Waasmunster Wichelen Teledienst zoekt hulp bij nachtwaak Lokeren Sint-Niklaas De Voorpost - 30.4.1982 - 17 Sint-Niklaas. Biljartklub Krijt op Tijd vierde kampioenen Romain Coppens, René Kiekemans en Freddy Cogen in Grootse kinderdag Op zondag 2 mei organiseert de Kemzeekse Chiro een grandio ze, speelse kinderdag onder de naam «Speldeprik». Voor die gelegenheid zal de Kemzeekse dorpskom worden ingedeeld in vier tijdvakken: de tijd van de Oude Belgen, de middeleeuwen, het heden en de toekomst... Hierrond natuurlijk tal van spelletjes en attrakties. Het wordt ongetwijfeld een toffe namiddag, waar zowel de ouders als èlle kinderen iets kunnen beleven. Naast spelen zijn er ook o.m. een volkskroeg, barbecue, wafels, kampvuur enz... Op reis met de Volkstuinen De Stekense afdeling van «Het Werk voor de Volkstuinen» gaat op zaterdag 8 mei op jaarlijkse reis, met bestemming deze keer het kasteel en de tuinen van Beloeil. Vertrek om 7u30 aan lokaal Schuttershof in de Kerkstraat en de voornaamste stop plaatsen zijn Oudenaarde (bezoek aan stadhuis), Kluisberg (wandeling), Beloeil (bezoek kasteel en prachtige tuinen) en Doornik (bezoek stadscentrum). De bijdrage voor deze mooie reis, alles inbegrepen, bedraagt slechts 400 fr. Bovendien kan men voor 250 fr. een warm middagmaal bekomen op de Kluisberg. Inschrijven bij Alfons De Cock, Kerkstraat 69 te Stekene. Fietsen met Sneltrappers Na hun trainingsweekeinde in Duitsland nemen de Sneltrap pers deel aan de 200 km. lange Vlijtingen-Monchau-Vlijtingec Dit op zondag 2 mei. De week nadien organiseert de klub het «Nationaal Brevet» over 200 km. te Stekene. Dit brevet is namelijk een «must» wil men de «Zilveren Arend»-onderschei- ding veroveren. Zondag 16 mei is er een traditionele klub- uitstap van zo'n 70 75 km. Feesten in Hellestraat Dit weekeinde wordt het feesten in de Hellestraat. Vrijdag avond 30 april wordt het parochiaal centrum 't Helleken officieel opengesteld. Zaterdag 1 mei begint de Rerum Novarumviering, met vanaf 16 uur een feestnamiddag ingericht door het ouder- komité van de plaatselijke school in samenwerking met KWB. Eerst treden de schoolkinderen op de planken en daarna is het aan volksdansgroep «Reintje Vos» om voor animatie te zorgen. Nadien seriekaarting voor hanen (50 stuks plus 500 fr. gratis) in bieden en whisten. Zondag 2 mei om 10 uur worden alle KAV- en KWB-leden verwacht voor een plechtige Rerum Novarum- herdenkingsmis. Speelnamiddag Chiro Zondag 2 mei wordt de Kemzeekse dorpskern omgetoverd tot een «tele-tijdmachine», want dan organiseert de Chiro een grootse speelnamiddag onder de titel «Speldeprik». De dorps kom wordt ingedeeld in vier tijdvakken: tijd van de Oude Belgen, middeleeuwen, nu en toekomst. Zowat alle plaatselijke vereni gingen nemen deel aan deze speeldag, waar naast de kinderen trouwens ook de volwassenen terecht kunnen. Voor hen is er namelijk een volkskroeg mét oude volksspelen, barbecue met kip en speenvarken aan 't spit, zelf soep brouwen, brood bakken, wafels en pannekoeken snoepen. Voor de kinderen zijn er ontelbare spelen: tekenen, Romeinse wagens bouwen, zandkastelen en kampen ineensteken, paard- en kartochtjes, robotten scheppen, film, griezelkasteel, knutselen, droomste- den konstrueren... Vroegtijdig kanker opsporen In samenwerking met het Stekense gemeentebestuur organi seert het Centrum voor Studie en Behandeling van Gezwelziek- ten aan de universiteit van Gent binnenkort een onderzoek om vroegtijdig kanker op te sporen. Alle vrouwen vanaf 25 jaar worden uitgenodigd mee te werken aan dit onderzoek. De dames kunnen zich aanbieden in de gemeentelijke sporthal (waar een tijdelijke onderzoeksplaats is gemaakt) waar ze gratis worden onderzocht door specialisten op een nader te bspalen dag tussen 24 en 28 mei '82. De dames die het verkiezen kunnen zich ook aanbieden bij «hun» huisarts in de periode van 24 mei tot 21 juni 1982. Op 4 mei is er een informatie-avond in het Gildenhuis, Dorpsstraat te Stekene, vanaf 20 uur. 1 meiviering In het kader van de gemeenschappelijke aktie neemt de Culturele Centrale Waasmunster deel aan de organisatie van het 1 meifeest. Programma: Vrijdag 30 april om 19u30: grote meiavondschieting en kaarting. Zaterdag 1 mei om 10u30:1 meireceptie waarop alle leden van de gemeenschappelijke aktie zijn uitgenodigd; om 14u30 kin dernamiddag met 30 fr toegangsprijs; om 20 u showavond met Charel Janssens en Co Flower, De Wisto<s, Lydia, Etïenne Crucianelli, de Sjeekers. Toegangsprijs 80 F, voor houders van de Plus 3-pas en gepensioneerde leden 40 F. Deze 1 mei-aktiviteiten worden gehouden in het gemeentelijk sport- en kultuurrop»-,^ jn ,-je Nijverheidslaan. Mei-kermis te Wichelen Zaterdag 1 mei is er om 19 uur muzikale wandeling door de muziekmaatschappij «Kunst Veredelt» uit Wichelen. Zondag 2 mei te 14u30 op het plein in de Sche'debrugstraat is er een «Spel zonder Grenzen» door Katolieke Jeugdbeweging Sint- Gertrudis. Om 18 uur een muzikale wandeling door de muziek maatschappij uit Scheüsbelle «Eendracht maakt Macht». Maandag 3 msi Grote veemarkt en veepnjskamp, inschrijving op het gemeentehuis van 9u30 tot 10 uur. Dit voor paarden, koaien, kalveren en vaarzen, biggen en kleinvee. Te 12 utr prijsdeilng op het gemeentehuis. Zaterdag 8 mei grote wielerwedstrijd voor liefhebbers BWB ingericht door de supportersklub van Eric De Wilde met inschrijving in het lokaal café Capri, waar ook de aankomst is voorzien. Op 12 en 3 mei zijn er opendeurdagen in een tent geplaatst op het gemeentelijk domein Dorp 16 te Wichelen, ingericht door 19 Wichelse handelaars. Op zaterdag 1 mei is er feestelijke opening en blijft de beurs open tot 22 uur. Zondag en maandag open van 10 tot 22 uur. Eveneens op 12 en 3 mei is er in het Oude Gemeentehuis een tentoonstelling «Sint-Sebastiaansgilden in Oost-Vlaande- ren», tér gelegenheid van het 300-jarig bestaan van Sint- Sebastiaan Wichelen. Op het gemeentelijk domein, Dorp 16, is er een presentatie, van «Kreatief Vrijetijdsbeleven» door kunstenaars van ter plaatse, ingericht door de socialistische vrouwenbeweging ter gelegenheid van 60 jaar SP in de gemeente. Deze tentoonstel ling is open op 1 en 2 mei van 14 tot 22 uur en op 3 mei van 10 tot 22 uur. Volksbal bij Volksdansgroep Kludde Op zaterdag 1 mei organiseert de Wichelse volksdansgroep Kludde een volksbal in de feestzaal van het oud gemeentehuis. De organisatie heeft plaats naar aanleiding van het kermisge- beuren aldaar en staat ook reeds in het teken van de viering rond «Oud Gemeentehuis Wichelen 1682-1982». De ganse avond wordt opgeluisterd door het gekende Bra bantse Volksorkest welke mei de volledige bezetting (9 uitvoer ders) zal ter plaatse zijn. Daar Teledienst regelmatig vragen krijgt naar hulp voor nachtwaak bij ernstig zieken, doen wij een dringende oproep tot bereldwilligen die zich hiervoor willen in zetten. Meer inlichtingen via TELEDIENST (waar mensen met vragen en moeilijkheden terecht kunnen Vrijwilligers- hulp). Vlasmarkt 29. 9330 Dendermonde - Tel. 052/ jp- Rullverkavelingsbal Studiereis naar Breda De Kulturele Centrale VIV's en de ABW-Vrouwenkommissie organizeren op 15 mei een studiereis naar Breda. Samen met de vakbondsvrouwen van Zeeland en Brabant zal er van gedachten gewisseld worden over «de vrouw en de werkgele genheid». Vertrek te 8.30 u. vóór het stadhuis te Sint-Niklaas. Men kan telefonisch inschrijven op het nummer 031/76.35.14. Aperitiefkoncert Op zondag 16 mei wordt te 11 uur een aperitiefkoncert gegeven in het auditorium van de stedelijke muziekakademie langs de Hofstraat nr. 35. Infoavond voor soldaten Op vrijdag 30 april te 19 uur organizeert de Vereniging voor Vlaamse Dienstplichtige Militairen in J.H. Het Centrum, aan de Grote Markt, een infoavond voor dienstplichtigen voor de lichting mei. Tijdens deze avond zullen praktische tips, nuttige wenken en informatie gegeven worden betreffende de verschil lende garnizoen in België en Duitsland. Bedevaart Op zaterdag 1 mei organizeert de KAV van Sint-Jozefparochie een bedevaart naar Bachte-Maria-Laarne. Vertrek aan «Ons Huis» te 13.30 u. De prijs bedraagt 180 fr. per persoon (tot 12 j.) betalen slechts 120 fr. De Lokerse toneelvereniging «Lust naar Kunst» bracht als derde produktie «De Vrek» van Molière in regie van Luc tongres van de Vlaamse Volksbeweging Philips (md) Op zondag 2 mei wordt te 10 uur in de stadsschouwburg het kongres van de Vlaamse Volksbeweging gehouden. De Vlasbloem voert eenakters op Op zaterdag 1 mei te 15 uur en op zondag 2 mei te 20 uur worden in de Katolieke Kring, Ten Bos te Nieuwkerken, diverse eenakters opgevoerd door de taalgroep «De Vlasbloem» Internationaal koorkoncert Op donderdag 6 mei te 20 uur heeft in de stadschouwburg een internationaal koorkoncert plaats met het knapenkoor Plovdiv uit Bulganje en het Knapenkoor In Dulci Jubilo van Sint-Niklaas. Kaarten zijn te bekomen in het Kollege en bij de leden van In Dulci Jubilo. Lokatie in de stadsschouwburg, op werkdagen van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Fototentoonstelling Van 7 mei tot en met 24 mei organizeert de Stedelijke Akademie voor Schone Kunsten in de Bank Brussel Lambert aan het O.- L.-Vrouwplein een fototentoonstelling onder het motto «Kunste naars uit het Waarland». Deze tentoonstelling onder het motto «Kunstenaars uit het Waasland». Deze tentoonstelling is toe gankelijk op werkdagen van 9 tot 12.30 u. en van 14 tot 16 u. (behalve 's zaterdags) en 's zondags van 10 tot 12.30 u. «Pelgrims to Jerusalem» Gedurende de maand mei zullen een aantal gelovigen, die zichzelf «Pelgrims to Jerusalem» noemen, in Sint-Niklaas verblijven. Deze groep vertrok 5 jaar geleden uit Denemarken en is op weg naar het Heilig Land. In verscheidene Europese steden gaven zij reeds de boodschap van het evangelie door. In Sint-Niklaas zal hun tentenkamp opgeslagen worden op het Sint-Jansplein. Elke avond (behalve op zon- en maandag) zullen daar om 19.30 u. samenkomsten plaatsvinden, ledereen is er welkom en de toegang is gratis. Voor meer inlichtingen kan men terecht bij de v.z.w. «Het Levende Woord», Spoorweglaan 3. Hobbytentoonstelling KWB De KWB van de Heilig Hartparochie organizeert op 30 april, 1 en 2 mei in zaal «Familia» aan de Truweestraat nr. 146 haar Darde Hobbytentoonstelling. Deze tentoonstelling, waar men allerlei pareltjes van geduld en huisvlijt kan komen bewonderen, is op deze drie dagen toegankelijk van 10 tot 21 uur. Zaterdag 1 mei Om 9.30 uur: samenkomst in Café Far West, Dorp, voor deelname aan de optocht te Lokeren. I Een mei feesten te Lokeren I Vrijdag 30 april J om 20 uur meiavond met optreden van 1* Het Gust Breyne Koor. 2* Jaak Vissenaken met «Waarvoor werkt gij? De verovering van het bezit door de arbeiders», van Frederik Van Eeden, 3* Big Bamboo Party Time Calypso Band. De 1 mei-rede wordt gehouden door volksvertegenwoorrijgsr Freddy Willockx. Dit alles gaat door in de feesttent binnenplein van het Volkshuis. De toegang bedraagt 1QG tr. Zaterdag 1 mei om 10 'jor grote 1 mei-betoging. Van 12 tot 15 uur: Barbecue in de feesttent binnenplein Volkshuis. Om 15 uur: Kaarting en teerlingworp in het Volkshuis. Om 15 uur: Kinderanimatie met Roland Partner (goochelaar) in de feesttent van het Volkshuis. Toegang gratis. Om 20 uur: Optreden van Glitter Galvanaise Rok en Rol Band, en Boxer. In de feesttent van het Volkshuis. Toegang 100 fr. Zondag 2 mei Van 17 tot 22 uur: «5 uur voor Latijns Amerika» Politiek kaffee met medewerking van alle komités die werken rond Latijns Amerika. Vrijdag, zaterdag en zondag is er een doorlopende tentoonstelling rond dit thema. Op zondag kan er gepraat worden met Jef Sleeckx (SP volksvertegenwoordiger), Karei Eilen (Pax Christi), Eric De Clercq (El Salvadorkomitee), Katlijn De Clercq (Anti-interventie-komitee). Moderator is Dirk Van de Ze] Sype. Er is een optreden van uö Poëziewerkgroep en van Canto-Libri uit Chili. 1 1 mei viering op Oudenbos Nieuwpoort en Zeveneken Vrijdag 30 april: Om 15 uur: Feest voor de derde leeftijd, met di kaarten en dobbelen. 700 fr gratis, inleg 20 fr. voor bijgevoegde ikl prijzen. 4 Om 18 uur: Paardenworstensouper: 120 fr. om 9\ yUr: Gezellig samenzijn iri net Lokaal Volkshuis, Dron- W genstraat. let Bloemenaktie De gemeente Sint-Gillis stelt gratis bloemengrond ter beschik king en zal die op zaterdag 1 mei van 10 tot 15 u. aan het oude station (einde Stationsstraat) bedelen. De grond zal verpakt zijn. >n: Er wordt wel een kleine symbolische bijdrage gevraagd, opdat Ie. de onkosten gedekt kunnen worden. Sint-Gillis moet een fleurig tintje krijgen en de inwoners die zich de moeite getroosten om hun tuintje aantrekkelijk te versieren, maken misschien aan spraak op een prijs. In juli doet een jury haar ronde om de C- originaliteit, verzorging, variatie enz. te - beoordelen. Meer informatie via telefoonnummers 70.53.98 en 70.59.09. Feest van de arbeid De Kulturele Centrale van Meerdonk organizeert n.a.v. 1 mei in zaal Astoria, Margrietstraat 56, enkele manifestaties. Vandaag vrijdag om 15 u. tritsing en om 19 u. feestzaal en toespraak door AnHró TaHmmn 7ntorHan 1 mpj nm 1Q II hal De achtste talentenjacht vati Oka Schellebelle zag «De Rosse Aardbei» als winnaars. Deze Lokerse groep bestaat uit zes eindejaarsstudenten: Els De Groot, Lieve Vervaet, Lieve Van Lancker, Nooi Struyck, Bruno Van Winckel en Bert Broeckaert (jj) Urbanus van Anus Vrijdag 30 april treedt Urbanus van Anus ofte Urbain Servranckx te 20 uur een laatste maal op in de stadsschouwburg. Voor wis deze onverbeterlijke lolbroek in eigen slao aan het werk wil zien wordt het dus de hoogste tijd. Vlaamsnationaie cantus Op zaterdag 1 mei a.s. wordt te 20 uur in zaal «'t en zal» te Nieuwkerken de tweede Vlaamsnationaie vriend georganizeerd door de studentenklub «De Keikop». Om het geheel zo attraktief te maken werden Jef Eibers van Brussel, het combo «De Ortolaan» en de studentenfanfare KVHV-Leuven Uitgenodigd. Cameraklub Waasland Nog tot 2 mei houdt de Cameraklub Waasland haar jaarlijkse groepstentoonstelling in kasteel Walburg in het stadspark. Lentereis voor gepensioneerden Op dinsdag 4 mei richt de Kristelijke Bond van Gepensioneer den van Puivelde een prachtige lentereis van één dag in. Er wordt een bezoek gebracht aan Banneux, Monschau, Aachen en Maastricht. Vertrek te 7.30 u. aan Puivelde-kerk. Terug rond 21.30 u. Voor leden bedraagt de prijs 250 fr. en voor niet-leden 270 fr. Inschrijven bij de bestuursleden van de bond. In Sint-Niklaas organizeerde Jin de «dag van de immi granten». (Iv) Zaterdag 1 mei om 9.30 uur: Samenkomst in het Volkshuis Drongenstraat voor deelneming aan de 1 mei-stoet te Lokeren (vervoer op aan vraag) Daarbij verder deelneming aan alle opgesomde aktivitei- Sint-Niklaas. De traditionele Beloken Pasenviering bij de Broederschool kreeg een feestelijk tintje. De oudleerlingen- ien te Lokeren. hnnst hoctnnt t bond bestaat immers 75 jaar. (Iv) Zondag 2 mei Om 15 uur 1 mei-schieting, 1000 fr. gratis, eveneens in het Volkshuis van de Drongenstraat. 1 meiviering te Eksaarde Voor de vierde maal organizeert het Aktiekomitee tegen de gedwongen ruilverkaveling zijn bal. Het vindt plaats op zaterdag 1 mei om 20.30 u. in de zaal Saleghem, Margrietstraat in Meerdonk. De muziek wordt verzorgd door The Musicmakers. Kaarten kosten honderd trank. Driekoning,nslraal (iv,) Vrij Middenstandsverbond van Lokeren organiseerde het derde autosalon. Voorzitter Marc Maes verwelkomde de Ijzi genodigden en volksvertegenwoordiger Anthuenis zorgde voor de officiële opening (md) Gezinswandeling! Op zondag 9 mei richt Wandelklub Waasland een gezinswande ling in naar Sinaai. Vertrek aan het Gildenhuis te Sint-Niklaas om 13.30 u. De wandeling vangt om 14 uur aan op de Dries te Sinaai. Bijdrage: 10 fr. per persoon en 30 fr. voor het hele gezin.

De Voorpost | 1982 | | pagina 17