ïond van Grote en Jonge Gezinnen verspreidde nota over gezinsbeleid te Lokeren tCVP blijft bekommerd om de mens Kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts -.kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kiesko Jonge kiesshow in Stekene SCHIETING Middenstand Temse: burgemeester pas na 10 oktober voordragen Uitgifte van 2 Staatsleningen Lezers schrijven over de gemeenteraadsverkiezingen De Voorpost - 8.10.1962 - 5 tar aanleiding van de komende gemeenteraadsverkiezingen heeft de plaatselijke leling van de bond van Grote en Jonge Gezinnen van Lokeren een werkgroep gericht. Na enkele voorbereidende vergaderingen kwam men tot een nota die in het stuur werd besproken. Uiteindelyk kwam men tot «aandachtspunten» die thans in ochurevorm werden verspreid by alle kandidaten die zich op de verschillende lysten tvinden by de komende gemeenteraadsverkiezingen. tdoeling tok vóór zes jaar gaf de Bond In memorandum uit voor de ïkiezingen. Toen werd het jn heel programma. Deze Ier werd het enigszins anders kevat. Het is immers zo dat l meeste kandidaten voor de jrkiezingen toch zowat alles Herschrijven wat hun cam- ttne kan ten goede komen, urom heeft de bond thans k programma overgemaakt p alle kandidaten met de leindelijke wens na zes landen opnieuw naar buiten komen, maar dan bij de rkozenen. De bond dacht K na een inloopperiode van «maanden de 31 mandataris- I die Lokeren mag hebben. Idoende zijn ingewerkt om kt kennis van zaken te praten fcr wat mogelijk of onmoge- I is inzake gezinsbeleid, br de verschillende aan dachtspunten op dit ogenblik misschien niet zo konkreet zijn voorgesteld wil men dan over gaan tot konkrete punten die voor gezinnen echt belangrijk zijn. Inhoud De werkgroep heeft zich bij de samenstelling ervan duidelijk laten leiden door de welzijnsi- dee, meer dan door de wel vaartsidee. Ekonomische re cessie en inflatie treffen zeker de gezinnen meest. Daarom wensen de mensen van de bond wel een behoud van de verworvenheden voor de ge 7.n]fc\ nP>Vl=>ri Knvdn zinnen maar gaan ze niet over k/U V dl tot het vragen van nieuwe fi nanciële voordelen. Uitzon dering hierop is misschien de vraag tot invoering van een saneringspremie voor onge zonde woningen Maar de bond dacht dat een gezonde woning iets essentieels is om de kwaliteit van het gezinsle ven te verhogen. De aan dachtspunten worden verder beknopt samengevat in vier delen: Een werkelijk gezinsge richt gezinsbeleid in een wel zijnsbeleid. Dat beleid moet een samenhang vertonen. Het moet voldoende flexibel en toch planmatig zijn. Het moet bereikbaar zijn. Het moet de- mokratisch funktioneren en rechtszekerheid bieden; Het behoud van de natuur lijke woonomgeving door speel- en leefmilieu ongerept te bewaren. De bond denkt hier aan het behoud en onder houd van wijkspeelpleinen, de aandacht voor rekreatie- en volkssporten, het behoud van en de kreatie van naschoolse mogelijkheden; Het stimuleren van een op timale verkeersveiligheid. Vol gende initiatieven moeten de volle aandacht krijgen: fietsen- en bromfietsen en auto-kon- troles, verkeerslessen. toezicht aan scholen en fabrieken, aan passing van de signalisatie, aanleggen of verbreden van voet- en fietspaden, invoeren van verkeersdrempels en ver- In Stekene kunnen de minder-dan-achttie.ijarigen op !0 oktober toch hun stem uitbrengen en nog wel op •en originele manier. Daarvoor zorgt de plaatselijke "hiro zondag op de Stekense markt, lm het geduld van de jonge «kiezers» niet al té lang pp de proef te stellen begint de Chiro reeds om 8.30 V met een geweldige verkiezingsshow. Aan deze ihow zal onder meer worden meegewerkt door edetten als Chco Granaat, Freddy Wally. Gaslon en "heo, Mon Chassis en natuurlijk vele andere... yond 12 uur zal spijtig genoeg een einde komen aan eze spetterende show. "ijdens deze show kan iedereen zijn stem uitbrengen p één van de beroemde vedetten. Het spreekt voor ich dat de Stekense Chiro niet alleen de leden erwacht, maar ook alle sympatisanten en andere einteresseerden zijn van harte welkom. Het spreekt or zichzelf dat de kinderen hun ouders mee- rengen. ok nodigt de Chiro iedereen die jonger is dan 18 en uder dan 6 uit om eens een kijkje te komen nemen ie geïnteresseerd is om lid te worden van de tekense Chiro kan van de aanwezige leiding alle formatie en/of inlichtingen bekomen. De Beer Deze dames lappen de «stem vrouw»-smeekbede aan hun laars. George Anthuenis (PW-Lokeren) is hun man. ze juichen zich met een zakdoek boven het krijgstoneel uit. Of zijn het opgevouwen pamfletten, of sjaals? Meer dan 200.000 bezoekers kwamen een kijkje nemen op de tentoonstelling voor twee- wielers die te Keulen plaats vond. Zij kwamen uit 59 lan den. Aan deze vakbeurs na men 1.234 firma's uit 37 landen deel. De Belgische firma's kre gen heel wat belangstelling voor hun fietsen, hometrainers en allerlei toebehoren voor fietsen. Op 21 oktober organizeert het Instituut voor de Onderne ming een bijeenkomst met als tema «Onderneming en poli tiek: naar een open dialoog». Deze studiedag heeft plaats in het Auditorium van de Royale Beige, Vorstman 25 te 1170- Brussel inlichtingen bij het Instituut voor de Onderne ming, Eendrachtstraat 53 te 1050 Brussel. keersarme zones daar waar mogelijk is. snelheidskontrole. En bij ingrijpende wijzigingen moet de buurt geraadpleegd worden. Een vriendelijke admini stratie die nog meer soepel ten dienste staat. Op het stadhuis moet gestreefd worden naar een vlotte bediening aan de loketten, met een spoedige af handeling van de zaken, zon der de mensen te laten wach ten. of ze nutteloos te laten weerkomen. J.V.L. Zaterdag 9 oktober bij Gilbert Stevens Beervelde dorp 79 Vooruit 5.000 F Gratis 500 F Inleg 110 F, terug 100 F Berekend op 50 schutters. Begin om 15 uur 26734-AS UITSLAG TOMBOLA HOGER EN DROGER 1738 1609 5076 4195 1480 4534 5641 2093 5882 5797 1138 4864 3456 1303 5254 2718 5623 3545 2378 1712 2991 3323 2056 4573 1286 3463 1795 3988 3132 3957 2480 2006 4125 1278 1406 5111 2265 1442 5829 4546 1026 5498 4582 5331 4654 2743 1707 3281 4529 5695 2843 1258 4082 5006 1345 3851 1144 1052 4187 5846 Hoofdprijs: 1 fiets: 4905 De prijzen zijn af te halen vanaf 27 september 1982 t/m 15 oktober 1982 en dit alle dagen van 8 tot 17 u. op het speelplein. Aan alle sympathisanten, dank U! 4i/io48-as Het politiek komité van de Middenstand van Temse aanvaardt onder geen beding de berichten die in de media verschijnen in verband met het C.V.P.-burgemees terschap van de gemeente Temse. In het C.V.P.-bestuur werd tot heden over het burgemeesterschap geen enkele afspraak gemaakt of engagement aangegaan, zo zegt het komité. In het C.V.P.-bestuur werd wel een duidelijke afspraak gemaakt dat deze kwestie zal geregeld worden na de verkiezingen van 10 oktober. De bevolking van Temse kiest trouwens op 10 oktober geen nieuwe burgemees ter maar kiest een nieuwe gemeenteraad. Pas daarna zal de partij beslissen wie als kandidaat-burgemeester zal voorgedragen worden. Het politiek komité van de Middenstand van Temse staat volledig achter de middenstandskandidaten op de C.V.P.-lijst: Désiré Van Riet. Monique Van der Veken-Verheyden, Paul Van Goethem, Marga Lockefeer, Paulette Gyselinck. Mare Smet, Gustaaf Goossens en André Van der Gucht. Deze kandidaten zijn allen mensen die door hun ruimdenkendheid de ganse bevolking van Temse op waardige wijze kunnen vertegenwoordigen in de nieuwe gemeenteraad, zo stelt het komité. KONINKRIJK BELGIE - MINISTERIE VAN FINANCIEN LENING MET TUSSENTIJDSE VERVALDAG: LENING 1982-1987-1991 RENTE. - 13,50% 's jaars vanaf 19 oktober 1982. 13,75% 's jaars vanaf 19 april 1987. Betaalbaar op 19 april van de jaren 1983 tot 1991. AFLOSSING. Uitsluitend door terugkoop. TERUGBETALINGSPRIJS. - te gen het pari op de eindvervaldag van 19 april 1991. VERVROEGDE TERUGBETA LING. - Mogelijkheid voor de hou der de terugbetaling tegen het pari te bekomen op 19 april 1987. UITGIFTEPRIJS. - a pari. LENING ZONDER TUSSEN TIJDSE VERVALDAG: 13,75% LENING 1982-1991 RENTE. - 13,75% vanaf 19 okto ber 1982. Betaalbaar op 19 april van de jaren 1983 tot 1991. AFLOSSING. - Uitsluitend door terugkoop. TERUGBETALINGSPRIJS. - te gen het pari op de eindvervaldag van 19 april 1991. UITGIFTEPRIJS. - a pari. De uitgifteprijs is volledig in speciën te betalen bij de inschrijving. Beide leningen zijn vertegenwoordigd door toonderobligaties van 5.000, 10.000, 25.000, 50.000, 100.000 en 500.000 frank. De coupures van 5.000 frank worden slechts als bijpassing afgele verd. INSCHRIJVING op belde leningen van maandag 4 tot maandag 18 oktober 1982 Aan de inschrijving kan vóór laatstvermelde datum een einde worden gesteld. De inschrijvingen worden zonder kosten aangenomen bij de Nationale Bank van België en bij de in België gevestigde banken, wisselagenten en de ertoe gemachtigde financiële instellingen van de openbare sector en spaarkassen. OFFICIËLE NOTERING. - De obligaties zullen officieel ter beurze worden genoteerd. Brussel, 29 september 1982. De Minister van Financiën, W. DE CLERCQ. is ook de bezieling en in tentie van de kandidaten. Kort samengevat ziet het CVP-programma er als volgt uit: men gaat de dienst onthaalmoeders ver der uitbreiden en men gaat ook werken aan een op vang van de kinderen na de schooluren. In andere rust huizen zullen ook diensten centra naar het voorbeeld van het Zilverpand worden opgericht. De poets- en karweidienst zal ook wor den uitgebreid. Voor de minder-validen zullen meer voorbehouden parkeer plaatsen worden voorzien aan openbare gebouwen en pleinen en op het stuk van de jeugdzorg pleit men voor de aanstelling van een jeugdkonsulent en de uit breiding van de jeugd dienst, terwijl meer aan- den bieden. Voor buiten landse kinderen zullen ver der opvangklassen worden ingericht. De dorps- en stadskernen zullen worden vernieuwd. Het Schelde- landschap zal worden be waard en beschermd en de Dender zal worden gedicht tussen de Bogaerdbrug en de monding. Op dit gedeel te zal parkeerruimte wor den aangelegd in een groe ne omgeving. De rest van de Dender zal worden opengehouden en de on middellijke omgeving er van zal worden verfraaid. Het stadhuis zal worden uitgebouwd tot een kultu- reel centrum. In de nabij heid van de handelscentra zullen nieuwe parkeergele- genheden worden aange legd en de bestaande par keerplaatsen zullen worden en hoe machtiger de partij, hoe meer kans op sukses. Zo ontstaat er een vicieuze cirkel, waarbij de machtige partijen nog machtiger worden. Deze cirkel moet worden doorbro ken.» Jenny Melis zegt dat van zodra «de openbare mening verandert, ook het overheids beleid dat zal doen. De over heid zou globale regels moeten opstellen, die beperkingen op leggen aan wat ze mogen doen. Wij moeten wetgevers en amb tenaren kiezen die deze menin gen delen (ook dat is een uit spraak van Friedman). Op mensen stemmen die het alge meen belang behartigen, in plaats van specifieke belangen, op hen stemmen die weigeren deel te nemen aan de korruptie en ons een politiek besef mee geven, dat moeten we doen.» aldus Jenny die zegt dat Johan De Mol van Lebbeke een der gelijk man is. Kris Van Damme (Kon. Al- bertstraat 140 te Dendermon- de) schrijft in naam van de Jongsocialisten van Dender- monde een brief. «In augustus jl. gebeurden er transporten van kernafval over Dendermonds grondge bied. Dit was voor de Jongso cialisten uit Dendermonde de aanleiding om, na talloze ak- ties rond de kernwapenproble- matiek, daadwerkelijke aktie te gaan voeren rond de kerne- nergietema's. Verkiezingstijd is beloftetijd en in die optiek werd er een rondschrijven be deeld aan alle kandidaat-ge- meenteraadsleden waarin hen gevraagd werd of zij. indien verkozen. Dendermonde als kernvrije zone zouden willen stemmen. Tevens werd hen ge vraagd een tekst te onder schrijven om die als eventueel toekomstig gemeenteraadslid te willen verdedigen. Die tekst luidt als volgt: De gemeente raad spreekt zich uit tegen het bouwen en uitbaten van kern centrales op het grondgebied van de gemeente Dendermon de; de gemeenteraad spreekt zich uit tegen het vervoer en het opslaan van radio aktief materiaal voor of van kerncen-* trales op, onder of boven het grondgebied van de gemeente Dendermonde; de gemeente raad dringt tevens aan bij de hogere overheden om het bou wen en uitbaten van kerncen trales tegen te gaan en te ver- bouwd voor de minstbe- deelden. Het is een pro gramma, aldus de voorzit ter, dat handelt over de bekommernis voor de vrij heid van de mens. Dat is er de geest van. het is er ook de draagkracht van en het Tor !?atste P°,itieke formatie heeft de Christelijke Volks- "irtij haar kandidaten en programma voor de komende leenteraadsverkiezingen aan de pers voorgesteld. Als tste schrijven we, want van de vijfde lyst die in groot- •ndermonde opkomt, is geen enkel nieuws te bespeuren. ienHet is de lyst van het Vlaams Blok waarvan de heer Snel tetlowel de lijstaanvoerder als -duwer is. Hij is immers de z'Jtaige kandidaat, me liteln de reusachtige tent op de Grote Markt werd vrijdag avond de pers even terzijde Qgeroepen om tussen enkele papjes in en een verfrissen de drink wat meer te verne men van het CVP-pro- kramma en natuurlijk over jjde lijst. Alhoewel die laat ste al bekend was via een intal publikaties. Opmer kelijk is dat een aantal ver bouwde figuren niet meer roorkomen op die lijst. 'nder meer de schepenen 'erhelst. Lambrecht en 'iemeersch. de oud-sche- ;nen Van Hoorick en :ybaert. de gemeente- ladsleden De Gendt. Van Berghe. De Ridder, iselaere. Poppe en Hoor- iert-Maes hebben het ak- :ve politieke leven vaar wel gezegd. Hun plaats fordt ingenomen door een intal andere kandidaten, 'aarvan de CVP hoopt dat het even goed zullen n. •als bekend wordt de lijst igevoerd door uittre ed burgemeester Cool en a volgen de uittredende r. lepenen Hubert Maes. Uendermonde. De CVP ploeg voor de komende verkiezingen (v) iurits Dierick, Alfons en Roger De waeren, Willy Walraevens, ■nte, met dien verstande Jan Mannaert. Hendrik it de derde plaats, na Maerievoet. Louis Buys, t Schepen Maes. wordt inge- Eugeen Verbruggen en ircoomen door de voorzitter Therese Van Gucht is de Vafen het OCMW. mevrouw lijstduwer, jiette Buyse. Op de ze- :nde plaats staat Roger PROGRAMMA wfan den Abbeele, dan vol- Marcella Aerts, voorzitter en in volgorde: Paul van de CVP-afdeling Den- iraeckmans, Patrick Meu- dermonde, zette in korte ncttbroeck, Jan Van Damme, bewoordingen het pro- Vafierre De Smet, Remie gramma uiteen. Het gaat immerman, Henri Du- hem om zeer konkrete Annie Van den voorstellen, zo zei ze, die rghe, Louis Cooreman, gericht zijn op de gewone idré Van Akoleyen, mens. Tevens onderstreep- Cleemput, Jan te zij dat de CVP haar Patrick Van Caute- kristelijke inspiratie niet Jozef Klinckaert. Ceci- zal afzweren en steeds zal Veldeman. Jozef De vertrekken vanuit het oog- >jonte, Leopold Van Dam- punt dat de mens centraal Ie, André Pauwels, Willy staat. Het programma jeckhoudt. Jan Van Lant- beoogt welvaart voor ieder- thoot, Emiel Roose. Ar- een. maar heeft toch een kur Cool, Hendrik Ver- speciaal hoofdstukje inge dacht zal worden gegeven aan de veiligheid van de schoolgaande jeugd. Het avondonderwijs voor socia le promotie zal worden ge stimuleerd en beter gericht op nieuwe beroepen die meer toekomstmogelijkhe- jfaes. 4n, Joz t Vel verbeterd. De stadskern zal tot een volwaardig winkel centrum worden uitge bouwd. In het CVP-pro gramma wordt ook gepleit voor een stimuleren van de arbeidsintensieve land- en tuinbouwbedrijven. Bo- vendien zal men streng toe zien op het herstellen van de voetpaden na uitvoering van werken en zullen er veilige fietspaden worden aangelegd. Ook het politie toezicht in de omgeving va de scholen zal worden uit gebreid. Op het vlak van het toerisme en de feeste lijkheden wordt gewerkt aan het stimuleren en uit breiden van de horekasek- tor. meer bepaald het ho telwezen en zal men ervoor zorgen dat de feestelijkhe den met grote weerklank aangemoedigd en bewaard blijven. Bovendien dient men werk te maken van het behoud van de wandelwe gen en moeten er toeristi sche routes worden aange legd in het natuurschoon van Dendermonde. Nu 10 oktober vlakbij is. worden steeds meer en meer mensen zich bewust van het belang van de gemeente raadsverkiezingen. Vele lezers hebben ons in korte of lange brieven geschreven aangaande dit onderwerp. We hebben en kele van deze brieven verza meld. omdat ze naar ons ge voelen de mening van velen kunnen vertolken. Sommige van deze brieven waren zo lang, dat we ons genoodzaakt hebben gezien ze wat in te korten; naar we hopen zonder de essentie ervan te ver minken. Van Jenny Melis (Mechel- sesteenweg 8 te Dendermon de) kregen we een lezersbrief onder de titel 10-10, waarmee ze duidelijk doelt op de verkie zingen van 10 oktober. «In feite beleven we geen ekono mische krisis, maar een over- heidskrisis.» zo schrijft ze. «De overheid handelt steevast op een manier waarop de meer derheid het niet eens is. In spraak verdwijnt steeds meer (een uitspraak van Friedman, de Nobelprijs voor de ekono- mie uit 1976). Een bepaalde partij bekeek dat goed. Haar leuze: Mee doen. mee beslis sen». Ze vergat alleen maar te melden hoe ze dat wil realise ren. Jenny vindt dat die bewu ste partij alleen «maar aan volksmisleiding doet, dat op rechtheid is geschrapt van de lijst van morele waarden bij vele politici die op de koop toe nog het lef hebben zich knste- lijk te noemen». «Hebben de huidige machti ge partijen niet voldoende be wezen de chaos niet aan te kunnen? Het wordt dringend tijd dat machtsmisbruik en korruptie uit het beleid ver dwijnen. Maar dat is nauwe lijks te verwachten.» zo ver volgt Jenny haar brief waarop ze de vraag stelt of het «niet beter zou zijn dat andere par tijen het ook eens voor het zeggen zouden hebben?». Zij vindt dat men dit risiko gerust mag nemen. «Onze onwetend heid, onze laksheid en bij ve len de angst te breken met traditie, past hen uitermate goed. Uit misplaatste dankbaarheid wordt vaak ge stemd op een persoon (en dus op de partij), dat is korruptie steunen. Het is hun plicht wat te ondernemen in ons voordeel vangen door milieuvriendelij ke energiebronnen; de ge meenteraad maakt deze beslis singen over aan de hogere overheid. Tenslotte is er nog het dagelijks bureau van de Lokerse Jeugdraad die even op een rijtje heeft g#zet welke karakteristieken een specifieke schepen voor de jtugd moet bezitten. «De rol van de toe komstige schepen voor de jeugd is belangrijk, vooral in het kader van de informatie- en inspraakgarantie van een jeugdraad,» zo schrijft de jeugdraad die vervolgt: «Bij de verdeling van de bevoegdhe den in het kollege is het nodig dat het onderdeel jeugdwel- zijnsbeieid als volwaardig wordt beschouwd. Het betreft hier immers een uitgebreide materie die een groot deel (bij na de helft) van de bevolking omvat. Essentieel is ook dat de schepen zelf sterk gemotiveerd is in zijn keuze, zodat bij even tuele kombinatie met een an der ambt het jeugdwerk zeker met wordt benadeeld. Princi pieel zou de jeugdschepen ook moeten streven naar maximale inspraakmogelijkheden voor jongeren. Hiervoor is het dus noodzakelijk de jeugdraad te erkennen als een verplicht ad viesorgaan (waarvan de advie zen nu eens au sérieux kunnen worden genomen), regelmatig overleg te plegen met de jeugdraad om alle informatie door te geven en in sommige zaken ook een standpunt te formuleren, adviezen door te spelen naar het schepenkollege en in het schepenkollege be slissingen nemen in bet belang en vanuit het gezichtspunt van de jeugd. Opdat de toekomsti ge schepen een eigen visie zou kunnen ontwikkelen over ge meentelijk jeugdwelzijnsbe- leid, zouden we in samenwer king met de persoon in kwestie een beleidsnota opstellen, die enerzijds de principes en uit gangspunten in verband met jeugdbeleid vastlegt en ander zijds ook aangeeft hoe de sche pen zijn manier van werken ziet in de komende zes jaar. Tot slot zouden we ook nog willen duidelijk stellen dat het essentieel is dat een jeugdsche pen de levensstijl van jongeren kan aanvaarden, inspraakmin- ded is, kontaktvaardig is en kansen geeft aan jongeren, ook na fouten en misluk kingen.

De Voorpost | 1982 | | pagina 5