Lede Lebbeke 16 - 2.4.1982 - De Voorpost Beveren Karnaval in Haasdonk. De Perwijk met Onze Droom (M Adreswijziging Onze medewerker voor de streek van Beveren algemeen nieuws huist momenteel op een nieuw adres. Verenigingen die van deze kroniek wensen gebruik te maken kunnen hun aankondigingen sturen aan Wilfried Van de Velde, Kallobaan 78, 2750 Beveren. Met bijzondere dank. Uurregeling zwembad Het zwembad te Beveren zal tijdens de paasvakantie (5 tot 17 april) de vakantieregeling toepassen. Het gemeentelijk Sport centrum is gesloten op pasen, 11 april en ook op paasmaandag 12 april. Diploma's Vlaamse Kruis Vorige week werden in de afdeling Beveren van Het Vlaamse Kruis volgende ambulanciers gediplomeerd: Alex Goddaert, Etienne Stremersch, Ingrid Van Gysel, Hendrik Bruggeman, Georges Vlyminckx, Lea Audenaert, Vera Dujardin, Marcel Vercauteren, Emilienne Van de Velde, Marie-Christine Faes, Armanda en Branda Verstraeten. Ook 21 E.H.B.O.'ers werden vereremerkt en een nieuwe ziekenwagen werd in gebruik gesteld. De afdeling, onder de leiding van de heer Bosteels en voorzitter De Block L. richt nog steeds kursussen in voor E.H.B.O.'er/of ambulancier. Geïnteresseerden zijn welkom. Sekretariaat: Schoenaerts P., Oude Zandstraat 49, bus 2. 2750 Beveren. Smalfilm-open deur Donkmeer, op zaterdag 29 mei bij de Kleine Koutervissers te Lede, op zaterdag 26 juni bij vissersklub St. Jozef, Lede. Bii hoiidt de Beverse Smalfilmklub voor de derde deze twee laatsten gaat de wedstrijd door op hun eigen visput. m °?,erl ill1 boyenzaa| van het kasteel Cortewalle. Met aanvang telkens te 14 uur en twee reeksen van 1.30 uur U bent van harte welkom van 10 tot 12.30 en van 14 tot 18.30 u. met tussenpoos van 1 uur. Er is regelmatig projektie van door klubleden gerealiseerde "Ims. Bij pronostlekklub Café Chantant 55-Dlussers Re' halfjaarlijkse klubkampioenschap bij de pronostiekklub van café Chantant te Berlare gaf volgende eindstand: 1. Gustaaf De K.V.L.V. van Melsele richt maandag 5 april een namiddag in Van Hoesen 151 p., 2. Julien Van De Meerssche 147 p., 3. onder het motto «Luisteren, lezen en kijken kan ons leven Domien Piscador en Mathilde Tackaert elk 145 p., 4. Alfons Van verrijken. Aanvang te 14 u. in het parochiehuis. De Wiele 144 p., 5. Cyriel D'Haese 138 p. DiiirecK^i ...i i- lj Marie Roos Daelman veroverde de rode lantaarn met 71 Rijksschool - vriendenkring HaasdonkDeze kring orga- Punten niseert op vrijdag 2 april een paasfeest voor de leerlingen van Zaterda9 3 april wordt in het lokaal het kampioenenfeest R.B.S. met 'paaseieren rapen'. Aanvang te 14 u. op het domein 9®houden met gratis eetmaal voor de leden, aanvang te 20 uur. van de Rijksbasisschool. Kabaret in Vrasene Maandag 5 april te 19.30 u. treedt te Vrasene de kabaretgroep van nu door straks, op in het kader van een feestavond van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen. In de parochiekring. Tritsin te Doel Reparatie van de Hoge Jan is aanbesteed n Buggenhout, op dinsdag 23 maart werden de herstellings- ue vnendenknng van de Civiele Bescherming organizeert werkzaamheden aanbesteed voor verschillende gemeentelijke zondag 4 april in de zaal Saxonia de laatste tritsing van het wegen. Voor de Hoge Jan en het klein gedeelte van de seizoen. Deze aktiviteit wordt ingericht ten voordele van de Vierhuizenstraat (asfaltwegen) ontving de gemeente tien in- sociale werking van deze bond. Aanvang te 9 uur. (tot 's schrijvingen waarbij de firma Neuckermans uit Opwijk als avonds). laagstbiedende het werk kreeg toegewezen voor de som van r tl u- n 2.412.704 fr. const leveraars Kallo De aanbesteding van de Hanestraat en Spoorwegstraat (beton- De toneelkring van Kallo, Const leveraars, speelt op zaterdag 3 we9en) kwamen toe aan de firma Betonwegenbouw uit Gent die en zondag 4 april «Het spook van Canterville». Aanvang te 20 u. 2-108-574 fr inschreef. in het parochiehuis. Kaarten te bekomen op het sekretariaat' tel De beide firma's zullen nu aangeschreven worden en mogen de 76.69.01 werken aanvatten op voorwaarde dat ze snel de reparaties zullen aanvatten. Verrebroekse Ritsers» Buggenhout De wielertoeristen «De Ritsers» schieten reeds uit hun start blokken met diverse tochten. Op zaterdag 3 april wordt een tocht ingelegd van 80 km. met start te 14 uur aan het lokaal van café Terminus. Zondag 4 april gaat eveneens een trektocht door van 45 km., ditmaal met start te 10u. Internationale ruildag Gewestelijke EHBOdag <lvd) Op zaterdag 3 april organiseert het Belgische Rode Kruis afdeling Buggenhout een gewestelijke hulpdag. De technieken in eerste hulp bij ongevallen zullen geoefend worden op de speelplaatsen van de gemeenteschool en het St.-Michielscolle- ge. De gewestelijke oefendag start te 9u en duurt tot 17u. Dansen voor boeken Tot zondag 4 april: Kunsttentoonstelling in Galerij «'t Hof ter Puttens»: akwaijia Leo Van Cauwenbergh. Vrijdag 2 april: mei Jeugdhuis Leeuwerik: schaatsen. Verzamelen aan het j£b* huis, 18u30. n c Zaterdag 3 april: Jeugdhuis Leeuwerik: TD Zendamateurs (20 u.) WKS/M O.L.Vrouwgroep Lede: Stampen en Dagen iifl/7 Volkskring, 20 u. Zondag 4 april Jeugdhuis Leeuwerik: Danskursus (19 u.). Film: «Mc t Cowboy», 20 u. Maandag 5 april VAB: Nieuwe kursus theorie autorijden. Woensdag 7 april Jeugdhuis Leeuwerik: Film «Jesus Christ, Superstar» (20 Zondag 11 april Jeugdhuis Leeuwerik: Paas-TD met verkiezing Miss en N Paasei (20 uur) Maandag 12 april Krlstelijke Bond van Gepensioneerden, afdeling Lede: F feest 11u30. Paasmis 13 u. Paasfeestmaal met Orkest Martin (in «De Volkskring»). 20 uur: Paastombola (einde 21 uur) Jeugdhuis Leeuwerik: Basketbaltomooi. Sint-Gillis-Waas Op Paaszondag, 11 paril dus, wordt te Kieldrecht de eerste internationale ruildag van prentkaarten inqerictlt Dit is aivasi De V|e blbllo,eek ,e OPS'31 beefl naast haar K»'5 °P zondaga- een uniek gebeuren voor alle verzamelaars van de tusiroe- l0"" ?°k '"J** op zalerda9 «jn aktiviteit gepland. Op zaterdag meente Beveren. De Kieldrechtse Verzamelvrienden nodteen 3 apnl^wordt er immers een the-dansant georganiseerd in de iedere liefhebber uit in de feestzaal 't Centrum Beukenlaan 18 5 Beukenhof, Broekstraat. Discobar-Superfire speelt ten telKieldrecht. Open van 10 tot 17 uur. Inkom 10'fr. Nederlanders s v Sport namiddag Aardbeifeesttentoonstelling zoekt medewerkers De twintigste aardbeifeesten van Melsele worden iets unieks. b„/r, v Het kom,té wil, samen met het gemeentebestuur en de Bedrijfs- Baasrode (Dendermonde) wordt er gesport vanaf 14u. De gilde van Tuiniers, een bijzondere inspanning leveren om de ?b99enhonu,se apava^gfn starten aan de Groenlaan te aardbeitentoonslelling uit te bouwen tot een ware promotie voor 13 30 u' 'bacbri|vingskosten bedragen PO fr voor volwasse de aardbei. Ook de Wase Imkersbond werkt dit jaar mee. Dit n8" e" V°°r klnderen De verzekering is hienn jaar wil men speciaal de geschiedenis in het licht stellen. Zij die Deqrepen- fotomateriaal bezitten, boeken, verpakkingsmaterieel e.d. wor den vnendelijk verzocht zich te melden bij schepen Blommaert, Dijkstraat 138 en/of Fr. Van Moere, Grote Baan 132, te Melsele! Ook bij de hun Robbrechts, P. Stautstraat 18, kan matenaal of kunnen suggesties binnengebracht worden. KWB- en KAV-Buggenhout nemen deel aan de sportdag die plaats heeft te Dendermonde. Op het V.P.-plein 't broek te Toneel in Melsele. Reynaert voerde op «Zuster George moet sterven(Iv) Eerste Beverse Jogloop Zondag 4 april gaat te Beveren de eerste Beverse Jogloop door, ingericht door de Beverse atletiekklub Volharding, in samenwer king met het gemeentebestuur, KVE, AV 't Zwin, Walo en KLP Op het programma staan nummers over 3, 7 en 14 kilometer, naar keuze. De kleine jogloop start te 14.30 u. De grotere nummers te 15 uur. Het trajekt is uitgestippeld langs landelijke wegen en wegeltjes. Sekretariaat, kleedkamers, start en aan komst en geneeskundige hulp zijn ingericht in de gemeentelijke sporthal, Klapperstraat Beveren. De prijsuitdeling vindt plaats in het Gildenhuis, Ciamberlanidreef, Beveren. Er is tevens een tombola en iedere deelnemer ontvangt een loopshirt. Deelna meprijs: 120 fr. Badmlntontornooi In Melsele in de sporthal wordt zaterdag 3 april een nationaal tomooi georganiseerd door de Beverse badmintonklub. Toe schouwers zijn welkom van 9 tot 20 uur. Ook op zondag 4 april gaan er wedstrijden door, van 9 tot 17 u. Blau-kabaret Wegens het grote sukses met hun nieuwe programma «'t Komt nooit meer goed» wordt een extra opvoering gepland op zondag 18 april, met aanvang te 20.30 u. in het Blau-Ket-Mimteater, Gravendreef 1, te Beveren Kaarten te bestellen bij R. Stoop, Grote Markt 19, te Beveren (031/75.71.01). Barokkoncert Vrijdag 2 april komt een kamerorkest van de Gemeentelijke Muziekschool van Beveren, onder de leiding van direkteur Frans van den Berghe, een koncert geven in het kasteel Cortewalle. Op het programma werken van Bach en Albinoni. Aanvang te 20 uur. De inrichting berust bij de Piet Stautkring. Nieuwe KWB-vlag De Sint-Martinus-afdeling van de KWB gaat een nieuwe vlag laten ontwerpen. Om de aankoop te bekostigen zullen bloemen aangeboden worden tegen een goede prijs. Zaterdag 3 april verzamelen de leden-verkopers te 9 u. aan het lokaal De Schuur, Van Craenenbroekstraat, Beveren. Aqua atlantis Maandag 5 april organizeert de Aqua club atlantis uit Beveren een diavoorstelling over levend voer. Start te 19.30 u. in het Gildenhuis. Vertelnamiddag Woensdag 7 april richt de K.A.V. Sint-Lutgardis een vertelna middag in voor de kinderen. Ene Hulssens heeft de leiding. Eén en ander vindt plaats in de zaal van het Gildenhuis met aanvang te 14 uur. Sint-Martlnuskoor Open deur in Haasdonks Rustoord Het rustoord van Haasdonk nadert zijn voltooiing. Op 5 april worden de eerste bejaarden opgenomen. Teneinde iedereen in de gelegenheid te stellen nader kennis te maken met het rustoord organiseert het O.C.M.W. Beveren een open-deur-dag op zaterdag 3 april van 14 tot 17 uur. Afgevaardigden van het Bestuur en personeelsleden zullen de belangstellenden te woord staan. Berlare Vrijdag 2 april Wipschieting: te 19.30 u. bij Blauwe Duivels St.-Hubertus, Donk. Ook Overmere. Zaterdag 3 april Viswedstrijd: te 14 uur bij Eendenkooivrienden (Donk) leden- vissing. Koning8Chletlng: te 10 uur bij Donk Eendracht. Ook te 10 uur bij Rodeo Overmere. Zeifklub Donk: houdt teamwedstrijd op het donkmeer te 10 uur. Bowling: 1ste schifting voor kampioenschap Donkse Bowling ereprijs Eden Roe. Zitdag Jan Lenssens: te 10 uur Parochiehuis Berlare, te 14.15 u. café De Zwaan Uitbergen, te 14,45 u. café De Hengst Overmere. KLJ Bal: te 20 uur in de zaal Parochiehuis Berlare door KLJ Berlare. Wipschieting: te 15 uur bij Voetbal Uitbergen. Zondag 4 april Wipschietingen: te 15 uur bij Kermisvogels Uitbergen. Te 15 uur bij Rodeo Overmere. Krulboiling: te 15 uur maandelijkse puntenbolling bij de Katrol- levrienden. Zeilklub Donk: houdt te 10 uur Maidenwedstrijd (interklub) op het Donkmeer. Voetbal: te 15 uur kompetitiewedstrijd bij SK Overmere. Bowling: 2de schifting voor het Donkse bowlingkampioen schap aanvang 14 uur. KAV Overmere: houdt paasfeest in de Kring te Overmere. Maandag 5 april Wipschieting: te 15.30 uur bij Donk Eendracht, café Moerman. Donk. Zeilklub Donk: houdt te 10 uur Optistenstage op het Donkmeer. CMVB Overmere: houdt paasfeest in de Kring met voordracht over «Met kinderen leven in een konsumptiemaatschappij» Groot huisvuil: in deelgemeente Berlare wordt het groot huisvuil opgehaald. Dinsdag 6 april Cultuurkring: vergadert te 20 uur in raadzaal gemeentehuis Woensdag 7 april Poppenkast en tekenwedstrijd: te 14 uur in de zaal van het Parochiehuis. Donderdag 8 april Kaarting: voor de gepensioneerden in het café Parochiehuis te Belotters opgelet De volgende belotwedstrijd in het Gasthof Bierboom te Lebbe ke zal niet plaatsvinden op de derde zondag van de maand, zoals dat gebruikelijk is, maar wel op de vierde zondag (25 april) om 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Guy Verhofstadt te Lebbeke Op zaterdag 3 april zal de PW-voorzitter Guy Verhofstadt fungeren als gastspreker tijdens een arrondissementeel kon- gres van zijn partij. De algemene partij-vergadering heeft plaats in de zaal Casino, Laurierstraat te Lebbeke. Men zal het verslag voorlezen van de kastoestand, de sekretaris geeft lezing van het jaarverslag. Tevens zal men het hebben over de gemeente raadsverkiezingen Hulde wordt gebracht aan ondervoorzitter Frans Verberckmoes. VVKM-h. Kruis te Lebbeke viert 20ste verjaardag De WKM-groep van de Lebbeekse H. Kruisparochie «Tijl Uylenspiegel» viert tijdens het komend weekend haar twintigste verjaardag. Op vrijdag 2 april wordt de bekende speelfilm «Coming Home» gedraaid in de lokalen (20u). Op zaterdag 3 april wordt een dankmis opgedragen te 10u. Rond 20u gaat er een T. Dansant door met discobar «Jos» Op zondag treedt het jeugdtheater Stekelbees op te 15u en vanaf 19u kan men de voeten onder tafel schuiven om te genieten van een heerlijke portie stoofvlees met bijpassende frietjes, 's Avonds kan men nog herinneringen ophalen want dan vertoond met films en dia's uit de voorbije 20- jaren. Lentefeest bij KAV-Lebbeke Naast de vele aktiviteiten doorheen het hele jaar telt KAV- Lebbeke twee jaarlijks weerkerende ledenfeesten. Het kerst feest en bij de aanvang van de lente het lentefeest. Dit laatste feest heeft plaats op zondag 4 april. De KAV-leden worden rond 14u verwacht in de grote zaal van het centrum «Ons Huis» aan de Leo Duboisstraat. Naast de traditionele koffietafel en gezellig samenzijn wordt er ook een tafelrede gehouden. Deze maal zal waarschijnlijk Dhr. Paul Van Baeveg- hem aan het woord komen. Deze direkteur van de lagere afdeling in het Dendermondse H. Maagdcollege zal spreken over «het gezin, brug naar de wereld» Dit thema is immers een tweede luik in het jaarthema dat integraal het gezin centraal stelt. Het ontspanningsgedeelte wordt net als dat vrijwel steeds het geval is verzorgd door de eigen mensen. De deelname in de onkosten bedraagt 110 fr. (Ivd) Aktiviteitenkalender Vrijdag 2 april om 18u30 schieting bij De Moedige Meerdonk. Vanaf vrijdag tot zondag feest bij Omnisport BGJG in De Klinge omwille van het tienjarig bestaan. Zaterdag 3 april bruist het van de aktiviteiten in kamavalstoet (zie bencht elders in dit blad), het bestaan van de Davidsfondsafdeling (waarover we uitgebreid relaas gaven), paasfeesten van de KVG Pauwels en De Klinge, schietingen bij de Sint-Gillis (14 u.) en bij Herleving De Klinge. Zondag 4 april trekken de Wielervrienden van De Klin Wachtebeke voor het nationaal brevet en WTC Blijf Fit Pauwels vertrekt om 9 u voor een fietstocht naar Waasmunster. Zondag om 14u30 paasvergadering KVLV in Sint-Pauwels onder het motto «Hoed je voor om 15 u schieting bij Klinge Grens en zondag start lentekriterium Quiévrain bij duivenmaatschappij Elk zij uit Sint-Gillis. Maandag 5 april paasfeest bij KAV-Meerdonk, start kindertuinweek bij BGJG-De Klinge en deelname van het van den Akker aan het internationaal kongres voor in Gent. Woensdag 7 april kan je bij KAV-Sint-Pauwels kijken hoe je koken moet. Sint-Niklaas Koncert uitgesteld Het elfde winterkoncert van de fanfare en drumband Eendracht uit Nieuwkerken werd vanwege het overlijden Frans Delagey verdaagd. Het winterkoncert kan dit seizoen meer plaatsvinden, maar de kaarten blijven geldig voor volgend koncert. Stille tocht De dekanale raad Sint-Niklaas sluit zich aan bij de akties tedlit, honger, armoede en bewapening die in diverse Vlaamse st n.a.v. Goede Vrijdag gehouden worden: In Sint-Nikiaas solidariteitstocht gepland op 9 april vanaf 17.30 uur. tijdstip verzamelt men aan de hoofdkerk. De Rond Maandagavond legde Paul Van Doorselaere de grond lelijke eed af als stadssekretaris te Lokeren. Hij vangt nieuwe funktie aan op 1 mei. De huidige sekretaris, Al Vermaere, zal op 26 april worden gehuldigd door Lokerse gemeenteraad (dm) Voordrachtwedstrijd Het Davidsfonds Kemzeke organizeert op 17 april de schiftin gen van een voordrachtwedstrijd voor jongelui vanaf verdeeld in vijf leeftijdskategorieön. De finale vindt plaats op 18 april in het parochiecentrum van Kemzeke. Stekene Gaston van Limbergen uit Appels wera wereldkampi bekroond tijdens de ornithologische show te Roeselare Belottersklub Katrollevrlenden BI) de nieuwe kaartersvrienden De ledenkaarting (28 deelnemers) bij De Nieuwe Kaartersvrien den in hun lokaal café Tijl te Berlare gaf volgende uitslag: 1. Emest Van Malderen, 2. Roger Van Goethem, 3. Albert De Splenter, 4. Jozef Roelandt, 5. Franky Van Haele, 6. Roger Daels, 7. Heirman Elsa, 8. Cyriel Van Der Snickt, 9. Alfons Van De Wiele, 10. Luc Melis. SK Berlare hield supportersbal Zaterdag 27 maart hield SK Berlare in de zaal van het Parochiehuis haar jaarlijks bal. Op de inkomkaarten was er gratis-tombola. Volgende prijzen zijn nog af te halen: 428 388 505 144 567 316 585 197 53 534 005 563 Deze prijzen kunnen afgehaald worden in het voetballokaal café Blondjen, Bosstraat 31Berlare. m 3 a» In het café Katrollevrienden te Berlare had vorige week de Sp£wr Irf voorlaatste kaarting voor het klubkampioenschap plaats. 22 - wm ik wk\ klubleden namen deel. De hoogste cijfers werden behaald door Hjf IFrans Samson met André Verhaegen 1,936, gevolgd door Joris HfSKSRSVan Hoesen met Jean-Pierre Samson 1.420. 'n het k,assemen, 's de stand als volgt: André Verhaegen WffuMÈt*: 15.369, Frans Samson 15.002, Joris Van Hoesen 14.948, Jozef f Van Broeck 14.496. IfM De laatste speeldag voor het jaarkampioenschap heeft plaats op zondag 11 april. «/A Interklubkamploenschap bij vissersklub Haasdonk. In de karnavaloptocht bespeurden we ook de Een interklubkampioenschap zal gehouden worden bij volgende De Polderboeren uit de Donkstraat te Dendermonde vierden zaterdag een feest ter afsluiting van karnaval, jeugdprinses van België Ivvissersklubs: op zaterdag 24 april bi] Hat Loze Vissertje op het gelegenheid van di! feest werd ook Prins Polder gehuldigd (v) Donderdag 8 april en vrijdag 9 april zal het koor de diensten van de Goede Week opluisteren in de dekanale kerk van Sint- Martinus te Beveren. Aanvang te 19.30u. Er zullen geestelijke motetten uitgevoerd worden. Ook op de zondag van pasen is het koor te beluisteren in dezelfde kerk, vanaf 10 u. Melseels Volksteater Zondag 4 april wordt in het parochiehuis van Melsele een opvoering gegeven van het toneelstuk «Tot nut van 't algemeen' an Walter Van den Broeck, in regie van Hugo D'Hollander.

De Voorpost | 1982 | | pagina 16