Éénrichtingsverkeer Twee keer langs Darry Goossens Hartverwarmende overwinning Flauwe bedoening Ongelooflijk: Opdorp drie op vier Drie doelpunten in een kwartier Het wordt dringen, in de middenmoot Baasroods liefhebbersverbond Droog met mistkansen Felle morele klap voor Sparta 32 - 21.1.1983 - De Voorpost VOETBAL SIN AAI - MOERBEKE: 1-0 De bezoekers waren zeker niet gerust met die verplaatsing. Sinaai, met zijn jeugdig talent, bood dit seizoen steeds fraaie repliek maar hun afwerking bleef beneden peil. Hoeveel maal ging Herleving, met één schamel doelpunt, de boot In? Eenmaal moest de thuisploeg de heropstanding inluiden. Waarom niet tegen Moerbeke? Langs beide zijden had men af te rekenen met afwezi gen. Sinaai mocht terecht steen en been klagen over Hugo Creve en Rudi Smet. Moerbeke stond al evenzeer aan de klaagmuur met Gui- do Dullaert, Baker, De Schepper e.a. De Roos. Kort om een wedstrijd die met jammerklachten van start ging en tijdens de eerste helft niet loskwam uit de ban der schrik. Voorzichtig heid is wel de moeder van die fameuze kast maar aan vallen blijft nog steeds de beste boodschap. Dat deed Sinaai wel maar er zat nog te weinig spirit in die akties. Of moeten we zeggen dat Moerbeke safety first speel de en niets doorliet? Sinaai schoot de tweede helft uit zijn sloffen. De juniorsvoor- lijn met Wim De Greyt en Peter Van Acker begon meer vertrouwen te krijgen en stelde de bezoekende defen sie op de proef. Aan de 66" min. stuurde Patrick Meul met een prima doorsteekpas De Geyt weg. Deze ver scheen alleen voor doelman De Brabandere. De Moerbe- keportier probeerde wel on heil te voorkomen door zijn doel te verlaten maar kon niet verhinderen dat De Greyt onder hem door scoor de: 1-0. Sinaai bleef maar komen en dezelfde De Greyt verscheen nogmaals alleen voor De Brabandere. Dit maal kon Kris de bal doen afwijken. Toch liet Moerbe ke zich ook niet onbetuigd. Een voorzet van Gijsel be reikte Gerrie Dieleman die lateraal voorschotelde aan Eddy Dhanis. Keeper Due- rinck had het gevaar be merkt en verliet zijn doel om Dhanis de bal te ontfutse len. Dat was klassewerk! Ook Moerbekeportier De Brabandere speelde zich nog in de kijker bij pogingen van Peter Van Acker en Pe ter Maes. Al bij al, een hart versterkende overwinning voor Herleving Sinaai. Moerbeke, gehandikapt als het was, zal het ons zeker niet kwalijk nemen dat wij de lokale zege verdiend noemen. André Een enorm belangrijke konfrontatie! Verlies voor Gerda betekende zo goed als afgeschreven zijn voor een rol in het titeldebat. Maar ook Waasmunster mocht niet veel meer met punten gooien. Eén puntje op vier in hun ontmoetingen met Tielrode was nu ook niet om hoog van de toren te blazen. Kortom, dit treffen was bij voorbaat geladen tot en met... Het begon nochtans goed voor de lokalen. Aan de 5* min. reeds kon Staf Pieters een flater van de bezoeken de doelman uitbuiten: 1-0. Waasmunster bleef beuken maar de defensie geraakte al eens in paniek bij de be zoekende tegenstoten. En het werd hen fataal! Twee maal counterde Gerda met sukses en kon de stand op 1- 2 brengen. Net voor de rust kwamen de ploegen toch weer gelijk via Luc Van Os- selaer die een strafschop kon omzetten: 2-2. De twee de helft bleef Sparta maar aanvallen. Mits iets meer geluk of beheersing konden Van de Neucker en Pieters de score opdrijven maar de stand bleef vooralsnog on gewijzigd. Gerda voelde dat er meer in zat. De lokale aanvalslijn liet de kansen liggen en de verdediging akteerde erg onzeker. Drie minuten voor tijd gebeurde het dan! Bij een massale be zoekende aanval verkeek doelman Van den Broeck zich volkomen op een ve afstansschot. Akkoord, zat wel effekt achter di loeier maar daaraan moet William zich toch niet lata vangen. Voor Gerda een or verhoopt sukses. Het blijl nog steeds in de running Sparta Waasmunster ma dringend binnenskamer een gewetensonderzoe doen. Daar was voorzitte Van Bocxlaer het over eens «Er is gebrek aan cohesie de ploeg. Vooral in verdedi ging is de samenhang eens zoek en dat heel meestal nefaste gevolgen Onze titeldromen heb! vandaag een felle deuk gi kregen. Toch mogen we ni wanhopen, de kompetitie immers nog lang». AndrJ" Welle- Schoonaarde 3-1 'be ev S. Moorsel - Lutterzele 1-8 Lutterzele heeft niet veel moeite gehad om het hopeloos zwakke Schroevers Moorsel op afstand te houden. Alleen tijdens de eerste twintig minuten kon de thuisploeg enigs zins gelijke tred houden. Daarna werd ze als het ware van de kaart geveegd. «Voor de rust hadden we man. De Baerdemaecker reeds drie keer gescoord, nam de twee openingsdoel- zegt speler André Temmer- punten voor zijn rekening. 5. Moorsel-Lutterzele 1-8. Ook de ingevallen Luc De Bruyne scoorde, (v) Daarna deed zich een inci dent voor toen de Moorselse doelman Pierre Willaert een kopstoot toediende. De scheidsrechter die zich in de onmiddellijke omgeving be vond, en dus getuige was van het incident, stuurde niet alleen de plaatselijke doelman de laan uit. Hij kende ons ook een straf schop toe. Die werd omgezet door De Bleeckere. Na de kampwisseling werd het eenrichtingsverkeer. We kregen vele kansen en kwa men nog vijf kee tot scoren. De Bleeckere, Luc De Bruyne en Eddy Leus namen elk een doelpunt voor hun rekening. Rivera kwam twee keer tot scoren. Slechts in de laatste tien minuten toen bij de meesten van ons de koncen- tratie reeds volledig zoek was, kwamen de gasten aan het eerreddend doelpunt. Al bij al werd het een biezon- der gemakkelijke overwin ning. Wij behouden dus de tweede plaats in de algeme ne rangschikking en tellen drie punten achterstand op leider Opstal. Het is echter een feit dat er dit seizoen minstens twee ploegen pro moveren. De kans dat we daarbij zullen zijn stijgt al vast van week tot week. Zoals we thans spelen zul len weinig ploegen in staat zijn ons de nederlaag toe te dienen. Zondag krijgen we Welle op bezoek. Dat zou geen pro blemen mogen opleveren», besluit André Temmerman, We vermelden tenslotte nog dat Luc De Bruyne als titula ris van start ging in de plaats van Benny Van Den Steen die naar de bank ver huisde. Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd werd Benny ingebracht voor Pierre Williaert. E.D.M. Eddy Rens van Red Star Opdorp. (c) W. Hofstade - R.S. Opdorp 0-0 Juventus Schoonaarde heeft er op het veld van Welle maar weinig van terecht ge bracht. Het speelde doorlo pend beneden zijn mogelijk heden en moest bestendig het initiatief overlaten aan de thuisploeg. Die kwam in de loop van de eerste helft al tot scoren. Wie dacht dat Schoonaarde het in de twee de helft over een andere boeg zou gooien, had het mis voor. Ook dan, met de wind als bondgenoot, moest het toekijken hoe de thuis ploeg overwicht afdwong en zelfs nog twee keer tot sco ren kwam. Schoonaarde zou slechts naar het einde van >lo< m Dp lie de wedstrijd toe de eer kus")u nen redden langs Ronn Gribbe. In elk geval eeiP. slechte start van Juventus Pr' Zondag krijgt het Doggen ui Erembodegem op bezoek Een gelegenheid die het zoi moeten aangrijpen om di nederlaag van vorige zon dag uit te wissen. Red Star Opdorp heeft de tweede ronde gunstig inge zet. Het won vorige week op eigen veld met afgetekende cijfers. Thans ging het een punt wegkapen bij het Hof- stade van Johan Boskamp. Met deze gang van zaken is men in de Red Star-kringen biezonder opgetogen. Zo veel weelde was men maar zelden gewoon. «We speelden een goede wedstrijd», zegt voorzitter Lucien Heymans. «Voornamelijk tijdens het eerste gedeelte van de eer ste helft waren we duidelijk de beteren. Daama is de thuisploeg meer aan bod ge komen en heeft ze ook een paar keer gevaarlijk uitge haald. Na een kwartier in de tweede helft werd Albert Van Riet uitgesloten. Hij was eerst zijn ongenoegen gaan uiten aan de scheids rechter. Korte tij4 later on dernam hij een sliding. In de ogen van de scheidsrech ter bleek het om een overtre ding te gaan. Een tweede boeking en meteen de uit sluiting die volgde. We moesten het daarna met tien man rooien, maar hebben toch kunnen standhouden tot het laatste fluitsignaal. Met wat geluk zat er voor ons misschien nog een doel punt fn toen Karei Mertens alleen was uitgebroken, maar hij werd net voor de grote rechthoek door een lo kale verdediger onderuit gehaald. Al bij al zijn we tevreden met het winstpunt. We ho pen zondag tegen S.K. Erembodegem deze gun stige trend verder te zetten. E.D.M. S.K. Erembodegem - Rp, Lebbeke 1-3 Tegen vele verwachtingen in heeft Rapide Lebbeke bij S.K. Erembodegem de twee punten in de wacht gesleept. Rapide was doorlopend de betere ploeg. Vooral tijdens de eerste helft, toen het ook de beste kansen kreeg. Sekretaris Eddy Van Over- maar moesten toch na een straeten is tevreden met het halfuur een doelpunt toe resultaat: staan. Dat was enigszins te- «Er werd doorlopend goed gen de logika in. Daarna gevoetbald. We hadden zijn we twee keer tereke meestal een overwicht, dicht bij een doelpunt geko- Baardegem - Opstal 0-3 Eendracht Opstal heeft maar weinig moeite gehad om in Baardegem beslag te leggen op de punten. Het kwam drie keer tot scoren tijdens het derde kwartier. Nadien heeft Baardegem haast nooit meer kunnen dreigen. Eén keer niet te na gesproken, maar dan was Marino Spruyt daar om de bal met een knappe save uit zijn doelvlak te zweven. «Een logisch resultaat», zeg de klubleider Emiel Van Mol. «We hebben doorlopend de wedstrijd naar onze hand gezet. We kregen verschil lende kansen maar moesten toch wachten tot het halfuur om een eerste keer tot sco ren te komen. Dat was na een aktie van Peter Mol, na dien afgerond door Pascal De Ridder. Het tweede oel- punt, naar mijn gevoelen Alois Van Den Berghe, afgevaardigde van Eendracht Opstal, (c) het mooiste van de drie, werd door Dirk De Maer- schalck tot stand gebracht. Hij was van ver opgerukt en betrok Dirk Van Muylders in de aktie. Deze speelde de bal opnieuw door naar de doorspurtendDe Maerschlck die de Baardegemse doel man geen schijn van kans gaf. Net voor het ingaan van de rust kwamen we een der de keer tot scoren langs Pas cal De Ridder en dit op aan geven van Mare Goossens. Met de wind als bondgenoot dachten we dat Baardegem in de tweede helft een vuist zou maken. Dat bleek niet het geval te zijn. Door het feit dat wij tot hun verras sing met drie spitsen bleven verder spelen, werden zij verplicht bestendig vier ver dedigers achteraan te hou den. Ook op het middenveld kwamen ze nauwelijks aan hun trekken. Hoewel in die tweede helft het spel meer verdeeld verliep, waren wij het nochtans die nog de bes te kansen kregen. In die tweede helft werden nog twee vervangingen doorge voerd. Zo ruimde Dirk Van Muylders de plaats voor Werner Van Der Jeugt en werd in het laatste kwartier aan Dirk Wauters de kans gegund op de plaats van Jan Van Nieuwenhove.» Eendracht Opstal krijgt nu zondag Hofstade op bezoek. Dat wordt een topper. Ver mits Lierse zaterdagavond speelt, mag verwacht wor den dat Johan Boskamp aan wezig zal zijn om richtlijnen te geven aan zijn poulains. Opstal zal op zijn hoede moeten zijn. E.D.M. VIERDE PROVINCIALE De uiteindelijke titelstrijd lijkt in deze reeks maar een kalme bedoening te worden wat zondag slaagde Sportkring De Klinge er weeral in om een puntje meer voorsprong te nemen tegenover goeie tweede. Jong Vlaanderen Kruibeke. De grensploeg had thuis Verre- broek als tegenstander, en werd eigenlijk maar één speelhelft verontrust. In de tweede periode deden de oranjehemden waar ze zin in hadden en vielen er uiteindelijk «slechts» twee doelpunten langs Cocquyt en De Muynck. De Kruibekenaars liepen op het veld van Klein Laar Vrasene maar op flanellen benen bij, want nieuwbakken Laar-trainer Willy Peirsman had een gewiekst plannetje uitgedacht om de blauw- witten aan banden te leggen. Doelpunten vielen daar wel aan de lopende band, maar ten lange leste was dat alles nog een maat voor niets met een gelijkspel (3-3) dat als juist mag omschreven worden. Op zes punten van leider De Klinge volgen op dit moment drie ploegen. Met name Moerbeke, Waas munster en Gerda. De laatste twee stonden tegenover elkaar voorbije zondag en de Sint-Niklazenaars maakten van ee gelegenheid gebruik om de 2-6- vemedering van de heenronde weg te wissen. Het won weliswaar met een doelpuntje verschil (2-3) maar ging toch aan de haal met beide punten. De Sparta nen waren door deze nederlaag heel erg ontgoocheld en zien hun kansen op de hoogste onderscheiding in dit seizoen wel erg klein worden. Ook Moerbeke lag zondag niet aan de feest tegen Herleving Sinaai dat heel wat beter speelde als zijn voorlaatste plaats in de stand doet vermoeden. De kleinst mogelijke winstskore was zeker niet aan te vechten. Voor de rest toont het uitslagenbord weinig verrassin gen: de overwinning van Kieldrecht bij Straatje Steke- ne was ruim (3-6) en verdiend, Tielrode ging winnen met 0-1 te Meerdonk en Hoogeinde nam op eigen veld de maat van Olympia Rupelmonde. Het een en ander betekent dat niet minder dan acht ploegen tussen de 21 en 18 punten achter hun naam hebben, wat de strijd voor de bijkomende stijgersplaatsen zeker spannend zal maken. Volgende week staan in verband hiermee enkele interessante konfrontaties op het programma. Voor eerst natuurlijk de Sint-Niklase derby bij uitstek tussen de White Boys en Gerda Sint-Niklaas. Deze match houdt zeker de laatste kans in voor de Puitvoe- tenaars. De ploeg van Lucien Behiels mag inderdaad niet verliezen! Moerbeke komt op eigen veld uit tegen Hoogeinde en mag zich zeker aan een stevige tegen stand verwachten. De wijkploeg is immers nog niet vergeten dat de heenwedstrijd met zware 0-4 cijfers werd verloren. Sparta Waasmunster reist naar Olym pia Rupelmonde in de wetenschap dat hier geen kado's mogen gegeven worden, wil men nog op een tweede plaats eindigen. Huidige tweede, Jong Vlaan deren Kruibeke, krijgt op papier een makkelijke opdracht thuis tegen Straatje Stekene. Niettemin moet trainer Marin zijn sicipelen zeker bij de les houden. Leider De Klinge moet in Tielrode het plaat selijk elftal gaan bekampen wat wellicht geen doel- puntenfestival belooft te worden. Het polderduel tussen Kieldrecht en Meerdonk mag ook niet worden vergeten want de gasten hebben zeker nog wat goed te maken in dit seizoen en over de wedstrijd tussen Verrebroek en Sinaai kunnen we kort zijn, want deze twee elftallen hangen zielig achteraan het klassement, en daar er toch geen ploegen degraderen... Manil Erembodegem-Rp. Lebbeke 1-3. Edwin Van Belle vond de staak op zijn weg. (v) men. Dat was eerst lang» Edwin Van Belle die ds staak op zijn weg vond. Daarna langs Marc Van Dt Velde, maar de bal kon nog net weggekeerd wordet door een Erembodegemse speler. Net voor rust zijn wf dan toch op gelijke hoogte gekomen langs Dan] Goossens die vanop 2C ter in doel besloot. Danj Goossens werd in de tweede helft auteur van het tweede doelpunt dat hij met een ga kraakt schot lukte. Onder tussen kregen we nog kan sen o.a. langs Roland D'Hondt. Maar op het ogen blik dat hij voor de plaatse lijke doelman verscheen be schikte hij nog net over schoen. De andere schoei was immers uitgetrapt ge worden in een duel met eet plaatselijk verdediger. Voa Roland was het dan ook begonnen werk om op kou sevoeten een doelpunt Ie maken. Later in de tweede helt werd de onzekerheid weg genomen toen Jan Verleyser een derde doelpunt lukte. Hij kon een terugkaatsende bal die Ronny Sanders naai doel had geschoten, nieuw op zijn slof nemen. Het dient wel gezegd dat de thuisploeg naarmate de match verliep nog loffelijke pogingen heeft ondemo men, maar haar aanvaller verliepen te stroef en te sta reotiep. Bovendien werd e; ook ongeordend opga bouwd.» Globaal genomen een vei diende zege dus voor Rapi de dat blijkbaar op weg ii om een betere tweede rondf] te realiseren. Als het zondag. aan huis tegen GijzegéMpr punten kan winnen is he!:MB alvast flink op weg. E.D ■W toe VOLLEYBAL Uitslagen: Maandag 10/01/83 1. Brandweer-Simplisten 0-3 2. Strangers-K.W.B. 0-3 3. Simiba-Macadammers2-1 Klassement: 1KWB Baasr. 39-34 2. Strangers 39-30 3. Gilvoc 36-20 4. Macadammers 39-20 5. Simiba 39-20 6. Simplisten 39- 8 7. Brandweer 39- 3 Wedstrijden: Vrijdag 21/01/83 1St-Donatius-Falos Keur 2. Joso-Pletsers 3. Kikkers-V.G.S. Iks - vrij. Vrijdag 14/01/83: 1. St.-Donatus-Iks 2-1 2. Pletsers-V.G.S. 3-0 3. F. Keur-Kikkers 1-2 Klassement: 1. Joso 2. F.-Keur 3. St.-Donatus 4. Pletsers 5. Kikkers 6. Iks 7. V.G.S. Maandag 17/01/83: 1. Strangers-Simiba 3. Gilvoc-Simplisten 2. Brandweer-Macadammers K.W.B. Baasrode vrij. 36-26 36-23 36-21 36-20 36-18 36-16 -39- 2 Onze weerverwachting We bevinden ons de komende dagen midden de in vloedssfeer van een hogedrukgebied dat voorlopig van geen wijken wil weten. Dit houdt droog weer in, minstens al tot volgende week donderdag. Er zijn wel enkele varianten in dit droge weer. Zo komen er perioden van opklaringen voor, hoewel er ook gerui me tijd bewolking kan zijn. Mist speelt ook een belangrijke rol. Die kan vrij hardnekkig worden en plaatselijk al eens een ganse dag blijven hangen. De temperaturen overdag kunnen in geval van opklarin gen tot 6 7° oplopen. Wanneer die mist hardnekkig is, blijft die temperatuur enkele graden lager, 's Nachts blijft het kwik in principe iets boven het nulpunt maar het kan er net onder dalen in geval van langdurige opklaringen. De wind blijft zwak waaien, overwegend uit het westen. Op wat langere termijn is er nog geen enkel perspektief voor de schaatsliefheb bers. De hogedrukgebieden vallen nu wel als appe len uit de bomen maar telkens aan de verkeerde kant. Ze blijven lucht van de oceaan aanvoeren en van die kant uit is er geen echt vriesweer te verwachten. (edm) 4e Provinciale WAASMUNSTER - GERDA: 2-3

De Voorpost | 1983 | | pagina 32