kneelkring «De Vrede» uit Lebbeke I hoogste kategorie |erde schuifje van Stekens jnakterfestival iet Bazel en Sinaai FESTIVAL jeepliefje in de Minnestraat Belsele krijgt nieuw toneelgezelschap Jeugdteater Rhetorika Zele op de planken met «De pop van Amedee» Het Reservaat Zele nodigt uit iterdag 22 januari GEMEENTE STEKENE 1982 -1983 AKTER Vlaamse Federatie voor gehandicaptenzorg viert te Lokeren traditioneel nieuwj aarsfeest ni |UV\\\\VA\\\\N\\\'|^K. Phoenix speelt 'Pastoor Munte' De Voorpost - 21.1.1983 - 21 i rechtgeaarde toneelliefhebber van Lebbeke zal zich de opvoering in mber vorig jaar van «Het lijk is zoek» door toneelkring De Vrede meren. Het hoeft niet gezegd dat elke kijker genoten heeft van dit luwspel en dat men niet veel van toneel hoefde te kennen om te weten dat «-issime» was, zoals de Italianen zeggen. De inspanningen van De Vrede beloond. Met dit toneelstuk nam ze immers deel aan het klasseringstor- t1982-1983 van de provincie Oost-Vlaanderen. Het jargon waarmee hun beschreven wordt is zo eigen en zo typerend dat ik verkies het hier lijk over te nemen. De stelt aan de akteurs. Ze speelvlakken uitstekend Na het sukses van vorig levensgrote, dansende pop jaar toen Jeugdtheater Rhetorika 1500 jeugdige toeschouwers naar feest zaal De Kroon kreg om «De Drie Sleutels» bij te wonen, te tonen. Niet alles verloopt naar wens. Er gebeuren heel rare dingen en Amedee begrijpt het allemaal niet goed meer. Hij geraakt ferijkerskamer nende Jonck- Lebbeke. Het 16 meter brede dekor met verschillende speelvlakken. was dan ook ten zeerste gesitueerd waren. Even- rug^inden bij het mas- schrijden. van Amedee» geschreven door Onoré De Vijlder in regie van Frank Van Mos- Vermelden Vincent Price, Rik De sevelde. pakt de groep opnieuw uit zelfs zijn pop kwijt. Twee met een eigen stuk «De pop gangsters willen ze kidnap- I in hoogste katego- verheugd dat de spelers eens de geluidsen licht- g^peii Terwijl Albert De we nog dat Frans De Pauw en Dirk De Rid- Het is het verhaal van de Voortaan behoort op een meer dan behoor- regie en de nooit falende Wit-Laurent, Huis Leener toneelmeester der, de spelers zijn, die vriend Amedee, die een pop Konstminnende lijke wijze beantwoord toepassing ervan door Moortgat de familie was en Marie-Thérèse vier jaar geldende subsi- die even &r?°t Jtechnische^ ploeg Arie Abbeloos, Catheri- Meert, Nelly De Landts- diéringsvorm en titel fashion, Anita De heer, An Colpaert, Mar- waar gemaakt hebben. met zijn en het bloe_ Baets en Rud. Seghers cel Lissens, Herman Onze allerhartelijkste menmeisje Magnolia, gaat (Dendermonde) zorgden Bosteels, Mare De Vlie- proficiat naar «de Vre- hij op de kermis staan, om voor meubilair en to- ger, Gilbert Willems, M. de», lvg iedereen dat wonder van de heyt» bij de zeven hebben aan deze eisen, de jchappen die door Zowel ritme, het flitsen- schiepen een sfeer die •ovinciale jury tot de op elkaar inspelen, de het nooit het afweten. beheersing en dosering Omwille van dit alles, - zo moeilijk voor dit woorden van lof, vanwe- genre - groeiden uit tot ge de jury, aan de dekor- n^ïattributen~ ["prestatie als men een onderhoudend, ploeg, de licht- en ge- I dat van de zowat amusant en boeiend luidsbediening. Mis- toneelgezelschap- kijkspel. Alle types wer- schien is het g a de provincie Oost- den met veel zorg uitste- te herhalen dat het de- tekenend, faderen er slechts kend getekend op de xDgste klas8erings- jubsidiëringskatego- njn toegelaten. Een pen en meenemen naar Amerika. Of ze daar in luk ken kan men meemaken op zondag 23, zaterdag 29 en zondag 30 januari telkens vanaf 14.30 u. in Feestzaal De Kroon. De ontknoping van dit namiddag toneel stuk, komt er samen met de kinderen, die meehlpen om uit de verwarde situaties te geraken. BENO t)e kostumering werd schien is het goed even beoordeeld als stijlvol, goede kriteken. Het toneel heeft plaats in i (dat is één op vijf- hvdr) tot de hoogste zijn toege- december meldde Konstmi nnende kor gebouwd werd door tieerd funktioneel en ge- planken gezet. De jury Dirk De Ridder, die ook kozen met eerbiediging drukte ook haar grote instaat voor het dekor van de eigenheden van waardering uit voor de van het massaspel, sa- De begeleiding men met Emiel Peytier Op vrijdag 4 februari organiseert v.z.w. Het Reser- show». De produktie die zij Ank.er' Markt> Ge vaat een toneelvoorstelling in Zaal Het Anker, nu spelen heetJust is Just Markt, Zele. WJ, T~n het .echt kront dit op vrijdag 4 februari om u. Dit voor het luttele heyt zich aan voor schouwd omwille irovinciaal klasse- het feit dat de akteurs chiel tornooi met de op- met een zo grote aan- ing van «Het lijk van Charles Ray- elke rol. Ook het taalge- Het Reservaat is een v.z.w. een Lokers toneelkollektief. bruik werd naar de me- met als doelstellingen het Dit kollektief bestaat uit Just is Just (ice) is een paro- ning van de jury met bevorderen van kuituur, vrijwilligers. Zij maken die op de manier waarop bedrag van 60 F voor leden be- ten Mark De Riibel Ro- vlotte omgangstaal soe- ontspanning en vorming hun stukken volledig zelf. rechtspraak tot stand van het Reservaat, en 80 F r I D Jv a or, voor de Zeelse jeugd. Het In groep zoeken zij naar komt. Op een volkse, ple- voor niet-leden. Afslag voor van bert De Ruysscher, A- p g - geid voor aktiviteiten wordt een onderwerp, werken zante en toch geëngageerde groepen is bespreekbaar. Mertens, Rudy teera. Omwille van de al- geput uit de opbrengst van teksten uit, oefenen deze en manier hekelt Kontever- Kaarten zijn verkrijgbaar ji- Fe gemene afwerking, de onze café, ontmoetings- zorgen voor een globale om- keerd de geschiedenis van op volgende adressen: van de regisseur wordt Leo Heymans, Leo Men- grandioos Robberecht, Rik dacht zijn begeleid naar Pauw. Terwijl de belich- regie en het spel, stelde ruimte in de Deckerstraat kadering met muziek, licht de rechtspraak van in de Het Reservaat, De Dec- een realisatie, waarin ze ting in handen was van de jury er prijs op De 16- Zele. Geïnteresseerden en dekors. riot d Dyer in regie van efficiënt-overtuigend op Rudy Robberecht en de Konstminnende Jonck- Petersen. In het ju- mekaar waren afge- J oertijd tot nu. Dit in een kerstraat 16, Zele (Enkel in jrslag over de pres- stemd. van De Konstmin- klank verzorgd werd heyt, haar bijzondere fe- door Luck Vinck. Voor licitaties over te maken, technische assistentie Ze beschouwden het i kunnen daar in de week- Het onderwerp van een kombinatie van toneel, mu- de weeknds) ends steeds terecht voor stuk wordt steeds gezocht ziek en zang. Johan Van Acker, Kou- meer informatie en een ge- in de ons omringende reali- Het stuk is een absolute ter 131, Zele zellig pintje. teit. Zo handelden de twee aanrader voor iedereen. In Geert Joos, Oude Hout- Het toneelstuk wordt ge- vorige produkties over «'t Lokeren trok Kontever- pe Jonckheyt staat Ook lof voor het schitte- zorgden Mark De Rijbel een verdienste het bracht door Konteverkeerd, Fabriek» en «Televisie- keerd volle zalen en kreeg 23.28.95. neer dat zij zich rend dekor opgebouwd en Robert De Ruysscher. kluchtige te brengen en realiseerde dat in een 16 (zestien!) me- Itoneelspel als deze ter brede ruimte, oor- pserende koldereske deelkundig geordend en Fons fier erg hoge eisen gebruikt, waarin alle twee namen die we te- het toelaatbare te over- 113, Gent tel. 091/ De bandopname werd zelfs te overstijgen tot in verzorgd door Lieven en de aanvaardbare kolder Heunick, weer en nooit de grenzen van 23/10 20/11 22/1 5/2 26/2 lu/*'ird&g 22 januari gaat in de grote zaal van Het tuis Dorpsstraat 42 te Stekene het derde door van het «Eénakterfestival van Stekene», ird door de v.z.w. Jan van Steene in inwerking met de plaatselijke Davidsfondsaf- Na dit derde schuifje met het stuk «April van Filip Johnson door de Bazelse toneelve- 'ing XYZ en met «De Brievenbus» van Jef Van ike door de Sinaaise toneelkring Baudeloo, in de nog resterende afleveringen zich snel op. 5 februari is het nog de beurt aan Const irs uit Kallo en De Vlasbloem uit Nieuwker- en zaterdag 26 februari is er dan voorafge- door kabaret van Blau uit Beveren de Itreiking. fct geheugen een beetje frissen geven we mee lp zaterdag 23 oktober parochiezaal te Kern- openingsavond fing Reynaert van lie beet suksesrijk de af met het stuk «In de irg de roos en de nnjfivan G.B. Priestley. „^iJStekense Distelbloem atie ;bi# iet waarschijnlijk iets makkelijk opgenomen lef met z'n opvoering Het zwarte kabinet» i Aubrey Feist beneden ■IJ rwachtingen. weede eenakteravond t festival ging door in 8tekense Gildenhuis. werd een avond met )lkeifu' want zowel «De de krein stopt hier niet' laak Vermeulen en ge- door De kleine fct uit Beveren en voor- his Bt esbattement van den scê boom», een rederij- asfepel gebracht door 't er srken uit Kemzeke ste- reikt oven het gewone ama- disi niveau uit. Het pu- rzity was enthoesiast en de aele ikte*- pers- en andere kommenta- ren waren vol lof. Het festival gaat dus in stij gende lijn. Indien dat wordt bewaarheid door X Y Z en Baudeloo dan kunnen we rustig stellen dat het een sukses is. Pin-up «April Dawn» De toneelkring X Y Z uit Bazel werd in 1977 opge richt om «aan het kultu- reel- en uitgangsleven in Bazel iets te doen». De kring telt twaalf spelende leden tussen 18 en 37 jaar en heeft reeds elf toneel stukken op z'n aktief, waar bij de belangstelling steeds gróót was: de zaal van 250 plaatsen was steeds goed gevuld, zelfs uitverkocht. Deze jonge toneelkring brengt zaterdag het stuk «April Dawn» van Filip Johnson. Stanley Kemp is winnaar geworden van een wedstrijd uitgeschreven door een krant. Het ging erom, 12 foto's van meisjes in een bepaalde volgorde te zetten. Als winnaar mag hij kiezen tussen 2 prijzen. De éné keus is een avondje-uit met Hollywood's pin-up nummer één April Dawn en de andere prijs is een check van 25.000 F, Een moeilijke keuze als je 't mij (en nog vele mannen) vraagt, voor namelijk wanneer het standpunt van je vrouw erg duidelijk is! XYZ uit Bazel zal aantre den in volgende rolbezet ting: Stanley Kemp is Guy de Breucker, Kathy Kemp is Juliette Toté, Harold Markby is Jerome Gorre- beeck, Caroline Markby is Kristine Troch, Fr. Up- schott is Rita Van Hove en Prescott is Rosita Van Gae- ver. Het dekor wordt ver zorgd door Roger Van Raemdonck, Dirk Gorre- beeck zorgt voor de regie en wordt hierin bijgestaan door Hilde De Meulder Menselijke «Brie venbus» «De Brievenbus van Jef van Hoeck wordt gebracht door de 15-jarige to neelkring Baudeloo uit Si- naai. Een kring die een uit vloeisel was van de viering 750 jaar parochie in Sinaai. Hun leuze is nog steeds: toneel voor en door eigen mensen Dus géén gastre gisseurs en -akteurs. Wel volgen verschillende to neelspelers kursussen om zich te vervolmaken als ak- teur. Wat de keuze van hun stukken betreft houden ze het bij komedies, trillers en soms een drama of volks stuk. Hun beste opvoe ringen kenden ze met Boeing-Boeing«Para dijsvogels», «De parel van het huis», «Het huis op de rots», «Ik ben en blijf er» en «Soubrette», In totaal zorg de «Baudeloo» reeds voor een 25-tal aangename to neelavonden voor de Sinaai se toneelliefhebbers. Een doodgewone, alledaag se brievenbus met zijn door deweekse inhoud krijgt, in deze eenakter een menselij ke gestalte Is een vluchtig bekeken en weggegooide reklamefolder echt zo onbe langrijk? Wat schuilt er achter een doodernstig aan getekend schrijven? Kijken we niet te vluchtig naar een ons toegestuurd zicht- kaartje? Kom zien wat Bau deloo ervan maakt in vol gende bezetting: Zij - Mia Van Nijlen, reklame - Ste fan Van Pottelberge, aange tekend - Beatrijs Rigaux, brief - Paul De Greyt, zicht- kaartje - Marleen De Pluk ker. doodsbrief - Walter Vermeiren. Leopold De Jaeck, Jan Meganck en Ka- rel Van Bocxelaer verzor gen het dekor, huis De Kos ter bezorgt de kostume ring, Dirk De Witte ver zorgt de kapsels, Karei Puimlège geeft klank en be lichting, Marcella Anthue- ni8 grimeert en Stefaan Van Pottelberge voert de reklame- regie Kaarten tegen 100 F zijn nog steeds te bekomen bij de bestuursleden van de deelnemende verenigingen, bij Luck Van Hoye, Dorps straat 17 te Stekene (tel. 03/ 779.80 08) of bij Wilfried Meersschaert, Jef Van Dur- melaan 12 te Kemzeke. De BeEr 1 Op zaterdag 22 januari om 15 uur viert de Lokerse afdeling feest in zaal «De Roos» - Volkshuis - Markt te Lokeren. Dat het een gezellige happening wordt daar hoef je niet aan te twijfelen. Zorg dus dat je er ook bij bent. Aan de ingang van de zaal nieuwste show van het kan je ook w lidkaart voor «Gents Amusementsteater» 83 laten vernieuwen. Ter (GAT) met op algemene informatie nogmaals de aanvraag, het optreden van prijzen van het lidgeld: 250de muzikale clown, fr. voor het eerste lid van Feestvreugde brengen u het gezin. Verder 200 fr. ook de «Red Hackle Pipe voor de volgende leden, de Band» en dat wordt een reu- gepensioneerde mannen ze verrassing. Verder het 65 j.) en gepensioneerde nieuwjaarsgeschenk voor vrouwen 60 j.). Leden de leden en een tombola die zich moeilijk kunnen verplaatsen kunnen nog al tijd terecht bij Roger Bus- sens op het sekretariaat (tel. 091/48.11.19). Par keerruimte is voorzien waar u wat kunt winnen en met als doel de kas wat in evenwicht te brengen. Bij die gezelligheid hoort ook koffie met... Maar dat ver klappen we liever niet. Wat ORGANISATIEV.Z.W "JAN VAN STEENE"- langs de ingang Vierem- je zeker niet mag vergeten mersstraat. is jach en je goed humeur. Dus de feestneus maar opgezet! Eerst en vooral de aller- Wat staat er op het programma? !]iig weekend bracht de toneelkring «Wij» in de Er is een zeepfabrikant, die doen om niet helemaal om mJ®chiale Zaal van het H. Kruis «Ik ben het liefje» °P de rand van het failliet zeep te gaan, letterlijk en 'Jack Popplewell ten tonele, voor een bomvolle 18 RuP®rt Johns weet echt figuurlijk Zijn vrouw Ce- met meer van welk hout ha, verveelt zich dood. Ze pijlen maken of beter wat te voelt zich allerminst geroe pen voor de drie k's: keu ken, kinderen, kuisen Het feit dat ze zich allebei ge spannen voelen, leidt vaker en vaker tot ruzies Tot ze op een goeie keer akkoord komen: ze zullen ruilen van baan. Rupert ervaart aan den lijve alle mogelijkhe den die thuis-zijn voor een vrouw meebreng: de een zaamheid, de verveling, de financiële rekensommetjes om rond te komen, de kan sen tot slippertjes enz... Ce- lia van haar kant raakt meer en meer in de ban van de zakenwereld en het za kenleven. Het huis is netter en de zaken gaan beter, maar toch groeien de echte lieden meer en meer uit el kaar. Rupert krijgt gezel schap van Robin Nightin gale. een flierefluiter, van Inga Petterson, een buur vrouw en van Janet, een vriendin van Celia. Van Sinds kort is Belsele een tweede toneelgezel schap rijk. Zes jaar al zijn de KWB-Klokken- lappers er aktief, niet zonder sukses zelfs, maar een intern incidentje heeft ervoor ge zorgd dat acht van de twaalf KWB-akteurs begin september van vorig jaar besloten tot de oprichting van een nieuw gezelschap. Dat enkele KWB-bestuursleden het nodig hadden gevonden om regisseur Johan Hessels over een rolverdeling van twee jaar geleden op de vingers te tikken, oordeelde men minder ge past, plus dat men eigenlijk al een heel tijdje wou afstappen van het traditionele KWB-op- zet: met eigen mensen eenakters en sketches brengen. Tja, en daar was, als ware het met wieken en pas verrezen uit eigen as, het Belssels Toneelgezelschap Phoenix. Symboli sche naamgeving dus. Spelers en medewerkers zijn al ijverig aan het repeteren om 'Pastoor Munte', et eerste Phoe- nixstuk, tegen maart klaar te krijgen, meldt voorzitter Mare De Wael. Het stuk is een door Maurits Balfoort met bijzondere belangstel ling voor de Zichemse dorpspastoor gemaakte, avondvullende toneelbewerking van het eens erg populaire televisiefeuilleton "Wij, heren van Zichem'. En deze keuze is zo'n beetje toonaangevend voor de koers die het gezel schap ook in de toekomst wil varen. Elk jaar twee voorstellingen van één volks produkt, da's het objektief. Volkstoneel is het meest geschikte genre voor de plaatselijke mensen, meent Johan- Hessels, het spreekt hen onmid dellijk aan, ze kunnen zich inleven in de personages. Bovendien wil Hesselt de semi- professionele Sint-Niklase toneelverenigingen niet in de weg gaan zittn. En nog: de akteuru, mogen er ook wat plezier aan beleven. Zij hoeven geen Algemeen Nederlands te spreken; het mag in het plaatselijke dialekt. De voorstellingen van 'Pastoor Munte' gaan door op 6 en 12 maart, respektievelijk om zeven en half acht 's avonds en dat in zaal Van Remoortel in Belsele. De akteurs en medewer kers van Phoenix wensen naast zichzelf ook het KWB-gezelschap alle sukses toe. Het tiert, dat theater van het verleden, dat het geen aard heeft Leo DE BOCK weke. Toneelkring Wij uit Lebbeke vperde «Ik ben het liefjeop (c) haar kant brengt Celia meer en meer tijd door met haar sekretaris, Barry Bingle-Brown, en Brews ter, een klant. Alles schijnt echter in de war te zullen raken op het moment dat de dochter. Karen, uit Canada terugkeert, maar ze is niet alleen, integendeel... Akteurs Algemeen gezegd moet op gemerkt worden dat de to neelkring «Wij» reeds beter gepresteerd heeft. Rupert Johns, alias Roger Van Schoor, trachtte door stot teren en versprekingen zijn rol meer glans te geven. Annie Bosman als Celia Johns miste vlotheid en overredingskracht. Rita Merckx als Karen Johns gaf een ietwat aarzelende, maar toch goede prestatie. Robin Nightingale, de nietsdoener, werd goed ver persoonlijkt door Renaat Moeyersoon, terwijl Moni que Mertens als Inga Pet terson ook voor een goede vertolking zorgde. De mon daine maniertjes van de se kretaris werden door Roger Goedgezelschap passend in de verf gezet. Ook Dirk De Cock als Rodney Billing- ham, het vriendje van Ka ren, gaf een goede prestaie. De vriendin van Celia, Ja- net, werd behoedzaam ver tolkt door Liliane De Valck, die ten andere debuteerde. Bij verdere oefening zit er zeker wel talent in. Het ze ker wel aanwezige talent bij «Wij» werd in de schaduw gesteld door een gebrek aan vlotheid in spelen. Het wa ren de kleine details, die aan een stuk de nodige vaart en vlotheid geven, die ontbraken. Niettegenstaan de zal het voor de doorsnee- kijker toch een ontspan nende vertoning geworden zijn. Assistentie Het dekor werd gebouwd door Franfois Cardon, Dani Van Mulders en ddy Van Langenhove. Medewerkers waren: Michel Heyvaert, Pierre Verhulst, Luc Van den Abbeele, Pros Coore- man, Eric Heyvaert, Pierre Moens, Jozef Heirbaut, Dolf Van Mulders en Marina Mertens. Voor het behang en het schilderwerk stond het huis Cool in. De be- lichtng "werd verzorgd door J. Dauwe en Dani Van Mul ders terwijl Victor Tas op gever was. Deze komedie wordt nog eens opgevoerd op zaterdag 22 januari om 19.30 u. Ver melden we ook nog dat «Wij» einde maart zijn 15- jarig bestaan viert met de opvoering van «De Muizen val» van Agatha Christie. Druppelteller Op zaterdag 29 januri om 20.30 uur is G.T. Moore en the Outsiders en This station rules the nation te gast in de Ancien- ne Belgique, Anspachlaan 114 te Brussel. Kaarten kunnen bekomen worden bij Microto- ne, Martelarenplein 21 te 1000 Brussel of FM Brussel. Tele foon: 02/218.10.00 of 02/ 640.89.89. Van 2 tot 15 april wordt de elfde mars voor Europa geor- ganizeerd. Er wordt vertrok ken vanuit Aken, Beemem, Bonn, Brussel, Caen, Canter bury, Gent, Hasselt, Maas tricht, Milaan, Oostende en Rome richting Luxemburg Voor inschrijvingen kan men terecht bij de heer Paul Cli- quet, Frans Stroobantstra 30 te 1060 Brussel.

De Voorpost | 1983 | | pagina 21