Slip I Cw fl j «t; Etienne Aerts uitgesloten Twee keer Ronny Haentjens Tweemaal Willem Van Driessche ansen bij de vleet voor de thuisploeg ie Klinge pikt de urntjes op een diefje Zonder problemen Peter Neuckermans met het hoofd René De Man schiet met scherp Sportief Stekene met allure VOETBAL De Voorpost - 2.4.1982 - 29 lebeft rop n kary t ik id h Ie r ionwijk moest het opnemen tegen Lebbeke (ks) p/oeg van Lebbeke (ks) LUTTERZELE-BAARDEGEM 0-1 Rudy Moyens werd op het einde van de wedstrijd tegen Baardegem gekwetst. In zijn plaats werd Etienne Aerts in het veld geroepen. Maar voor deze invaller werd het geen sukses. Integendeel. Hij liep uiterst zenuwachtig van stapel en dit leverde hem al metéén een boeking op. Drie minuten later inkasseerde hij opnieuw «geel». Dat betekende de uitsluiting. Voor Lutterzele is het ovengens geen geluksdag geworden. In de eerste helft kwam het eerder ongelukkig op achterstand. Doelman Dirk De Leeuw was net zo snel als een bezoekende aanvaller bij de bal op inzenden voor het Lutterzeelse doel. De Leeuw knalde in een poging zijn kamp te ontzetten op de Baardegemse aanvaller. Het leder sprong via de bijna K.O. gaande speler in het Lutterzeelse doel. Hierna heeft Lutterzele met man en macht gepoogd de toestand recht te zetten. Ronny Van Gucht en Eddy Saerens kwamen wel dicht bij de gelijkmaker, maar het zat ons bepaald niet mee», vertelde men ons na afloop. In het laatste kwartier, 1Juum#CJ toen eerst Rudy Moyens gekwetst geraakte en men achteraf /„li ook nog Etienne Aerts verloor, was de kous wel af voor ons, temeer daar de bezoekers met volle kracht bleven verdedigen.» E.D.M. SCHOONAARDE-WICHELEN 1-2 De derby tussen Juventus Schoonaarde en Wichelen is uitgelopen op een bezoekende zege. Geenszins onverdiend zou je mogen stellen. Tijdens het grootste deel van de wedstrijd realiseerden de bezoekers een licht overwicht. Wichelen kwam trouwens het eerst op voorsprong, na een vrijschop die door Jacques Steeman werd omgezet. De bal kwam in bezit van Ronny Haentjens die alleen voor de keeper verscheen en kon besluiten. Tijdens het derde kwartier kwam de thuisploeg meer aan bod. Ze kwam toen op gelijke hoogte langs Freddy Van Huyck die een door de bezoekende keeper geloste bal in doel kon deponeren. Tijdens de tweede helft namen de bezoekers de wedstrijd volledig in handen. Na een kwartier verscheen de eindstand al op het bord. Dat was na een aandringen van Raes die Ronny Haentjens in de aktie betrok. Deze lepelde de bal met de rechtervoet in de verste hoek. Nadien is de wedstrijd minder aantrekkelijk geworden en vielen er nog weinig prangende momenten te beleven. Zowel bij Schoonaarde als Wichelen is de drang naar het seizoeneinde al duidelijk voelbaar, normaal voor ploegen die niets meer te winnen of te verliezen hebben. Haantjes schiet op doel. De andere twee spelers hebben blijkbaar geen aandacht voor de Jan Huyck (Schoonaarde) knalt op doel, maar de bal zal net naast gaan (vh) t* Provinciale ZAFFELARE SKOVERMERE ers )ONWIJK LEBBEKE •der )e 2-0 zege die Racing star inwijk op eigen veld wist te te p ialen tegen Rapide Lebbe- lanl is niet eens overdreven. cht« gentig minuten lang heeft ït w d de thuisploeg gedomineerd. De bezoekers konden alleen hun vel redden door stug te verdedigen. Bestendig was het een éénrichtingsverkeer. De lokale doelman Romain Dierickx beleefde één der rus tigste namiddagen van het I* Provinciale PCIJK OP DERDE PROVINCIALE Df het nog bijtijds zal zijn blijft de vraag maar het is zeker i'^Jten verrassende overwinning van Sportkring De Klinge t )eworden bij Eendracht Bazel. De kasteeljongens lieten zon!ich 'mmers het tamm® spel van de gasten opdringen en j nkasseerden zowaar een doelpunt van Franky Van der trilinden De andere achterblijvers uit Kallo maakten in hun luisbeurt tegenover Wippelgem enkel in de eerste vijftien h ninuten een goeie indruk. Dan kregen ze het deksel op de Jjneus met een tegendoelpunt. Daar konden ze zich nooit aer van herstellen hoewel Totté nog een strafschop juiste bij een 0-2 stand, die uiteindelijk nog tot 0-4 zou E>' aangedikt worden. Met het kleinste verschil konden zowel ted Star Haasdonk als Herleving Vrasene twee punten aan hun totalen toevoegen. In die beide wedstrijden zat alleszins meer muziek maar beide ploegen vielen zeer twak uit in de afwerking. En tenslotte kampioen Svelta e hoewel ze daar nog geen rekenkundige zekerheid hebben dat tot tweemaal toe een achter stand moest wegwerken contra Sombeke. De uiteindelijke drawn kwam er pas na een strafschop van Rogiers na een fout op Van Strydonck. Voor volgende week weinig hoogstaands, en dat dan wel in de letterlijke betekenis omdat zich alles toespitst op wat de laag gerangschikten presteren Klinge moet na de Dpkikker van jongstleden zondag ook baas kunnen blijven over FC. Zelzate en Kallo staat er op bezoek bij SLV Zelzate niet zo rooskleurig voor Afwachten maar of Eendracht Bazel in Muide puntjes kan halen om de twee S.K.'s te helpen en of Vrasene tegen Bassevelde ook kan zegevieren. Manll Nieuwerkerken - Kerksken 2-0. De Eendrachters I Iens de eerste helft dominerend, konden slechts eenmaal ven in de tweede minuut, (per) seizoen. Al van bij de start maakte Boonwijk jacht op doelpunten. Dat kreeg daarbij verschillen de kansen. Zowel Eddy Van Ransbeeck, Willy Danijs als Pierre Moerenhout kregen een paar gelegenheden om de be zoekende doelman onder vuur te nemen, terwijl enkele kan sen verkwanseld werden. Tot aan de rust kon Lebbeke de blanke stand op het bord hou den; daarvoor had het water en bloed gezweet. In de twee de helft kreeg men nagenoeg eenzelfde scenario. Weer was het de thuisploeg die het hoge woord voerde. Na een kwartier viel er dan toch een doelpunt. Binnen de zone van de waar heid werd Eddy Van Rans beeck onderuit gelopen. De penalty die er het logische ge volg van was werd oordeel kundig door Pierre Moeren hout omgezet. Metéén was de bezoekende veer enigszins gebroken. Toen Willy Danijs nadien nog een tweede doelpunt lukte, waren de bezoekers eraan voor hun moeite. Boonwijk blijft de rangschikking aanvoe ren in vierde provinciale. Het telt twee punten voorsprong op Edixvelde. Deze ploeg heeft echter een wedstrijd min der gespeeld. In geval van winst wordt die ploeg virtueel leider vermits ze meer gewon nen wedstrijden telt. Boonwijk moet zondag naar Moorsel, waar het hoopt te bevestigen in de meest gun stige zin Op paaszaterdag ontvangt het Gijzegem. E.D.M. HEIKANT DYN. BEERVELDE Leider Heikant is zondag nooit in problemen geweest tegen een sportief Dynamo Beervelde dat bijna een half uur kon stand houden maar dan in minder dan een kwartier tijd volledig werd uitgeteld. Ook tijdens dat eerste halfuur moesten de gasten zich trou wens beperken tot defensief werk. Wanneer dan Luc Van Cauter op de 26' een persoon lijke poging met sukses kon afronden was het hek van de dam. Even voorbij het halfuur kon Mare d'Hollander dan een mislukt uittrappen van de be zoekende doelman benutten om er 2-0 van te maken. Jo- han Van Eetvelde met een floddergoal en verdediger Paul Laureys na een persoonlijke inspanning konden nog voor de rust de stand op 4-0 brengen Na de herneming deed Hei kant het heel wat mstiger aan zodat Beervelde wel meer in de wedstrijd kwam maar nooit echt gevaarlijk was. Op het uur zou Vehent dan de forfait-cij- fers op het bord prikken. Het zou niet beletten dat Beervel de sportief zijn kans bleef gaan maar tevergeefs een eerreddend doelpunt nastreef de tegen de reuzesterke de fensie van de leiders. OPDORP-DOGGEN EREMB. 1-3 Red Star Opdorp heeft niet veel kunnen inbrengen tegen Doggen Erembodegem en moest vooral in de tweede helft het onderspit delven. In die periode werd ook de zege van de bezoekers gerealiseerd. De eindafrekening is niet eens over dreven. Opdorp nam nochtans een goede start en kwam na zes minuten op voorsprong toen de bezoekende stopper onder de bal liep en Luc Van Riet daarvan kon profiteren om naast de keeper in doel te schieten. Red Star zou die voorsprong niet kunnen handhaven. Een hoekschop en een kopbal van Peter Neuckermans waren voldoende om nog voor het ingaan van de rust gelijkstellende cijfers op het bord te prikken In de tweede helft waren de bezoekers duidelijk de beteren. De voor Guy Den Dauw ingevallen Ivan Goedvinck zou met een afstandsschot de Doggen op voorsprong knallen. Later in de tweede helft kon Neuckermans, alweer met een kopstoot, de eindcijfers vastleggen. Een vlotte zege, vertelde men ons achteraf in Erembodegem. Opdorp werd door de bezoekers als het zwakste broertje van de reeks bestempeld. Vooral in de tweede helft waren ze meester van de situatie en kreeg de thuisploeg vrijwel geen kans meer om toe te slaan. Erembodegem krijgt nu zondag alweer te maken met een Buggenhoutse tegenstander. Dan komt Eendracht Opstal op bezoek, dat op eigen veld verloor van Sparta Appels. Wil men nog enige kans op de titel blijven houden dan moet men winnen in Erembodegem. Het zal voor de Doggen een hele kluif worden. E.D.M. De ploeg van trainer Peel- man heeft te Zaffelare een gevaarlijke klip omzeild. Zaffe lare stond niet alleen hoog in de klassering genoteerd maar had bovendien de laatste we ken indruk gemaakt. Er wer den niet minder dan vier over winningen op een rijtje gezet waarbij 15 doelpunten werden gescoord. Men zou voor min der gaan beven. Maar het feit dat Zaffelare zich voor Overmere als een harde dobber aankondigde, had ook een positieve zijde. De bezoekers kwamen im mers optimaal gemotiveerd in het veld. Het resultaat was dat Overmere onmiddellijk het ini tiatief greep en trouwens reeds na 10 minuten beloond werd. Een kruisbal van Sche- pens werd gepast meegeno men door de opkomende mid denvelder Willem Van dries sche die onhoudbaar scoorde. Zaffelare was evenwel niet aangeslagen door dit vroeg openingsdoelpunt en reageer de fel. Het lokale offensief werd evenwel voortreffelijk op gevangen door de bezoeken de verdediging. Op de 31' deed Willem Van Driessche bovendien zijn nummertje nog eens over zodat Overmere met een 0-2 voorsprong toch wel op rozen zat. De bezoekers uit Overmere lieten zich door deze riante voorsprong evenwel niet ver leiden tot offensieve risiko's. In de tweede helft werd achter aan sterk gegroepeerd ge speeld om dan met snelle counters de gastheren te ver rassen. Zaffelare kontroleerde meteen wel doorlopend in de tweede helft, maar de beste kansen waren wel voor Over mere dat er evenwel niet meer in slaagde om de voorsprong verder uit te bouwen. Laarne Meteen zit Overmere in een schitterende uitgangspositie om de eindspurt in te zetten. De komende opdrachten zijn immers twee thuiswedstrijden tegen Schoonaarde en Kalken die normaliter vier punten moeten opleveren voor Over mere. Bovendien rekent trai ner Peelman er op dat leider Heikant zondag van zijn plui men zal laten op Laame. Een Laarne dat afgelopen zondag zwaar geklopt werd en onge twijfeld op een revanche uit is tegen de leiders van de Heikant. W.V.L. OPSTAL 1 mand had verwacht. SP. APPELS 3 Toch is de winst van Appels geenszins onverdiend. In- De titelambities van Een- tegendeel, tijdens de tweede dracht Opstal hebben nu wel helft werd de thuisploeg letter- een flinke deuk gekregen door lijk overspoeld en scoorden de oen nederlaag die wellicht nie- bezoekers drie doelpunten van achttien karaat. René De Man was er tel kens de auteur van. De man die indertijd bij KAVD en Ra cing Gent het mooie weer maakte, nam drie vrijschoppen en telkens verdween de bal in de netten. Ongelooflijk hoe je in één wedstrijd, of beter ge zegd in één speelhelft, zo drie identieke doelpunten ziet tot stand komen. René De Man was uiteraard de centrale fi guur in deze derby. Samen met Luc Vereecken en Jean De Koninck behoorde hij tot de betere akteurs. Tijdens de eer ste helft kon Opstal nog enigs zins gelijke tred houden en kwam zelfs op voorsprong. Aan de rust dacht men in het plaatselijk kamp dat het wel eens een vlotte overwinning zou kunhen worden, maar men had blijkbaar zonder de waard gerekend. In de tweede helft werd het eenrichtingsver keer dat bezegeld werd met drie fraaie doelpunten. Dat men in Appels met het resultaat in de wolken was hoeft geen betoog. Klubleider Julien Van Hoorde: «Wie weet worden we geen titelkandi daat, als het zo verder gaat, want we spelen de laatste we ken de pannen van het dak, net zoals in Opstal. De thuis ploeg kreeg in de tweede helft niet eens de kans om een vuist te maken. We waren een klas se sterker. Een plezier om dat te beleven. Zondag spelen we thuis tegen Lutterzele, in nor male omstandigheden zouden dat twee punten moeten worden.» Bij de thuisploeg was men ontgoocheld. Men gaf er grif toe dat Appels de betere ploeg was. Metéén hebben de titel- kansen een flinke deuk gekre gen. Aan huis verliezen is do delijk, zei men na afloop op den Opstal. E.D.M. De Ridder (Opstal) hier in duel met een Appelse verdediger, (vh) 'mm «pifpi? Mol (Opstal) heeft geen geluk. Doelman Meskens zal zijn schot pareren, (vh) KIJK OP VIERDE PROVINCIALE Enig pigment aan deze eindseizoensdag werd door de leiders zelf gegeven: ze gingen zonder blikken of blozen met liefst zes doelpunten verschil winnen bij F.C. Kiel- drecht. De Polderploeg had dan wei een goeie prestatie achter de rug tegen Moerbeke en kon ook in de wedstrijd tegen Stekene in de eerste helft goede patronen voorleg gen maar werd werkelijk de benen afgesneden door een counterdoelpunt net voor de pauze van De Bock. In de tweede helft werd voor zo ver nodig het meesterschap van de bezoekers iri de verf gezet door vijf doelpunten namelijk van Goossens, De Cock, Merckx en Kris Ferket (2). Voor de rest weinig schokkende resultaten of moet de zwakte van de White Boys nog aangestipt worden, nu met een 4-2-verlies op Waasmunster. Kruibeke kwam aan logische winst tegen Verrebroek en Straatje speelde Hoogeinde makkelijk van het plein met 5-1 In de wedstrijd tussen Sinaai en Klein Laar bewees de thuisploeg nogmaals heel wat toekomst te hebben en lukte zelfs een drawn (2-2). In de streekderby Moerbeke- Eksaarde werden de suikerjongens een beetje gelukkig de overwinnaars (2-1). Volgende zondag weinig uitschieters want hoe Eksaarde Kruibeke in bedwang moet houden en of Straatje bij Klem Laar wat kan presteren zijn grote vraagtekens. Gerda moet zich dan ook als vierde wat vergeten elftal in de strijd voor de titel van vice-kampioen kunnen mengen maar moet hiervoor wel Sinaai in eigen vesting baas kunnen. Waasmunster moet van zijn kant naar Verrebroek en dat stelt kennelijk niet zoveel problemen. En dan als laatste interessant punt: op hoeveel doelpunten wordt Meerdonk in Stekene vergast? Manll

De Voorpost | 1982 | | pagina 29