INPBAL - le Nationale DP aal onverwacht «eede Nationale der lagen! 2° Landelijke Gelijkspel pndelijke pi lis Aalst steeds met het maximum 3e Landelijke Na moeilijke eerste helft meshandbal V lationale opaganda SARENS EN ROTTIERS A-ZWEMMERS ikC Zaterdag 24/10: Avanti Lebbeke - Sp. Neerpelt De Voorpost - 23.10.1981 - 27 mée - Avanti Lebbeke: 24-21 lijnt ■en x>k oelpunten van de 18-jarige J. De Pauw hiel- snti Lebbeke niet aan de overwinning te (eva) Avanti Lebbeke heeft te Gri- vegnée een onverwachte ne derlaag geleden. Niettemin kunnen wij ons niet van de indruk ontdoen dat deze ver plaatsing in Avanti kringen toch wel enigszins onder schat werd. De Walen, die met de inbreng van de Ne derlander Reynders gevoe lig versterkt zijn, haalden in derdaad reeds opvallend goede uitslagen o.a. gelijk spel tegen Hasselt en Lebbe ke moest het ook nu nog waarmaken zonder Eddy De' Vlieger. De wedstrijd startte vrij zwak voor Lebbeke dat na 8' reeds een 5-2 achter stand telde. Avanti kende toen echter een goede 20' en via doelpunten van Vermoe- sen en Cornelis werd er ge lijkgesteld na 12' en 3' later leidde Lebbeke reeds met 6- 9. Het tweede kwartier leek Avanti op weg naar een rui me zege. Soepel spelend in aanval en stevig verdedi gend werd de voorsprong uitgebouwd en via 7-12 werd de rust bereikt met een 9-14 voorsprong. Het begin van de 2' helft liet niet voor zien dat de thuisploeg nog in staat zou zijn Avanti te be dreigen. Na 37' wees het scorebord 10-15 aan maar de daaropvolgende 10' wer den fataal voor de Lebbeke- naars. Onmogelijk veel doel- worpen belandden op het doelhout en via Reynders kwam Grivegnée opnieuw in de wedstrijd (14-15). Een kwartièr voor het einde na men de Walen voorsprong (17-16) en als Cornelis ook nog een 7-m worp miste bleek het hek van de dam. Ondanks Reynders bedacht werd met een persoonlijke bewaking, nam Grivegnée een 20-18 voorsprong 10' voor het einde en ondanks Avanti nog naderde tot 20- 19 en 22-21 slaagden zij er niet meer in de vlot spelende thuisploeg van de zege te houden. Avanti: Mertens en Ninco- vic. De Br.uyn 1, De Ridder 1, K. Verhofstadt 4, Cornelis 4, De Batselier 1, A. Maes 3, H. Maes 2, J. De Pauw 2, Ver guit, Vermoesen 3. EVA H.B.C. Dender- monde Maas- mechelen: 23-24 Tegen een volledig Maas- mechelen met zijn Neder landers Gierman en Jans- sens heeft Dendermonde een enigszins onverdiende nederlaag geleden. De thuis ploeg toonde zich inderdaad vooral tijdens de eerste helft met De Nil en Van De Velde als beste Dendermon- dernaars de betere ploeg. Ondanks de Limburgers langs het voornoemd Neder lands duo een 2-4 voor sprong telde na 8' kon Den dermonde met enkele ge slaagde taktische nummer tjes een 5-4 voorsprong op bouwen. De bezoekers die het vooral van hun grotere schietkracht moesten heb ben, hielden echter stand en via 8-7 na 17', 11-8 10' voor de rust konden zij nog voor de rust langs de kwikzilveren hoekspeler Tuinstra de scha de beperken. Rustand 13-12. De eerste 10' van de tweede helft werden Dendermonde echter fataal. De Nil viel ge kwetst uit en Van De Velde moest blijkbaar stoom afla ten zodat Maasmechelen na Dendermonde-Maasmechelen. Deze strafwörp werd een doelpunt (wvc) 38' met 13-15 leidde. Langs sterke Gierman verschalkte De Bock en Batselier klamp- nu keer op keer de voor te Dendermonde dan aan keeper Quisquater ingeko- maar het vlotte was toch uit men Mannaert. Via 21-21 en het aanvalsspel verdwenen. 22-22 werd het 23-23 4' voor Tien minuten voor het einde het einde maar als Maas kon Gyssels de thuisploeg mechelen er even later 23-24 toch opnieuw op voor- van maakte kon Dender- sprong brengen maar de monde het verdiende puntje niet meer redden. Dendermonde: Mannaert en Quisquater, Van De Velde 6, Van Cauwenberghe, R. De Bock 5, De Nil 4, Gyssels 2, Rosseel, B. Wuest, Batselier 6, Lenaertz, Verleyen. Brabo Denderbelle - At. Temse: 12-12 E.V. Aalst: 26-21 alst zonder keeper - gekwptst maar en goede invallers- n E. Van Malderen lat en palen, heeft Vere de broodnodige niet kunnen sprokke- Ttdracht startte noch- opgevend langs een W. Bomon die stra i enkele seconden de 70pende maar ondanks e Bomon tijdens de 0 Ni rol9ende minuten Temaal raak trof leid- toch met 5-3 na 10' 20* minuut bleef het IoetJ8el''kop9aand nnper 3' later had Een dracht reeds een serieuze opdoffer geincasseerd (10- 4). Aalst bleef echter in zijn kansen geloven en na een opvallende remonte met doelpunten van Van Der Borght en Steemans werd de rust bereikt met een 12-11 score. De tweede helft werd echter fataal voor een blun derend Eendracht dat heel wat open doelkansen onbe nut liet ep daarbij nog gehin derd werd door het Waalse scheidsrechtersduo dat nog maar eens onderstreepte dat" er nog geen vaste lijn terug te vinden is in het toepassen van de nieuwe spelregle- menten. via ib-12 na 33' en 18-15 na 45' werd het 22-18 5' voor het einde. Aalst slaagde er dus niet meer in tijdens de tweede helft Evere echt te bedreigen. Scoorden: Van Malderen 2, D. Bayens 1, Steemans 2, Bomon 7, Van Der Borght 4, Van Goethem 3, Behaege 2. Ajax Lebbeke - Villers: 14-19 Ondanks vele pogingen slaagden wij er niet in enige kommentaar te krijgen van Ajax. Wij weten wel dat de Lebbekenaars tijdens de tweede helft opnieuw konen beroep doen op keeper De Bruyn. Na enkele minuten wees het scorebord 1-2 aan en vooral tijdens het laatste kwartier van de eerste helft viel het op dat Ajax er niet in slaagt nog enig tempo te maken. In ieder geval ziet na deze nieuwe nederlaag de nabije toekomst er niet schit terend uit voor Ajax dat drin gend punten nodig heeft om de degradatiezone te ont vluchten. Bijzonder weinig doelpunten in dit derby bewijzen dat bei de ploegen verdedigend sterker uit de verf kwamen dan aanvallend. Vooral de Brabo aanval bleef onder zijn mogelijkheden en on danks de thuisploeg prak tisch de ganse wedstrijd leidde was er een goede keeper F. Heyvaert nodig om Temse van de zege te hou den. De bezoekers openden de score en tijdens het eer ste kwartier werd Brabo op achtervolgen aangewezen. Via 2-3 raakte Dendermonde op voorsprong 9' (5-3) voor de rust langs D. Uyttersprot en Bouteille maar een hard nekkig spelend Temse stelde gelijk (5-5). Het was Dirk Uyt tersprot die de 6-5 ruststand vastlegde. Ook tijdens de tweede helft bleef Brabo meestal aan de leiding en na 45' leidde de thuisploeg langs Verheyen en Van Goe them met 11-9. Met nog VI' te spelen wees het score bord nog steeds 2 doelpun ten verschil aan (12-10) maar toen ging Temse bijzonder hard drukken. Brabo moest alle hens aan dek roepen om de bezoekers nog van de zege af te houden, zij slaag den er niet meer in te scoren maar uiteindelijk kreeg met een 12-12 eindscore elke ploeg wat het verdiende. Scoorden: Brabo: Van Goe them 2, Heuvinck 1, D. Uyt tersprot 5, Bouteille 1, Tol- lenbeek 1, Verheyen 1, Ver- poest 1. Sparta Aalst - Joche- woa Aalst: 19-17 Het derby tussen de twee Aalsterse ploegen kreeg een bijzonder fair verloop. Er werd degelijk gespeeld en het was uiteindelijk de trefkracht van de aalvlugge F. Bomon die over winst of verlies besliste. Jochewoa met Eckeman en De Vuyst als voornaamste afwerkers, speelde echter bijzonder goed mee en via 3-2 na 10' raakte Jochewoa zelfs 4-6 voor 10' voor de rust. F. Bo mon kon echter het even wicht herstellen zodat met een 9-9 ruststand de wed strijd nog alle kanten uitkon. Na de rust bleek Sparta ech ter een ietsje sterker dan de bezoekers en via 13-12 werd het 19-15 10' voor het einde. Jochewoa trachte nog wel terug te slaan maar verder dan 19-17 raakten zij niet meer. Scoorden: Sparta Aalst: K. Bomon 1, F. Bomon 10, Mens 2, E. Van Temsche 1, G. Corthals 3, S. Bomon 2. S.K. Grembergen - Wemmei: 35-21 Aalst - Sasja II: 22-16 alst blijft ook na het rust trok J. Meert alle regis- van Sasja nog onver- ters open (11-9) en dit bleek leider en het ziet er het sein voor een nonstop ttepe idat trainer Coen van Rosis offensief dat goed ge- jraac e individualisten die leid door Mare Bayens met i zijn rangen telt een 18-12 leidde 11'voor het ein- geheel heeft ge- de. Rosis gaat nu het zekere De wedstrijd begon voor het onzekere nemen, best voor een vrij speelt taktisch voortreffelijk gestart Rosis dat na en met nog 3 treffers van De een 0-4 achterstand Man wordt het uiteindelijk nwe P. Bomon luidde een 22-16 overwinning voor n de stormklok en via 2- een op het ogenblik in I* werd het via treffers Landelijke ongenaakbaar Jaegher en Corthals Rosis. voor de rust. Sasja Rosis Aalst: Mertens en J. echter nog niet en on- Coen, Verhaeven 1, Bomon een Meert en Bomon nog 7, De Jaeger 2, Van Herre- e; len voor Rosis werd weghe 1, Corthals 4, F. Lutz, bereikt met een 9-9 Bayens 2, Meert 2, De Letter, Onmiddellijk na de De Man 3. n de n af jkte laad Ant- Buggenhout werp: 19-17 Met een nieuwe zege heeft Buggenhout bewezen dat zij niet toevallig bovenaan in de rangschikking staan. Uitste kend verdedigend en met een uiterst secure Vermae- sen in het doel, kon de thuis ploeg deze maal Antwerp op afstand houden. Langs Van Nuffel opende de ploeg van de gebroeders De Proft de score en na 10' leidde een bijzonder vlot spelend maar eerder moeilijk scorend Bug genhout met 5-4. Langs een weer opvallende Mare De Proft neemt Buggenhout dan een 9-4 voorsprong en als bij de rust het scorebord 10-7 aanwijst, lijkt de thuis ploeg goed op weg naar de zege. Ook tijdens de tweede helft blijft de thuisploeg het wedstrijdbeeld beheersen, en na 45' leidden zij met 16- 11. Twaalf minuten voor het einde telt Buggenhout nog steeds een komfortabele 18- 13 voorsprong maar plots moet de verdediging bege ven en Antwerp nadert tot 18-17 één minuut voor het einde. M. De Proft zorgt er met zijn 9* treffer voor dat de verdiende zege Buggenhout niet meer ontglipt. Scoorden: M. De Proft 9, E. Van Nuffel 1, J. De Proft 3, De Maerschalck 3, Brouillard 1, Van Damme 2. Wellicht een ietsje overmoe dig startte S.K. Grembergen nogal vrij nonchalant. De Vlaams-Brabanders bleken echter over meer mogelijk heden te beschikken dan verwacht zodat de thuis ploeg een moeilijke eerste 30' meemaakten. G.S.K. liet zich inderdaad verleiden tot een werp- en loopspel dat de jongere bezoekers duidelijk beter pastte en na een kwar tier leidde Wemmei met 6-8. De thuisploeg slaagde er maar niet in op voorsprong te komen, via 10-12 werd het weliswaar 12-12, maar met een 14-15 ruststand moest Grembergen beseffen dat er uit een ander vaatje diende getapt. Ook het begin van de tweede helft werd er nog enorm veel over en weer gelopen (17-17) en het duur de tot G.S.K. besefte dat rus tig rondgeplaatst. Via 19-18 na 40' ging de thuisploeg naar 25-18 6'later en meteen was de winnaar gekend. Krogstrup en Segers bleven de Wemmelse verdediging teisteren en ondanks het fy sisch sterke maar taktisch onbestaande Wemmei nog onvervaard bleef beuken kon G.S.K. nog een logische 35-21 eindscore bijeen werpen. S.K. Grembergen: Van Hec- ke en De Jonghe, Heriman Doorns 3, Dauwe 3, St. De Swaef 2, Segers 10, H. Van Haute 3, Krogstrup 8, De Braeckeleer 3, J. Van Hout 3. S.K. Grembergen II - Waasmunster: 20-6 Waasmunster raakte nooit in de wedstrijd tegen een rus tig dominerend G.S.K. II. De ploeg van P. Dauwe had ech ter de verdienste het spel steeds fair te blijven spelen zodat de toekomst van het Wase ploegje enkel afhangt van hun volharding. G.S.K. nam vlug een 4-0 voor sprong en met een 10-3 rust stand waren de schaapjes reeds op het droge. De thuis ploeg liep verder uit tot 13-3 vooraleer Waasmunster rond de 45" minuut voor de 4* maal kon scoren (15-4). S.K. Grembergen: W. De Jonghe, De Ridder 4, J. Van Hout 1, P. Impens 2, Heir- man 4, T. Dauwe 4, H. Van Haute 5, Vreecken. EVA Zwemmen te Temse iFemina - Lebbeke In. Fem. Hasselt: 23-24 de er niet meer in te scoren en uiteindelijk werd met een op papier verdienstelijk ge lijkspel Dendermonde een puntje ontstolen. Scoorden: Y. Doorns 1, Wij- nant 2, Hermans 3. namiddag is het in 2 gj beekse sporthal een ropaganda geworden tdameshandbal. Met en Hasselt stonden pulworm vlot spelende i tegenover elkaar, er maximum aan m^ten gescoord en aan ig ontbrak het beslist !c et kan dan ook jam- >Pf|' noemd worden dat er je l fliezer moest zijn en 3dde thuisploeg voelde ned ebt ongelukkig. Het irdaad hard aan tij- laatste seconden beslissende doel- moeten incasseren, als in de daaraan iger laande fase een 7-m niet werd gefloten nochtans goed lei- scheidsrechter. Het infestival werd al lellijk ingezet door de Bstreffer van een op- o Jfloede Cools. Hasselt gelijk maar H. opnieuw goed treffers, bracht k P opnieuw voor. Gedu- de ganse eerste helft on( de ploegen om beur- leiding nemen maar een 7-5 achterstand de bezoekers toch I bereiken met een 9- Ook in de tweede bleef het enorm Zowel Hasselt als lukten prachtige pn' en op geen enkel "rik kon een van beiden jna t h et- een beslissende kloof sla gen. Via 22-23 werd het 23- 23 in de 59* minuut, een Avanti aanval werd dan on reglementair gestopt en uit de daaropvolgende bezoe kende aanval viel het beslis sende doelpunt. Avanti Femina: Hauwelaert en Van Langenhove, H. Bleyaert 10, K. Van Damme 4, Cools 4, Callens, V. Lis- sens 1, S. Muylaert 1, De Meersman 2, Van Den Broeck 2, K. Moonen, De Geest. R.B. Dendermonde - T.S.V. Eupen: 6-6 Een vlot spelend Dender monde leek tijdens de eerste helft op weg naar een duide lijke zege. Langs Hermans, Wijnant en Dooms had de thuisploeg inderdaad een 6- 3 voorsprong bereikt en ei genlijk hadden de bezoek sters nooit de indruk gewekt Dendermonde echt te kun nen bedreigen. Na de rust tapte Eupen echter uit een ander vaatje. De meisjes uit het Duitstalige gewest han teerden nu duidelijk de gro ve borstel zodat Ros Beiaard er nooit meer in slaagde zijn normaal spel te ontplooien. Het Waalse scheidsrechters duo liet begaan en uiteraard bleek het Dendermondse publiek niet te spreken over de wedstrijdleiding. In elk geval, Dendermonde slaag- I* Landelijke Stelmar - E.V. Aalst: 20-12 E.V. Aalst blijft in het sukkel- straatje. De ploeg van trainer Van Eyghem slaagt er maar niet in het niveau van verle den seizoen te benaderen zodat het ook tegen Stelmar afgetekend de boot inging. Eendracht kon amper een kwartier gelijke tred houden met de gastvrouwen. Nadat Lievens de score had geopend werd via 3-4 het eerste kwartier afgesloten met 5-5 maar plots viel Een dracht volledig stil zodat bij de rust het scorebord 12-5 aanwees. Na de rust bleef Eendracht weliswaar gelijke tred houden maar nooit slaagden zij er nog in Stel mar te bedreigen. Via 15-6 en 17-9 werden de 20-12 eindcijfers bereikt. Scoorden: Simal 3, Lievens 1, Uvin 1, Bascour 1, Wau- ters 5. 2' Landelijke Buggenhout- Aalst: 31-9 Olympia De Buggenhoutse debutan ten blijken geen lange aan passing nodig te hebben. Olympia Aalst werd gewoon overspeeld door Buggen hout dat in V. Van De Velde een opgemerkte ontdekking deed. Deze opgeschoten jongedame blijkt alles te hebben om tot een «grote» uit te groeien en met haar tien doelpunten bewees zij al het goede dat over haar wordt verteld. Aalst kon de score openen, maar de thuisploeg, flink geleid door het duo Borms - Roman, sloeg onmiddellijk toe. Via 4- 1 na 10' werd het 10-4 na 20' en bij de rust wees het sco rebord 14-5 aan. Ook na de rust bleef de thuisploeg do mineren. Na 37' was het 19-5 en via 22-8 bij het derde kwartier werden de 31-9 eindcijfers bereikt. Scoorden: Buggenhout: Van De Velde 10, Borms 9, Roman 8, Verstappen 1, Van Damme 1, Bosman 2. Groot-Bijgaarden Avanti Femina Lebbe ke 2: 13-13 Gelijkopgaande wedstrijd die echter iets uit de hand liep tijdens de laatste minu ten. De scheidsrechter be ging toen een flagrante ver gissing door bij een wissel- fout de thuisploeg niet te bestraffen met 2' uitsluiting en meteen sloeg de vlam in de pan. De rust werd bereikt met een 6-6 stand. Avanti II: Hauwelaert en Van Langenhove G. Lissens, V. Lissens, A. Bleyaert, M. De Geest, De Clippel, De Troet- sel, Moonen, Bieseman. EVA De Temse Scheldezwem- mers kunnen bogen op een voortreffelijke georganiseer de zwemtweedaagse tijdens het voorbije weekeinde. Zwemmers en zwemsters van een negental clubs na men het tegen elkaar op en dat in de vier zwemwijzen. Voor de Dendermondse Zwemclub Olympos was de oogst bijzonder groot. Deze club behaalde inderdaad de tweede plaats in het eindklassement; maar zorg de tevens voor heel wat per soonlijke prestaties. De twee zwemmers die zich bijzonder in het daglicht zwommen, zijn de miniem Kris Rottiers en de kadet Cris Sarens, beiden eerstejaars. Kris Rottiers ('68) zwom de 100 m vrije slag in 1.05.7 en de 100 m schoolslag in 1.24, waardoor hij tweemaal de limiet voor A-zwemmer be haalde. Tevens behaalde hij goud bij de B-zwemmers. Cris Sarens ('66) leverde een opvallende prestatie in de 100 m dolfijn en bleef met 1.09.6 onder de limiet voor A-zwemmer bij de kadetten; ook hij behaalde goud bij de B-zwemmers. Bij de oudere zwemmers, gevestigde waarden, werd Michel Beeckman tweede bij de A-zwemmers, dank zij een opvallende jump voor schoolslag (1.18). Wim Bru- neel ('68) kaapte goud weg bij de A-miniemen; Daniël Beeckman ('65) eveneens goud bij de B-kadetten, Carl Demiddeleer goud bij de C- kadetten; en Philippe Boivin ('66) zilver bij de C-kadetten. Even moeten wij ook de ver richting belichten van An- nick Pauwels ('68). Zij verbe terde haar tijd met 2 sec. voor vrije slag 1.09.5 en werd met goud beloond voor de 4 zwemwijzen in de A-reeksen. Gino Van Ker- schaver ('69) behaalde brons bij de B-benjamins en Veerle Parijs ('69) viel niettegen staande een ware jump in dolfijn met 5 tiende buiten de prijzen bij de A-benja- mins. Ook de eendjes zorg den voor een festijn. Frans Bruneel: goud bij de B-eend- jes, Michel Van De Casteele: goud bij de C-zwemmers en onder de limiet voor B- zwemmer. Hij behaalt zowel een Zilveren Zwaan als een bronzen Olympos. Peggy De Block: brons bij de C-eend- jes en bronzen Olympos; Nathalie Portaels: bronzen Olympos. Karine Bertram had met hardnekkige tegen stand af te rekenen en on derscheid zich beslist een volgende maal. Zaterdagavond wordt de Sporthal te Lebbeke wellicht te klein om de handballiefhebbers te herbergen. Inderdaad, het bezoek van Sp. Neerpelt, landskampioen, met zijn talrijke supportersschare, heeft nog niets aan spankracht ingeboet. Ondanks Avanti op dit ogenblik niet tol de echte top behoort, rekent de Lebbeekse aanhang erop dat Neerpelt de nederlaag wordt toegediend. Het waarschijn lijke wederoptreden van Eddy De Vlieger doet de hoop op een goede Lebbeekse prestatie toenemen en het is een feit dat de ploeg van trainer De Smedt tegen de Limburgers gewoonlijk boven de eigen mogelijkheden uitstijgt. Verde digend zal Avanti waarschijnlijk niet ontgoochelen, het duo D. Verhofstadt - J. Schuerman wordt wel gemuilband maar het blijft een open vraag tot wat Lebbeke aanvallend in staat is. Het mogelijk ontbreken van -klasbak- Paesen in het Limburgse doel kan hen wellicht de taak vergemaak- elijken maar toch denken wij dat er veel zal afhangen van de manier waarop met Luikse scheidsrechtersduo Deom Denoel de nieuwe reglementering zal toepassen. EVA HANDBALKALENDER Heren I' Nationale Zat. 24/10 te 20.15 uur Avanti Lebbeke - Sp. Neerpelt 2' Nationale Zond. 25/10 te 19.30 uur Ganshoren - Ajax Lebbeke Zat. 24/10 te 20.45 uur E.V. Aalst - Engleur I' Landelijke Zat. 24/10 te 17.30 uur Maasmechelen - Rosis Aalst Zat. 24/10 te 16.30 uur Hechtel - Dendermonde Zat. 24/10 te 20 uur Tongeren - Buggenhout 2' Landelijke Zond. 25/10 te 18 uur Temse - Stenor 2 Zat. 24/10 te 21.15 uur Sasja 3 - Denderbelle Zond. 25/10 te 21.15 uur Jochewoa Aalst - Gent Zat. 24/10 te 20.30 uur Mechelse - Sparta Aalst Zond. 25/10 te 16.30 uur Lokeren - Zandvliet 3' Landelijke Zond. 25/10 te 17.45 uur Groot-Bijgaarden 2 - Grem bergen Zond. 25/10 te 15.30 uur Waasmunster - Zwijnaarde Zond. 25/10 te 19 uur Groot-Bijgaarden - Grembergse 2 I' Nationale Zond. 25/10 te 14.30 uur Angleur - Av. Lebbeke lc Landelijke Kraainem - Aalst Sportief Zat. 24/10 te 18.15 uur E.V. Aalst - Meeuwen 2' Landelijke Zond. 25/10 te 16.30 uur Av. Lebbeke II - R.E monde II Dender- EVA

De Voorpost | 1981 | | pagina 27