Brugge profiteert van Lokerse kollektieve off-day Herboren Beveren met Theunis, Schoofs en. doelman Pfaff in glansrol Voetbalkalender Trainer Braems: Standard zal heel goed moeten spelen» Sporthal Hamme komt er Grote verbeteringen aan Hamse sportinfrastruktuur Buggenhoutse sportclubs ontvangen gemeentelijke centjes 26 - 2.4.1982 - De Voorpost VOETBAL 1e Nationale hi%m. Wat wij vorige week bij de voorbeschouwing van de wedstrijd Lokeren - Club Brugge nog met een vraag teken in de titel afdrukten is ondertussen een feit geworden. Het begin van de Brugse heropstanding kwam er. En hoe... Een 0-2 overwinning op Lokeren is inderdaad geen kleinigheid. Daarom hoefden de Bruggelingen echter nog geen fantastische wedstrijd te spelen. Een paar rake counters volstonden om het karwei te klaren. Pas toen groeide het blauw-zwarte vertrouwen en verlieten heel wat thuissupporters vroegtijdig het stadion. Club was nochtans naar Dak- puntje mee naar Olympia zou nam gekomen zonder al te reeds een sukses geweest hoge verwachtingen. Een zijn. Met realistisch voetbal zoals dat noemt. Achteraan alles goed gesloten houden, het tempo van de tegenstrever breken, tijdwinnen en zoveel mogelijk de bal in eigen ran gen houden. Mooi is het niet en de supporters kunnen zich daar geen seizoen lang mee verzoenen, maar wie kon het Brugge in de gegeven omstan digheden kwalijk nemen? Toen na 20 minuten massaal Lokers overwicht in de tweede helft en enkele gemiste kan sen de stand nog 0-0 was viel het keerpunt in de wedstrijd. Lokeren-Club Brugge 0-2. Jensen komt te laat, maar de kopstoot van Gudjohnsen zal net over de dwarslat gaan (dm) Ouderdomsdeken Jos Volders zond de bijzonder bedrijvige Sörensen in de diepte. Dobias geraakte niet bij het leder en Jan schoot onder Hoogen- boom door. De gedaantever wisseling die Club toen onder ging kan gerust als spektaku- lair omschreven worden. Het vertrouwen was plots terug en zowel kollektief als individueel groeide men duidelijk boven het niveau van de laatste we ken uit. Toen er nog een twee de doelpunt bijkwam werd het, de zo lang op de proef gestel de Brugse supporters, hele maal te veel. Zij haalden uit hun oude repertorium zelfs de song «Brugge is een wereld- ploeg» naar boven. Waar was Lokeren in dit alles? Niet in zijn dagje, alleszins niet. Het zou later door de Lokerse verantwoordelijken uitgelegd worden als een kollektieve off day. Inderdaad, individueel bleven heel wat titularissen beneden hun mogelijkheden, maar of dit alles als de enige toedracht kan aangewezen worden blijft zeer de vraag. Ook de taktische opstelling klopte ditmaal, volgens onze bescheiden mening, niet. Te diep gaan graven na een ne derlaag zou echter te eenvou dig en ongepast zijn. Wel blijft de vaststelling dat de kans gemist werd om op te rukken naar de derde plaats in de rangschikking. Goed maken kan natuurlijk nog, maar dan mag men zeker in de twee eerstvolgende wed strijden geen steekje meer la ten vallen. Uit naar Rocourt en op Paaszaterdag thuis tegen A.A. Gent. Als uit die beide ontmoetingen de volle inzet gehaald wordt zal de ontnuch tering tegen de Bruggelingen gauw weer tot het verleden behoren. Een schoonheidsfoutje mag inderdaad niet tot een paniek situatie leiden. Kleedkamernieuws: Raymond Mertens, de kers verse Brugse oefenmeester stond na afloop minutenlang onder het stortbad te bekomen van de emoties. Amper had hij het roer overgenomen of Club werd reeds behendig voorbij een eerste gevaarlijke klip ge loodst. «Wij zijn naar Daknam ge komen voor 1 punt, maar ach ten ons bijzonder gelukkig met twee weer naar Brugge te rei zen, zei de Bruggeling. Naar ik meen zelfs, niet hele maal onverdiend. In het begin hebben wij de bal veel bijge houden en Lokeren zelfs ach ter het ronde ding laten aanzit ten. Na ons doelpunt zijn de spelers er plotseling zelf gaan in geloven en kon de score nog hoger opgelopen zijn.» Heeft de trainerswissel zijn schokeffekt dan toch gehad? «Blijkbaar wel, op training heb ik natuurlijk weinig anders kunnen doen dan mijn voor ganger, maar taktisch heb ik de zaken wel wat anders aan gepakt. We moeten beseffen dat we in de huidige omstan digheden slecht geplaatst zijn om overal het spel te gaan maken, maar telkens weer de boot ingaan als het er op Lokeren-Club Brugge 0-2. Een kans voor Larsen, maar Jensen zal met de voet redd (dm) aankomt. Deze wedstrijd en overwinning is een stap in de goede rich ting, maar we mogen nu ook weer niet gaan overdrijven en denken dat het reeds gebeurd is. Het is enkel maar een begin.» In het andere kamp was Ro bert Waseige de mening toe gedaan dat zijn ploeg inder daad geen beter resultaat ver diende. «Vooral in het verdedi gende facet hebben wij ge faald en daar bedoel ik dan niet alleen de verdedigers mee. Ook op de andere veld- stroken werd onvoldoende ge stoord. Zoals Brugge hier van daag speelde is het zeker geen vogel voor de kat. Eigen lijk had ik dat verwacht. Tenslotte wat hadden zij te verliezen? Ik heb dat ook zo aan mijn spelers verteld, maar blijkbaar waren zij niet over tuigd van mijn woorden en hebben zij zich meer laten be ïnvloeden door de weinig be nijdenswaardige positie de Bruggelingen in de ratra schikking. Aan ons om hie ,n, de nodige lessen te trekk Zolang voetbal een spel is men kunnen winnen en verr01 zen. Dat moet men er bij men. Groot zijn bij een ov winning, maar ook groot tma ven bij een eventueel verlie ter Robert COREMAl ,se Een paar weken al speelde Waterschei niet onaar dig. De formatie van trainer Kunnecke geraakte er in de kortste keren mee uit het degradatiegevaar en de geel-zwarte Limburgers geraakten er zelfs mee in de halve finales van de beker van België. Bij Beveren ging het dan weer erg stroef bij de laatste wedstrij den. Ai hadden de leerlingen van trainer Braems zich dan ook tot In de halve finales van de beker weten werken, in de kompetitie liep het dan toch niet zo lekker. De wedstrijd tussen Waterschei en Beveren maakte dan nog maar eens duidelijk dat men In de sport moeilijk met zwart-wlt verhoudingen kan werken. Trainer Braems bleef er traditiegetrouw heel rustig bij. «De spelers hebben er hier zelf voor gezorgd. Ondanks het ontbreken van Jaspers, Albert en Buyl kwamen de jongens dan toch tot aardig samenspel. Raff en Schön- berger waren weliswaar de besten vandaag, maar het geheel heeft het hier toch gemaakt. Ook over Eddy Maes ben ik zeer tevreden. De Kieldrechtenaar speelde een erg gedecideerde partij. Ook Schoofs was weer goed. Zeer bemoedigend als we zien dat Patrick geen verzwakking voor de ploeg betekent. Ik ben dus geweldig tevreden over de partij van zaterdag». werc' door de Beverense spelers en verantwoorde lijken echter al meer gesproken over de wedstrijd tegen teider Standard zaterdagavond, om 20 uur op eigen Freethiel. Braems daarover: «Het wordt ongetwijfeld een zware dobber. Maar we moeten onze supporters nu ook op Freethiel eens iets schenken. De mensen hebben de laatste tijd al zo weinig vreugde gekend. Als we zaterdag spelen zoals op Waterschei dan zal Standard al heel goed moeten spelen. Spijtig is het wel dat we Garot, geel geschorst, zullen moeten missen. Maar op Waterschei zagen we toch dat Beveren degelijke wisselspelers bezit. Die mogen het tegen de leider nog eens waarmaken. Net als de ganse ploeg trouwens. We zijn het aan onszelf verplicht.» Beveren won verdiend van de Limburgers. De heerschap pij in het middenveld was doorlopend in handen van Schönberger, opnieuw in zeer goeie doen, van Van Moer, van wie men eigeqlijk ook niets anders verwacht en van Paul Theunis. En het was Theunis die Beveren tenslotte ook aan de zege hielp. Tegen zijn gouwgenoten bewees Theunis dat hij voor Beveren inderdaad een volwaardige pion is. De manier waarop hij, na samenspel Van Moer- Schönberger de bal voorbij doelman Thys bracht, was een bewijs van grote kunde. «Er moet natuurlijk ook dat tikkeltje meeval zijn. Dat is iets wat Beveren de laatste tijd ont breekt. Anders stonden we al heel wat verder in de rang schikking,» vertelde Theunis ons na de dinsdagtraining. Za terdagavond was gans de ploeg goed op dreef. Ook J - M. Raff, die de laatste tijd nogal wat opmerkingen, te recht of niet, had moeten slik ken. De geelblauwe nummer één straalde voor zijn maats opnieuw de bemoedigende autoriteit uit. Vooral voor de jonge Maes, invaller voor Jas pers, werd het mede hierdoor een geslaagd debuut. Een an dere uitblinker werd Patnck Schoofs. Ook al een Limbur ger dus. Na rust kwam de ex- Hasseltspeler in plaats van Van Moer. Het bleek nauwe lijks een verzwakking. Schön berger, Weihrauch, Martens en nog eens Waihrauch, mis ten evenveel kansen om de score te verdubbelen. Maar dat tikkeltje geluk bleef weer uit. Het was integendeel nog eens Raff die met een grootse parade Grundel van de gelijk maker moest houden. Daar mee vrijwaarde hij de verdien de zege voor Beveren. Hugo Aerts Tijdens de jongste raads zitting te Hamme had PW-raadslid Ediers een tweetal punten op de agen da gebracht, aangaande de gemeentebelastingen, die vooral het aanwezige pu bliek aantrok. Daarbij had raadslid Ediers er nog een belangrijk punt aan toege voegd: heeft een gemeen telijke sporthal te Hamme nog zin, nu uit privé-initia- tief een sporthal De Wui- ten in de oude fabriekshal len van de vroegere firma Vermeire, heeft geopend. Raadslid Ediers gaf voor eerst een overzicht hoe over enkele jaren alles be gonnen is omtrent de plan nen van een sporthal in de Durmegemeente. De vroe gere koalitie had zoals men weet een plan klaar voor een kultureel centrum en een sporthal. Het sport- komplex zou op staatskos ten gebouwd worden op de aanpalende gronden van de rijksschool in de Loystraat met de mogelijkheid dat men deze sporthal kon af huren na de schooluren. Wanneer nadien de CVP het roer in handen kreeg was één van hun eerste be sluiten deze plannen voor goed op te doeken. Onder tussen werden er plannen gemaakt en belandde men in volle krisisperiode. Het oprichten van een kultureel centrum werd naar latere en betere tijden verdaagd en men zou wat betreft de sportinfrastruktuur alleen de sporthal in het Meulen- broek bouwen en het over dekte zwembad er ook la ter voorzien. Raadslid Ediers vroeg of het nu nog De gemeenteraad besliste in haar jongste vergadering over te gaan tot de aanleg van een tweede voetbalter rein voor Robur Moerzeke op de kouter en voor het aanleggen van een derde speelveld voor Vigor Wui- tens. De noodzakelijke gronden zijn reeds enige tijd eigendom van de ge meente. De kostenraming bedraagt 1.085.170 fr. plus btw. Men is op het aanzoek hiervan van vermelde clubs ingegaan omdat de jeugd afdelingen van beide klubs een sterke behoefte hebben aan een speelterrein. Vorig jaar op 15 april beslis te de gemeenteraad om over te gaan tot de aan koop van een perceel grond te Kastel voor. het oprich ten van een sport- en speel terrein. Volgens burge meester Baert vraagt Bloso daarover nog nadere inlich tingen. Binnenlandse Za ken wil het dossier niet goedkeuren en wacht nu op het Bloso-rapport. Om de sportverenigingen te Moer- zeke-Kastel niet in de kou te laten staan heeft het ge meentebestuur de eigen dom van de brouwerij van Kastel gehuurd voor twee jaar aan de prijs van 9.000 fr per trimester. Tegen die tijd hoopt men dat het dos sier volledig zal afgehan deld zijn en de gemeente kan overgaan tot de aan koop ervan. Volgens sche pen van sport Van de Cas- teele wordt de fito-meter heraangelegd. Het nieuwe projekt zal starten op de durmedijk rondom de atle- tiekpiste. Deze werken moeten klaar zijn tegen 1 mei. Terzelfdertijd met de modernisering van het ca fetaria op het V.P.-plein zal gezorgd worden voor de aanleg van een minigolfter rein en een petanque-ter- rein. Schepen Van de Cas- teele stelde dat ook de atle- tiekpiste wordt heraange legd. Deze werken hebben tot doel de piste te verbete ren door het nivelleren en profileren ervan en mede door het aanbrengen van een nieuwe toplaag. De ra ming van deze werken be draagt 450.000 fr. In het lastenboek wordt een be perkte aanbesteding voor zien. Volgens Schepen Van de Casteele moet dit pro jekt voor 15 april klaar zijn. Op het gemeentelijk speelplein zullen de speel tuigen worden vervangen. Hiervoor werd door de raad een beperkte offer- teaanvraag voorgesteld. De kostenraming bedraagt 236.000 fr, btw inbegrepen. Wanneer de opspuitings- werken in het Meulen- broek zullen uitgevoerd zijn, zullen er een kaats- pleiri, volleybalterrein en een basketballterrein wor den aangelegd. Er zal een laag koude asfalt aange bracht worden. Verder zijn op het Tweebruggenplein de werken aan de kleedka mers en sanitair voor de sportterreinen aldaar aan hun voltooiing toe. P.V.G. echt zin heeft een gemeen telijke sporthal te bouwen, gezien er te Hamme een privé-sporthal wera geopend. Volgens woord voerder zal er geen ge meentelijke sporthal ko men door het huidige be leid van de CVP. Burgemeester Baert ant woordde dat de geplande oprichting van een kultu reel centrum veel geld voor de gemeente zou gekost hebben. Volgens de voor zitter van de Hamse raad is daarvoor nooit een belofte van betoelaging binnenge lopen. Gemeentelijke sporthal komt er Verder had burgemees ter Baert het over de bouw van de gemeentelijke spor thal. We hebben in de eer ste plaats veel tegenslag ge had omdat de krisis lelijk huis heeft gehouden. Maar de gemeentelijke sporthal in Hamme komt er, aldus woordvoerder. De plannen staan op goede voet. De voorbereidende werken zijn aangevat. In de maand mei zou de eerste steenleg ging plaatsvinden. De ruw bouw zal dan starten en volgend jaar wordt te Ham me de sporthal feestelijk in gebruik genomen, stelde burgemeester Baert. Dat er een privé-initïatief- tot stand gekomen is in onze gemeente, kunnen we al leen maar toejuichen, De ploeg van SV Hardy uit Hamnie werd kampioen in de KKSFB-reeks (vh) By het opmaken van de begroting voor het dienstjaar 1982 Vlaamse Wielrijdersbo - werden de sportverenigingen niet vergeten in de toelagere- 3000fr. KA V-ontvangt n™ geling. In totaal ontvangen de sportverenigingen 211.400 een toelage voor de orga f fr. aan subsidies, de organisatoren van wielerwedstrijden satie van turnlessen ten zijn nog eens goed voor 54.850 fr terwyl er enkele drage van 3000fr. en buitengewone toelagen te bedrage van 64.350 fr. zijn kaatslutte van «Opstal-1 voorzien. jote>> js n0g eens g0ecj V( De kaatsclubs Opstal-Pelo- zijn wint: 3000fr, De Vest 3.000fr. Voor de aanko te en «vrij en blij» ontvan- jesvrienden: 3000fr, SV van medailles en trofees gen 5600 fr. de andere Buggenhout: 5000fr. Mal 58.350 fr. voorzien, kaatsclubs krijgen 1000 fr. deren sportief: 2750fr, (h toebedeeld. Voetbalclub Sparta, voet balclub Eendracht-Opstal en Voetbalclub Opdorp ontvangen elk 42.500 fr. de andere clubs moeten het met minder doen: Sporing- Opstal: 5.500 fr, F.C. Briel: 1500 fr. 10.000 fr. gaat er naar de krachtbalclub KBC-Bug- genhout en evenveel werd voorzien voor de basket balclub De Vlinders. Verdere toelagen: Karabijn pluto: 2000fr., Turnvereniging Nut en Vermaak: 8500fr, Ponyc lub: 5000fr, Ruitersvereni- ging «De Gulden Spoor» 5000 fr, Handbalclub Bug genhout: 5000 fr, T.T.C.- Madelon: 2000fr., Motoc lub De Bosklievers: 5200fr, iogaclub: 2000fr, kaatsclub De Maot-boys 5000fr, de wielertoeristenclubs krij gen elk 1000fr. toebedeeld. Voor de organisatie van wielerwedstrijden in 1981 ontvangen de inrichters de volgende bedragen: Paladijn: 17.000fr, Wilier is Kunnen: 20.500fr, Rap meende hij. Burgemeester Baert was er anderzijds van overtuigd dat de gemeen telijke sporthal eveneens een grote aantrekkings kracht zal hebben en men ook daar van een sukses zal mogen gewagen. Hoe meer gelegenheid er geschapen wordt om aan sport te doen, hoe meer er aan sport gedaan wordt, merk te de h. Baert op. Met onze sporthal gaan we door, be sloot woordvoerder. In mei leggen alle vogels een ei. In de Wuitensgemeente leg gen we dan de eerste steen van de gemeentelijke spor thal in het rekreatiedomein Meulenbroek. P.V.G. Wedstrijden voor zondag 4 april (aftrap om 15 uur) Eerste nationale FC Luik - SC Lokeren (Peeters) SK Beveren - Standard (Ponnet, zaterdag 3 april om 20 uur) Tweede nationale E. Aalst - Witgoor Dessel (De Zutter, zaterdag 3 april om 20 uur) Derde nationale Eendracht Zele - OC Montignies (Moons) SK Roeselare - VC Jong Lede (Matagne) AEC Mons - SK Sint-Niklaas (Van den Wijngaert) Bevordering A Vigor Hamme - St. Gedinnois (Adriaensen) Eerste provinciale Lokerse - Evergem (Bockstaele) Dendermonde - Boelare (Van der Eecken) SK Deinze - SK Lebbeke (Tanghe) Tweede provinciale B Oudegem - Sint-Pauwels (Vervaecke) St Wetteren - Kemzeke (Praet) E. Meldert - SK Aalst (Vercauteren, zaterdag 3 april om 19 uur) Buggenhout - RC Wetteren (Mestdagh) Appelterre - Sint-Gillis-Waas (Segers) Pollare - Robur (Wiels) Sint-Gillis Dendermonde - Temse (Bral) Derde provinciale C Bambrugge - TK Meldert (Matthijs) Berlare - Grembergen (Burm) Kersken - Terjoden (Balthazar) Baasrode - Nieuwerkerken (Van Droogenbroeck) Buret - Herdersem (Van Imschoot) Schellebelle - Mere (Cooreman) lij Wieze - HC Kalken (Leivens) Ede - W. Moorsel (Eeckeman) lij Derde provinciale D Sint-Kruis Winkel - Haasdonk (Van den Eede) Sombeke - Sint-Amandsberg (Van Haver) Wippelgem - Melsele (Okladnicoff) SLV Zelzate - Kallo (Anné) Bassevelde - H. Vrasene (Lauwereys) Klinge - Zelzate FC (Van Leuven) Muide - Bazel (Notebaert) Vierde provinciale C SK Lokeren - Ede Boys (De Waele) Laarne - Heikant (Samson) Wichelen - Val Overmere (De Bruyne) SK Overmere - Schoonaarde (De Brauwer) Vierde provinciale G Erpe - E. Houtem (Moons) Oordegem - Serskamp (Opdecam) Vierde provinciale H Doggen - Opstal (Van Hoey) Welle - Opdorp (Van Kercichove) Gijzegem - Edixvelde (Van Hoyweghen) Iddergem - Erembodegem (De Clippeleir) R. Lebbeke - Hofstade (De Mare) S. Moorsel - Boonwijk (De Bolle) Baardegem - Lebbeke (Vervondel) Appels - Vlierzele (Redent) Vierde provinciale 1 WB Sint-Niklaas - Rüpelmonde (Nijs) Verrebroek - Waasmunster (Reyniers) Eksaarde - Kruibeke (Bauwens) Stekene Sp - Meerdonk (Bracke) Hoogeinde - Kieldrecht (Van Goethem) KI Vrasene - Str Stekene (Huylebroeck)

De Voorpost | 1982 | | pagina 26