ftaldes vroeg hoe groen ze waren Kiesvrede te Lebbeke Tja. in de eerste plaats is het Vind je het belangrijk dat je Groenkomitee heeft eigen visie op het milieubeheer te Lebbeke Kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts -kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kiesko Gemeenteraadsverkiezingen 10 oktober: achttienjarigen naar de stembus iWase voorkeurstemmen zes jaar geleden Politieke konfrontatie te Lokeren EF-Werkgroep Lokeren protesteert abortusprocessen Miijoenenbrand Tientallen jobs teloor in Lokeren en Sint-Niklaas B vijf gemeenten legde Raldes, de regionale aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde, en de kandidaat gemeenteraadsleden een uitgebreide vragenlijst voor waarin een aantal )rp|ilieuknelpunten aan de orde werden gesteld. Telkens werd aan de gemeenteraadsleden orrfiar hun mening gevraagd, of ze akkoord waren met de Raldes-opvatting en of ze hun lening konden motiveren. Niet minder dan 660 enquêtes werden zo verstuurd. De i hespons was groot, alhoewel niet overal even denderend. Trouwens, de vraag is en blijft adqjeveel waarde moetvworden gehecht aan dit initiatief. Raldes woordvoerder Siegfried aa"Tan Nuffel zegt dat men de antwoorden nauwkeurig bijhoudt en men na de verkiezingen de samenstelling van de colleges de antwoorden van de schepenen helemaal bovenaan .^jl leggen en hen zal toetsen naar hun daden. ;chftjdens een perskonferen- Per antwoord werden na- vode te Dendermonde. zette tuurlijk punten uitgedeeld, ihefan Nuffel uiteen dat elke Wie het met Raldes eens ij begin'september een was kreeg 9 punten en wie bovendien nog een goede motivering meegaf ter overweging kreeg een puntje meer. Viel de moti vering niet in de goede Ral des-aarde dan kreeg men een 8. Wie geen mening had werd bedacht met 6 punten en de tegenstem mers kregen een 3. Wanneer alles werd samen geteld dan kregen de kan didaten die tussen de 170 en de 200 punten haalden groen achter hun naam, grijs zijn zij die tussen de 130 en 169 punten haalden en zwart minder dan 130 punten. Heel wat indivi duele politici stuurden hun antwoord binnen. Maar ook werd door partijleidin gen een globaal antwoord binnengestuurd (SP, PW en CVP, waarbij er van de lluskilieumanifest kreeg toe- "tstuurd. De bedoeling s fjas dat men hieruit kon .vatten om het programma of te stellen waarmee men ad« gemeenteraadsverkie- heijngen tegemoet wilde tre- aatn. Nadat de lijsten waren ;ediend, werden alle ididaten individueel igeschreven. Het werd uitgebreide vragenlijst, 'oor elke gemeente toege- bitst op plaatselijke toe- Handen. Dat zowel voor "Halst, voor Wichelen, Le is, Erpe-Mere en Dender- jonde. Voor het einde van iptember kreeg men graag t antwoorden binnen, (aar men gaf uitstel tot por enkele dagen om de jteindelijke resultaten ■n enbaar te maken. De be- óeling van Raldes is nu m je resultaten van huis tot iiis kenbaar te maken. jen dezer dagen gaat de ger dus een Raldesbriefje (zijn bus vinden met daar- °t p de groenen, de grijzen j de zwarten, waarbij de jrsten de meest milieube- iiste kandidaten zijn, de veeden met de hakken per de sloot komen en de Irden best beginnen met |n recyclagekursus milieu. I Dendermonde j Dendermonde kregen kandidaat gemeente- ladsleden vragen over de (werking en uitbreiding ja de bipnenstad. de tinuitbreiding, de ver- rsveiligheid, hun me- ng over snelheidswed- 35 jijden, de doorsteek te lasrode, de aanleg van jionstraten, pro of contra rkrottingsbeleid, aange- iste woongelegenheid |or bejaarden, leefmilieu- mmissie, enz. In totaal I vragen. Telkens weer trd gevraagd of men het ïer hs kon zijn met het Ral- k standpunt, of men er gen was of men er geen lining op na hield. Boven in diende men zijn me ng te motiveren. antwoord is (SP bij monde van burgemeester Gal- mart). Ook in Wichelen zullen de resultaten van huis tot huis worden be kend gemaakt. Waarde De hamvraag is natuurlijk welke waarde men moet hechten aan dit goed be doelde Raldes initiatief. Naar het ons voorkomt is deze enquête op een erg amateuristische wijze sa mengesteld. Er worden bievoorbeeld subjektieve vragen gesteld, waarbij de ondervraagde het ant woord dat men graag wenst te bekomen, in de mond wordt gelegd. Anders ant woorden zou gelijk staan met een «politieke» zelf moord. Bovendien stelt Raldes in de enquête een aantal oplossingen voor waarvan bepaalde onder vraagde politici misschien wel eens zouden kunnen weten dat die om verschil lende en uiteenlopende re denen niet haalbaar zijn. Dan is er nog de handig heid van de neutralen, van hen die geen mening heb ben en door zo te ant woorden best bij de grijzen kunnen thuishoren, daar waar ze met een vernieti gende blik zouden moeten bekeken worden omdat ze geen mening hebben. Die kunnen immers later alle kanten uit en zich verschui len achter hun neutraliteit t.o.v. een aantal pro blemen. En dan blijft er nog de vraag hoe Raldes de ko mende zes jaar de politie kers gaat wijzen op hun «verbintenis». Immers, de ze enquête is geen kontrakt tussen twee partijen, maar een vrijblijvende mening die men mag en kan herzien. in je stem je mening, hoe zou ik dat zeggen, verwerken. Je kiest voor de partij die het meest overeenkomt met wat je denkt hoe het zou moeten wor den, en dat kan verschillen met de mening van de oudere men- naar de stem b us Zondag 10 oktober is het weer zover: dan wordt er in elke gemeente gestemd en beslist wie de komende zes jaar daar de touwtjes in handen zal nemen. Vele kandidaten spreken ons zelfverzekerd aan, bewust van hun bekwaamheid een programma waar te maken. Na 10 oktober zal het er echter op aan komen gedane beloften werkelijk te maken. Het is dan aan ons om hen regelmatig in de ogen te kijken en verantwoording te vragen. De laatste weken kan men er gewoon niet meer naast kij ken: verkiezingspubliciteit langs alle kanten; affiches in elke straat. Ballons, balpen nen, luciferdoosjes zijn ook van die zaken waar je je Aaam en partij kan laten opzetten; een korte «massaproduktie» en danmaar Sinterklaasje gaan spelen...; er wordt letter lijk met die dingen gegooid (maar daar is de reklame dan ook voor). Ook op t v. kan je de konkurrentiestrijd tussen de partijen (met leedvermaak) volgen. Partijen die op elkaar vitten, die elkaar de schuld geven en die elkaar de mooiste verwijten naar het hoofd slin- groep in dat ruime kiezerspu- of welk doel die bepaalde partij sen. Vandaar dus dat ik het geren. De ene scheldt de rnde- bliek: de achttienjarigen. Deze nastreeft? wel goed vind dat je als jonge- Als 18-jarige interesseer je bn8 °°k ic s,cm kan uhbren- je niet zo direkt voor politiek. 8en (sorry. maar 'k moet we8 denk ik (ik toch niet). Dat is want, and15 'l wccr ambras dan waarschijnlijk ook de re- met 1 be0- STEfOPeC.OMAÜ 1T«x Uns re uit voor hypokriet. De an- jonge mensen maken dus hun dere kaatst dan terug met «debuut» als kiezer. Hoe som woorden als «worm» migen tegenover de verkiezin- Maar in dit artikeltje wil ik gen staan en wat ze er persoon- niet ingaan op" de partijenstrijd lijk van denken, kan je lezen in maar een ander facet van de drie gesprekjes met achttienja- verkiezingen belichten: name- rigen. lijk de kiezers zelf (de mensen die het bolletje mogen kleu- Je bent als 18-jarige ver ren). En dan nog een speciale plicht te gaan stemmem Ervaar ^hes)! je dat als een échfe plicht of kan er ook van «recht» gesproken worden? den dat ik inderdaad ge informatie heb over wie wat is en wat ze doen. Natuurlijk ken ik mensen en weet ik bij welke partij ze zijn (dat zie je maar een grondig in- en over zicht, nee, dat niet toch zeker een plicht, je moét als 18-jarige. dus eigenlijk als eerste twee partijen ook Zondag is het voor velen de grote dag. Vroeger werd dit al eens de dag van de grote gewoon gaan stemmen of je vertegenwoordiger van een jon- nog eens antwoorden per opluchting genoemd na een hardnekkige strijd waarbij plakploegen slaags geraakten en krijgt een boete. Vele menseti ge generatie. kan gaan «scherpe pennen» de tegenstanders figuurlijk in hun blootje zetten. Met de fusie is de 8aan dus omdat het verplicht stemmen? r. r O,,. k„» .^.k kandidaat toekwamen). Opvallend is dat de hele SP kiesstrijd meer kiesvrede geworden. Er wordt nog wel geschermd met slogans, maar de lijst via een gezamenlijk kiescampagne spits zich nu meer toe op de eenvoudige voorstelling van de kandidaten, antwoord bij de groenen Om ook de Lebbeekse kiezer iets over de vier partijen, waar hij zondag zijn keuze moet staat, maar dat men bij de tussen maken, te zeggen, zijn we ons oor gaan te luisteren leggen bij een kandidaat van grijzen nog verschillende elke partij. Lukr.aak hebben we de kandidaat op de vijftiende plaats genomen. Telkens dezelfde werden hen dezelfde vijf vragen gesteld: zichzelf voorstellen, de reden waarom ze zich kandidaat stellen, in het kort enkele programmapunten toelichten, de ambities die ze hebben en tenslotte hun mening over de voorbije zes jaar. Maar ik vind dat het toch ergens ook een recht is. Men heeft het recht om zijn me ning, zijn stem uit te brengen, en dat is wel belangrijk, vind ik. Wat denk jij van de verkie zingen van zondag? (mijn vraag gaat naar eentje die denkt dat ik van een of andere partij ben.) Ge komt toch zeker nie met stekskes of stylo's? Neen, alleen een paar vraagjes. Wel. eerlijk, ik vind het zon de van 't geld. Weet ge hoeveel duizend ballekes dat ze er tegensmijten? Neen.. Awel. ik ook nie. maar 't zal kandidaten >an partij aantreft. De CVP, die ook gezamen lijk antwoordde, kreeg een zwarte streep achter haar Voor de Volksunie is de vijf- naam. tiende kandidaat in de rij een vrouw. Mevrouw Sanders-Ver- Wichelen meiren, moeder van 3 kinde- Men paste eenzelfde sys- »aar "J™*2 "V' i huwd ziin. Zij stelde zich kan- teem toe te W.chelen Ook d,daa, K zjch a| Jaren daar weer een aantal lokale iMereMem VOOI het Vlaams viagen en problemen (16 in welzijn. Maar ook haar echtge- totaal). Bievoorbeeld; gaat noot speelde een belangrijke men wat doen tegen de rol in haar kandidaat-stelling. overtredingen van het ge- De VU-leiding van Lebbeke is westplan. is men voor baar komen opzoeken en als groenbehoud en de aan- '",dc rii h«" ze koon ervan waarh.i pe locgezegd Het programma koop ervan waarbij ge van vu draajt vo, haar dacht werd aan het Eet- rond drie Wangrijkse punten: goed, beperking van mo- leefmilieu, verkeersveiligheid torverkeer, beperking van en woonerven. De ambitie van de rooilijnen, meer ver- deze kandidate is het grote keersveiligheid, pro kleine aantal vrouwen ook op politiek zuiveringsstations bij nieu- vlak te willen vertegenwoordi- wc woonwijken, enz... Van «f- De Ju'sv'°™ de 125 kandidaten die men okonom.sch hele,d. Het voorbije beleid in Lebbeke is in Wichelen heeft, hebben vo,gcns baar same„ te valtc„ er slechts 28 een antwoord met de uitspraak: 81.35 mil- binnen gestuurd, waarvan joen te kort. Op de PW-lijst er dan nog een gezamenlijk staat mevrouw Maria De Co- ninck op de vijftiende plaats. Zeker wel. hoewel ik giste ren al vrienden hoorde zeggen dat de verkiezingen hen niet interesseerde en dat ze blanco verdomme een pak zijn zelle. of ongeldig gingen stemmen. Ik zie het nut daar wel van in want als 18-jarige heb je toch andere gedachten, een andere Heb je enig idee welke partij r te leveren. Marcel Van der Aa (CVP) 4.628. Robert Blom- ïaert (CVP) 1.194, Paul Goosseris (CVP) 1.018. Celine 'an Geertsom (CVP) 1.076, Wies Goyvaerts (VU) 960, larcel Van Kerckhove (SP) 829 juibeke: Georges Verbcrckmoes (CVP) 1.702, Georges (rijs (CVP) 469, Fons Claes (VU) 510, Antoine Denert VU) 444, Alfons Verbruggen (SP) 355, Arthur Vercaute- ;n (CVP) 607. .okeren: Hilaire Liebaut (CVP) 2.873. Georges Anthuc- is (PVV) 2.768, Paul Van Eetvelde (CVP) 1.425, Lucien Jierick (CVP) 1.434, Paul Van Eetvelde (CVP) 1.425. iddy Huybrechts (PW) 1.120. Robert Maréchal (CVP) .094, Herman Magherman (CVP) 1.036, Mark De Gryze 5P) 216. int-Gillis: Omer De Mey (CVP) 1.622. Henri Verbrae- (Gembel) 1.054. Roger Roggeman (CVP) 918. André Faffciren (SP) 152. int-Niklaas Paul De Vidts (CVP) 6.722, Maurits Coppie- trs (VU) 5.507. Freddy Willockx (SP) 4.492. Nelly Maes VU) 2.254, Vincent Foubert (CVP) 2.129. Ward Vcrgau- en (CVP) 2 075, Staf Van Daele (CVP) 1 643. Julien 'ergeylen (CVP) 1.453, Fons Lisaerde (VU) 1.433. Lic- en Lenaerts (CVP) 1.343, Daan Anthuenis (VU) 1.296, dbert Van Rumst (CVP) 1.178, René D'Haeyer (PVV) .112, Jeanine De Boever (CVP) 1.042, Jan Verniers VU) 545, Miel Dullaert (KPB, nu Snel) 156. Pros latthys (SP) 199. lekene. Abdon Heyse (Gembel) 1.758, Omer Bocykens VP) 1 415, Bob Verbeke (OCP) 912, Paul Koppen iembel) 877, Walter Verbraekcn (PVV. nu WD) 237. 'ilfried De Saegher (SP) 16. 'emse Siegfried Buytaert (CVP) 1.586. Emiel Naudts :VP) 1.035, Felix Buitcel (CVP) 826. Raoui De Ryck VU) 457, Louis Broeckx (VU) 504. Armand Felix (PVV) )3. Jean Paelinck (SP) 627, Fonnv Boesmans (SP) 217, lesiré Van Riet (CVP) 743. Albert De Cauwcr (CVP) euw 12 'aasmunsur: René Bocklandt (CVP) 1.092. Albert De 'estelinck (CVP) 511. Willy Strobbe (CVP) 501. Raf erhofsté (CVP) 467. Mon Verdurmen (VU) 341. Mauri- Thuysbacrt (PVV) 124. 'oor u uitgezucht door Wouter Vloebergh) :tels Zij is gehuwd met de heer De Backer en is werkzaam als ar beidster. Ze is 37 jaar en moe der van een kind. Het is haar man die haar ertoe aangezet heeft in de politiek te stappen. De hoofdpunten van het par- Hij staat bij de CVP op de 15' meer werkgelegenheid, speel- gen». Politiek is een familiale terreinen samen met een aan- kwestie bij hem. Zijn vader tal andere gedetailleerde be- hielcf er zich mee bezig. Bij de leidsopties. Haar ambitie is vorige verkiezingen kwam hij een vrouwelijk element te wor- slechts een schamele stem te- den in de gemeenteraad, este- kort om verkozen te zijn. Hij tische problemen op te lossen, voelde zich bij de neus geno- het beleid een vrouwelijke men en vroeg om een hertel stempel te geven. Het voorbije ling, die hij niet kreeg. Daar- bewind was volgens haar goed. om wil Robert nu een strenge Men heeft immers heel wat kontrole bij de telling. Hij gerealizeerd. staat achter het CVP-program- Jeannine Buys, echtgenote van ma. waarbij hem nog twee za- Jean Boogmans. momenteel ken extra ter harte gaan: de werkloos, is nummer 15 bij de kristelijke Vlaamse gedachte SP. Zij komt uit een politieke van vroeger een politiek eer- familie. Haar grootvader was herstel geven en hij komt op immers 27 jaar lang politiek voor een gezinsvriendelijk be- aktief. De aandacht van de SP leid. Hij wil natuurlijk verko- gaat naar de sociale woning- zen worden en in de gemeente- bouw. meer huurhuizen, de raad zetelen. Hij heeft het speelpleinen, de kinderop- voorbije beleid nauwkeurig ge vang. Zij wil zeker aktief aan volgd en vindt dat men aan de de slag blijven en voor de CVP-zijde niets verkeerd heeft vrouw een beter beleid be- gedaan, wefkstelligen. Voor haar had de voorbije zes jaar weinig positieve elementen. «Het be- Belang van de verkiezingen leid van de gemeente heeft Misschien is het ook eens goed schijnbaar slechte resultaten», het belang van 10 oktober door zo zegt ze te lichten. Die dag zullen onge- Robert Heirbaut is 52 jaar. Hij veer 13.250 stemgerechtigde is kolenhandclaar van beroep. Lebbekenaars naar de stembus is gehuwd met Lucienne trekken. Zij kunnen uit 100 Goossens en vader van 3 kin- kandidaten 25 gemeente deren. waarvan er 1 is gehuwd, raadsleden aanduiden die de Ben je goed ingelicht of klin- ken de verkiezingen je maar meni oyer ,de zaken vaag in de oren? Ik bedoel dus Jfa r of je weet welke kleur bijvoor beeld in je gemeente overheerst dan mensen met gevorderde leeftijd (een heel goed voor beeld: de ouders). Dus kan je Tja, bij de verkiezingen is er een groep die altijd wint: de drukkers aha ha ha!... tijprogramma dat zij steunt zijn: vrijheid en vooruitgang. plaats en kwam vorige keer op met de lijst «Gemeentebelan- Gewone voorstelling van partijpolitiek maar geen lichtpunten... Deze konfrontatie had wel een goedgevulde zaal maar heeft de meeste aanwezigen niet veel wijzer gemaakt. Iedere partijleider kreeg vyft'en minuten toegemeten en maakte daar dankbaar gebruik van om zijn programma in geuren en kleuren naar voor te brengen. Dat was trouwens hun goed recht. Maar moderator Demey zorgde wel voor enige teleurstelling door te verkondigen dat de vragen tijdens de pauze schrifteiyk moesten overhandigd worden. Van enig debat tussen de partijen was er dus hoegenaamd geen sprake... Moderator Demey liet eerst de de kapitaalvlucht en belas- meenten Daknam en Eksaar- SP de vrije teugel. Mark De tingsontduiking. de. Daar zouden volgens VU- Gryze legde vooral de nadruk Huidig burgemeester Hilaire kandidaat Bert Van den op inspraak en oordeelde dat Liebaut van CVP stelde klaar Broeck nog talrijke problemen de burger dichter bij het ge- en duidelijk dat, wie nu ook bestaan zeker aangaande ver- meentebeleid moet staan. Dat aan het bewind komt. niet keersveiligheid en wegen. Er hij zelfs inspraak moet hebben meer op een (financiële) snel- waren ook vragen betreffende bij de planvoorbereiding eer 'rein kan stappen. De krisis de gastarbeiders waarop Etien- de voorstellen uitgewerkt wor- laat duidelijke konsekwenties ne Waterschoot replikeerde den. Door gans zijn betoog na. Het huidige stadstekort is dat de overheid zelf de nodige liep de rode draad: samen met niet te wijten aan het gemeen- maatregelen moet overwegen de bevolking Lokeren be- tebestuur maar aan hoger be- waar Dirk Van der Maelen op sturen. leid. Hij hoopt op begrip en inpikte voor gelijkberechtiging Volksunielijsttrekker Etienne steun van elke kiesgerechtigde van alle Belgische inwoners. Waterschoot brak vooral een en blikt terug op de talrijke Hilaire Liebaut klom nog eens lans voor de kleinschalige fa- verwezenlijkingen op alle ge- op de antwoordstoel en stelde miliale land- en tuinbouwbe- bieden. duidelijk dat Lokeren, meer- drijven. Vooral het milieube- Georges Anthuenis namens de derheid tegen Minderheid, leid verdient de aandacht en PW legde voornamelijk de geopteerd had voor een stad in mag niet wijken voor ekono- klemtoon op welzijnszorg. Dat een kernvrij Europa Repüe- mismen Hij vindt de oprich- gaat tenslotte iedere burger ken aan Mark De Gryze en ting van de Boerenwacht een aan. Hij stelde voorop dat een Georges Anthuenis gingen bedenkelijke situatie in die zin keuze zal moeten gemaakt meer de partijpolitiek aan en dat de gemeentelijke overheid worden tussen wegennet, nieu- werden prompt beantwoord in casu de politie moet instaan we banen en de welzijnssektor. met fragmenten uit het pro voor de nodige veiligheid. In deze tijden van spanning gramma Dirk Van der Maelen van Ve- moet ook aandacht besteed Lo betwijfelde het nut van de- worden aan de rekreatie. In Moderator Demey dankte ten- ze konfrontatie. Hij is tegen gans zijn betoog kwam het slotte de aanwezigen voor de Te Lebbeke dient volgens het bet 8emaakt politiek dienstbe- OCMW centraal te staan. discipline Hij kon evenwel groenkomitee dringend werk toon maar voor een echt so- tii) niet nalaten zich in zijn slot- gemaakt van het aanplanten ciaa' beleid De bevolking ragen staat vrywoorden bij een bepaalde par- komende zes jaar met een «ja» of «neen» over een heleboel zaken zullen beslissen. Het groenkomitee van Lebbeke heeft naar aanleiding van de Bomen gemeenteraadsverkiezingen duidelijk en konkreet zijn visie aan elke politieke partij overgemaakt. Het is namelijk de bedoeling gedurende de volgende zes jaar meer aandacht te krijgen voor natuur- en milieuvriendelijk beleid en beheer. Uit dc nota van het groenko- ziet net komitee het wo..~.. rb- - - mitee blijkt dat er vijf belang- opnieuw als een aantrekkings- de Dender Bij het aanplanten vormen van Er wordt schillende daarvan gingen van bomen langs wegen rond moet zoveel mogelijk betrok- Uit een hele sliert vragen werd tijstrekking aan te sluiten het- de vijf dorpskommen en langs ken worden in alle mogelijke een selektie gemaakt. Ver- rijke facetten aan bod komen. 1 Dat Lebbeke een dorp moet blijven waar groen en landschap tot ieders vertrouw de omgeving moet horen Het is van het allergrootste belang dat open ruimten (akkers, wei landen. tuinbouwgronden, bossen, woeste gronden...) een duidelijk overwicht behou den op de bebouwingen (ge bouwen. wegennet...) 2. Dat kleinschaligheid in de bebouwing een noodzaak wordt. Meer konkreet denkt het groenkomitee aan het we ren van hoogbouw (meer dan 2 verdiepingen) 3. Dat er dient gepleit te wor den voor de verweving en inte gratie van zoveel mogelijk funkties en aktivitciten die ver enigbaar zijn. Meer bepaald pool waar mensen in hun eigen van bomen telt vooral de kwa- ook n'ets ondernomen tegen woonomgeving weer kansen krijgen om elkander te leren kennen, om bevriend te zijn. om de kinderen te laten spe len Zo stelt het groenkomitee dat een bespeelbare woonom- liteit Het is beter een boom minder te planten dan één meer met weinig groeikansen. Wanneer bomen geveld dienen te worden moet er vervan- gingsaanplanting voorzien de belangen van de fusiege- UI geen niet gunstig overkwam. André geving te verkiezen is boven worden, een speel- of buurtplein Wat betreft het gemeentelijke 4 Dat de historisch-natuurlij- afvalbeheer dient de overheid ke elementen dienen geeerbie- de ambitie te koesteren om op digd te worden door ze te laten langere termijn alle afvalstof- opnemen in een BPA en dan fen te recykleren Ze in de vooral bij de inplanting van kringloop te brengen en te be- nieuwe woonwijken en open- houden. Elk herwonnen pro- bare centra. dukt is een overwinning op de 5. Dat de struktuurplanning langzame uitputting van onze een noodzaak is Het groenko- wereldvoorraad aan grondstof- mitee gaat ervan uit dat er fen. energie en op de voor- slechts iets degelijks kan ver- tschnjdende vervuiling van het wezenlijk! worden wanneer de milieu bevolking rechtstreeks en ak- E.D.M. tief een inbreng krijgt Lokeren. De diverse lijsttrekkers debatteerden over de toekomstperspektieven md r 27 Fem-Soc-groepen zijn art met een kampagne tortus uit het strafrecht, gemeentelijke abor- kntra». Aanleiding rtoe was de reëele kans binnenkort op de Brus- je rechtbank veroorde len zullen uitgesproken -Wen tegen dokters, :ls tebverleners en vrouwen die bij abortus betrokken waren De Fem-Soc groepen etsen onmiddellijke stopzetting van de vervolgingen. Ze zijn gebaseerd op een ver ouderde wetgeving. Zij roepen de arbeidersbewe ging op een brede steunak- tie met de beklaagden op te zetten en mee te betogen op de geplande nationale betoging van 23 oktober te Brussei. Abortus moet. volgens de groep, in het beretk kunnen zijn van ie dere vrouw die dat wil. De werkgroep eist dat elke ge meente abortuscentra zou oprichten waar abortus in goede omstandigheden kan uitgevoerd worden. Ook dat de ingreep kan plaats hebben in OCMW-klinie- ken terwijl de gemeentepo litie de bestaande centra met rust laat. Waarom geen goede voorlichting? De groep duwt de mensen met de neus op deze dwin gende eisen én ijvert voor abortus uit het strafrecht. André Aan de Leurshoek 95 in Beveren brandden vorige vrijdagmorgen de magazij nen van de pvba Seghers- Setisol helemaal uit. Er wa ren heel brandbare mate rialen opgeslagen: vloer bekleding en isolatiemate riaal De brandweer kon niet veel meer vrijwaren voor het vuur. De schade loopt in de miljoenen. Bij het Lokerse bedrijf Cock-Gonzalez. waarvoor onlangs een gerechtelijk akkoord werd verkregen, werden in de verlieslatende kabelafdeling een zeventigtal mensen afgedankt. Er zijn nu nog ruim honderd werknemers in dienst. In Sint-Niklaas werd de firma Janssens Briegoederen, gevestigd aan de Antwerp sesteenweg, ambtshalve failliet verklaard. Zowat zestig werknemers, meestal vrouwen, worden werkloos. Janssens kon. na het overlijden van de stichter, nog een tijdje overeind worden gehouden, ook dankzij overheidssteun. Het over kop gaan van dit bedrijf illustreert opnieuw op schrijnende wijze hoe bergaf het gaat met de breigoednijverheid in de Wase hoofdstad.

De Voorpost | 1982 | | pagina 7