Aalsterse kultuurraad met gewijzigde bezetting Ere-burgemeester van Kieldrecht aan welverdiende rust toe Berlare duidde zijn OCMW-leden aan Zele kiest OCMW-leden Zeelse OCMW-begroting onder de loupe 10 - 21.1.1983 - De Voorpost Buggenhout. De eerste vrouwelijke schepen van Buggenhout legt de eed af. torisch moment, (c) Ook voor de samenstelling van de stedelijke raad voor kuituur en kulturele vrijetijdsbe steding zijn gemeenteraadsverkiezingen belangrijk. Inderdaad. Alhoewel deze raad er een is ingesteld by dekreet is ook hy onderhevig aan de schommelingen in de resultaten van verkiezingen. Donderdag 13 januari waren dan ook afgevaardigden van de liefst 254 by de kultuurraad aangesloten verenigingen opgeroepen in de stedelijke school aan de Binnenstraat. Om geldig te stemmen moest de helft plus één, zynde 128 aanwezig zijn en het werd een hele tyd wachten vooraleer men er zeker van was dat dit aantal bereikt werd. Zelfs licht overschreden want 139 afgevaardigden waren opgekomen. Mede door het feit dat alles moest gebeuren via één centrale steekkaartensysteem duurde het ruim één uur alvorens met de stemverrichtingen kon worden begonnen. Dadelijk bleek dat er ander maal enige machinatie in het spel was. Kombines tussen di verse groepen en orkestratie bij andere waarbij vragen wer den gesteld of ze wel van de meest opportune kant uitgin gen. De kultuurraad dient im mers nauw samen te werken met de gemeenteraad... Op vallend was ook de minder goede opkomst van de leden die zich bekenden tot de kris- telijke strekking met 55 aan wezigen op welgeteld 100 en nog meer de niet strekkingsge- bondenen met amper 38 op 94. Alles werd dus mogelijk. Mandaten Na verkiezing van voorzitter, ondervoorzitter en sekretaris door de voltallige vergadering worden de mandaten verder verdeeld proportioneel vol gens het «systeem D'Hondt» volgens de ideologische en filo sofische strekkingen. Ideolo gisch slaat hier op in de ge meenteraad vertegenwoordig de frakties en filosofisch op de diverse levensbeschouwingen. Ideologisch geeft dat: 1 CVP, 32 SP, 15 PW, 1 VU. Filosofisch wordt het 100 kris- telijke strekking, 5 humanisti sche strekking, 6 marxistische strekking, 94 die zich tot geen strekking bekennen. Anderzijds dient ieder stemge rechtigde te opteren voor één van volgende groepen socio- kulturele aktiviteiten: aktieve kunstbeoefening hobby- en vrijetijdsbeste ding vormings- en ontwikke lingswerk instellingen en diensten Na de verkiezing door het ple num van voorzitter-ondervoor zitter en sekretaris zijn 6 man daten te begeven proportio neel volgens de strekking via het «systeem D'Hondt». Bij deling door 2, 3 en 4 wor den dan de hoogste zes resul taten: lc zetel: kristelijke strekking; 2' zetel: zonder strekking; 3C zetel: kristelijke strekking; 4C zetel: zonder strekking; 5C ze tel: kristelijke strekking; 6C ze tel: SP. Verkiezing van het bureau De verkiezingsmodaliteiten werden afgehandeld door een ter plekke samengesteld kies bureau bestaande uit afgevaar digden van diverse strekkin gen: Van den Bossche (zonder strekking), mw. Gh Willems (kristen), mw. Hooghuys (SP), Van Lierde (hum.), Van Bleyenbergh (marxist) en Van Lieshout (PW). Voor het voorzitterschap meldden zich slechts twee kan didaten: uittredend voorzitter Gilbert Claus (kr.) namens het Davidsfonds en Johan Velghe (zonder) namens Netwerk. Claus bleef voorzitter met 74 stemmen tegen 65 voor Velghe. Voor het ondervoorzitterschap kon de kristelijke strekking geen kandidaat stellen daar voorzitter en ondervoorzitter tot een verschillende strekkin gen dienen te behoren. Mark De Jode (PW) werd onder voorzitter namens het Wil lemsfonds met 78 stemmen te gen mw. Denise Van de Velde (zonder) namens de Vrienden van het Oud-Hospitaal met 61 stemmen. Voor het ambt van sekretaris behaalde Hugo De Moor (zonder) het namens RI- SA met 77 stemmen tegen 62 voor Van der Eist (kr.). De volgende mandaten Drie bestuursleden voor de kristelijke strekking, twee niet-strekkingsgebonden en 1 SP-er dienden nu te worden verkozen. Voor de SP werd dat unaniem in de eigen groep Rik Strjjpens en in de kristelijke strekking zonder verkiezing vermits er slechts drie kandidaten waren voor drie mandaten Marcel Crombeen, mwLena Ledegen namens KVLV en Camiel Van Caeckenberghe namens de Kon. Fanfare St.-Cecilia Hof- stade. Bij de uiteraard heterogene groep van de niet-strekkings- gebondenen kwam het wél tot stemming. Zelfs tot stemmin gen. Voo^ twee mandaten wa ren er immers zes kandidaten: Renaat De Waegeneir namens de Lodewijk De Raetstichting, Jos De Sloover namens het Werk der Volkstuinen. Annie D'Hondt namens VTB-VAB. Fred Van Biesen namens V.O.K. Moorsel, Denise Van de Velde namens de Vrienden van het Oud-Hospitaal en Jo han Velghe namens Netwerk. Na enig gebekvecht of de twee mandaten in één stemming of in twee dienden te worden aangeduid verliep het uiteinde lijk in twee beurten. Zoniet ware de uitslag anders kunnen zijn. Eerste beurt: Johan Velghe: 20; Annie D'Hondt 9; Dr. Van De Velde 3; Fred Van Biesen 2; Jos De Sloover 1; Renaat De Waegeneir 1; en 1 on- Zeer veel belangstelling in de raadszaal van het Berlaarse gemeentehuis waar maandag overgegaan werd tot de aanduiding van de leden van de nieuwe OCMW-raad. Deze aanstelling dient te gebeuren in geheime zitting en dus gingen de deuren potdicht en werden eventule luister vinken op een veilige afstand gehouden. De negen leden van de OCMW-raad zullen per 1 april hun funktie moeten opnemen. Met fraktieleiders Blijkbaar is er toch wat veran derd in de bijeenkomst van de gemeenteraad. Nieuwe heren, nieuwe wetten, zo wordt vaak gezegd. De nieuwe raadsleden in de gemeenteraad zorgden ook voor enige nieuwigheid. Waar vroeger alleen oud-bur gemeester Leys namens de PW het woord voerde en zich bijgevolg ook fraktieleider mocht noemen, hebben nu de Volksunie via Eric Van Hau- wermeiren en de Socialistische Partij bij monde van Mare Van Gijseghem dit systeem overge nomen. Bij het eerste agendapunt was er nergens enig kommentaar te bespeuren, maar toen het tweede punt van de dagorde diende aangevat, zat het spel op de wagen. Men vroeg de goedkeuring van de eindreke- ning van de koliektor noord- zuid. Hier is een bijkomende lening voor de eindafrekening van meer dan acht miljoen frank mee gemoeid met een zesmaandelijkse intrest van 675.000 fr. VU-fraktieleider Van Hauwermeiren wilde we ten of er na die zes maanden opnieuw een lening diende aangegaan. Burgemeeter Van Sande zei dat dit niet zou nodig zijn indien de staat zijn toege stane subsidies zou betalen. Omtrent de onderschrijving van 717 aandelen van elk 1.000 fr. voor het waterspaarbekken Kluizen II en ook nog van 61 aandelen van 1.000 fr. voor de toevoer van drinkwater in de Oude Scheldevallei, waren er ook wel wat opmerkingen te noteren. SP-fraktieleider Van Gijseghem wilde met het voor stel wel akkoord gaan, wan neer daardoor althans in de eigen omgeving minder water gepompt wordt. PW-er Leys ging nog verder en vroeg of men niet kon vragen om tege moetkomingen voor de onder grondse waterwinningen die aan het Donkmeer hebben plaats gevonden en tijdens de zomermaanden voor heel wat last hebben gezorgd. Hij voeg de eraan toe dat hij reeds op een vorige zitting deze kwestie te berde had gebracht en nog steeds geen antwoord had ge kregen Vanuit de CVP ant woordde de heer Spruyt dat de waterwinningen te Berlare reeds heel wat zijn verminderd en dat deze winningen in de toekomst helemaal zullen ge stopt worden. De bevoorra ding van Lokeren vanuit Ber lare is reeds met de helft ver minderd. aldus Julien Spruyt Wat de tegemoetkoming be treft, kon men moeilijk een positief antwoord geven omdat dit een zaak van de nationale politiek is. De interkommunale DDS liet een intentieverklaring van haar raad van beheer en een statuutwijzigingsvoorstel bij het gemeentebestuur toeko men omtrent de plannen die de interkommunale heeft voor dorpsrenovatie en stadskern vernieuwing. SP-fraktieleider Van Gijseghem eiste dat de burgemeester de brief van a tot z zou overlezen, ofschoon elk raadslid een kopie ervan had gekregen. Sekretaris Lippens gaf dan maar lezing van de brief. De opmerkingen die werden gemaakt kwamen hard aan voor DDS. De PVV is van mening dat men niet al te veel zaken moet toevertrouwen aan deze interkommunale en de SP zegt ronduit dat DDS veel te veel vraagt. De Volksunie he kelde dan de beleidsfouten die er zouden zijn onder meer wat betreft de verkoopbare wonin gen in de nieuwe volkswijken. De PVV had ook ccn zeven- puntenvoorstel ingediend om het kerkhof van Berlare te reorganizeren. Woordvoerder Leys had het onder meer over de toegangsuren tot het kerk hof, het al dan niet toelaten van bepaalde voertuigen, het opruimen van papier en het plaatsen van papiermanden. Het belangrijkste deel van zijn tussenkomst was de vraag of er in de omgeving van het stem pellokaal aan de Warande straat geen mogelijkheid be stond om er een rouwkapel en verzamelplaats voor familiele den in te richten. Weliswaar is er in het rusthuis Gaver een rouwkapel. Maar in de Waran destraat is er parkeerplaats in overvloed en bovendien zou den de mensen dan niet door de drukke Gaverwijk moeten. Of men de nodige financiële middelen voor dit projekt kan vrijmaken is natuurlijk een an dere vraag. Maar de reakties van de schepenen Verheyden en Vanhove laten weinig hoop op realizatie van dit plan. In het OCMW bleken een paar niet reglementaire toestanden te zijn ontstaan als gevolg van nieuw verkozen raadsleden. Er werd dan ook akte genomen van de eedaflegging van Noel De Backer en Paul Temmer man als nieuwe leden van het OCMW tot 1 april aanstaande. Daarop werd het publiek ge vraagd de zaal te verlaten.De openbare zitting was immers geëindigd. De geheime zitting die dan volgde zou anderhalf uur in beslag nemen en was voor het overgrote deel gewijd aan de aanduiding van de gen als vertegenwoordiger en als beheerders worden de na men van De Bruycker, Bom- beke, Frans De Smetn Verhey den ingediend. Zij komen in de plaats van Moerman, De Vos. De Smet en Thibau. Kommissans is Albert Me- ganck. Bij de bouwmaatschap pij Ieder zijn Huis wordt Frans De Smet de afgevaardigde en voor Geluk in eigen Woning wordt dat Willy Verheyden. Bij de s.v. Med. Lerberghe is Frans De Smet vertegenwoor diger van Berlare en werden Ivo Meganck en Willy Verhey den als vervangers vooropge steld. Willy Verheyden is dan weer de afgevaardigde bij het Algemeen Welzijnsorganisme Dendcrmonde en bij DDS zijn de beheerders Van Sande eh Moerman, is Maurice Pcnsaert de afgevaardigde en wordt Gil bert Van Daele de vervanger. Willy Van Sande is ook ver tegenwoordiger bij Verko en bij de Gewestelijke Landmaat- geldige. Tweede beurt: Renaat De Waegeneir: 16; Annie D'Hondt 12; Denise Van de Velde 5; Fred Van Biesen 2; Jos De Sloover 2. Namens de in het bureau niet opgenomen frakties kregen een mandaat Carlos De Meyst (SP), Hugo De Geest (marx.), Georges Van der Eecken (hum.). Marcel Temmerman (CVP) en een lid aan te duiden door de VU Dit bestuur dient nog aangevuld met waarne mers van de deelgemeenten die nog niet vertegenwoordigd zijn, in casu Baardegem, Mel- dert, Moorsel en Nieuwerker- ken. Daar de groep instellin gen en diensten nog niet ver tegenwoordigd is zal een om wisseling in de kristelijke groep moeten plaatshebben. Iets wat kan problemen stellen daar deze leden gewoon bij handgeklap werden verkozen. De Erkenningskommissie wordt dan bij de eerste verga dering van de nieuwe kulturele raad door de bestuursleden verkozen. Opmerkelijk is wel dat de da mes andermaal ondervertegen woordigd zijn met Lena Lede gen uit Gijzegem als enig be-, stuurslid. Op te merken ook dat een aantal vroegere leden waaron der sekretaris Theo Van Gij- zeghem en voorzitter van de Erkenningskommissie Jos De Geyter geen kandidaat meer waren. De nieuwe raad Kristelijke strekking: Gilbert Claus. Erembodegem. voorzit ter; Marcel Crombeen. Aalst; Lena Ledegen. Gijzegem; Ca miel Van Caeckenberghe, Hofstade. Niet strekkingsgebonden: Hu- go De Moor, Aalst, sekretaris; Johan Velghe, Aalst; Renaat De Waegeneir. Aalst. SP: Carlos De Meyst, Aalst; Rik Strijpens, Aalst. PVV: Mark De Jode, Aalst, ondervoorzitter. Marxistische strekking: Hugo De Geest, Aalst. Sinds januari van dit jaar hebben een aantal opmerkelijke figuren in het Land van Waas de gemeentelijke politiek vaarwel gezegd. Er is niet alleen burgemeester Maes van Temse die het voor bekeken hield, in Beveren waren het schepenen Van Mieghem en Belssens die een punt zetten achter hun politieke loopbaan. Het mag nu al gezegd worden dat er met het verdwijnen van de h. Van Mieghem iemand in het politieke beeld zal gemist worden. Precies 36 jaar lang is hij in de gemeentelijke politiek aktief geweest. Als schepen voor burgerlijke stand in Groot- Beveren is de h. Van Mieghem langzaam 'uitgehold', maar zijn echte sporen heeft hij wel verdiend als burge meester van de grensgemeente Kieldrecht. strekking: der Eecken. Humanistische Georges Van Aalst. CVP: Marcel Temmerman, Erembodegem. VU: nog aan te duiden. Plus waarnemers. LH Amedé Van Mieghem was 32 jaar toen hij in november 1946 in de gemeenteraad werd ver kozen. Op 12 april 1947 legde hij de eed af en werd meteen de eerste na-oorlogse burge meester. Samen met zijn be- stuursploegen heeft hij een he leboel weten te realiseren. Want werk in de polder was er genoeg. Verharde wegen leken in die tijd nog een zeldzaam heid, het waterleidingsnet was ook nog niet dat, om van de elektriciteitsvoorziening nog maar te zwijgen. Zo waren er bijvoorbeeld de Oud-Aren- berg en de Piilendijk die er in erbarmelijke omstandigheden bijlagen. Maaf na twaalf jaar onder zijn bewind kon hij er trots op zijn: alle wegen waren verhard. Van Mieghem zelf ziet zijn politieke loopbaan in twee pe rioden: een eerste waarin ge streefd werd naar de noodza kelijke vernieuwingen, een tweede waarin meer werk kon worden gemaakt van meer luxueuze projekten. Kiel drecht lag ook goed op de markt van de 'bouwlustigen' en het sein werd op groen gezet voor ondermeer leg.van de Tuinwijk, d ttumwijk, het Schutt Ook werd de aanleg sportplein en de bouw zwembad Kriekeputte e Als burgemeester heef Van Mieghem het ook bij kunnen meemaken I noordelijk Waasland van oudsher agrarisch hoe langer hoe meer z geofferd worden voor e grootse industrialisatie Wase Scheldeoever. fusie van gemeenten dat Van Mieghem gekozt schepen voor burg stand. Ook dat was nc serieuse karwei. Tijdens het afscheid Kieldrechtse ere-burgen werd hij omschreven i politiek monument da dwijnt uit de Wase po En uiteindelijk is dat e veel gezegd. Als burgen heeft Van Mieghem on| feld zijn stempel gedrt het doen en laten in de gemeente. tedienst van België, het Ge meentekrediet van België en de Bond van Steden en Ge meenten. De Berlaarse ver tegenwoordigers bij Omob zijn Moerman en Roels en bij Openbaar Groen wordt Mauri- OCMW raadsleden. Volgende schappij werd die taak toever- ce Pensaert de afgevaardigde. trouwd aan Willy Verheyden. Burgemeester Van Sande kandidaten werden aangeduid: Luc Baeten (CVP) 12 stem men, André De Martelaar ook vertegenwoordiger van de (VU) 12 stemmen, Willy Die- rickx (PVV) 15 stemmen. Ivo Meganck (CVP) 12 stemmen, Arthur Merckx (PW) 15 stemmen. Gustaaf Roggeman (SP) 13 stemmen, Maurits Van de Weghe (CVP) 12 stemmen, Maurits Van Malderen (CVP) 12 stemmen en Lucien Ver- cruyssen (CVP) 12 stemmen Hierbij kan worden opgemerkt dat er bij deze raadsleden zes nieuwelingen zijn (Luc Baeten uit Overmere, André De Mar- gemeentc bij de Gemeen- Kamiel Moerman tenslotte vertegenwoordigt Berlare bij NMDW en bij NMV Buurt spoorwegen. De tweede raadszitting van de nieuwe legislatuur begon achter gesloten deuren. Vooraleer de dagorde te beginnen moesten de raadsleden stemmen hoe de nieuwe OCMW- j telaar uit Overmere. Willy raad zou samengesteld worden. Dit had heel wat voeten in EcnpSNg QOGdQCkCUrd Dierickx uit Berlare, Arthur de aarde. By de aanvang zorgde Frieda Van Handenhove Merckx uit Berlare, Maurits voor spanning en nervositeit in de bestuurskoalitie. Op het gestelde uur (19 uur) was ze niet aanwezig en te Zele wordt er steeds stipt begonnen, zodat er, met in het achterhoofd de 13-12 verhouding, geen tekeningetje moet gemaakt worden. Dat het met een «oef» was als het dertiende lid van de bestuursmeerderheid om tien over zeven de deur van de raadszaal binnenstapte. Kieldrecht. Oud-burgemeester Van Mieghem bij de huid'ging van Valère Van Wt eind 1975 (Ivb) Van Malderen uit Berlare en Lucien Vercruysen. Vertegenwoordigers koininunales inter- Vanuit de CVP-zijde werden dan ook de kandidaten voorge dragen voor een aantal funk- ties in interkommunales en an dere instellingen. Voor IME- WO is dat burgemeester Van Sande met als vervanger sche pen Van Hove; bij Imeloost Vanhove met als vervanger Van Sande, bij TV Oost Van Sande met Vanhove als ver vanger en bij Iviegov als ver tegenwoordiger burgemeester Van Sande en Kamiel Moer man als vervanger. Voor de bouwmaatschappij Hulp in Woningnood wordt burge meester Van Sande voorgedra- De nog goed opgekomen beslissingen vooraf zullen advi- toeschouwers werden lang op seren. de proef gesteld. Het was pas De kommissie algemene za- rond 20 uur dat de uitslag door ken onder bevoegdheid van burgemeester De Bruyne werd burgemeester Jozef De Bruyne meegedeeld. Verrassingen is samengesteld uit Leo De kwamen er niet uit de bus. De Schepper, Rafael Michiels en Zeelse Belangen hebben vijf Petrus Poppe van de be leden. Voor de groep Van stuurskoalitie en Roger Van Kerckhove werd Godfried Hecke, Gustaaf Vercauteren Dauwe verkozen. De CVP en Maurits De Vriese van de heeft drie leden en SP en PW oppositie-koalitie Op de gewone dienst van het OCMW staat 177.622.760 fr. ingeschreven. Om zyden in evenwicht te houden heeft het OCMW-bestuur in 1983 een gemeenti tussenkomst van 27.751.558 fr. nodig. Dit is een verhoging van 948.853 fr. of 3y tegenover het jaar voordien. De subsidie schynt, ondanks de ruime dienstenkrans het OCMW, niet spektakulair meer te stygen, zoals dat het geval was van 1980 15.671.809 fr., naar 1981 met 25.301.370 fr. Naast de gemeentelijke tussenkomst men ook rekenen op een tussenkomst van het Bijzonder Fonds voor Maatschapp Welzijn van 5.798.703 fr. elk één. De kommissie financiën- De OCMW-raad voor de ekonomische expansie staat komende zes jaar wordt ge vormd door: Dirk Blancquaert (Maurits Ernalsteen. Laureys), Godfried onder het voorzitterschap van schepen Paul Geerinck en voor André de bestuursmeerderheid ma- Dauwe ken Hubert Temmerman, (André Fiers-Snoeck, Jozef Marc Van Mossevelde, Martha Martens), Daniël De Keyser Rubbens er deel van uit. An- (Alois Vehent, André Chris- dré Walrave, Alfons Rupus en tiaens). Marcel De Kimpe Marcel De Kimpe zetelen er in (Maria Josepha Van Dries- voor de oppositie, sche, Etienne Van de Moor- De kommissie openbare tel), Angele Dc Loose (Agnes werken en verkeer wordt ge- Schiettecat, Antoine Van Cau- leid door schepen Marcel De Waele en van de meerderheid krijgt hij Hubert Temmerman, Frieda Van Handenhove en Rafael Michiels aan zijn zijde. Gustaaf Vercauteren, Gilbert wenberghc), Albert Heirman (Gerard Dheer, André Pop pe), Marc Maes (Frans Meirs- man, Hugo Heirman), Theo- fiel Nies (Aimé Van Aver- maet, Herman Callaert), Jan Troch en Alfons Rupus zijn de Strynckx (Martha Rubbens, Jaak Goossens), Alfons Thien- pondt (Jozef Van Cauteren, Guido Geerinck), Willy Vel- deman (Simonne Van Uyt- 'ertegenwoordigers van koali- tie CVP, SP en PW. De kommissie onderwijs en adviesraden staat onder leiding schepen Paul Van Kerck- vanck, Bernd Moens). Tussen hove en hij krijgt de steun van haakjes de plaatsvervangers. Kommissies van gemeenteraadsleden Tijdens de tweede geheime zitting werden de kommissies Berlare. Van deze 9 OCMW leden verdwijnen in deze raad er per I april niel m,nder dan TngS! d "S dfkomenïe zes jaar de belangrijke beleids- Hubert Temmerman, Mare Van Mossevelde en Martha Rubbens voor de meerderheid en Luc Van den Abbeele, Claudine Heirman en Karei Poppe voor de oppositie. De kommissie kuituur, ruimtelijke ordening en slacht huis onder het voorzitterschap De posten met de grootste netto-last zijn het rustoord met 16.240.115 fr., de gezins- en bejaardenhulp met 5.397.853 fr., het bedelen der maaltijden 1.159.179 fr de kuis- en karweiendienst 464.317 fr., de bejaardenwo ningen 1 079.129 fr. en de dienst «900» 2.009.636 fr. Het tekort bedroeg voor deze dienst in 1982 675.480 fr. Het stijgend verlies is toe te schrij ven aan het feit dat er nu vast personeel in dienst is, in plaats van vroeger het BTK-kader, Het OCMW voorziet in 1983 ook 4.200.000 fr. voor het ver- van schepen Jozef Van Kerck hove bestaat uit Rafael Mi chiels, Petrus Poppe en Leo De Schepper van de Z.B. en Edgard Francois-Wilson, An dré Walrave en Gilbert Troch voor de oppositie. De kommissie sociale zaken en sport onder het voorzitter schap van schepen Alfons Ru pus wordt vervolledigd door Leo Dc Schepper, Frieda Van Handenhove, Mare Van Mos sevelde voor de bestuurskoali tie en Maurits De Vriese, Claudine Heirman en Cesar Van Lysebettens voor de op positie. zekeren van het bestaansmini mum waarvan de helft ten laste van de staat. De begroting van de V- dienst, die het kronisch zieken huis en het psycho-geriatrisch centrum omvat, kan niet zulke rooskleurige cijfers voorleg gen. De raming 1983 voorziet een tekort van 16.886.733 fr. waarvan 8.175.230 fr. van de voorgaande dienstjaren. De zwaarste last voor de V-dienst zijn de personeelsuitgaven die van de eigenlijke begroting 1983, die 99.752.503 fr. be draagt en een bedrag van 52.632.600 fr. opslorpen. De schuldenlast bedraagt 10.264.820 fr. Bij het voorstellen van de begroting gaf burgemeester De Bruyne er de bemerking bij dat de financiële toestand van het OCMW zeker gunstig zal beïnvloed worden door de toe passing van het besluit van mi nister Dehaene, volgens het welk aan dc erkende rusthui zen per opgenomen bejaarde een vergoeding wordt toege kend per verpleegdag van 632 fr.gekoppeld aan dc spil index 170,94 fr. CVP-raadslid Roger Van Hecke ging met die uitleg niet akkoord en betwistte dc gege ven voorstelling. Het besluit van minister Dehaene zou al leen van toepassing zijn erkende ziekenhuizen dil kenhuisbedden afstaan et valt Zele niet onder. Indi toch gebeurde zou de vt ding eerder een inkrimpit tekenen. Vanaf 1 oktobt draagt de ligdagprijs 2.03 Dc CVP-interpellant achteraf nog bedcnkingci de onwettelijkheid waari huidige OCMW-raad zie vindt. Omdat er moment veel raadsleden in zetelei die raad niet meer sara roepen worden. De gadering had op 17 dec< 1982 plaats. Roger Van meende dat het schepen ge dit had kunnen voorkl Op 10 november 1982 gouverneur hierover richtingen. Het is pas januari 1983 dat het gei bestuur de brief vei naar raadslid Hubert Tt man, die in de OC1 zetelt en nieuw verko; meenteraadslid is. Hij dagen tijd om zijn ont het OCMW in te dicnet interpellant konkludecrc de onwettelijkheid te heeft geduurd en dat hit de werking van het niet vlot verloopt en er tuele dringende sociale men niet behandeld woi

De Voorpost | 1983 | | pagina 10