WEEKBUD Haaltert met het hoofd :tegen de muur J.-P. Lippens en J.-P. Hals terug van dienst bij S.K. Lebbeke Gelukkig lag Chris Ferket op de loer Eddy Bellon legt de zege vast kavd-fc Brakei 1-0 tbbeke-Geraardsbergen 1-1. Geraardsbergen kwam sterker opzetten dan verwacht, (c) VOETBAL 1* Provinciale ch« Eddy Bellon, over wiens optreden aanvankelijk twijlels bestonden, is in de tweede helit van de wedstrijd tegen Brakel tot scoren gekomen. Dat ene doelpunt volstond voor KAVD om op de volle inzet beslag te leggen. In elk geval heeft de Denderploeg het niet makkelijk gehad tegen het laatst gerangschikte Brakel. De bezoekers, duidelijk in het veld getreden om de schade zo veel mogelijk te beperken, speelden zeer defensief. De thuisploeg mocht op het mid- stel Racing Haaltert toonde zich de evenknie van de leiders en verdiende eigenlijk meer dan denveld de aanval rustig opbouwen, maar werd in de dexe kleine nederlaag. Ook de grote massa kijkers die deze derby bijwoonde was van defensiezone perfekt opgevangen, oordeel dat de thuisploeg zeker een puntje had verdiend. Met een beetje geluk wordt men DM> kampioen maar met veel tegenslag geraak men in degradatiegevaar. Zover is het bij Haaltert gelukkig nog niet. Als deze ploeg blijft spelen met dezelfde inzet wordt ze illijk te kloppen. Reeds in de zesde min. om de bal te stoppen. kreeg de thuisploeg twee Op het uur echter was de de strafschop nemen die mooie kansen. Versyp ver- bezoekende portier toch ver- met veel brio door keeper speelde een prachtkans slagen op een schot van ka- Van Bever werd gepareerd, toen hij enkele centimeters pitein Diaz, zodat de bordjes te kort kwam om een puike in evenwicht stonden: 1-1. voorzet van Verleysen te be- Toon Van Poelvoorde, trai- 'innutten. Ook aan de overzij- ner bij Denderhoutem ver- de i de verkeek Van Renterghem ving toen Bombeke door Van n D een kans op pass van Bom- Cauwenberghe. beke. De thuisploeg akteer- Toen vrijschopspecialist de zeer voorzichtig zodat de Cardon zich achter de bal In feite kon Brakel rustig Er werd een man meer in de uitverdedigen vermits de voorhoede geschoven zodat Eddy Bellon zich meer ver dedigend diende in te stel- test mocht Jan Kiekens toch streerden en te traag in de len. Gelukkig voor de thuis- tackle gingen. De bezoekers ploeg bleken ook de bezoe- plaatselijke aanvallers weinig inspiratie demon- Ref Vermassen was echter bij de pinken en deed de strafschop overdoen omdat twee spelers van Haaltert te vlug in het strafschopgebied stonden. Deze keer was het portier De Vroe die zijn vis d te grazen nam. 1-2 dus door De Schrijver. Een over rompelend eindoffensief van de lokalen bracht geen aarde meer aan de dijk. Een puike De Vroe was niet meer (gm) rd bezoekers meer in de aanval mocht plaatsen was er weer en na veel herrie en nawaren Langs een bedrijvige een attente De Vroe nodig huilkoncert kon de wedstrijd Verleysen schiepen de rare om de bal over te tippen, met enige vertraging op- Haaltertse aanvallen echter Van Bever mocht aan de nieuw beginnen. De huis- meer gevaar. overzijde hetzelfde doen na ploeg werd echter achter- Toen op de 18* min. De Ceu- een schot van Kiekens. volgd door tegenslag. Aan lenaer mooi kon voorzetten, Hét grote moment van de de 75* minuut moest een aan weif was er een prachtige save wedstrijd kregen we op de de voet gekwetste Ernie De 3tta nodig van keeper Van Bever 65* minuut. De Vuyst, een Wilde vervangen worden de bal te plukken voor de der uitblinkers van Dender- - - juist opgestelde Hoebeke. houtem. was mooi doorge- Dezelfde Van Bever moest broken maar zijn schot raak- zich geweldig reppen op een te de arm van een thuisver- ng kanonnade van Hoebeke. dediger. Scheidsrechter Ver- t Amper twee minuten later massen sprak de. zwaarste te kloppen., bediende een uitstekende sanktie uit. Na heel wat pro- Verleysen met een droom- - pass Rottiers die deze open kans echter Jammerlijk kw miste. Het schot dat Van de Keere rond het halfuur afvuurde E G verdiende ook een beter lot maar deze loeier ging enke le centimeters over. Ook De Wale van Denderhoutem zag een schot vlak naast de paal buitengaan toen De Vroe al verslagen was. Een 0-0 ruststand dus nadat De Vroe nog een buitengewone save had gedemonstreerd. Na de koffie werd bij Den- Dt derhoutem De Ceulenaere 1 o( vervangen door Huyle- broeck. Het eerste doelge- vaar kwam toch opnieuw van de thuisploeg toen een kopbal van Verleysen net J overging. Toen de bezoekers op de 54* _,minuut een hoekschop K:hten nemen, gaf Jan kens de bal aan Van iterghem die kon scoren: 0-1. De thuisploeg zette daarop een geweldig offen sief in en De Vroe had heel- wat geluk toen op de 55* min. een verdediger de bal Jdt het doel kon koppen. De "«zoekende verdedigers lie ten enkele steken vallen doch Haaltert had geen ge luk. Het trof nog eens de lat •n weer was De Vroe daar konden derhalve aan de rust de 0-0 op het scorebord hou den, alhoewel Wim Waege- man een «afgelegde» kans verknoeide na een persoon lijke poging en voordien schoten van Stefaan De Wolf en Eddy Van den Dries- sche op het doelhout terecht kwamen. In de tweede helft kreeg Eddy Bellon de op dracht om een handje te gaan toesteken op het mid denveld en dat kende suk- ses, vermits hij kon scoren na een hoekschop. Een voor beeld van een aktie, name lijk een perfekt getrapte hoekschop en het juist timen bij het binnendringen van de strafschopzone. Dat Bra kel zich niet bij de feiten ging neerleggen werd be wezen door het feit dat het na die Dendermondse treffer meer in de wedstrijd kwam. kende aanvallers te weinig geïnspireerd. Nadien kre gen de Denderzonen nog de beste kansen en keken we op een technisch hoog staand stukje voetbal toen Jacques Joris de bal over de verdedigingsgordel van Brakel lifte en de naar voor spurtende Frank Schepens ei zo na kon scoren. Oefen- meester Etienne Borré had na de wedstrijd volgend kommentaar: «Absoluut geen grootse vertoning. We hadden het zelfs niet gemakkelijk om wille van het feit dat we tijdens de eerste helft niet tot scoren kwamen in een periode van totaal over wicht. We wonnen en daar mee werd de belangrijkste opdracht vervuld. Al geef ik grif toe dat we momenteel toch weer moeilijk doelpun- De twee «jeepee's» Jean-Pierre Lippens en Jean-Pierre Hals, zijn terug ter beschikking van S.K. Lebbeke. Beiden hebben enkele strafzondagen achter de rug. Ze behoren thans opnieuw tot de kern van de eerste provincialer. Die staat voor de verplaatsing naar Boelare. De Konkelgoedploeg heeft aan deze tegen strever geen te beste herinnering. Tijdens de heenronde werd S.K. op eigen veld de nederlaag toegediend. «Nu mag er in geen geval verloren worden.» zegt klubleider Eric Buytaert. «Verliezen zou betekenen dat de kansen op een tweede plaats tot een strikt minimum zouden worden herleid. In dat geval zal de aandacht zich geleidelijk meer naar volgend seizoen gaan toespitsen en zal een kans worden gegund aan enkele jongere spelers. Die werden daar reeds op attent gemaakt in die zin dat ze thahs in hun respektievelijke ploeg al tot het uiterste moeten gaan. Op advies van hun trainer en ploegafgevaardlgde zouden zij dan in aanmerking worden genomen voor het eerste elftal. In die beslis sing heeft trainer Dreesen uiteraard het laatste woord. Vooreerst komt het er evenwel op aan dat we de tweede plaats blijven beogen. Het zou niet de eerste keer zijn dat een tweede gerangschikte de reis naar de vierde klasse meemaakt.» Volgende spelers werden geselekteerd: Rudy Janse- gers; Jean-Pierre Hals, Staf Hendrickx, Luc De Batse- lier, Leo Verhulst, Frank De Grauwe. Bruno Van Bladel, Luc Van Hauwermeiren. Gino Van Den Berghe, Jean-Pierre Lippens. Frank Braeckmans, Frank Van Den Broeck en Chris Ferket. Tornooi S.K. Lebbeke voorziet een heruitgave van zijn pré- miniementornooi. Het wordt gespeeld tijdens het paasweekeinde meer bepaald op zaterdag 2 en zon dag 4 april. Twee Lebbeekse ploegen. Eendracht Aalst, H.O. Merchtem. St. P. Opwijk, Eendracht Op stal en Wilskracht Gijzegem nemen er aan deel. Betty trakteert De sympatieke bazin van het Zwamberhof dat is het lokaal van S.K. Lebbeke trakteert, en wel vanavond 21 januari. Prècies op die dag is ze jarig. Het wordt een heerlijke fuif voor de S.K.-spelers en genodigden. Het gerecht: «Hazerug». Kwestie dat de spelers in Boelare snel achter de bal kunnen rennen... E.D.M. De Voorpost - 21.1.1983 - 29 Haaltert - Denderhoutem: 1-2 SK Lebbeke-Geraardsbergen: 1-1 25 /ord SK Lebbeke dat tijdens de heenronde Geraardsbergen etsathuis ging aftroeven met 0-4 cijfers, kwam zondag in eigen 3rt, hul» oog in oog met een tegenstander die zeker op weg is er om zich uit de bedreigde zone te werken. De bezoekers speelden met veel inzet en vooral Voiturier - (overgekomen van Harelbeke) ontpopte zich in het bezoekende kamp als een prima spelverdeler. len kunnen maken. Nu was het wel zo dat Brakel zich als een lastige tegenstander etaleerde. Dat is normaal voor een ploeg die moet vechten voor de punten. Bij de aanvang van de tweede ronde proberen die er alles uit te persen om links en rechts punten weg te graai en. Brakel speelde met veel inzet en dat kwam tot uiting bij de tackles die met veel overtuiging werden uitge voerd en beslist sneller dan langs onze kant. Zondag dienen we Verbroedering Denderhoutem te bekam pen. We hebben bij de lei ders niets te verliezen maar integendeel alles te winnen en wel in die zin dat mijn spelers dolgraag aan Den derhoutem een eerste neder laag van het seizoen zouden willen toebrengen. In ieder geval is het zo dat het bie- zonderste doel de tweede plaats blijft», aldus oefen- meester Etienne Borré die zeker niet mag klagen over de gang van zaken bij zijn elftal in opbouw. Intussen vernamen we langs de kant van Dender houtem dat men er alles wil opzetten om Dendermonde met de zwaarst mogelijke cijfers huiswaarts te sturen. Daarmee wil men het klas- severschil onderstrepen, zegt men in Denderhoutem. Voor KAVD wordt het dus een zware opdracht en het wordt vooral uitkijken naar doelman Danny Verstrepen en hoezeer hij zijn heiligdom zal kunnen beschermen. Wij vermelden tenslotte nog dat Dirk Van der Putten zondag opnieuw zijn wederoptreden zal doen. Hij heeft vier we ken schorsing achter de rug. Of hij direkt zal aangezocht worden als titularis was op het ogenblik dat we deze regels schreven, nog onzeker. (E.D.M.) K.A. V. D. -Brakel 1-0. Joris (K.A. V. D.) drukt af maar het schot vloog te pletter tegen de lat. (vh) K.A.V.D.-Brakel 1-0. Dendermondenaar Schepens kwam hier dicht bij een doelpunt, (vh) Hij beschikt over goed tak- tisch doorzicht, beweegt ge makkelijk en scoorde zelfs de openingstreffer, al had hij hierbij wel geluk dat de bal op een been van een plaatselijke verdediger af ketste. Hij was tenslotte de man die de balans opmaak te van de eerste helft. Lebbeke, zonder Jean- Pierre Hals (geel geschorst) speelde daartegenover on geordend voetbal en kon moeilijk die 4-4-2 opstelling van Geraardsbergen uit ver band spélen. Bruno Van Bla del trachtte wel af en toe meer lijn in de Lebbeekse akties te brengen, maar die predikte zondagnamiddag op het Konkelgoed duidelijk alleen in de woestijn. Dat Lebbeke tenslotte de balans in evenwicht kon brengen S.K. Lebbeke-Geraardsbergen 1-1. Chris Ferket bleek nog de bedrijvigste aanvaller bij S.K. Lebbeke. (c) via Chris Ferket (altijd op de gers, die zich stilaan maar loer voor een doelpunt) heeft zeker aan het ontpoppen is het te danken aan een flater tot de beste goalie uit de van de bezoekende verdedi- reeks. (Tot wat een vakantie ging. Trainer Fons Dreesen in Sri Lanka allemaal kan ontleedde de wedstrijd als leiden). Met zo'n zeker ele- volgt: ment achter zich speelt een verdediging met meer ver- «A1 bij al een juiste uit- trouwen en dat kwam tegen slag na een wedstrijd die, Geraardsbergen duidelijk langs onze kant althans, tot uiting. Ook Bruno Van weinig hoge toppen scheer- Bladel heeft mij kunnen be de. Ik geef toe dat we tegen- koren. Hij trachtte tijdens de over een Geraardsbergen tweede helft zijn team een stonden dat zeker beter is andere dimensie te bezor- gaan spelen dan tijdens de gen. Het ontbreken van heenronde. Jean-Pierre Hals, die zich de jongste weken wist op te Geraardsbergen, een kan- werken als een beste aan- didaat-daler, laat het ons vallende verdediger, drukte maar vergeten. Er zijn ande- mijn inziens toch wel zwaar re ploegen in gevaar geko- op onze verrichtingen,» al- men en dat kan de kompeti- dus Fons Dreesen. tie spannender maken. In (e.d.m.) ons team mag ik toch weer wijzen op de prima-verrich- SK Lebbeke-Geraardsbergen (l-lf Chris Ferket werd ing van oe man anse uiteindelijk auteur van het gelijkstellend doelpunt, (c) S.K. Lebbeke-Geraardsbergen 1-1. De Lebbeekse aanvallers drongen zelden door tot in het bezoekende doelgebied, (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 29