William Vereecken de nieuwe spits van SK Oudegem Drie Wase doelpunten in laatste zeven minuten 2' Provinciale Robur lost de rol Sparta had meer verdiend 't Was net een vriendschappelijk* bedoening Dirk Van der Heizen in een opvallende rol Flauwe bedoening Tweemaal Waem in de slotminuten Een bezoekende own-goal beslist 30 - 21.1.1983 - De Voorpost VOETBAL Destelbergen - Robur 3-2 Robur Moerzeke heeft bij Destelbergen de nederlaag gele den. Daarmee verlist het twee punten op leider Ertvelde dat won bi] Maldegem. Ook moet het terrein prijsgeven op St. Gillis-Waas. Beide ploegen hebben nu een voorsprong van respektievelijk drie en twee punten op de Moerzeke- naar. Dat is uiteraard nog verre van dramatisch. Er zijn im mers nog elf wedstrijden te spelen en tweeëntwintig punten te verdienen. Maar toch komt het er voor Robur op aan, om nu zondag in geen geval te verliezen aan huis tegen Evergem. In dat geval zou de situatie wel zeer ongunstig kunnen worden. Daarvan is men zich trou wens bewust in Moerzeke. In Destelbergen nam Robur nochtans een flinke start. Klubleider Freddy De Maere: «We hebben de thuisploeg tijdens de eerste helft als het ware overspeeld. Na twintig minuten kwamen we op voorsprong. Een voorzet van Walter Coen kwam in bereik van Luc Vercauteren die de zaak met een doel punt bekroonde. Ook na dat doelpunt hebben eeen bestendig overwicht afgedwongen. Tijdens de laatste minuut van de eerste helft werden we echter ge counterd en het werd door een kapriolerende bal on verwachts 1-1. Dat was uiteraard geen dra ma. Minder gunstig verliep het ons echter in het begin van de tweede helft. In am per vijf minuten tijds haalde Denaert twee keer van ver uit. Dat leidde evenveel ke ren tot en doelpunt. Dat was voor ons een koud stortbad. Uiteraard moesten we na dien optornen tegen een bij zonder gekoncentreerde de fensie, die zich vrijwel op geen enkele tekortkoming liet betrappen. Ook de loka le doelman speelde zich overtuigd in de kijker. Twee mnuten voor het einde van de wedstrijd zijn we een tweede keer tot scoen kun nen komen langs Wuytack. Op da ogenblik was de kous echter al af en werd het voor ons de tweede nederlaag van dit seizoen.» E.D.M. Buggenhout-Nederename 0-0 Sparta Buggenhout heeft tegen het tweede gerangschik te Nederename beslag weten te leggen op de halve inzet. Op zichzelf is dat een resultaat waarvoor velen in Buggen hout voorop wilden tekenen. Achteraf bekeken had Sparta eigenlijk meer verdiend. Het dwong de beste kansen af en was globaal genomen toch wel de betere ploeg. Dat is althans de mening van sekretaris Freddy De Bisschop. «Er werd met al gemene inzet gespeeld, zegt de Buggenhoutse sekre taris. «De spelers hebben het bewijs geleverd dat ze eigenlijk tot meer in staat zijn dan het algemeen klas sement laat vermoeden. Tij dens de eerste helft zijn we drie keer dicht bij een doel punt geweest. Dat was langs Vekemans, Annaert en Patrick Verheyden. Het zelfde spelbeeld kreeg men wachte winst in de tweede helft. Ook toen waren we licht de domine rende ploeg. Het dient ge zegd dat er wel op een be paald moment een knappe save nodig was van onze doelman Tilley om Van De Walle het scoren te beletten. Maar twee minuten later sloeg een kopbal van Rudy Verheyden tegen de onder kant van de deklat. Alge meen beschouwd dus, had den we misschien wel een overwinning kunnen beha len mits wat meer geluk. Tot slot nog een speciale ver melding voor Paul Ver- schueren. Hij hield in ruime mate de gevaarlijke Van De Walle uit de wedstrijd.» Tevredenheid in Buggen hout dus om het winstpunt. Maar in de algemene rang schikking heeft dat maar weinig aarde aan de dijk gebracht. Door de onver - SK Oude- Sint-Gillis-D. - Appelterre 2-0. Remy De Smedt deed de tegenstanders een own-goal maken en scoorde zelf in de tweede helft, (v) Sint-Gillis-Appelterre 2-0 Eendracht Sint-Gillis heeft op eigen veld vrij gemakkellj beslag weten te leggen op de volle inzet. Het had te makt met een tegenstrever die zich maar zelden kon manifest) ren en praktisch nooit tot in het doelgebied van d thuisploeg kon infiltreren. Toch speelde Eendracht ook nl« overtuigend. Voorzitter Leonard Baetens: «Globaal genomen bleef de wedstrijd beneden de mid delmaat. Het was net of het om een vriendschappelijke oefenwedstrijd ging. Wij zijn vlug op voorsprong ge komen. Dat was toen Remy De Brandt de bezoekende Van Der Haegen in verle genheid bracht en deze uit eindelijk niets anders kon dan zijn eigen doelman ver schalken. Pakweg vijf minu ten later werd Remy De Brandt zelf auteur van een doelpunt toen hij een alge mene aanval kon afronden. Was de eerste helft nog enigszins het aanschouwen waard, dan was de prestatie van beide teams in de twee de helft maar van laag allooi. Al vlug kwam het tot een incident tussen Frans Peel- man en de bezoekende Van Der Haegen. Deze trakteer de onze speler op een vuist slag. Dat had uiteraard een uitsluiting voor gevolg. Na- Hot In 1 vol va .Z spe «Rc sch op dien was er niet zoveel n te beleven, behalve dan m all< een tweetal kansen die Vi do* Nuffel en De Geyter dicht 1 een doelpunt brachten.» Winst dus zonder verdejP kommentaar voor Eendrac dat nu zondag op verplat sing moet naar Racing W 9e' teren, de gewezen ploeg vqsco trainer Willy Goossens. 4-0 leen al omwille van dit f Vai zal Sint-Gillis proberen beste van te make Maar er schuilt een addei onder het gras. Nu zaterd gaat het derde bal door Eendracht Sint-Gillis in feestzaal van het Gilde huis. Voorzitter Baetens er in elk geval moeten vo zorgen dat zijn spelers tijd |a huiswaarts keren, willen de zondagmiddag fris en g let zond op het veld verschflor nen. Hét kan 's anaplo rendaags enorm pijn doe 11e wanneer men de avond ®et« voren flink op de feesttoer geweest. 'E-D,{en enl ech doe Ma gem is Sparta in het bezit van de rode lantaarn. Wan neer het in de komende we ken blijft strijden zoals vori ge zondag, moet het be kwaam zijn om nog veel punten te halen. Zondag al tegen Winnik, ook een be dreigde ploeg, zou het tot het uiterste moeten gaan. gp Buggenhout-Nederename 0-0. Ronny Annaert kon (e.d.m.) niet scoren maar moet nu helpen om zijn ploeg uit het slop te krijgen, (v) Kemzeke - Temse: 0-0 Wieze-Winnik 2-1 Door Winnik te verslaan heeft FC Wieze een goede zaak gedaan. Het ging trou wens om een rechtstreeks konkurrent, die net als de brouwersploeg tegen de de gradatie moet knokken. Bo vendien heeft Wieze door deze winst haasje over ge daan en won het meteen een plaats in de algemene rang schikking. «De zege van Wieze is ver diend, zegt speler Johan Put- teman. Nochtans was Win nik tijdens de eerste helft beter in het spel. Kansen werden er weinig gescha pen. Dat was ook langs onze kant niet het geval. Tijdens de tweede helft zijn we meer gaan drukken. We hebben in die periode twee doelpun ten gescoord. Een eerste doelpunt kwam tot stand uit een strafschop die Walter Van Poucke had omgezet. Voordien had een bezoeken de speler een goal van Dirk Van Der Heizen met de hand verhinderd. Later zijn we een tweede keer tot scoren gekomen toen een schot van Delsin tegen de paal knalde en de ingevolgde Merckx de bal kon hernemen. Meteen waren we zeker van de zege. In de laatste minuten is Winnik nog wel aan een eer- reddend doelpunt gekomen via een strafschop, maar verder werden we geen en kele keer meer verontrust. Deze overwinning was in elk geval een noodzaak. Nu zondag moeten we op uit stap naar leider Standaard Denderleeuw. Dat belooft geen makkelijke opdracht te worden. Mochten we da|WÉ een punt in de wacht s' pen, dan zullen we zeker vast dik tevreden zijn», b )ia sluit lohan Putteman, d )p van oordeel was dat de jo jal ge Dirk Van Der Heizen a beste akteur in het Wie2 kamp mocht gecitee worden. Deze jonge voetball werd na twintig minuten de ploeg gedropt plaats van Hans Van Dai me die een kwetsuur h< opgelopen. De enige uitslag welke door beide ploegen kon verant woord worden was zeker de ze doelpuntenloze gelijke stand na negentig minuten. In de eerste helft waren de Klauwaerts de beteren maar hield keeper Verberckmoes alles uit zijn doel. Vooral een schot van De Maeyer was dichtbij een doelpunt, terwijl ook Gerrit Stre- mersch meermaals zijn duit in het zakje deed. Na de pauze eiste Temse het bete re spel op omdat de lokalen vermoeid raakten. Veel doelmogelijkheden leverde dat echter niet op omdat de Kemzeekse verdedigings gordel zeer stevig speelde. Raakten Bynoe of Van Haver dan toch door, dan was er nog keeper Openeer om de schoten te weren. Eén enke le goeie gelegenheid pikken we toch nog uit die zwakke tweede helft en wel een pri ma voorzet van Van Buynder naar een insprintende Van Haver die nipt naast kopte. Een en ander betekent dat beide ploegen wel in het midden van de rangscikking blijven steken en niet veel aspiraties meer mogen over houden voor dit seizoen. Bij Kemzeke was dat niet zozeer de bedoeling maar bij de ploeg van Paul Van Genech- ten had men wellicht beter verhoopt! Manil Svelta Melsele - Herleving Vrasene: 2-U De ontmoetingen tussen de ze beide ploegen zijn sinds langer dan vandaag bekend om hun gelijkopgaand ver loop en hun spanning tot de laatste minuut. Aan die goeie traditie kwam ook zondag geen einde, hoewel het Melseelse terrein ver draaid zwaar te bespelen was en het de akteurs echt niet makkelijk maakte. In de eerste vijfenveertig minuten was de thuisploeg lichtjes de betere ploeg maar kon dat niet tot uiting brengen in doelkansen, laat staan doel punten. In de tweede helft trokken de witzwarten het wedstrijdlaken naar hun kant maar hadden zowel Luk Janssens als Luk Van de Vijver pech bij het afronden. Naar het einde toe sprak de betere fysiek van de gast heren en was het met name Patrick Waem die de Vra- sense verdediging voor on oplosbare tegenstoten stel de. Eerst werd hij uitge stuurd door Van Strijdonck en kon hij makkelijk keeper DUondt het nakijken geven (83ste minuu: 1-0) en in de 87ste minuut ging hij weer aan de haal vanaf de mid denstip, ging in de clinch met Vrasenaar Mark Lardi- noit, maar had wel het ge luk aan zijn kant wanneer de bal door diezelfde bezoe ker in eigen doel werd ver lengd. Door deze wat gelukkige overwinning leggen de Sveltanen beslag op de voorlopige vierde plaats en naderen dicht op voorgan ger Robur met nog een scha mel puntje verschil. Herle ving Vrasene raakt daaren tegen wel een beetje uit koers en blijft in de bedreig de regionen hangen. Manil Herleving Sint-Pauwels - Adegem: 1-0 De thuisploeg verscheen wel verzwakt aan de aftrap van dit duel want trainer Samson moest de diensten missen van Rudy Motyka (geschorst) en Luk Van Poec- ke (door werkomstandighe den afwezig). In de plaats van deze twee vaste pio nnen werden Luk Cerpentier en Rudy Weemaes inge bracht. De wedstrijd zelf had niet zoveel om het lijf omdat beide ploegen elk ge durende een helft de wind als bondgenoot hadden. In de eerste helft resulteerde dit in een sterker Adegem dat zijn doelpogingen wel allemaal onschadelijk zag maken door een voortreffe lijk kepende Franky Herre- mans. Zonder enige voortva rendheid mag van de Pau- welskeeper wel worden ge zegd dat hij tot de beste uit de reeks behoort. In de hervatting kwamen de geel-zwarten het best voor de dag maar waren een maal voor doel niet zo be sluitvaardig. Een keertje bracht Barthier de bezoe kende goalie wel de val na bij maar zelfs het hernemen van Jan Demets kon de Ade- gemkeeper niet verschal ken. De juiste gelijke stand bleef dus niet op het bord omdat een gastback enkele minuten voor tijd zijn doel man te vlug af was en een voorzet van Ronny Herre- mans in eigen netten duw de. Door deze niet vooropge stelde winst schuift Herle ving reeds naar een twaalf de plaats maar heeft in de komende weken wel heel wat derbykatten te geselen: zondag tegen Temse uit en dan naar Kemzeke. Als men uit deze twee partijen de helft van de inzet kan puren, ligt de redding meer dan ooit binnen bereik. Manil Petegem-Oudegem 0-3 Tegen alle verwachtingen in is SK Oudegem er in Petegem in geslaagd om beslag te leggen op beide punten. SK speelde overtuigend en met algehele inzet. Dat heeft zijn vruchten afgeworpen. Bovendien had trainer Walter Bauwens een gok gedaan. Hij speelde William Vereecken uit als midvoor. Samen met Mare Rombaut heeft hij het uitstekend gedaan. Hij werd trouwens auteur van twee doelpunten. In Oudegem was men na afloop uitermate tevreden over de zege. Mare Rombaut hierover: «We hebben ge speeld voor wat we waard waren. Iedereen vertrok met de stellige overtuiging dat er moest gewonnen worden, wilden we nog een kans ma ken op het behoud. We heb ben ons doel bereikt. Tij dens de eerste helft hebben we twee doelpunten ge maakt. Het ging telkens om een kopbaldoelpunt. Na twintig minuten besloot Wil ly Van Zande de bal tegen de netten. Vijf minuten voor het einde van de eerste helft bracht William Vereecken de stand op 0-2. Tijdens de rust was de stemming in de kleedkamer heelwat anders dan in de vorige wedstrijden toen we doorgaans al op achterstand waren ge plaatst. In de tweede helft zijn we er met nog meer geloof in eigen kunnen tegenaan gegaan. Pas toen William Vereecken ander maal met kopstoot een der de doelpunt lukte, waren we gerust in een goede afloop. Globaal genomen had de overwinning afgetekender kunnen zijn. Hans Hofman en Rudy Van Sinaey kwa men in de tweede helft nog eens dicht bij een doelpunt. Ikzelf schoot tijdens de eer ste helft op de paal. In ieder geval hebben we nu een goede zaak gedaan met de ze overwinning. Ingeval het een nederlaag was gewor den, was de degradatie naar derde bijna een zeker heid. We zijn nu extra gemo tiveerd en dat is hoopge vend voor de toekomst. Een eerste vereiste is dat we zondag aan huis winnen te gen Meldert. Daarna moe ten we naar Buggenhout en dan krijgen we Wieze op bedoek. Deze wedstrijden aan punten opleveren en dan is nog alles mogelijk», besluit Mare Rombaut. (e.d.m.) Petegem-Oudegem 0-3. William Vereecken, de nieu spits, scoorde tweemaal, (vh) Ganda Sparta - Sporting Sint-Gillis: 1-4 De blauw-witten doen het ook in het begin van de te rugronde uitstekend en gooien vooral buitenshuis hoge ogen. Zondag hadden ze nochtans niet zoveel te goed bij rode lantaarn Gan da Sparta want in het over grote deel van de wedstrijd waren de Gentenaars de be teren maar beten hun tan den stuk op de goed sluiten de Gillise verdediging. In de eerste helft kregen ze naaf het einde toe dan toch een verdiende voorsprong wanneer Barnaart doorheen de gastdefensie swingde en bijtijds in de loop schoof van Verbraecken. Sporting sloeg echter juist na de hervatting terug langs de sterk spelen de Bettoncelli en viel hierna terug op zijn defensieve be doelingen. De thuisspelers lieten zich niet pramen en dwongen alweer een over wicht af dat niet werd door getrokken in nieu^we tref fers. De steeds op de loer liggende Betoncelli legde de wedstrijd uiteindelijk in zijn definitieve plooi wanneer hij in de 83ste minuut een ver schot afleverde waarop de Ganda-keeper zich onbe grijpelijk verkeek. De lokale formatie stortte nu volledig in mekaar en had geen verweer meer. Dat was dan ook de reden dat Sint- Gillis nog tot twee keer toe kon skoren via Franssens en alweer Betoncelli, en zo een overdreven winstskore liet optekenen. Sporting lijkt nu wel goed op weg naar een vooraan staande rol in het nakende titeldebat. Hierover is trai ner Daneel echter nog niet zeker en wel omdat hij naast Willy De Kerf nog enkele andere basispionnen zal moeten missen in de komen de matchen. Deze week wordt Betoncelli de man in forme immers aan de knie geopereerd en ook Luk Bolssens moet voor niet min der dan vier speeldagen een schorsing uitzitten. «Ik heb dan wel al enkele jongeren kunnen inpassen maar hou voor de nieuwe uitvallers geen geschikt materiaal meer voorhanden» meent de Gillistrainer. Aanstaande zondag moeten de blauw-witten wel nog winstkansen overhouden op eigen veld tegen Olympia Gent en wie weet maakt men ook daarna nog een beste beurt. Manil yoc titel aitikftu 1* nationale Lokeren-Beerschot 1-3 FC Luik-Be veren 1-1 2* nationale SK St-Niklaas-KV Mechelen 2-1 Beringen-Aalst 1-0 3* nationale A Lede-Bornem RC Doomik-Zele Bevordering A Hamme-Aalter 1* provinciale St. Wetteren-Lokerse Haaltert-Denderhoutem Dendermonde-Brakel Lebbeke-Geraardsbergen 1-1 2* provinciale A Kemzeke-Temse 0-0 Melsele-Vrasene 2-0 Gandasparta-St.-Gillis-W. 1-4 0-4 1-0 3* provinciale C Herzele-Etikhove 0-1 Terjoden-Burst 0-0 Kerksken-Okegem 5-1 Nieuwerkerken-Meerbeke 2-1 FC Destelbergen-Robur Maldegem-KV Ertvelde St-Pauwels-Adegem 2* provinciale B Petegem-Oudegem 0-3 St.-Gillis-D.-Appelterre 2-0 Wieze-Winnik 2-1 Buggenhout-Nederename 0-0 Meldert-Zultse 5-0 Deftinge-Heldergem Elst-Oudenhove u-u Voorde-Ede 1-0 Bambrugge-Moerbeke 1-1 3* provinciale D Baasrode-Excelsior 1-0 Heikant-TK Meldert 4-0 Kallo-Sombeke 0-0 SK Aalst-Haasdonk 0-0 Bazel-Moorsel 0-3 Herdersem-Grembergen 2-1 Berlare-Boonwijk 5-3 Schellebelle-Stekene 1-2 4* provinciale C Azalea-SK Lokeren 1 -1 V. Overmere-Eksaarde 1-1 Oostakker-SK Overmere 0-2 4* provinciale G Vlierzele-Serskamp 3-2 Erpe-Ol. Wetteren 3-1 Mere-Smetlede 3-3 Aaigem-Westrem 1-2 4* provinciale H Doggen-Wichelen 1-1 Baardegem-Opstal 0-3 Waasmunster-Gerda Hofstade-Opdorp 0-0 Vrasene-Kruibeke Erembodegem-R. Lebbeke 1-3 S. Stekene-Kieldrecht Gijzegem-Iddergem 2-0 Meerdonk-Tielrode S. Moorsel-Lutterzele 1-8 Klinge-Verrebroek Welle-Schoonaarde 3-1 Sinaai-Moerbeke 4* provincial. I Hoogeinde-Rupslmonde VOETBAL K.K.S.F.B. Kalender voor 23 januari 1983 Nationale: DH Welle - Luchteren Zwijnaarde - Erembodegem Overgangsklasse A Ronkenburg - DB Welle EJ Welle - Zingem Overgangsklasse B VK Hamme - Merendree Daknam - Ronsele SK Dendermonde - Baasrode Eerste klasse B Heizijde - Stekene Kalken - VT Lebbeke RC Doorslaar - Joso Lourdes - Appels Elversele - Dam. D'mondi Eerste klasBe D Zw. Impe - Royen Lebbelt Meerbeke - Moorsel Herdersem 13 - Fonteintje (Al

De Voorpost | 1983 | | pagina 30