De Voorpost - 21.1.1983 - 17 sklub Sjiwa: kursusavond. 10 u.: Voetbal: KAV-O.L. Vrouw Dinsdag 25 januari gespreksavond over «Vrouwen in de tweede leeftijd» door dr. De Mot, in het wijklokaal om 19.30 u. Op donderdag 27 januari kreatieve namiddag in het wijklokaal om 14 uur. KSJ In het weekend van 22-23 januan posterbeurs, gekombineerd met een stripper- en platenverkoop in de bovenzaal van Okapi in de Kerkstraat. De beurs zal open zijn op zaterdag 22.1 van 10 tot 12 uur, van 14 tot 18 uur en van 21 tot 23 uur. Op zondag 23.1 van 10 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur. Moerzeke: ontspanning, door de heer Roland Willox. Killestraat. Ghikara: training. Gemeentelijke turnzaal, u.: Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: dans- en turnoefeningen voor kinderen. Zaal De 't Hofken: ontmoetings- en ontspanningsavond voor Ookhuis, instuif. 27 Januari 00 u.: Vrouwenhuis: VOS kursus: steNk?» ■47.03.14 •00 u.: The Old Chap: rustige instuif. LB. Jiu Jitsu: training. Den Bond. Hoe belangrijk is ons Beveren. De Rotary club schonk een verwarmingsinstallatie aan de Vereniging Rekrt tiesport Minder-validen (Iv) Zele. Als bekroning van de eindejaarsaktie door de Zeelse middenstand werd de hoofdprijs overhandigd aan winnaar Gustaaf Stevens-Haentjens van de Rijkenhoek 44 (gb) P.V.V. Vrouwenbond Het Koreribloempje: kreatief handwerk. Zaal De Vrijheid. 19.30 u.: The Old Chap. 2de kursus in de reeks: «Ken je recht». Meenfo in het jeugdhuis. Judoclub Jitsu Kwai: training voor volwassenen. Sporthal De Wuiten. 20.00 u.: K.A.V. Moerzeke: technische voordracht «Groeten uit de vlugge keuken» door Maria De Vriendt. Zaal De Vier Gekroonden. 21.45 u.: K.A.V. Moerzeke: zwemkursus. Olympos Dender- monde. Vrijdag 28 Januari Voetbal Tassibel - C.B. Hamme. V.P. Plein. 18.00 u Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal De Wuiten. 19.00 u.: Gezinssport B.G.J.G.: volleybaltraining. Turnzaal Broekstraat The Old Chap: instuif. Karateklub Chikara: training. Gemeentelijke turnzaal. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen Sporthal De Wuiten 20.00 u.: 't Klokhuis: instuif. Nluws van het Wuitensfront Met dit nieuwe jaar zullen er terug verschillende uitstappen en aktiviteiten zijn bij Die Hamse Wuitens! Wie wenst lid te worden van deze grote familie en nu reeds gekende vereniging, kan zich in verbinding stellen met de voorzitter, yan Bossche Cesar, Hof ter Bossen, 51 te Hamme. De eerste aktiviteit van het jaar zal zijn: deelnemen aan het Fonkenbal te Hurt Gleull in Duitsland op 29 en 30 januari. Wat de eerste uitstap naar een optocht betreft, dit is op maandag 14 februari (Rosenmontag) karnavalstoet in Duisburg (Duitsland) Alhoewel Die Hamse Wuitens geen karnavalgroep is. nemen zij toch deel aan dergelijke stoeten. Het zou wel eens kunnen gebeuren dat Die Hamse Wuitens op de Duitse T.V. te zien zijn! In onze vereniging is er plaats voor iedereen. Dus aarzel niet en kom onze rangen vervoegen! Kabuto Ju Jitsu Club Hamme Deze Ju-Jitsu club uit Hamme is vanaf 18 januari gestart met Everaert, kan men zich vragen stellen omtrent het uitgangsle ven van de jeugd in Hamme. MOERZEKE K.W.B. Moerzeke Zondag 23 januari wordt de 3* wedstrijd kaarten en bakschieten gegeven in de zaal «De Vier Gekroonden» Koningsplein. Begin om 18.30 uur. K.A.V. Moerzeke Donderdag 27 januari om 20 uur in de zaal «De V.ier Gekroon den» technische voordracht «Groeten uit de vlugge keuken» door Maria De Vriendt. Pronostlekersclubs «De Molenvrienden» bij Pros Verschelden. Deze week 4 winnaars ieder met 8 punten: Antoon Peelman, Albert De Kuyper, Robin Van Mol en M. Claire Saeys. In het klassement steeds Antoon Peelman op kop met 90 punten. «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Jeannine Persiau won deze keer met 12 punten. De top van de rangschikking: 1 Maria Van Peteghem en Danny Verhelst ieder 111 punten. Lebbeke LEERLINGENAUDITIE MUZIEKSCHOOL Het is onnodig de gemeentelijke muziek-, ballet- en toneel school van Lebbeke voor te stellen. Wie poit de examens bijwoonde weet dat er inspanningen geleverd worden en dat hard gewerkt wordt om het natuurlijk talent van de leerlingen bij te schaven en te verfijnen. De leerlingen geven in de loop van het schooljaar twee edities om hun vorderingen en verworven heden aan het brede publiek voor te stellen. Eén van beide valt onmiddellijk na de proefwerken op het einde van het jaar, ter gelegenheid van de diploma-uitreiking. De andere valt midden in het jaar en het is op 22 januari om 17 uur weer zover. Die avond zullen de leerlingen die gedurende 10 jaar de lessen met «The Musical Friends». Zondag 23: Vanaf 14 u. natuurwandeling langs Mespelare met VTB-VAB-VWB en om 19 u. in het lokaal «Ajuin» aan de Nieuwstraat trekking van de jaarlijkse NSB-tombola. Dinsdag 25: KBG-kaarting in het Gildenhuis van 14.30 u. af. ledereen welkom! Vrijdag 28: Jaarfeestmaal in het Brouwershuis voor de leden van het «Werk van den Akker»; om 19.30 u. reizen VTB-VAB naar de opera van Gent, voor het bijwonen van «Hoffmans vertellingen» (Offenbach). Zaterdag 29: FC-Wieze bal in het Wiezehof om 19 u. Zondag 30: Duivenshow door de Luchtklievers in de gemeen telijke turnzaal (van 10 u. af). Lokeren Posterbeurs In de bovenzaal van Okapi, Kerkstraat te Lokeren organiseert de KSJ van Lokeren tijdens het weekend van 22 en23 januari een posterbeurs, gekombineerd met een strip- en platenver koop. De beurs is open op zaterdag van 10 u. tot 12 u. en van 14 u. tot 18 u. en van 21 u. tot23 u. Op zondag kan men er terecht van 10 u. tot 12 u. en van 14 u. tot 18 u. Hobbyklub Ruildag met beperkte tentoonstelling in De Beurs, op de Markt 13 op zondag 23 januari van 10 tot 12 uur. Postzegelklub Onderling omruilen in het Centrum op zondag 23januari om 10 KVLV Eksaarde Hobbyklub op maandag 24 januari in het Gildenhuis van Eksaarde om 13.30 u. Jong-KVLV Eksaarde Op dinsdag 25 januari wordt een kookles ingericht. Op het menu staat: lams- en schapevlees. In het Gildenhuis om 19.30 u. KAV Spoele Dinsdag 23 januari wordt een demonstratie gegeven zelf bakken, lekker en goedkoop. In de parochiezaal om 13.30 u. rdag 22 januari eeds bal S.K. Thor Tijpel - C.B. Hamme. Puurs ittere o u.: Judoclub Jitsu Kwai: training algemeen. Sporthal De ten. iteklub Chikara training. Gemeentelijke turnzaal W u.: Wandelklub 't Hoeksken: Moerzeketocht Vertrek aan arenq Ié 't Hoeksken. 7 en 15 m. lermolOu.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. p vrijjo u C M.B V. (weduwenwerking) Het leven begint bij Dijkstftig, door Nora Hellemans - Rijcken. Zaal De Ring Kuns 0 u.: The Old Chap: instuif. eer f 0 u.: 't Klokhuis: optreden van Alex Willequet met «Bloot t kon ter T». JgJ hg 23 Januari a knj 5 uVoetbal V.K. Hamme (scholieren) - Herdersem. rein Moerheide. ktbalklub Geywa Moerzeke - The Tower. Reservenwedstrijd rthal De Wuiten. ai Ou. Jeugd- en mimeatelier «Aksiedent» stemvolume d it-klein, door Leen Vermeiren. Zaal De Ring. I K)u.: Voetbal: Klokhuis -SP. Steendorp. }ia n B Jiu-Jitsu: training, na afspraak, Den Bond. u.: Voetbal V.K. Hamme II - Steendorp. Terrein Moer- u.: Basketbalklub Geywa Moerzeke 1e ploeg - The Sportal De Wuiten. Gezinssport B.G.J.G. deelname aan volleybaltornooi. Buggenhout. V.K. Hamme lady's - Hardy. Terrein Moerheide. The Old Chap: rustige instuif, u.: Voetbal V.K. Hamme I - Merendree. Terrein Moer- u.: K.W.B. Moerzeke. 3e wedstrijd kaarten en bakschie- De Vier gekroonden. u.: DansclubSjiwa: oefenavond. Huize St. Pieter. 24 januari u.: Vrouwenhuis: wandeltocht. u.: K.V.L.V. St. Anna: studievergadering: wetsvoorstel beter landbouwbeleid. Zaal Agra Zele. Moerzeke: vorming door senator Cooreman. Zaal Agra Middenstandsbond: kaarting. Zaal De Ring. Zogge: gewestelijke vergadering. Zaal Agra Zele. K.B.G. Rust na Arbeid, H. Hart. Eerst mis in de H. Daarna feestvergadering in de Zouaaf. u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporhal u.: Fotokring Imago: bespreking fotomap BFFK. Wat is door A. Mariman. Lokaal. 25 januari volleybaltraining. HrHart: zelf maken. Demonstratie. Zouaaf. Center: kaarting. Den Bond. u.: Vrouwenhuis: Joggen. V.P. plein, u.: V.A.B. Jiu-Jitsu: training: Den Bond. u.: Gezinssport B.G.J.G. volleybaltraining. Turnzaal Center, breien naar patroon, breimodel uittekenen, Lea Van Hees, St. Renildezaal. H. Familie: training volleybal. Turnzaal Broekstraat, u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor volwassenen. De Wuiten. u.: The Old Chap: volleybalrekreatie in Sporthal De haar trainingen in zaal Het Volkshuis, Kapellestraat 26 te Hamme. elke dinsdag en donderdag vanaf 19 u. tot 20.30 u Kabuto werd opgericht in 1979. Aanvankelijk trainde men in zaal «De Vlaamse Schouwburg». Door omstandigheden week men uit naar Kastel. Vermits er nu in Hamme een zaal vrijgekomen is, nl. Het Volkshuis, waren zij er als de kippen bij om hun trainingen in het centrum van Hamme te hernemen. De club telt momenteel een 15 leden. Ju-Jitsu is een vorm van zelfverdediging die bestaat uit een aantal grepen die ook in judo, karate, aikido en ju-jitsu van toepassing zijn. De bedoeling is te leren hoe men een agressor op een evenredige manier van antwoord kan dienen. Wie interesse heeft in deze sport, kan zich wenden tot de heer Waterschoot Bob. Evarigeliestraat 47 te Hamme. tel. 47.26.66 of in zaal Het Volkshuis tijdens de trainingen. Nog drie winterwandeltochten te Hamme De wandelklub 't Hoeksken uit Hamme geeft U nog de mogelijkheid, om in het vooruitzicht van het wandelseizoen, u in te wandelen door het leggen van enkele korte tochten van 7 en 15 km in de winter. Zaterdag 22 januari: Moerzeketocht met start aan café 't Hoeksken, Marktplein te Hamme. Zaterdag 5 februari: Molentocht met start aan café Vlierkouter te Hamme en Zaterdag 12 februari: Bunt- en Scheldetocht: startplaats van deze laatste wintertocht is in café Den Bunt, Hamme. Vertrekuren: tussen 13 en 14 u. Inlichtingen: Kinders Etienne, Driegotenkouter 111, Hamme, tel. 052/47.07.85. De Hamse Neerhofvrienden Op zaterdag 29 januari te 20 u. zorgen de Hamse Neerhofvrien den voor een reuzeavond op geiten en schapen gebied. In hun clublokaal in de Drapstraat te Hamme gaat in samenwerking met de natuur- en wijngilde Amphora een voordracht- en dia avond door. Amphora zorgt dan voor een spreker die befaamd is betreffende zijn kennis van geitenkaas en geitenverzorging en verder al wat rond de geitenstal dient te gebeuren. Er wordt U geleerd hoe geitenkaas te maken en men zal de gelegenheid hebben om te proeven en te kopen, alsook zal het materiaal voor kaasbereiding te koop worden aangeboden De deelnemingsprijs in de onkosten bedraagt 150 F, waarvoor U een uitgebreide brochure zult bekomen. Politieagent te Hamme hardhandig aangepakt Zaterdagnacht 15 januari kwamen twee jonge kerels in de politiewacht van Hamme verklaren dat één van hen zijn portefeuille verloren had. Beiden deden nogal luidruchtig en uitdagend, waarop politieagent Jos De Pauw, die alleen was in de politiewacht, één van beiden de deur wees. Toen deze niet wou opstappen, riep agent De Pauw de hulp in van zijn kollega's, via zijn zendpost. Onmiddellijk daarop sloeg één van de jonge snaken met zijn vuist agent De Pauw in het aange zicht. Deze viel achterover tegen een meubel en bezeerde zich aan het hoofd. Hierdoor verloor hij het bewustzijn. Hij heeft dan nog enkele slagen gekregen in het gezicht, waarna de beide daders verdwenen. Bij bewustzijn gekomen is agent De Pauw recht gekropen en heeft hulp ingeroepen. Onmiddellijk werd een grondig onderzoek en speuraktie ingezet. De twee daders die waarschijnlijk niet in Hamme wonen, zijn nog voortvluchtig. Na de gruwelijke moord in de nieuwjaarsnacht op Etienne regelmatig volgden een auditie aanbieden in de feestzaal van Vlaamse Federatie voor Gehandicaptenzorg de school, waarop alle muziekliefhebbers, geïnteresseerden en Zaterdag 22 januari: nieuwjaarsfeest met optreden van hel sympathisanten vriendelijk uitgenodigd worden. Het zal vast en Gents Amusementstheater en The Red Heckle Pipe Band in de, zeker weer de moeite waard zijn. ---1 zaai De Roos om 15 uur. Temse. Dat is de ploeg die de gemeenteraad bevolkt. Zittend burgemeester en schepenen (dw) AGENDA LEBBEKE Donderdag 27 januari: vergadering VKAJ-Dendermonde in podiumzaal, Ons Huis, Leo Duboisstraat 19 uur. vergaderingouders plechtige kommuniekanten, kleine zaal, Ons Huis. om 19.30 uur. Vrijdag 28 januari: Verbruikersklub BGJG, Podiumzaal Ons Huis, om 19.30 uur. Zaterdag 29 januari: Groot personeelsfeest Kliniek O.L. Vrouw van Troost, Grote Zaal Ons Huis om 20 u. Romebedevaart, gespreksavond met E.H. De Baere, onder pastoor, in de podiumzaal Ons Huis om 19.30 u. Zaterdag 5 februari: datum om nu reeds te noeren: Centrumfeesten! Kaarten 120 fr. te bekomen in Ons Huis, Leo Duboisstraat. DENDERBELLE Zaterdag 22 januari 1983: winteretentje van KSA en VKSJ met gezellig samenzijn en praatcafé, in zaal Gildenhuis te Dender belle. Tussen 11.30 u. en 14 uur en tussen 17 uur en 21 uur mogelijkheid tot gebruiken van menu 12 pensen, appelmoes en boterham. Menu 2: fricadellen, kriekjes en boterham. Priis: 80 fr. NOG JANUARI-AKTIVITEITEN TE WIEZE Zaterdag 22: Info-namiddag in de gemeentelijke turnzaal (in gang langs Schoolstraat) en om 21 u. in het Gildenhuis CVP-bal Sint-Nikiaas ACW-Middenraad Het ACW-Waasland verkiest op de Middenraad van vrijdag 21 januari om 20 u. in het Gildenhuis vijftien leden van het hoofdbestuur. Algemeen sekretaris Frans Janssens van het ACW houdt dan een toespraak met als thema «Alleen solidair door de krisis». «Sterke» staat Aktuele prent van Belgische makelij (1982) in De Pot, Mercator- straat 105 op zondag 23 januari om 20 u. Vijftig minuten lang «De opmars der stillen» van S. Lejeune, een film die «de publieke opinie moet wakkerschudden» en het optreden van o.m. rijkswacht en leer onder de loep neemt. Aan het woord komen o.m. Michel Graindorge, Jean-Claude Garot, Mare De Cock, Simon Wiesenthal, Lode Van Outrive. Een première voor het Waasland. Toegangsprijs 90 frank. Schuttersfeest Op vrijdag 21 januari organizeert de Culturele Centrale Horizon te 20 uur een schuttersfeest in «The Chapel», Vijfstra ten nr. 60. De deelnameprijs bedraagt 20 fr. Voor verdere inlichtingen kan men terecht bij Eddy Gunst, Driekoningenstraat nr. 45. 26 Januari voetbaltraining, u.: K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: kaarten. Zouaaf. uK.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: turnen. Zouaaf. u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining: Vlierkouter Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal De Erpe-Mere Eveneens op zaterdag 22 januari, B.C. Erpe-Mere: liniemen (meisjes) tegen Aurora om 10.30 uur, de kadetten jris) tegen Okapi om 14 uur en de miniemen (jongens) jens tegen Okapi om 15.30 uur. jnmen: Op woensdag 26 januari tussen 20 en 21 uur frimen in 't Waterhoentje met Sportiva. IDSFONDS: terdag 22 januari gaat het jaarlijxs ledenfeest met etentje ezellig samenzijn door van het Davidsfonds. Men start om O uur in het Patronaat. Ijnsdag 25 januari kan men kantklossen of handwerken van Kt 16 uur in 't Mereland. Hamme 21 januari Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal l.: Gezinssport B.G.J.G. - volleybaltraining. Turnzaal The Old Chap: instuif. Chikara: training - Gemeentelijke turnzaal. Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal KAV H. Hart Heiende ien Vrijdag 21 januari theorieles over verstellen van kleding, door mw. De Bremme. In de vrije school om 19.30 u. KWB gewest Lokeren Zaterdag 22 januari gewestkaarting in de zaal Heiende om 19 uur. ATB De Natuurvrienden Zaterdag 22 januari: fietsen langs Reinaertroute Oudenbos en Zeveneken. Vertrek aan het Volkshuis om 14 uur. 't Klokhuis: instuif. Chap: informatieavond over abortus met (onder voor sprekers van Pro Vita). Abortuskomitee en video. Huize St. Pieter. Hamme. Voor de tiende maal vertrok de heer Buytaert, lid van de aquariumclub te De uitbaters van de kantine op het VP-plein, de heer en mevrouw Cesar Van de Hamme, naar Kongo-Brazzaville. De leden van de club hadden heel wat kledingstukken Wauman. (vh) en andere benodigdheden die de heer Buytaert bij zijn aankomst zal overhandigen aan de minstbedeelden (vh) anse, de bru

De Voorpost | 1983 | | pagina 17