Hoeveel kansen moet Eendracht Aalst krijgen Eendracht Aalst: Groenendijk 'out' tot einde van het seizoen Als de nood het hoogst is. Luc Schuddinck erbij en vijf op zes Voetbalkalender Paul Vermeir opnieuw titularis bij VW Hamme I Niet zo gemakkelijk. Herdersem verliest leiders niet uit het oog h.t doeihout stranden Toch nog spektakel ondanks toestand van terrein VOETBAL 28 - 21.1.1983-De Voorpost Eendracht Aalst werd op Beringen vrij vlug op een 1- Aalst resoluut ten aanval en was vanai dat ogenblik het dak kunnen spelen. Hij oor dat de Magyaar zijn aan- 0 achterstand geplaatst. Een balverlies van én Groe nendijk én Sergeant stelde de Limburgers in staat op de betere ploeg op het veld. blijft voor het grote publiek passingsperiode niet heeft niet de «witte merel» waar- kunnen overbruggen. Dat voorsprong te komen. Na die vroege opdoffer trok Maar... tot het zestienmeter- de afwerking naar een ho- van werd verondersteld dat verrast ons voor een prof gebied verliep alles ge- ger rendement kan getild hij op waardige wijze Salva- van zijn gehalte. Zijn aan- smeerd en werd flink ge- worden betwijfelen we dor zou doen vergeten. Be- hangers zullen het ons zeker kombineerd. Wanneer het sterk. De Hongaar heeft tot- paalde Aalsterse klublei- niet kwalijk nemen als we echter op afwerken aan- nogtoe niet de pannen van ders fluisterden ons in het hier ronduit vertellen dat De wedstrijd Aalst-Sint-Truiden kan o.i. alle kanten uit. Indien Aalst dezelfde inzet aan de dag legt als tegen Beveren en Beringen, zit het er dik in dat, wil het geen voeling verliezen met de koplopers, abso luut winnen moet tegen de Trudojongens. Heylens brengt respekt op voor zijn eerstkomende tegenstan der en wijst hierbij op de waarde en het talent van Ludo en Frans Beckers en de enorme routine van Wilfried Van Moer. Sint-Truiden heeft weliswaar af te rekenen met een paar gekwetsten, maar is het niet zo dat vervangers zich willen en kunnen overtreffen t.o.v. de ontbrekende titularissen. Georges Heylens van zijn kant zit ook geplaagd met serieuze proble men. Wanneer deze bijdrage verschijnt is Hans Groe nendijk (uitgevallen op Beringen) al geopereerd aan de gewrichtsbanden. Volgens de Aalsterse oefen- meester is de ex-Feyenoorder afgeschreven voor de rest van het seizoen. Heylens bidt nu tot alle voetbal goden dat Yangara gevechtsklaar komt tegen zondag a.s. Hij wil de Zaïrees uitspelen in punt naast Ferrera, wiens vorm met ettelijke graden is gestegen en op Beringen vriend en tegenstander wist te overtuigen. Taktisch krijgt Van Roy een meer teruggetrokken rol toebedeeld. Dat moet, aldus Heylens. Geert toelaten na het voorbereidend werk van het duo Yangara - Ferrera, sneller en dieper in de verdedigingszone van de tegenstander te infiltreren. Een taktisch opzet kan dan lukken op voorwaarde dan dat Yangara fit is. In het ander geval zal Glazer vanaf het startsein in de arena verschijnen en krijgt de Hongaar meteen de gelegenheid om te bewijzen dat het in hem belegd kapitaal kan renderen. Ook voor Sergeant, gekwetst aan de enkel, wordt nog enig voorbehoud gemaakt. (abl) kwam faalde Eendracht kompleet. Ferrera kon de held van Eendracht gewor den zijn maar de Brusselse Spanjaard miste twee open kansen terwijl ook Hans Groenendijk zich vertwijfeld aan de haren trok toen hij alleen voor de open doel- mond verscheen en de bal naast de staak joeg. Neutra le kijkers verklaarden na de wedstrijd dat even goed 1-1 als een 1-2 of 1-3 op het De bezoekers hebben voor een onverwacht resultaat Daniël voor de tweede maal skorebord als eindresultaat gezorgd op de zestiende speeldag. Deze eerste uitzege van het nakijken gaf (0-2). kon prijken. Maar als men het seizoen was meteen goed voor een klinkende revanche Met deze hoopvolle rust- geen doelpunten skoort, kan op de eerste nederlaag van het seizoen. Toen verloor stand ging Doornik begrij- men ook geen - wedstrijd Eendracht immers aan huis met dezelfde 1-3 cijfers. Een pelijk na de pauze voluit in winnen en die filosofie is betere start van de terugronde konden de Zeienaars zich het offensief. Dit zwoegwerk zeker niet van vandaag. Ik nauwelijks voorstellen want zegevieren op het veld van resulteerde zich in drie vraag me af hoe Heylens dat titelkandidaat Racing Doornik was voor de Walen meer hoekschoppen in de eerste zijn beste periode achter de Hij diende na amper 25 rug ligt. Aan hem te be wij- nuten vervangen te woi zen - wellicht zondag a.s. al tegen St.-Truiden dat we ons deerlijk hebben vergist. Ook Herwig Sergeant kwam zondag 11. op Beringen niet volledig aan zijn trekken. omwille van enkelkwetsijtbu door William Stallaert, {hul dit seizoen ver onder f mogelijkheden blijft ballen. Racing Doornik-Eendrachi Zele S 1-3 gebrek aan efficiëntie zal dan een kouwelijke douche, kunnen oplossen. De Aal sterse trainer is nu weer met Zonder Mare Cooreman een nieuw probleem ge plaagd. Inderdaad na onge veer één uur diende Hans weerstonden de tricolores de. Groenendijk geëvakueerd te aan de snelle start worden. Volgens een eerste thuisploeg. Tijdens minuut maar telkens kon de Zeelse defensie gepast in gepaste jepliek toen grijpen. Rond de 57ste mi nuut scoorden de Walen toch een tegendoelpunt. De Gentenaar knalde Chantry schoot een door de beheerst naast doelman Da- Frank Van den Abeel weg- niël binnen (0-1). Een op bal- gekopte hoekschop maar met kapitein laak Theo Bordui de heroptreden- Goossens in het steunvlak de Eugène Blomme lanceer - diagnose zou de Nederlan- Waalse furie was het geluk bezit akterend Eendracht tijd naar doel. Het schot dat der gekwetst zijn aan de me- even aan de zijde van de zou rond het halfuur zelfs duidelijk de goede richting niscus. Hij zal in ieder geval Zeienaars toen een schot zijn voorsprong verdubbe- miste trof de voet van Van nog deze week grondig on- van Chantry tegen de len. Bordui trapte een verre de Walle en Van Puyvelde derzocht worden. Het staat dwarsligger te pletter sloeg, vrijschop voorbij de Door- moest hulpeloos toezien hoe in ieder geval vast dat hij De gasten bleven evenwel nikse defensie waarop Jan de bal toch de fatale lijn voor verschillende weken overeind en zorgden voor Pieters gevat doorspurtte en overschreed. Aan een 1-2 buiten strijd is. Vermits te gen zondag a.s. Yangara al evenmin gevechtsklaar zal zijn veronderstellen we dat Heylens Robert Glazer van af het startsein in de strijd zal werpen. Of dat hiermee stand kregen de gasten nog de beste kansen via Bordui en Michiels maar de derde treffer kwam er twee minu ten voor tijd via de ingeko men Freddy Christiaens. Hij schoot een gekraakt schot van Bordui met een fikse knal in het plafond van het Doornikse doel. Een glun derende trainer Hervé Van Lerberghe was duidelijk in de wolken met dit schitte rend resultaat. «Eindelijk hebben we het echte Een dracht Zele nog eens aan het werk gezien. Een wed strijd zoals wij er vorig sei zoen vele hebben gespeeld. Een en al strijdlust, sterk gemotiveerd en hard wer kend in alle lijnen. Een hart versterkende zege als je het mij vraagt. Een betere st| kon men zich nauweli voorstellen. Met deze n| j taliteit moeten wij bekwc T zijn een sterke terugrondi j j spelen. Vandaar dat fA graag de lof zwaai naai prestatie van de ga jL» ploeg met een uitsekei Jaak Goossens als dirig voor de verdediging. Als 5 zondag met de komst Menen deze prestatie k nen bevestigen, zijn wei nieuw gelanceerd». De grensploeg Menen tekent voor Van Lerbei begrijpelijk nog mentele ontmoeting. Te zijn oude ploeg wil de 1 drachttrainer zijn discip extra motiveren. Een z die voor trainer en sp< van harte zou welkom zi Joost A Zondag 23 januari 1983 om 15 uur 1* Nationale SK Beveren-FC Antwerp (Schoeters) AA Gent-SC Lokeren (Ponnet) 2* Nationale E. Aalst-St.-Truiden (Laenens) Stade Leuven-SK Sint-Niklaas (Cos- tantin) 3* Nationale E. Zele-SC Menen (Loyaerts) Diegem Sp.-Jong Lede (Rommelaere) Bevordering Zwevegem-VW Hamme (Laeremans) 1* Provinciale Lokerse-FC Ronse (Bral) Boelare-SK Lebbeke (Anica) Denderhoutem-Dendermonde (De Ruyck) 2' Provinciale A Adegem-Melsele (Segers) Temse-St.-Pauwels (Vermassen) KV Ertvelde-Kemzeke (Lauwereys) Robur-Evergem (Vereeken) St.-Gillis-W.-Ol. Gent (Eeckeman) H. Vrasene-Gandasparta (De Meyer) 2* Provinciale B Oudegem-E. Meldert (Wauters) Winnik-Buggenhout (Van Extergem) St. Denderleeuw-Wieze (Vercauteren) RC Wetteren-St.-Gillis-D. (Roland) 3* Provinciale C Moerbeke-Terjoden (De Meulenaere) Etikhove-Bambrugge (Vandendaele) Ede-Herzele (De Corte) Moerbeke-Deftinge (Van der Haegen) Okegem-Nieuwerkerken (Loeman) Burst-Kerksken (Opdecam) 3* Provinciale D Stekene Sp.-Heikant (Burm) Excelsior-Schellebelle (Van Gasse) Boonwijk-Baasrode (Anné) Grembergen-Berlare (Huylebroeck) W. Moorsel-Herdersem (Van Imschoot) Haasdonk-Bazel (Wauters) Sombeke-SK Aalst (Van Droogenbroeck) TK Meldert-Kallo (Melckebeeck) 4* Provinciale C SK Lokeren-Zaffelare (Boeykens) SK Overmere-Azalea (Welvaert) Lochristi-Val. Overmere (Heerwegh) 4* Provinciale G E. Houtem-Erondegem (De Vlieger) Serskamp-Massemen (Heirman) Kwatrecht-Aaigem (Bultinck) Bavegem-Mere (De Maeseneire) Hillegem-Erpe (Moons) Ol. Wetteren-Edixvelde (Van Lim- bergen) 4* Provinciale H Wichelen-Appels (Leroy) Schoonaarde-Doggen (De Waele) Lutterzele-Welle (Van Damme) Iddergem-S. Moorsel (Hertveldt) Rp. Lebbeke-Gijzegem (Van Kerckhove) Opdorp-Erembodegem (Speleers) Opstal-Hofstade (Reyniers) 4* Provinciale I Gerda-WB Sint-Niklaas (Van Leuven) Rupelmonde-Waasmunster (Roelandt) Moerbeke-Hoogeinde (De Bock) Verrebroek-Sinaai (Melis) Tielrode-Klinge (Nijs) Kieldrecht-Meerdonk (Verriest) Kruibeke-Str. Stekene (Vermeersch) VW Hamme-Aalter 1-0 VW Hamme heeft een knappe verrichting weggegeven tegen Eendracht Aalter. Het speelde briljant tijdens de eerste helft. Bovendien dreigde het geregeld maar doel punten, die bestendig in de lucht hingen, kwamen niet tot stand. Nochtans kwamen Dirk Van Buyten, Frankie Van- haecke, Luc Schuddinck en Bruno Marin dicht bij een voltreffer. Anderzijds speelde de be zoekende doelman Mest- dagh zich in de kijker. Hij wordt bestempeld als de beste keeper van de reeks. In Hamme gooide hij in dat opzicht bewijsstukken op ta fel. Globaal genomen heeft Hamme nu uit de jongste drie wedstrijden vijf punten gepuurd. Die puntenwinst heeft de vierdeklasser opge streken sedert de terugkeer van Luc Schuddinck. Luc is al drie matchen terug titula ris, nadat hij voordien bes tendig met kwetsuren had af te rekenen. Willy Meersman leek na afloop van. de ontmoeting tegen Aalter tevreden over de Hamse verrichting: «De eerste helft speelden we overtuigend. Alleen een doelpunt, dat we dubbel en dik hadden verdiend, bleef achterwege. In de tweede helft is Aalter meer in de wedstrijd gekomen. Naar het einde van de match toe zijn we wel wat de greep gaan verliezen op het mid denveld. Ik heb toen Ronny De Beule gewisseld voor een verse kracht in de persoon van Paul Vermeir. Kort na die wissel zijn we tot scoren gekomen. Frankie Vanhaec- ke was op links doorgebro ken. Hij betrok Luc Schud dinck in de aktie en die kon metéén het orgelpunt plaat sen. Daarna hebben de be zoekers nog alles op alles gezet en getracht om in ex tremis nog een puntende- ling uit de brand te slepen. Dat is hen uiteindelijk toch niet gelukt. Een spijtig inci dent deed zich nog voor in de slotminuten toen Guido Joos zijn kalmte verloor, en volgens de versie van som migen zelf rechter ging spe len, Dat kostte hem een uit sluiting. Spijtig dat zoiets moest gebeuren op een ogenblik dat je vrijwel zeker bent van de twee punten. In ieder geval hebben de jong ste drie matchen ons toch vijf punten opgeleverd, en dat is zeker een resultaat waarover we tevreden mo gen zijn. Hadden we tijdens de heenronde wat minder pech gehad, dan hadden we nu allicht binnen de eerste vijf in de algemene rang schikking postgevat,» be sluit Willy Meersman. (e.d.m.) VW Hamme onderneemt de verplaatsing naar Zwe vegem zonder Chris Van Dam. Dat is een handicaj Van Dam was de jongste weken de man in konditie bi de Wuitens. Hij is thans geel geschorst. Zijn funkti op het veld zal door Dirk Van Buyten worden overg< nomen. Paul Vermeir wordt opnieuw titularis. Hij z<i de rol van Dirk Van Buyten in het centrum overnemen Verder verandert er niets aan de opstelling van d vierde klasser. Hij won tijdens de heenronde tegen d Westvlamingen met een forfaitscore. «Een punt winnen is thans het minimum-streef doel,» zegt trainer Eddy Maes. «De zaken zullen echter verstandig moeten aange pakt worden. De plaatselijken verkeren immers it puntennood en zullen er alles op zetten om hel behoud te verzekeren. Dergelijke ploegen zijn in dt huidige omstandigheden extra-gevaarlijk. We mogei ons daardoor echter niet laten afschrikken, alhoew. we op onze hoede zullen moeten blijven». Intussen vernamen we dat Rudy Maes volgend week verlost wordt van een gipsverband. Hij onder ging zes weken geleden een heelkundige ingreep aai de kruisbanden. Daarbij werd ook een ontsteking aai de achillespees weggenomen. Niettegenstaande een gunstige evolutie zal VW Hamme dit seizoen op heit geen beroep meer kunnen doen. De revalidatieperio de na zo'n ingreep vergt immers verschillende weken De ploeg: J. De Wilde, Van Praet, Joos, Verbustel Rat De Beule, Marin Van Buyten, Vermeir, De Malsche, Vanhaecke, Schuddinck, (Amelinckx, Boone en (e.d.m. Nieuwerkerken - Meerbeke 2-1 HERDERSEM - GREMBERGEN: 2-1 Titelkandidaat Nieuwerker- ken heeft zeker geen gemak kelijke overwinning be haald tegen het bedreigde Meerbeke. Reeds in de eer ste helft stond de eindstand op het bord. Na 25 minuten was de thuis ploeg op voorsprong geko men langs De Petter na goed voorbereidend werk van Moens en Wellekens. Toen op het halfuur een zeer mooie lokale aanval op- werd afgerond door Pierre S.K Aalst-Kallo 2-0. Een paar maal bokste Kallo een goede aanval ineen, maar stuitte op een sterke Luc D'Herde in een toch maar zwakke Aalsterse verdediging, (per) S.K. Herdersem blijft voeling houden met de koplopers met Chris Buydts over de Baasrode en Stekene. Ten opzichte van de leider telt het enige speler die geregeld dezelfde De Petter, meende drie punten achterstand. Dat is in het huidig stadium van bekwaam is om te scoren. men dat de match was afge- de kompetitie geen onoverbrugbare kloof. Herdersem komt lopen. trouwens de laatste weken geregeld tot scoren. Ook tegen e'k geval had de wed- Meerbeke echter liet bij deze Grembergen won het, hoewel men in het kamp van de strijd best op een puntende- 2-0 de armen niet zakken, bezoekers deze overwinning als onverdiend bestempelde. Rn9 kunnen uitdraaien. In Ex-Eendrachtspeler lokale middens gaf men dat Van Der Eeckt die trainer Grembergen werd daarente- king. Die man kan wel vrij grif toe, terwijl er bij de be- gen door de thuisploeg ge- vlot kansen afdwingen, zoekers enigszins werd ge loofd om zoveel inzet en maar blijkt tekort te schieten sakkerd over wat men het technisch aantrekkelijk van zodra hij het orgelpunt verlies van minstens een voetbal. moet plaatsen. In dat op- punt bestempelde. Wij wij- Na pakweg twintig minuten zicht beschikt Grembergen zen als slot van deze bijdra- kwam Herdersem op winst bij de gasten, jutte zijn s nU| Iers op en nog voor de werd het 2-1 na een ni gegeven hoekschop van Der Smissen. De plaats ke doelman gehinderd d bei verdediger Arijs verwei|wa in eigen doel. Na de rust kwamen di zoekers veel meer aan Zij konden echter geen bi sen slaan in de verdi gingswal van Nieuwei ken. Gastheren De Pettei De Bosschere lieten nog kele reuzekansen liggen zo kwam er geen verai ring meer in de stand, verdiende overwinning de jongens van trainer mand Spitaels. Ka ge op de topmatch van aan- sel en moet daar bekwa| mi; staande zondag tussen zijn om minstens één punj He Grembergen en Berlare. de wacht te slepen. Herdersem speelt bij Moor- E.D v< Patrick Hanselaer haalde uit maar zag zijn poging te--,,- - - m - De bal kwam evenwel op- nieuw in zijn bezit. Tegen die tweede, en deze keer beter gerichte poging, had doelman Luc De Lathouwer niet het minste verhaal. Heikant - TK Meldert 4-0 De komst van de rode lantaarn moest de lokalen zeker de kwalijk nemen dat er nog rapen. We zijn ervan 01 gelegenheid bieden hun doelpuntensaldo eens aardig aan een paar kansen onbenut tuigd dat André Van Dii de: Het tweede Herdersemse te dikken. Toch niet vergeten dat Meldert vorige week bleven. Of wou men energie sche zijn strijdplan al o[ doelpunt kwam in vrij ei genaardige omstandighe den tot stand. Matthijs werd er de auteur van. De bezoe kers appeleerden voor bui tenspel, maar die mening werd blijkbaar niet door de scheidsrechter gedeeld. Herdersem in bedwang hield. De bezoekers kwamen wel sparen voor het toptreffen maakt heeft en minst brc met goede bedoelingen naar Zele afgezakt, maar vielen van zondag a.s. op Stekene? met een punt naar Heil va toch te licht uit. Dat zou wel eens een sleu- wil terugtrekken. Wait telmatch kunnen worden, see! Heikant pakte direkt uit met verde aan de 62° minuut nog Als Heikant blijft scoren S.K. Aalst-Kallo 2-0. Keeper Luc D'Herde diende een paar maal gepast tussen te komen op gevaarlijke Kallose counters, (per) aanvallend spel waarbij een treffer via Erik Van Meldert enkel moedig ver- Doorsselaere. weer kon bieden. Toch Meldert zag het nu hoege- Grembergen heeft toen nog moesten de lokalen wachten naamd niet meer zitten, kunnen replikeren. Het tot rond het halfuur om op Maar ook de lokale aanval- kwam met nog tien minuten voorsprong te komen. Daar- len liepen niet meer zo ge- te spelen in de eerste helft voor zorgde Van Doorsselae- smeerd. Daar zal ongetwij- aan een aansluitend doel- re voor met een fikse kopbal: feld de toestand van het ter- punt dat Chris Buydts op 1-0. Het lokale team begon rein voor een part tussenzit zijn naam schreef. nu op volle toeren te draaien ten. Het was werkelijk in In de tweede helft was en dat leverde voor de rust een modderpoel herschapen Grembergen de betere nog twee doelpunten op. waarin enkel een paar indi- ploeg. Het kon echter maar Eerst via Toon Van Cauteren viduele technische num- moeilijk de plaatselijke de- met een ver afstandsschot mertjes tot hun recht kwa- fensie op tekortkomingen en dan langs Freddy Van de men. Het ploeteren had veel betrappen. Bovendien be- Velde die een strafschop van de krachten gevergd, toonde vooral Jan Van Dam- omzette. zoals de laatste weken valt er op Stekene zeker wat te Ar To. jui: ko, MINIVOETBAL Nationale ploeg oefent te Zele Na de rust bleef De toeschouwers zullen het In het vooruitzicht van de dubbele interland met Hon garije te Denderhoutem op zaterdag 29 januari speelt de Belgische A en B-ploeg een oefenwedstrijd te Zele. De oefencampagne gaat een gebrekkige afwer- Heikant drukken en dat le- de lokalen dan ook niet door op vrijdag 21 januari in To. sporthal VHVD. Hot A t. team speelt telkens te een Zeelse selektie res tievelijk om 20 u. en 2! Van Zeelse zijde treden Abbeel en Jan Berkers bij de Belgische selel (ajz)

De Voorpost | 1983 | | pagina 28