Avanti laat niets aan toeval over Ajax Lebbeke bevestigde Avanti 2 geeft punt prijs Streep door de rekening Flink verweer Brutaal Jochewoa Aalst doet het H. Van Haute tijdens laatste sekonden Dendermonde in de 2' helft f* Jeugdhandbal 34 - 21.1.1983 - De Voorpost HANDBAL 2* NATIONALE AVANTI LEBBEKE - T.S.V. EUPEN: 32-14 Eupen, de week voordien nog totaal onverwacht win naar van Sasja, werd door een gemotiveerd spelend Avanti geen enkele kans gelaten. Avanti startte gemotiveerd en de 19-jarige J. De Pauw, gestart in de basisploeg, dwong onmiddellijk een pe nalty af omgezet door Dirk Verhofstadt. D. Verhofstadt, ondanks zijn persoonlijke bewaking, zorgde 2' later voor 2-0 en via een breack- out van De Pauw wees het scorebord 3-0 aan na 5'. Een oplettend spelende Avanti- verdediging met een knap pe Mertens in het doel, werd dan toch eens verschalkt maar langs Comelis goed voor zes treffers en weer all round speler tot en met werd het 6-1 na 13'. Er waren amper 16' gespeeld toen De Pauw er 9-1 van maakte en eigenlijk was de wedstrijd toen al gespeeld. Eupen 'kwam dan wel meer in de IEMEPPE E.V. AALST 24-18 De nederlaag van E.V. Aalst te Jemeppe kan een zware streep door de eindafreke ning halen. Inderdaad, mits een overwinning was Een dracht in het spoor van Je meppe gekomen maar nu hebben de Aalstenaars de aansluiting totaal gemist en wacht hen nog een bijzonder zware terugronde. De Eendrachters waren nochtans flink gestart langs Steemans en M. Bayens (2-3) en na 13' stonden de ploe gen nog gelijk (5-5). Even voor de rust kwam Aalst langs Van Der Borght en Ru dy Bayens zelfs even aan de leiding (7-8) en met een 8-8 ruststand kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Mare Bayens leek Aalst op weg te zetten naar de over winning onmiddellijk na de rust (8-10) maar na 47' ston den de ploegen opnieuw ge lijk. Eendracht bleef toen nog een tweetal minuten in de wedstrijd want kort daar na ging het van 17-16 naar 20-16 6' voor het einde en meteen stond de Aalsterse nederlaag vast. Voor Aalst komt het er nu op aan zater dag J.S. Herstal te versla gen, zoniet wordt het beslist moeilijk voor de ploeg van trainer Wellekens. E.V. Aalst: Van Pottelberghe en Mertens, Steemans 2, M. Bayens 5, D. Bayens 2, Van Der Borght 5, R. Bayens 2, Van Herreweghe 1, Van Mal- deren 1, De Cock, Verhoe ven, Vinck. RESERVEN: JEMEPPE E.V. AALST Nadat de eerste helft c sloten werd met een 6-5 re kon Eendracht tijdens tweede helft het laken n zich toetrekken. Scoorden: De Jaegher U Cooreman 3, Vinck 5, j Boeck 1, R. Bayens 2, 1| haeven 1. I* LANDELIJKE Beker van Oost-Vlaanderen: met o.a. deze opstelling plaatste Avanti Lebbeke zich voor de 112 finale van de Oost-Vlaamse Beker. Avanti Lebbeke-Eupen: J. De Pauw, een van de veel belovende Lebbeekse jong- stars lukte een opvallende eerste helft tegen Eupen. wedstrijd (9-4) maar via 7-m worp van Dirk Verhofstadt, afgedwongen na kollektief opgezette aanvallen, werd het 13-6 vooraleer de 16-7 ruststand werd bereikt. Ook tijdens de tweede helft bleef Avanti oppermachtig. Ge start met J. Vermeiren in het doel werd het derde kwar tier een kopie van het wed- strijdbegin. De Pauw kwet ste zich weliswaar na 5' en bleef tot het einde op de bank maar een opportune Koen Verhofstadt dreef de score stelselmatig de hoogte in. Dirk Verhofstadt kwam nu minder aan bod maar zorgde steeds voor een over wicht op links waardoor Avanti na 45' leidde met 25- 10. Bij een 26-12 score 11' voor het einde komt M. Mer tens opnieuw in het Leb beekse doel om een 7-m worp te stoppen en 3' voor het einde brengt Comelis de dertiger op het scorebord (30-14). De Ridder en Come lis leggen de 32-14 eindcij fers vast. Elke speelhelft werd dus afgesloten met voor zichzelf sprekende 16-7 cijfers. Avanti: Mertens en Vermei ren, D. Verhofstadt 9, K. Ver hofstadt 6, Cornelis 6, A. Maes, H. Maes 1, De Smedt 1, Vermoesen 2, De Pauw 2, De Ridder 4, Schaers 1 RESERVEN: AVANTI 24 T.S.V. EUPEN 11 Nadat Van Onsem en De Ridder voor 5-2 hadden ge zorgd kwam D. Verguit op het voorplan. Verguit, in de. nabije toekomst wellicht moeilijk weg te denken uit het fanion team. en Van Gucht zorgden dan voor een 12-3 ruststand. Ook in de tweede helft toonde het jeugdige Avanti zich opper machtig en langs Van Mol, Verguit en De Ridder werd het 21-8 vooraleer de 23-11 eindscore werd bereikt. Avanti: Vermeiren en Mer tens, De Batselier 2, Van On sem 3, De Smedt 1, Parijs 1, Verguit 6, De Ridder 4, Van Gucht 2, Van Mol 4, Schaers 1. EVA GENK - AJAX LEBBEKE: 13-24 Ajax Lebbeke bevestigde te Genk de optimale vormkur- ve waarvan het een week geleden tegen Sasja reeds blijk had gegeven. De thuis ploeg, die de laatste weken enkele opvallende uitslagen had geboekt, kon slechts een kwartier stand houden maar eens deze studieronde voorbij nam Ajax de wed strijd in handen. D. Huyck werd als stoorder gebruikt voor de gevaarlijkste Lim- brugse aanvaller, keeper De Bruyn begon aan een opval lende prestatie en langs M. Hendrickx werd de Ajax voorsprong uitgediept. Tij dens die eerste helft werden weliswaar enkele kansen gemist door Ajax zodat de 7- 10 ruststand eerder gevleid kon genoemd worden voor Genk-AjtLX Lebbeke: J. De f^efde SPtSe.S&deelS .Je 4* ^alner-epe- kreeg M. Hendrickx veils- ler' dirigeerde zijn ploeg persoonlijke be- naar de zege Ie Genk. waar een waker maar lepe «Mich» ging nu gaten maken in de Genkse verdediging waar door D. Huyck en fantast Holbrecht gemakkelijker tot scoren kwamen. Ajax begon nu stelselmatig de voor sprong uit te bouwen en naar het wedstrijdeinde toe lukte zowat alles bij de Leb- bekenaars. Het scoreverloop kan alsvolgt worden samen gevat: via 5-5 in het midden van de eerste helft begon D. Huyck aan een doelpunten- recital dat via een 7-10 rust stand tot 9-16 uitgebouwd werd na 47'. M. Huyck dui delijk nog niet helemaal hersteld, beperkte zich tot steeds aanspeelbaar te zijn en Van Geel bleek gewoon tegetrouw weer geïnspi reerd bij het inventief schep pen van doelkansen, Trai ner J. De Proft lukte duidelijk de goede zet toen hij bij een 5-5 score Dirk Huyck vooruit schoof. Niet alleen y«y hierdoor de gevaarlijk y Limburgse aanvaller f scoren belet maar Dirk nu voluit in de tegenaa^j wat resulteerde in taal van 11 treffers. Ajax Lebbeke: De Bruyi Dierick, Van Medegael 1 Huyck 11, M. Huyck 1, Van Geel 1, Hendrickj Holbrecht 4, J. De Proft, Biesen. RESERVEN: GENK AJAX LEBBEKE Een jong Ajax, zondei .Vermeiren, vond in LuypL een veelbelovende pivoti samen met de andere jur ren Van Biesen en W mael de zege afdwong, j 5-9. Scoorden: Jacobs 2, paert 4, Van Biesen 5, 1, Wesemael 4, J. De ProJ C. De Saedeleer 1. HOUTHALEN - ROBUCO BUGGENHOUT: 26-20 Tegen het sterke Houthalen mag Robuco Buggenhout op een goede wedstrijd terug blikken. Zonder de gekwet ste M. De Proft die nu vanop de bank zijn ploeg dirigeerde maar met sol daat J. Van Damme en de voorzichtig wederoptreden- de De Vuyst, hield Robuco vooral tijdens de eerste helft opvallend goed stand. De thuisploeg kwam wel het eerst op voorsprong (2-0, en 4-2) maar onder impuls van J. Brouillard was het Robuco dat na een kwartier met 5-6 leidde. Van Nuffel maakte er zelfs 5-7 van enkele minu ten later maar toch was het de thuisploeg die via 9-8 met 13-12 leidde aan de rust. Het fysisch sterke Houthalen kon echter tijdens de tweede helft toeslaan. Buggenhout hield nog gelijke tred tot 16- 14 maar ondanks P. Vermeir knap werk deed als per soonlijke lijfwacht van de gevaarlijkste Limburgse aanvaller, slaagde Houtha len er toch in via 19-15 na drie kwartier een maximale voorsprong ti van 24-17 3' voor het einde. Ondanks 'de nederlaag was men bij Buggenhout betrek kelijk tevreden. Inderdaad, de prestatie van Brouillard gaf aanleiding tot optimis me i.v.m. de toekomst. Mits een tikkeltje meer zelfver trouwen is deze speler in staat definitief het probleem van schietkracht uit de tweede lijn op te lossen. Robuco Buggenhout: Ver- maesen en J. Vermeir, De Maerschalk 2, Brouillard 7, J. Van Damme 4, Van Rom- paye 1, Van Nuffel 5, De Vuyst 1, P. Vermeir, P De Smedt, Moyersoon. RESERVEN: HOUTHALEN 16 BUGGENHOUT 16 Dank zij een opvallend knappe prestatie van keeper Vermeir konden de Robuco- invallers een puntje halen te Houthalen. Rust 6-7. Scoorden: De Vuyst 3, Ver- cammen 3, Moyersoon 2, Vrijders 1, Van Keer 2, P. De Smedt 3, Van Damme 2. EVA 2* LANDELIJKE SASJA 3 - S.K. GREMBERGSE: 25-25 Er bleven nog amper enkele seconden te spelen en Grembergse telde nog één doelpunt achterstand. De Sasja verdediging wou de opbouw van de Oost-Vla mingen hinderen maar en kele Sasja spelers bleven aan het doelgebied staan terwijl de anderen vooruit geschoven posities hadden ingenomen. Meteen kreeg S.K. Grembergen de kans, Dooms speelde H. Van Hau te aan en de routinerijke Grembergenaar aarzelde niet om te scoren. Meteen werd de wedstrijd afgeslo ten met een gelijkspel en was G.S.K. door het oof van de spreekwoordelijke naald gekropen. Inderdaad, na een zwakke eerste helft stond de ploeg van L. Krog- strup met 13-10 in het krijt nadat zij via een 4-1 begin- score steeds op achtervol gen bleven aangewezen. Tijdens het tweede wed strijdgedeelte draaide het heel wat vlotter bij de bezoe kers die langs Segers voor het eerst op voorsprong kwamen 10' voor het einde (19-20). Sasja bleef echter aandringen en 5' voor het einde leidde de thuisploeg opnieuw met 23-21. Keeper Testard kreeg toen een bal in het gelaat en werd ver vangen door A. Dauwe. Er bleef nog één minuut te spe len bij een 23-23 score, G.S.K. leed balverlies en Sasja scoorde 24-23. Segers stelde gelijk maar opnieuw was het de thuisploeg die voor kwam (25-24). Hoe S.K. Grambergen dan tijdens de allerlaatste seconden nog gelijk stelde vertelden wij reeds. S.K. Grembergse: Testard, Segers 9, Dooms, H. Van Haute 1, Dauwe 2, Krogstrup 11, De Smedt, M. Impens, K, Vinck 1. Izegem - Brabo Denderbelle: 20-19 Scheidsrechter J. Vermae- sen, samen met zijn kollega Moyersoon, zondebokken in de ogen van beide ploegen vatte de wedstrijd samen als een brutale aangelegen heid waarin het handbal het grootste slachtoffer werd. Hij vond het wel jammer dat hij zes sekonden voor het einde een door Brabo sterk aangevochten 7-m worp moest blazen maar het was volgens hem een onvermij delijke sanktie. Hij duidde de thuisploeg aan als de grote schuldige van het handbalgevecht, een «gepe perd» rapport volgt tegen de coach van Izegem en een speler van de thuisploeg die beiden met een rode kaart werden bedacht. Akkoord, dit alles maakt de rekening niet van Brabo dat door deze nederlaag echt in nauwe schoentjes is geraakt. Se- kretaris-speler Van Lember- gen beweerde dat die fatale 7-m sanktie niet terecht was en wees ook op het feit dat Brabo tijdens de eerste helft regelmatig in numerieke minderheid stond. Dender belle, met het keepersduo Heyvaert-Van Goethem als uitblinkers, speelde niette min een vlotte wedstrijd, zegde Van Lembergen, Jochewoa Aalst - H.B.C. Trainer J. Diependaele vatte het bondig samen: «De wed strijden gespeeld in het ka der van de Beker van Oost- Vlaanderen zijn voor ons bij zonder positief geweest. De ploeg is tijdens die periode totaal op elkaar ingespeeld geraakt». Dat de Aalsterse trainer-speler, die zelf blijk geeft van een optimale vorm gelijk heeft bewijzen de uit slagen. Na het verrassend gelijkspel tegen S.K. Gram bergen, werd er nu gewon nen van H.B.C. Gent we liswaar zonder hun topaan- valler J. Behaege en met een is een schijnbaar hope loze situatie rechtgezet. In- Gent: 22-20 derdaad, Jochewoa, tot voor enkele weken praktisch ver oordeeld, heeft opnieuw aansluiting gekregen met de rechtstreekse konkurren- ten en het ziet er naar uit dat Petré en C° zich nog gaan redden. De wedstrijd tegen Gent begon nochtans slecht. Na het eerste kwartier leid den de bezoekers met 4-8 maar een kollektief vlot spe lend Jochewoa hervatte zich en via 10-10 zorgde de jonge Van Herzele nog voor een 11- 10 ruststand. Een gemoti veerd Jochewoa startte sterk aan de tweede helft en on der impuls van het duo J. Diependaele-Petré leidde UI Aalst met 15-10 na 36'. Tc voor het einde bleef Joc woa steeds 3 £x 4 doelpun vóór maar het wedstrijdc de werd nog spanne Enigszins verraden door zenuwen begon het in thuisploeg te romme maar de broodnodige o winning lieten zij toch moer ontglippen. Joche' Aalst: De Gusseme en de Vijver, Eckeman 2, J. Indc pendaele 6, P. Diependa mn Petré 9, Van Herzele 1, Ketelbutter 1, Huybrec ~c Quintelier 1, Moens 2, Mol. iho eia Stenor 2 - H.B.C. Dendermonde: 7-18 Trainer-speler H. Trienpont zij erin langs Batselier, Van begrijpt het zelf niet meer zo Cauwenberghe Izegem-Brabo Denderbelle: P. Bouteille verloor met Brabo te Izegem. Hem wacht dus nog een moeilijke terugronde. beterde de spelmentaliteit er niet op maar ondanks Brabo 3 penalty's niet benut te en de tweede lijn toch goed. Tijdens de eerste helft pont er 5-8 van te maken en 1 meteen was Dendermonde op weg naar een uitgespro- heeft Dendermonde het steeds moeilijk om zijn maal spelpeil te halen. De ken overwinning. Met J. De maar het brutale spel van weer in gebreke bleef werd de thuisploeg noopte de Bra- boverdediging tot onorto- doxe ingrepen wou men niet voor het einde de fatale 7-m w onder de voet worden gelo- worp volgde. Brabo Dender- ging'stra'ndde want H.bTc. o^aa'gde'n^be 'iock"~ Van het via 16-15 na 44' 19-19 waama minder dan 10 sec. Dendermondse trainer Pauw als stoorder werd er denkt er nu aan de indivi- nu voluit de tegenaanval duele opwarming te vervan- gespeeld en na driekwart gen door een groepsopwar- wedstrijd leidde Dender- ming om aan dit steeds monde reeds met 6-11. De weerkerend euvel te verhel- tien laatste minuten bleken pen. Nu had hij getracht dan een formaliteit voor de door met Batselier te starten fysisch sterke Dendermon- als spelverdeler onmiddel- denaars die meer dan eens lijk cohesie in de ploeg te met vier aanvallers afgezon- krijgen, maar ook deze po- derd voor de Stenorkeeper lil x pen. Tijdens de eerste helft belle: Heyvaert en Van Goe was Brabo op achtervolgen them, Van Goethem 8, Van aangewezen. Via 7-5 na kwartier en 11-9 5' voor de rust werd de eerste helft af gesloten met 11-10 cijfers. Lembergen 1, D. Uyttersprot 3, Bouteille 1. Thollenbeek 2, De Smedt, Heuvinck 1, R. De Smedt 2, Uyttersprot 1, slaagde er maar niet in kol- Cauwenberghe en Gyssels lektief goed te gaan spelen legden de 7-18 eindscore zodat via 2-2 na 17' de rust vast tijdens de laatste 4'. bereikt werd met een bijzon- H.B.C. Dendermonde: Quis- der lage 4-5 score. De bezoe- quater en Mannaert, Gys- kers, zonder M. Van de Vel de, tapten tijdens de 2e helft echter uit een totaal ander vaatje. Ondanks hun nume rieke minderheid slaagden seis 4, Batselier 4, Van Cau wenberghe 4, Trienpont 1, De Bock 2, De Pauw 2 en Verleyen 1. EVA. Stenor 2 - H.B.C. Dem monde: Dirk Gyssels, snelle Dendermondse ker-vleugelspeler, scoolpn vier maal tegen Stenor 2. ndi Net zoals in de heenwed strijd verloor Avanti 2 een puntje tegen Don Bosco Zwijnaarde en net zoals te Zwijnaarde gebeurde dit na dat de jonge Lebbekenaars een komfortabele voor sprong lieten teloor gaan. Langs Agneessens en Wau- mans nam de thuisploeg nochtans een goede start (2-0) maar even voorbij het eerste kwartier leidde een op links steeds gevaarlijk Zwijnaarde met 3-5. Van Ransbeeck auteur van 9 doelpunten stelde echter orde op zaken en bij de rust leidde Avanti 2 met 8-6. Tij dens de tweede helft zag bet er lang naar uit dat de thuis ploeg de zege voor het grij pen had. Van Ransbeeck zorgde voor 12-9 na 40" spe len en via 15-11 na driekwart wedstrijd leidde Avanti 2 met 16-12 13' voor het einde. Zoals het nogal gebeurde werd het wedstrijdeinde de jonge Lebbekenaars fataal. Avanti verloor de greep op de wedstrijd en de meer er varen De Busschere maakte van de gelegenheid gebruik om Zwijnaarde totaal onver wacht langszij te brengen 9' voor het einde. Diezelfde De H.C. Lokeren - S.K. Grembergen II: 33-17 H.C. Lokeren, met een op portune Y. Weyers, werd nooit bedreigd door een zwak G-S-K. II dat vooral verdedigend te kort schoot. Nadat Verniers en Rombout Lokeren 2-0 hadden voorge bracht, stelde G.S.K. II ge lijk maar na 10' leidde de thuisploeg reeds met 8-2. Via 9-4 en 13-5 werd de 17-7 ruststand bereikt. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Weyers AVANTI 1 25 SCALDIA DENDERMONDE 12 Rust 10-6. Avavanti: Van Hove 1, Cop- pens 4, Van Biesen 4, Meert 4, Keppens K. 2, Keppens J. 6, Walraevens, De Proft 4. Scaldia: Claessens, Vemim- men, Goossens, Aesaert 5, De Lannoy, Verhavert 2, Sanders 1, Van Rossem, Ver strepen 4. AVANTI 2 18 DON BOSCO ZWIJNAARDE 11 De topwedstrijd, 3 tegen 2, was beslist het aankijken waard. Avanti speelde onte gensprekelijk zijn beste match van het seizoen en vooral verdedigend tegen het aanvallend krachtige Don Bo?co was de prestatie af. Avanti 2: Bourgeois, De Wolf 1, Vlassenroot 2, De Donder 5, De Hauwere 4, Moeyer- soon 1, Michiels, Pauwels 1, De Batselier 1, De Man 3. Don Bosco Zw.: Van Damme, Van Luckene, Dezillie 6, Walleyn, Vermoesen 2, Bo- voique, Van Den Abbeele, Schepers, Hemelsoet, De Wilde, Janssens 3, Colle. RANGSCHIKKING MINIEMEN 1. Scaldia 2. Ajax 3. Avanti 4. Buggenhout KADETTEN Avanti 1 2. Avanti 2 3. Buggenhout 4. Don Bosco 5. E.V. Aalst 6. Scaldia 7. Ajax 8. Lokeren Temse-H.B.C. Dendermonde 2: Dendermonde 2 won op overtuigende wijze te Temse en is een potentiële titelkandidaat in 1' provinciale. Busschere bracht de bezoe- matig in numerieke minder- kers zelfs voor (16-17) vooral- heid, verloor 3' voor het ein- eer Agneessens nog eens de nog Agneessens (diskwa- kon scoren vóór de thuis- lifikatie) en in een zenuw- ploeg (17-17). Er bleven toen achtig wedstrijdeinde leden nog 4' te spelen. De thuis- beide ploegen nog balver- ploeg, de laatste 10' regel- lies waardoor de 17-17 op het scorebord bleef. Avanti 2: Coppens, Agneessens 3, Waumans 2, Van Ransbeeck 9, Van den Broeck, Van Lan- genhove 1, Hertsens, Vlas senroot, De Feyter 1, Moyer soon 1. Avanti 2 - D.B. Zwijnaar de: Ch. Agneessens toch even goed voor 3 treffers tegen D.B. Zwijnaarde bracht met vier opeenvol gende treffers Lokeren op 22-9 en via 28-12 en 30-16 legde Van der Stappen de 33-17 eindscore vast. Voor Lokeren scoorde Verniers 4, Rombout 7, A. D'Hanis 1, Weyers 7, De Brouwer 4, Van der Stappen 6, Sonck 3, Van de Velde 1. Temse - H.B.C. Den dermonde 2: 14-24 Temse kon het onmogelijk waar maken tegen Dender monde 2 dat een juiste kom- binatie had gevonden tus sen jeugd en routine. Reeds na 13' leidde H.B.C. met 1-5 en ondanks D. Buytaort zich ten volle inspande om Tem se in de wedstrijd te houden leidden de bezoekers met 5- 13 aan de rust. Een tiental minuten in de 2e helft bleef het gelijkopgaand (8-15) maar daarna dreven Van de Velde, Van der Veken en St. De Swaef de Dendermondse voorsprong opnieuw de xii hoogte in. Temse spefl 0te met K. Bruyninckx, B. Bi g}( ninckx, A. Baeck, M. Ba< nd< E. Buytaert, D. Buyta ic Lijssens, Heirbaut, Verc an teren, Van Buyten en Bc |8U ekens. Voor Dendermo|er speelden en scoorden: Renterghem en F. Van Velde, R. Van der Veket|iet Timmerman 2, Claessen oor Van de Velde 4, Van Dan e y 4, Hoorelbeke 2, Gysseli [ant De Clercq, De Smet 2, St. Swaef. E

De Voorpost | 1983 | | pagina 34