Geen kultureel centrum, wel toneelzaal te Dendermonde Twintigjarige hobbyklub Lokeren in feeststemming I Topdag In Aalsters Atheneum voltreffer Kultureel Centrum te Lokeren dit jaar toegankelijk? Nauwelijks belangstelling voor Liberale Volkspartij in Temse Zevende gezinsweek te Lokeren Verkeersmaatregelen Klompentochten 4 - 2.4.1982 - De Voorpost Dendermonde, meer dan 41.000 inwoners, krijgt dus geen kultureel centrum. Wel een teaterzaal al zal die ook beperkt zijn in haar middelen en mogelijkheden. Een kultureel centrum is niet haalbaar. Financieel zou dat niet te verantwoorden zijn en bovendien is het Ministerie van Nederlandse Kuituur lang niet meer zo gul als in het verleden. Ook al werden de plannen voor dat kultureel centrum herhaaldelijk herleid, men zal het in de toekomst zonder moeten stellen. Dat zei burgermeester Cool tijdens de jongste bijeenkomst van de gemeenteraad te Dendermonde. En daarmee gaf hg een antwoord op de vraag die door VU-raadslid Burghgrave werd gesteld. De vraag kwam te berde toen men de leningen dien de te stemmen. De PW zou zich hieromtrent ont houden en werd in die hou ding ook gevolgd door de andere oppositiepartijen, VU en SP. Herman Burgh grave had vernomen dat meer dan anderhalf mil joen frank ereloon aan de ontwerpen diende betaald. Dat vond hij veel te veel, vooral nu hij vernam dat er van een kultureel centrum geen sprake kon zijn. Bur gemeester Cool was dezelf de mening toegedaan, maar voegde eraan toe dat de stad hier geen schuld treft. «De plannen worden telkens gewijzigd en dat steeds op aanwijzing van iemand van Brussel die wat hij eerst voorstelt, later doet veranderen». Volks vertegenwoordiger De Bat- selicr (SP) kon die mening onderschrijven, maar stel de toch de vraag of men niet beter eerst een onder zoek zou instellen naar de behoeften. Een tweede keer werd een diskussie op gang gebracht toen de punten omtrent de openbare werken werden behandeld. Onder meer toen de bevloering van de sporthal van Oudegem werd gestemd. Toen wilde Burghgrave weten of men met de sporthal van Oude gem dezelfde weg opging als dit in Appels het geval was: «waar men op geen enkele zaterdagavond aan sport kan doen omdat er bals in worden gegeven». Dat vond de burgemeester lichtelijk overdreven. Volksvertegenwoordiger Verberckmoes (PW) had het over de restauratie van de Brusselsepoort. Die gaat enorm veel geld kos ten. De PW, zo zei hij, gaat alleen die uitgaven goedkeuren die werkelijk nodig zijn. Bovendien twij felde hij aan de noodzake lijkheid van de restauratie, maar schepen Verhelst ver telde dat de kommissie van landschappen en monu menten sterk aandringt op deze restauratie. Ook had de PW fraktieleider Ver berckmoes een vraag om trent de nieuwe fietspaden die zullen worden aange legd. In beton is goedko per, zo stelde hij het. Sche pen Verhelst reageerde met te zeggen dat dit pro blemen meebrengt wan neer moet worden gewerkt aan de leidingen die onder deze fietspaden komen te liggen. Ook omtrent de rio leringswerken aan de pro vinciale baan Mechelen- Dendermonde had volks vertegenwoordiger Ver berckmoes een aantal vra gen. Zoals: zijn di& wel nodig, heeft men wel nage gaan of de oude werkelijk aan vervanging toe zijn? Hierop zei schepen ver helst dat men inderdaad profiteert van het feit dat er aan de weg wordt gewerkt en dat men bovendien een aantal grachten zal dicht gooien en de afvalwaters van de huizen op deze rio leringen zal aansluiten. Het is de allerlaatste kans die zich voordoet en die moet men grijpen. Norbert De Batselier zei dat zijn partij, de SP, zich zou onthouden wat betrof het punt koliek- tor 1 B: aanleg van fiets- en voetpaden, aanvraag pro vinciale subsidie. Men be sloot dan de punten open bare werken afzonderlijk te zullen stemmen. Werden unaniem goedgekeurd: het ontwerp voor de bevloering De stedelijke gezinsraad van Lokeren heeft, inge volge het ontslag van haar voorzitter, de h. Van Roos- broeck, onder haar leden van de raad van beheer een nieuwe voorzitter verko zen, namelijk de heer Willy Van Rumst. De heer Van Rumst was in de beheer raad van de gezinsraad op genomen als afgevaardigde van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen, waarvan hij plaatselijk sekretaris is. Daar Volksvertegen woordiger Georges An- thuenis afstand deed van zijn mandaat als schepen, wordt hij binnen de be heerraad vervangen door de heer Julien De Lausnay, nieuwe schepen voor wel zijnszorg. De beheerraad hoopt met deze nieuwe mensen zijn werking verder te kun nen uitbouwen. In de onmiddellijke toe komst heeft de gezinsraad de realisatie van de 7de week van het gezin. Het programma ziet er uit als volgt: Woensdag 28.4.82 Om 14 uur en 16 uur: filmvertoning voor de jeugd (6 tot 12 jaar) «Janko en Mariska» in de boven zaal van het kultureel cen trum, Torenstraat 1. Om 14u30 gezellig sa menzijn voor de derde leef tijd in de Tavern Ameri- cain met een optreden van de Lachzaaiers. In de loop van de namid dag koffietafel voor de in woners van de rustoorden die zich niet kunnen ver plaatsen naar de Tavern Americain. Donderdag 29.4.82 Gespreksavond voor jongvolwassenen en vol wassenen met als gastspre ker Marcel Ploem van de dienst Téléonthaal van Gent, omtrent het tema «Anders leven in nieuwe tijden». van de sportschuur te Ou degem, het stadsaandeel fietspaden werken in min Kroonveldlaan; op de pun ten restauratie Brusselse- poort princiepsbeslissing en riolering Mechelsesteen- weg princiepsbeslissing en machtiging kollege tot aan stelling van een ontwerper onthield de PW zich, ter wijl de PW. VU en SP zich onthielden omtrent het punt koliektor 1 B. Dan werden op een drafje een aantal andere punten gestemd. Zo onder meer de verkoop uit de hand van grond te Grembergen aan de Belgische staat, verkoop uit de hand van grond in de Kapellestraat te Appels, de definitieve goedkeuring van het rooiplan B.W. 8 te Baasrode, de definitieve goedkeuring van het rooi plan B.W. 160 deel, 161 en VW 159 te Sint-Gillis, de herziening van de huurkon- trakten met de N.W.K.'s en het verhuren van perce len als natuurreservaat aan de vzw De Wielewaal. Ook de openverklaring van ambten en de vaststelling van de benoemingsvoor- waarden aan de stedelijke hogere nijverheidsschool en de muziekakademie, evenals de vakantverkla- ring van drie plaatsen als politie-agent en drie plaat sen bij de brandweer. Geen kernwapens In de lijn van de logica onthield de SP zich wan neer de koliektor 1 B op nieuw ter sprake kwam. Ook de andere oppositie partijen sloten zich hierbij aan. En wat de aansluiting bij de Interkommunale Vereniging voor Financie ring van de Nieuwbouw Blijdorp betrof, daarmee was iedereen het roerend eens. Volksvertegenwoor diger De Batselier ver klaarde trouwens ten zeer ste opgetogen omdat het schepenkollege dit verzoek van zijn kant zeer positief had benaderd. Ook de uit treding uit de Interkommu nale Lemberge werd una niem gestemd, wat ook het geval was voor de grens- korrekties. Kwam dan de vraag van volksvertegenwoordiger De Batselier om een motie goed te keuren waarin ge pleit werd om van Dender monde een kernvrije zone te maken. Deze motie werd reeds in andere gemeenten gestemd. Ze luidt als volgt: De Gemeenteraad van Dendermonde, in zitting bijeengekomen op donder dag 25 maart 1982, ver zoekt de Belgische regering in het licht van haar be zorgdheid over de gevaren van kernwapens, af te zien van de plaatsing en trans port van enig kernwapen van welke soort ook, bin nen de grenzen van onze gemeente. Bewust van de omvang van de vernietigen de kracht van moderne kernwapens, merken wij dat ons verzoek op zich van geringe betekenis zal zijn. Daarom roepen wij onze buurgemeenten in Vlaan deren en Europa op, soort gelijke besluiten te nemen in het belang van hun inwo ners, die zij vertegenwoor digen. Wij geloven dat het niet in het belang van onze bevolking is, dat ons grond gebied hetzij de lanceerba sis, hetzij het doelwit vormt van een nukleaire slach ting; wij geloven vast dat onze ondubbelzinnige ver klaring duidelijk het mee rderheidsverlangen van de mensen die wij vertegen woordigen weergeeft en de basis zou kunnen leggen voor de totstandkoming en de verdere ontwikking van een kernwapenvrije zone». Burgemeester Cool zei dat iedereen vrijuit over deze motie zijn mening zou mo gen kenbaar maken, maar het schepenkollege zelf zag geen enkel bezwaar tegen de goedkeuring ervan. Vanuit de PW kwam er verzet bij monde van volks vertegenwoordiger Ver berckmoes die onder meer aanhaalde dat er op Euro pees vlak een verweerpoli- tiek moet worden gevoerd tegen de raketten die op ons gericht zijn. Hij hoopte dat de aan de gang zijnde onderhandelingen positie! zouden verlopen en dat er een solidariteit moet groei en. Het is moeilijk een mo tie te aanvaarden wanneer men zich gesteld ziet voor het voorstel: de eigen wa pens afbouwen en de ande re laten waar ze zijn. Bo vendien heeft bet geen zin dat Dendermonde zich over een probleem van na tionaal belang buigt, aldus de volksvertegenwoordi ger. Bij de CVP, de VU en de SP kreeg de motie de goedkeuring, bij de PW stemden volksvertegen woordiger Verberckmoes en raadslid De Cock tegen, terwijl mevrouw Crombie zich onthield. Er was ook een onthouding van CVP raadslid De Smet. Om de raadszitting af te sluiten werd er nog gede batteerd over de doorsteek van Baasrode, die volgens Herman Burghgrave er komt omdat men het nega tief advies van de stad in Gent naast zich heeft ge legd. We moeten daar wat aan doen, aldus interpel- lant, die hiervoor een op roep deed tot alle partijen om een alternatief voorstel uit te werken. De voorman van de Libera le Volkspartij, Guy Cley- man (rdg) Vrijdagavond vond in Café Reinaert op de markt in Temse een informatiea vond plaats rond de Libera le Volkspartij, met de be doeling een plaatselijke af deling op te richten. Een knipoog naar de gemeen! raadsverkiezingen van oktober dus. Dat de belangstelli gin; voor deze links-liberallsti partij klein zou zijn, w ob gemakkelijk voorspelbai maar dat naast voorzitte stichter Guy Cleym ger slechts één geïnteresseei opdaagde «overtrof» verwachtingen. Het ziet dan ook niet naar uit dat Liberale Volkspartij Temse aan de gemeenioi raadsverkiezingen zal de nd nemen. gn< Agalev heeft inmiddi zijn startdatum in Tem c' bekendgemaakt: 16 apr Kontaktman is Jose j" Bunkens, Oscar Van Di m melaan 1. In onze bijdrage over Gemeentebelangen Temse (zie vorige weeDdl werd gesteld dat die nieu' ob' formatie centrum-links z zijn. Die interpretatie klo J£)| niet, zeggen de initiatief! mers. Ml! nde Op 11 september 1982 zou te Lokeren het kultureel centrum geopend worde Waarom we hier spreken in de voorwaardelijke wgze, zal de lezer aanstonds duidelj ntr worden. Door het bouwen van zo'n kultureel centrum worden aan de Lokei "J. verenigingen kansen geboden die men zich niet mag laten ontglippen. Alleen indien h ntI kultureel centrum uitgroeit tot een plaats waar alle sociaal-kulturele uitingen, ideeën s meningen kunnen met elkaar gekonfronteerd worden in een sfeer van openheid, en wa alle bevolkingsgroepen en -kategorieën zich kunnen thuis voelen, zal de investerii ds rendabel z(jn. De Lokerse kultuurraad aangeduid als ontwerpers heeft er dan ook goed gedaan om op zaterdag van een kultureel centrum. Op 21 april 1976 meldde de voormiddag alle belangstel- minister van Nederlandse lende Lokeraars uit te no digen een bezoek te bren gen aan de werken. Eerst was er een bijeenkomst voorzien in de Torenstraat, waar schepen Herman Magherman toch meer dan 150 mensen mocht verwel komen. De technische uit leg werd gegeven door architekt Jansen. Maar vooreerst een beetje ge schiedenis, of zouden we misschien niet beter spre ken over een lange lijdens weg? De eerste gesprekken rond een kultureel centrum kuituur de vaste belofte tot vergaderzalen, keuken dekorruimten, projektk:er bine, cafetaria en kleedk mers. Na die teoretisc uiteenzetting was er o< u subsidiëring van het kultu- gelegenheid tot vragen sh ei reel centrum. In juli '76 len, wat we daar niet gelukkig vonden. Die vi di gen kunnen veel beter t te werd de eerste faze van de ruwbouw toegewezen en in juni 1979 werd het dossier plaatse zelf gesteld en o< van de inrichting goedge- beantwoord worden. Ot keurd door de gemeente raad. Nu in de laatste ge meenteraadszitting werd de aanbesteding van het meu bilair goedgekeurd. Aan de hand van een vijftal plans bleek er wel uit dat vragenstellers gewoonli alleen maar interesse hejn ben voor wat hun eigcft klub aanbelangt. Kwart voor elf dan b zijn gevoerd in 1965-66! gebouwen, die nog altijd Dus 17 jaar geleden. In '66 gescheiden blijven door de verschafte de h. Jansen dan gon de rondgang in de jj PF de nodige uitleg. bouwen. En het is hier d In feite gaat het hier om we even terugkomen op twee totaal verschillende «voorwaardelijke» wijze machtigde de gemeente raad het schepenkollege tot dekenij van Sint-Lauren- tius. De biblioteek is on- aanduiding van een jury dergebracht in de vroegere voor een architektuurwed- strijd voor een stadhuis en een kultureel centrum. In '68 overhandigden de he- gemeentelijke meisjes school, waarvan men slechts de 19de eeuwse bui tengevel heeft bewaard. ren Buyst en Dubois, leden Het andere gebouw, de po- van een studiegroep, aan lyvalente zaal is volledig De Hobbyklub Lokeren richt op maandag 12 april (2de Paasdag) een grote nationale ruildag in. Dat gebeurt van 9 tot 17 uur in het Koninklijk Technisch Ateneum, Azalea laan te Lokeren. Te ruilen: postzegels, munten, zichtkaar- ten, sigarenbanden, stickers, bierviltjes, chromo's, pun ten enz. Vrije tafels voor ruilers. Verhuring tafels aan 100 fr. de lopende meter, op voorhand te betalen. Gelden storten op nr. 293-0532480-05 van Paul De Backer, Bergendriesstraat 53 te Lokeren. Alle inlichtingen en reservaties op hetzelfde adres (tel.: 091/48.21.51). De algemene inkom bedraagt 10 fr. Er was eens een postzegelklub Hoe eigenaardig het nu ook mag klinken: de Hob byklub is geboren uit een postzegelklub. Enkele postzegelliefhebbers, die toevallig elkaar kenden be sloten regelmatig eens sa men te komen. Bij die mannen van het eerste uur behoorden de heren Del- rée, Hendrickx, Rogiers, Elegeert en De Schrijver. Besloten werd een postze gelklub te stichten. In sep tember 1962 was het dan zover: «Postzegelklub Lo keren» was geboren. Voor zitters van het eerste uur waren Hendrickx en Ro giers. Het jaar nadien werd reeds een kleine tentoon stelling gehouden in de bo venzaal van de Vooruit. Twee jaar later op 8 en 9 mei een tentoonstelling «Twintig jaar vrede in Eu ropa» met een bijzondere verzameling zegels van de heer Van Wichelen uit Gent, en met medewerking van het bestuur der Poste rijen, die een speciale af stempeling gebruikten voor deze manifestatie. Door toetreding van leden, die buiten postzegels ook nog andere dingen verzamelden of in hun vrije tijd iets speciaals deden, werd be sloten de vereniging te ver ruimen. In 1967 kreeg de klub de naam «Hobbyklub Lokeren» en werd geves tigd in de zaal «Metro» op het Zand bij José Thien- pondt. Vrij spoedig had de klub talrijke verschillende verzamelobjekten: mun ten, postzegels, sigaren- banden, lucifersdoosjes, postkaarten, oude wapens, enz. Op 27, 28 en 29 juli en op 3, 4 en 5 augustus 1968 hadden wij een buitenge woon geslaagde tentoon stelling in de kunstgalerij De Vuyst, met medewer king van de Bank van Brus sel, die een merkwaardige .verzameling oude munten ter beschikking stelde. De heer Paul De Pauw was toen voorzitter en de heer Swaelens sekretaris. Ande re aktiviteiten volgden. Propaganda - tentoon stelling te Daknam in het Palinkhuis, uitgifte van een reeks sigarenbanden met reprodukties van verschil lende gebouwen van de stad Lokeren, voorverkoop van de zegel «Wereldkam pioenschap wegrenners 1969». Gezamenlijke uit stappen naar de Munt en Postzegelmuseum te Brus sel, naar bevriende klubs in binnen- en buitenland, alle maal uitingen van intens klubleven. Intussen was de klub lid geworden van de VW-kultuurgemeenschap en van Oos-Phila. Om een betere band te scheppen tussen leden en bestuur, werd besloten in april 1969 een maandblad uit te ge ven, dat van maand tot maand meer gestoffeerd werd en naast ruilberichten degelijkeartikels liet ver schijnen over postzegels, munten, enz. Het maand blad kende een stijgend sukses. Men kreeg leden uit Nederland en Luxem burg. Dit blad bezorgde ons de titel «Verdienste lijkste verzamelklub 1971», toegekend door de nationa le federatie van Neder landstalige verzamelklubs van België. Iedereen zal zich nog wel de grote bijval herinneren van de eerste hobbyshow in september 1970 in de stedelijke feest zaal. Het was trouwens een van de laatste aktiviteiten die in deze zaal plaatsvon den. Tweede Hobbyshow met 27 exposanten in de feestzaal Het Volk op 18 en 19 september 1971. De schoonste en ook de groot ste Hobbyshow was de der de onder het motto «In de wereld van de hobby's en vrijetijdsbesteding». Hij had plaats in het Centrum, met liefst vier volle zalen. Later was er ook medewer king van ORKA (diepzee duikers), De Lokerse Vo gelvrienden, en Para- en Zandstuiversklub. Hier zijn ook reeds jeugdaktivi- teiten, nl. een ballonwed- strijd. Winnaar werd Gil bert Olieux: zijn ballon be landde in Chatillon-sur-Bar in Frankrijk. In dit jaar hadden wij een belangrijke voordracht gegeven door de plaatselij ke kommandant van de rijkswacht, de h. Taelman en dat over oude munten. Tevens werd de jeugdklub geboren «De Jonge Verza melaar» met als monitor Paul De Backer. Vanaf de vierde Hobbyshow is men met de grote aktiviteiten naar het R.I.T.O. getrok ken. In dat jaar was men voor het eerst te gast op de parochiefeesten van de Heirbrug op 23 tot 25 juni. Het klublokaal was onder tussen al lang Het Handels huis op de Markt bij Tante Leen. Door verschillende leden die aan modelbouw deden, werd aan de hobbyklub een schrijven gericht om in de schoot van de klub een af deling te stichten van mo delbouwers. Met dit doel werd op 22 juni 1974 een eerste kontaktname ge legd. In 1975 waren de gro te blikvangers: 29-31 maart: postzegeltentoon- stelling in RITO met spe ciale afstempeling. En dan de zesde hobbyshow tij dens het laatste weekend van september. Verder ook het plannen van een specia le muntendag iedere vierde zaterdag van de maand, on der kommando van Emiel Van Vaerenbergh. Er werd ook voor het eerst meege daan aan de meifeesten in gericht door de K.A.B. en de B.V.B op Hoogland, Kopkapel. Op 11 juli deed de klub mee aan de feesten met een publicitaire stand in de tent op de markt. De jaarlijkse hobbyshow werd opgeluisterd door het Ho- bookse Hoornquintet on der leiding van de heer Pi- chal. In 1977 vierde de klub zijn 15-jarig bestaan met een amusementsrally met meer dan 80 deelnemers. Van nu af aan verschijnt de Hobbyshow op het feest programma van Ber- gendrieskermis en wordt de datum de laatste zondag van augustus. De Hobby klub pakte uit met de «Grote wedstrijd prijs Stad Lokeren voor Modelbou wers». De Hobbyklub mag dus wel zeggen dat hij in zijn 20-jarig bestaan aktief is geweest, en het heel zeker nog zal zijn in de toekomst. Alle aktiviteiten vermelden is een bijna onmogelijke zaak. Wij hebben ons hier beperkt tot het voornaam ste. Het huidig bestuur is samengesteld uit volgende leden: voorzitter Xavier Delrée, sekretaris Adi Wit- toeck, schatbewaarder Emiel Van Vaerenberg, re- dakteur van het blad Paul De Backer, materiaal Gis- lain Van Vaerenberg, inner van de lidgelden Gilbert De Coninck, en kommissa- rissen Maurice Olieux en Gustaaf Elegeert. Viering Op 4 april is de grote dag van de viering. Om 10u30 is er een grootse ontvangst op het stadhuis. En verder wordt er van 4 tot 12 april een kijk-, vraag- en zoek- wedstrijd ingericht waar aan een aantal prachtige prijzen verbonden zijn. De wedstrijd is te doen al wan delend, met de fiets of met de auto. Hij is volledig gra tis, en men kan slechts één maal winnen. Er is vaste medewerking vanwege het stedelijk museum en de v.z.w. Durme. De ant woorden moeten binnen zijn ten laatste op 12 april op het sekretariaat, Adi Wittoeck, Schoolstraat 35, Lokeren. De winnaars ver schijnen in dag- en week bladen en worden tevens verwittigd. De prijsafhaling gebeurt op de 4de zondag van april in het klublokaal De Beurs op de Markt, vanaf 10 uur. het stadsbestuur een «so- ciaal-kultureel onderzoek naar de behoeften, wensen en mogelijkheden betref fende de kulturele akko- modatie te Lokeren». In '69 worden de resultaten van de architektuurwed- strijd door de jury beoor deeld. De heren Jansen, nieuw gebouwd, in de ho vingen van de Zusters van Liefde, naast de dekenij. In de bibliotheek zijn onder meer kinder- en jeugdafde lingen, leeszalen, volwasse nenruimten, dokumenta- tiedienst, diskotheek en nog veel meer voorzien. De polyvalente zaal wordt Van Roy en Schilz (t) be- voor een groot gedeelte in haalden de eerste plaats. In genomen door de theater- november 1971 werden de heren Jansen en Van Roy ruimte. Maar er zijn nog veel andere gelegenheden: het begin van ons artikiaj. En dat heel speciaal voaa de bibliotheek. Twee ja ar geleden zijn we ook al ee op bezoek geweest en het eerste zicht schijnt nog niet zo heel veel vera Q derd te zijn. In de polyv lente zaal schijnt er me vooruitgang te zijn. Ma het ziet er toch naar uit di v wil men klaar komen teg 1 de vooropgezette datum, nog nacht en dag, en it man en macht zal moet gewerkt worden. Ma kom, laat ons niet te pe: mistisch zijn, en hopen wij vanaf september-okl ber van dit jaar over prachtig goed-uitgerust et tureel centrum in Loken zullen kunnen beschikket J.V. hc i rè Onder een vriendelijk lentezonnetje groeide de tweede Topdag in van de gehoorgrenzen bij het Aalsters Koninklijk Atheneum uit tot een evenement van mens e.d.m. belang. Studieprefekt Alois Van den Bossche mocht er met zijn Studenten en ouders were staf naast minister Mare Galle duizenden oud-studenten en ook in kontakt gebracht r I simpatisanten verwelkomen waarvan er zich heel wat te goed nieuwigheden in de bankt deden aan een middagmaal aan écht demokratische prijs. reld via een stand van de «V eniging van Banken». Bela D, Het werd een gonzende mie- specialisatie, wel als initiatie, wekkend alleszins, rennest van aktiviteiten aller- Demonstraties zag men verder Ondertussen kon men zich hande waarvan Aalst zich over wat heel wat mensen wer- goed doen aan allerlei lekk blijkbaar eens een idee wilde kelijk belang inboezemt als jn een bezochte vormen bvb. de alkoholtest, kleurstof- Een experiment dat uitwroet" In de basisschool stond onder fen en andere addititie en m tot een sukses dat veelbe !t het motto «een wereld om in te onze voeding, het tonen van de ven(j js VOor een derde editi 1 leven» het milieu centraal op een geldstuk aanwezige waarbij werd aangesloten met bakteriën, het meten van de D een diareportage over de radio-aktiviteit, het bepalen jg sneeuwklassen te Ramasau in- het Dachsteinmassief in Oos tenrijk. Op de speelplaats en in de turnzaal (een eigen sporthal is in voorbereiding) beoefende klein en groot sportaktiviteiten allerhande waarbij dan dc volksspelen van BLOSO met Naar aanleiding van de tiende van 13ul5 tot 16 u rijverbot in Nieuwkerkensc Klompentoch- de Kwakkelhoek-, Vlasbloe ten worden volgende tijdelijke Zoetwater- en Mccstcrstra verkeersmaatregelen ge- Op zondag 4 april is het van De literaire vorming kwam troffen. u tot 17 u30 verboden te rijd °f o.m. aan bod met een tentoon- Vrijdag 2 april is het vanaf 17 in de Zoetwaterstraat, Kw stelling over de anderhalve u30 tot 19 uur verboden te kelhoekstraat (gedeelte tuss 1c eeuw te Weimar overleden parkeren en te rijden in het Zoetwater- en Vlasblot I Duitse grootmeester Johann gedeelte van het Wallenhof dat straat), Vlasbloemstraat (t it Wolfgang von Goethe. Weten- evenwijdig loopt met de sen Kwakkelhoek- en Niei e, schappelijke vorming kwam Meesterstraat. Van 19 uur tot kerkenstr.), Nieuwkerk »j aan bod in labo's. Zo compu- 20 uur30 is het verboden te straat (tussen Vlasbloem- ters, aangekocht door de parkeren en te rijden in het Meesterstraat) en Meesl Vriendenkring, die worden ge- gedeelte van de Meesterstraat, straat (gedeelte, tussen Nieu 0 bruikt als optie bij de komple- tussen Wallenhof en de sport- kerkenstraat en ingang sp< mentaire aktiviteiten, niet als pleinen. Zaterdag 3 april is er pleinen) bol-, bal-, werp-, verplaatsing en gezelschapsspelen blikvan gers werden. >ol

De Voorpost | 1982 | | pagina 4