Temse verrast Naar gepast toerental 00" PROPAGANDAWEDSTRIJD Tegenslag en slechte reputatie NIET OM TE GELOVEN! Kluifje naar Sinda's hand Er zat meer in WINST EN VERLIES VOOR JUVENES «Beker van de Rozenstreek» suksesvol gestart Te fel gehandicapt VC Ede trakteert Bambrugge op zeven doelpunten 28 - 23.10.1981 - De Voorpost Roeselare - VC Temse 3-1 In Roeselare beleefde Temse een volleybalweelde van 45 minuten. De bezoekers in dit treffen als «underdog» ge start verbaasden tijdens de eerste twee sets. Een scheidsrechterlijke beslis sing in de tweede set bij een 13-13 spore deed het Temse verweer echter als een kaar tenhuisje in elkaar vallen. Temse zat perplex en kwam deze opdoffer in de resteren de sets niet meer te boven. In een vlot gestarte set voor circa 300 toeschouwers kon Temse een 6-4 achterstand naar 6-10 ombuigen. Met nog enkele knappe bewegin gen schudde Temse Roese lare verder van zich af: 10-15 (0-1). In een hoogstaande tweede set toonde beide ploegen zich erg aan elkaar gewaagd. Dan weer kwam de ene ploeg aan bod maar botste dan op een terugkeer van de andere. Aan het haasje over spelen kwam een einde bij 13-13. In een adembene mende spanning folgden de laatste balwisselingen. Op dit toch cruciale moment smashte een thuisspeler de bal via het net out. De ref oordeelde echter dat de bal nog geraakt was door een Temse speler, voordien had de ref ook nog twee recep- tiefouten gezien bij Luc Van De Velde, Roeselare kwam zo aan de setbal en rondde die met succes af (1-1). Een uit zijn lood geslagen Tem- se-team diende in de rester ende sets Roeselare nog weinig van antwoord: 15-7, 15-5 (3,-1). Door deze over winning blijft Roeselare al leen aan de leiding onmid dellijk gevolgd door Temse. Stukes Oostende - Temse Dames 1-3 Met een zelfde score als het vorige seizoen is deze wedstrijd in Oostende geëindigd, enkel de winnaar is veranderd. Niet zonder vrees werd dit uitstapje naar de kust ondernomen. Men wist immers uit de vorige les van waar de wind waaide. Temse ondervond reeds Met 10-15 kwam Temse op Baasrode Juniors jongens tegen St. Niklaas: 3-2 vlug dat het hier geen ge schenken moest komen ra- 0-2. Bij een 0-5 in de derde set kreeg men de indruk dat pen. Het plaatselijk team Temse het vlot zou halen. De speelde zich naar een 7-1 rollen werden nu omge- score. Toen bracht Temse keerd. Oostende kwam nu spektaculair terug. Het was Quitens die enkele fraaie en ook animo in de ontmoeting dreef Stukas in verdediging. Eindelijk terug aan huis Reeds vijf wedstrijden zijn achter de rug. Met negen punten op tien heeft Temse zich onderscheiden vooral als men hierbij bedenkt dat er slechts één thuiswedstrijd bij is. Zaterdag treedt Temse voor de tweede maal dit sei zoen aan in sporthal Tilroda. Ternat zal aan de andere zij de van het net staan in een wedstrijd, die start om 20 uur. De aanvalsgolven van de be- soms nog ondenkbaar ge- zoeksters overspoelden ech- waande ballen over het net ter Oostende, dat in een 11- kreeg. Terwijl in verdediging 15 score verzonk (0-1). De Claire Crévitz, Lieve Van De tweede set kende bijna het- Velde het leven bijzonder zelfde spelverloop. Stukas zuur maakte door haar dege- startte goed 5-0, maar kon die vlucht niet volhouden. lijke bolkvorming. Nicole Van Buynder viel voor Tem- 1e Prov. Baasrode - Moerbeke: 3-1. verledei u i". Wedstrijd van het hoogste peil tussen deze twee a Phil An g p en voortreffelijke ploegen. Baasrode begon met een bliksemstart en v,j uii was e w.jze m maar ook zij ton De Temse dames zijn naar opmerkelijke beweeglijkheid onbedreigd de eerste ÏS, h'5| n" 8t 1? 16"7 hL Jf„p ,er aan 6 4-15. Daarna moest het initiatief aan de tegemt *"g2t werd (1-2). De vierde set draaien want Cec,na ,s op die kon gelijk steUen: 15-6. Met totale inzet van Ku werd de spannendste. Lange komst. Nee, dit is helemaal w„d ieder j gevochten me. steeds H", tijd bleef het 9-9. toen rukte geen nieuwe Temse aan- dc stand waar£j Baafrode het wel tot 12." i lee Stukas ach los tot 11-9. winst, dit is de tegenstrever Siet vermocht af te werken. Gelijke stand tot 19-1) rallend Temse begaf met en knokte van Temse in het duel voor was „e, wins, voor s Nik,aas „J,, 2.,9 Toen terug 11-11. Weer bleven de de Inter Confederate beker. Baasrode wj deze toestand neer, Fran bordjes geruime tijd onaan- Op 7 november speelt Tem- bdde ujk ^„opvolgende setwinsu de c geroerd maar toen plaatste "jntal». «>™n|l de terug- gespa£™fce8r dan de LliLnde set Temse het orgelpunt 11-15 wedstr,|d op zondag 15 no- laasrode dra naar een 6-1 achterstand moest opïï "T V™A' ,n 11-9 bracht maar zich bij een 15-12 moest neerleg 2 Zondagavond om 18 uur Kaarten voor dit Europees spijtige ver8issin8en van de scheidsrechter hebben d® ghe speelt Temse tegen Houtha- duel zijn te bekomen in de grote ro1 SesPeeld vooral omdat Baasrode hierdoor J°P1 len in sporthal Tilroda. «SJtSP bek°men m de concentratie kwijt speelde. In alle geval het was eQ durent p toon dat beloofd voor de toekomst van deze spon Ma V.T.S. Kortrijk - R.T. Lokeren 3-0 winnaar. 1e Prov. Dames Baasrode tegen Moer beke 1-3 Het wondere van deze uit slag kan best gemeten aan de hand van de tussenstan den in de vier gespeelde sets: eerste set: 12-6; tweede set: 12-6 en 14-9, derde set 10-6 en vierde set 10-6 en 12-10. Dus Baasrode heeft steeds tot aan het twaalfde punt aan winst gestaan en meest al met een niet gering ver schil. En toch weten ze het klaar te spelen om de wed strijd met 1-3 te verliezen al dient dan ook gezegd dat ze in totaal slechts 2 punten minder aantekenden dan Moerbeke. Om dergelijke prestatie te verwezenlijken moet men wel tussendoor enkele «steekjes van belang» laten vallen en moet men ook wel wat de opslag missen. Maar toch dienen we aan te nemen dat hierbij een zeker fatalisme is gemoeid en en kel zeggen dat het een wed strijd is om zo snel mogelijk te vergeten. Maar wel ver wachten we een revanche die we zien gebeuren tegen een van de sterkere ploegen van de reeks. Dat zijn ze werkelijk verschuldigd. De eerste wedstrijd in de Sporthal te Appels en de komst van het goed gere nommeerde ploegje uit Moerbeke werd met grote spanning en ook niet zonder enige onrust tegemoet gezien. In een bliksemstart en met snel en verzorgd spel neemt Baasrode de eerste set om enkel twee puntjes aan de tegenstrever te gunnen. Dan komt Moerbeke toch stilaan meer in het spel en het wordt volledig gelijkop- gaand en zelfs tot 14-15 voor Moerbeke, maar met een uit erste inspanning kan Baas rode ook deze tweede set behalen. Moerbeke wil zich echter niet bij deze toestand neerleggen, beweegt hemel en aarde en maakt van het op adem komen van Baasro de gebruik om ook een set te veroveren. Het wordt een hoogstaand volleyvertoon dat erg wordt gewaardeerd door een talrijk opgekomen publiek en de aanmoedigin gen voor beide ploegen wor den niet gespaard. Trainer Mare De Smedt houdt zijn mannen goed in de hand en geeft zijn ploeg het nodige zelfvertrouwen. Moerbeke klampt aan tot een 3-4 maar dan zetten de lokalen een echte eindrush in en maken af zonder nog veel aan de tegenstrever te gunnen. Set standen: 15-2, 17-15, 9-15 en 15-6. Alle Baasrode spelers heb ben zich totaal ingezet en werkelijk niemand van hen viel hierbij uit de toon. Zo wel in aanval als in receptie werd het een goed vertoon voor een tevreden publiek. Spijtig voor het publiek is dat de Sporthal te Appels zich weinig leent om vanaf de tribune een wedstrijd be hoorlijk te volgen. Hieraan zal wel dienen verholpen in de toekomst. Een fel ontgoochelde coach H. Zo kreeg VTS de weg vrij om Thienpondt gaf na de wedstrijd z'n toppositie te hondhaven zeer duidelijk de synthese van (15-13). VTS was echter'ver- gons het gebeuren: wij zijn hier rast von de taaie weerstand ptecjjspel er öpmterkelijkfsop toon dat beloofd geheel wist Baasrode twee punten mèèr te scot ch op ee ats. En Phil Ar gewo zoals van ei Lars en zove mete< de groti Baasrode Juniors meisjes tegen Erwetegem: 3-0 Voor hun eerste wedstrijd van het seizoen wisten het er kalm en onbedreigd af te brengen. Het viel. tegen Zele: 3-0. gelijkopgaande eerste set waarbij Zele a verweerde en zeker goed meespeelde ging het initiaa 8e^" in handen van de Adec-jongens die geen verdere stee vallen. Setstanden: 15-12, 15-4, 15-3. Van dit kade: cn pla< P. Mechelen - S. St.-Niklaas 0-3 Lebbeke - Meerbeke 3-1 De verwachte revanche is er dan toch gekomen in de vorm van een 3-1 overwin ning. De eerste set diende als studieronde, zodat 15-11 cijfers op het bord kwamen. In de tweede set begon Leb beke met de opslag en liep zowaar uit tot 8-0. Deze voorsprong gaf de nodige stimulans om de set te win nen met 15-3. In de derde set gebeurde wat zo vaak in sportwedstrijden gebeurt: nl. de concentratie was zoek en Moderna stond al vlug achter met 4-12. Met de steun van de supporters kwamen de Lebbeekse da mes nog terug tot 14-13, doch moesten deze set toch prijsgeven (14-iö). In de vierde set duwde Leb beke even het gaspedaal in en behaalde een vlotte 15-4 setwinst. Zondag aanstaan de uitwedstrijd naar Eine- Oudenaarde (bs). Op 24 oktober nodigen wij iedereen uit om te komen bakschieten naar 150 kiekens en 10 konijnen In lokaal bij Marc Maes Stationsstraat 10 Gijzegem Begin om 8 uur 's avonds Supporters Haleydtvrienden De Maneblussers hebben in ja ren niet op hun donderd gekre gen ols afgelopen zaterdag. In olie compartimenten werden zij werkelijk overklast door een speels Sinda dat slechts zoveel tegenpunten toestond als zij dat wenste. Sinda blijft het dus goed doen in de competitie. Pitzemburg, nochtans een ploeg die de St.-Niklose dames nooit gelegen heeft, wos een uiterst gemakkelijk hapje. In de beginset hadden de bezoek sters duidelijk opdracht gekre gen om N. Van Woensel, to- paanvalster bij de lokalen, uit de wedstrijd te houden. Het blok vervulde op prima wijze zijn taak en vooral via routinier Chris Brouckaert kreeg ge noemde topaonvalster geen schijn van kans (3-15). Het euvel «zelfoverschatting» liet zich in set twee reeds op merken: verregaande noncha lance gaf aan Mechelen de gelegenheid onverwachts uit te lopen tot 7-0. De maturiteit van Sinda gaf echter de door slag en in een mum van tijd wezen de bordjes 10-15. De derde set werd een walk-over. De homogeniteit van Sinda stak schril af tegen een zwal pend Mechelen dat nooit een vuist kon maken. Met 3-15 werd de set binnengehaald en meteen de wedstrijd (na 45' spel). Door deze zege blijft Sin da de kop van de rangschik king aanvoeren. Alhoewel men zich geen illusies maakt om trent de titel, bereiden de da mes uit het Soete Waasland elke wedstrijd nauwkeurig voor. Je kon immers nooit weten... HB, ten onder gegoon door toe- van Testa. Een magere 7, en 15-7 leveren het bewijs dafzfj de besten, doen von de lokse hoofd- troost. Vermelden we tenslot- hen graag verder aan het werk. scheidsrechter (kwam uit eigen te dat H. Van Loocke in geen provincie en dat voorspelt enkele uitwedstrijd meer zal - steeds weinig goeds) maar ook aantreden en zal invallen in en vooral door eigen toedoen, thuiswedstrijden. Zijn beroeps- BddSrOdC JOIlQeflS-kddBttGn Testa heeft zich een weinig bezigheden beletten hém ver- benijdenswaardige reputatie der aktief de trainingen te vol- bijeengesmasht bij de^scheids- gen. Een bijkomende handicap rechters: elke beslissing wordt voor de lokalen die er niettemin steeds zwaar aangevochten, von overtuigd zijn Moeskroen met verschillende gele of rode een toontje lager te doen kaarten daaraan verbonden; zingen, de concentratie verzwakt zo doende dot het voor de tegen partij een lachertje meer is uit te maken. Dat zware 3-0 cijfers niet altijd een trouwe weergave zijn van het vertoonde spel- beeld, werd hier nogmaals aangetoond. V.T.S. speels, ex perimenterend en zich bewust van zijn mogelijkheden, nom vlug afstand van zijn opponent (8-4, 13-7). Uitstekend geleid door C. Loyez, zorgden D. Loyez en A. Raemdonck voor een ommekeer (14-14) mo ment waarop een eerste scheidsrechterlijke beslissing fel op de korel werd genomen (C. Loez incosseerde een gele kaart). Drie setballen waren onvoldoende om voor sensatie te zorgen. Enkel tegenslag hield Testa van de setzege (17- 15). Ontgoocheling in bezoe kende rangen en dat liet zich merken in de tweede beurt waar Testa niet de kans kreeg zich te reorganiseren, of ook maar iets te ondernemen, loot staan een vuist te maken (15- 6). Testa was echter op zijn best in set drie: men kreeg hoop toen men tot 3-7 en 5-9 kon uitlopen maar de scheids rechter dacht er anders over Op sla een suj nderson P< le Loke dagen t< nder dai een 1 r ook j it is zo Phil A Een paar dagen geleden zijn de wedstrijden in de voorron de om de derde «Beker van de Rozenstreek», het rekreatie- tornooi voor herenploegen, uit de startblokken geschoten. De eerste uitslagen zijn reeds be kend, maar verassingen wer den tot nog toe niet genoteerd. Ziehier de eerste uitslagen: Reeks 1 Heros Deinze - VC Dorp St. Denijs-Westrem 3-0 Klassement: 1. Heros Deinze 1-2 2. VC Dorp St. Denijs-We- strem 1-1 3. KWB Zingem 0-0 4. VCMullem 0-0 Reeks 2 VC Brandweer Gent - SV Lo bos Lochristi A 3-1 Klassement: 1 VC Brandweer Gent 1-2 2. SV Lobos Lochristi A 1-1 3. Leopoldskazerne Gent 0-0 4. KWB Waarschoot 0-0 Reeks 3 VC Krivo Gent - VC De Zwa- hiw Gent: 3-0 Klassement: 1. VC Krivo Gent 1-2 2. VC De Zwaluw Gent 1-1 3. Volley De Pinte 0-0 4. Rebels Massemen B 0-0 Reeks 4 SV Lobos Lochristi B - VCMC Maria kerke A: 0-3 Klassement: 1VCMC Mariakerke A 1-2 2. SV Lobos Lochristi B 1-1 3. Rebels Massemen A 0-0 4. VCMC Mariakerke B 0-0 Reeks 5 KWB Londerzeel - KWB Op? wijk: 3-0 Klassement: 1. KWB Londerzeel 1-2 2. KWB Opwijk 1-1 3. Verhasselt Londerzeel 0-0 4. KWB Baasrode 0-0 Reeks 7 KWB Overmere - VK De Mo len Grembergen: 1-3 Klassement: 1. VK De Molen Grember gen 1-2 2. KWB Overmere 1-1 3. Snuffel Grembergen 0-0 4. Vovog Wetteren 0-0 Reeks 8 KWB Zele Kouter - OKA SchellebeUe: 3-1 Klassement: 1. KWB Zele Kouter 1-2 2. OKA SchellebeUe 1-1 3. KWB Kalken 0-0 Reeks 10 Eureka Erembodegem - Chiro Wichelen: 3-0 KU Wichelen - UFO 78 Aalst: 0-3 Klassement: 1. Eureka Erembodegem 1-2 2. UFO 78 Aalst 1-2 3. Chiro Wichelen 1-1 4. KU Wichelen 1-1 Reeks 11 VK Affligem - Aalst: 3-1 VK Affligem zele: 1-3 WKL Bosveld Klassement: fc VK Affligem 2-3 2. VC Unie Herzele 1-2 3. WKL Bosveld Aalst 1-1 In deze derde «Beker van de Rozenstreek» worden de deel nemende ploegen ingedeeld in reeksen van maximum 4 ploe gen. In de periode tussen 3.10.1981 en 28.2.1982 wordt in iedere reeks een mini-kom petitie gespeeld met zowel een heen- als terugwedstrijd. Dit betekent dat élke deelnemen de ploeg minimum 6 wedstrij den kan spelen zonder gevaar voor uitschakeling na één wed strijd. De verschillende reek sen worden regionaal inge deeld zodanig dat al te verre verplaatsingen praktisch volle dig uitgesloten worden. Na de ze wedstrijden in de voorronde gaan de 11 reekswinnaars 5 beste tweedes over tot de eind ronde van het tornooi. Deze eindronde met 16 ploegen wordt gespeeld volgens het systeem van rechtstreekse uit schakeling en geldt het regio nale karakter niet langer meer. In de «Beker van de Rozen streek» worden ook geen spe lers toegelaten, die aangeslo ten zijn bij de Belgische Vol- lcybalbond. Dit is meteen rek- reatiesport in de echte zin van het woord. Dat de rekreatieve voUey- baldubs deze suksesformule boven andere prefereren büjkt uit het aantal deelnemende teams: 42 ploegen, wat meteen een verdricdubbeling betekent ten opzichte van vorig jaar. Inlichtingen «Beker van de Rozenstreek» Baeyens Geert - Hekkergemstraat 7 9208 Schel lebeUe (telefoon: 091/ 69.10.02). VW Ternat - Rapid St.-Niklaas 3-1 Heren: 4e Nationale D: Londerzeel Juvenes 1-3 Setst. 14-16, 15-5, 4-15 en 14- 16. Londerzeel, een met ambitie aangeschreven ploeg, wist dat het tegen Juvenes Zele een zware dobber ging worden, en dat bewees de start meteen. Zele speelde volop het tempo en kon uitlopen tot 0-4, maar toen zorgden de lokalen voor de punten, zodat dra de bord jes gelijk kwamen te hangen. Verder kregen wij een gelijk opgaande eerste set, waar Ju venes zich dan uiteindelijk de sterkste toonde. Tijdens de tweede set lieten de bezoekers zich het trage spel van de lokalen opdringen, en dit samen met wat tegenslag, maakte dat Juvenes niet tot scoren kwam, al konden zij op een 14-2 stand nog even uit pakken met enkele mooie lobs en smashes; wat de setstand müderde tot 15-5. De derde herneming bracht weer snel voUeybalspektakel, met een puike spelopbouw bij de be zoekers die er op vijftien minu ten tijd 4-15 van maakten. Voor Londerzeel kwam het er nu op aan om tijdens de vierde spelbeurt stand te houden. Lange tijd bleef de uitslag on- besUst, met wisselende kans op succes. Juvenes bleef op de verdediging bonken van de lo kalen, maar op een bepaald ogenblik zag het er even som ber uit (14-13), maar toch slaagde Zele in het veroveren van de matchbal, en met een sensationele tussenkomst van Rudy Everaert werd de wed strijd besloten met 24-16 cijfers. Tijdens de opwarming kwetste Filip D'hooge zich en mocht de wedstrijd op de bank volgen. Wij wensen hem een spoedig zuUen we nog wel horen [terrein iwarmi 78. ST- Niklaas De dames van VC Hades rdg herstel toe. Reserven: Londerzeel - Juve nes 3-0. Setst. 15-13, 15-3, 15-13. 2e Provinciale A: Juvenes - ATB St. Niklaas 0-3 Setst. 9-15, 13-15, 8-15. Een ongeordend spelend Ju venes Zele heeft voor eigen volk het deksel op de neus gekregen. In de eerste set lie ten zij een 6-2 voorsprong ver loren gaan, niettegenstaande een goede, receptie, maar eens de bal aan het net werd de situatie hopeloos. Tijdens de tweede spelbeurt bleef ATB de aanvalstrom roeren en bouwden aan een voorsprong tot 0-6. Een aangeslagen thuis ploeg kreeg het moeilijk voor mekaar, tot plots het wonder gebeurde. De ploeg begon be ter te akteren, wat resulteerde in goede aanvalsacties wat weer vertrouwen gaf. De op bouw verliep vlotter en de be zoeksters zochten naar de jui ste versnelling. De lokalen na derden tot 12-14 maar toen besloot St. Niklaas met 12-15 cijfers. In de laatste set bleek dat Ju venes zijn beste pijlen had ver schoten. In moeilijkheden ge bracht door de zware opslagen en plaatsballen van de bezoek sters kon Zele zich alleen be perken tot verdedigen. ATB speelde er duchtig op los en namen vlug de maat van de Zelenaskes die uiteindelijk met 0-3 cijfers werden inge blikt. Bij Juvenes zal de trainer zeker iets moeten doen aan de spelopbouw en aanvalskracht. Wij kijken nieuwsgierig uit naar de volgende wedstrijd! Reserven: Juvenes - ATB St. Niklaas 1-2 Setst. 13-15, 5-15 en 15-4. Jeugdwedstrijden Meisjes: Kadetten: Aalter - Ju venes: 3-0 Setst. 15-2, 15-13, 15-7 De kadetten meisjes die hun eerste kompetitiewedstrijd speelden, hebben het er zeker goed afgebracht. Tijdens de eerste set speelden de zenuwen hen parten, maar vanaf de tweede set werden met de op slag mooie punten gescoord. Receptie en spelverdeling ver liepen nog wat in mineur, maar wij duimen alvast voor de ko mende wedstrijden. Scholieren: Juvenes A - Wette ren: 3-1 Het werd voor de A-ploeg een vlotte zegen tegen gebuur Wetteren dat zich puik verde digde. In het begin van elke set liep Juvenes van hun tegen strever weg, maar lieten zich toch éénmaal overrompelen', waardoor de bezoekende ploeg een eerreddende set ver overde. Juvenes B - G. Zelzate: 3-2 De Zeelse B-meisjes scholie ren hebben verleden zaterdag hun opdracht met succes ver vuld, en kondén Zelzate twee sets bedwingen. Op een 2-2 stand diende de Zeelse coach zelf zijn zenuwen te sussen, niettegenstaande deze man reeds woelige watertjes heeft doorzwommen. Met goeie op slagen en lepe legballen slaag de de thuisploeg om Zelzate er onder te houden, en aldus hun eerste wedstrijd van het sei zoen te winnen. Proficiat! Jongens: Kadetten: Baasrode-Juvenes 3-0 Setst. 15-12, 15-4 en 15-3. Beide ploegen brachten in de eerste set degelijk volleybal, waarbij Baasrode wel in het voordeel was. Zele kon het tempo en de aanvalskracht van de thuisploeg vanaf de tweede set niet meer aan, (j zich puik vcrdcdiged| dit niet uit de setsta ploeg mag tcrugblildfl mooie prestatie. Scholieren: Juvenes - Belsele 0-31 Snertvolleybal van f scholieren, samen mn tief gedrag, waarom il geen papier aan vuil» Juniores: Juvenes A Vrij onverwacht, i niet onverdiend, Aalst setwinst, en et J meer in. Beide nen op een mooie! terugblikken, met spelopbouw en pra vallend volleybal, den de bezoekers 9 meesterschap van Juf tornen, zodat zij in 1 sets steeds op aangewezen waren. Te spelen wedstrijd* Zaterdag 24 oktober d HEREN: Juvenes - Ooigem te 9 19u45 in sporthal «Del DAMES: O. Zelzate - Juvenes en 15u45(zondag) Jeugdwedstrijden: Scholieren meisjes: Juvenes - O. Zelzate li St. Amandsberg - Juvfll 9u30 Kadetten meisjes: Juvenes - G. Zelzate f Scholieren jongens: Gent - Juvenes te 10 tij Kadetten jongens: Juvenes Deinze te 160 Supporters hartelijk I Wie wenst mee te r de damesploeg, kanl ven bij Jeanne schalck. Eikenlaan 9. Het ontbreken van Luc Spele- man, in de vorige ontmoeting gekwetst, en Arnold Van der Wreken, met de militaire ploeg in Nederlond, liet zich fel ge voelen bij de Kloasjes. Men wist in feite niet goed hoe men deze handicap zou opvangen. P. Maes en R. De Gendt kregen dan de moeilijke opdracht het ontbrekend «middenblokkers- 'duo te doen vergeten. Maar in de eerste set pakte Ternat, onder impuls van een schitte rende Vanden Bremt, met snel steekspel uit waardoor Rapid vlug voor een schier onover brugbare kooof stond (11-2). De bezoekers slaagden er wel in vier maal de setbal af te pakken maar door bleef het bij (15-7). Bijna identiek scenario in set twee waar de thuisploeg zijn opponent domineerde wat tot een 14-9 tussenstond leid de. Ook hier zorgden de loka len voor sensatie en hartpijn want ze hadden wel vijf- of zesmaal de setbal naar de haaien gesmasht. Met 15-13 cijfers kon hen echter nog wei nig gebeuren. In de derde set teisterden de Rapid-boys regel matig het thuisblok langs K. Heyninck en R. De Gendt! Zij hielden de bovenhand en ver diend wisten zij te milderen (11-13). Wie gedacht had dat de thuisploeg op z'n adem had getrapt en zichzelf op die ma nier in moeilijkheden had ge bracht, sloeg de bal verkeerd. Ternat opgehitst door een aan tal dubieuze scheidsrechterlijke beslissingen, speelde z'n snel heid uit en bracht met knap variatievolleybal Rapid zoda nig in paniek dat de bezoekers nog nauwelijks konden tegen spartelen. Via 12-1 en 14-4 kon de lokale Boes een aanval van De Gendt afblokken, wat de zege opleverde voor de meest verdienstelijke ploeg. HB R. Bambrugge VC Ede Wat men bij Racing Bam brugge vreeede ie vorige zondag in de derby-ontmoe ting met VC Ede gebeurd. Niet alleen werd op eigen bodem een eerste nederlaag gepakt, maar de verrassing zat vooral in de cijferver houding. De verdediging die men door de afwezig heid van trainer-speler Raf Van den Bossche zou moe ten herzien, was net een zeef. En VC Ede was vrij snel op weg naar deze rian te overwinning. Want die laatste lijn akteerde Racing onzeker en vaak paniekerig dat de bezoekers bij de rust al op veiligheid stonden. Met het doelpunt van Hun- ninck was Racing al snel op achtervolging aangewezen. En even later na een goede kombinatie die opnieuw tu mult veroorzaakte in de Bambrugge-ran gen, scoor de Drognee nui Dan mikte De Gro raak en door een o van Teghel werd core 0-4. Ondertussen thuisploeg paar keer gevat weest tegen een vroege openingspi meer gemotiveerd stander. Na de r de het spelbeeld 1 V.C.Ede bleef vend en het vuurfo maar niet.

De Voorpost | 1981 | | pagina 28