René Vlaminck lonkt naar eerste provinciaal SK Lebbeke benut de kansen Zegebloemen voor René Vlaminck Grembergen met zeven juniores De doorbraak van Dirk Van Limbergen? Excelsior gaat de berg af VOETBAL 1° Provinciale LEBBEKE-BORSBEKE 5-2 We zagen zondag op het Konkelgoed zeven doelpunten. Het gebeurt niet alle speeldagen dat de kijker zo'n resem treffers wordt getrakteerd en we kunnen ons daarin alleen maar verheugen. Nochtans zag het er bij de aanvang van de wedstrijd niet naar uit dat het zo'n vaart zou nemen. Er werd loom gevoetbald. Beide trainers hadden wat uit gedokterd om de schade zo veel mogelijk te beperken. Fons Dreesen huldigde de strakke mandekking achter aan en de bezoekende coach hield het bij een overbezet middenveld. Dat hield in dat de spitsen moeilijk te bereiken waren ook al door het feit dat de voorzetten slordig werden «uitgespeeld». Toen Lebbeke echter na een twintigtal minu ten en na een onortodokse tussenkomst van doelman De Cubber kon raak treffen kreeg de wedstrijd een ander allure Borsbeke voelde aan dat wat diende te gebeuren en pro beerde met hoge voorzetten de snelle Fonck te bereiken. Bij Lebbeke trachtte men de bal in het bezit te houden om hem daarna intelligent in de spits van de aanval te bren gen. Dat klopte als een bus en omdat de bezoekende doel man in een biezonder zwakke dag verkeerde en weinig raad wist met de afstandsschoten van De Meersman, Frangois Van Rossem en Roland Del sin, verschenen nog zware 5-2 cijfers op het scorebord. Daar waar de Konkelgoedjongens tot verleden week maar al te dikwijls faalden bij de afwer king werden deze keer de kan sen maximaal benut. Al mag onderstreept worden dat Del sin en Co een gewaardeerde hulp kregen aangeboden van een falende doelman De Cub ber. Trainer Fons Dreesen had na de wedstrijd volgende visie: «In feite had ik voor de aan vang van de match een beetje schrik van het geweld dat Borsbeke zou demonstreren. De bezoekers staan in een benarde positie en kunnen de punten best gebruiken. De be zoekende trainer (dat is na tuurlijk zijn zaak) heeft m.i. verkeerd gegokt door het mid denveld werkelijk te sterk te stofferen. Daar mijn poulains nog niet volledig rijp zijn om zoneverdediging te etaleren, hield ik het bij een man op man-defensie. Naarmate de tweede helft vorderde werd het duidelijk dat Borsbeke te diep in de vergaarbak had ge graaid en meteen kwamen nog verrassende 5-2 cijfers op het scorebord. Al bij al een verdiende zege die nog ruime re betekenis heeft omwille van het feit dat we het toch dien den te stellen zonder onze drie sterspelers Jean-Pierre Lip pens, Leo Verhulst en Dany Vermeir, die volgende week mag aantreden. Leo pas over twee weken. Ondertussen zijn we nu in die faze van de kompetitie getre den waarin we de zaken wat rustiger kunnen bekijken. Mis schien komen zonder die stress de beste resultaten uit de bus,» aldus Fons Dreesen. Nog vermeldenswaard is het feit dat de knapen A (getraind door Kamiel Van Der Meersch) en de scholieren (geoefend door Mare Goossens) zich tot kampioen wisten te kronen. E.D.M. ROBUR-APPELTERRE 2-1 Hoogkonjunktuur bij Robur Moerzeke. Het versloeg op eigen veld een rechtstreekse konkurrent en metéén be houdt het de leiding in het algemeen klassement. Met nog zeven wedstrijden voor de boeg worden het voor de Moerzeekse tweede provincialer alvast bange weken. Het ziet zichzelf momenteel als een ernstig titelkandidaat. Zowel in bestuursmiddens als onder de spelers gelooft men sterk In de kansen. Het is nu alleen nog wachten op de ontknoping. Zowel Racing als Standaard Wetteren blijven de Moerzekenaars op de hielen volgen. Een slippertje kan dus fatale gevolgen hebben. Voor de wedstrijd tegen Ap- werr door Eric Raemdonck af- pen^ Vlaeminck werd om zijn 300ste wedstrijd gehuldigd door voorzitter D'Hollan pelterre werd René Vlaminck gerond met een doelpunt. Am- onder de bloemen bedolven per een minuut later viel er een omdat hij aan zijn tweede goal. Raemdonck driehonderdste wedstrijd toe bleef aandringen en de bezoe- was. Het opvallend applaus kende stopper besloot uitein- dat deze voetballer van zijn delijk de bal in eigen netten, supporters kreeg was duidelijk Weer een minuut later viel er een bewijs dat hij in Moerzeke een volgend doelpunt, maar een geliefde sportman is. Op dan aan de overkant. Robur het veld speelt René met een kreeg hierop nog een doel- totale inzet, daarvan komt de kans langs Saerens en Raem- waardering die de supporters donck. Dat men na afloop te- voor hem opbrengen. Ook de vreden was hoeft geen be- klubleiding is tevreden met toog. Volgens klubleider De een dergelijk element. Maere wenkt eerste provincia- Tegen Appelterre gaf Vla- Ie: «Wij zijn bekwaam om met minck weer het beste van zich- de beste ploegen te wedijve1 Na driehonderd kompetitiewedstrijden Toen René Vlaminck nog lid was van de jeugdploegen van Robur Moerzeke hadden voetbalkenners in hem al brood gezien. Op zestienjarige leeftijd werd hij titularis van zelf. Het was van bij het begin ren. We moeten voor niemand ®«n ambitieuze derde provincialer. duidelijk dat hij van deze ver- onderdoen. Thans voeren we «Vlamlncksken» werd al vlug de centrale figuur. Zijn jaardagswedstrijd het beste verdiend de rangschikking naam raakte ook buiten de gemeentegrenzen bekend en wou maken. Ook bij zijn kolle- aan. De ploeg draait zoals het enkele ploegen maakten er jacht op. Zoals de traditie In ga s was van bij het begin de moet en bij de spelers is de wil Moerzeke het wou, kreeg Vigor Hamme de voorkeur. Wllly wil aanwezig om te winnen, om te promoveren duidelijk Meersman en André Vercauteren hadden de kleine Kastel- Nochtans viel er tijdens de aanwezig. Het worden in ieder naar al aan het werk gezien en wilden hem bij Vigor, toen eerste helft niet zo bijster veel geval nog zeven spannende nog een derdeklasser. Voor René Vlaminck werd het een keerde terug naar de h< waar ik opnieuw de vrie van weleer ontmoette, werd een heuglijke gebe^ nis. Het seizoen daarop den we kampioen in c provinciale.» te noteren. Er werd krachtig weken, voetbal gespeeld langs beide Zondag moet Robur naar kanten, zonder evenwel veel Pollare en nadien krijgt het doelgevaar. Sparta Buggenhout op be- Na de hervatting is Robur zoek, wedstrijden waarin het het initiatief gaan nemen. Het punten kan winnen, maar die moest nochtans wachten tot hoe dan ook eerst moeten ge rond het halfuur om op voor- speeld zijn. sprong te komen. Een voorzet E.D.M. van Herman Van Langenhove grote sprong. Te groot misschien? Temse-Pollare 1-0. Temse heeft nog steeds uitzicht op de titel. Hier komt de doelman van Pollare gepast tussenbeide (dw) Eerste provinciale «Achteraf bekeken tot de vaststelling dat ik niet zoveel geluk gehad h mijn voetballoopbaan, De voetballer uit Moerzeke maal anders voorgesteld. De René Vlaminck. kon toen niet vermoeden dat vriendschap van vroeger kon «Het had misschie hij op een schip sprong dat hij in Hamme niet vinden en maal anders kunnen verlo later zou gaan zwalpen. Malai- drie jaar later werd hij verlost, was ik in een ploeg t< se en totale ontreddering Robur Moerzeke was hem niet gekomen die in opmars werkten negatief in op de inge- vergeten. De poort werd wa- Gedane zaken nemen ec steldheid van de jonge voet- genwijd- opengezwaaid en Re- geen keer. Wij zijn bij de r baller. Hij had het zich alle- né keerde terug naar de hei- teit van vandaag. De verw mat, Waar het blijkbaar goed iS «innon etaon hnnn nocnaJ* om te vertoeven. Spreek de nu dertigjarige voetballer niet echt in een promovennd meer van een overgang. Am- geloven. Het is wel een et 9 bitie heeft hij nog wei, maar aardige reeks waarin we dan niet zonder Robur. len. Tussen kop en staa een abnormaal klein vers )C In de kortste tijd kan de r i_ schikking op haar kop woi «Het is eigenlijk door Julien gezet. Wij hebben in ieder )e Peelman gekomen dat ik op val ambitie en zijn in star »m zestienjarige leeftijd titularis wedijveren met de beste p tal van het fanionelftal ben gewor- gen. Door sommige aanl den,» vertelt René. «We gers wordt ten onrechU gei speelden toen in derde provin- eens gezegd dat we niet w ciale. Twee jaar later werd ik promoveren.. Iedere sp aangezocht door enkele ploe- beoogt momenteel de gen, o.a. KAV Dendermonde Promoveren naar eerste en Vigor Hamme. Ik verkoos vinciale zou een prestige: Hamme. Deze ploeg speelde zijn voor Robur. toen in de derde klasse. Tij- Ik zou het willen bele dens dat eerste seizoen was ik trouwens tussen de d ruim twintig wedstrijden aan- klasse en derde provincia 1,1 geduid als invaller en enkele de hoogste provinciale i wedstrijden als titularis. Het ling de enige reeks waari De tijd staat niet stil Na de wedstrijd was de vreugde nog groter. Robur staal nu steviger dan ooit aan de "X Wa^aTca leiding, (vh) 3" Provinciale SK Aalst - Buggenhout 0-1. De voorlijn van de Ajuinen kan slechts een paar maal de bal aanraken in het doelgebied van Buggenhout (per) SK GREMBERGEN-BAMBRUGGE 2-1 SK Grembergen haalt de laatste tijd flinke resultaten en bezet een ereplaats in de algemene rangschikking. Tegen Bambrugge speelde het met zeven juniores en die deden het In de eerste helft zeer behoorlijk. Na de hervatting deemsterde de ploeg weg en de bezoekers namen het Initiatief. Dat resulteerde In drie doelschoten die telkens het doelhout deden trillen. Al na zes minuten kwam SK Grembergen op voorsprong via een knap doelpunt dat Chris Buydts al vallend kon scoren van net buiten de grote rechthoek. Kort na het halfuur kwamen de bezoekers via een militaire dienst en toen begon Met Walter Coen, Carlot de afgang van Vigor. Willy Keyser, Lebbekenaar Hen Meersman, in wie ik een gren- Van Langenhove en al deu zeloos vertrouwen had, verliet dere spelers die afkomstig de klub en de ploeg degra- uit Moerzeke of Kastel rTto/~| deerde naar vierde. Dan heb- we de kans grijpen,» zegt r ben we opnieuw een gans sei- né Vlaminck die vorige zon zoen moeten vechten tegen in de bloemetjes werd de degradatie die uiteindelijk omwille van driehonderd k niet kon vermeden worden. Ik petitiewedstrijden met Ro was daar zo door ontgoocheld René verdient best die h dat ik blij was dat Robur Moer- omdat hij een rasechte k zeke op een bepaalde dag speler if kwam aankloppen om terug te keren. Toen de overgang werd geregeld was ik opgelucht. Ik 0-1 SK Aalst - Buggenhout 0-1. Een perfekt uitgevoerde tackel van de opzittende Buggenhoutse verdediging (per) De miniemen van Sint-Gillis Dendermonde werden in hun reeks afgescheiden kampioen (per) onrechtstreekse vrije trap op ST.-L.-HOUTEM—ST.-GILLIS gelijke hoogte. Maar nog voor het ingaan van de rust kwam Eendracht Sint-Gillis heeft zich blijkbaar herpakt na twee Grembergen opnieuw op voor- opéénvolgende nederlagen Die verliespunten hebben trou- sprong. Chris Buydts werd bin- wens een lelijke streep getrokken door de titelambities. Een- nen de zone van de waarheid dracht telt thans drie punten achterstand op leider Robur gehinderd door een bezoeken- Moerzeke. Bovendien heeft het tweede gerangschikte Racing de speler en dat leverde te- Wetteren een wedstrijd minder gespeeld. In geval het die wint recht een strafschop op. Leo (tegen Oudegem) leidt deze ploeg met vier punten voorsprong Van Cauwenberghe belastte op Sint-Gillis-Dendermonde Laat ons stellen dat er globaal zich met de opdracht en rond- genomen nog zes ploegen in aanmerking kunnen komen voor de af. de titel. Dank zij de winst die Eendracht boekte op Sint-Lievens- Na de rust is Grembergen Houtem, behoort het tot die zes. Had het zijn wedstrijd verloren nog een korte tijd in het offen- dan mocht het al aan volgend seizoen beginnen denken, sief geweest, maar geleidelijk Verdiend is de zege in ieder geval. Dat is althans de mening van aan diende het de teugels te de klubleiders. Ze voegen er wel aan toe dat in het begin van de lossen en het initiatief aan de wedstrijd de thuisploeg op een gegeven ogenblik gevaarlijk bezoekers te laten. Na afloop uithaalde, maar doelman De Bruyne was bij de zaak. mocht men zich bij de thuis- Geleidelijkaan nam Sint-Gillis het initiatief. Dirk Van Limbergen ploeg gelukkig prijzen met de nipte zege: Voorzitter Herman Burgh- graeve: «In de eerste helft voerden wij het hoge woord. We speelden met zeven junio res die het stuk voor stuk be hoorlijk deden. De voorsprong aan de rust was verdiend In de tweede helft kwamen de bezoekers gevaarlijk opzetten. Tot driemaal toe sloeg de bal tegen het doelhout. Ik geef eerlijk toe dat een gelijkspel billijker had geweest. Maar voetbal is nu éénmaal voetbal. Vorige week verloren we in Baasrode en daar hadden we mijn inziens ook op de halve inzet mogen aanspraak maken.» Zondag moet Grembergen naar Berlare. Nadien staat de topper tegen leider Wieze op het programma, die wordt ge speeld op donderdag 15 april om 18u45 in Grembergen. Zou de ploeg van voorzitter Burgh- grave wel eens een struikel blok voor de leider kunnen wezen? E.D.M. liet zich opmerken. Eerst en vooral werd hij auteur van doelpunt. Hij verscheen nog eens alleen voor doel, en iQ neergelegd in de zone van de waarheid zonder dat de sch rechter sanktioneerde. Van Limbergen werd voor het sei aangekocht bij Jong Lede Hij vertolkte geregeld de rol wisselspeler bij Eendracht Sint-Gillis. Sedert drie weken titularis en op Sint-Lievens-Houtem liet hij een gunstige int c Wellicht zal hij in de komende weken titularis blijven ei ontknoping van het seizoen meemaken. Sint-Gillis mag in ieder geval geen punten meer verti« wanneer de kloof met de leider groter wordt mag men ambities opbergen. Zondag zou er in ieder geval mo gewonnen worden in Temse. Maar die ploeg telt evei punten en redeneert in dezelfde zin. We hebben de indrul wie verliest, het voor dit seizoen mag vergeten. Temse of Gillis? KIJK OP TWEEDE PROVINCIALE: In hun derby tegen de Pauwelse geburen hebben de groen-zwarten een half uur gelijke tred kunnen houden en kwamen zelfs op winst met een doelpunt van Nijs. In de tweede helft stelden de Herlevingers echter orde op zaken via doelpunten van Bosman en Rudy Van der Haegen. Deze laatste die twee maal skoorde heeft net bijtijds de goeie forme opnieuw te pakken. Excelsior kon dan toch nog een aansluitingstreffer aantekenen omdat een schot van De Winter langs een lokale voet in doel hobbelde. Betaald antwoord bleef niet lang uit want Flor Van Hoye was er weer met een opportunistisch voetje bij om de eindstand op 4-2 te brengen. Klauwaerts Kemzeke had de handen vol om in eigen huis een drawn te oogsten tegen rode lantaarn Oudegem. De mannen van trainer Strobbe waren dan ook sterk gehandikapt door de afwezigheid van liefst drie effektie- ven met name Stremersch, Van Puyeribroeck en Van Gulck. Een heel vroeg bezoekend doelpunt na een dom misverstand in de lokale defensie tussen Persoon en Van Hecke stelde de Klauwaerts alleszins voor een wanhopi ge opdracht. Dat was niet meer dan logisch tegenover tien afblokkende bezoekers. Toch kwam er rond het uur een gaatje in het Oudegemse pantser wanneer specialist Saman een copy right-vrijschop afleverde waarop Dirk Roelandt verduiveld goed kon binnenkoppen en aldus een meer dan verantwoord punt thuis hielp houden. Bij Sporting SInt-Glllls geen derde achtereenvolgende thuisnederlaag tegen Meldert. De blauw-witten speelden immers een bijzonder vlotte eerste helft waarin evenwel een resem wenkende skoremogelijkheden werdén ver kwanseld. Toch bleef er één doelpunt van over, wanneer Betoncelli een weergaloze center van Franckaert in doel omzette. In de tweede helft kwamen de gasten iets sterker aandringen tot ze zelf een goal lukten. Sporting had niet meer de kracht om te reageren maar mocht toch nog een keer hopen wanneer alweer Franckaert op persoonlijke poging tegen de deklat knalde. De kalender voor volgende week liegt er niet om voor onze vertegenwoordigers. Vooral Kemzeke treft het niet want zij moeten op verplaatsing tegen Standaard Wette ren optornen, Excelsior heeft het thuisvoordeel tegen Sint-Lievens-Houtem en moet willens nillens punten pak ken. Voor Sint-Pauwels wordt het blijkbaar een makkie in Oudegem en ook Sporting Sint-Gillis moet in Appelterre bekwaam genoeg zijn om een gelijkspel af te dwingen. Manll l, 28 - 2.4.1982 - De Voorpost 2° Provinciale

De Voorpost | 1982 | | pagina 28