar dat werd oordeelkundig door de be- opgevangen, die zelf na een kwartier het ini tiatief begonnen te nemen. Dat resulteerde vrij vlug in een doelpunt. Eric De Gey- ter was doorgebroken, drib belde twee Standaardverde- digers'öm dan ook de lokale doelman in de wind te plaatsen en met sukses af te drukken. In de tweede helft kreeg men nagenoeg een zelfde scenario. Weer was de thuisploeg zeer offensief van wal gestoken, maar weer kwam Sint-Gillis na zowat een kwartier meer en meer in de wedstrijd. Er viel al vlug een tweede Sint- Gillis-doelpunt, dat haast een kopie was van de eerste voltreffer en ook door de zelfde auteur op naam werd geschreven. Met nog zo een kwartier speeltijd voor de boeg slaagde Wetteren erin te milderen. Vanaf dat ogenblik hebben De Blee ckere en zijn maats een lo kale stormloop moeten op vangen, maar waarbij de defensie zich biezonder flink wist te kwijten van haar taak. Dat het laatste fluitsignaal klonk als een opluchting voor de Sint-Gil- lissenaars hoeven we hier nauwelijks neer te pennen. Eendracht krijgt nu zon dag SK Oudegem op be zoek. Deze ploeg is door de jongste nederlaag in de laatste regionen verzeild geraakt. Maar toch heerst in Sint-Gillis de mening dat men het met makkelijk zal hebben tegen de buren, die kost wat kost punten nodig hebben om de degradatie te ontlopen. E.D.M. 0: Lokerse SV RonseFC 'emzeke 1-0. Op afstand blijven schijnt aanvoerder Coen te zeggen (vh) eede n de Per) ou» De Bleeckere en zijn assistentenheb- inderdaad het onklopbaar gewaande Stan- rd Wetteren van het voetstuk gehaald. Voor in een superverrassing, voor ons eigenlijk l De «blauwtjes» zitten in een burenstrijd Oudegem gewikkeld. Voor de filosofen digt die match zich als verdomd moeilijk aan we geloven nooit dat de Dendermondse drachters een steek laten vallen. iur Moerzeke reist naar Racing Wetteren. in lol. De blauwwitte «patattenboeren» ver- n na zeven weken nog geen enkel keertje. "en ze ook in Wetteren overeind. We maken sterk dat dit inderdaad gebeurt. Racing is ploeg van twee uitersten: vier overwinnin- en drie nederlagen. Komt er een eerste ff uit de bus? Pauwels heeft in Appelterre een vierde mm tjó geoogst, doch won intussen toch nog El. Met het bezoek van Eendracht Meldert zien dat trouwens ook zondag nog niet gebeuren. Waaslanders scoren zo moeizaam dat we ze NI meer waard achten dan een drawn, tizeke inkasseerde één goaltje in Moerzeke meteen waren beide punten foetsjie. De "sf van Appelterre wordt hoopvol tegemoet ien. Een één Aalst is, tot verwondering van de enen en ingi verbijstering van de eigen aanhang, wegge rot* tot in de onmiddellijke buurt van de rode vai Iaarn. Met het bezoek van de Wazenaars uit md I-Gillis als eerstvolgende gasten, staat een 11 eelste «moeilijke opdracht» te wachten. Het dt de hoogste tijd dat een tweede seizoenze- geboekt wordt, zoniet staan de oranjegroe- i voor een zwaar gevecht tegen de degrada- n A/u reeds. elsior Sint-Niklaas graaide in Oudegem bei- |r punten mee. De Klaaskes moeten nu pogen pi statie Pollare af te schudden, iets waarin ze I nen slagen. f use, gecounterd door Sparta Buggenhout, het blazoen een beetje oplappen tegen ex- k ter Standaard Wetteren dat wellicht de more- b veerslag moet verwerken die uit de eerste |b oennederlaag tegen Eendracht Sint-Gillis Uprtv loeit. Punt meebrengen uit Sint-Lievens Houtem rdt het volgende objektief van Sparta Bug- i hout. MVH 2 1 Lokerse SV heeft één van de beste prestaties van de laatste jaren afgeleverd en toch kwam de zege uitein delijk nog in het gedrang. Dat was dan in de eerste plaats de verdienste van Ronse dat in de eerste helft wel moest buigen voor de suprematie van Lokerse maar nu de rust wel vol doende veerkracht kon op brengen om SV nog in moeilijkheden te brengen. Een Ronse dat meteen de traditie kon doortrekken, een traditie die wil dat de blauw-witten het Lokerse steeds weer bijzonder lastig maken en in het verleden ook meer dan hun deel van de inzet opeisten. Nochtans kon de wed strijd zondag reeds aan de rust gespeeld zijn. In tegen stelling met de vorige top pers trokken de rood witten immers onmiddellijk alle registers open zodat de be zoekers in die eerste 45 mi nuten vrijwel niet in het stuk voorkwamen. Zelfs een dubbele bewaking kon niet verhinderen dat Ver- vaet voortdurend gaten trok op de flanken terwijl Aabech niet alleen schitter de als spelverdeler maar ook steeds ter plekke was om de bezoekende doelman te bedreigen. Alleen de af werking stond niet op punt. Steeds weer kopte of knalde Aabech net naast Sp. Sint-Gillis 2 Rac. Wetteren 1 Bij blauw-wit natuurlijk niets anders dan glunde rende gezichten na de bij zonder goeie prestatie te gen de leidersploeg, waar bij men het tijdens het eer ste halfuur niet zo breed had en de Racingploeg, een leider waardig het beste voetbal bracht. Gelukkig speelde Peter Van Hoeck als vanouds en was steeds bij de zaak op schoten van De Jaegher en De Pauw. Na een dertigtal minuten verzwakten de bezoekers echter gevoelig, zodanig dat de Sportingers geleide lijk meer greep kregen op de wedstrijd. Enkele minu ten voor rust nam Eddy Franckaert, die sedert en kele weken in blakende konditie verkeert, de Wet- terse portier tegenvoets wanneer Betoncelli twee man uitspeelde. Hiertegen konden de Ra- cingers weinig of niets in brengen, integendeel, na de pauze 8 peelde Sint-Gillis zijn beste periode van het lopende seizoen. Hierbij mag vooral het taktisch in zicht van trainer Felix Se- ghers worden vermeld, want Mark Seghers leefde zich volkomen uit in zijn rol van centrale middenvel der, terwijl Raoul De Roeck weer flink huishield op zijn linker8trook. Het mocht dan ook geen toeval zijn dat beide spelers een flinke voet hadden in het tweede doel punt: Mark Seghers gaf een goeie krui8pas over de hele breedte van het terrein tot bij De Roeck op links, deze snelde door tot aan de doel lijn en zond bekwaam in naar de toesnellende Beton celli. Jean tekende met een volley op maar het tweede doelpunt aan. De klus werd even voor affluiten niet af gewerkt door drie gast heren voor de Racingpor- tier maar daarentegen keerde de suspens nog vol op weer, wanneer een verre uittrap bij De Jaegher kwam en deze zijn beruchte valkwaliteiten nog eens aanwendde om zijn vijfde strafschop van het seizoen te versieren. Hijzelf milder de dan ook tot 2-1. Met deze prima verrich ting blijft Sporting thuis ongeslagen met acht op acht, terwijl op verplaat sing nog steeds het eerste puntje moet worden be haald. Misschien komende zondag op Sportkring Aalst, waar Luk Van den Bossche hoogstwaarschijn lijk in de basisploeg zal weerkeren. M.N. het doelhout. Op de 22ste minuut moest wel een po ging van de Deen door een verdediger van de lijn ge kuist worden nadat Vervaet weer eens alle tegenstand op een hoopje had gespurt. Na een fout op Vervaet knalde weer Aabech centi meters naast terwijl de Deen op het halfuur het doelhout schroeide op aan geven van Michielsen. Op de 32' dan de eerste ernsti ge tegenstoot van Ronse en bijna was het raak maar de kopbal van Kassabi werd gestuit door de paal. Loker se bleef evenwel zonder komplexen aanvallen en nadat Aabech na aangeven van Van Rompaey nog maar eens gevaarlijk had uitgehaald gebeurde het dan toch op de 42'. Vervaet werkte zich voorbij drie tegenstanders en schoof Aabech de openingstreffer in de voeten (42' 1-0, Aa bech). In feite een matige beloning voor een schitte rende eerste helft. Spanning Maar dat doelpunt had Ronse lang niet uitgeteld. De bezoekers trokken na de rust integendeel een fors offensief op gang. Maar in tegenstelling met Lokerse slaagden de bezoekers er niet in om uitgespeelde kansen te kreëren. In deze periode was trouwens de beste kans opnieuw voor Aabech die een hoekschop tegen de deklat kopte. Maar op de 67' leek de wedstrijd dan toch gespeeld. Michiel sen haalde gans de bezoe kende defensie uit verband en weer Aabech kon ruifcg scoren (67' 2-0). Ronse gaf zich evenwel niet zo vlug gewonnen en toen Lejeune op de 72' een fors geharre war met sukses kon afron den werd de wedstrijd op nieuw open gegooid (72' 2-1 Lejeune). De bezoekers voelden een gelijkspel in him bereik en probeerden een slotoffensief op gang te trekken. Maar juist in deze periode bleek nogmaals de maturiteit van Lokerse dat in moeilijke omstandighe den gevaarlijk bleef counte ren en zelfs een strafschop verdiende toen Vervaet in de fatale zone door de bezoe kende doelman bij de voet werd gegrepen. SK Deinze Door deze overwinning tegen FC Ronse heeft Lo kerse meteen een kloof van 4 punten geslagen en kan men zich meer nog dan vroeger afvragen wie de ploeg van Prudent Bettens zal stoppen. Deze ruime kloof is meteen een gerust stelling voor de onbetwiste topper van zondag a.s. te gen SK Deinze. Zelfs een nederlaag zou niet drama tisch zijn voor de rood wit ten maar zo ver zien we het nog niet komen. Deinze zal immers verplicht zijn om het initiatief te nemen en dat sluit meteen ideale countermogelij kheden in voor het duo Vervaet-Aa bech. W.V.L. Lokerse speelde met: Van den Bogaert, Van Rumst, Lambrechts, Meerschaut, Segers, Van Rompaey, Van de Cauter, Michielsen, Van Driessche, Aabech en Vervaet. 3' PROVINCIALE Wippelgem - Eendracht Bazel: 0-2 SV Lokerse - FC Ronse 2-1. Van de Cauter wordt gestopt door de bezoekende defensie (md) Met een sterk georganiseerd middenveld en achterlijn kwa men de geel-blauwen op Wip pelgem voor de dag. Een slag orde die door de thuisploeg bijna nooit kon worden ver broken. De falende organisatie trouwens was het mankement in de ploeg dat trainer Ruym- beke reeds lang aanwees als de voornaamste reden van pun tenverlies. Komt er nog bij dat de Waas landers een zeer batig skorege- middelde hadden met twee treffers uit vier echte kansen. Net voor het halfuur ging Jo De Clercq sterk door op de flank, zette in tot bij Maes en doordat diens direkte oppo nent even alle richtingen kwijt was kon Robbie intikken. Even voordien was Eendracht wel van een achterstand ge vrijwaard door doelman Troch, die zich met een weer galoze duik in de baan van een magnifieke volley gooide. Ook belandde er nog een verloren gewaande Wippelgemcenter op de deklat en daarmee was de lokale kous af. Wanneer de gastheren dan naar het einde toe uit volle macht in de aanval gingen, puilden de Bazelnaars er nog eens op de 80ste minuut uit met een rechttoe-rechtaan doelpunt van Oosterlinck. Met deze onverwachte over winning, pikt Eendracht Bazel het verloren puntje van jongst leden week in, en staat de komende weken op doorstoten mits men achtereenvolgens Sombeke en Assenede op ei gen terrein baas kan blijven. Voor deze karwei zal trainer Ruymbeke beroep doen op de zelfde basis-elf als op Wippel gem, met misschien de herstel de De Dijcker er opnieuw bij. Manil In de huidige omstandigheden kan men zich best voorstellen dat men op de Zeelse wijk Heikant met ongeduld op leider Lochristi zit te wachten. De leiders komen zondag op bezoek en dat wordt de onbetwiste topper van het seizoen. Er wordt voor de gelegenheid dan ook een rekordopkomst verwacht op het veld van Heikant. En dat belooft want voor de derby tegen SK Overmere werden reeds 600 tickets verkocht, wat voor 4de provinciale niet niks is. SV Lokerse - FC Ronse 2-1. Vervaet was zondag weer moeilijk te stoppen (md)

De Voorpost | 1981 | | pagina 21