STADSBERICHTEN STEDELIJKE OPENBARE BIBLIOTHEEK Medische dienst Openbare telefooncellen Kinderdagverblijf «Peuterland» Beslissingen genomen in de gemeenteraad van 25 maart 1982 DENDERMONDE SOCiO-CULTURELE INFO-KALENDER De Voorpost - 2.4.1982 - 19 DendERM0^0 1* jaargang nr. 13 Dienst Secretariaat - A. De Decker f i iJressen >ofdbibliotheek: Filiaal: Otterstraat 128 Jnjgshof II Geldroplaan 9330 Dendermonde •2e330 Dendermonde (St.-Gillis) bin itleenpost: Oud-gemeentehuis Dorp 9330 Dendermonde (Schoonaarde) •fdbibliotheek alwassenenafdeling Jeugdafdeling Filiaal «St.-Gillis» )-12u. maandag 16-19 u. Maandag »-20u. Dinsdag 18-20 u. )-12u. dinsdag 16-19 u. Woensdag 1-20 u. Donderdag !-20u. woensdag 12-18 u. Zaterd 10.12 u. 1-20 u. donderdag 16-19 u. 1-12 u. vrijdag 16-20 u. Uitleenpost 1-20 u. «Schoonaarde» Dinsdag 8-12 u. zaterdag 9-12 u. Vrijdag, 18-20 u. Uitleningen van materialen Gratis Uitleentermijn 3 weken Lidmaatschap: per kalenderjaar voor de volwasse nen 20 fr. Voor de jeugd - 14j. Gratis. Eenmaal ingeschreven heeft de lezer het recht in alle afdelingen van de Stedelijke Openbare Biblio theek materialen te ontlenen. De ontleende werken moeten altijd teruggebracht worden naar de afdeling: Hoofdbibliotheek Filiaal Uitleenpost waar de materialen ontleend zijn. Vanaf 3 april 1982 zullen in de hoofdbibliotheek 120 boeken voor de volwassenen en 400 boeken voor de jeugd 14j.), samen 520 nieuwe werken in omloop gebracht worden. Een aanwinstenlijst is ter plaatse te verkrijgen!!!! Dokters Dendermonde - St.- Glllls - Appels - Den derbelle - Oudegem: Dr. H. Vermeulen, Gentse Steenweg 11 Dendermonde tel. 21.37.81. Dr. G. Halsberghe, Molenveldstraat 34, Denderbelle tel. 21.12.69. Hamme - Grembergen - Moerzeke: 3/4 Dr. G. Callaert, Zogge 66, Hamme Tel. 47.98.85 4/4 Dr. K. Joostens, Slangstr. 55, Hamme Tel. 47.12.63 Berlare - Schoonaarde - Oudegem: Dr. F. Van den Noortgate Schoonaardebaan 6 9328 Schoonaarde tel. 42.36.38. Buggenhout - Baasro de - Malderen: 4 april: Dr. Costers H. Bosstraat 10, Buggenhout tel. 33.39.40. Apothekers: Dendermonde-Cen- trum: 2 april: Ap. Lievois, Kerkstraat 52, tel. 21.20.55. Omliggende Dender monde 2 april: Ap. Bauwens, Schoonaarde. De R.T.T. deelt mede dat eerlang een openbare telefooncel zal ingeplant worden in de wijk VLAS SENBROEK. In de loop van 1982 zullen volgende openbare telefooncellen toegankelijk gemaakt worden voor interzonaal en internationaal verkeer: Grembergen, Grootzand Dendermonde, Heldenplein Grembergen, Gaverstraat Grembergen, Dorp Dendermonde, Denderbellestraat Oudegem, Mw. Courtmanspark Dendermonde, hoek Warmen Haard en Botermelk- straat Baasrode, Hof ten Rode. STAD DENDERMONDE I Wenst over te gaan tot de aanwerving van leraars I of leraressen voor volgende ambten: A. Stedelijke Hogere Nljveitieidsleergangen 1. TV- automechanica - afdeling LSTL .2. TV - bouwbedrijf - afdeling LSTL 3. TV - mechanica - afdeling LSTL 4. TV - elektriciteit - afdeling LSTL 5. TV - textiel - afdeling LSBL 6. BP - textiel - afdeling LSBL 7. TV - lassen- afdeling HSBL B. Stedelijke Muziekacademie 1. Piano 2. Houten Blaasinstrumenten 3. Gitaar 4. Orgel De volledige aanwervingsvoorwaarden worden op eenvoudig verzoek toegezonden (tel. 052/21.39.55 - Dienst Onderwijs). De kandidaturen moeten per aangetekend schrij ven uiterlijk tegen 1 mei 1982 worden" ingediend, met toevoeging van de vereiste stukken, bij het Kollege van Burgemeester en Schepenen van Dendermonde. ZATERDAG 3 APRIL 13.00 u.: Verrijken van kennis over munten en pennin gen, door de Numismatische Kring Dendermonde in zaal Nadia, Mechelsesteenweg 28 te Dendermonde. Tot 18.00 u. 17.15 u.: Optreden van Volksdansgroep Reynout in de Kerk St.-Jozef Arbeider op het Keur te Dendermonde. 18.30 u.: Solidarlteltsavond voor Polen, medewerking door Volksdansgroep Reynout in de Sporthal te Appels. 19.00 u.: Handbalcompetitie: H.B.C. Dendermonde - Rosis Aalst. Terrein: sporthal Van Langenhovestraat te St.-Gillis. 19.00 u.: reserven - 20.15 u.: 1ste ploeg. 19.30 u.: Benefietavond «Solidair met Polen» in de Sporthal te Appels. Treden op: Poolse Dansgroep Krakus - Dance Reaction - Patty Devick - Ruth Mc Kenny - The Crescent City Dreamers - Conny Neefs - La Dolce Vita - Eddy De Lat e.a. Kaarten in voorverkoop: 120 fr. Kaarten aan de kassa: 150 fr. 20.00 u.: Gastoptreden van Kleinkunstgroep Streven bij de Fanfarevrienden Door Eendracht Saemgebracht, in zaal Herleving te St.-Gillis. 20.00 u.: Paasviering: algemene ledenvergadering met als thema «De zin van Pasen in deze tijd». Diamontage over H. Land, door K.A.V.-Keur in de Parochiezaal. 20.00 u.: SP Volkskwistornooi met 11 ploegen van 5 (2de schifting) ingericht door K.V.B. De Samenwerksters afd. Grembergen in zaal Ros Beiaard, Grootzand 89 te Grembergen. 20.00 u.: Een avondje uit met K.W.B.-Boonwijk: toneel- bezoek te Denderbelle «Liefde half om half» door de Iverlingen Denderbelle. Kaarten bij Dhr. Louis Van Ros- sem, Boonwijkstraat 54. 20.00 u.: Film met bespreking «Brutti, Sporchi et Cattivi» in het oud-gemeentehuis te St.-Gillis, ingericht door het Frans Masereelfonds, Jong Social, en de Culturele Cen trale Dendermonde. 21.00 u.: Jazzavond met «The Severn Jazzband (Enge land)», ingericht door Honky Tonk Jazzclub in de bunker. ZONDAG 4 APRIL 9.00 u.: Uitstap per fiets over een afstand van 50 km, door W.T.K. Blijf Jong Oudegem. Vertrek: Café Prado, Oudegemsebaan 137 te Oudegem. 9.30 u.: Plechtige Eucharistieviering in de St.-Margare- takerk te Grembergen met Palmprocessie, opgeluisterd door het St.-Margaretakoor en het koperensemble Reli- gioso, t.g.v. Palmzondag. 10.00 u.: Plechtige Palmwljding en Hoogmis van Palm zondag, opgeluisterd door St.-Gregoriusgilde en O.-L.- Vrouwekoor in de O.-L.-Vrouwekerk te Dendermonde. 10.00 u.: Volleybal: Overmere B - Falos Boonwijk B. Terrein Overmere. 10.00 u.: Volleybal: Falos Boonwijk A - Overmere A Terrein: Boonwijkschool, Rob. Ramlotstraat te St.-Gillis. 10.15 u.: Volleybal: Dendermonde B - St.-Gillis-Center. Terrein: Manaknng te Dendermonde. 13.30 u.: Deelname aan de Gezinssportdag te Baasrode door K.A.V.-Lutterzele op het VP-plein te Baasrode. Vertrek per fiets te 13.30 u. aan het St.-Lutgartcentrum ZONDAG 4 APRIL 14.00 u Deelname aan de Gezinssportdag te Baasrode door K.A.V.-Dendermonde-centrum op het VP-plein te 14.00 u.: Deelname aan de Gezinssportdag te Baasrode door K.A.V.-K.W.B.-Grembergen op het VP-plein te Baas rode. 14.00 u.: Lentefietstocht - natüurbeleving door C.M.B.V.- Grembergen. 14.30 u.: Vendelen door Volkskunstgroep Reynout in het V.T.I. te Kortrijk. 15.00 u.: Blijspel in 1 bedrijf «De centen van tante Bet» door toneelfonds De Groenvinck Antwerpen, voor de Parochiale Vrouwengilde Schoonaarde in de Parochiale Zaal te Schoonaarde. 15.00 u.: Volleybalwedstrijd door vzw Vrouwenhuis, in de Sporthut te Baasrode. Vertrek te Dendermonde om 14.50 u. aan het Vrouwenhuis, St.-Jorisgilde 20 te Den dermonde. 15.00 u.: Voordracht «Gezin brug naar de wereld» ingericht door K.A.V.-Baasrode in zaal Scaldis te Baas rode. 16.00 u.: Gespreksnamlddag met debat «Gezin brug naar de wereld» ingericht door K.A.V.-Oudegem in de Parochiezaal, Hofstraat te Oudegem. 16.00 u.: Algemene ledenvergadering met zang en kwis door K.A.V.-Baasrode in zaal Scaldis te Baasrode. 20.00 u.: Film met bespreking over racisme «Leo the last» in het oud-gemeentehuis te St.-Gillis, ingericht door het Frans Masereelfonds, Jong-Social. en de Culturele Centrale Dendermonde. MAANDAG 5 APRIL 19.30 u.: Voordracht met debat «Gezondheid door voeding, zuivelprodukten» ingericht door SW Dender monde in zaal Volkshuis, Brusselsestraat 35 te Dender monde. 19.45 u.: Creatief met kamerplanten: verschillende mogelijkheden hoe men creatief kan zijn met kamerplan ten, aangetoond met dia's, door K.V.L.V.-Lutterzele in het St.-Lutgartcentrum te St.-Gillis. 20.00 u.: Voordracht en debat «Het nieuwe erfrecht der langstlevende» door Dhr. De Koning, ingericht door K.A.V.-Dendermonde-centrum in de Mariakring. 20.00 u.: Film met bespreking over jeugd en geweld «If», in het oud-gemeentehuis te St.-Gillis, ingericht door het Frans Masereelfonds, Jong-Social. en de Culturele Centrale Dendermonde. 20.00 u.: Demonstratie Tupperwareprodukten, met na dien debat over de voor- en nadelen van plastiek in de voeding, ingericht door PW Vrouwenbond Dendermon- de-centrum in zaal Casino. DINSDAG 6 APRIL 13.30 u.: Biechtviering in de kerk te Grembergen, te 15.00 u. rond de Paastafel in het Parochiaal Centrum te Grembergen, door K.A.V.-Grembergen. 20.00 u.: Maandelijkse vergadering met voordracht over het thema «Leven en werken met chips» voor de Kon. St.- Rafaëlsgilde in het Parochiehuis te St.-Gillis. 20.00 u.: Snelkookdemonstratie: Gezonder koken voor minder geld, ingericht door C.M.B.V.-Dendermonde in de Mariakring. 20.00 u Gespreksavond en debat «Godsdienstige opvoeding van kleine kinderen» door J.K.A.V.-Schoon- aarde in het gemeentehuis te Schoonaarde. 20.00 u.: Film met bespreking over milieuproblematiek, kernenergie «China Syndroom» in het oud-gemeentehuis te St.-Gillis, ingericht door het Frans Masereelfonds, Jong. Social, en de Culturele Centrale Dendermonde. 20.30 u.: Algemene ledenvergadering door vzw Vrou wenhuis in het Vrouwenkaffee Den Heksenketel, St.- Jorisgilde 20 te Dendermonde. Elke dinsdag en vrijdag is het café open voor vrouwen alleen. WOENSDAG 7 APRIL 20.00 u.: Gespreksavond «Gezin geloven we er nog in» ingericht door K.W.B.-K.A.V.-Boonwijk in het Parochiaal Centrum «Boonwijt». 20.30 u.: Fotomap: Grote prijs van België - 19 proeven bespreken van de foto's door Dhr. Hugo D'Haen, ingericht door de Fotografische Kring in de Nijverheidsschool te Dendermonde. DONDERDAG 8 APRIL 20.00 u.: Plechtige Eucharistieviering t.g.v. Witte Don derdag. St.-Apolloniakerk Appels - Jeko-koor St.-Margaretakerk Grembergen - St.-Margaretakoor O.-L.-Vrouwekerk Dendermonde - O.-L.-Vrouwekoor - St.-Gregoriusgilde. 20.00 u.: Film met bespreking over fascisme «Z» In het oud-gemeentehuis te St.-Gillis, ingericht door het Frans Masereelfonds, Jong-Social. en de Culturele Cen trale Dendermonde. VRIJDAG 9 APRIL 20.00 u.: Plechtige Eucharistieviering t.g.v. Goede Vrijdag. St.-Apolloniakerk Appels - Jeko-koor St.-Margaretakerk Grembergen - St.-Margaretakoor O.-L.-Vrouwekerk Dendermonde - Resurraxikoor - St.- Gregoriusgilde. 20.00 u.: Film met bespreking over arbeidersstrijd «De zaak Mattei» in het oud-gemeentehuis te St.-Gillis, inge richt door het Frans Masereelfonds, Jong-Social. en de Culturele Centrale Dendermonde. Voor opvang van uw kind tijdens de werkdagen. Open van 7 tot 19 uur. Mogelijkheid tot deeltijdse opname: halve dagen, twee, drie of vier dagen op vijf. Bijdrage in verhouding tot de netto-inkomsten van het gezin. Buiten het inschrijvingsgeld wordt er GEEN reser- vatiegeld gevraagd. U betaalt per halve dag aanwezigheid, op het einde van elke maand. Wij vragen aan de ouders om de nodige reservekle ding mee te brengen. Voeding, verzorgingsmate riaal en animatie zijn in de prijs begrepen. Inlichtingen en informatie: Luypaert Mare, Sociaal verpleegkundige Blauwe Steenstraat 1 Tel. 21.32.78 Huisbezoek op eenvoudige aanvraag. Inschrijvingen vanaf juli: nu aanvragen. De stad Nlenburg Hoorde tussenkomsten van S.P. en P.V.V. Stemt volgende motie: «De Gemeenteraad van Dendermonde, in zitting bijeen gekomen op donderdag 25 maart 1982 verzoekt de Belgische regering, in het licht van haar bezorgdheid over de gevaren van kernwapens, af te zien van de plaatsing en transport van enig kernwapen van welke soort ook, binnen de grenzen van onze gemeente. Bewust van de omvang van de vernietigende kracht van moderne kernwapens, erkennen wij dat ons verzoek op zich van geringe betekenis zal zijn. Daarom roepen wij onze buurgemeenten in Vlaanderen en Europa op, soortgelijke besluiten te nemen in het belang van hun inwoners, die zij vertegenwoordigen Wij geloven dat het niet in het belang van onze bevolking is, dat ons grondgebied hetzij de lanceerbasis, hetzij het doelwit vormt van een nucleaire slachting: wij geloven vast dat onze ondubbelzinnige verklaring duidelijk het meerderheidsverlangen van de mensen die wij vertegen woordigen weergeeft en de basis zou kunnen leggen voor de totstandkoming en de verdere ontwikkeling van een kernwapenvrije zone». De Raad, keurt volgende leningen goed: aankoop van grond tot aanleg van een speelplein in de wijk«Perrebroeck» 949.000,- vernieuwen van de verwarmingsinstallatie in de sporthal te ex-Grembergen 1.025.000,- Bijkomende meerwerken aan de electrische installatie in het administratief centrum 566.000,- Toelage aan de K.F. St. Aldegonde-Mespelare voor herstelling van het antependium 139.000,- Aankoop van heraldieke vlaggen 147.000,- Aankoop van uitrustingsmateriaal voor het speelplein te ex-Baasrode 136.000,- Aankoop van meubilair voor het museum 99.000,- Erelonen i.v.m. het voorontwerp tot oprichting van het cultureel centrum 1.404.000,- Aankoop van uitrustingsmateriaal en meubilair voor de nijverheidsschool 265.000,- Aankoop van materialen tot inrichting van de sanitaire installatie in de sporthut te ex-Baasrode 172.000,- Aankoop van materialen voor herstellingen aan diverse wegen en voetpaden 596.000,- Aankoop van didactisch materiaal, uitrusting en meubilair voor het Lager Onderwijs 293.000,- Aankoop van uitrusting en materiaal voor sporthallen 300.000,- Aankoop van meubilair voor de administratieve dienst 98.000,- Aankoop van machines, voor de technische dienst 78.000,- Aanvullende werken tot afwerking aanleg groene ruimten en verhardingen in de wijk «Hof ten Rode» 1.235.00,- beslist voor de uitbreidingswerken aan de gemeen teschool Schoonaarde grondsonderingen te laten uitvoeren voor ca. 100.000 F. (excl. BTW). keurt het voorstel goed voor de aansluitingen van de nieuwe veiwarmingsinstallatie van de sporthal Grembergen op het waterbedelingsnet en het gasnet voor ca. 260.000 F (excl. BTW). beslist ten behoeve van de Stedelijke Waterregie ver schillende gereedschappen apparatuur aan te kopen. Totaal bedrag 1.631.624. beslist het art. 42 van het reglement dd° 29.6.1977 op begravingen, ontgravingen, lijkenvervoer en grondvergun- ningen aan te passen. Hernieuwt de belasting op de ontgraving van stoffelijke overschotten, begraven op een gemeentelijke begraaf plaats. Verleent zijn goedkeuring aan het «ontwerp-sportvloer» sporthal ex-Oudegem bestaande uit een bestek, meetstaat met inschrijvingsformulieren, grondplan belijning en de raming (dd. 10.01.82 - 1.839.000 fr. excl. BTW) Verleent zijn goedkeuring aan de wijziging van het ontwerp fietspaden - aanleg Kroonveldlaan met een verre kening in min van 254.863 fr. (incl. BTW) is principieel akkoord met de uitvoering van riolerings werken aan de Mechelsesteenweg. Aan de Hogere Over heid zal maximale betoelaging gevraagd worden op de totale kosten van deze werken. bekrachtigt de besluiten van het College van Burge meester en Schepenen dd. 24.2.82 en 3.3.1982 betreffende de verkoop van ca. 9.000 m2 mozaiekkeien aan de pvba Beernaert's Werken - 2770 Nieuwkerken-Waas, aan 335 F/ m2, of een totale som van ca. 3.015.000 F. beslist de maximum toelage te vragen aan de Provincie en het Rijk voor de aanleg afvalwatercollector 1B. beslist de Hogere Overheid machtiging te vragen om té mogen verkopen uit de hand aan de Belgische Staat, 2° Comitee tot Aankoop te Gent, ten behoeve van de Dienst der Zeeschelde te Antwerpen, percelen grond gelegen Scheldedijk te Grembergen, dienstig voor dijkversterkingen aan de Schelde. Totale prijs: 160.000,- beslist de Hogere Overheid machtiging te vragen om te mogen overgaan tot verkoop uit de hand van een perceel grond, gelegen te ex-Appels, verkaveling Kapellestraat lot 30 - opp. 259,52 m2, prijs 170.000. verleent definitieve goedkeuring aan het rooiplan van buurtweg 8 te Baasrode (Distelstraat en Zevenhoeven- en aan het rooiplan van buurtweg nr. 160 (deel), buurt weg 161 en voetweg 159 te Sint-Gillis (Hemelstraat). beslist de vaste kosten voor de verhuring van stadsloka- len aan N.W.K.'s aan te passen. beslist aan de v.z.w. De Wielewaal onroerende goede ren te verhuren gelegen te Dendermonde - Baasrode (Vlas senbroek), totale oppervlakte 1 ha 28 a 80 ca, eigendom van de stad Dendermonde, voor de oprichting van een natuurreservaat. beslist volgende ambten aan de Stedelijke Hogere Nijverheidsleergangen open te verklaren: TV - automechanica - afdeling LSTL TV - bouwbedrijf - afdeling LSTL TV - mechanica - afdeling LSTL TV - elektriciteit - afdeling LSTL TV - textiel - afdeling LSBL BP - textiel - afdeling LSBL TV - lassen - afdeling HSBL leraar(s) lerares(sen) beslist volgende ambten aan de Stedelijke Muziekaca demie open te verklaren: leraar(s) - leraressen) 1. Piano 2. Houten Blaasinstrumenten 3. Gitaar 4. Orgel beslist drie plaatsen van politieagent met ingang van 1 september 1982 open te verklaren te bezetten door kandi daten te nemen uit de wervingsreserve van 26.03.1981. beslist volgende betrekkingen bij de Stedelijke Vrijwillige Brandweer open te verklaren: Hoofdkazerne Dendermonde: 1 eerste sergeant Bijpost Oudegem: 1 sergeant Bijpost Baasrode: 1 eerste sergeant. is akkoord met verplaatsen en vernieuwen van de waterleidingen langs het tracé van de collector 1 B Fase II. Keurt het ontwerp goed «Fase II» genaamd tot ontdubbeling van het waterbedelingsnet in de Kerkstraat, raming 3.908.404 excl. BTW Het Schepencollege wordt gemachtigd deze werken onderhands te gunnen aan de aannemer van het hoofdwerk. beslist onder voorbehoud van goedkeuring door de ho gere overheid toe te treden tot de op te richten intercommu nale Blijdorp lil en daartoe 400 aandelen te onderschrijven. beslist ontslag te nemen uit de S.V. Medische Sociale Intercommunale Vereniging Lemberge verleent gunstig advies omtrent: het principe van de grenscorrecties de voorgestelde nieuwe grenzen tussen Dendermonde en Berlare enerzijds en Dendermonde en Lebbeke ander zijds. Mevr. Gerda Simenon wordt met ingang van 1 maart 1982 vast benoemd als toezichtster aan de Stedelijke Muziekacademie van Dendermonde. Aan de heer Laureys Jozef brandweerman hoofdkazer ne Dendermonde wordt eervol ontslag verleend. Worden benoemd tot politieagent op proefvoer één jaar:- Luc Heyvaert, Jean Pierre De Vlieger, Maurits Moonen

De Voorpost | 1982 | | pagina 19