Verdikt nu definitief 4, 32 - 2.4.1982 - De Voorpost HANDBAL 1* Landelijke H.B.C. DENDERMONDE - HECHTEL: 18-19 Ondanks er rekenkundig nog een kans bestaatv dat Dender- monde zich kan handhaven in 1* Landelijke moeten wij na de nederlaag tegen Hechtel be sluiten dat de degradatie onaf wendbaar geworden is voor de ploeg van trainer Trienpont. Niet alleen het feit dat H.B.C. nu 5 punten achterstand telt op de rechtstreekse concur rent Antwerp met nog 5 wed strijden te spelen doet ons tot dit besluit komen, maar nadat wij Dendermonde aan het werk zagen tegen het rudi mentaire Hechtel, moeten wij tot het besluit komen dat met het beschikbare spelerspoten- tieel geen voldoende talent voorhanden is om de zaken nog recht te zetten. De thuis ploeg moest tegen Hechtel voorzien in de vervanging van de gekwetsten Van Cauwen- berghe, Batselier, Timmerman en ook met de klub in onmin levende De Nil en B. Wuest moesten vervangen worden. Welnu, het bleek duidelijk dat H.B.C. hiervoor geen valabele vervangers heeft, het ont breekt de ploeg duidelijk aan inspiratie in de aanvalsbewe- gingen en ook verdedigend bleek het lang niet te kloppen. Niettemin leek het erop dat 8' voor het einde de thuisploeg de zege voor het grijpen had. Vrij onverwacht was zij erin geslaagd een 13-15 achter stand via 3 treffers van. Gijs- sels om te buigen tot een 17- 15 voorsprong en via 17-16 was het 18-16 geworden langs een hard werkende De Bock. Toen viel Dendermonde ech ter totaal stil en met nog 5' te spelen had Hechtel langs de flaterende rechter flank van de Dendermondse verdediging er 18-18 van gemaakt. Met de moed der wanhoop maar zon der enig speldoorzicht, tracht te Dendermonde nog het spel- verloop te corrigeren maar met nog 20 seconden te spelen kon de bezoekende pivot steeds op dezelfde wijze de 5* 7 -m worp afdwingen waar tegen keeper Mannaert in gekomen voor de eveneens goed spelende Quisquater geen verhaal had. Zoals de week voordien te Maasmeche- len had Dendermonde niet meer gescoord met het klein ste verschil. Tijdens een gelijk- opgaande maar zwakke eer ste helft kon Hechtel enkel gelijke tred houden via penal ty's uitgelokt door een sterke maar stereotiep draaiende pi vot waar de Dendermondse verdediging zich steeds liet aan vangen. Via 2-2 werd het eerste kwartier afgesloten met een 4-4 score en dank zij een knap spelende doelman kon Hechtel de rust bereiken met een 8-9 score. Tijdens de 10 eerste minuten weten de Lim burgers een 11-14 voorsprong op te bouwen maar via 13-15 na het derde kwartier raakt Dendermonde 17-15 voor 10' voor het einde. Hoe via 18-16 2' later Dendermonde de zege liet ontglippen schreven wij reeds. H.B.C. Dendermonde: Quisquater en Mannaert, Trienpont 4, Van De Velde 4, De Bock 2, Verleyen 3, P. De Swaef, Gijssels 3. Van Der Veken 2, Lenaertz. Reserven: H.B.C. Dendermonde 15 Hechtel 17 Met een bepaald jonge ploeg kon Dendermonde het niet to taal waar maken tegen Hech tel. Ondanks een knappe Man naert in het doel, telde de thuisploeg via een 7-8 rust stand een 9-14 achterstand na 43'. Trienpont en Van der Ve ken brachten H.B.C. tot 13-14 9' voor het einde maar een zege zat er niet meer in. H.B.C. Dendermonde: Mannaert, J. Baetens, D'Hooge, Smekens, Van Damme, Trienpont, Hoorelbe- ke, Leenaertz, Claessens, Van Der Veken. H B C BUGGENHOUT- TONGEREN: 22-19 Na de overwinning tegen hek kensluiter Tongeren kan Bug- genhout de resterende wed strijden nu in een totaal ont spannen sfeer afwerken De ploeg van voorzitter A. Poppe heeft inderdaad niets meer te winnen of te verliezen en mag de eerste seizoen in 1* Lande lijke dus geslaagd noemen. Trainer Mare De Proft wil er echter voor zorgen dat de pas verworven reputatie geen deuk krijgt door een gebrek aan concentratie. Voor de wedstrijd van komende zater dag tegen leider Uilenspiegel wil hij inderdaad zijn spelers vanaf 14.30 u. ter beschikking hebben om samen te lunchen en daarna nog een lichte trai ning voor te schotelen. Vooral op mentaal vlak hoopt hij hier door een belangrijke bijdrage te leveren voor de wedstrijd die aanvangt om 19.45 u. Te gen Tongeren speelde Bug- genhout nochtans een bar slechte eerste helft. De thuis ploeg werd onmiddellijk op achterstand geplaatst en het duurde tot de 13* minuut voor aleer Buggenhout langs De SP. NEERPELT - AVANTI LEBBEKE: 23-13 >t- In de wedstrijd Buggenhout - Tongeren werd er vaak hardnekkig om de bal (ks) Er waren amper 3' gespeeld toen De Vlieger met een spier- letsel het terrein diende te ver laten. Meteen viel het taktisch plan van de Lebbekenaars, een kalme eerste 10' en dan trachten 2* fase te spelen, in duigen. Te meer daar Eddy De Smedt, gekwetst tijdens de reserven- wedstrijd, niet als speler voor kwam, was het spelen van een tweede fase niet meer moge lijk. Dit wil echter geenszins zeggen dat Lebbeke tegen het Neerpelt van zaterdag een kans op de overwinning maak te. De na de recente neder laag tegen Sasja erg gemoti veerde Limburgers speelden inderdaad een uitstekende wedstrijd en vooral verdedi gend bleek Neerpelt in staat de te zwakke tweede lijn van Avanti te domineren. Zonder De Vlieger bleek het voor Avanti dan ook onmogelijk de ze verdediging tot uitstappen te bewegen zodat de Avanti- aanval echt voor een onmoge lijke opdracht stond. Een erg goede Dirk Verhofstadt diri geerde zijn ploeg meesterlijk en via 3-1 na 9' werd het 7-1 vooraleer Comelis de 2* Avanti treffer lukte. Een eerder onzekere Mertens stond even daarna zijn plaats af aan Nincovic en ondanks Zivko knap aan de wedstrijd begon werd het via 9-2, 10-4 aan de rust. Ondanks de Avanti verdediging niet slecht speelde, slaagde Neerpelt erin steeds verder uit te lopen en via 14-6 werd het zelfs 20-7 9' voor het einde. De onmondige tweede lijn van de Lebbeke naars slaagde er maar niet in een opening te vinden in de bijzonder stevige Neerpelt ver dediging en aangezien ook Nincovic tijdens het laatste kwartier erg onzeker akteerde ondervond de thuisploeg nig tegenstand van de Lel ,n; kenaars. De vervanging keeper Paésen bracht toch enige opluchting Avanti dat langs de snelle guit en Schaers gedurendt laatste 8' plots zesmaal )e scoren. Al bij al een erg ma j wedstrijd van de Lebbt e, naars die er in aanval wt van terecht brachten, het r breken van een echte st< n arm vanuit de tweede lijn t perkt inderdaad de mogt heden van het LebbeeJ aanvalsspel. rd Jo Avanti Lebbeke: Mertens en Nincovic, Ver 3, De Batselier 2, A. Mi irti Schaers 1De Vlieger, Verl stadt 2, De Bruyn 2, Vem 2 sen 2, Comelis 1De Ridd rei Buggenhout moest het opnemen tegen Tongeren (ks) Maesschalk voor de eerste maal op voorsprong kwam (4- 3). Buggenhout bleef echter onder zijn mogelijkheden spe len zodat de bezoekers daar na steeds een doelpuntkje voor bleven tot 2' voor de rust (8-9). J. De Proft en J, Van Damme konden toch nog elk eenmaal scoren zodat bij de rust een weinig geïnspireerd Buggenhout toch leidde met 10-9 Trainer M. De Proft moet in de kleedkamer eventjes aan de boom hebben geschud want onmiddellijk na de rust tapte Buggenhout uit een heel ander vaatje. Langs Van Dam me, J. De Proft en Van Nuffel werd het onmiddellijk 13-9 en een nu op peil spelende thuis ploeg sloot de eerste 10' van de tweede helft af met een 15- 11 voorsprong. Daarna ver zwakte de wedstrijdconcentra tie opnieuw en de bezoekers naderden nog tot 15-13 en 20- 18 vooraleer Brouillard goed bij shot samen met de gebroeders De Proft de 22-19 eindcijfers vastlegde. AJAX LEBBEKE - GANSHOREN: 15-25 Scoorden: Bas 1, Van Dam me 3, De Maesschalck 1, J. De Proft 5, M. De Proft 3, Van Nuffel 5, Brouillard 4 Reserven: H.B.C. Buggenhout 17 Tongeren 15 Via een 9-6 ruststand werd een zwak Tongeren door een goed afwerkende P. Vermeir op afstand gehouden Scoorden: Bas 2, Vercammen 4, Vermeir 7, Waterschoot 1, Merckx 2, Vereecken 1 ROSIS AALST - MAASMECHELEN: 24-25 Rosis Aalst verloor vrij onver wacht van het weliswaar niet te onderschatten Maasmeche- len maar de onbeschikbaar- heid van Marc Bayens is inder daad een doorslaggevende faktor in dit treffen tussen twee gelijkwaardige ploegen. Rosis speelde nochtans lang geen slechte wedstrijd en vooral tij dens het wedstrijdbegin leek Aalst zich te manifesteren als de betere ploeg. Nadat P. Bo- mon en Distel voor 2-1 hadden gezorgd, zorgde Corthals voor 3-1 en na 11leidde Rosis nog steeds met 5-3. Niettemin ken de Aalst opvallend veel balver lies en hiervan maakten de bezoekers gebruik om na 24' eerder onverwacht aan de lei ding te komen (10-11). De pas op het terrein gekomen Verhaeven deed zijn jonge re putatie eer aan en scoorde onmiddellijk twee doelpunten zodat bij de rust de ploegen opnieuw gelijk stonden. Rust stand 13-13, Tijdens de twee de helft verliep de wedstrijd zo mogelijk nog evenwichtiger. Om beurten namen de ploe gen de leiding zonder dat er ooit sprake was van enige se rieuze kloof. Via 15-15 na 35' werd het derde kwartier afge sloten met 20-20 cijfers en met nog één minuut te spelen ston den de ploegen nog steeds gelijk (24-24). Van Herrewe- ghe zag toen een mooie treffer afgekeurd worden wegens het betreden van het doelgebied en uit de daaropvolgende aan val konden de bezoekers het beslissende doelpunt scoren. Rosis Aalst: Mertens en Coen, De Jaegher, Bomon 6, Lutz, Van Herreweghe 4, Cor thals 4, Distel 5, Verhaeven 3, Meert 2, De Man. EVA 1' Landelijke AALST SPORTIEF- KRAAINEM: 15-10 Aalst Sportief, met een bijzon der goede M. Bomon in het doel, speelde tegen Kraainem een goede wedstrijd. Het kwam nochtans allemaal moeilijk op gang want het duurde zo maar eventjes 12' vooraleer het eerste doelpunt gescoord werd door de blijk baar onverslijtbare M. Van Delsen. Kraainem trachtte nog enigs zins aan te klampen (3-1 langs Verleysen) maar bij een 4-2 score 4' voor de rust sloeg Sportief definitief toe zodat de eerste helft werd afgesloten met een 8-3 score Onmiddel lijk na de rust maakte Hutse- baut er 9-3 van en uiteraard kwam de Aalsterse zege niet meer in het gedrang. Via 12-5 langs Steenhaut werd het 15-6 9' voor het einde waarna Spor tief de teugels enigszins vierde waardoor de bezoekers nog tot een 15-10 eindstand kwamen. Aalst Sportlef: M. Bomon, Verleysen 5, Aelvoet, Verhof stadt 2, M. Van Delsen 4, Po- lyn, Hutsebaut 3, Steenhaut 1 Linthout. MEEUWEN E.V. AALST Na een reis van meer dan 2 uur naar het verre Bocholt startte Eendracht eerder onge concentreerd aan de wedstrijd zodat de thuisploeg met 3-0 leidde na 6'. Eendracht kon langs Wauters, C. Simal en Bascour orde op zaken zetten (3-3) en na 10' kwam Aalst op voorsprong langs Simal (4-3). Nog even bleef de thuisploeg aanklampen (4-4 na 17') maar daarna volgde een Eendracht- offensief dat met 4-8 cijfers afgesloten werd aan de rust. Tijdens de tweede helft speel de E.V. Aalst op normaal peil en meteen kwam de thuis ploeg er eigenlijk niet meer aan te pas. Eendracht stond nog amper een doelpunt toe in de tweede helft (5-15 na 19') en won met voor zichzelf spre kende 5-19 cijfers. Scoorden: Wauters 1, C. Si mal 8, Bascour 5, Devinne 3, Lievens 1Willems 1 EVA 2* Landelijke BRAHAND R.B. DENDERMONDE 2: 13-13 Na een zeer evenwichtige wedstrijd behaalde R.B. Den dermonde 2 een logisch gelijk spel te Brasschaat L. Her mans en C° begonnen vrij goed en via 0-1 en 2-3 werd het 3-4 na 20'. Toen kon de 2* Landelijke SPARTA AALST MECHELSE Sparta, steeds zonder de ge kwetste Fr. Bomon, kon welis waar rekenen op de wederop- tredende S. Bomon maar Me- chelse bleek vooral in verdedi ging een moeilijk in te nemen vesting voor de thuisploeg. De bezoekers leidden na 10' reeds met 1 -4 en via 3-7 werd de rust bereikt met een 5-9 score Ook Van Der Brempt ingekomen voor W. Van Del sen na een kwartier spel, kon de Mechelse aanvallen moei lijk stoppen. Na de rust op nieuw met Van Delsen in het doel, kon Sparta via 6-12 on der impuls van Mens, naderen tot 10-12 minder dan 10' voor het einde maar uiteindelijk slaagde Sparta er toch niet meer in de Maneblussers de zege te ontfutselen. Scoorden: Mens 7, Van Tem- sche 1, Corthals 1, Troch 2. BRABO DENDERBELLE SASJA 3: 15 23 Een abnormaal zwak Dender belle heeft tegen Sasja 3 de goede prestaties van de laat ste weken niet kunnen herha len. De ploeg uit de St. Maar- tensgemeente leed opvallend veel balverlies, werkte slecht af en ook verdedigend klopte het beslist niet. Na amper 5' werd Brabo inderdaad op ach terstand geplaatst en bij de rust telden de bezoekers reeds een 5-11 voorsprong. Na de rust kon Brabo enigs zins gelijke tred houden met de bezoekers maar ook tijdens deze 2* helft slaagden de be zoekers er in 2 doelpunten meer te scoren dan Brabo dat dus op geen enkel ogenblik Sasja 3 kon bedreigen. Brabo Denderbelle: Van Goethem, D. Uyttersprot 3, Verpoest 2, Bouteille 4, Thol- lenbeek, D. Van Goethem 5, Van Lembergen, De Bisschop, P. De Smedt, Heyvaert 1 ZANDVLIET 33 LOKEREN 12 Hekkensluiter Lokeren kwam op geen enkel ogenblik in de wedstrijd tegen een sterk Zandvliet. Vooral omdat P. Rombaut niet in zijn dagje ver keerde kwam Lokeren, tegen de gewoonte in, moeilijk tot scoren. Met een 16-7 rust stand was de wedstrijd duide lijk gespeeld. Lokeren kon in- Sparta Aalst (per) aeroaad slechts 10' gelijke tred houden en ook in de 2* helft slaagde Lokeren er niet in een vuist te maken. Toch een lichtpunt voor de Waaslan- ders- Y. Weyers verdiende vol gens trainer De Mol een pluim voor zijn moedige wedstrijd Lokeren: A. D'Hanis, J Cau- dron 5, P. Rombaut 2, Y. Weyers 4, Picard, Jacobs, Sonck 1. GENT-JOCHEWOA Ook tegen Ganshoren heeft Ajax Lebbeke geen punten op het aktief kunnen plaatsen maar deze keer zat het toch erg tegen voor de ploeg van trainer Multael. Inderdaad, als men in de loop van de week spelers als Van Geel (knie), Hendrickx (vingers) en D Huyck (achillespees) ziet weg vallen kan men alleen maar hopen op een mirakel tegen het sterke Ganshoren. Dit mi rakel is er niet gekomen al was het genoemde trio wel aanwe zig op de spelersbank maar de kwetsuren beletten hen uiter aard op een normale wijze aan het spel deel te nemen Ajax nam nochtans een bijzonder goede start en langs M. Huyck werd het onmiddellijk 2-D. De bezoekers werden gedurende 20' totaal overspeeld door Ajax maar de Lebbekenaars konden de geschapen kansen echter niet afronden zodat Ganshoren met een toch wel erg bleke Mulder, zonder veel kleerscheuren het Ajax meesterschap doorspartelde. M. Huyck, na zijn opvallend goed wedstrijdbegin met een rugzak bedacht, bleef noch tans op de bezoekende verde diging drukken maar via 4-2 het kon toen reeds gemakke lijk 7-2 geweest zijn slaagde Ganshoren erin na 17' op gelij ke hoogte te komen, totaal tegen het spelbeeld in. Na die eerste vlotte 20' kon Ajax wellicht ook enigszins ontmoe digd door de resem gemioste kansen het spelbeeld niet meer oriënteren en bij de rust leidde Ganshoren vrij onver wacht met 7-10. De eerste 10' van de tweede helft werden dan katastrofaal voor een to taal ontredderd Ajax. Er werd enorm veel balverlies geleden en een nu goed «draaiend- Ganshoren telde plots een 7- 17 voorsprong. Een trouwe Ajax supporter demonstreerde zijn teleurstelling door op dat ogenblik de zaal te verlaten en mogelijk vonden de Ajax spe lers hierdoor de kracht om ver der tegen het tij op te varen Doelman De Bruyn opereerde zelfs als veldspeler 5' voor het einde en ook de gekwetste Van Geel verscheen nog op het terrein en slaagde er zo waar nog in 3 doelpunten te scoren tijdens de laatste 5'. Voor Ajax Lebbeke is het wel licht te laat om de degradatie nog te ontlopen maar het jon ge en ontegensprekelijk over kwaliteiten beschikkende spe- lerspotentieel kan mogelijk nog voor een eervol afscheid aan 2* nationale zorgen door nu de stress toch moet verdwijnen de laatste wed strijden te bewijzen dat het een plaats in 's lands elite wel aankan Scoorden: P. Vermeiren 1, Van Medegael 2, M. Huyck 3, slechts een klein kwartier gelij ke tred houden met de thuis ploeg. De Vuyst, met een per soonlijke bewaker bedacht, trachtte nog wel het tij te doen keren maar via 4-5 na 12' werd het reeds 17-11 bij de rust. Ook tijdens de tweede helft wou het maar niet vlotten bij de bezoekers die in een rom melige wedstrijd niet alleen verschillende kansen de nek omwrong maar tevens in ver dediging flaterde. Voor de Aal- stenaars zou een overwinning nochtans van pas komen. Jochewoa Aalst: Coppens en Van Meert, Eckeman 6, Die- Jochewoa Aalst speelde Ie pendaele, Van De Vijver, Gent een vrij zwakke wed- MoenSi Agneessens 1, De strijd. Ondanks een hoopge- Gusseme, De Ketelbutter, De vend begin (1-3 - drie treiters vuyst 12, Quinteliera van De Vuyst) kon Jochewoa EVA Van Geel 3, Hendnckx ,2, De Doncker 1D. Huyck 3. Reserven: Ajax Lebbeke 20 Ganshoren 10 Nadat leider Ajax een 6-0 voorsprong had opgebouwd werd de rust bereikt met een 13-6 score. Ook tijdens de 2° helft toonde Ajax zich de bete re ploeg. Scoorden: M. De Decker 1, P. Vermeiren 5, Quidé 1D. Ver meiren 10, Meert 1, Keppens 1Bosteels 1 mon werd het eerst 8-5 vo< leer de 10-5 ruststand bereikt. Ook in de tweede I bleef Aalst zeer moedig i klampen en nadat Eendrj mentaal erg sterk de tot 12-9 na drie kwar werd het zelfs 13-12 10' v het einde. Angleur kon i vanaf de 7m lijn er 14-12 maken maar nog lieten de stenaars de armen niet zakl en langs D. Bayens bleef 16-14 2' voor het einde. T ner M. Wellekens af en toe thuisploeg echter het wed- strijdgebeuren oriënteren en bij de rust wees het scorebord 6-4 aan. Na de rust bleef Den dermonde op achtervolgen aangewezen. Via 8-7 na 40' werd het 9-9 na 45' en met nog 5' te spelen raakte Dender monde voor het eerst op voor sprong tijdens de 2* helft (11- 12) Brahand maakte er echter 13-12 van 2' voor het einde; tijdens de laatste minuut kon Ros Beiaard een logisch ge lijkspel afdwingen. Scoorden: Melis 4, Hermans 3, De Witte 2, Broothaerts 2, De Decker 1Van Der Jeught 1. EVA M. De Bruyn (Avanti) scoorde twee doelpunten te Neerpelt. (eva) ANGLEUR - E.V. AALST: 18-14 E.V. Aalst, zonder de voor één wedstrijd geschorste Van Der het terrein als verdedig |g« moest toen echter begeven Angleur won al bij al verdie nt' met 18-14 cijfers van een zonder moedig Eendracht. Borght, kon te Angleur ook tercjag wacht Eendracht geen beroep doen op J. nieuw een moeilijke opdra pp Steeman, wellicht out het (er gelegenheid van het I einde van het seizoen. Dat, zoek aan Herstal maar met bi deze handicap in acht geno- huidige wilskracht is alles i men, de zege ontglipte lijkt ons ge|jjk normaal. Eendracht speelde E y Aalst: niettemin weer een zeer dege- g van Malderen en Van F lijke wedstrijd zodat men te Aalst blijft geloven in een posi tief verloop van de strijd tegen de degradatie. In een gelijkop- gaand wedstrijdbegin kon Eendracht het eerste kwartier gelijke tred houden met de thuisploeg en via treffers van Bomon en De Bayens werd het eerste kwartier afgesloten met een 3-3 score. Angleur kon kort daarna heftig toe slaan zodat Aalst na 24' een 8- 3 achterstand telde. De Een- drachters gaven zich nochtans niet gewonnen en lanas Bo- telberghe, M. Wellekens, Bomon 8, D. Bayens 5, H. Cock, G. Van Malderen -•Cooreman, Vinck, Bayens. Reserven: Angleur E.V. Aalst De thuisploeg die bij de reeds met 10-5 leidde, t( zich te sterk voor de Ai naars. Scoorden: Cooreman Vinck 4. AALST: 29-22 ZATERDAG TE LEBBfcKt Zaterdagavond ontvangt Avanti Lebbeke om 20.15 i titelkandidaat Sasja. Ondanks Avanti helemaal nil meer In aanmerking komt voor de titel toch el wedstrijd die in de handbalwereld nog volop In belangstelling staat. Inderdaad, Sasja, twee weke geleden nog winnaar tegen Neerpelt, verloor zaterda zijn eerste kompetitiewedstrijd van Mechelen en hief door staan deze twee tenoren opnieuw gelijk. Lebbe ke zelf werd door een geprikkeld Neerpelt een onver wacht zware nederlaag toegediend en het ziet er nai uit dat zaterdag twee ploegen zullen strijden die In d kortst mogelijke tijd wat goed te maken hebben. 0 dit ogenblik Is het zeer twijfelachtig dat Avanti op d In Neerpelt gekwetste De Vlieger zal kunnen beroe) doen maar toch geloven wij In een bijzonder hardnek kige wedstrijd die Sasja wel eens de titel zou kunnf kosten. EVL inn«

De Voorpost | 1982 | | pagina 32