MUI Nationalers tijdens het seizoen 81-82 SP%»ï tekens lot lag in kampioenenhanden ikS Tiende K.W.B.- Volleykompetitie [emzeke blijft in eerste provinciale is kampioen MOOi seizoeneinde f Volleybal te Zele Zesde open Vlaams rekreatiekampioenschap volleybal Gimlick Oudegem kampioen in derde provinciale p goeie sp g der Vi nulans tr<eg om -'I en de r 1 daar F VOLLEYBAL Dè Vooroost - 2.4.1982 - 31 1 teerling is geworpen: Moer en Baasrode zakken ■kr tweede provinciale en inzeke kan er een tweede ne bijdoen. Dat dit allemaal lde laatste zondag beslist Ird bewijst dat de kompetitie VU-1982 in de hoogste pro- jciale volleybalreeks op zijn spannend was. Die fcnning werd nog verhoogd Kr het falen van ettelijke Irde nationalers uit onze ivincie zodat uiteindelijk vier legen uit eerste provinciale Inden te verdwijnen. Bij het puiten van de heenronde s er nog weinig twijfel dat. Nivok Nieuwkerken en |mzeke bij die dalers zouden i. Het verloop van de kom petitie bleek echter nog ver rassingen in te houden. Kem- zeke begon zowaar aan een remonte. Dit viel samen met het afscheid van coach Wy- dooghe. Hij werd vervangen door Vannuffel op een ogen blik dat iedereen zich al met het lot van Kemzeke verzoend had en men aan de toekomst in tweede wou gaan bouwen. Kemzeke begon aan de laat ste kompetitiedag met één punt voorsprong op Moerbeke dat op papier echter een mak kelijker match had (thuis tegen Temse terwijl Kemzeke naar Herzele moest) en bovendien nog een beter setgemiddelde. Kemzeke had dus geen keu ze: er diende gewonnen te worden. Op Herzele werd het een zeer spannende wedstrijd, met goed spel en stomme fou ten te wijten aan de zenuwen natuurlijk. Kemzeke haalde de eerste set binnen met 11-15 maar verloor de tweede met zware 15-2 cijfers. In de derde set was het weer Kemzekes beurt om te winnen (10-15) en toen het in de vierde op een bepaald ogenblik 2-8 stond dacht iedereen de wedstrijd gespeeld. Herzele kwam ech ter sterk terug om met 15-9 een vijfde en beslissende set af te dwingen. In die set werd er gedraaid op 1-8. Weerom kwam Herzele echter terug tot 7-8. Kemzeke liet echter niet meer los en won met 7-15. Dolle vreugde natuurlijk in Kemzeke en dat betekende automatisch stil verdriet in Moerbeke waar men na zeven jaar de hoogste provinciale reeks dient adieu te zeggen. Tegen Kontakt Temse werd het naar achteraf blijkt een maat voor niks geweest te zijn. Met 15-2, 15-7 en 15-11 won Moerbeke zijn (voorlopig) laat ste wedstrijd in eerste provin ciale. Baasrode dat nog een teoretische kans had om erin te blijven kon niet optornen tegen Vitesse Kruibeke, een ploeg die op het nippertje de titel aan de neus zag voorbij gaan na de memorabele ne derlaag in het derby tegen Bazel. HJjekend voor de Stekense nesvolleyklub. Winnen te- i titelkandidaat Josmar was W dracht nummer één om een hsje te behouden op een atsje in derde nationale, dracht nummer twee was ongeveer 24 uur zenuwen ijten vooraleer de uitslag Meerhout - Balen zou bin tomen want daarvan zou eventuele winst ook nog is afhangen. jinnen we met opdracht nmer één. Jozmar begon ider Marina Faes en Domi- Van Assche aan de wed- |d. Dit maakte natuurlijk de ening niet van Stekene dat keihard tegen aanging. Met tudder aan de opslag en liman als afwerkster diende bezoekende coach al na 7- Jn time-outs voor die set te geten Kon Jozmar nog in terugkrabbelen tot 8-5 i zorgden een hardwerken- De Smedt en Sey voor 15-6 ars. In de tweede set lukte werkelijk niks bij de Steken- dames. Er werd een on- itelbaar grote serie nieu- iheden van hoe het niel it opgedist. Jozmar knos- iets minder en liep uit tot |0. Stekene leek iets beter ian spelen kwam terug tot f3 maar kon het daarna yer- (8-15). Ook de derde set begon weinig hoogstaand tot Jenny De Puysseleir via enke le goede opslagen de kloof kon slaan (8-3). Bij Jozmar begon Cornelis toen echter aan enkele opgemerkte num mertjes zodat bij 13-13 alles opnieuw te doen was. Stekene bewees toen echter dat het ook mentaal sterk stond want via Anita De Rudder en een Jozmarfout werd het toch nog 15-13. Set vier werd de mooi ste voor Stekene, ondanks de 2-5 achterstand bij het begin. Vooral Chris Heyman speelde toen een opgemerkte partij ter wijl ook Rita Nicque, zoals trouwens gedurende de ganse wedstrijd, enkele voltreffers kon plaatsen. Mede doordat Jozmar last kreeg op het fysie ke vlak werd het 15-8 en 3-1 voor Stekene. De waterkans op redding bleef dus bestaan maar dan moest het aanwezi ge Meerhout, dat dankzij de Stekense overwinning kam pioen was wel winnen van Ba len en rond die bereidheid heerste er toch wat twijfel. Ten onrechte naar zou blijken want Meerhout poeierde Balen met 3-0 af zodat Stekene toch in derde blijft. De karnavalkoorts steeg in 't Klein-Sinaaise hoeksken nog met enkele graden... Een beoordeling maken vanuit een luie stoel op het einde van de kompetitie in de nationale volleybalreeks is natuur lijk zeer dankbaar en gemakkelijk. Toch gaan we even proberen een kort waardeoordeel te geven over de dertien nationalers die dit jaar de dienst uitmaakten. Een «fantastisch» is wegge- zoen niet hoger lagen dan een legd voor drie klubs. Niet verdienstelijke ereplaats weg moeilijk om raden wie hieron- te kapen, der vallen. De Temse-dames 'Verdienstelijk zijn de presta- spelen zich losweg naar de ties van Rapid Sint-Niklaas dat landstitel, de - Temse-heren zich in eerste nationale wist te promoveren na veel ups en handhaven, van Juvenus Zele minder downs naar ereklasse dat zonder een veelbesproken en Sigivok haalt de tweede forfait waarschijnlijk nog beter titel op een rijtje binnen, nu in gedaan had, van Pardaf Krui- derde nationale, alhoewel de beke (heren) die een ereplaats verwachtingen voor het sei- nastreefden, die ook bereikten lel vo^ey^a^onSens van Lebbeke werden kampioen in hun reeks. start en de overwin- reserven was een voor de Lebbeekse n ook de hoofdwed- winnen. In 't begin mannen zenuwach- Roland Van Beveren de beste spelers) was en zodoende zich moest aanpas- had een voor- Lebbeke klapte 3-8. Lebbeke kreeg de e Dakken en de stand werd 12-8. Ze wonnen de eer ste set met 15-10. Tijdens de tweede set leek het even of Lebbeke zich zou la ten gaan. Oudegem haalde 0- 6. Het Lebbeekse aanvalsspel kwam niet tot zijn ontplooiing. Een time-out bracht echter rust in de ploeg. Nadien was Lebbeke terug bij de pinken. Via 4-6 ging het naar 7-8, naar 12-12 en naar 13-12. De sup porters juichten echter te vroeg want Oudegem maakte van de gelegenheid gebruik en scoorde twee punten. 14-14. De Lebbeekse spelers lieten zich echter niet in 't hoekje drijven. Ze wonnen met 16-14 de laatste set en sleepten zo de kampioenstitel van de 4e provinciale in de wacht. Na de match werd er uitbundig ge feest. Men bedankte de spe lers voor hun prestatie en hun goede ploeggeest. Het volgen de seizoen start de kompetitie in derde provinciaal. NOR maar waar er misschien toch iets meer inzat en van de da mes van Sinda Sint-Niklaas die een zeer goede eerste ron de speelden maar daarna iets wegzakten. In dezelfde reeks zal het «eind goed al goed» van Stekene ook wel alles goedmaken alhoewel de eer ste ronde alles behalve was. Tegenvallend tenslotte zijn de prestaties van Lokeren in der de B (de kkib diende veol te lang tegen degradatie te vech ten), van Aalst dat met steile ambities aan het seizoen be gon, lang de stuipen op het lijf joeg van Oostvlaamse eerste provincialers maar zich uitein delijk nog makkelijk redden; van Hades Temse dat volgend jaar naar eerste zakt van ATB Sint-Niklaas dat na één jaartje in vierde nationale dezelfde weg opgaat en tenslotte van de dames van Pardaf Kruibe ke die iedereen toch een pak plaatsen hoger had verwacht dan die zevende die nu in derde C werd bereikt. Lebbeke - Gilvoc Oendermonde 3-1 Volley dames 2de prov. B De basisploeg van Lebbeke startte voor deze laatste wed strijd tegen buur Dendermon- de op volle toeren in een broei erige zaal. In de tweede set kregen we het klassieke pa troon voorgeschoteld: concen tratie zoek, wat setverlies meebracht. Omdat zeker deze sluitingswedstrijd voor eigen volk niet mocht verloren wor den en ook omwille van de derbysfeer en degelijke be langstelling, herpakte Moder- na zich en won vrij vlot de 2e en 3e set - -15-2, 9-15, 15-4, 15-10. Lebbeke dient zicht echter dringend te bekwamen in op slagen want dezen ontsieren elk volleybalspektakel. Ook de reserven verdienen een pluim voor hun overwin ning (3-0). Al met al mag Lebbeke na hun eerste jaar in 2e provinciale terugblikken op een succesvol i ^ur[lJÏOUt 3-0. Spelverdeler Benny Heyninck Temse - Turnhout 3-0. Een perfekt blok van Van de Velde hier zelf een punt. (dw) (dw) VC Steendorp is kampioen met vier ploegen (dw) Heren: 4* Nationale D JUVENES - WETTEREN: 3-1 Juvenes ging van start met zijn traditionele opstelling, en had het aanvankelijk moeilijk met zijn eigen opslagen, met als gevolg dat in het Zeelse kamp weinig gevaar dreigde, terwijl Wetteren onder leiding van een sublieme Maas, een voorsprong wist op te bouwen tot 2-6. Juvenes beende bij tot 7-7, maar een falende receptie was oorzaak dat de bezoekers opnieuw tot 7- 11 uitliepen. De lokalen kwamen nog even dreigen tot 11-13 maar het was Wetteren dat eerst uitmaakte. Tijdens de tweede beurt bleek Juvenes zijn moeilijke periode voorbij, maar dit duurde toch nog tot 3-7, met Geert Symoens mee in de aanval, waardoor ook de spelverdelers meer kans kregen om op te bouwen, wat resulteerde in mooie combinaties die de nodige punten op het bord brachten. Juvenes bleef zijn eigen tempo opdringen en de Wetterse spelverdeler viel in zak en as, waardoor de Zeienaars alle kansen kregen om de verschillende spelsystemen toe te passen, en dit keer met succes. Kon Wetteren tijdens de derde set nog even weerstand bieden,- dan was de fut er volledig uit tijdens de laatste herneming, en was het al Juvenes wat de klok sloeg, waardoor zij dan ook een mooie overwinning konden laten aantekenen. Een mooi slot van een bewogen seizoen en een prachtig afscheidsgeschenk aan trainer-coach Vic Ernon, die we van harte danken voor zijn inspanningen. Reserven: Juvenes - Wetteren: 2-1 - setst. 15-7; 16-14 en 8-15. Dames: 2* Provinciale A MALDEGEM - JUVENES: 3-1 Niettegenstaande de afgesloten weddenschappen en de belo ningen die werden uitgeloofd, heeft Juvenes Zele het tegen Maldegem niet kunnen waarmaken. Toch was het Zele die onmiddellijk de leiding namen en tot 0-3 ui'liepen, maar de leidersploeg teisterde de bezoeksters met harde opslagen, waarbij de Zeelse receptie bezweek. Door deze verwarring konden de lokalen afstand nemen (10-6), maar de bezoeksters slaagden er nog in door een paar prachtige smashes op gelijke hoogte te komen (12-12), maar het was uiteindelijk Maldegem dat besloot. Tijdens de tweede set was het dan de beurt aan Juvenes om alle registers open te trekken en de leiding in handen te nemen. Met goed opgebouwde spelpatronen werden de lokalen uit verband gespeeld, en deze bleken het verkeerde wapen te hanteren om de bezoeksters in moeilijkheden te brengen. Tijdens de twee volgende spelbeurten begon Juvenes te falen in receptie en opslag (vloer!?) waardoor zenuwachtiger werd gespeeld, waardoor de lokalen van de gelegenheid gebruik maakten om de beloofde geschenkentrommel aan de Zeelse dames te ontfutselen. Reserven: Maldegem - Juvenes: 0-3 setstanden 11-15; 9-15 en 12-15. JEUGDWEDSTRIJDEN Jongens: Juvenes - Bazel: 3-2 (scholieren) Kadetten: Juvenes - Hillegem: 1-3 Junioren: Erwetegem - Juvenes: 0-3 (ff) Meisjes: Scholieren: Juvenes A - G. Zelzate: 3-1 Juvenes B - Denderwindeke: 0-3 Te spelen wedstrijden: weekend 3/4 april in sporthal «De Zeven» - Provinciale eindronden Zaterdag 3 april vanaf 14 uur: 14.00 Alg. Kamp. 3e prov. Wachtebeke - Idegem (3 win. sets) Heren Alg. Kamp. 2e Prov. dames: ATB St. Niklaas - Denderwindeke (3 win. sets) 15.30 Bijk. Stijger 3e prov. O. Zelzate - St. Amandsberg (3 win. sets) Heren Alg. Kamp. 3e Rrov. Dames: Ursel - Oudegem (3 win. sets) 17.00 Alg. Kamp. 4e prov. dames: Zwijnaarde - K. Alter (3 win. sets) Bijk. stijger 2e prov. dames: G. Zelzate - Appelterre (3 win. sets) 18.30 u.. bijk. stijg. 3e prov. dames: H. Temse - Michelbeke (3 win. sets) bijk. stijger 4e prov. dames: Lede - Schellebelle (3 win. sets). Zondag 4 april vanaf 9 uur - gans de dag: 09.30 u.: Alg. Kamp. Overboelare - Kalken (2 sets) Bijk. stijger 4e geklasseerden: Borsbeke - Wontergem (2 sets). 10.30 u.: Alg. Kamp Berlare - Steendorp B (2 sets) bijk. stijger 4e geklasseerden: Denderleeuw - K. Zele (2 sets). 11.30 u.: bijk. stijger 5e geklasseerden: Hemelveerdegem B. - MJA. Waarschoot (2 win. sets) bijk. stijger 4e geklasseerden: Oudegem - Kemzeke B (2 win. sets) 12.30 u. Alg. Kamp.: Overboelare - Berlare (2 win. sets) Alg. Kamp.: Kalken - Steendorp B (2 sets). 13.30 u.: Bijk. stijger 4e geklasseerden Borsbeke - Dender leeuw (2 sets) bijk. stijger 4e geklasserden: Wontergem - K. Zele (2 sets) 14.30 u.: Bijk. stijger 5e geklasseerden: Hemelveerdegem B. - Oudegem (2 sets) Bijk. stijger 5e geklasseerden: MJA Waarschoot - Kemzeke B (2 sets) 15.30 u Alg. Kamp. Overboelare - Steendorp B (2 sets) Alg. Kamp. Kalken - Berlare (2 sets) 16.30 u.: bijk. stijger 4e geklasseerden: Borsbeke - K. Zele (2 sets) bijk. stijger 4e geklasseerden: Wontergem - Denderleeuw (2 sets) De Vlaamse Liga voor Mini-, Jeugd- en Rekreatie- volleybal organizeert in samenwerking met de Vriendenkring van het Koninklijk Atheneum te Aalst het zesde open Vlaams Rekreatiekampioen schap voor vrouwen- en mannenploegen «De gul den bal». Het tornooi vindt plaats op zondag 25 april vanaf 9.30 uur op de terreinen van het Koninklijk Atheneum. De deelname staat open voor alle rekreatieploegen, dus ook voor zij die niet zijn aangesloten bij de VLM. Het tornooi is zuiver rekreatief, dit betekent dat personen met een VIV- spelerskaart niet mogen deelnemen. De deelnemende ploegen worden verzocht een scheidsrechter, eventueel een speler, ter beschik king te stellen. Het inschrijvingsgeld van 200 fr. wordt ter plaatse vereffend. Inschrijven, telefonisch of schriftelijk, bij Luc Desloovere, Willy Maststraat 70 te 9030 Gent (091/53.09.78). Wedstrijden van 14 maart 1982 Reeks I Denderbelle B - Baasrode B Grembergen A - Hamme H Familie Kalken A - Zele Center Hamme Center - Moerzeke Reeks li Opwijk - Denderbelle A Overmere A - Grembergen B Dendermonde B - Boonwijk A St. Gillis - Nijverseel Reeks III Dendermonde C - Baasrode C (forfait 1x) Oudegem - Kalken B Schellebelle - Overmere B Boonwijk B - Zele Kouter B Wedstrijden van 21 maart 1982 Reeks I Baasrode B - Grembergen A Hamme H Familie - Kalken A Moerzeke - Keur A Zele Center - Denderbelle B Reeks II Denderbelle A - Overmere A Grembergen B - Boonwijk A Nijverseel - Zele Kouter A Dendermonde B - Opwijk Reeks III Baasrode C - Oudegem Kalken B - Schellebelle Keur B - Zele Kouter B Overmere B - Dendermonde C Klassement reeks I 1. Denderbelle B 2. Zele Center 3. Keur A 4. Hamme Center 5. Grembergen A 6 Hamme H Familie 7. Moerzeke 8. Kalken A 8. Baasrode B Klassement reeks II 1. Grembergen B 2. Opwijk 3. Dendermonde B 4 Sint Gillis 5. Nijverseel 6. Denderbelle A 7 Overmere A 8 Zele Kouter.A 9. Boonwijk A Klassement reeks III 1. Schellebelle 2. Dendermonde C 3. Biinwljk B 3. KeurB 5. Kalken B 6. Baasrode C 7. Oudegem 8. Overmere B 9. Zele Kouter B Vrij gemakkelijk heeft Gimlick Oudegem de titel in derde provinciale B (dames) naar zich gehaaid. Slechts tegen Gent werd tijdens de kompetitie 81-82 verloren. Vorig jaar speelde Gimlick (die afkorting komt van de beginletters van alle meisjesvoornamen die de klub mee hielpen stichten) nog in vierde maar dankzij een tweede plaats kon men toch promoveren naar een reeks waar men dus ook maar één jaartje blijven zou. Boden Michelbeke en Wetteren het meeste tegenstand dan moesten zij dus uiteindelijk toch in de speelsters van trainer-coach Patrick Van Driessche hun meerdere erken nen. De kern die deze titel waarmaakte bestaat uit Karine De Kimpe, Gerdy De Kimpe, Ingrid Verspeet, Katleen De Mey, Marianne De Kimpe, Clara Los, Annick De Kimpe en Dina Van Medegael. In Oudegem werd het ei zo na dubbel feest. De jongens spraken zeer lang een woordje mee in het promotiedebat in vierde provinciale C maar moesten uiteindelijk vier ploegen voor zich laten en dat was het aantal dat volgend seizoen in een nieuw op te richten derde provinciale mag speien. Uitgesteld is natuurlijk niet verloren maar onder tussen staan de meisjes toch al twee reeksen hoger genoteerd en begin dat maar in te halen.

De Voorpost | 1982 | | pagina 31