K. Sint-Niklaas in mpioenenstijl an Bogaert elleboog sneller dan Roger De Vlaeminck xi mnP VOETBAL neei ■Niklaas meej ■Niklaas - Willebroek 6-0. Jantje Simoen schiet zijn eerste doelpunt binnen (dw) De Voorpost - 2.4.1982 - 25 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Oendermonde. TeL 05Z21.4a8G Nationale~| |^3LRatto5a|e^ een bijna volle speelhelft flannellen benen van en vervolgens een werkelijk begeeste- tweede helft hebben de voor de gelegenheid Klaaskens van de definitieve verovering de titel een sterk gewaardeerde vertoning - Willebroek 6-0. Staf Van den Bergh mag jubelen. Het verblijf in derde is van tijdelijke aard geweest, (dw) De Oranjehemden uit Wille broek konden in de beginmi- nuten zelfs bijna een slordig heid in de lokale defensie af straffen maar Van den Bergh waar hebben we die naam eerder gehoord? besloot te zwak. De thuisploeg kwam slechts langzaam in de goeie kadans en had in de 13de minuut bijna recht op een doel punt ware het niet dat Truyens vooraf een duwfout beging. Enkele minuten later centerde Swat Janssens zeer goed naar de vrijstaande Bevers maar Luk slaagde er nog in de bal naast het wenkende doel te koppen. Nog waren de bijna 3.000 aan wezigen er niet gerust in want het broodnodige eerste doel punt bleef uit. Onkans was er tot twee maal toe bij omdat eerst Fred Truyens de deklat op stevigheid kontroleerde en ook Swat Janssens de staan der schroeide met een knal. Het bleef maar kansen rege nen en Willebroekkeeper Den dal verloor er werkelijk bijna het noorden bij. Op een loeier van Simoen reageerde hij ech ter voortreffelijk. Na een vol gende hoekschop besloot Luk Bevers rakelings over de dwarsligger. Inmiddels viel vooral het lef op van laatste man Mark Burgelman, die met bijzonder veel inzet en kunde de gekwetste Gino Nijs dou bleerde en net als Georges Leekens sterk aanvallend uit pakte. Deze laatste wou zijn elftal kost wat kost op de goeie weg helpen en was merendeels op de helft van de tegenstander te zien. Vier minuten voor de pauze werd de titel bijna zeker Waas bezit wanneer Jan Si moen in een snelle herople ving, na dieptepas van De Daele, een man in de wind zette en zeer nauwkeurig tot in de verste hoek van het doel kegelde. Meteen de inleiding naar een tweede helft op hoog niveau die eveneens door een bijzonder aktieve Janssens (naar ons gevoelen de beste Sportkringer) werd geopend met een center vanop rechts naar de toesnellende Simoen, die makkelijk kon binnen- tikken. Nu kon de show doorgaan met heel wat goeie bewegingen, waarbij onder andere een aan dringende Burgelman de bal bracht tot bij Verhoosel. Pa trick schoof gewiekst in de loop van Bevers, tegen wiens schot geen kruid was gewas sen (3-0). Nog geen minuut daarna leverde Leekens een verre doorsteek in de loop van de werkelijk onstuitbare Si moen. Jan schakelde de gast- keeper uit en skoorde zijn der de doelpunt. Op gelijkaardige wijze deed hij dat na een cen ter van Truyens nog eens dun netjes over in de 73ste minuut. Daarna volgden nog heel wat prijzenswaardige pogingen van de Waaslanders met een zesde doelpunt tot gevolg. Na een sterke inspanning van Luk Bevers, die hiermee zijn bete re konditie nog eens onder- c. streepte belandde het leder ^int-Niklaas - Willebroek 6-0. Simoen vond in deze wedstrijd zijn schutterstalenten terug, (dw) De vreugde kan niet meer op. Sint-Niklaas is kampioen. De supporters bestormen het terrein (dw) hand wel een opmerking over de ondanks alles zo vlot ge wonnen partij contra Willeb roek. «Het was niet toevallig dat ik in de eerste helft aanval lend optrad. Ik wou het slome werk uit het begin van de match werkelijk van de grond helpen met aanvallende impul sen Dat leek achteraf wel het nodige impakt te hebben.» Georges is er dan ook van overtuigd dat Sportkring nog hogerop kan raken mits de klub ook bij moeilijke omstan digheden blijft knokken voor de winst, een eigenschap die in de voorgaande weken meermaals zoek was. En dan in de rand van het feestgewoel een wat trieste S.K.-kapitein Jef Beirinckx, die door een kwetsuur sinds een goeie maand uit de running is, en samen met Gino Nijs droef geestig het triomferend elftal de ereronde zag lopen. Die zelfde Nijs was immers de eni ge echte Sint-niklazenaar in de formatie gedurende de meeste matchen. Toch namen twee op en top geboren en getogen Klaas kens de plaats in van Gino: Franky De Daele en Mark Bur gelman werden door de sup porters immers extra gevierd, en niet zonder reden! Manll t-Niklaas - Willebroek 6-0. Felicitaties horen natuurlijk ook bij een titel, (dw) op het hoofd van Truyens. Doelman Dendal raakte daar wel nog bij maar had tegen het hernemen van Verhoosel geen verhaal. Een minuut later werd er voor fout op een sterk aandringende Truyens een strafschop toegekend welke door Simoen goed werd geno men maar door de gastkeeper werd gehouden. Zelfs de re bound werd door Jan onbegrij pelijk over geschoten. Dat was hem even tevoren al voorge daan door Bevers die op vijf meter van het doel nog over knalde. Met een schot voor langs van Truyens en een ge miste aanvalspoging van La- croix, die zondag weinig in het verhaal voorkwam, kon de kampioenenviering ook van wal steken, en dét zes zonda gen voor het einde van het seizoen! Bij het veroveren van de titel Sportkring Sint-Niklaas, een elftal dat nog geen twaalf maanden geleden de grond werd ingeschreven en langs alle kanten werd bekritiseerd dwingt dus na een éénjarig verblijf in derde klasse een kaartje retour af naar de twee de afdeling Drie opvallende figuren die bij deze herrijzenis een grote rol speelden zijn ook niet toevallig de drie eerst aan geworven spelers in de zomer Sint-Niklaas - Willebroek 6-0. Verhoosel was een van de 1981. uitblinkers van de partij (dw) Te beginnen bij Jan Simoen, weinig opvallend in het spel maar steevast bij de pinken om een doelpunt te versieren. «Vandaag ging het bijzonder goed met mijn vier doelpunten in één wedstrijd wat mijn sei zoentotaal op 25 brengt. Of meer dan 1 doelpunt per match. Het liep als vanzelf, en wanneer ik dan nog een penal ty mis, overigens de eerste die ik dit seizoen heb gemist, is dat wel verstaanbaar.» Minder goed ging het met Swat Jans sens, die het einde van de wedstrijd wel haalde maar dat slechts met alle denkbare moeite. Een trap op de menis cus, vroeg in de tweede helft, had hij zichtbaar nog niet ver teerd Vermeldenswaard is wel dat de Lierenaar in zijn rijk gevulde 20-jange seniores- loopbaan nog nooit een titel had behaald. «Eindelijk ge lukt», verzucht hij dan ook, «en op welk een overtuigende manier. In derde afdeling heb ik heel wat nieuwe ervaringen opgedaan maar mijn uiteinde lijk opzet is wel met Sint-Ni klaas door te stoten naar de hoogste klasse. En waarom zou dat met de nodige verster king niet mogelijk zijn?». Na tuurlijk een ietwat voorbarige gedachte in de overwinniogs- roes waarbij Georges Lee kens zich niet zondermeer aansluit want hij had nader- Hij js de E3 Prijs te Harelbeke op een vinnige spurf gedraaid. De hele bonte bende meldde zich daar l t bekwame spoed naar de aankomstlijn. Uit de Yj ts van dat peloton sprongen een paar rappe cc nnen naar voor. Hun namen Roger De Vlaeminck, suni> Bogaert, Daniël Willems, Werner De Vos en Ja uurlijk Jan Raes. Jantje Bogaert kwam als over- ru inaar uit de strijd. Maar dat gebeurde onder fel Hi test van De Vlaeminck die duidelijk op zege was 0 ust. «Jan is van zijn lijn afgeweken», zei een vo< bolgen Roger die er nog aan toe voegde «hij heeft clllj met zijn elleboog lelijk gehinderd». J'"* E3 prijs kende anders een de sponsor en zo onver- lig verloop. Weliswaar wacht de ruimte kreeg en 5I™ Berden we twee grote later van Claude Criquillon a8 inappingen, eerst van die het wel ernstig meende m iny Van Holen die in de en voor elkaar gesprokkeld, 1 va geving van Aalst even maar dat vonden de tenoren )ze iedag ging zeggen aan in het wielerpeloton vol doende. Temeer daar er maar 25 kilometer meer diende afgelegd. In de kleine plaatselijke ronden werd de dappere waal gepakt. Zo kwam het dat de hele meutte naar de aankomstlijn storm de. Op de eerste rij van het wriemelend pak renners de blauwgele trui van Jan Bo gaert en de tricolore van Ro ger De Vlaeminck. Die voch ten een spurtduel uit dat be slist werd in het voordeel van de eerste. Kampioen De Vlaeminck was echter niet akkoord met deze spurtover winning en stak proteste rend zijn arm de lucht in. Hij zou later ook klacht in dienen. schien ben ik inderdaad een beetje van mijn lijn afgewe ken in volle inspanning, maar dat gebeurde nooit met de intentie anderen te hinderen. Trouwens Roger had plaats genoeg om mij langs de kant voorbij te flitsen.» Een overwinning die sterke Jan uit Temse veel plezier zal doen. Het bewijst meteen dat hij klaar staat voor de komende klassieke wedstrij den. Want in april start het grote seizoen: eerst met de Ronde van Vlaanderen, dan Parijs-Roubaix, de Amstel Gold Race, Gent-Wevelgem, de Luikse dubbelkoers, enz... Wat was er gebeurd? Roger De Vlaeminck zei dat Jan Bogaert van zijn lijn was af geweken en hem had gehin derd in volle spurt. Jan had zelfs met zijn elleboog ge duwd. Een kwaal waaraan alle spurters lijden, dus ook De Vlaeminck. In een mas saspurt luidt het motto im mers: zet je ellebogen zo breed mogelijk open, zo laat je aan de andere geen ruim te. Jan Bogaert had ook zijn verklaring: «Ik kwam erg vroeg aan de leiding. Ik ben altijd rechtdoor gegaan, mis-

De Voorpost | 1982 | | pagina 25