Uitstekende tweede helft Zwakke tweede helft LATE SPANNING Nogmaals spektakel Provinciale vrouwenkampioenschappen te St.-Gillis-Dendermonde TE ZELE: Gauwe en Wies Carmeliet goede seizoenaanhef Punten weggegeven Van der Fraenen weer in zijn dagje ert Van Hauwermeiren drie korven Die tweede helft 'V .l;-> Temse 77-89. Deze aanval werd gestuit oekers vh Damesbasketbal - 1* Provinciale JM Pfaff Beveren - Akron Ronse: 65-50 Vrouwenbastketbal: De Boeck in goede doen Melsele - Panters Baasrode 27-43 Dit treffen tussen de num mers één en twee uit de klassering, ging onder vrij ruime belangstelling zenuwachtig van start. De thuisploeg had duidelijk last van de zenuwen en kwam dan ook in de 8e mi nuut van de wedstrijd op achterstand 10-15. Een ti me-out bracht echter de no dige rust en meteen ook een kentering in de wedstrijd, want in één ruk ging het onder impuls van Christa Praet naar een 20-15 stand in de 17e minuut. Sommige beslissingen van het scheidsrechtersduo waren aan de onbegrijpelijke kant-, waardoor Van der Haegen aan de rust tegen een 3-foutenlast opkeek. Magali Aps in de aanval en Marie-José Van Wijnsber- ghe zorgden echter voor de nodige impulsen voor de rust, zodat de voorsprong behouden bleef tot aan de rust met een 24-18 stand. JM Pfaff ging bij aanvang van het tweede wedstrijdge deelte subliem van start, want in een mum van tijd ging het van 24-18 naar 34- 22. Akron Ronse, dat dui delijk ook wel een deel van de koek wilde, en zich graag in het titeldebat blijft mengen, gedurende het verdere verloop van de kompetitie, het het hierbij niet zitten en toog resoluut in de aanval. Het lukte er zelfs in om van de 34-22 achterstand een groot ge deelte terug te winnen en kwam opzetten tot 34-30. Coach Antoon Pfaff, zag duidelijk het gevaar in, het Van De Keybus minder shotten en zette rustiger de aanvallen in mekaar. Ten minste deze opdracht gaf hij, die nauwgezet door zijn speelsters werd uitgevoerd. JM Pfaff zat dan ook vrij vlug terug op rozen, mede dank zij het knappe re- boundwerk van Magali Aps in de aanval en van Van der Haegen in verdediging. Via tussenstanden 40-32, 46-36 en 46-40, mede door de full-court press van de bezoekers, echter handig ontweken door Marie-José Van Wijnsberghe, die hstig voor balbezit opteerde, ging het verder naar 48-42 en 56-42. Stand waarbij de wedstrijd, een propaganda- wedstrijd voor het dames basketbal, duidelijk binnen was voor JM Pfaff. Men zet hier wel een duide lijke stap in de richting van een eventuele kampioensti tel. De kloof met Akron Ronse is nu immers 4 pun ten en 6 punten op de naas te belagers. Een misstap in het verdere verloop is dus niet direkt falikant te noemen. De Panters' meisjes namen een hoopvolle start en liepen aan de 4e minuut tot 0-6 uit en met 4-12 aan de 9e minuut brachten Spitael en De Boeck hun vijftal in de beste uitgangs positie. Langs Van Vosselen, Hautequiet en Van Goethem replikeerde Melsele goed en aan de 11-12 en een gelijke ruststand 19-19, zodat de match nog alle kanten uitkon. Tussen de 2e minuut (21-21) van de tweede helft en de 11e minuut plaatste Panters langs een knap spelende De Boeck een 0-12 en met 21-33 op het bord was de match gespeeld. Punten: Melsele: Raymakers 2-0, Houtequiet 5-2, Van Vos selen 6-0, Van Goethem 4-4, Vari Hoeyweghen 2-2. Panters: Spitael 4-2, Kinder mans 0-2, De Boeck 11-18, Hendrickx 2-2, Vermeersch 2- 0. BENO Scoorden voor JM Pfaff Be- veren: Aps Magali (20), Praet Christa (10), Staut Marijke (2), Van Wijns berghe Marie-José (17), Van den Keybus (8), Van der Haegen (8). Emmanuel THOEN Cibo Zele - Batavo 64-83 Grembergen - Leeuwerik Lede: 68-63 De Grembergse zoneverdedi ging wist geen raad met een trefzekere Hans Van Dries- sche, die aan de 11e minuut bij 17-17 reeds 14 punten voor zijn rekening had genomen. Vier minuten later moest de lokale coach Robert Segers postspe- ler Erik Mijs met 4 fouten naar de bank roepen. Het gevaar Van Driessche trachte men op te vangen met een kombinatie- verdediging. De Clercq werd met de bewaking belast en op dat moment kon de thuisploeg langs Colpin, die goed door Cuypers werd aangespeeld, een 25-17 op het bord zetten na 14 minuten. Van Leuven kwam dan enkele keren vrij en het werd 25-22 aan de 17e minuut. Wellekens en Goossens gaven Colpin een steuntje en via 33-24 werd er met 33-25 gerust. In het begin van de tweede helft kon Grembergen rekenen op een trefzekere Rudy De Cock, die onder de korf met een 4 op 4 uitpakte en aan de basis lag van de 43-31 voor sprong aan de 5e minuut. Geert Van Driessche was een goed aflossingspunt voor zijn broer Hans en 45-39 aan de 8e minuut. Goossens lukte een 2 op 2 en 2 op 2 vrijworpen zodat zijn ploeg voorop bleef. Hans Van Driessche geraakte dan toch even los uit de greep van zijn bewaker. Hij scoorde een 3 op 3 en spelmaker De Borger lukte vanop afstand 4 op 4. Leeuwerik bleef een boe man voor de thuisploeg. 49-45 aan de 10e minuut werd wel 57-49, maar aan de 18e minuut met 59-57 was nog niets beslist. De Cock scoorde een driepun ter en Goossens eindigde met een 2 op 2 zodat via 64-57 de thuisploeg de zege toch kan veilig stellen, maar Lede was een zeer sterke tegenstander, waar Grembergen meer dan de handen vol mee had. Punten: Grembergen: Goossens 4-10, Straetman 2-0, Wellekens 64, De Clercq 0-2, Cuypers 2-0, Colpin 15-0, Mijs 2-4, De Cock 2-15. Lede: Van Leuven 7-0, De Borger 0-8, Geert Van Dries sche 1-16, Hans Van Driessche 17-14, Schandevijl 0-0, De Schutter 0-0. BENO In de eerste helft kon Georges Van Miegroet zijn vijftal be stendig op voorsprong houden. Hij stond nochtans alleen bij de afwerking, zodat Cibo geen grote kloof op het bord kon zetten. Na 6-6 aan de 5e mi nuut evolueerde het naar 16-11 na 10 minuten. Een verschil dat bij de rust nog van tel was: 36-32. De eerste 5 minuten van de tweede time waren fataal voor de thuisploeg met een 38- 44 tussenscore. Cibo miste trefkracht om nog aan een te rugkeer te denken. Op 5 minu ten van het einde was het ver schil 10 punten gebleven (54- 64), maar de Gentenaars had den uiteindelijk nog de meeste reserves en dit weerspiegelde zich in de eindstand. Punten: Cibo: Georges Van Miegroet 18-0, Werner Van Miegroet 4-6, De Loose 3-12, Deprouw 2-4, Van Mieghem 3- 2, Colman 4-4, Van Caus- broeck 2-0. Batavo: Goethals 4-11, Van de Putte 4-14, Meirschaut 13-7, De Gryse 6-12, Ceunens 4-0, Van de Maele 04, Audenaerde 3-0. BENO BBC BERTINO - EENHOORN BAZEL: 77-79 Temse 77-89. Van Looy scoort weer twee voor zijn ploeg. Tevergeefs echter (vh) Judoclub Sumokwai St. Gillis Dendermonde kreeg de organisatie toegewezen van de provinciale vrou wenkampioenschappen voor kadetten, beloften, ju- niore8-senioresZe hebben plaats op zaterdag, 24 oktober 1981 in de Sporthal, Van Langenhove- straat, St. Gillis-Dendermonde. De weging begint om 9.30 u en daarna volgen de schiftingen. De finales zijn voorzien rond 15 uur. De organiserende vereniging hoopt op een grote deelname. In de streek zijn er verschillende clubs met een vrouwenafdeling als Zele, Hamme, Berlare, Lebbeke, Wieze, Beveren, St. Niklaas. De lokale club stelt hoge verwachtingen in haar eigen judoka's en met Josée De Rop in de ge wichtsklasse 56 kg bij de beloften en juniore Maria De Rop 72 kg) zitten er alleszins podium plaatsen in. BENO Moest Bertino noodgedwon,- gen zondagavond in het strijd perk tegen het zwakke Bazel, dan was dit toch niet de oor zaak van de nederlaag. De eer ste helft bleven beide ploegen aan elkaar gewaagd tot 13e min. (24-21) moment waarop Roel Pieters een aanvallende bevlieging kreeg en zijn ploeg even op voorsprong bracht. Pauwels hield zijn ploeg in het spoor van Bazel maar kon toch niet beletten dat de rust kwam met 35-41 cijfers. Na rust was het weer Eenhoorn dat een kloof kon maken vooral door Van Wauwe en De Breucker. Het werd 41-50 en de inge brachte Van Steelant bracht animo in de wedstrijd. Een spijtig incident ontsierde ech ter de wedstrijd want een on fortuinlijke scheidsrechterlijke beslissing zorgde voor spekta kel. De Bock kreeg een vrij willige fout en hieruit volgde een discussie voort die de wed strijd in lichterlaaie zette. Ber tino kon terugkomen tot 61-6C maar van dan af ging het zi aan zij tot de laatste seconde Er waren nog 50 secondei speeltijd te gaan (77-77) ei weerom was De Breucker daa om zijn ploeg op voorsprong t> schieten. Bertino kreeg no balvoordeel maar de ultiem pogingen van De Bock en Par wels gingen naast zodat in ee heksenketel Bazel met doelpunt verschil won. PUNTEN: Bertino: Van Steelant 7 p Thiron 6 p., Vonck 20 p., D Bock 13 p., Pauwèls 25 p., D' Beleyr 4 p. Bazel: Pieters 22 p.. De Breu cker 16 p.. Van Wauwe 15 p. Toté 4 p., Soels 10 p., Willems 6 p., Verschooren 5 p. WEGA HOGER OP - WERE Dl: 84-79 was de eerste boks- in Boxingclub Zele iderAoes. Men verdiende het fa ruimere publieke ie sti telling De ambi- de wtuursploeg stapte ui *r met de hoop de )siris 6 keer beter. De no- :beu neeting wordt met a moed voorbereid, aariu engere voor de Bel- aai kampioenschappen ipnic niwe en Alois Car- cde boksten een goede nog eidingskamp. f ie «ten ze over de volle Os oden inspanningen en dit komt de kon- boksritme zeker ten laar H lauwe stond tegen I ioi oore, waar hij min- ■lp «de herinneringen lya d De vorige kon- ipcn e ging de Lokeraar Ticns teede ronde voor de ,nrS tellen naar het' Rudy kon zich nu lederlaag veroorlo- en «warming-up» niet, vertelde Gau- de kamp. Moore toren bokser en ik hij zeer sterk op de was. Ik was dan mijn hoede. In de vee ronden kon ik harder doorgaan, bokste op veilig heid. Ook manager Jef Van Driessche was tevreden over zijn poulain. «De enige fout die ik hem kan aan wrijven, is dat hij na zijn één-twee een stap achteruit ging, in plaats van met zijn gewicht tegen Moore te hangen. Maar konditioneel en mentaal bokste hij sterk». Gauwe ligt geen nachten meer wakker van Syben: «Het interesseert me niet zoveel meer. Ik zou lie ver knokken voor de Bene lux-titel. Tegen Syben ver loor ik nog nooit op een regelmatige wrijze». In de eerste ronden is Gau we bijzonder attent. Rudy hield zijn tegenstander met rechter stopslagen, goed gevolgd door zijn linker. De thuisbokser varieert zijn slagen en tracht Moore te vermoeien met series naar het lichaam. Na vier ronden knap aanvalswerk zwakt de Zeienaar wel even af en bei de boksers nemen hun toe vlucht in lijf-aan-lijf. De Lo keraar blijft nochtans de maar mist op sommige mo menten de durf om voluit door te gaan als zijn tegen stander in het nauw zit. In de zevende ronde kan Moo re enkele rechters door Gauwes dekking krijgen, maar een getrainde Gauwe verwerkt ze zonder verpin ken. In het slot drijft hij het tempo op, maar de georden- heid is uit zijn aanvallen om nog succes te hebben, zodat hij het bij een ver diende puntenzege moet houden. Alois Carmeliet: lengtena deel «Een moeilijke kamp», hijgde Wies na de 8 ronden tegen de Braziliaan Claudio Pereira. Inderdaad, Carme liet kreeg het niet gemak kelijk om zijn boks wij ze op te dringen. De zwarte Perei ra was groter en in arm lengte sterk bevoordeeld. Een hinderpaal waar de Ze ienaar aanvankelijk niet goed weg mee wrist. Carme liet trachtte in de eerste ronden voordeel te halen uit zijn gedubbelde kombi- natieslagen, maar hard kon hij zijn tegenstander niet treffen, die ondanks de luie indruk die hij het, steeds gepast wegdraaide. In de vierde ronde ging Carme liet hard door naar het li chaam, die even ineen kromp, maar snel recupe reerde. De Braziliaan voel de op dat moment aan dat hij wat moest terugdoen en ving de lokale bokser op met linker kopstoten tegen het hoofd. In de tweede laat ste ronde poogde hij uit een verwoede forcing meer dan een puntenzege te halen, maar Pereira toonde zich een sterke opponent, die niet naar Zele gekomen was om tegen het vilt te gaan. Carmeliet om zijn onophou dend aanvallend werk, was de verdiende winnaar en ook voor hem was de ope ningsmatch geen klusje, maar een serieuse test in het vooruitzicht van de bot sing met De Caestecker. Gilbert Baeyens: verdien stelijke match Tegen de Brusselaar Raf Salamone wilde Gibert Baeyens er een snelle kamp van maken. De tegenstan der, technisch vaardig en beweeglijk, oounterde ge past de rechts-linkse kom- binaties van de Zeienaar, die de grote verdienste had de kamp te willen maken aan een hoog tempo. Een iets te overhaaste Baeyens, verloor de organisatie van zijn verdediging soms uit het oog, zodat Salamone met zijn tegenstoten pun ten kon scoren en Baeyens met een match nul vrde moest nemen. Misschien een logische uitslag om de wijze waarop beide boksers kampten en misschien geen van beiden verdiende van te verhezen, maar Gilbert Baeyens werd met het ver dict zeker niet bevoordeeld. Integendeel. Kalkenaar Bouwens beste amateur B.C. Zele pakt met een nieuw initiatief uit om de liefhebberekampen aan in teresse te laten winnen. De beste bokser van de avond wordt beloond met een prachtige trofee. De eerste eer ging naar de Kalkenaar Bouwens, die door opgave in de tweede ronde won van Bernard uit Oostende. In de eerste ronde had Bouwens met een rechts-linkse kom- binatie zijn tegenstander voor 8 tellen laten rusten. In de tweede ronde pakte hij opnieuw uit met een harde linker. Vanuit de hoek kwam dan wijselijk de handdoek. In die goede drie minuten dat Bouwens te Ze le onder de ringlichten stond, toonde hij aan een bokser met ruime mogelijk heden te zijn. Sterk, tech nisch vaardig, beweeglijk, fysiek paraat en een harde linker. De Zeienaar Bou- ghaleb moest in de sterke Mechelaar Bouzerda zijn meerdere erkennen. Bou- ghaleb kon zijn gevaarlijke slag niet plaatsen. De Vet ter, nog een beloftevolle Kalkenaar, maakte De Bruyn uit Beveren in de eerste reeds duidelijk dat hij de sterkste was. De Waaslander kreeg toen reeds 8 tellen op een linker zwaaislag. In de derde ron de was De Vetter opnieuw paraat om hard uit te halen met een K.O. overwinning als gevolg. De Zeelse Turk Donmez toonde zich vaardiger, a- gressiever dan zijn Brugse tegenstander Van Daele en hij kreeg dan ook de ver diende puntenzege. De Brusselaar Chaim werd tegen Peter Blancquaer (Kalken) als verdiende pun ten winnaar uitgeroepen. In de tweede ronde deed hij zijn tegenstander voor 8 tellen buigen. Een in arm lengte benadeelde Erwin Matthijs (Kalken) kon te gen het aanvalsgeweld van Filip Seys (Roeselare) niet optomen, zodat de punten zege naar de Westvlaming ging. Zonder Marin in het basisteam kwam Were Di weer snelheid tekort tijdens de eerste helft. Willy Ivens, redder in nood, hield zijn ploeg de eerste helft in wedstrijd 6-12 en 22-23 maar kreeg toen van de onkundige scheidsrechters vier fouten achter zijn naam. Hoger Op voelde de mogelijkheden en Van Neste - Verheye zorgden voor 36-24. De Block kreeg dan hulp van De Pauw en na de eerste 20 minuten moest Were Di alle kleuren van de regenboog zien om slechts een 46-40 achter stand toe te staan. De tweede helft kregen wij dan een taktisch miskraam te aanschouwen dat na 10 minu ten rond werd gemaakt door de jonge thuisploeg. Via 62-57 kon Hoger Op immers uitlo pen tot 80-61 zonder dat de bank bij Were Di reageerde. Enkel De Block en Ivens ble ven op normaal peil verdgr spelen en de opgestelde Marin kon tijdens de ultieme press dan toch snelheid in het Were Di team brengen. Hoger Op verstrikte in deze manverdedi ging en moest Were Di laten terugkeren tot 82-77. Een af gekeurd doelpunt van De Block en een misser in de be zoekende verdediging zetten Hoger Op dan op rozen zodat deze vierpunten match verlo ren ging. Were Di moet dringend sleute len aan de eigen ploeg wil het niet in de onderste regionen terecht komen. PUNTEN: Hoger Op: Alluyn 8-6, Van Neste 14-4, De Meyer 2-14, Van Tilburgh 6-0, Verheye 10- 14, Lippens 6-0. Were Di: De Block 12-8, Ivens 12-12, Verbraeken 4-4, De Pauw 10-4, Swolfs 0-4, Aerts 2- 2, Marin 0-4, De Brant 0-2. WEGA VELDRIJDEN IAL te Atlantis Lebbeke: 4-5 !ge die Atlantis Lebbc- alde op Zelzate, heeft Van Hauwermeiren npel gedrukt met drie die ook doorslagge ven voor de uitslag, rust was de stand 3-1: Jten van Mariette Van J (ZT Hubert Van Hauwer- iweemaal. Zelzate kon tegendoelen Na de Mderde het spelbeeld erre Verhavert bracht op 1-4, maar Zelzate zich degelijk van de- Blag en een kwartier einde slaagden zij er Snd op 4-4 te brengen, ging nu wel even zwal- zocht toen de schade te De Lebbekenaars er in de thuisploeg klap te houden zodat 't zag dat beide ploegen n punt vrede zouden Het was echter zonder Van Hauwermeiren die er een derde lukte, wat tenvolle tracht onderstreepte. Hoe Zelzate zich ook inspan de, het moest in de nederlaag berusten. Met deze zege komt Atlantis op de 4e plaats te staan in de klassering. Atlantis heeft nu wel met grote moei lijkheden te kampen. Marijcke Dierick en Chantal Raes moe ten nog steeds forfait geven, wat zeker een grote handicap is. Maar de invallers Leen De Leeuw en Christine Vermeir deden het weer goed. Hubert Van Hauwermeiren plaatste de orgelpunten. Reserven: Zelzate - Atlantis Lebbeke 5-1 Tegen een halve eerste ploeg van Zelzate die met de reser ven speelde konden de Leb- beekse reserven het niet rooi en. Bart De Maerschalck, her steld van een operatie, speelde zijn eerste wedstrijd en dat viel best mee want hij zorgde voor de enige korf van Atlantis. ANDRE Appels - Putse: 6-6 Ging het in de eerste helft vrij goed voor Appels dat met voorsprong de rust inging, na dien moest het hard op de tanden bijten om niet ten on der te gaan. De bezoekers die zich het best konden aanpas sen aan de toestand van het terrein liepen weldra uit tot 1- 4. Op een kwartier tijd slaagde Appels er in de bordjes weer in evenwicht te brengen Even voor rust kon Appels op voor sprong komen zodat alles liet voorzien dat in de tweede helft de zege verder zou worden uitgebouwd. Na de koffie kon Appels de stand nog opdrij ven, toen Damien De Rouck een strafworp omzette. Dit was echter niet voldoende om de zege veilig te stellen want Geen zege voor Paul De Brauwer tijdens het voor bije weekeinde: In Sint Jan in Eremo was de hoogblonde sterrijder blijk baar niet op zijn best. Hij werd slechts negende. Een minder goeie dag is geen slecht jaar. Wel in zijn nopjes was Wer ner Van der Fraenen te Nieuwrode. De Aalstenaar maakte er na afloop van de B-cross het zegegebaar. Tweede was de Westduitser Jozef Meises. Etienne Van Braeckel de monstreerde twee keer zijn talent: zesde te Sint Jan in Eremo (A) en negende in Sint Agatha Berchem (A). Eric Vervaet eindigde als nummer zeven bij de A' te Sint Agatha Berchem. Eric Matthijs was daar twaalfde en kwam in Grammene bij de B crossera als vijfde over de streep. Tonny Van Haever werd gehuldigd als kampioen van België sierduiken. Het was meteen zijn afscheid aan de kompetitie. In dezelfde hulde werd ook Carine Lyssens, kampioene van België reddend zwemmen, betrokken, (dw) Er is éen konjunktuurachter- uitgang vastgesteld in de voe- dingssektor. Anderzijds is er ook op algemeen ekonomisch- politiek vlak een sterker be wustzijn gegroeid op het vlak van de kostenberekening. De ze twee faktoren werden dui delijk onderstreept tijdens de Anuga, de vakbeurs voor le vensmiddelen die te Keulen werd gehouden. Op woensdag 18 november om 15.00 uur start het nieuwe sei zoen van het Kindfcr Jeugd Teater te Antwerpen met een opvoering van «Pinokkio». Meteen wordt het feit herdacht dat 100 jaar geleden Pinokkio werd geboren in een Italiaans kinderblad. Plaatsbespreking: alle dagen, behalve maandag, van 11.00 tot 15.00 uur. Woensdag, zaterdag en zondag slechts tot 14.00 uur (tel. 031/ 33.35.25). Van 8 tot en met 15 november heeft de week van de derde leeftijd plaats. De week zal worden afgesloten met het Feest van de Grootouders op zondag 15 november. Het te- ma van deze week is: «Senio res - inspraak in de gemeente». ook nu zou Putse erin slagen weer langszij te komen. Het werd toen een krampachtig vertoon waarin de nadruk werd gelegd op niet te verlie zen. De beste kansen om de zege binnen te palmen kreeg Appels nog maar het orgelpunt kon niet geplaatst worden na enkele knappe opgebouwde aanvallen. Uiteindelijk zou het gelijkspel beide partijen nog tevreden stellen. De doelpun ten werden gemaakt door De Rouck 2, Moonen 1, Schud- dinck 1, De Wilde 1, Verstrae- ten 1. Reserven: Appels - Putse: 2-5 Ondanks een goed vertoon van de Appelse reseryen werd het een nederlaag tegen Putse. Al leen in de afwerking lagen de Appelsenaars onder want inza ke spelvertoon waren ze hun tegenstander waard. Scholieren: Erika - Appels: 2-7 Andermaal een knappe partij ■van de Appelse scholieren die nu met overtuigende 2-7 cijfers gingen winnen op Erika. Aan de rust wezen de bordjes 1-4 en dat mag heel gevleid ge noemd worden voor de thuis ploeg die enkel op verdedigen was aangewezen. Na de rust zag het ér uit dat Erika zich zou herstellen maar Appels hield stevig de teugels in han den. Aan een hoog tempo werd verder geacteerd, een kampioenploeg waardig. Na de wedstrijd waren er woorden van lof vanwege de ref, dat Appels prees om zijn vlot spel. De Voorpost - 23.10.1981 - 25

De Voorpost | 1981 | | pagina 25