\u ook kursus voor 30-plussers Handbalkalender ierlinde Verscheuren van Rust-Roest Sint-Niklaas) wéér gekwetst... ikennelijk E.V. Aalst Avanti Femina sterke eerste helit Spetterende 1' helft en daarna... Beker van Oost-Vlaanderen Ros Beiaard Dendermonde wint probleemloos j)e Kerels uit Waasmunster met vier overwinningen op provinciale kampioenschappen Dendermondenaar Mare Nobels Provinciaal Kata-Kampioen i Landelijke [labbeek - E.V. Aalst 16-7 onkennelijk E.V. Aalst geelde in het verre Lim ing een bijzonder zwakke fcdstrijd en tot overmaat an ramp bezondigden en- ele Aalsterse speelsters, in un teleurstelling zich ook on een weinig sportief ge- rag wat o.a. Bascour be- 1 ®ócht met een diskwalifika- B-5%. Het wedstrijdbegin liet lens^chtans zulk een afloop >n niet vermoeden. Lievens en tal zorgden voor 0-2 na 5' plots was Eendracht meer en dit resul- in een 9-2 score voor- r Simal nog eens scoor- voor de rust. Met een ruststand was de wed- duidelijk gespeeld, lens de tweede helft ld Eendracht weliswaar ijke tred met de thuis- maar iets van de ach- ophalen zat er niet in voor het zenuwach- okt erende Eendracht. den Borre, Simal 3, m/oc Amsterdam-Avanti '™f I-, S™", o T Lebbeke: Magda Van Den C1' Sunal' Bur'- Rnrre .rnnrdr drienul HANDBAL De Voorpost - 21.1.1983 - 35 Borre scoorde driemaal te gen Niloc Amsterdam tatie in het Avanti doel Europabeker: 1/8 finale - dames Niloc Amsterdam - Avanti Femina Lebbeke: 18-6 Na de ongslukkige heenwedstrijd is Avanti Femina erin Nederlandse aanvalsters. geslaagd, het geschonden blazoen op te kalfateren ter Lebbeke deed wat het kon gelegenheid van de terugwedstrijd te Amsterdam. Vooral maar werd toch op 14-5 ge- tijdens een opvallend goede eerste helft toonde Lebbeke nu plaatst na driekwart wed- heel wat meer werklust en vooral het aangetaste zelfver- strijd. Het duurde tot de 47e trouwen kon te Amsterdam opnieuw opgevijzeld worden, minuut vooraleer Avanti De einduitslag lijkt ons niet onlogisch, Amsterdam is nu langs Bleyaert op 7-m worp eenmaal duidelijk sterker dan de leider in de Belgische het enige doelpunt in de kompetitie. tweede helft lukte en het Niettemin bewees Lebbeke totaal) voorbij de krachtig routinerijke Amsterdam tijdens de eerste helft dat opzettende Avantidefensie slaagde er daarna nog in het klasseverschil niet zo en 5' voor de rust telden de viermaal te scoren. Vooral groot is als men tijdens de Nederlanders amper drie Vriendts en Van Beek bleken heenwedstrijd kon vermoe- doelpunten voorsprong (8-5). moeilijk te stoppen door de den. Het Lebbeekse aan- Een voor Lebbeke positieve nochtans oplettende Avanti- valsspel verliep nu heel wat eerste helft werd afgesloten defensie. Ook doelvrouw L. vlotter en de Avantiverdedi- met een 9-5 score. Na de rust Robben bleek soms te sterk, ging met een knappe Van werd het uiteraard moeilij- De 18-6 nederlaag kan niet Langenhove in het doel be- ker voor Lebbeke. Niloc Am- als een vernedering aange- zorgde de Nederlandse aan- sterdam ging nu heel wat sien worden voor Avanti Fe- valsters heel wat last. Niloc oplettender zeg maar a- mina dat na dit kort Euro- opende na 2' de score maar gressiever verdedigen en pees avontuur de aandacht langs H. Bleyaert en M. Van voor de Lebbeekse aanval opnieuw kan toespitsen op den Borre klampte een vlot werd het nu moeilijker. Leb- de kompetitie. Het komende N. Amsterdam-Avanti Leb- spelend Lebbeke aan zodat beke. dat het moest trachten weekend wacht hen reeds hfikp- M Vnn 1 nnvpnhnve na 8'het scorebord 3-2 aan- waar te maken zonder de de moeilijke verplaatsing /i(i. „ropmerlïtp nrpc. wees- Amsterdam raakte gekwetste K. Van Damme, naar Neerpelt. Avanti Femi- jf enkel via 7-m worpen (8 in door trainster Thissen ge- na: Van Langenhove en spaard voor de kompetitie Hauwelaert, Cools, Moo- raakte nog moeilijk in de nen, Biesemans, Lissens, direkte omgeving van het Callens, H. Bleyaert 3, Van doelgebied en in verdedi- den Borre 3, De Troetsel, ging kreeg Avanti de han- Muylaert en De Geest, den meer dan vol met het EVA. krachtig optreden van de HEREN 1* Nationale Zat. 22.1 te 20.30 u.: Flémalle - Avanti Lebbeke 2* Nationale Zat. 22.1 te 20.45 u.: E.V. Aalst - J.S. Herstal 1* Landelijke zat. 22.1 te 19.45 u.: Robuco Buggenhout - Mechelse H.C. Zat. 22.1 te 20.35 u.: Ajax Lebbeke - Ap. Kortrijk zond. 23.1 te 17.45 u.: Rosis Aalst - Sasja 2 2* Landelijke zond. 23.1 te 15.00 u.: Sparta Aalst - Stenor 2 zat. 22.1 te 18.15 u.: Denderbelle - ZZandvliet zat. 22.1 te 18.15 u.: S.K. Grembergse - Izegem zond. 23.1 te 20.00 u.: H.B.C. Dendermonde - Jochewoa Aalst 1* Provinciale zat. 22.1 te 16.30 u.: D.B. Zwijnaarde 1 - Lokeren zat. 22.1 te 19.00 u.: Dendermonde 2 - Avanti 2 zat. 22.1 te 19.30 u.: Waasmunster - Temse zat. 22.1 te 19.45 u.: S.K. Grembergen 2 - D.B. Zwijn aarde 2 DAMES 1* Nationale zond. 23.1 te 15.00 u.: Neerpelt - Avanti Lebbeke 1* Landelijke zat. 22.1 te 18.30 u.: Duffel - Aalst Sportief zat. 22.1 te 18.15 u.: E.V. Aalst - Alken 2* Landelijke zat. 22.1 te 18.00 u.: G.S.K. Hamme - Ap. Kortrijk zond. 23.1 te 19.30 u.: Olympia Aalst - Buggenhout zond. 23.1 te 10.00 u.: Menen - R.B. Dendermonde zond. 23.1 te 19.15 u.: Gent - Avanti Lebbeke 2. EVA 2* LANDELIJKE AVANTI 2 - AP. KORTRIJK: 21-6 vanti Femina Lebbeke verloor wel in Amsterdam maar kwam deze keer eervol uit de strijd, (wvc) j j idanks de duidelijke over ig inning in het interklub- J impioenschap vorige za- ire(l tdag te Antwerpen, heeft Jist-Roest uit Sint-Niklaas goede herinneringen in deze verplaatsing over houdenDe zaal waarin Brd opgetreden een ge- elte der stadsmagazijnen de Keistraat te Antwerpen voldeed amper aan de itelde tumreglementen de te gebruiken toestel konden ook niet als een rbeeld gesteld worden. Avanti 2, met Lieve Her mans als topscorer, speelde tegen Kortrijk een opvallen de eerste helft. De meisjes van coach M. Van Den Borre namen een bliksemstart. Langs Y. De Smedt en De Troetsel, leidde de thuis ploeg met 5-0 na 10' spelen en L. Hermans dreef de sco re tot 12-0 op vooraleer Kort rijk kon tegenscoren na 18' op 7-m worp. Goalie Van Der Meersch moest zich voor de rust nog driemaal gewonnen geven, maar Maes en opnieuw De Smedt zorgden voor een voor zichzelf sprekende 18-5 ruststand. Na de rust viel de wedstrijd echter totaal stil. Avanti raakte plots niet meer door de Westvlaamse verdediging en het duurde tot de 38* minuut vooraleer Hermans nog eens kon sco ren (19-5). Tijdens de daar opvolgende 5' werd er nog driemaal gescoord maar wanneer Y. De Smedt de 21- 6 cijfers op het bord bracht, werden er nog 17' (I) ge speeld zonder dat er nog gescoord werd. Avanti 2: J. Van Der Meersch, Van Quarin, Buc- que. De Troetsel 6, Elskens 1, Walraevens, Anné, G. Lissens 1, H. Maes 2, Y. De Smedt 4, Hermans 7. 1/2 finales: programma gekend Na de schiftingen in totaal 36 wedstrijden zien de halve-finales voor de Beker van Oost-Vlaanderen eruit als volgt: Heren: H.B.C. Dendermonde 5) - E.V. Aalst Ajax Lebbeke 5) - Avanti Lebbeke Dames Nasser Gent 3) - E.V. Aalst Aalst Sportief 3 - Avanti Lebbeke De wedstrijden worden gespeeld in de periode van 24 februari - 9 maart 1983. EVA OLYMPIA AALST - R.B. DENDERMONDE: 5-13 Die minder goede accomo- daties werden trouwens voor alle deelnemende turn sters een serieuze handi- kap. Een handikap werd het alleszins voor Herlinde Ver scheuren van Rust-Roest. Bij de grondoefeningen liep de ze veelbelovende turnsters een polsbreuk op en voor Herlinde Verscheuren, bete kent dit wéér meerdere we ken inaktiviteit. Deson danks werd deze tweede in de eindstand die door de lokale Nancy De Groof aan gevoerd werd. De turnster van de Antwerpse Turn Ver eniging (A.T.V.) won indivi dualistisch nogal vrij afge tekend en in klubverband, stond er op de meisjes van Rust-Roest geen maat. Alle ere-plaatsen in dit interklu- bkampioenschap werden door de Wase turnsters in genomen en vooral het her optreden van Christel Tinck werd daar in het Antwerpse een meevaller... Uitslagen interklubkam- pioenschap Antwerpse Turnvereniging Rust-Roest Sint-Niklaas: 1. N. De Groof (ATV) 31.60 2. H. Verscheuren (RR) 30.05 3. Chr. Tinck (RR) 29.55 4. Ch. De Bats (RR) 29.20 5. Marie-P. Thiébaut (RR) 29.10 6. N. Neirinckx (RR) 28.45 7. F. Dhooghe (RR) 27.90 8. T. Matthyssens (ATV) 27.30 9. P. Staelens (ATV 25.10 10. I. De Ridder (ATV) 23.20 11. P. VanRoey(RR) 22.80 12. M. De Groof (ATV) 16.50 13. A. Vanderdonck (ATV) 11.75 Ploegenstand: 1. Rust-Roest Sint-Nikl. 90.50 2. Antw. Turnvereniging 84.40 Voor morgen zaterdag staat er voor alle leden van Rust-Roest uit Sint-Niklaas, een feestmaal op het pro gramma gevolgd door een gezellig samenzijn. Plaats van de afspraak wordt zaal Temsica te Temse en de aanvang wordt daar voor zien om 19 u. Zondag 23 januari wordt het voor de jongens en meisjes van Rust-Roest dan de deel name aan de Oostvlaamse turnkampioenschappen. De ze worden betwist in het H.I.L.O.-complex aan de Watersportbaan te Gent. De jongens treden daar in kom petitie om 10 u. en de aan vang bij de meisjes, wordt om 14 u. voorzien. Roger Van Laere R.B. Dendermonde, met de wederoptredende M. Doorns in het doel, heeft na een matige wedstrijd probleem loos gewonnen van Aalst dat door deze nederlaag een plaats in de eindronde ziet in het gedrang komen. Dendermonde speelde voor al tijdens de eerste helft ver dedigend een goede partij. Nadat het langs Van Boven 1 -1 was geworden na 4' spelen, namen de bezoekers langs de even knap spelen de Heirman een 1-5 voor sprong vooraleer de rust be reikt werd met een 2-8 score. Na de rust kon Aalst meer in de wedstrijd komen maar de zege van Dendermonde nog in gevaar brengen zat er be slist niet meer in. Scoorden voor Ros Beiaard: Heirman 6, Van Boven 2, Tas 1, Broothaerts 1, Van Der Jeught 1, Hofman 1, De Dec ker 1. EVA jdens de provinciale kam- xmschappen te Zele heb- |en de leden van de Waas- ïnsterse tumklub De Ke- 'tls zich weer in de gun- n laten opmerken, vier deelnemers be dden ze evenveel over- iningen. Hiervoor zorg den de 12-jarige Wim Van Hese bij de scholieren-B, de 15-jarige Arnold Van As- sche, eveneens in dezelfde kategorie, de 15-jarige scho lier Dirk Verschueren in reeks-A en Hendrik Hofman als 18-jarige bij de juniores. Bij de seniors tenslotte zorg de Danny Varendonck voor een schitterende zege. Dat de tumsport aan een herop leving toe is, werd ander maal bewezen door deze Waasmunsterse sportbeoe fenaars. Trainers Willy Per- mentier en Dirk Tempels, ex-dragers van verschillen de provinciale en geweste lijke kampioentitels hebben in de prestaties van deze jongeren een groot aandeel. Zij laten niets onverlet om hun techniek en fysiek aan te scherpen. Dat zij beiden deze wekelijkse trainingen te Waasmunster in het sportkomplex aan de Nijver heidslaan gratis komen ge ven, is eveneens vermel denswaard. De talrijke sportliefhebbers waren er trouwens getuige van dat er bij de Waasmunsterse turn vereniging jongeren zijn, waarvan men in de toe komst nog meerdere sukses- sen mag verwachten en die de heidegemeente op dit vlak een biezondere be kendheid geven. Het steeds groeiend aantal leden is te vens een waarborg voor de toekomst. P.V.G. Karate: De provinciale karatekampioenschappen vonden plaats in de sporthal van St.Gillis-Dendermonde in de Van Langen- hovestraat. Er was een ruime publieke belangstelling en dat had zeker te maken met de hoop op lokale suksessen. Naast veel toeschouwers, lieten er zich ook veel karateka's inschrijven. 65 deelnemers, waaronder de beste, kwamen op de mat. Er waren twee disciplines: Kwai-Dendermonde in: Pier de kata (techniek en stijl) en re Waterschoot en Mare No- wee jaar bestaat de nu totaal zelfstandige Sint-Niklase Jiu tiuklub Sai Kwai. Tijdens het laatste jaar heeft deze klub »r zelfverdediging een snelle evolutie ondergaan, een 'ni den dus om eens met de bestuursleden te praten over de torbije werking. Het belangrijkste feit was de opening an een eigen lokaal in de Vermorgenstraat 11 in het bijzijn vele personaliteiten en de pers. de kumite (gevecht). In het eerste onderdeel toon- bels. Na sterke voorronden drongen beiden door tot de lal it eigen lokaal was nodig ndat de klub snel groeide i in de stedelijke sporthal let voldoende akkomodatie nd. an zodra de nieuwe behui- in orde was, werd de oep in drie delen ge- ilitst: jiu jitsu, free-style Date en kung fu. Drie to- uiteenlopende sporten it een eigen programma eigen aanhangers. In die wiode werden ook heel at nieuwe leden aangelokt oor allerlei propaganda, j ij de opening van de oefen waren er ook twee le- van de technische kom- I lissie der Belgische Judofe- ratie, Etienne Badts en )n Verbraeken, beiden ilangs in het nieuws we- 8 hun promotie tot der en vierde dan. Na de Jdige gesprekken werd be ien dat Sai Kwai zou toe- len tot de Federatie die Ier leiding staat van nie- id minder dan Francois Haesendonck, 6* dan Jiu en auteur van verschei- ie boeken over jiu jitsu en o, een vermaard budoka 'kofiet alleen verhoogde daar- 9r het technisch peil van Wase klub. maar ook het antal liefhebbers steeg ge- ladig. B' ld, Ba ld. 'rtfan t«u Sai Kwai oefent nu in eigen dojo. Na de opname in de Federa tie moesten de verschillen de programma's herwerkt worden zodat de gevorder den met een blauwe en brui ne gordel zouden kunnen overstappen naar de federa le trainingen om via de tech nische kommissie hun zwar te gordel met de daaraan verbonden dan-graad te be halen. Om dit nieuwe programma op te starten werd geduren de een maand een zomer- kursus georganizeerd waar in zowel de leden als de tijdelijke kursisten in het moderne systeem van zelf verdediging werden inge wijd. Na deze speciale oe- fenmaand bleek het sukses verzekerd. Iedereen slaagde in de'eindtest en vrijwel de helft van de toevallige kur sisten werd lid van Sai Kwai zodat men een ledenaantal van 94 bereikte. In oktober mocht men het 100* lid be groeten! Naast deze training begon het demonstratieteam van Sai Kwai deel te nemen aan vriendenwedstrijden. aan federale stages en werden er andere ploegen uitgeno digd voor een training of randori. Ook werden er vreemde klubs bezocht. Op pe demonstratieploeg van Sai Kwai. die manier kon men eigen lijk testen hoever men wer kelijk stond. Dat is de goede manier om de klub een zeker technisch peil te bezorgen. De jongste demonstratie had plaats in het Wase Koopcentrum, n.a.v. de Ja panse Week. Het werd een overdonderend sukses. Tal van stijlen en technieken werden er getoond, tot ge vechten met wapens toe. Hoofdattraktie en nieuwig heid was het Japanse zwaardvechten en het Sai- vechten. Het eindpunt werd Mendo contra Sai met een demonstratie van stokvech- ten (jo en bo), voor het eerst opgenomen in het program ma. doch enkel toogankelijk voor gevorderden. Na enkele vergaderingen met de andere klubs voor gevechtssporten te Sint-Ni- klaas. werd een kandida tuur ingediend voor toetre ding tot de Stedelijke Sportraad, zodat niet alleen voor de eigen klub kan ge zorgd worden maar zodat men er tevens de belangen van de kollega's kan verde digen. Dit werkjaar werd afgeslo ten met een bestuursverga dering waarop de planning van 1983 werd besproken. Men besloot er in dezelfde richting verder te werken: hard trainen, stages volgen, vreemde leraars uitnodigen en zelf bezoeken afleggen bij andere klubs. Ook de ledenwerving moet nog ge stimuleerd worden. Men wil ook beginnen met éen kursus voor 30-plussers, de de lokale karateka Mare kwartfinales en leermeester Nobels (2e dan) zich de pri- Nobels moest tegen leerling mus. Zijn kwaadste tegen- Waterschoot. De verrassing stander was de Gentenaar kwam er. Beiden kermen el- Walter Toch (derde dan). In kaars sterke kanten en het de finale was Mare supe- werd een afwachtend ge- rieur, door zijn zeer sterke vecht, waarbij Waterschoot uitvoering, waarbij hij het eerst counterde en er kracht - snelheid en sou plesse als zijn sterke wa- een 1/2 punt winst uit puur de. Pierre Waterschoot was pens hanteerde. De Dender- ju een goede dag en vloerde mondse trainer demon streerde voor eigen suppor- zijn leermeester. De Dender mondenaar drong tot de hal ters zijn grote technische ve finales door en na een vaardigheid. De tweede verlenging legde hij beslag plaats ging naar Walter op een mooie derde plaats. Toch (Gent) en als derde De titel ging hier naar Gui- mocht W. Van Daele (St.- do Stroobants uit Stekene. Niklaas) op het podium. In de reeks 73 kg won W. In het onderdeel kumite of Van Daele (St.-Niklaas) voor gevecht waren er twee ge- Stefaan Van Wambeke uit wichtskategorieën: - 73 en Gent. die een uitsluiting 73 kg. In de gewichtsklas- kreeg na een zwaar kontakt. se onder de 73 kg schreven er twee leden van Yamara BENO zonder een leeftijdsbegren zing naar boven toe. De be doeling daarvan is om tot eind juni deze kategorie mensen vanachter hun tv te halen voor één uur per week. Meestal worden deze mensen samen met de eer der ontstuimige jeugd op de mat gezet en dat is zeker niet bevorderlijk voor hun entoesiasme. Op deze ma nier kunnen zij met hun leef tijdsgenoten oefenen. Deze kursus zal natuurlijk plaats hebben in de oefenzaal van de Vermorgenstraat. Infor matie is te verkrijgen op tel. 03/777.46.41 van Danny Roels, trainer-penning meester en organizator van de kursus. Op vrijdag 28 januari is er een bijeenkomst voorzien waarop een diareeks zal ge toond worden over Sai Kwai zelf en nadien volgt er een filmische verrassing. De kandidaat-kursisten zul len er ingelicht worden over de inhoud van de kursus. Iedereen is er vanaf 20 uur welkom. De lessen zullen plaats hebben op dinsdagen van 19 tot 21 uur. Na de eindevaluatie zullen de deelnemers een diploma krijgen. In de deelnemingsprijs is al les inbegrepen: verzekering, kursus, materiaal, wapens en de bijstand van meerdere erkende en gediplomeerde leraren.

De Voorpost | 1983 | | pagina 35