Walivo ivo's grandioze ükampioenenviering handig '82 Miss Briei Lokerse beenhouwers met vijfde barbecue Affiche en Folderwedstrijd Lokerse Feesten 1982 Vijfde Miss Spoele verkiezing te Lokeren Ehoolfeest H. Kruis Perioden met zon RVA-voorlichting schoolverlatende jeugd Bij alle dagbladverkopers De Voorpost - 18.6.1982 - 35 TdOCfcs— .verc ;chilk De apoteose van Walivo's kampioenschappen 1981-82 is zoals In het verleden weer een matHstelIjke happening geworden. Een kampioenenviering In de stadszalen te Sint-Niklaas, reeds vrij vroeg van een opgetogen en entoeslastlsche sfeer kon genoten worden. verwonderll|k trouwens met een duizendtal aanwezigen welke nogal vlug deelden in euforie der kamploenenploegen. Kampioenenploegen die vooral In de kampagne der Tc»lr-play blezonder talrijk waren. nt d< 'Ote i de Walivo's kampioenschappen 1981-1982 5 Da Kampioenenploegen do4fterda9. I op. r' Eerste afdeling: FC 1000 Appels (Sinaai) Tweede afdeling: VK Siera (Hamme) Derde afdeling reeks A: SK Hubo (Hamme) Derde afdeling reeks B: FC Inter-service (Sint-Niklaas). alio FC Interservice werd ook algemeen kampioen der derde aJJ afdeling. n a Zonda9 "p Eerste afdeling: FC De Cock (Sint-Niklaas) Tweede afdeling: FC Sanicentral (Sint-Niklaas) waa' Dames Reeks A: FC Zillebeek Girls (Beveren) an It Reeks B: Hardy Dames (Waasmunster) SV Hardy Dames werden algemeen kampioen. Walivobeker: SV Hardy Dames (Waasmunster) 1 Trofee Thys (meeste wedstrijden zonder nederlaag, ge- htiri schonken door Gilbert Thys, Walivo's algemeen voorzit- I J ter): FC 1000 Appels (zaterdag) at j Trofee Fair-Play (geschonken door Sport Toone uit Sint- Niklaas): zaterdag Club 69 (Hamme), zondag Sportklub Post (Sint-Niklaas) Trofee Veronique, geschonken door het gelijknamige ijssalon op de Markt te Sint-Niklaas: FC Anker Girls (Sint-Niklaas), FC De Loezers (De Klinge), FC Zillebeek Girls (Beveren). FC Goalgetters (Beervelde), FC Bonte Girls (Lokeren). Fair-playbeker per reeks (aangeduid door de scheids rechters): zaterdag eerste afdeling: FC Bondgalm (Hamme) Tweede afdeling: RMS Beveren Derde afdeling reeks A: FC Familia (Sint-Niklaas) Derde afdeling reeks B: FC Bristol (Sint-Niklaas) Zondag Eerste afdeling: VK Volksunie (Nieuwkerken) Tweede afdeling: PW Hemelaer (Temse) Trofee Plezantshop (geschonken door de Sint-Niklase nieuwkuis met dezelfde naam(: FC Wazoo Girls, Sint-Niklaas: SV Hardy Dames (Waas munster); FC Verhuizingen Meys (Achterbroek) Trofeeën Het Nieuwsblad - Sportwereld: 1FC Drie Linden (Belsele) 2. FC Cup (Hamme) 3. SK Hubo (Hamme) 4. FC De Cock (Sint-Niklaas) 5. VK Siera (Hamme) 6. FC 1000 Appels (Sinaai) 7. FC Prado (Hamme) 8. FC Inter Service (Sint-Niklaas) Dames: 1SV Hardy Dames (Waasmunster) 2. FC Zillebeek Girls (Beveren) Trofee De Voorpost: Willy Roosenboom, scheidsrechter van het jaar Roger Van Laere Allen waren trouwens ook sterk vertegenwoordigd en dit feit werd vooral opmerkelijk bij de damesploegen. Opmerke lijk waren tevens de attributen der kampioenenploegen al hoewel die minder talrijk wa ren dan bij de vorige uitgave. Alleen de bolhoeden van FC De Cock, de kleurrijke petjes van VK Siera en de frisse sjerpen van FC 1000 Appels, dwarrelden er over de dans vloer. Geestdriftig zelfs onder de klanken van het orkest van Joe Harris. Een radio- en TV- vedette die het klappen van de zweep kent en bij zijn optre dens aldaar veel bijval genoot. Dat uitstekend orkest tevens ook en Johnny De Raet (trom pet), Michel Verhaegen (sax), Lucien Cathelyn (slagwerk), Jimmy Van Dorpen (bas), Wal ter Lavent (gitaar) en Guido Torfs (klavieren), hebben Wa livo's kampioenenviering be slist naar een klimax toege speeld. Samen met Freddy en Danny Engelen en Wilfried Torfs of de mannen achter de schermen en dan was er nog Chrissy, de zangeres. Een lief tallige verschijning trouwens en deze Limburgse, werd als Christa De Graef geboren. Sinds april 23 jaar geleden en het muzikale zat blijkbaar een beetje in de familie. Onze ei gen Maurice Dean, tevens ook en het trio Sonny Boys, werd bij De Graef's ook al een fami liale aangelegenheid. Christa had het dan ook nogal vroeg te pakken en op 12-jarige leeftijd werd aan de drumstellen be gonnen. Zomaar spontaan ei genlijk en enkele streekgroe- pen werden daarbij aange speeld. Het zangtalent van Christa Do Graef bleek ook al niet onaardig te klinken en daarvan werd een bandje op genomen. Toevallig kwam dit in de handen van Joe Harris die, ook toevallig, naar een meisje zocht om zijn team ver der aan te vullen. Voor Christa De Graef werd dat meteen de grote kans en het klikte van in het begin met Joe Harris, weet deze thans nog. Met Joe Har- A Kwaliteit troef! ogii In het totaal waren er «maar» zes inzendingen voor de affiche- en folderwed strijd voor de Lokerse feesten 1982, welke plaatshebben van 31 juli tot 8 augustus op de Oude Vismijn. Maar de kwaliteit lag duidelijk heel wat hoger dan de vorige jaren. De jury, bestaande uit leden van het komité, had het dan ook niet makkelijk om een keuze te maken. Na ernstige beraadslaging werd de affiche van Wim Keppens uit Lokeren bekroond met de eerste prijs, zijnde 6.000 fr. en verspreiding van de affiche op 1000 exemplaren. De kleurrijke affiche in stripvorm geeft een zicht op het pleintje van de Oude Vismijn, gezien van achteraan het podium. De tweede prijs, zijnde 1000 fr., ging naar Marianne Matthys, uit de Leedamdreef te Lokeren. De derde prijs was voor Martine Colman, eveneens uit Lokeren. De vierde prijs voor de affichewedstrijd was voor Lieve De Smedt uit Sinaai. Het ontwerp voor de folder ging dit jaar naar Willy Linthout uit Lokeren, ti u| die eveneens in stripvorm het feestgebeuren op de Oude Vismijn weeigeeft. M J.V.L. ris en zijn orkest zingt Chrissy nu al een drietal jaren. In die periode werd ook al een singel van die pittige Chrissy opge nomen dat evenwel geen hoge toppen scheerde. Daar schijnt nu verandering in te komen en naar hetgene Chrissy op Wali vo's kampioenenvienng ten beste gaf, klinkt dat niet eens verwonderlijk. Het optreden van deze Limburgse zangeres werd daar in de Sint-Niklase stadsfeestzalen biezonder ge waardeerd en voor Walivo werd het de aanloop naar een grootse trofeeënuitreiking Toen wees de klok al aardig naar middernacht en als aan wezige stadsmagistraten wer den Freddy Willockx, René De Winne, Vincent Foubert en Gerard Bontinck aangekon digd. Deze laatste als voorzit ter van de stedelijke sportraad en door familiale omstandig heden, werd burgemeester Paul De Vidts er verontschul digd. Door Walivo's algemeen voorzitter Gilbert Thys, werd dan de langverwachte apoteo- se aangesneden. Het werd een ononderbroken sliert van klubafgevaardigden en door de eerder vernoemde heren werden de gewonnen trofeeën en plaketten in de juiste han den gestopt. Allemaal met het nodige applaus dat nog werd opgedreven als de werkelijke kampioenen aan de beurt kwamen. Bloemen waren er ook voor de scheidsrechters en met vijf dienstjaren werden Clement De Clercq, Leo De Puysseleyr en Dirk Vermeiren speciaal gehuldigd. Ook René Plaquet die bij Walivo reeds tien jaar aktief is werd apart in de kijker gesteld en dan was er nog Willy Roosenboom, of de scheidsrechter van 't jaar. De ze kreeg meteen ook die prachtige trofee van De Voor post aangereikt en uit naam van Annie, Georges en Achiel, het trio uit de kantine van de Nieuwkerkse sportvelden, werd door eerstgenoemde aan Willy Roosenboom ook een bloemstuk aangeboden. On verwachte momenten die de ambiance in de Sint-Niklase stadsfeestzalen telkens deden stijgen en op hetzelfde niveau werd nadien met het uitste kend orkest van Joe Harris en die charmante Chrissy nog meerdere uurtjes doorge- Het Beenhouwerssyndikaat van Lokeren en omliggende richt zijn 5de reuzebarbecue in. De opbrengst ervan gaat naar «De Sperwer», dagcentrum voor niet-werkende gehandicapten en naar «Feniks», sportklub voor anders- validen. Met medewerking van het stadsbestuur heeft de barbecue plaats op zondag 4 juli 1982, vanaf 12u30 in het kasteel «Verloren Bos», Nijverheidsstraat te Lokeren. Hier volgt nu het groot lustrum-programma. Door uw slager wordt u, vanaf 12u30, een demokra- tisch middagmaal aangebo den met de volgende keu ze: als voorgerecht een as sortiment van kaas en viskroketten (70 fr.), zi- geunerspiezen, varkensrib of kippebil of barbecue- worsten (125 fr.) of een lendestuk (275 fr.), nage recht, koffie en gebak (60 fr.). Bij iedere keus van al dat lekkers zijn de passen de sauzen, brQod en groen ten inbegrepen. Vanaf 16 uur worden meerdere houtskoolvuren aangestoken om de grote massa trouwe bezoekers eveneens te kunnen laten genieten van al wat hun slager op de meest vakkun dige wijze voor hen be reidt. Een zeer passende wijn bij dit alles zal ter plaatse naar aloud gebruik gebotteld worden. Bij gezellige muziek en doorlopende sfeervolle at- trakties, zult u eens te meer met uw gezin of vrienden ten volle kunnen komen genieten van een aangena me zondag in de unieke prachtige hovingen van het kasteel Verloren Bos. Bij overvloedige zon is er lom mer onder de prachtige bo men en in een reuzetent, die eveneens dienst kan doe bij een ongewenste re genbui, zodat alles verder kan doorgaan. Voor uw slager en de mindervaliden zal het een eer en genoegen zijn U op 4 juli 1982 te mogen ver welkomen. Uw aanwezig heid zal niet alleen bijdra gen tot het wellukken van deze lustrumviering, maar tevens steunt gij het liefda dig doel van de slagers van Lokeren en omliggende. Zij danken U allen zeer oprecht bij voorbaat. J.V.L. VOETBAL Voetballer Wilfries Tilburg van Red Star Opdorp trad in het huwelijk met Ria Vermeulen, dochter van de bekende Richard Vermeulen uit Lebbeke (c) Vanwege het feestkomitee Spoelekenskermis te Lokeren ontvingen we enkele inlichtin gen betreffende de vijrde ver kiezing van Miss Spoele. De kandidaten kunnen van heden af inschrijven bij secretaris Willy Van Sompel, Hovenier straat 129 te Lokeren. Er zul len niet meer dan 10 kandida ten toegelaten worden, daarna zullen er geen kandidaten meer worden aangenomen. Dat wil dus zeggen: «Wie eerst komt, eerst maalt!». De kandidaten moeten van het Vlaamse landsgedeelte zijn. Wie kan meedoen? ledereen welke op de dag van de ver kiezing de minimum leeftijd van 16 jaar heeft bereikt, en ook op diezelfde dag de maximum leeftijd van 35 jaar niet heeft bereikt. De verkie zing zal doorgaan op 23 okto ber 1982. De kandidaten zul len zich voorstellen aan het publiek. Terzelfdertiid zal de Kt weekend hield de vrije Kere gesubsidieerde ge lengde basisschool haar jarlijks schoolfeest, inge- :ht door het ouderkomi- e en ten voordele van de hrking van de school, laarbij o.a. het busvervoer ior de kinderen. Vanaf 18 kur kon je er eten. Daar- >or waren ongeveer 550 lensen komen opdagen. 500 c mocht dan ook pjn portie gratis ontvan- Om 21 u. werd de leuken gesloten. Toen be- n een bal. Het orkest van gebroeders Mertens voor een welgelukte animatie. Tussendoor liep er nog een tombola. Daar voor werden meer dan 900 prijzen door mensen van de gemeente geschonken. On der het werkend personeel werd een konijn verloot, dit werd gewonnen door Ingrid Van Gijzeghem. Al le prominente figuren van de andere vrije scholen en ook enkele leden van het gemeentebestuur hebben het feest opgelmuisterd met hun aanwezigheid. Het is zo'n succes geweest, dat het orkest 2 u. langer ge speeld heeft dan voorzien. Lebbeke H. Kruis leeft. Het weer blijft de komende dagen licht onstabiel. Vandaag vrijdag stuurt een depressie bij Ierland een storing over ons land. waarbij het vooral in de voormiddag geruime tijd kan regenen. Daarbij is ook onweer mogelijk. Later op de dag zijn er vanaf de kust weer opklaringen te verwachten. De wind waait daarbij overwegend matig en draait naar richtingen uit zuidwest tot west. De middagtempe- raturen zullen wellicht iets beneden de 20° blijven. Zaterdag en vooral zondag worden er meer perio den met zon verwacht, hoewel af en toe een bui mogelijk blijft. De temperaturen overdag worden met zo'n 20° vrij aangenaam. Dit zachte maar licht onstabiele weer zal zich tot midden volgende week handhaven, waarbij tijdelijk (wellicht laat maandag of dinsdag) er een nieuwe regenzone zou doortrek ken. Het ontbreekt ons dus de komende dagen aan stevige hogedrukgebieden waardoor er nog geen periode van standvastig weer in uitzicht is. Nog dit: maandag 21 juni begint officieel de zomer en bereikt de zon om halfacht 's avonds haar hoogste stand, maar daarvan zullen wijzelf weinig merken. (edm) Acht kandidaten waren er komen opdagen om de titel van Miss Briel'82 te veroveren (vdv) Eind juni zullen tal van leerlingen de scholen verlaten om te gaan werken. Sommige leerlingen hebben reeds werk vooruitzichten, anderen staan voor het probleem passend werk te vinden. De Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening vestigt de aandacht van deze schoolverlatenden op het belang van de inschrijving als werkzoekende om in regel te blijven met de sociale zekerheid. Het gewestelijk bureau Sint-Niklaas benadrukt het belang van deze inschrijving voor afgestudeerde werkzoekenden uit het hoger secundair, het lager secundair met technische- of beroepsvorming, of uit het hoger onderwijs in verband met de toepassing van artikel 124 van het K.B. van 20.12.1963, onmiddellijk na het schoo(jaareinde, zelfs zo er nog examens of herexamens zijn. Afgestudeerden kunnen zich laten inschrijven vanaf 16 juni 1982 op de adressen te Sint-Niklaas, Loke ren, Temse of Beveren. De inschrijving wordt dan geregistreerd doch krijgt slechts uitwerkende kracht op 1 juli 1982. Nuttige adressen voor ons gewest: Sint-Niklaas - Stationsstraat 13: van maandag tot vrijdag van 9u tot 11.30u en van 13.30u tot 15.30 u. Lokeren - Roomstraat 20 - maandag t/m vrijdag van: 9u tot 11.30u en 13.30u tot 15.30u (vrijdag tot 15u) Beveren - Vrasenestraat 19: maandag t/m vrij dag van 9u tot 11.30u en 13.30u tot 15.3foi (vrijdag tot 15u) Uitzonderlijke zitdagen voor de inschrijving als afgestudeerden werkzoekenden, met regularisatie op 1 juli 1982, zijn voorzien op de plaatsingsbureaus te Bazel op woensdag 7 juli van 14u tot 16u en te Kieldrecht op vrijdag 2 juli van 9u tot 11.30u en van 13u tot 15u. Op de zaterdagen 19 en 26 juni richt de R.V.A. te 10 uur in de kantine van haar beroepsopleidingscen trum, Baron Dhanisstraat 40, tevens een voorlich tingsvergadering in voor alle eindejaarsstudenten uit het hoger onderwijs, hoger sekundair onderwijs en lager sekundair onderwijs met technische of beroepsvorming. Alle formaliteiten die moeten ver vuld worden voor inschrijving als werkzoekende zullen daar besproken worden en ten slotte zal ook aandacht besteed worden aan de verschillende mo gelijkheden van tewerkstelling. P.V. jury een oordeel vellen over de persoon die zich heeft voorge steld. Vervolgens zal iedereen een speech naar voor brengen met een minimum duur van twee minuten en een maximumduur van twee en half minuut. Indien die tijd niet wordt in acht genomen zullen strafpunten worden toege kend. Benevens deze proeven zullen de kandidaten telkens 5 vragen moeten beantwoorden en dit over volgende rubrie ken: wielrennen, voetbal, ak- tualiteit, en politiek. Dit alles gebeurt schriftelijk. De laatste proef bestaat uit een test, waarin de deelnemers hun be hendigheid zullen moeten to nen. Wie al deze taken tot een goed einde brengt, zal dan gelauwerd zijn als de vijfde Miss Spoele. Dat er voor deze verkiezing steeds een rijke prijzentafel is voorzien is al lang geen geheim meer. Want ook de laatsten gaan met goed gevulde handen huiswaarts. Nog een laatste mededeling: de vragen worden gesteld uit een bepaald dagblad, en dit uit de periode van 4 tot 16 okto ber 1982. Er is dus nog tijd te over voor de gegadigden om zich te la ten inschrijven en zich degelijk voor te bereiden. J.V.L. Miss Briel '81 werd symbolisch begraven (ks) Acht kandidaten hebben zich donderdag 10 juni op gegeven voor de miss-ver- kiezing in café de Schelde. Onder het waakzame oog van de jurieleden moesten zij hun taken vervullen. Deze bestonden uit een reeks vragen, aktueel en volksspelen. De spanning was op de aangezichten te lezen, zowel bij de suppor ters als bij de kandidaten daar de jury de tussenstand verzwegen hield. Uiteinde lijk kwam Van Geert An nie als eerste uit de bus. Buwalda Monique werd tweede en eredame en Stal- laert Martine derde en tweede eredame. De ande re deelnemers waren: Op- halvens M.. Ophalvens R.. Spruyt R., Staljanssens A. en De Vlieger MJ. Een volwassen tv-programmablad met volledige programma's van alle zenders... maar in zakformaat. Handig in het gebruik. Praktisch om weg te leggen: op de goede plek, bij de tv, op de tv. Beslaat géén plaats... en toch staat alles erin. Alles wat u nodig hebt om voor zeven dagen en zelfs voor de week daarop Uw tv-programma kieskeurig te kiezen Handig zijn ook die twee bladzijden «films van de week». TeVe-BLAD is een tv-programmablad waar je heel vlug aan went. Zoals aan alle dingen die handig zijn.

De Voorpost | 1982 | | pagina 35