'S nverwachte nederlaag! St.-Gillis Waas vierde zijn duivenkampioenen Kalender -2 en dan iaat Temse K.O. 1 !ondag wordt het anders Zondag om 18 uur Temse Dames - Hermes Oostende: Landstitel als inzet VOLLEYBAL De Voorpost - 19.2.1982 - 33 w TERNAT - VC TEMSE: 3-2 PPELTERRE - LEBBEKE: 3-2 Ier de gekwetste Carole jers ging Lebbeke veelbe- ivend van start (0-5). De huisploeg toonde hierop on- [hiddellijk haar sterk wapen, nl. e service en liep uit tot 12-5. ebbeke sloeg echter onver- iddellijk terug en won de 1 ste et (13-15). e tweede set vertoonde het- eltde patroon: met een sterke |)pslag stevende Appelterre in >en ruk naar 8-1De Lebbeek- te receptie kwam over het al- emeen niet verder dan de 3 •lijn zodat de gevreesde anval minder kon benut wor- len. In een spannend setein- Je redde de thuisploeg een mmogelijke setbal (v. Lebbe- te) en trok uiteindelijk aan het n |ingste eind (19-17). Er was eeds 1 uur gespeeld en de natch kon herbeginnen... >e 3* ronde ging gelijk op tot -8 doch van een zwak mo ment van Moderna maakte Appelterre dankbaar gebruik (15-8). Enkel in de 4de set speelden de bezoeksters enigszins op het niveau van hun schitteren de confrontatie in de heer ron de (9-15). In de beslissende set toonde de thuisploeg hoe het Leb- beekse team kon te grazen genomen worden: plaatsbal- len rukten hun verdediging uit verband zodat de ploegen keerden bij een tussenstand van 8-0. Een zenuwachtig ac terend Moderna scheen terug te komen bij 12-3 doch de achterstand bleek te groot en 15-10 cijfers prijkten op het bord. Verslagenheid alom! Hopelijk kunnen het vertrou wen, de motivatie en het en thousiasme tijdens het ko mend weekend-aan-zee opge schroefd worden. In het lokaal Recht voor Allen by De Munck had vorige zaterdag de kampioenenviering plaats van de kampioenen op de diverse vluchtig nen. Op de Flyingvluchten werd Roger Van Gulck algemeen kampioen en De Wit - Van Bunderen kreeg de wisselbeker Emiel De Munck met 49 prijzen. Provinciaal kampioen Edward Van de Vijver werd met acht prijzen kampioen bij de oude duiven voor De Clercq - Van Keer, Verhaegen en zn., Roger Van Gulck en De Wit - Van Bunderen. Bij de jonge duiven ging de titel naar Roger Van Gulck voor Van de Poorter en zn., De Wit - Van Bunderen, Mark Lemahieu en Willy De Potter. VC Pardaf Kruibeke terug in de running. Het won nu verdiend met 3-1 cijfers (dw) Steendorp en Beveren vechten om de titel In tweede provinciale A gaat de tweewedstrijd tussen Steendorp A en Beveren ongestoord verder. Met nog een 6- tal wedstrijden voor de boeg, staan beide ploegen met 30 punten vooraan aan de leiding. Bovendien wonnen ze evenveel wedstrijden (14), maar wist Steendorp een setje meer uit de brand te slepen (45-44). Beveren daarentegen kan naar voor schuiven dat het maar 11 sets naar de tegenstanders moest laten gaan, waar Steendorp 15 keer in het zand moest bijten. In dezelfde reeks vinden we Eksaar- de terug op een goede vijfde plaats, staat Stekene op de zevende plaats, onmiddellijk gevolgd door M. Melsele. Zele is negende. Erger voor Elversele en De Klinge die respektie- velijk voorlaatste en laatste zijn. Elversele heeft echter een (veilige) 6-puntenvoorsprong op De Klinge en staat boven dien op eenzelfde puntenaantal als Eeklo. In eerste provinciaal hebben onze vertegenwoordigers het minder makkelijk om aan de bak te komen. V. Kruibeke slaat wel tweede, maar heeft in Zulte waarschijnlijk een al te lastige klant. O. Bazel staat op de derde plaats, maar moet al tegen een vier puntenachterstand opkijken. K. Temse (6de), Adec Baasrode (8ste) en Moerbeke-Waas A (9de) behoren tot de goede middenmoters. Kemzeke A en ATB Sint-Niklaas zijn in deze reeks de bedreigde ploegen. In tweede provinciaal B zijn de twee Aalsterse ploegen Kukl. Aalst en Kang. Aalst slechts meelopertjes. Een 8ste en een 9de plaats zijn nu niet bepaald uitschieters te noemen. In derde provinciaal A staat Wachtebeke aan de top te drummen. VC Aalter heeft in deze reeks de leiding, maar een beslissing is nog niet gevallen. Wachtebeke staat slechts een puntje achter op de koploper en bovendien voelt het de adem van Sint-Gillis-Waas in de nek. Op de vijfde plaats in de rangschikking staat G. Dendermonde en M. Belsele is zevende. Waasmunster zoekt tevergeefs naar de aanslui ting met Belsele, maar Sinaai zit duidelijk in degradatiege vaar. In derde provinciaal B moeten we naar het midden van de rangschikking kijken om L. Lede en D. Hofstade terug te vinden. Zij maken geen enkele aanspraak op een titel en zakken zit er voor hen al evenmin in. Zij kunnen dus rustig aan uithollen denken. Al verwachten de suppor ters van deze twee ploegen nog enkele denderende wed strijden. Lebbeke is afgetekend leider in vierde provinciale C. Oudegem staal op een gedeelde tweede plaats met Dender leeuw en wordt op de voet gevolgd door Berlare. Schellebel- le A heeft de top-vier uit de reeks moeten laten gaan en Buggenhout ligt nog enkele lengten meer achterop. Schelle- belle sluit de rij en heeft zelfs twee forfaits achter zijn naam staan. Mogen we daaruit misschien afleiden dat Schellebel- le niet steeds voltallig komt opdagen. Wichelen, dat ook in dezelfde reeks uitkomt, moet het met een bescheiden 8ste plaats in de rangschikking stellen. Erembodegem staat zelfs nog een plaatsje verder op. In vierde provinciale D zijn het allemaal ploegen uit de streek. Ook daar steken vier ploegen met kop en schouders boven de andere uit. Zele voert de rangschikking aan, gevolgd door Sint- Pauwels, R. Sint-Niklaas B en Steendorp. Kemzeke heeft 22 punten en heeft de rol dus moeten lossen. Lokeren B, Moerbeke Waas B, H. Temse B, Z. Temse, V. Kruibeke B en P. Kruibeke B volgen elkaar op de voet in deze volgorde. Oudegem kampioen bij de vrouwen? Adec Baasrode doet in eerste provinciaal bij de vrouwen verwoede pogingen om aan te sluiten bij de top. Zevende in de rangschikking heeft Adec slechts drie schamele puntjes achterstand op de tweede gerangschikte. Moerbeke-Waas, dat nummer 8 op de ranglijst is, ziet al op tegen een kloof van 4 punten en dat is in volleybal vrij veel. Berlare, op de tiende plaats, heeft twintig punten. Met Ronse en Ouden aarde op veilige afstand, moet Berlare zich weinig of geen zorgen maken omtrent een degradatie. In tweede provin ciaal A wacht ATB Sint-Niklaas op het moment dat Maldegem een steekje laat vallen om de leiding over te nemen. De klaasjes zijn aan een schitterend seizoen bezig, wat ook kan gezegd worden van Sint-Gillis Waas dat vierde staat. Lokeren volgt op één puntje van Sint-Gillis en heeft dus nog alle uitzicht op een ereplaats. Onderaan in de rangschikking zitten drie ploegen in degradatiestrijd ge wikkeld. J. Zele, L. Sint-Niklaas en Melsele. Vast staat dat onder hen de kandidaat voor derde moet gezocht worden. In de andere reeks van tweede provinciaal moet Lebbeke voorlopig in Denderwindeke zijn meerdere erkennen. Een punt achterstand op de leider is weinig en tegelijk veel. Lebbeke heeft immers een wedstrijd meer gespeeld en verloor er ook twee meer dan de leider. Dendermonde staat er op de 8ste plaats en kan hel seizoen als afgerond beschouwen. In derde provinciaal A goede prestaties van H. Temse en Waasmunster, die met evenveel punten op de tweede plaats staan. Ook hier is er slechts een puntje verschil met de leiders. Nieuwkerken en VC Temse B zijn respektievelijk vijfde en zesde en Sint-Niklaas B staat op de achtste plaats. Eksaarde is negende en Kemzeke tiende. Eksaarde heeft echter een wedstrijd minder gespeeld. Sint-Niklaas kan dus nog haasje-over-wippen. Oudegem heeft zijn 16 gespeelde wedstrijden met overtui ging gewonnen. Het heeft tot op heden maar 61) sets moeten spelen, won er daarvan 48 en liet er 12 aan de tegenstan ders. Michelbeke dat in achtervolging is, verloor al 1 wedstrijd, maar speelde slechts 59 sets. Het won er 46 en verloor er 13. Kangoeroes Aalst is in deze reeks gewoon een meeloper. Het staat negende met 22 punten. In vierde provinciaal A heeft L. Lede geen uitzicht meer op de titel. Zwijnaarde en Oostakker zijn inderdaad te ver uitgelopen. H. Hofstade hoeft zich al evenmin enige begoo cheling te maken. Het behoort niet tot de topploegen en is beter dan Erembodegem dat maar niet uit de achterste regionen weggeraakt. Tenslotte is er in de vierde provincia le B een goede prestatie ran K. Bazel, dat mee aan de leiding staat, maar toch een wedstrijd meer heeft gespeeld dan zijn konkurrent K. Aalter. Met Schellebelle als vijfde en K. Temse als zevende en zelfs Sint-Niklaas C als achtste hebben we drie behoorlijke ploegen in de middenmoot. Minder goed nieuws voor Stekene B en Pardaf Kruibeke B die respektievelijk voorlaatste en laatste zijn. Voor Kruibe ke zijn er wel enkele excuses: reeds viermaal diende men forfait te geven. Op de fond was de titel bij de oude duiven voor de tandem Antheunis - Van Goethem voor Mark Le mahieu, De Wit - Van Bun deren, Gustaaf Martens en Jan De Boeck. Bij de jaar lingen ging de kampioenen eer naar Felix Smits voor Willy Van Vlierberghe en Jan De Boeck. Het beste halve fond hok was ongetwijfeld dat van Norbert Van der Linden. Een hele rij titels was er de bevestiging van: Algemeen kampioen. wisselbeker Willy Stroobant met 26 prijzen asduif jaarlingen, asduif jonge duiven, kam pioen jonge duiven; 1' ge tekende jonge duiven, ashok. Bij de oude duiven ging de titel naar Alfons Van Re- moortel voor Hulstaert - Van Raemdonck, Bigaert - Verstraeten, Anthuenis - Van Goethem en De Wit - Van Bunderen. De 1' gete kende duif was voor Alfons Van Remoortel. Na kam pioen Norbert Van der Lin den bij de jonge duiven volgt Mevrouw Lydia Stroobandt, Karei De Pot ter, Leonard Van Overmei- ren, Constant Prevenier. Bij de jaarlingen is de titel voor de tandem Antheunis - Van Goethem voor alge meen kampioen Norbert Van der Linden, Jozef De Boeye, Willy De Potter en De Wit - Van Bunderen. Ook de beste eerste gete kende duif komt van hok Antheunis - Van Goethem. Op de Noyonvluchten ging de koningstitel naar Achiel Maes, die ook de wisselbe ker Emiel De Munck en de Beker Blauwwit won. Noyon titels: Oude duiven: 1. André Van Goethem, 2. Marcel De Block, 3. Willy De Maeyer, 4. De Rijbel - Thielemans, 5. Leonard Van Overmeiren. lc getekende: 1. De Rijbel - .Thielemans. Asduif: Willy De Maeyer. Duivinnen: 1. Marcel De Block, 2. Willy De Potter, 3. Van de Poorter en zn., 1' getekende: Willy De Potter. Jaarlingen: 1. Marin - Dul- laert, 2. Van de Poorter en zn., 3. Marcel De Block, 4. Willy De Potter, 5. Achiel Maes. le getekende: 1. Willy De Potter, asduif: Marin - Dul- laert. Jonge duiven: 1. Smet ge broeders, 2. Jo Antheunis, 3. Marcel De Block, 4. Leonard Van Overmeiren, 5. Robert Stevens. le getekende: 1. Smet ge broeders, asduif: Karei De Potter. QUIEVRAIN: Oude duiven: 1. Marin - Verbuyst, 2. Robert Van Buynder, 3. Marin - Ver buyst, 4. Pauwels en zn., 5. Robert Van Buynder. lc getekende: Hulstaert - Van Buynder, asduif: Ma rin - Verbuyst. Jaarlingen: 1. Achiel Maes, 2. Jozef Heirman, 3. Ar- mand Cappaert, 4. Hul staert - Van Raemdonck, 5. Robert Van Buynder. lc getekende: 1. Georges Van Gaever, asduif: Marin - Dullaert. Duivinnen: 1. Jozef Heir man, 2. Robert Van Buyn der, 3. Omer Van Puyvel- de, 4. Jozef Nachtegael, 5. Georges Van Gaever. llc getekende: 1. Jozef Heirman. Jonge duiven: 1. Marcel De Block, 2. Marin - Verbuyst, 3. Leonard Van Overmei ren, 4. Gustaaf Dhooghe, 5. Rene Mels. Asduif: jonge: De Block gebroeders. BENO De leerlingen van het tweede leerjaar: deelnemen is belangrijker dan winnen (c) De deelnemers aan de «Dag der Kampioenenin het duivenlokaal Etienne Dierickx (c) HEREN: V NATIONALE D VOSSELARE - JUVENES: 3-0 De moeilijke periode voor Juvenes Zele blijkt nog niet voorbij. In deze ontmoeting faalden blok en receptie en dan kan men geen set winnen, en wanneer men dan te gast is bij een ploeg als Vosselare die snel acteerde, met korte en lange passen, en bovendien fijn verdedigde, dan is het nog efkens moeilijker. Wij weten dat voor Zele een zondagwedstrijd steeds problemen geeft, maar zo luste loos hebben wij de ploeg en hun coach nog niet aan het werk gezien! In de eerste set liep de thuisploeg vlot uit tot 5-0 en kon Juvenes dan toch even voorsprong nemen tot 5-7, maar viel dan volledig stil. In de tweede set scheen het dan toch te gebeuren want het werd 2-4 voor de bezoekers, maar Vosselare sloeg hard terug en het werd 15-12. In de derde beurt gaf Zele zich volledig gewonnen en het was een verdienstelijk Vosselare dat afrondde. Res. Vosselare - Juvenes: 0-3 setst. 14-16,10-15, 10-15. DAMES: 2' PROVINCIALE A JUVENES - WATERVLIET: 3-0 Slechts eenenvijftig minuten heeft Juvenes nodig gehad om deze zege vast te leggen, en de bezoekende coach was er niet goed van. Alles begon fijn voor de lokalen, zodat zelfs bepaalde supporters de tegenpartij begonnen aan te moedigen om wat spanning in de wedstrijd te brengen, maar dit mocht niet baten. Langs 5-1 naar 15-5 bleef Juvenes meester over de situatie en zette dit verder door in de tweede set tegen een onkennelijk Watervliet dat alleen met harde opslagen Juvenes even uit balans bracht, maar deze laatsten hadden niet veel moeite om deze terug in evenwicht te brengen, waardoor de bezoeksters maar twee punten realiseerden. De Zeelse dames bleven ook in de derde beurt keurig in de opslag en het blok, zodat Watervliet daar geen verhaal tegen had en te Zele een droge 3-0 dienden te incasseren, wat in het verkeerde keelgat schoot van de bezoekende coach, die de scheids rechter met alle zonden van Israël overlaadde. Res. Juvenes - Watervliet: 1-2, setst. 15-13, 9-15, 8-15. TE SPELEN WEDSTRIJDEN Zaterdag 20 februari. Meisjes scholieren: Wetteren - Juvenes A te 10 uur in sporthal «De Zeven». Deelname aan de Beker van Oost-Vlaanderen jeugd te Zulte, door meisjes scholieren, jongens kadetten, scholie ren en junioren. LET OP: Zondag 28 februari 1982 Finale Vierlandantomool Dames Om 15 en 17 uur in sporthal «De Zeven» met deelname van: Nationale ploeg Luxemburg Cuyk Celtona Nederland Nationale ploeg België Nationale ploeg België - junioren. Gebrek aan zelfvertrouwen 1* PROV. HEREN: TEMSE - BAASRODE: 3-0 De forme schijnt wel zoek bij Baasrode dat tegen Temse uitgesproken de duimen heeft moeten leggen. Enkel in de tweede set, waar het bij 9-11 op voorsprong kwam werd het enigszins bij het spel betrokken maar daarmee was dan ook alles gezegd. De situatie begint stilaan kritiek te worden en we verwachten de kentering waartoe zij, gelet op het individueel talent, zeker in staat zijn. Setstanden: 15-2, 15-11 en 15-6. Opmerkelijk was hierbij de prestatie van de reserveploeg, waar vooral de jeugd primeert en die een enthoesiaste 1-2 zege boekten met setstanden 13-15, 15-8 en 3-15. Onbetwistbaar 1* PROV. DAMES: BERLARE-BAASRODE: 1-3 De verplaatsing naar Berlare heeft voor de dames geen bijzondere moeilijkheden opgeleverd: het enthoesiasme van de thuisploeg bleek niet al te groot. Toch moest Baasrode naar gewoonte de eerste set afstaan wanneer ze na gelijke 8-8 stand het daarbij moesten laten. Ze wisten zich echter onmiddellijk te herpakken en via 1-8 brachten ze de stand gelijk. Het laatste verweer kwam nog in de volgende set van Berlare, maar daar bleef het dan ook bij. Toen in de laatste set de stand 0-14 was vroeg coach Danny De Vriese een time-out aan en we kunnen wel denken waarom. Setstanden 15-8, 5-15, 12- 15 en 2-15. De reserveploeg haalde het eveneens met 1-2. Programma van de week Zaterdag 20 februari spelen de dames om 17.30 u. in de Sporthal te Appels tegen Erwetegem in het kader van de Beker van Oost-Vlaanderen in 1/8' finale. De drie jeugdploegen gaan, eveneens voor de Beker van Oost-Vlaanderen, naar Zulte. Dames Vrij. 19.02.82: 20.00 u.: A. Kieldrecht - S. St.-Niklaas Zat. 20.02.82: 17 30 u.: A Baasrode - M Erwetegem 19.30 u.: G Oudegem - W.S St.-Amandsberg 20.00 u.: S. Moerbeke-Waas - N.S. St.-Amandsberg Zon. 21.02.82: 16.30 u.: A. Aalter - Stekense 19.00 u.: P. Kruibeke - L Gent Heren Dond. 18.02.82: 20.00 u.: Hemelveerdegem - Elversele Zat. 20.02.82: 20.00 u.: St.-Niklaas Gentse - W.S. St.-Amandsberg 20.00 u.: H.V.C. Zottegem - V.C. Temse 20.00 u.: P. Kruibeke - K Zulte Zon. 21,02.82: 17.00 u.: O. Bazel - N. Nazareth 19.00 u.: V. Vosselare - K. Temse 19.00 u.: A.T.B. St -Niklaas - R St.-Niklaas 31 p e topper in eerste nationale Ivoor de Oostvlaamse forma- pijnlijk verlopen. Voor beide y Tams stond er heel wat op het ®5el, de verliezer zou de twee- 1 olaats in de rangschikking iten prijsgeven. Zowel Ter- ar <d" als Temse loonden een |Yiorme inzet. Op het einde waa10 de eerste set was de kwePann'n9 te sn'iden: 13-13- >en haalden «De killers van der Roeselare» fors uit en 1-15 was dan ook voor Tem- rtaa 660 mooie uitgangspositie Sinn *1)" 'n de tweede set was «er alles te herbeginnen bij t ia >"10- 0ok nu ,00nde Temse ®jch het sterkst in de eindfase: )-15 (0-2). Deze twee sets, aarin de beide ploegen zich erk aan elkaar gewaagd onden, stonden in kontrast de derde set. Temse jJ'jj |een in vogelvlucht op een I 3 af te stevenen. Wie geloof- idet' 'mmers no9 bÜ een 3'12 I be »re in een winstkans voor ed ernat? Maar de Temsemotor togon te sputteren, deze piot gedaanteverwisseling bij de llarv sted 5L tite Bei W er rijf ■11) elgi- ïlijk- bezoekers had ook haar ge volgen op het scorebord. Ge lukkig was er een kloof ges gen zodat Temse wel tegen een stootje kon. Zo achtte men zich bij 9-14 nog veilig. Twee matchballen dwong Temse af maar evenveel maal werden die onschadelijk gemaakt en het onmogelijk geachte ge beurde. Ternat won deze set met 17-15 (1-2). Hoe zou het K.O. geslagen Temse hier op reageren? De strijd ging immers verder. De bezoekers hadden het beste laten zien. In tegenstelling met Ternat dat de moed opge bracht had om een 12-3 situa tie nog in een voordeel om te buigen, bleef Temse in de res terende sets uitgeteld. Ternat behield zowel in de vierde als de vijfde set een voorsprong en had het niet moeilijk meer om de overwinning in de wacht te slepen: 15-7 en 15-10 (3-2). «Onbegrijpelijk hoe Temse hier de ovenwinning heeft laten liggen» zo was het algemeen oordeel van de Temsefans. UPEN - TEMSE DAMES: 0-3 het verleden heeft Temse ,aset nooit onder de markt ge- ilaiêwu met EuP®n- zowel op ^jtportief vlak als op het vlak vanBn de administratie (over- ang van Carla Anöau). Verle- Bn zaterdag lagen de zaken elemaal anders. Was het de vakte van Eupen of de sterk- van Temse? We zouden Jgjpteren voor het laatste. De em èmseploeg vertoont op het glgenblik een zeer sterk ge- g 1 eel, het basiszestal lijkt opti- aal op elkaar ingespeeld. De genstrever krijgt het moeilijk m Temse te verschalken. Eu pen bijvoorbeeld moest het in hoofdzaak hebben van de aanvalskracht van De Ronchi, Temse stelde zijn verdediging daar op af en met sukses. Eupen daarentegen voelde langs alle zijden de Temse- wind waaien. Een 0-3 zege was dan ook het resultaat, waarbij vooral belangrijk is dat Temse geen set moest prijs geven. Bij de eindafrekening zou het daar wel eens op aan kunnen komen, nietwaar Her mes. Setstanden (12-15, 9-15 en 6-15). Bij winst zondagavond in de sporthal Tilroda lonkt de Belgische beker Temse toe. Dan komt Temse op twee punten voorsprong met zijn concurrent Hermes en dat met nog vier wedstrijden te spelen, Als Temse zou verliezen, komt het er voor de thuisploeg op aan niet setloos te blijven. Beide teams komen dan met gelijke punten, maar dan worden de veroverde sets erg belang rijk. De ontmoetingen tussen de twee teams die in het verleden werden gespeeld zijn steeds de moeite waard geweest. Naast het feit dat men hier de top van het damesvolleybal tegenover elkaar krijgt, komt er als extra steeds een flinke dosis spanning bij. Bijna altijd liep de wedstrijd tussen de twee teams over vijf sets. Ook de heenwedstrijd, die Temse met 2-3 won en naar het schijnt nog op de maag ligt van Hermes. Didier Baert, de coach van Hermes en de nat. juniors kan rekenen op heel wat speelsters die tot de nationale selectie behoren met kapitein Bernice Vermote als voorname troef. Pavel Tresnak, de Temse coach, met op het ogenblik geen speelsters uit de nat. selectie maar met Trui Van Severen, Lieve Van De Velde, Godel Melis, Leen Schoenaerts, Lieve Heyman en Carla Anciau als sterk clubteam, hoopt als eerste Oostvlaamse club de landstitel te veroveren. Zondag om 18 uur wordt de eerste service gegeven van een topwedstrijd maar waarin nog nooit voor de beide teams zoveel op het spel heeft gestaan. De landsbeker kan zijn eigenaar zondagavond reeds vermoeden.

De Voorpost | 1982 | | pagina 33