William Tackaert presenteert kampioenentrui om kritiek de kop in te drukken Raoul Lampaert en Roger Vandemaele de rapste spurters bij WAOD te St.-Niklaas Dirk Heirweg en streekprofs opnieuw in de problemen Liefhebber Claude Heuninck groeit stilaan naar grote konditie toe Danny Raes uit Schelle won bij de juniores te Buggenhout (vh) Ms®*» I WIELRENNEN 30 - 2.4.1982 - De Voorpost Het winnen van de provinciale proftitel te Wetteren maakt de 25-jarige Zeienaar om meerdere redenen gelukkig. De overwinning op zichzelf is momenteel voor iedere prof van goudwaarde. Voor William was het daarenboven zijn eerste officiële titel sedert hij de renfiets beklom. Maar meer nog dan dat. William presenteerde zijn eerste seizoenpalm en zjjn eerste kampioenentrui aan degenen die vroeg op het seizoen aan zyn mogelijkheden zouden beginnen twijfelen hebben. De wieierwereld in het algemeen en de ploegleiding en de supporters in het bijzonder waren sedert drie seizoenen zodanig, gewoon, dat de Zeienaar in de eerste wedstrijdver slagen regelmatig voorkwam, dat men zich vragen begon te stellen of het wel goed ging met de jongeman van de Zeelse wijk Meerskant. Zelfs zijn sportbestuurder Fred De Bruyne behoorde tot die groep. De Daf-bestuurder was niet gelukkig met het verloop van het seizoen van zijn ploeg met winnaars als Roger De Vlaeminck, Hennie Kuiper en Adri Van de Poel. De nederlaag in Milaan-San Remo was nog niet verteerd en als dan ook nog William Tackaert, iemand die er in het voorseizoen altijd stond, geen publiciteit meescharrelde, scheen het allemaal mis te lopen. William Tackaert met zijn eerste seizoenpalm (bvw) de etappe, maar er werd weinig ruchtbaarheid aan gegeven. Ik wil me eens extra inspannen voor een echte toerrit-zege. Ik kwam er enkele keren dichtbij. Ik besef dat er momenteel prestaties moeten behaald worden. De wielersport deelt mee in de krisis en zo goed mogelijk presteren is het devies, om een kon- trakt te blijven verkrijgen. Het is een bijkomende sti mulans. Elkeen moet het voor zichzelf waarmaken. Er moet geknokt worden als de nijper op de staart komt. Daar heb ik geen schrik van. Ik heb genoeg vechterstemperament om mezelf waar te maken. Bij Daf moet er in de eerste instantie gewerkt worden voor de kopmannen en met Roger De Vlaeminck, Hennie Kuiper, Adri Van de Poel, hebben we drie steengoede renners. Ik doe zoals elkeen mijn deel om ze zoveel mogelijk uit de wind te zetten. Ik moet dan wachten op het goede mo ment als er wat meer bewe gingsvrijheid komt voor ons, om wat uit te pro beren». Sterkste periode «Ik maak me geen zor gen. Ik voelde reeds in de Omloop van het Waasland dat de konditie op komst was en in Wetteren enkele dagen later was het in de roos tijdens het provinciaal kampioenschap. Hetgeen me plezierde was de wijze waarop het gebeurde. Na weinig training en niet zo veel kompetitie. Het sterkt me in mijn overtuiging dat ik een goed seizoen in vooruitzicht heb. Ik ben 25 jaar en er wordt altijd be weerd, dat de beste jaren van een renner tussen zijn 25ste en zijn 30ste liggen. Dit betekent dat mijn beste periode nog moet komen. Het is nu mijn vierde sei zoen bij de beroepsrenners en hoop op mijn best te zijn. Ik ben iemand die een trage opgang heeft. In de jeugdreeksen brak ik aan vankelijk ook geen potten. Mijn derde seizoen bij de liefhebbers was mijn beste. Ik heb de indruk dat mijn beroepsloopbaan ook in die zin evolueert. Er wordt in de wielersport dikwijls gesproken. Wanneer gaat hij nu doorbreken? Ik denk dat dit een relatief begrip is. Wat is doorbreken? Mi- laan-San Remo winnen of wereldkampioen worden. Ik ben een realist en meen dat ik niet tot die topklasse behoor en ik mij moet oriënteren naar mijn moge lijkheden. Iemand van ons kaliber moet een superdag hebben om een echte klas sieker te winnen». Beno Geert De Bruyn uit Leest won bij de nieuwelingen te Hamme (vh) Het wielergezin William Tackaert, met vrouwtje Carine en dochtertje Bianca, gelukkig om de kampioenentrui (bvw) William Tackaert be- wedstrijdschema's in de ik ongelooflijk af. Ik kon- treurde heel de situatie cn ploeg werden opgemaakt centreerde mijn voorberei- maakte zich niet de minste vroeg ik om geen Parijs- ding nu hoofdzakelijk op zorgen over wat er rond Nice te moeten rijden. Ik die aprilwedslrijden. Dit hem gebeurde: «Ik heb tijdens de win- terperiode inderdaad ver bouwingswerken maar dat is zeker de reden niet waarom ik pas half wilde het seizoen eens op betekent niet dat ik denk een andere manier voorbe- de Ronde van Vlaanderen reiden en ik had er mijn of Parijs-Roubaix te kun- reden voor. Het is inder- nen winnen. Zeker niet. Ik daad zo dat ik er telkenjare kan er evenwel veel ploeg- vroeg bij was om mij te diensten bewijzen met een februari met de eigenlijke tonen. Ik ervaarde ander- goede forme en daartussen wegtraining begonnen ben. zijds dat die vroege inspan- valt een wedstrijd als Gent- Tijdens de winter week ik ningen nadelig werkten op Wevelgem en in die finale niet af van mijn gewoon de konditie. Parijs-Nice zou ik eens tot het uiterste trainingsschema, dat wordt de laatste jaren gere- willen gaan. Na de april- hoofdzakelijk bestaat uit den in bar slechte weer- wedstrijden even stoom af- fietstraining in de bossen somstandigheden. Een ver- laten en dan opnieuw naar en power training. Ik oe- koudheid en alle gevolgen de scherpe forme oprukken fende ook op het nog aan- vandien waren er telkens met het oog op de Ronde scherpen van mijn spurt. bij. Ook Gent-Gent kreeg van Frankrijk. Dat is het De eenvoudige en enige re- niet altijd goed weer. De wielerspektakel van het den waarom ik geen Parijs- inspanningen die ik telken- jaar. In die Ronde wordt Nice reed en dan uiteraard jare leverde, putten diep in de handelswaarde van een in Gent-Gent geen konditie mijn krachtenarsenaal en renner bepaald, had, was dat ik amper 2000 in de maand april als de kilometer in de benen hoofdbrok van het klassiek Toerrit winnen had». seizoen wordt verreden, «Mijn objektief in de viel ik telkens wat terug. Ik Ronde blijft nog altijd een Andere voorbereiding werd eens 8ste in Parijs- rit winnen. Vorig jaar won «Op het ogenblik dat de Roubaix, maar die dag zag ik een zogenaamde vliegen- Grote belangstelling voor het wielergebeuren op 't Hertje en een massa renners. De cyclo- toeristen met 128 aan de start maakten er een snelle nt van en een lange afvallingskoers. Enkele pogingen van A'drien Maes (Melsele) konden niet baten en een spurt met 70 renners was het einde waarin Lampaert zich de snelste toon de. De Wase renners plaat sten zich verdienstelijk: Karei Smet (Temse) 10e, Adrien Maes (Melsele) 14e. Patrick Thierens (St.-Pauwels) 16e en Gilbert Maes (Beveren) 19e. UITSLAG: 1. Raoul Lampaert (Gent) 46 km. in 1.06 u.; 2. Gaston Van- denhoecke; 3. R. Oosterlinck, 4 A. Van Woensel; 5. A. Aerts, 6. Y. Piessens; 7. M. Molly; 8. F. Van Hyfte; 9. J.P. Vandevel- de; 10. Karei Smet; 11. Et. Sobrie; 12. M. Strijmeersch; 13. J. Vandenabeele; 14. A. Maes; 15. Fr. Brusseel; 16. P. Thierens; 17. Fr. Vandevijver; 18. L. Van Dorpe; 19. G. Maes; 20. J.P. Callens. De_ liefhebbers kwamen met 111 aan de start en deze maakten er een geslaagde wedstrijd van alhoewel de ver schillende ontsnappingen spaak liepen. Vandenbrande (NI) reed een paar ronden voorop, dan volgde een vlucht met Seghers, Vanrijckeghem, De Waal en de Zuid-Afrikaan Dipple, doch op 2 ronden van het einde liep alles samen. In de laatste ronde nog een uit schieter van Verplancke die uitstierf in het zicht van de eindmeet. Een razende eind spurt van een 70-tal renners waarin Freddy Luyckx lang de leiding voerde doch de snelle spurter uit West-Vlaanderen, Roger Vandemaele, flitste met een jump zijn wiel 20 cm. eer der over de lijn. UITSLAG: 1Roger Vandemaele (Oesel- gem) 84 km. in 2.02 u., 2. Freddy Luyckx (St.-Niklaas); 3. Etienne Moreels; 4. Roger Seghers; 5. Paul Goethals; 6. Roger Beelaert (Kieldrecht); 7. Alfons Dierickx; 8. Maurice Van Peteghem; 9. Willy De- clercq; 10. Mare Zutterman en Wilfried Wauters (Beveren); Daelcf* (Ternse) ^2^Freddy ^et aan fiet h°°fd rijdt Danny Raes over de streep. BWB-afgevaardigde l Van Buynder '(Temse); heeft er ook pret in (vh) Maufroy-liedje was van korte duur Het was dan toch niet alle maal rozegeur en zonne schijn in de ploeg Maufroy- Moser, die op de voor avond van het nieuwe sei zoen een voorwaardelijk fiat kreeg van de Wielrij- dersbond, zonder Boston. De bond moet dan in een zeer voorwaardelijke wijze gesproken hebben. De nieuwe ploegleiding moest tegen eind maart nog be paalde voorwaarden ver vullen om in kompetitie te kunnen blijven. De BWB nam geen riziko's meer. Maufroy kon zijn verplich tingen niet nakomen en de ploeg krijgt vanaf 31 maart startverbod. Avonturen als vorig sei zoen met Boston willen vermeden worden. Maufroy kreeg in het voor seizoen nochtans reeds een pak publiciteit mee, mis schien wel goedkope publi citeit. Het blijkt dat de nieuwe aangeworven ren ners en daar behoren de streekcoureurs Patrick Ler- no en Etienne Van der Snickt bij, nog altijd geen maandwedde hebben ont vangen. De heer Maufroy heeft dus verder willen springen als zijn stok lang is. Voor de gedupeerde renners geen goede zaak. Met Lerno-Van der Snickt staan nu ook Dirk Heir weg, de Belgische prof met het meest overwinningen en Luc Degrauwe opnieuw naast de wielerpelotons. Beide laatsten zouden wel een deel maandwedde ge kregen hebben. Of er nog een kans inzit om de ploeg te redden, zal in de komende dagen uil maakt worden. Bij kopn Dirk Heirweg zullen de dere ploegmaats zich tx den wat er te doen staal ploegleider Robert L wers zou opnieuw op baan gaan om nieuwe sp g sors aan te trekken. V< de streekprofs een strt door de rekening en vi Dirk Heirweg, die voor voorbeeldige konditie I schikt, een gemiste k om ze verder rendabel maken. (beJor Wielertoeristenklub «De Berghokken» uit Buggenhout voor het klublokaal (c) Claude Heuninck uit Ou- klaarde achteraf Claude degem is aan zijn tweede zeer dankbaar te zijn voor seizoen als liefhebber toe. de geleverde inspanningen Alhoewel men evengoed Ook in de Sterritten zette zou zeggen dat het zijn eer- Claude aan en meermaals ste is, want in 1981 belette kwam hij in het nieuws, legerdienst hem de puike Onder meer te Liedekerke prestaties te behalen die waar hij samen met Mare van hem werden verwacht. Sergeant, Marc Van den Claude speelde soldaatje in Brande en Dirk De Wolf Duitsland en kreeg nauwe- de voorwacht vormde. He- lij ks de tijd om zich bezig te laas, CJaude had tijdens de- houden met fietsen. Hij be- ze beslissende ontsnapping perkte zich dan ook tot het teveel met zijn krachten ge fit houden van de spieren woekerd en -moest in de door veel aan boslopen te finale nipt de duimen leg- doen. Nu hij het kakikos- gen. Toch waren de kom- tuum heeft ingeruild, en hij mentaren in de pers zeer weer volop kan gaan trai- lovend. Zijn prestaties wa nen, groeit Claude stilaan ren van die aard dat Claude naar de grote konditie toe. werd geselekteerd voor de Het jaar 1981 zette Claude Franco-Beige. Ook de nochtans veelbelovend in. Oostduitsers waren op deze Als eerstejaars liefhebber wedstrijden present. Heu- deed hij al van zich spreken ninck stelde er zich hele- in de openingswedstrijd, maal ten dienste van Hans waar hij zich volledig ten D'Haese en René De dienste stelde van kopman Bruecker. Dan volgde er René De Bruecker uit een Italiaanse hoogtestage Aalst. René won die wed- die veel vruchten afwierp, strijd met klank en ver- De ereplaatsen waren niet Claude Heuninck verhoopt het beste voor 1982 meer bij te houden, overwinning kon echt i meer uitblijven. Dan r de legerdienst een dom op deze toekomstdroom Claude werd naar Du land gestuurd en van C nen was er geen spra meer. Eind februari van jaar zwaaide hij af en j dertdien is de jonge li hebber weer druk aan I oefenen. Bovendien vc hij een streng dieet werd opgesteld door i trainer-verzorger Paul B teels uit Wieze. Claude; graag aanzetten in de R< de van Bulgarije, waarv hij vorig jaar uitverkö was. Maar wegens zijn gerdienst diende hij d forfait te geven. Met veel goede moed en wetenschap dat hij het ker zo goed kan als vorig jaar het geval rekent Claude Heunii erop binnenkort met eerste liefhebbersbloem .ïaar huis te keren. L

De Voorpost | 1982 | | pagina 30