S.K. Terjoden zit in de goede baan! Burst alleen met rode lantaarn Ronny De Lathouwer spelbepalende figuur to Kopbal van Marcel De Cock Was voldoende ttodderballet te Bambrugge gelijkspel voor Moerbeke en toch nog een Derde provinciale in een Wase notedop Waaslanders laten prima indruk Wilskracht primeert VOETBAL Niettegen- wil afdoen de kansen «SSHSttt In deze reeks blijft het een nek-aan-nekrace zowel voor het kampioenschap als tegen de degradatie. Bij de koplopers moest deze keer Deftinge het laten afweten. Het onderging de eerste thuisnederlaag tegen Heldergem. Peremans en Groebens konden, tot eenieders verrassing, de stand op 0-2 brengen. Kerk- sken en Nieuwerkerken varen er wel bij. Ook Herzele kreeg thuis het deksel op de neus. Het moest de vlag strijken voor een sterk Etikhove. De Bo zette daar op de 80* minuut een strafschop om. Eendracht Nieuwerkerken won moeizaam van het bedreigde Meerbeke met 2-1. De vaandeldrager van de reeks, Kerksken, won daarentegen glansrijk tegen het niet te onderschatten Okegem. De Bruyn stak er op de 26" minuut de lont aan het vuur, terwijl Impens er in de 36" en 46" min. 3-0 van maakte. De Pril maakte er nog 4-0 van met een goal in de 67" minuut. Drie minuten later kon Brocquet voor Okegem milderen, doch De Pril zou enkele minuten voor het eindsignaal de stand meedogenloos op 5-1 brengen. Bambrugge liet thuis een steek vallen door een 1-1 gelijkspel tegen Moerbeke. Dat kwam zelfs na een half uur op 0-1 doch Van Den Bossche maakte op de 70" minuut gelijk. Wel zouden Van Eecken en Techel tijdens het laatste kwartier nog tweemaal de paal raken. Dat bracht uiteraard geen aarde aan de dijk. Door deze uitslag helpt Bambrugge gebuur Burst op de laatste plaats. Burst verloor immers ongelukkig tegen Terjoden, dat nu een plaatsje krijgt in de middenmoot. Elst-Oudenhove eindigde op 0-0, terwijl Ede met lege handen terugkeerde van Voorde waar het 1-0 werd. Waarschijnlijk zal het tussen Kerksken (27) en Nieuwerkerken (26) gaan om het kampioen schap. Burst (10) en Meerbeke (12) behoren tot de kandidaat-afdalers, (gm) 3" Provinciale 4-0 na dertien minuten De Voorpost-21.1.1983 - 31 BERLARE - BOONWIJK: 5-3 scheidsrechter stuurde Rudy Het 1b bijna een Waterloo geworden voor Racing Boonwijk. van het veld. Naar mijn oor- In Berlare werd het in het begin van de wedstrijd vrijwel deel, en naar de mening van rolkomen van het terrein geveegd. Na dertien minuten velen, een toch wel te zware waren de plaatselijken al vier keer tot scoren gekomen. sanktie! Hoe dan ook, we ■Zelden hebben we zo een ouverture meegemaakt», vertelt dienden het van dan af met speler Jacques Schreurs. tien man te rooien. Dat was «Ronny De Lathouwer Racingers dachten dat het ®?n bandikap. Kort na de schreef het eerste doelpunt off-side was!). Op dat ogen- uitsluiting van Buyle kwa- op zijn naam. Hij omzeilde blik had de wedstrijd een men ®e bezoekers tot sco- me de offsideval en verscheen definitieve wending geno- ren- Nadien was er echt n a alleen voor de bezoekende men. Op het halfuur plaat- P^b mee gemooeid. Na V doelman. ste André Lion het het orgel- ™mder d°n ee" kwartier in punt toen hij doelman en al dle lw6«ie he"> werd voor- Auteur van het tweede doel- omspeelde en de forfaitsco- stopper Jacques Van Kerck- ,d< punt werd Herman Brussel- re op het bord bracht. hove gekwetst. Het bleek om Ja( mans. Het voorbereidende In de tweede helft verliep een verrekking te gaan. ila werk werd door André Lion het minder gunstig. Na tien Koen Sacré nam zijn plaats W geleverd. Laatstgenoemde minuten werd Rudy Buyle over. Later werd ook nog Luc v scoorde het derde doelpunt, van het veld gestuurd. Hij Maes gekwetst. Hij kreeg de 4-0 werd het langs Jacques beging een overtreding (na- bal in het aangezicht. Hij Van Kerckhove die door Luc trappen). Iedereen had een had er bloed van in het oog Maes was aangespeeld (de boeking verwacht, maar de gekregen, en diende voor aks '"if aasrode - Excelsior 1-0 het kleinste verschil heeft F.C. Baasrode tegen Excel- zeer 9ro°L Stekene, dat bij sch lor Sint-Niklaas beslag kunnen leggen op de volle inzet. Schellebelle won, volgt op ani ïlobaal genomen werd het een aantrekkelijke wedstrijd ^n Punt van de leider. We docHie vlug werd betwist en waarbij Baasrode toch wel de hebben de indruk dat het er id I «tere ploeg was. voor Baasrode zal op aanko- i -i men om in de komende we- jekretaris Moens hieroever: en knikte binnen. Kort daar- ken geen steken te aten val- .Tijdens de eerste helft wa- na was het ei zo na 2-0 toen ien. Zondag in de Boonwijk ■en er voor de beide ploegen Marcel De Cock uithaalde, zou de wedstrijd moeten ge- enkele kansen. Wij waren maar diens schot sloeg te- WOnnen worden, wil men de Bchter gevaarlijkst. Onze gen de paal te pletter. Na- eerste plaats verder blijven loelman werd slechts één dien zijn er niet zoveel kan- veilig stellen keer zwaar op de proef ge- sen meer geweest. Bij Excelsior Sint-Niklaas iteld. Dat was op een vrije Geen van de beide verdedi- hebben de titelambities nu rap, luttele sekonden voor gingen leek nog moeilijk te wei een flinke deuk gekre- iet ingaan van de rust. In de verschalken. gen. De afstand met de lei- dajjweede helft kregen we na- Wij blijven dankzij deze ze- der bedraagt nu al vier pun- 31 |enoeg eenzelfde spel- ge aan de leiding en dat is ten. Niet onoverkomelijk er«eld- Na vijf minuten momenteel zeer belangrijk», maar toch al zeer moeilijk o «acht Marcel De Cock ons besluit de heer Moens. om te overbruggen. a ip voorsprong. Hij kreeg de In elk geval is de voor- EDM j° al op het hoofd geschilderd sprong van Baasrode niet Excelsior liep na een lange periode nog eens een nederlaag op buitenshuis. Dat dit juist tegen leider Baasrode gebeurde is wellicht geen toeval want de groen-zwarten waren zondag wel al te voorzichtig begonnen en toonden pas hun waar gelaat wanneer ze op achterstand kwamen. Dan was er echter wat pech mee gemoeid want zowel De Breucker als Pauwels liepen achter goeie doelkansen aan. Ook Red Star Haasdonk moest op verplaatsing het onder spit delven tegen Sportkring Aalst. Rood-geel liet daar evenwel een erg behoudende indruk zodat het hen niet moest verwonderen dat ze op twee tegen doelpunten werden vergast. Sportief Stekene mag wederom van geluk spreken, omdat het heel goed weg kwam bij Schellebelle met een 1-2 winst. Nadat de messenvechters reeds in de eerste helft op voorsprong raakten met een goal van Mark Vereecken kwamen de lokalen goed aandrin gen in de tweede helft. Ze lukten dan ook een niet onverdiende gelijkmaker. Op het moment dat ieder een al berustte in een gelijkspel, kwam onverwoest bare Mark Vereecken nog eens op de proppen en lukte in de slotminuut met een afstandsschot een schitterend doelpunt dat zijn ploeg meteen in de voorpost van de reeks houdt. Voor komende speeldag staat vice-leider Stekene voor hete vuren op eigen terrein tegenover Heikant Zele dat zijn inzinking van alle weken terug wel definitief voorbij lijkt te zijn. Misschien stoten de mannen van trainer Van Goethem wel door naar een eerste plaats, dit indien Boonwijk thuis de baas kan blijven over Baasrode. Ook Excelsior Sint-Niklaas mag nog niet afgeschre ven worden, hoewel deze formatie wel lichtjes öchter- uitgeslagen werd door het verlies van voorbije zon dag. De Heistraatploeg mag het overmorgen opne men tegen Schellebelle, een formatie die opvallend veel skoort maar ook veel incasseert. En dan resteert w nog Haasdonk dat zondag in een echte burenstrijd gewikkeld is met Bazel voor de zo nodige puntjes. Manil verzorging naar het zieken huis te worden overge bracht. In zijn plaats kwam Erwin Verbeeck in het veld. Op dat ogenblik speelden we reeds met een halve in- vallersploeg, gezien het feit dat we Danny Van Hauwe en Ivan Van Kerschaever ook al moesten missen. Zij waren geel geschorst. Glo baal genomen werd het voor ons een verdiende zege. Zonder tegenslagen in de tweede helft had die allicht nog grotere vormen aange nomen. De schorsing van Rudy Buyle is echter een ramp van formaat. Enkele weken geleden werd hij uit gesloten. Hij kreeg daarvoor twee weken van het provin ciaal komitee. Die beginnen weldra. Binnenkort zal hij zich in Gent een tweede keer moeten verantwoor den, voor een overtreding die zoals eerder al gezegd, te zwaar werd gesanktio- neerd. Ik betwijfel of men daarmee rekening zal hou den in Gent. Tot slot wil ik toch nog wel wijzen op de knappe prestatie van Ronny De Lathouwer. De invaller van weleer is momenteel zo wat de spelbepalende fi guur geworden. Hij betekent voor ons een onverwachte versterking», besluit Jac ques Schreurs. Kansen benut Speler-trainer Leo Pissens van Racing Boonwijk be twist in geen geval de Ber- laarse zege. «Die ploeg heeft naar mijn gevoelen verdiend gewon nen. Zij heeft tijdens de eer ste helft de kansen die zij kreeg honderd procent be nut. Wij waren niet gekon- centreerd genoeg. Boven dien werd de tegenstrever in terstip. Houben zette keeper Volckaert zeer kalm op het verkeerde been. In de laatste minuten zagen we keeper De Vroe nog de save van de dag uithalen op een afgeweken bal die in de winkelhaak dreigde te ko men. Pech dus voor Brust dat zeker een punt verdien de. Terjoden heeft ze allebei en mag een kaar branden voor de verdediging die ge durende driekwart wedstrijd onder zware druk stond. Keeper De Vroe stak voorde- vol vertrouwen en demon streerde zijn klasse. Devleu- F.C. Stekene heeft in Schel lebelle een uitstekende in druk gelaten. In de plaatse lijke voetbalmiddens had men het na afloop over de beste ploeg die men tot he^ den reeds aan het werk zag. Ook de Schellebelse oefen- meester was die mening toegedaan. Daarmee staat hij trouwens niet alleen. In een gesprek met ons blad. een paar weken geleden, stelde de Grembergse voor zitter Herman Burghgraeve deze ploeg voorop als kandi daat bij uitstek. Vooral tijdens de eerste helft was Stekene doorgaans de dominerende partij. De plaatselijken waren gehan dicapt van stapel gelopen. Peter Van Poucke als aanvaller de laatste tijd bie- zonder in zijn sas was geel geschorst. Dat had ook zijn invloed op de rest van de ploeg. Willy Meert, een middenvelder, had thans een aanvallende taak. Ver mits anderzijds Bonnaerens en Herman Vereecken op het middenveld minder aan hun trekken kwamen, had dit voor gevolg dat de bezoe kers al van bij de start hun greep hadden op dit spelbe palende kompartiment. Ste- gelbacks De Saedeleer en Arijs weerden zich dapper maar de oscars van de match gaan naar Luc Kerk- hofs en Dino Hendrickx die werkelijk op geen inspan ning meer hebben gekeken Trainer De Deyn mag gerust op zo'n verdediging staat maken. Als nu ook de aan val vlotter speelt hoeft men zich in Terjoden geen zorgen te maken, (dka) Schellebelle - Stekene 1-2 kene kwam in de eerste helft verdiend op voorsprong langs Vereecken. Nadien werd nog een doelpunt om vreden stellen. Maar de thuisploeg wilde blijkbaar meer en ging risiko's ne men. Dat werd enkele minu- twijfelachtige reden door de ten voor tijd afgestraft door spelleider afgekeurd. In fei- de steeds op vinkenslag lig- te kon men de 0-1 achter- gende Vereecken. Hij kwam stand aan de rust voor de tot skoren uit een biezonder thuisploeg als gevleid be- knappe aktie, die hij zelf had op gang gebracht, helft verliep waarin vier tussenstations stempeld. De tweede meer verdeeld. Met nog een werden aangedaan kwartier voor de boeg kon waarbij het niet minder dan drie keer tot een één-twee kwam. Een zeldzaam ver- Jan De Moor gelijkstellen. Op dat ogenblik had men de indruk dat de bezoekers zich schijnsel in derde provin- met deze stand zouden te- ciale. Eendracht Bazel - Moorsel 0-3 Dat Wilskracht (Moorsel) nam. De ploeg van Theo sterker is dan Eendracht is Ruymbeke miste zondag zondagmiddag aan de Bar- dan wel een uitgelezen kans bierbeek gebleken omdat de om de achterste gelederen Waaslanders in de eerste te ontvluchten, maar krijgt helft heel wat kansen komende speeldag daartoe ten via onder andere de ge- een nieuwe gelegenheid, broeders Maes en De Dijc- Dan reist Eendracht immers ker. Geel-Blauw was wel naar gebuur Red Star Haas uitgesproken de baas over donk, wat dan ook een on een bezoekend elftal dat vervalste aanvankelijk de goede inhoudt, draai niet vond. Dat veran derde al vroeg in de tweede helft toen Moorsel de labiele Bazeldefensie te grazen vierpuntenmatch Pronostiekeren hierbij is kwasi uitgesloten. ons middenveld onvoldoen de opgevangen. Met een 5-0 achterstand aan de rust werd het voor ons op het eerste gezicht een hopeloze situatie. We zijn echter drie keer tot scoren kunnen ko men. Twee keer langs Ron ny De Feyter en daarna via Mare Willems. staande ik niets aan de verdiende zege van de thuisploeg, ben ik van oordeel dat er voor in die tweede helft nog in extremis een gelijkspel had kunnen inzitten, hadden we, net zoals Berlare. honderd procent benut». Boonwijk krijgt nu leider Baasrode op bezoek. Het zal er voor Willems en co op Baasrode-Ex. St.-Niklaas 1-0. De Cock Baasrodekrijgt hier een fikse duw. Ook een aankomen om meer gekon- manier om een aanval te stuiten, (vh) centreerd aan de strijd te beginnen, anders wordt het een dramatische afgang. Berlare speelt zondag in Grembergen en ook dat wordt voor Schreurs en zijn maats geen te onderschat ten opdracht. E.D.M. Vogeltje Schreurs weldra gevangen Het heeft lang geduurd. Maar uiteindelijk heeft hij toch «ja» gezegd. In de loop van de maand september treedt Jacques Schreurs in het huwelijk. Aanvankelijk had men augustus als trouwmaand vooropgesteld. «Maar wie trouwt er nu mid den in de verlofperiode?», replikeerde Jacques, tot zijn verloofde. Uiteindelijk werd overeengekomen om dan maar in september in het bootje te stappen. Maar ook in die maand zijn niet alle data gelijk, vermits Berlare- kermis ook in ide periode valt, vandaar... Baasrode-Ex. St.-Niklaas 1-0. Baasrodenaar Moens knalt op het doel maar de bezoekende keeper brengt redding, (vh) ambrugge dat het fantastisch doet in 3" provinciale kreeg "ten sterk gemotiveerd Moerbeke op bezoek. Dat het plein erbarmelijk bijlag hoeven wij U niet te vertellen vermits vele wedstrijden afgekeurd werden wegens te zware elden. og even vertellen dat de latchbal geschonken werd oor bierhandel Schoep en konden vertrekken. De erste pas was bijna de bes- daar hij onmiddellijk oelgevaar opleverde en dit eed Bambrugge even be- Dan begon het lijkkwartiertje van Bam- rugge. Eerst 2 hoekschop- doch zonder gevaar, tan een doelschop, maar de foerbeekse keeper was lemvast. Het veld verslech- erde van minuut tot minuut mijns inziens mocht de redstrijd stil worden ge- egd. Maar ja, het is de man het zwart die beslist en ver die fantast wil ik het »ker niet hebben. De eerste oeking gebeurde in het na- ieel van Bambrugge. maar et zware veld was hier ze er spelbreker en de fouten raren niet gewild. Voor de erste echte kans van Moer- leke moesten wij wachten ■JDt in de 32* minuut, doch de I^Homekeeper was bij deze fa- VHe klemvast. In de 39* mi nuut gebeurde het dan. Een dekkingsfout van Bambrug ge en het was 0-1 voor de bezoekers, eigenlijk een beetje tegen de gang van het spel in. Nog wat heen en weer getrap in de modder plassen en de eerste helft zat er op. Tweede helft Deze tweede helft begon zoals de eerste, maar nu met een doelkans van Bambrug ge. De keeper van Moerbeke had dame fortuna in zijn beide zakken, want tot de 11* minuut weerde hij alle schoten die naar zijn doel vertrokken. Bambrugge kon zich nu iets beter aanpassen aan het veld en kreeg hier door eventjes meer veld- overwicht vandaar dat op de 24* minuut na een zeer snel le ren van een der Bambrug- se spelers de gelijkmaker kwam, dus 1-1 en zeker niet onverdiend. Nog eenmaal was de keeper van Moerbeke verslagen en dat in de 35* minuut, maar de bal botste tegen het doel- hout terug het veld in. De twee reservespelers van de bezoekers kwamen op het veld en trachtten het tij terug te doen keren, maar de beste pijlen van beide ploegen waren verschoten Trainer Van Genende van Bambrugge mag tevreden zijn met het resultaat op zo een verschrikkelijk modde rig veld. Er zat misschien meer in, maar de omstan digheden beslisten er nu an ders over! Eindstand 1-1. De ploegen: voor Bambrug ge: Sergeant Daniel. Stal- paert Marc, V.D. Bossche Raf, V.D. Bossche Andre, Ot- toy Guy, Van Cauter Albert. De Vuyst Peter, Terhei Frank, Raes Hans, V.D. Eec- De eerste ploeg van Bambrugge met trainer Van Genende ken Hans en Verbraekel Her- te. Monnier, Bury, Bruyneel, kens. Res.: Capiau, Ceule- win. Res.: Renneboog. De Knipping Walter en Staf. neer en Paternoster. Houcken DoGrool. Deurbroeck. Van Trimpont. Voor de bezoekers: De Groo- Van Hecke. De Smet en Ve- G E'M- Terjoden - Burst 2-0 Een vijftal weken geleden was er in Terjoden niet veel te beleven. Er werd gekibbeld., de toeschouwers bleven weg en pessimisme vierde er hoogtij. Na de 0-6 nederlaag tegen Eist leek Terjoden wel in een uitzichtloze situatie geraakt en met drie zware wedstrijden voor de boeg (Nieuwerkerken, Kerksken en Deftinge) leek het wel dat er helemaal geen hoop meer was voor de poulains van trainer De Deyn. De Terjodenaren legden er echter het bijltje niet zomaar bij neer. Werd de stunt te gen Nieuwerkerken be schouwd als toeval dan ging men de zaken toch an ders bekijken na de over winningen tegen Deftinge (2x) en de punten tegen Kerksken. Terjoden werd zowaar een «giant-killer»! Na die euforische weken werd Terjoden zondag op nieuw met de neus in de realiteit geduwd. De ploeg bleef ondanks de bijeenge- speelde suksessen onder aan de rangschikking be ngelen omdat de medekan didaten voor de degradatie ook verschillende punten bijeen hadden geraapt. Er was dus nog geen definitie ve kloof geslagen. Zondag werd het dan de match van de waarheid. Te gen Burst werd het een vier puntenwedstrijd. belangrijk voor beide tegenstanders. Burst mocht niet verliezen of verloor aansluiting met de middenmoot en Terjoden moest winnen om niet naar de staart terug te keren. Terjoden hoewel met wind- voordeel gestart, geraakte moeilijk in de wedstrijd. Burst liet zich niet pramen om het heft in handen te nemen. Reeds in de 4* mi nuut moet keeper De Vroe vrijwel zijn leven wagen om de doorgebroken Collijn van een doelpunt te, houden. De organisatie achteraan en in het middenveld liep mank. Gelukkig voor Terjoden wist de voorlijn van Burst geen raad met de aangeboden kansen. Terjoden kreeg maar geen vat op het spel en daarom moest de gevaar lijke Jan Coppens het mid denveld gaan versterken. Men hoopte dan verder maar op snelle uitvallen van Meert en persoonlijke nummertjes van Houben en Raes. En dat lukte zowaar op de 21* minuut maakte Meert gebruik van een mis ser in de bezoekende verde diging om regelrecht op doel af te stevenen. Zijn ka nonbal sloeg te pletter tegen de winkelhaak maar een goed ingevolgde Houben liet keeper Volckaert met een effektrijk dropshot kans loos: 1-0. Terjoden bleek in tegenstel ling met Burst wel tot scoren in staat! Burst liet echter de moed niet zakken en toog opnieuw ten aanval. Middenvelder De Clercq sloeg diepe bres sen maar de aanval was te zwak. Een tiental minuten later draaide Meert zich vrij en drukte droog af. De paal bracht redding en er was niemand van Terjoden om de terugspringende bal op te vangen. Daarmee was voor Terjoden de kous af. Het werd nu al Burst wat de klok sloeg. Toch groeide het vertrouwen van de Terjodense defensie en bepaalde spelers begon nen zichzelf te overtieffen. Pech had Burst ook nog toen Collijn op de 34* minuut al leen doorgeraakte. Zijn schot trof de lat en ketste terug op de rug van keeper De Vroe die echter nog een snelle refleks in huis had om met een karpersprong de bal van voor de lijn te graaien. Ook na de rust en dan met windvoordeel bleef Burst drukken maar dan zonder enige diepte, in het wilde weg en met een totaal ge brek aan schietpoeder. Dok ter Kerkhofs kréég zowaar profallures en organiseerde perfekt zijn verdediging. Hij werd geassisteerd door de pittige vleugelbacks De Saedeleer en Arijs die het gevaar langs de flanken konden neutraliseren. Toen Burst het ten einde raad in de hoogte probeerde stond een flink koppende Dino Henderickx telkens paraat om het onheil te bezweren. Jan Coppens werkte hard en probeerde met direkt spel de tegenstanders af te maken maar enkele Terjodenaars kwamen adem te kort om nog aan de aanval te den ken. In de 85* minuut ge raakte Coppens alleen door en werd aan de rand van de strafschopzone onderuit ge haald. Kort daarna glipte Meert door de mazen en die geraakte dieper in de ge vaarlijke zone. De scheids rechter wees na een zware fout terecht naar de elfme-

De Voorpost | 1983 | | pagina 31