In het doel... Gejaagd door «De Wint» nu Gouden Bokstrofee voor Kamiel Sergant Reeds tien ploegen zeker van de 1/8 finales! Eén goaltje beslist over topmatch ft' tUl fflarek Kusto opnieuw >este Waaslander KAMILLE-bloeme-KES Rosette Van der Stuyft scheidsrechter Greta en Gisèle om beurten kapitein Hilde Daelemans ontgoocheld Trekkebenende Veerle Paul De Cremer «Van wedstrijd tot wedstrijd» Zingende Kamiel Nationaal Tomooi N.O.M.B. en Interland België-Hongarije op zaterdag 29 januari 1983 te Denderhoutem i De voorpost - 21.1.1983 - 27 VOETBAL Kamillekes Aalst - Gosselies 1-0 Er stond een stijve bries en er hing een dreigende lucht boven de Zandberg wedstrijd. Noèlla Van Overt- vorige zaterdag. Dus niet bepaald de meest aanlokkelijke atmosierische V©H leidde, zoals eerder ge- omstandigheden voor het bijwonen van een partijtje vrouwenvoetbal, al staat ze9d' °P korrekte wijze vol- het ook als topmatch aangekondigd. Toch waren een aantal dapperen komen Qende elftallen: opdagen om de jonge en veelbelovende Kamillekes aan te moedigen in hun Kamillekes Aalst: duel tegen de sterke leidersploeg uit Gosselies. Overal gespannen en bleke Van den Eeckhoudt, gezichtjes bij de Aalsterse meisjes, die meer rillen van de zenuwen dan door de arijQ „an In9rid WUa Wind Van den Neucker, Trees van ur: j i j i. j Geert en Gisèle Ghesquière; Winnen is een must voor de lokale ploeg, anders wordt de kloof te groot en een Marie-Anne Van den Steen eventuele promotie haast utopisch. Slagen zij in hun opdracht? Dat zullen wij Greta Van Hauwermeiren. pas weten om vijf over halfvijf! Zenuwachtig begin een achterwaartse voorzet winkelhaak in, maar Stoppi Een krachtige wind waait in de schietbaan van Van zweeft de bal nog uit het dwars en schuin over het Hauwermeiren legt. Greta's doel. veld, zodat de lokale ploeg schot wordt echter door de De Kamillekes verdienen Michèle Natus, Connv Frbc enigszins tegen de wind natuurelementen over het ruimschoots een tweede Micheline Frix en Bernadet- moet optomen. doel getild. Gosselies rea- doelpunt, Gosselies wil de te Duquesne; Kathy Callens Het wordt minutenlang ner- geert via Michele Wallet, gelijkmaker en is er nog Rosa Battista en Patricia veus zoeken en tasten naar d°ch de vallende bal gaat even dicht bij als Rosa Bat- Skrbe, Michèle Wallet Kristine Van Hende en Nico le Verhofstadt; Ann Eeck-' hout en Veerle De Wint. Gosselies: Marie-Chantal Stoppi het juiste ritme. De bal ka- nipt naast, prioleert al even onrustig Rond het halfuur tikt De als de speelsters. Wint de bal tot bij Verhof- Een verre dieptepas van stadt, die tot bij Van Hau- Trees Van Geert belandt bij wermeiren zet, doch de Aal- Nicole Verhofstadt. die mooi sterse nummer negen ziet ploeg, kontroleert doch twee waak- lot haar doffe wanhoop het De korrekt leidende scheids- zame Walinnen op weg naar effektvolle balletje centime- rechter Noëlla Van Overtvelt het doel niet kan omspelen, ters naast de paal buiten- ziet nog passief toe hoe Ann Meteen komt er wat meer draaien. Eeckhout tegen de modderi- rust in de plaatselijke gele- Ingrid Van den Neucker be- ge bodem wordt gesmakt, deren en wordt een licht gaat even later haar enige Dit is overigens het enige veldoverwicht afgedwon- misser van de partij: een te feiltje waarop we de Dies gen. Veerle De Wint gaat korte terugspeelbal wordt terse referee kunnen be door langs de lijn, doch haar doelvrouw Brenda bijna fa- trappen, strak inzenden vindt nie- taal. doch ze is bij de zaak. mand op de goede plaats. Even voor de rust brengt zij De bezoeksters reageren en nogmaals schitterend red- Kollektief gave prestatie Brenda Van den Eeckhoudt ding op schot van de aarts- De Aalsterse meisjes geven moet uitlopend en duike- gevaarlijke Wallet. Net voor nu blijk van een formidabe- lend redding brengen. Dan bet einde van de eerste helft le lichaamskonditie. De volgt opnieuw een dribbel- kwetst Gosselies-speelster doelpogingen volgen elkaar nummer van Veerle, ge- Patricia Skrbe zich bij een op in een snel tempo, volgd door een hard schot ongelukkige val zodanig, en nog enkele aanvallen dcrt ze door een ziekenwa- van de Kamillekes. Ie kan gen moet worden afgevoerd, het zo aanvoelen dat een doelpunt in de lucht hangt. Verdiend tweede doelpunt Na 20 minuten spelen lan- blijft uit ceert Greta Van Hauwermei- Direkt na de herneming ver ren de pijlsnelle Ann hindert Brenda Van den üekchout in de diepte Ddeze Eeckhout de gelijkmaker, tendt in, Veerle De Wint Dan gaan de Kamillekes op- rontroleert even het leder en nieuw resoluut in de aan- rapt het dan staalhard in val. Een schot van De Wint Wint, Greta Van Hauwer iet dak van het doel. wordt door Marie-Chantal meiren en Marie-Anne Van •01 De geestdrift van de Stoppi gepareerd en even den Steen raken evenmin lalsterse speelsters en hun later redt de bezoekende over de doellijn en het einde lanhang is onbeschrijfelijk, keeper op prachtige wijze, komt met een oververdiende lelfs als de wind nog een als Veerle zich vrijspeelt en 1-0 stand voor de Aalsterse mntje Beaufort méér gaat de bal tot bij Marie-Anne elf, die dol van vreugde ilazen en de inktzwarte he- Van den Steen zet. Deze naar de kleedkamer trek- met noodweer dreigt, haalt hard uit, doch Stoppi ken. wordt het entoesiasme van is ter plekke. Dan waagt We citeren liever geen na- de thuisploeg er niet minder Ann Eckhout haar kans, men van uitblinkers: het elf maar wordt bij die poging tal leverde kollektief een ga- voor de helft in een modder- ve prestatie en beheerste Brenda brengt redding duivel herschapen. Greta een uur lang - van bij het inn Eeckhout speelt Veerle Van Hauwermeiren trapt de maken van het doelpunt Wint aan. die de bal met bal in de vlucht recht de de boeiende en sportieve tista keurig een vrijschop Noëlla Charrein en Marie- trapt. Brenda is echter bij de Louise Leleux. zaak en redt. Dit wordt met een het laatste aanvallende wapenfeit van de leiders- Even vrezen we de fatale counter van Gosselies. doch Trees Van Geert smoort de schaarse Waalse aanvalle- tjes in de kiem. Als Stoppi dan toch even balverlies lijdt, mist de ver raste Veerle De Wint een reuzekans om de score te verdubbelen. Pogingen van Ann Eeckhout. Veerle De Cyriel Temmerman De trofee die Kamiel Sergant in ontvangst mocht nemen ter kompensatie van de rake uppercut, (ad) Op het onvergetelijk Kamillekesfeest twee weken geleden werd voorzitter Kamiel Sergant verrast door een groot pak dat hem in Ter Vaerent door de N.M.B.S. werd afgeleverd. Onder algemene nieuwsgierigheid werd het pak geopend. Uit talloze rollen toiletpapier kwamen een vergulde vuist en een «oorkonde» tevoorschijn. Op het fraaie diploma stond, dat de heer Kamiel Sergant door de Koninklijke Belgische Voetbalbond én het Scheidsrechterskomitee én de Koninklijke Belgische Boksbond tot «Beschermheer der Vrouwelijke Scheidsrechters» was uitgeroepen. Door deze drie instanties werden daarvoor respektievelijk volgende redenen opgegeven: 1. Voor de moed bij het beschermen van vrouwelijke scheidsrechters, ondanks de dreigende houding van sommige supporters; 2. Gelukwensen vanwege het scheidsrechterskomitee voor het beschermen van hare leden; 3. Door de Belgische Boksbond uitgeroepen tot bokser van het jaar, voor het afwerken en opvangen van boksende supporters. Door de drie bonden werd gezamenlijk besloten hem de Gouden Bokstrofee te geven als aandenken aan deze beroemde «Boks van het Jaar». Voor Keizer Kamiel en onvergetelijke herinnering en een ode aan zijn inkasserings- vermogen... C.T. te - uichende Kamillekens bij de enige treffer van de spannende wedstrijd tegen Gosselies. *Stop!, schijnt de Waalse keeper Stoppi de Aalsterse meisjes toe te roepen genoeg Tweede nationale vrouwen Jumet SC - Kontich FC 5-2 Kam. Aalst - FC Gosselies 1-0 Sp. Tessenderlo - R. Union 3-2 DW Brugge - S. Remouch 0-2 U. Namêche - OG Oostende 1-1 USYvetoise- W Lommei ï-3 FC Ekeren-Donk - W Veldegem 1 -2 1. FC Gosselies 14 8 2 4 26 10 20 2. S.-Remouch 14 8 3 3 41 20 19 3. W Lommei 14 7 4 3 27 14 17 4. Kam. Aalst 5. Sp. Tessenderlo 6. DW Brugge 7. R. Union 8. OG Oostende 9. U. Namêche 10. W Veldegem 11. FC Ekeren-Donk 12. Jumet SC 13. US Yvetoise 14. Kontich FC 14 7 4 3 22 16 17 14 7 4 3 31 28 17 14 7 7 0 22 16 14 14 5 6 3 18 27 13 14 3 4 7 16 26 13 14 4 6 4 15 14 12 13 4 5 4 13 17 12 14 3 5 6 17 21 12 14 3 7 4 23 45 10 13 4 8 1 31 35 9 14 2 7 5 14 27 9 Rosette Van der Stuyft, de Serskampse all-round- s port vrouw die dit seizoen door de Kamillekes als speelster werd aangetrokken, zal de oranje-blauwe spelersuitrusting inruilen voor het stemmig zwarte scheidsrechterspak. Op die manier verliezen de Ka millekes wel een waardevolle wisselspeelster, doch zien meteen ook een nijpend probleem opgelost. Klubs die geen aangesloten spelleidster hebben, betalen immers iedere kompetitiedag een boete en dat behoort nu tot het verleden. Aan Rosette Van der Stuyft, die tot een autoritaire scheidsrechter kan uitgroeien, wensen we in ieder geval veel geluk in haar nieuwe rol. Het verwonderde ons een beetje Greta Van Hauwer meiren als eerste op het terrein te zien komen in plaats van Gisèle Ghesquière. Daarover onder vraagd vertelde ons Pierre Uvin dat vorige maand werd beslist die twee meisjes, die het langst bij de Kamillekes zijn aangesloten om beurt als aanvoerster te laten fungeren. Er werd geloot wie mocht beginnen en Gisèle werd het voor de maand december. Deze maand is Greta aan de beurt. Vandaar... Naast Brigitte De Cock en Nicole Perdaens zat ook de schrijvende voetbalspeelster Hilde Daelemans op de bank. Dat kon wel verwondering baren, doch met de heropgeknapte Kristine Van Hende in de ploeg toch ook weer niet. De Kamillekesploeg draaide op volle toeren, in de tweede helft zelfs nog beter dan in de eerste veertig minuten, en zodoende drongen zich geen vervangingen op. Hilde Daelemans was daar over na de wedstrijd fel ontgoocheld: «Als je 200% naar een wedstrijd toeleeft en je bent er dan niet bij, dan knaagt de teleurstelling toch aan je», vertelde ze ons na de match. «Op de bank word je nog nerveuzer dan op het veld...». Later op de avond raakte ze echter over haar ergste ontgoocheling heen en besloot meteen haar ploegge note Trees Van Geert in de schijnwerper van haar rubriek «De Vrouw in de Sport» te plaatsen. De van Wemmei overgekomen Hilde weet meteen dat de plaatsjes in de ploeg van trainer Paul De Cremer de komende weken duur zullen zijn, maar we zijn ervan overtuigd dat ze hard zal knokken om zo gauw mogelijk uit de dug-out te raken... Veerle De Wint, zoals altijd met omzwachtelde knie, spurtte trekkebenend over het plein. Van de dokter kreeg ze inderdaad de raad te blijven spelen, on danks het pijnlijk spierletsel. Moedig verbeet Veerle de pijn en was de auteur van het enige doelpunt van de partij, een verdiende beloning voor haar doorzet tingsvermogen. Zaterdag reizen de Kamillekes naar Kontich. dat door een zware 5-2 nederlaag op Jumet nu naar de aller laatste plaats van de rangschikking is afgezakt. De tegenstrever wordt daarom niet onderschat. In de begrijpelijke euforie na de overwinning tegen Gosse lies bleef de glunderende trainer Paul De Cremer roals steeds bezadigd: «Wij spelen deze kompetitie /erder van wedstrijd tot wedstrijd» verklaarde deze eks-doelman van Eendracht Aalst. «Onze volgende opdracht is Kontich en die willen we tot een goed einde brengen. Daarna zien we wel verder. Promovering is voor de Kamillekes inderdaad geen dwingende noodzaak, maar als het kan, wil men de kans om naar Eerste Nationale te gaan gretig aangrij pen. De Aalsterse meisjes hebben het voordeel dat zij him programma in de gegeven omstandigheden in alle gemoedsrust kunnen afwerken. Er heerste een uitgelaten stemming in de kantien na de wedstrijd. Het hele repertorium van kamavalkei- izer Kamiel dreunde door de kleine ruimte en Kamiel Izelf zong dapper mee. Die opgewekte stemming werkte aanstekelijk op de bezoekende speelsters, ondanks de voetbreuk vcm 'Patricia Skrbe. die echter na verzorging mee naar huis kon. Het Gosselies-gezelschap verliet pas rond zeven uur de kantien. die nog daverde van de strijdkreet: «Weir doeng voesjl». C.T. VOLLEYBAL ■uik-Beveren 1-1 SK Beveren, met Weihrauch aan de aftrap en Peter wve ongeduldig op de bank, startte zijn wedstrijd tgen Luik ook met Eddy Jaspers die tijdens de kondering te Herstal toch speelklaar was geko- len. De Waaslanders begonnen goed aan hun Wij. Rustig in de opbouw, keurig kombinerend. laar echt doelgevaar was er alweer niet bij. Ook bij nik was er veel goede wil maar het duurde toch tot het halfuur voor doelman De Wilde aan het wk kon. Hij had toen geen pro- ®em met het harde schot M naast de paal. Beveren daar trouwens in die inte periode ook maar einig tegenover geplaatst. 'Doofs kwam. in buiten stond bij de bal, gaf Schönberger maar ^uguet pakte knap. Ge- ul('g maar. Voor rust was dan alleen nog Marek wto die een vrije trap hard <je Luikse muur schoot. Marek Kusto speelde zon- a9 trouwens erg goed. ellicht de beste bezoeker, ainer Urbain Braems wou i de wedstrijd dat feit trou- ook extra beklemto- n: «Bij Kusto was het al- 0 voetbalmoeheid, die o van betere dingen af- #'d. De winterrust heeft voor. Het Waaslandse geluk was echter van korte duur want nog geen twee minu-( ten later beging Garot, zon-' dag nog wel meer de harde borstel hanterend, een fout op Wegria Quaranta zette hoog voorbij een verraste De Wilde. Men hoopte dat toen het vuur echt in de pan zou slaan maar de twee ploegen bleken erg tevreden met het resultaat. De beide doel mannen kwamen trouwens niet meer aan de bal. onze Pool geweldig veel goed gedaan.» Het zal wel waar zijn maar het Waaslands geheel bleef ook in de tweede speelhelft erg behoudend spelen. Luik probeerde met zijn beperkte mogelijkheden het midden veld op te eisen maar ook dat lukte niet. Beveren. met Creve nu in de plaats van Weihrauch, bracht toen en kele aardige kombinaties en de schaarse toeschouwers in de Luikse kuip kregen dan toch nog wat te zien. Zelfs twee doelpunten in drie minuten. Eerst was er Peter Creve, de invaller dus, die met een leuke beweging de laatste Luikse verdediger uitschakelde en er dan ook de doelman nog maar bij nam. Beveren stond 0-1 De liefhebbers van minivoetbal komen zaterdag 29 januari in de sportzaal te Denderhoutem aan hun trekkenl Naast plaatselijke ploegen treden in het nationaal tomooi de topploegen uit nationaal zoals D.S. Jabbeke, Falk Zottegem. D.L.N. Zele en L.S. Oudenaarde tegen elkaar op. De topper heeft plaats om 19.00 uur wanneer de eerste officiële interland tussen België-Hongarije wordt gespeeld. Een greep uit het sterk gevuld programma, 11.00 training België-Hongarije 13.00 u.: Jeugdtornooi 14.30 u.: Haaltert cup 82 N.O.M.B. 16.30 u.: België B. - Brabant 17.30 u.: Mini Atom - Budapest 18.15 u.: België - Hongarije (Dames) 19.30 u.: België - Hongarije (Heren) 21.00 u.: Finale nationaal tornooi. Vierde Beker van de Rozenstreek» In het Volleybaltomooi voor heren-rekreatieploegen werden tijdens de voorbije veertien dagen slechts 6 wedstrijden gespeeld. De meest in het oog springen de uitslagen zijn zeker de uit-overwinningen van Snuffel Grembergen en VK De Molen Grembergen. In totaal zijn nu reeds 10 van de 16 ploegen voor de eindronde bekend. Dat zijn: KWB Falos Zingen, beker houder Heros Deinze, KWB Oostakker, Snuffel Grem bergen, Rebels Massemen 2, VK De Molen Grember gen. KWB Denderbelle. KWB Baasrode, UFO 78 Aalst 1 (reeds 2x winnaar) en tenslotte KWB Kruibeke. In totaal dienen nog 28 wedstrijden gespeeld te worden in de voorronde van deze bekerkompetitie. Deze voorronde loopt nog tot en met 13 februari aanstaande. De uitslagen Reeks3 Heros Deinze - KWB Waarschoot 3-0 KWB Waarschoot - BSO Gentbrugge 1-3 Reeks 5 Maegher Goet Oostakker - KWB Oostakker 0-3 Reeks 6 KWB Overmere 1 - Snuffel Grembergen 1-3 Reeks 7 Rebels Massemen 2 - VK De Molen Grembergen 1-3 Reeks 12 KWB Kruibeke - KWB Nieuwkerken (forfait) 3-0 De rangschikkingen Reeks 1 KWB Falos Zingem Eligius Gentbrugge Lobos Lochristi 1 De Zwaluw Gent Reeks 3 Heros Deinze BSO Gentbrugge Brandweer Gent 5 KWB Waarschoot 5 5 0 15 2 10 6 2 4 11 13 8 6 2 4 8 15 8 5 2 3 8 12 6 6 6 0 18 6 4 2 14 6 2 4 9 15 8 6 0 6 4 18 6 2 12 10 Reeks 4 Ros Beyaard Gent Bavok Oostakker VC Mullem Brandweer Gent 4 Reeks 5 KWB Oostakker Kandibal Oostakker Jan Borluut St.-Amands Maegher Goet Oostakker Reeks 6 Snuffel Grembergen KWB Hamme Center KWB Overmere 1 Pletsers Baasrode KWB Schellebelle Reeks 7 Rebels Massemen 2 Molen Grembergen KWB Overmere 2 KWB Kalken Stam Wetteren Reeks 8 KWB Denderbelle Rebels Massemen 1 KWB Zele Kouter KLJ Lokeren Heiende Reeks 9 KWB Baasrode KWB Opwijk Vovog Wetteren OKA Schellebelle Reeks 10 UFO 78 Aalst Flesko Haaltert Egmont Zottegem VK Affligem 2 VC Unie Herzele 4 4 0 12 1 8 4 3 1 9 5 7 4 0 4 0 12 4 2 0 2 3 6 2 5 5 0 15 0 10 5 2 3 7 10 7 3 1 2 4 7 4 3 0 3 19 3 7 5 2 17 9 12 8 4 4 16 13 12 8 3 5 12 19 11 5 5 0 15 4 10 6 0 6 3 18 6 8 6 2 19 6 14 7 6 1 18 6 12 8 4 4 14 15 12 7 2 5 8 18 9 8 1 7 8 21 9 1 12 6 6 0 18 5 3 2 10 6 2 4 6 16 8 5 0 5 3 15 5 5 5 0 15 4 10 5 3 2 13 9 8 6 15 5 16 7 4 13 4 10 5 7 6 1 18 5 13 8 3 5 12 17 11 5 5 0 15 1 10 6 0 6 0 18 6 4 13 7 11 5

De Voorpost | 1983 | | pagina 27