endermonde maakt zich klaar oor internationale taptoe 'ien jaar verenigingsleven im en in 't Apostelken Siland op drift n Aalsters St- Jozefcollege Oogstrelend en boeiend Poëzie Milkshake Banana in Lokerse" Jazzklub De Voorpost - 2.4.1982 - 21 Muziek 26 juni wordt weer een hoogdag voor Dendermonde, want dan wordt voor de le maal een internationale taptoe georganiseerd door de Vereniging voor Vreemde- mverkeer en Toerisme. De vorige twee uitgaven kenden een geweldig sukses. Het in trouwens ook staaltjes van uitzonderlijk organizatietalent en de deelnemende behoorden tot de besten die men zich kon inbeelden. De org&nizatoren van deze die het dit jaar met heel wat minder financiën moeten stellen maar zich daardoor niet hebben laten ontmoedigen, willen ook dit jaar deze lijn aanhouden. Ook nu len weer vier hoog aangeschreven korpsen uitgenodigd. idag 5 april wordt voerders, die op de Grote show zijn nummers ver- gestart met de voor- Markt het wereldbekende •koop van de kaarten. «Nationale Taptoe Hymne» in heeft de keuze tussen zullen spelen. staanplaats die 50 fr. De vier korpsen zijn de ook it (kinderen tot 12 jaar Showband Excelsior uit solo'i ,-en gratis binnen), tus- Goes, de show- en drum- Vorig jaar was de Show-en een zitplaats achter de bandfanfare Excelsior uit Drumfanfare Excelsior uit leining die 100 fr. kost Rotterdam, de show- en Rotterdam als tc gast in voorverkoop 80 fr.) en drumfanfare door Vriend- Dendermonde. Omwille van sohap Sterk uit Katwijk en de perfektie en de hoog- was werkt als Over the rainbow, Suspicious mind. My way, Let the sun shine en zitten diverse percussie ten, besloten de inrichters 3 maatschappij opnieuw De showband Excelsior uit aan te schrijven. Dit jaar werd opgericht in pakt Excelsior uit met plaats op de tribune, waaruit men een praoh- het tamboers- en trompet- staande muzikale kwalitei- overzicht heeft. De tri- terskorps Ahoy uit Rot- e plaatsen kosten 200 terdam. (170 fr. in voorverkoop). zitplaatsen en dat geldt 'at voor de plaatsen op 1930 als een pijperskorps, galashow en met een show tribune als voor de stoe- Later, in 1968, gebeurde die zij zelf «de jaren twin- achter de omheining een eerste en belangrijke tig» noemen. In hun gala- genummerd en voorbe- omschakeling: het instru- show brengen zij een wer- ïuden. Zoals gezegd start mentarium ging bestaan vel wind van eigentijdse voorverkoop op maan- uit trompetten (3 partijen) muziek. En de show uit de Kaarten zijn trombones, bassen en sou- twintiger jaren speelt voor- kg 5 april, n te bekomen albureel van de V.V.V het ont- 8afoons. Het was de periode al in op de nieuwe ontwik dat de band suksessen kelingen die zich toen in de adhuis te Dendermonde boekte in Zwitserland, Tu- muziekwereld voordeden, ll. 052-21.39.57). ne Ier prachtige korpsen dit jaar heeft men een nesië, Tsjechoslovakije en We denken onder meer aan Cannes waar werd deelge- de charleston en de specifie- nomen aan het bekende ke pakjes die daarbij horen Mimosafestival». In 1980 'P gedaan op vier be- volgde een tweede wijzi- tde Nederlandse korp- ging: men ging meer de die elk twee optredens richting uit van de Ameri- len verzorgen. De korp- kaan se «drumkorps» verwisselen niet alleen Daartoe diende men het he- genre dat ze brengen, ie slagwerkinstrumenta- ook de show die ze ten rium te vervangen en werd geven is zeer verschil- <je showband aangevuld Bovendien wordt ge- met een colour-guarddie ild van uniform verwis- aan de show en de muziek Als apoteose van dit een extra dimensie geeft. In ndioos spektakel, dat Dendermonde brengt de invangt om 20 uur en showband Excelsior een lurt tot 22.30 uur zonder volledig nieuwe front-fa- tge onderbreking, spelen cing show in een nieuw en vier korpsen samen. Dat Amerikaans getint uni- zeggen een 200-tal uit- form. In de sprankelende Het is trouwens in deze kos- tumes dat de fanfare zal aantreden, kompleet met strohoed. Deze show mag omwille van de choreogra fie en de wijze van uitvoe ring, een uniek spektakel worden genoemd. Met grote suksessen in ei gen land, Frankrijk, Duits land en België, werkt de Show- en Drumbandfanfare Door Vriendschap Sterk uit Katwijk zich aan de top. De fanfare werd in 1953 opge richt en was geregeld te gast in de mini-voetbal- show in Ahoy. De stukken die zij brengen zijn allen arrangementen van de diri gent. Ze werden gekozen uit vele genres. Onder meer uit Star Wars, James Last (voornamelijk), top 50 me lodieën, enz. De boereshow die 18 minuten duurt is een uniek kijk- en luisterstuk. Tijdens de galashow dra gen de leden een galatenue van de Engelse Home Guards. Tenslotte stellen we nog het Tamboers- en Trompetten- korps Ahoy uit Rotterdam voor. Opgericht in 1955 dit korps bedoeld een orkest te vormen dat qua presentatie anders moest zijn dan de toenmalige drum- en pijperkorpsen. De suksesformule werd vlug gevonden door het pubüek een enig luister- en kijkspel te bieden Ahoy was reeds vaker te zien in Duitsland, België, Frankrijk, Italië en Zwitserland. In België is de ze formatie het best bekend als het vaste huisorkest van de Ahoy sporthal te Rotter dam. Een van de grootste prestaties van dit korps is ongetwijfeld het optreden in de wereldberoemde Lon- dense Mayor Procession. Door de keuze van het in strumentarium heeft Ahoy een speciale eigen sound, die ook voortkomt uit het feit dat de muziekstukken alleen gekomponeerd of gearrangeerd worden door de muzikale leider van het korps. Door de grote inzet van de leden is Ahoy gewor den en gebleven wat zijn oorspronkelijke doelstel ling was: een ander orkest, waar opdrachtgever, pu bliek, en leden veel voldoe ning aan hebben. van MJ de stiohting van de O.L.V.-Parochie Mijl be rend de eeuwwisseling gonsde het van aktiviteiten uerhande. Er waren de Sociale Werken, de Pensioenkas- r in «8paren is garen» (1900), «O.L.V. van Bijstand» in I®02) en "O® Vooruitziende jongens» (1909), de Lande- •n ke Boer®n8Tilde «St.-Isidorus» (1906), de «Boerinnengil- k» (1907), de «8paar- en Leengilde» (1907), «Door kennis Dr r Ar,i®ld" (!908), het «Qeitensindikaat», «De Dender- •it» (1903), «De Kiekenbond» (1911), «De Zwijnenbond» 1908) en verder Patronaten voor meisjes en jongens. En Qk de «Apostelhuizen». p is weinig nieuw onder de Een Mijlbeke is steeds i haard van aktiviteiten (bleven Nu reeds tien jaar en rond 't Apostelken» ider impuls van K.O.S.I. staat voor Kuituur, btspanning, Sport en In- p aanwezigheid van volks- tegenwoordiger Ghis- 1 Willems en raadsleden Borms, Raymond jrttersprot, Julien Vinck b Paul Stockman ging ver- ien zaterdagavond na de Concelebreerde eucharis- triering opgeluisterd »r het Volwassenenkoor opening door van «Tien verenigingsleven» in meden- en bovenzaal van 't Apostelken». Was de be langstelling verleden zater dag verre van denderend, verleden zondag kwam Mijlbeek zich vergewissen van wat het jongste decen nium door de diverse bon den werd gerealiseerd De K.W.B. is er gestart in 1946 en houdt zich o.m. bezig met gezondheidsop voeding, gezinsaktiviteï- ten, kulturele vorming, so ciale en praktische vor ming. De K.A.V. vietde zo pas het 50-jarig bestaan en is aktief op het gebied van kookkunst, handwerk, huishoudelijke aktiviteiten en algemene vorming. De C.M.B.V. bestaat ruim 20 jaar en verzorgt vormings avonden, hobbynamidda gen en voettochten. «Vrien denkring d' Apostelen» zor gen voor de humoristische noot en dit reeds gedurende tien jaar, o.m. door optre den bij gulden huwelijksju bilea waar ze naast show en pret ook wel een geschenk meebrengen. In hun diare portage geven ze een over zicht van hun esbattemen ten met o.m. straatzangers, ballerina's uit «Het Zwa- nenmeer» of de «French Cancan», show waarvan U eerlang drie uren zal kun nen genieten bij hun twee de lustrumviering. De K.V.L.V. ontstaan uit de Boerinnengilde en de B.B. tonen hun aktiviteiten met de nadruk op landelijke be zigheden. Ook het Jeugd koor zette zijn beste beentje voor en toont naast de mu zikale en vokale prestaties ook een overzicht over hun kulturele en toeristische aktiviteiten en patroneerde jarenlang de toneelgroep «Hoger Op», gemengd sinds 1960 doch vanaf 1972 optredend als afzonderlijke organisatie die onlangs met «Uitvaart» van Sutton Vane nog hoge toppen scheerde Het Sociaal Dienstbetoon houdt zich vooral bezig met langdurige zieken en be jaarden o.m. door een zie kendag, een driemaande lijks tijdschrift en uitstap jes en de Groep Liturgie zorgt voor een tijdsgebon den beleven van de gebeur tenissen in het kerkelijk jaar. Verder zijn er nog aktief de Scouts groep 8t.-Aloysius, Chiro Mieke 't Katje n voet- b&lklub 't Apostelken», dit zowel in het Setok-verbond als in MTSA Verdere aktiviteiten in dit jubuleumjaar zijn nog de prondelmarkt, een bloe- mentapijt en een tentoon stelling van oude land bouwwerktuigen naar het recept «oud en nieuw». Be sloten wordt dan met een kunstkonsert in de kerk. LH c oëaie lijkt «in» te zijn in Aalsterse scholen, de laatste t |d. Niet alleen dkkr, trouwens, ook elders spreidt de veJoetische muze haar vleugeltjes uit. Een evolutie die je leen maar kan toejuichen, vooral dan wanneer blijkt dat Ier en daar 6én of andere leraar ook begint door te rijgen dat er zelfë nog poëzie nk Guido Gezelle of Paul ll" m Ostaijen is geschreven nder leiding van leraar Jos Tilley besloten een aantal orlingen van het 8t.-Jozefooilege dus ook eens een [poëzieprogramma in elkaar te boksen, met als thema j< fctuur en milieu, en onder de titel «Eiland op drift», aarmee nog maar es bewezen werd dat onze jonge ensen ook verder kunnen kijken dan een Joepie dik is, 1 tot welke verbijsterende resultaten een jonge, dynami- >he leraar die zijn schoolboekjes te buiten gaat samen st een troep enthousiastelingen komen kan. ll&nd op drift ïrfect kon je de avond die «ze mensen een goed ge ilde zaal voofdchotelden let noemen. Wel slaagden erin de spreekwoordelij- vonk over te laten sprin- Bn, wat bij andere, vaak ohnisch perfecte verto ngen soms helemaal niet Bbeurt. Ten slotte is het le clameren van poëzie geen (makkelijke zaak, die éér feeling en talent ver st dan, pak weg, het acte rn Zelfs professionals sla- m er niet altijd in tot een uitende interpretatie te —femen van het gedicht in ëestie en/of «hun draai» te vinden. Persoonlijk ergerde ik me een beetje aan de wat té stoere toon waarop sommi ge gedichten naar voor werden gebracht. Ook vond ik het niet zo'n goed idee een aantal haikus van o.a. Basho, Busson en Issa voor te dragen. De haiku is een heel apart, oosters genre (drieregelige gedichten, in totaal 17 lettergrepen) die ogenschijnlijk over heel ge wone, zelfs banale onder werpen handelt, meestal met betrekking tot de na tuur. Om deze mini-gedich ten echt tot hun recht te laten komen, is echter een niet geringe dosis meditatie vereist, een bezinnen op, wat onmogelijk is voor de toehoorder wanneer deze gedichtjes voorgelezen worden. Ze gaan dus plus minus de mist in, «horen eigenlijk op het nachtkast je» thuis, om het eens met Herman De Coninck te zeg gen. Ten slotte brak de archaïsche taal van sommi ge. reeds lang gestorven dichters die ook voorgedra gen werden, vaak de sfeer die met andere, meer mo derne werken werd opge bouwd, contrasteerde zij ook te hevig met de rest. Maar voor de rest houdt de kritikaster dan ook z'n mond. Want neem nou de vormgeving bijvoorbeeld, het verhaaltje waarin de verschillende, los van el kaar staande gedichten ge goten werden. In den be ginne was er uiteraard de Schepping (met prachtige muziek), daarna konden de seizoenen hun gang gaan, wat eveneens poëtisch be licht werd door een groepje «eilandbewoners». Na een tijdje wordt de mens ge schapen, en gaan de pop pen aan het dansen. De pri mitieve, maar «natuurlij ke» eilandbewoners («de goede wilde»!) trekken naar de wereld van de mens, en houden er een kater aan over, want worden gecon fronteerd met betonnen woestijnen («Zijn alle ste den zo?» vraagt van Os taijen zich af), een stuip trekkende natuur, de te loorgang van de ruimte, overmatige consumptie dwang, blinde moord op de diersoorten en last but not least dé bom. Een uitstekende idee dus, deze vormgeving. Hierdoor kreeg «Eiland op drift» im mers de nodige coherentie, bleef het spektakel niet be perkt tot het voordragen van wat losse gedichtjes. Visie, weetuwel. Dit was overigens theater van het zuiverste water. Bovendien verschafte het verhaaltje de gedichten een nieuwe di mensie, bracht hen nog be ter tót leven: de gedichten werden evenzovele expo nenten van de natuur en de mens die als onderdeel van deze natuur geleerd heeft ermee SAMEN te leven, en diametraal daartegenover. Expo EMIEL LEYBAERT IN DE B.A.C. TE DENDERMONDE Gedurende de maand april stelt de Dendermondse kunstschilder Emiel Leybaert zijn recentste werken tentoon in het nieuwe BAC-agentschap in de Kerk straat te Dendermonde. Omdat Emiel Hanig evo lueert is het belangrijk te weten dat hier de jongste werken zullen tentoon hangen. Emiel Leybaert wordt binnenkort veertig en is volgens onze moderne normen eigenlijk een laat bloeier Nadat hij gedurende vijf jaar onder leiding van de h. Van Beveren had leren tekenen aan de Kon. Akademie voor Schone Kunsten van Dender monde, werd hij zelfstandig dekorateur. Pas in 1974 komt hij voor de eerste keer in het daglicht met een aantal tekeningen, hoewel hij reeds lang als hobby tekeningen maakte. Emiel Leybaert is steeds zeer streng geweest voor zichzelf en daardoor heeft het lang geduurd voor hij zijn werken aan het grote publiek toonde. Hij deed dat pas toen hij ervan overtuigd was dat zijn techniek perfekt was. Ondertussen echter had hij zich volop geoefend in de schildertechnieken en een jaar later stelt hij voor de eerste keer tentoon in de Dender mondse Akademie. «Voor elke tentoonstelling loop ik drie weken zenuwachtig,» vertelt Emiel zelf. Men kan zich dus best voorstellen hoe hij zich de eerste keer voor eigen publiek voelde. Maar dat publiek reageerde positief en zo stelde Emiel Leybaert nog tentoon in Sint-Martens-Latem, Gent, de abdij van Affhgem, Mechelen en verschei dene keren in Temse en Dendermonde. In die periode was hij afgestapt van het hyperrea- lisme dat zijn tekeningen kenmerkte en maakte schilderijen die ons onmiddellijk deden denken aan de Vlaamse primitieven: pure, serene werken met statische figuren die steeds met een zekere verwon dering in hun grote ogen het pubhek aanstaarden. De leerschool van het hyperrealisme had Emiel Leybaert die verfijnde toets gegeven, die zin voor het detail, waarvan hij nu volop gebruik kon maken. Die schilderijen hadden een zweem van romantiek met geïdealiseerde figuren die volkomen uit de verbeelding kwamen. Zij vielen in de smaak wegens de eenvoudige kompositie en de gedurfde maar mooie kleurenkombinaties. Hij verwierf zich ondertussen een merkwaardige techniek waardoor de materies die hij schildert alleen nog de geur missen: een glas waaruit men zou willen drinken, hout om te klieven en draperieën om over te strijken. De laatste werken van Emiel Leybaert zijn het logische vervolg op deze evolutie. «Ook de schilder evolueert» zegt hijzelf. Het vaag-romantische heeft nu stilaan plaats gemaakt voor de symboliek. Het lijkt wel alsof hij tevreden is over deze gang van zaken, want de anders zwijgzame Miel Leybaert heeft woorden te kort. En hij heeft nog gelijk ook. De nieuwe schilderijen zijn éoht een streling voor het oog. De komposities zijn meer gedurfd met grote ruimten en kleurvlakken, nu onderbroken door een breuklijn», waarna een vlak goud begint, een goud dat eigenlijk bestaat uit tientallen verschillende tinten. Alles is nog steeds even gedetailleerd, mis schien nog minutieuzer gemaakt dan vroeger. Ley baert is immers een perfektionist die er niet voor terugschrikt om een werk waarover hijzelf niet tevreden is gewoon weg te vlakken, al heeft het schilderen ervan hem maanden werk gekost. Zes maanden ongeveer - hoe kan een kunstenaar dat ook uitrekenen? - kostte hem de realisatie van een vierluik dat op de tentoonstelling zal te bewon deren zijn. Het vierluik stelt de vier jaargetijden voor en op de achterzijde van de twee draaiende panelen werd, als in een middeleeuwse grisaille, het leven en de dood afgebeeld. Elk paneel afzonderlijk is een kunstwerk op zichzelf, samen vormen ze een prachtig geheel, waaraan vele uren studie zijn voor afgegaan. Tijdens de tentoonstelling kan men trou wens de tekeningen zien die aan de basis van het werk liggen. Schilderen is voor Emiel Leybaert nu meer denk- dan schilderwerk geworden. «Iedereen vraagt me nu wat ik met deze schilderijen wil zeggen,» vertelt hij. Maar dat gaat toch niet. Iedereen kan er iets anders in zien. Niemand is verplicht om mijn visie over te nemen. Elk werk kan voor verschillende waarnemers andere betekenissen hebben en dat is nu juist het boeiende van deze nieuwe reeks schil derijen. Ze blijven altijd even attraktief, stemmen tot nadenken, maar brengen toch rust door de even wichtige en ruime kompositie. Het hierbij afgebeelde werk, dat ook zal te zien zijn tijdens de expositie, is zowat het exponent van deze nieuwe stijl. De figuur is menselijker, levendiger geworden. Vroeger ontstaan in de verbeelding van de kunstenaar, is ze nu minder cerebraal, minder etherisch. Achter het hoofd bevindt zich een gouden vlak, waarboven dan de breuklijn komt, benadrukt door een gouden juweel. Bovenop een rode gloed als van een vuur, komt dan een naakt in een eerder sensuele houding. De kombinatie en de interpretatie van deze verschillende elementen is voor rekening van de kijker. Juist daarom zal de tentoonstelling zo boeiend worden. Miel Leybaert heeft niet alleen het aangena me, het oogstrelende van zijn vroegere werken behouden, maar er nog een dimensie aan toege voegd: het mysterie, de symboliek, zodoende groei ende naar een meer volledige kunst die zoveel mogelijk facetten van het leven omvat. Emiel Leybaert stelt ook permanent tentoon in Galerij Het Pand. (m.d.b.) de mens als uitbuiter en vernieler van zijn eigen leefmilieu en ten slotte ook van zichzelf. Dit alles kwam pas echt tot uiting in het tweede gedeelte, dat ik dan ook het beste vond: ironi sche gedichten gelegd in de mond van de tegennatuur lijke, materialistische mens tegenover werken die ver dediging van de natuur en het leven op zich nemen. «Alle dingen hangen samen» Wanneer ik eerder stelde dat er naar mijn gevoel te veel geput werd uit geda teerde teksten, dan moet ik er ook onmiddellijk aan toe voegen dat het zeer recente werk desondanks niet ont brak. In geen geval, zelfs. En dat doet altijd plezier, want maar al te vaak houdt het literatuuronderwijs in de scholen zo'n halve eeuw (of nog langer) geleden op. Alsof er daarna niets meer geschreven zou zijn. Grote namen van reeds lang gestorven of nog le vende monumenten uit on ze literatuur stonden dus broederlijk verenigd met een paar nieuwlichters, en kele relatief onbekende dichtere en mensen uit de streek. Niemand die het verschil merkte, so what? Voor de oude garde tekende ondermeer Guido Gezelle, Marsman, Vasalis, Richard Minne en Paul van Os taijen. Het «Zijn alle steden zo?» van deze laatste zorgde naar mijn gevoel voor een bescheiden hoogtepunt De experimentele generatie was vertegenwoordigd met Hans Andreus, Ben Cami. Elburg, Bloem en Hanlo. En, naar het programma te oordelen, scheen men ook al op de hoogte te zijn van het bestaan van de nieuw- realisten, waarvoor Gerd Segers en Buddingh' teken den. Diens «Kooitje» zorgde voor een nieuw hoogte punt. Men sloot de avond af met het ontroerende «Eens zal alles eens zijn» van onze grote, Aalsterse auteur met de korte beentjes, Louis Paul Boon - een waardig, pakkend slot dat treffend werd gebracht door Peter Diels. De samenstellers hadden het echter niet enkel ge zocht in zuiver literaire kringen. Groene pater Ver- steylen was ook van de par tij, en zijn «Kocht u al...?» bewees dat deze keuze meer dan gerechtvaardigd was. Bovendien was men gaan neuzen in de toespraken van Indianenopperhoofden, die treffend illustreren wat ik reeds eerder heb gesteld in verband met de «natuur lijke» en «tegennatuurlij ke» mens - een conflict dat schrijnend tot uiting komt in o.a. de toespraak van Chief Seattle, die zonder meer een poëtisch pareltje genoemd mag worden en aantoont hoezeer die ande re, zogenaamd primitieve Indianen-cultuur door de Westerlingen werd en wordt ondergewaardeerd. Deze tekst raakte de kern van deze avond en liet, wat mij betreft, een grote in druk na: «Want alle dingen hangen samen Wat er met de aarde gebeurt, gebeurt met de kinderen van de aarde». Ten slotte werd er ook mu ziek gemaakt en gezongen. En hoe! Vanuytsels «Stilte van het land» werd beheerst gebracht door Hans Roels, evenals Jules de Cortes «Ik zou wel es willen weten», met Jos Tilley solo, en bracht meteen een zo goed als perfecte, vloeiende ver sie van dit liedje. Voor «Het lied van het begin» (Ter Burg, Lam) sloegen muzi kanten en zangers (Bruno Bruylants, Rik Hendrix, Joost Vanstenavondt, Hans Roels, Peter Diels, Jos Til ley) de handen in elkaar, en ook dit werd een topper. Om te besluiten In het begin van dit artikel het ik de woorden «spekta kel» en «theater» vallen. Dat zegt dus al heel wat. Deoora, bijvoorbeeld, wer den sober gehouden, maar werden functioneel en ver zorgd (Peter de Sutter, Pe ter Van den Brande), even als de lichtregie, met een apocalyptische uitsmijter, richting publiek. Geluid en muziek, in handen van Ger- brand Ceder, vielen ook al prima te noemen, staken bepaalde teksten op tijd en stond in een intrigerend kleedje. Hetzelfde geldt voor de diamontage. Wie zei daar iets over totaalspekta kel? Juist ja, dat is het woord. De mensen die de gedichten voordroegen, zal ik hier niet allemaal opnoe men (de lijst is te lang) maar wat mij betreft mogen ze allemaal een dikke pluim op him hoed steken. Ten slotte wil ik ook nog een bloemetje werpen naar, nogmaals Jos Tilley die voor een soepele, beweeglij ke regie zorgde. Niet zo heel veel ervaring, enig talent, een zekere feel ing. Véél verbeelding, een hoop inspiratie, wat origi naliteit. Een waarschijnlijk ook maar dat bleef on zichtbaar een grote dosis transpiratie. Bloed, zweet en tranen dus. Dèt waren de ingrdiënten van dit avondje poëzie. Graag een kus van de juf frouw (naar keuze) en een bank vooruit voor de leer lingen van 5 LG-LWI, a.u.b.! Patrick Bernauw Jonge professionelen die ei gentijdse muziek brengen, een rijke jazztraditie en sound en het ritme van de rockjazz: Milkshake Bana na. De ze8man8formatie doet zaterdagavond de Lo kerse Jazzklub aan. Johan Vandendriessche aan de baritonsax en dwarsfluit. Peter Vanden driessche altsax, Michel Ar- dui piano. Vincent Kenis aan de bas, Koen Vanden driessche drums en Frank Michiels perskussie, dat zijn ze. Ze wonnen in 1979 in Hoeilaart het jazzcon- cours, oogstten enorme bij val op het Middelheimfeeti- val in '80 en reisden dat jaar ook naar Montreux en andere buitenlandse be stemmingen. In 1980 ver scheen een elpee, de pro- duktie daarvoor was in- handen van de komponist en pianist-arangeur Michel Herr. Zaterdag 3 april om 21 u. Oude Heerweg 38-40 in Lo keren. Toegangsgeld van 120 tot 150 frank Noteer nu al dat op zaterdag 24 april dr. Ross and his Tra velling Sheiks te gast zijn in Lokeren. - (wvf

De Voorpost | 1982 | | pagina 21