i i 'ti P? SI Wichelen 20 - 8.10.1982 - De Voorpost Belcanto Sint-Niklaas j Onder de titel «Lievelingsmelodieën uit de opera en de operette» brengt het Belcantogezelschap van Sint-Niklaas op zaterdag 16 en zondag 17 oktober te 20 uur een gevarieerde keuze van gekende opera-aria's en operette-selekties ten Vijfhoek gehore in de stadsschouwburg. Voor de vertoning van 1C L oktober zijn nog slechts 100 kaarten beschikbaar. Genummerde ./i Z*°™? Vijfhoek te 20 uur in de kaarten kunnen besteld worden bij de h Nauts. Zamanstraat 4S ^adsschouwburg het blijspel «Kaviaar of spaghetti» van Renzo te Sint-Niklaas (tel 03776 35 75) of in de stadsschouwburq Tarabusi op. De regie is van Johan Reel. De toegangsprijzen (tel.: 03/776 35 75). bedragen 60 en 80 fr. Voorverkoop: stadsschouwburg. Voordrachten Op woensdag 13 oktober organizeert de Koninklijke Oudheid kundige Kring van het Land van Waas te 20 uur in de konferentiezaal van de stedelijke openbar bibliotheek (H. Hey manplein) een voordracht met lichtbeelden, onder de titel «Antiek, echt of vals?». Deze voordracht zal gegeven worden door de h. A. Van Den Kerkhove, konservator van het Bijloke- muzeum te Gent. Op vrijdag 15 oktober wordt te 20u15 in de Reynaertzaal van de stedelijke openbare biblioteek een voordracht gegeven door prof. Monique Jacqmain over «Beroemde begraafplaatsen in Italië». Deze docent Italiaans aan het RUCA bezocht tientallen malen Italië en verzamelde een schat aan informatie over de dodenkultus van dat land. Plaatsen kunnen schriftelijk gerezer- veerd worden op volgend adres: Herman Cole, Vijfstraten 186 te 2700 Sint-Niklaas. Tentoonstellingen Van zaterdag 16 oktober tot en met 26 december a.s. is in het Internationaal Exlibriscentrum (Regentiestraat 65) een tentoon stelling over «Het Japanse Exlibris» te bezichtigen. Galakoncert Op dinsdag 12 oktober wordt door «Kunst in de Stad» te 20 uur een galakoncert georgamzeerd in de stadsschouwburg. !f Poppentheater Op woensdag 13 oktober voert poppentheater Oekedoeleken te 14 uur in het Exlibriscentrum (Regentiestraat 65) een gloednieuw popjjenkaststuk op: «Kabo, kabout. kaboem Zwitserse Riviera Sint-Niklaas, feest van der iikswarhr i/„_ d °P vriida9 22 oktober te 20 uur wordt in het Dobocentrum aan resem rijkswachters ten stadhuize Iv,n 8esprek met burgemeester De Vidts, en verder een de Gladiolenstraat een dia-avond georganizeerd over Ticino, een Zwitsers kanton aan de Riviera. De h. Paul Libeert uit Lauwe, die reeds talrijke zwerftochten door Zwitserland onder nam, zal die avond meer dan 900 dia's tonen gedurende anderhalf uur en wie deze man kent (was reeds verscheidene keren te gast in de foto- en diaklub «Don Bosco») weet dat zijn montages steeds groots opgevat zijn. Vertelnamiddag Op wonesdag 20 oktober is te 14u30 Karei Verleyen te gast in de vertelzaal van de jeugdbibliotheek aan het H. Heymanplein. Karei Verleyen is hoofdredakteur van het tienermagazine Top en is medewerker aan de «Patskrant». Op het atelier van Rika Tsjongs Op woensdag 13 oktober organizeert de Federatie der Vlaamse Vrouwengroepen een bezoek aan het atelier van Rika Tjongs aan de Kasteelstraat nr. 13 te Temse. Deze lerares aan de akademie voor schone kunsten te Sint-Niklaas ontwerpt en vervaardigt juwelen en zal die avond zelf haar werk voorstellen. Vertrek te 19u30 aan het stadhuis te Sint-Niklaas. Dansoefenavond Op zaterdag 9 oktober is er te 20 uur in Het Centrum, Grote Markt 40, dansoefenavond onder leiding van de h. en mevr. Cremers. Ruildag Op zondag 10 oktober richt de Wase Ruilklub van 10 tot 12 uur in lokaal Renova, H. Heymanplein nr. 7, een ruildag in. Op het atelier van Lea Steppe Op sindsdag 12 oktober organizeert CMBV Centrum een geleid bezoek aan het kunstatelier van Lea Steppe. Vertrek aan Het Centrum (Grote Markt) te 14u15. Emmerich Kalman Op donderdag 14 oktober te 20 uur zal Eva Maria tijdens de «Avond van de diskoteek» in de konferentiezaal van de stedelijke openbare biblioteek de figuur van Emmerich Kalman (°1882) belichten, n.a.v. de honderdste verjaardag van zijn geboorte. De toegang is kosteloos. Roel D'Haese Tot 31 oktober wordt in het kasteel Walburg werk van Roel D'Haese tentoongesteld. Vader Op maandag 11 oktober voert het Mechels Miniatuurteater te 20 uur in de stadsschouwburg «Pa» op van Hugh Léonard. De regie is van René Verreth. Vzw Karree in feest Feest aan het Moleken 2 n.a.v. het éénjarig stan van vzw Karree. Vrijdag 8 oktober om 21 uur komt The Former Blues Band (Gent) opteden. Zaterdag 9 oktober om 21 uur kabaret met Karei Declercq en om 23 uur bodega. Zondag 10 oktober wordt om 15 uur de film Marathon Man (met Dustin Hofmann) vertoond, om 20 uur tweede projektie van deze prent De toegangsprijzen liggen heel schappelijk: tussen 30 en 60 frank telkens. VOS-dienstbetoon I Zondag 10 oktober van 11 tot 12 uur organizeert het Verbond van Vlaamse Oud-Strijders (VOS) een zitdag in café Hemelrijk op de Grote Markt te Sint-Niklaac VOS-medewerker Staf Van Haelewyck zal er bereidwillig en zonder enige verplichting vanwege de aanvragers alle gewenste inlichtingen verstrekken I aan oud-krijgsgevangenen die aanspraak maken op kosteloze Sint-Niklaas-Nieuwkerken. Bij biljartklub Mannekes van plezierin café De Duif, Vrasenestraat, werd Francois Van geneeskundige en farmaceutische verzorging. Hul voor de zesde keer kampioen (tv) Aktivlteiten K.A.J. Kriko 8 okt. Infoavond rond «Cross der Jongeren» en sport. Begin om 19.3C uur in het K.A.J.-lokaal, Plezantstr. 62. 9 okt. Sportnamiddag en training. Begin 14 uur in het K.A.J -lokaal, sportkledij gewenst. 22 okt. 9 Avondtraining Begin 18.30 uur plein Kristus Koningkerk, 9 sportkledij gewenst, gjrl 23 okt. *Ëj# «Cross der Jongeren». Informatie en inschrijvingen K.A.J.- w lokaal. Zele. Boer Van de Vijver kweekte deze reuzebiet. Met zijn 20 kilogram allicht een uniek eksemplaar (bvw) Sint-Niklaas. De liberale gepensioneerden werden door Frans De Coeyere, mutialiteitssekrelaris, meegetroond t Nismes en naar de opvoering van «Mistero Buffo» in Gent (dw) Schuttersverbond Het Stekens Schuttersverbond belegt volgende week donder dag 14 oktober om 19.30 uur een algemene vergadering met prijsuitreiking in lokaal Sint-Helena te Bosdorp-Stekene, bij Serafien De Vos. Alle schutters worden hartelijk uitgenodigd en de prijswinnaars die niet aanwezig zijn, kunnen hun gewonner prijs vergeten: hij wordt terug eigendom van het verbond. Alternatieve kiezing De Stekense Chiro biedt deze min-achttienjarigen een alterna tief: ze kunnen zondag 10 oktober te Stekene wél gaar stemmen. Reeds om 8.30 uur ('s morgens!) start een geweldige verkiezingsshow op de Stekense markt met héél wat vedetter (Choco Granaat, Fred Wally, Gas, Lon en Theo, Mon Chassis! enz... Tijdens deze show kunnen de geïnteresseerden hun stem uitbrengen op één van de beroemde vedetten. Geïnteresseerde jongens en meisjes kunnen ook alle inlichtingen bekomen over de beide Stekense Chirogroepen en zich eventueel laten inschrijven om lid te worden. Dan moet me wél méér dan 6 jaar zijn. Kreatieve namiddag De socialistische gepensioneerden organiseren een ontspan ningsnamiddag op maandag 11 oktober te 14 uur in Hel Volkshuis, Dorpsstraat 71. De geïnteresseerden kunnen daai knuffeldiertjes, lappen poppen e.d. vervaardigen, haken, breien, kantklossen enz... Turnklub Pompernel De Pimpernel oefent elke maandag vanaf 20 uur in de turnzaal van Vet Instituut Sint-Andries in de Nieuwstraat. Iedere belangstellende Me kan steeds inspringen: inlichtingen en inschrijvingen bij me- yer vrouw Geerinckx-Gijsel, F. van Brusselstraat 20 te Stekene, tel. V/Qr 03/779.84.20. Ier De Sint-Niklaas. CMBV-Kristus Koning bestaat een kwarteeuw. Dit is het jubilerende bestuur Iv Helper bij Rode Kruis Begin november organiseert het Stekense Rode Kruis alweer een kursus helper. Er wordt tweemaal per week les gegeven, telkens van 19 30 uur tot 21.30 uur. in de zaal van De Gouden Leeuw, Polenlaan 20 te Stekene. Informatie bij Danny Smet. Nieuwstraat 17A te Stekene. tel. 03779.79.81 en bij Freddy Walgrave. Paardebloemstraat 14 te Stekene, tel. 03 779 62 09. Sint-Gillis-Waas. Aan de Pompwijk werden de nieuwe] lokalen van de gemeentelijke lagere school met sportzaal ingewijd door deken Geilleit Een afgevaardiedl van minister Coens en heel wat prominenten woonden de 1 feestviering bij. En de jongelui bouwden een feestje met ballans (Iv) Sint-Niklaas Jef Burm verzorgde een kleinkunstvoorstelling voor de bejaarden (Iv) Toneel in Sint-Niklaas. Vijfhoek speelde Kaviaar of spaghetti(lv) GEBOORTEN De Martelaar Floris. Wichelen, Doornweg 124, zoon van André De Martelaer en van Monique De Munck: Baetens Mieke, Wichelen (Serskamp), Doornstraat 34, dochter van Jean Bae tens en van Christine Vander Schueren; Galle Wesley, Wiche len (Serskamp), Driesrede 6, zoon van Rudi Galle en van Anny Verbeke, Smetryns Koen, Wichelen (Serskamp), Wetteren- steenweg 17, zoon van Luc Smetryns en van Conny Veldeman. OVERLIJDENS Eeckhaut Petrus, Wichelen. Rimeir 144, 87 jaar, weduwnaa van Cornu Camilla, Smekens Henri. Wichelen (Serskamp), H Geeststraat 3, 60 jaar, echtgenoot van Lambrecht Juliana Roggeman Ida, Wichelen, Dorp 33, 76 jaar, weduwe vat Matthijs Paul; Rasschaert Albert. Wichelen (Serskamp), Wette rensteenweg 3. 65 jaar, echtgenoot van De Gendt Emerence Bogaert Germana, Wichelen (Serskamp), Moleneed 18, 58 ongehuwd; Moreels Elisa, Wichelen. Margote 110, 82 jaat weduwe van Rademakers Oscar, Larosse Anna. Wichelel (Serskamp), Wetterensteenweg 32, 89 jaar, weduwe van Vat Meeuwen Henri; Galle Ludovicus, Wichelen. Boterhoek 8, 7! jaar, echtgenoot van Roggeman Maria; Sterck Emma, Wichelel (Serskamp), Wanzelesteenweg 23, 77 jaar, weduwe van Ras schaert Richard; Goossens Bertha, Wichelen (Schellebelle) Dendermondsesteenweg 68, 77 jaar, weduwe van De Paui Franciscus. Hoo Krijg 933( Filia. Otte 933( (St. i Uitle Dorp 9326 (Sch.

De Voorpost | 1982 | | pagina 20