etbal: i liniemei ens) te eens te Neem Venusvn j lerstook ;„si( LV kaarters* qq u 16 - 21.1.1983 - De Voorpost Woensdag 26 januari: A.A. groep «Om Mekaar»: te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis: vergadering A.A. groep. Volksdanskursus K.A.V.: van 19 tot 20 uur in de sporthal Vrijdag 28 januari: Gespreksavond K.A.V. K.W.B.: te 20 u. in de Crypte: gespreksavond onder het tema: «Alkohol - drugs - roken» Volksdansgroep «De Eglantler»: 's vrijdags te 18 uur repeti tie. in de sporthal Denderdal. ledereen die graag aansluit bij de groep is steeds welkom! Voor inlichtingen: Mare Borms, Gerstenstraat, 13, Erembodegem. Openingsuren Stedelijke Bibliotheek, uitleenpost Erembo degem, Dorpsstraat 24 Maandag en vrijdag van 15 tot 20 uur; Woensdag van 14 tot 20 uur; Zaterdag van 10 tot 12 uur. B.GJ.G. nieuws: de B.G.J.G. biedt aan zijn leden - grootou ders (vanaf 60 jaar) een week vakantie aan zee in «Reigers nest» te Koksijde, van 7 tot 14 mei, aan uitzonderlijke voorwaar den: 4.562 F volledig pension reis per autocar Erembode gem - Koksijde, heen en terug. Voor inlichtingen en inschrijvingen: Paul Pereboom, IJzeren- wegstraat 37, tel. 77.93.44 Parochiale medewerk(st)ers gevraagd Wie wil medewerken aan liturgie (lektoren, misdienaars...) onthaal, Broederlijk Delen, in de O.L. Vrouw Hemelvaart- en St. Amanduskerk, of aan animatie in het Parochiehuis of de Crypte, kan op hogergenoemde werkgroepen intekenen, bij de paro chiepriesters. Ook suggesties en voorstellen zijn welkom. Noteer even! Brandweer: telefoonnummers 900: voorbehouden voor dringende hulpverlening (voor de telefoonzones 052, 053 en 054) Andere telefoonnummers: Hoofdkazerne, Vrijheidsstraat 55 Aalst: 053/21.43.00 (seinkamer) 053/70.36.11 053/70.36.12 053/70.36.13 053/21.59.98 Binnencentrale, Post Erembodegem, Hogeweg 053/77.47.74 Volgende nummers worden geannuleerd: 053/21.60.00 en 053/70.00.00 HERDERSEM Wandelen met V.T.B. Op zondag 23 januari wandelen o.l.v. Leon de Saeger. Vertrek aan de kerk te Mespelare te 14 u. Gezellig Samenzijn Van de V.T.B.-V.A.B.-leden vandaag vrijdag 21 januari te 20 u. in 't Brouwershuis. Naar de opera te Gent op vrijdag 28 januari voor opvoering van «Les contes d'Hoffman» voor wie tijdig inschreef Start Wieze-kerk te 18.30 u., Aalst, verkeerslichten. Vredeplein 18.45 u. Groot mosselfeest Het ouderkomitee van de Kloosterschool organiseert haar 4e groot mosselfeest op zaterdag 22 januari van 17 u. tot 21 u. en zondag 23 januari van 11 u. tot 15 u. en van 17 u tot 20 u. Volwassenen 200 fr. Kindermenu 100 fr. Verzorgde bediening en muzikale omlijsting. Cross-country Op zaterdag 22 januari cross-country BBL op het terrein van S.K., Langehaag vanaf 14 u. 600 m. voor miniemen meisjes en jongens, 1200 m voor kadetten meisjes en jongens, 1200 m voor dames seniores en veteranen 30 jaar, 3000 m voor veteranen heren 35 jaar en 45 jaar en tenslotte 4000 m. voor seniores vanaf 16 jaar Davidsfonds Op zaterdag 29 januari «Miek en Roel» in het Parochiaal Centrum vanaf 20 u. Toegangsprijs 100 f. Voorverkoop 80 fr. B.GJ.G. Danskursus nieuwkomdrs vanaf zondag 30 januari in zaal «Klubhuis», Kouterbaan van 15 u. tot 17 u Danskursus gevorderden vanaf dinsdag 8 februari van 19.30 u. tot 21.30 u. in zaal «De Kletsers», Grote Baan Beide kursussen gaan over 10 lessen. Betaling bij inschrijving: 400 fr. Ook niet-leden B.G.J.G. zijn welkom. Verdere info bij Alfons en JosephineDe Wolf-Goffen, Gudstraat 2. Tel. 053-21.00.47 Berlare. Wipschutters Blauwe duivels» van het cafe Sint-Hubertus aan de Berlare. Voor de eerste maal trad in de Donkkapel het zangkoor op dat zopas werd hielden een konings- en kampioenschieting. Koning werd Pascal De Rouck en opgericht (jj.) Domien Cloosterman. Marcello De Bruyn kroonde zich tot kampioene, (jj) Sierheesters De Vriendenkring v.d. Hekelgemse Bloemisten brengt donder dag 27 januari te 19.30 u. in het Gemeentelijk Centrum «Bellekouter» een les met demonstratie over sierheesters. Belotting van de klub «Thuis weg» op zaterdag 22 januari in 't Paro chiecentrum vanaf 20 u. Voordracht door Pater A.R. Van de Walle, o.p., over «de mondigheid van de theoloog» op maandag 7 februari te 20 uur in het Affligems Kultureel Centrum. Berlare WINNAARS EINDEJAARSWEDSTRIJD «IEDERS BELANG» GEKEND De winnaars van de eindejaarswedstrijd van de middenstands vereniging «Ieders belang» van Berlare zijn gekend. An D'Hooge uit de Kerkwegel te Berlare won 30.000 fr,; Charel Samson van de Donklaan won 20 000 fr en de prijs van 10.000 fr. ging naar Remi De Pinnewaert uit de Galgenberqstraat te Berlare. ren. Alle publiciteitsmateriaal van de VW Donkmeer zal ter beschikking staan van de deelnemers. De aangekondigde markten hebben plaats tijdens de avonduren vanaf 19.30 uur. SUPPORTERSKLUB WILLY DE BACKER Op vrijdag 11 februari organizeert de supportersklub van liefhebber Willy De Backer zijn jaarlijks feestmaal in de zaal van het parochiehuis. De deelnemingsprijs bedraagt 150 fr. voor de leden en 250 fr. voor de niet-leden. ledereen is welkom op deze avond. Men kan inschrijven tot zondag 6 februari in het klublokaal of bij de renner zelf (Galgenberg 3 of Bosstraat 55a). HEEMKUNDIGE KRING OVERMERE De Heemkundige Kring van Overmere kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van Danny De Block, voorzitter. Het bestuur bestaat verder uit de ondervoorzitters Willy Van Waelvelde en Etienne Bouque, sekretaris Ronny Bauwens en penningmeester Robert Audenaert. De bestuursleden zijn Al- bert Meganck, Etienne Van Winckel, Juul Van Hoecke en René Vanhove. Als kommissarissen werden aangesteld Christianne De Jaeger en Aline Van Wesemael. Het werkprogramma van de heemkundige kring bestaat vooral in het verzamelen van archiefstukken als eerste aktiepunt. Verder bestaat er een levendige belangstelling voor affiches of programma's van vroegere feestelijkheden in Overmere en wordt uitgekeken naar affiches van verkopingen, verkiezingen enz. Aldeze affiches zullen verzameld worden in een archiefdepot met de vermelding van de schenker of de bewaargever. Alle stukken worden geïnventarizeerd. De Heemkundige Kring van Overmere zal vond is er 2 uur les. De prijs bedraagt 2.700 F. kontakt want deze week wordt reeds begonnen met de e$ö~u.: ji les. Telefoneer naar 03/775.44.84. guiten. Primitief dansen fold Cl Dansen kan je op verschillende manieren. De Spiegel le&ud spr een kursus in rond «Primitief dansen: the rythm of life», muziek waarop wordt bewogen zitten vooral Afrikaanse, sche en Griekse elementen. Marjan De Vogele zal de k leiden, die start op 21 januari en loopt tot 18 februar vrijdagavonden van 20 tot 22 u. Prijs 900 F. Schrijf in op ni 775.44.84 of loop eens aan in de Stationsstraat.28. Dendermonde Film voor Teledienst Op donderdag 3 februari om 20 uur wordt in cinema E Dendermonde de film «Ordinary People» vertoond. Het "it bewogen gezinsportret dat in deze film wordt ontrafeld. I Tyler Moore en Timothy Hutton spelen in deze prent van F Redford de hoofdrol. De toegang bedraagt 120 fr. (tot voor de vertoning zijifl kaarten verkrijgbaar). Verder zijn er kaarten te bekomoP Teledienst, Vlasmarkt 29 te Dendermonde (052/21.51.35). 1 SYflDIKAAL KAFEE Als voorbereiding op de sociale verkiezingen van dit] organizeert het ABW in samenwerking met de CuF Centrale een syndikaal kafee op vrijdag 21 januari in del Vooruit te Baasrode en op vrijdag 28 januari in de zaal van I Moyson te Dendermonde, telkens om 19.30 uur. Het avoni nme. lend programma ziet er uit als volgt: panelgesprek ron<de-Su sociale verkiezingen met tussendoor optredens van Leen C ron, Canaille en Vuile Mong en zijn vieze gasten. De inko erdag In december van vorig jaar en in januan hadden reeds fcal S soortgelijke avonden plaats, nl. te Zele, Lebbeke, Wettere o u.: Hamme met telkens een groot sukses. KUNSTVERVALSINGEN? Op uitnodiging van de nog jonge maar dynamische verenièfé 't H Syka, die de vrienden en sympathizanten van de Dendermc 0 u.. se Akademie voor Schone Kunsten groepeert, heeft op vrijpO u.: 28 januari om 20 uur in de zaal van de Akademie in de Dijkstffig, di te Dendermonde een voordracht plaats met als tema «Kuns 0 u.: - kunstvervalsingen, en andere». Spreker is de heer F 0 u.: Marijnissen, kunsthistoricus expert en direkteur van het kon ter T lijk instituut voor het kunstpatrimonium te Brussel. De algem n bet 5 u.: toegang tot deze bijeenkomst bedraagt 40 fr. Studenten op vertoon van hun kaart 20 fr. en de leden van Syka krij 5 1 gratis toegang. ï81" TURNGALA MORGENROOD Op zaterdag 22 en 29 januari heeft om 19 uur in de zaal 't Beiaard, Grootzand 89 te Grembergen Dendermonde jaarlijks turngala plaats van de Turnkring-Trommelkorps genrood. Alle afdelingen van de kring werken aan dit gala n u MELDERT Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend: Johan Van Nieuwenborgh en Karei NCMV OVERMERE REIKTE HOOFDPRIJS UIT Wille. Filmavond Gratis filmavond gevolgd van gezellig samenzijn in 't Paro chiecentrum op zaterdag 5 februari vanaf 20 u. als voorinzet van de Karnavalfestiviteiten. Films over de laatste (en vorige) Pinksterreizen. St. Antoniuszwerftocht Op zondag 23 januari te 9 u. aan de abdijtoren Affligem, start van de Zwerftocht van zowat 15 km over winterse paden naar de folkloristische St. Antoniusviering te Essene. Te 13 u. aan de kerk te Essene nieuwe start en via Asbeek en Doment terug naar Affligem waar een verrassing u wacht. Organisatie: Vlaam se Wandelklub Affligem, Kruisstraat 23 te Affligem. Expo Nog tot en met zondag 6 februari tentoonstelling in het Affligems Kultureel Centrum «Posters voor 1983» jn ons land, de buurlan den, Zwitserland, Italië en de V.S. Berlare. Wielerclub «De Klappelhield zijn jaarvergadering en maakte meteen de plannen bekend voor de vierde omloop van het Donkmeer die op 28 mei zal verreden worden, (jj) ook deelnemen aan de tentoonstelling van hobby's en vrijetijds- J besteding op 5 en 6 februari die wordt ingericht door de KWB De hoofdprijs van de eindejaarstombola ingericht door de van Overmere in de zaal De Kring, middenstandsvereniging van Overmere-Uitbergen ging naar Roland De Jaeger-Peirlinck uit het café Voetbal te Uitbergen. Voorzitter Julien Colman overhandigde waardebons ten bedra- Rauoron ge van 50.000 fr. aan de winnaar. v DtJVercrii WV DONKMEER NEEMT DEEL AAN TOERISTISCHE MARKT Het bestuur van de VW Donkmeer heeft besloten deel te nemen aan de toeristische markten als promotiekampagne. Deze markten hebben plaats op verschillende dagen. Op 31 januari op het Provinciaal Domein Puyenbroek te Wachtebeke, op 7 februari in de Hallen van Kortrijk, op 21 februari in het Provinciaal Vormingscentrum te Oostmalle, op 24 februari in het Domein Hengenhoef te Houthalen en op 3 maart in het Kultureel Centrum Westrand te Dilbeek. De VW Donkmeer zal met zoveel mogelijk handelaars en restaurantuitbaters van de Donk trachten aanwezig te zijn op deze markten. De palinghandel Borremans zal op deze markten gratis «paling» laten deguste- Erpe-Mere Dansklub op stap Zaterdag 22 januari gaat de Beverse dansklub op uitstap naar Erato-Temse, waar een verbroederingsavond wordt op het getouw gezet. Gezamelijk vertrek te 19.30 u. op de Grote Markt. De demonstraties hebben plaats in de zaal van Christus-Koning te Temse. Aanvang te 20 u. Landbouwgrondbeleid Maandag 24 januari gaat in de feestzaal Verstraeten aan de Kloosterstraat te Beveren een Agra-studienamiddag door van KVLV Het onderwerp: «Wetsvoorstellen voor een beter land bouwgrondbeleid». Aanvang te 14 u. Geneeswijzen Wie wat méér wil opsteken over andere waardevolle geneeswij zen, kan terecht bij K.A.V. Sint-Lutgardis, die een debatavond hieromtrent organiseren in de CM-zaal van het Gildenhuis. Johan Hessels heeft de leiding van de gesprekken. Op dinsdag 25 januari om 20 u. Naar de opera De KWB-afdeling van Kallo trekt zaterdag 22 januari op bezoek naar de KVO te Antwerpen. Die avond wordt «Die Lustige Weduwe» vertoond van Franz Lehar. Vergaderen aan het Parochiehuis te 19.15 u. KAARTEN Dat er in Mere een stukje afgekaart wordt, is al lang En toch komen er nog kaartersclubs bij: in het geopende Vissershof bij Remi en Lucie vroeger vijver wordt een kaartersclub aktief die elke vierde van de maand een kaarting zal organiseren. Er zal een van 1 500 fr verdeeld worden tijdens de eerste kaartii zaak een weinig aantrekkelijker te maken. Vrijdag 21 januari. Maandelijkse kaarting van kaartersc in het Patronaat en van Octopus in café Octopus. Zaterdag 22 januari: Maandelijkse kaarting van de den in café Venus en sedert deze maand voor het e Vissershof. Zondag 23 januari: Maandelijkse kaarting van Albenelli in café Albenelli. Woensdag 26 januari: Vanaf 17 uur maandelijkse kaar Patronaat van de K.B.G. Nadien krentenbrood en k alle deelnemers. SPORT Voetbal: F.C. Mere scholieren tegen Moorsel op zaterdag januari. Aftrap te 15 uur. okhi Aalstenaar Augustin Daelmans honderd bloedgiften Diavoorstelling De CMBV-afdeling van Haasdonk zal op woensdag 26 januari een diamontage presenteren met toelichting over «De wonde ren der natuur». Aanvang te 20 u. in de feestzaal Bauwmans. Turnen te Doel Elke donderdag kunnen de dames turnen met KAV in de Parochiekring. De reeks loopt 10 achtereenvolgende weken vanaf 13 januari. Aanvang telkens te 20 u. Einde rond 21 u. CMBV Kieldrecht Maandag 24 januari komt in Het Centrum dhr. Van Lancker spreken over «Te oud voor pop of trein, te jong voor lief of vriend». Aanvang te 20 u. Kookdemonstratie Door KAV-Melsele wordt op woensdag 26 januari om 19 u. in het O.L. Vrouw van Gaverland -instituut een kookdemonstra tieavond georganiseerd. Vooral het «Bakken van brood en allerlei koekjes» wordt onder de loep genomen. Kursus Spaans In de Spiegel vzw aan de Stationsstraat 28 te Beveren kan je een kursus Spaans volgen van 25 weken Spreken staat centraal. Spraakkunst komt er spelenderwijs bij. Elke dinsdaga- Berlare. De Overmeerse middenstanders reikten hun prijzen uit. (jj) Dinsdag 11 januari 1883 viel het geluk te beurt Augustin Daelemans om voor de honderdste keer bloed te mogen geven en dit in zaal welkom te Hofstade waar het bloedtransfusiecentrum van het Rode Kruis de bl afname werd gedaan. Met deze prestatie hoopt de Daelmans nieuwe mensen tot bloedgeven aan te zetten de bloedgevers die slechts af en toe komen opdagen, te stimuleren om van het bloedgeven een goede en vaste Klijk' gewoonte te maken. «Immers, voor de vele gekwetsten zieken kan uw bloed een kwestie zijn van leven of dood», aldus de heer Daelmans.

De Voorpost | 1983 | | pagina 16