2B A BR/ra I Goede beurt ii*: The Tower power jokeren pakt laatste strohalm Kinders brengt winst Kaas met gaten bij Leonidas Aalst Press goed omzeild De Greivers uit Wieze vierden kampioen Benoit Schepens Hove, 15. Jozef Van BASKET De Voorpost - 21.1.1983 - 37 ICUP 10 ach BBC Lokeren - Bavo Moerzeke (dm) BBC Lokeren - Bavo Moerzeke (dm) Lent-Moens zorgden voor tempo en zodoende bleek Moerzeke kansloos tegen een ontketende thuisploeg. Lokeren gaat dus Verder in de strijd tegen de degrada tie en geeft de rode lantaarn door aan Moerzeke en Sila- ba. Het wordt nog spannend in die onderste regionen! Vermelden wij nog een spijtig incident tijdens de re- servenmatch waarbij Moer zeke zich tegen de scheids rechters kantte en waarbij de wedstrijd 4 minuten vóór tijd werd gestopt bij gebrek aan talelofficieel. Eerst had den enkele Bavo-aanhan- gers al technische fouten moeten slikken maar tijdop nemer Van Looy stal de show door zijn plaats aan de chrono te verlaten. Punten: Lokeren: De Meer leer 2, Van de Vijver 2. Gerlo 0, Van Goethem 21, Verdur- men 27, Moens 18, Dhaen 9, Van Lent 14. Moerzeke: Colman 6, Van Cleemput 19, Van Riet 7, Van Houte 20, Van Looy 11, Van Broeck 14. Wasocub-Lier 104-99. De century score ligt de laatste tijd binnen het bereik van de Wasocub-basketters. (dm) jonge Van Damme een knap gjM||||PPB ympy"" afwerker zodat Wasocub TL - zonder moeite naar 94-80 stevende en slechts door ®T vervangingen de laatste mi- B nuut in gevaar kwam langs jSWl^piPBj Bavo Gillis. Toch weer een r knappe zege zonder Chris Vercruyssen en Eric Gerlo bevochten, waardoor Waso cub vanuit de gevaarlijke zone wegschuift. Punten: Wasocub: Kinders I i|H|v f M 14-14, Van den Bossche 14-4, I 1 I Windey 6-10, Acke 2-2, Hof- 1 t man 2-12, Colman 2-2, Steeman 6-0, Van Damme 6- Eikenlo Eeklo - Cabrita Zele 65-66 De talrijk opgekomen Cabrita-aanhang sprong bij het eindsignaal na 45 minuten spannend cup-basketbal een gat in de lucht van vreugde in de India Jute Hal te Eeklo. De lege met het kleinste verschil betekende voor de Zeelse ploeg een grote stap in de richting van de promotie. In het nog af te haspelen programma stond een over- 'inning bij Eeklo niet inge- talkuleerd evenmin als de uitwedstrijd binnen veertien dagen naar Panters Baasro de Als in die belangrijke konfrontaties kan gewonnen worden, dan is dit goed voor dubbele vreugde. De aanhef van dit vierpun- lenduel was niet bijster gun- jjj itig voor Cabrita. Na 3 mi nuten keek het reeds op een achterstand. Johnny De 9 op 11 in de eerste en een grotePeter Moens, 3 op 6, gingen er zich dan aanvallend mee be moeien en aan de 9e minuut fwamen de bezoekers voor bet eerst op voorsprong (14- De resterende minuten van de eerste helft werden een spannende zij aan zij, waarbij de vijftallen elkaar met meer loslieten en de ruststand (30-30) was er de ideale weergave van. In de tweede helft nam Ca brita langs Van Hoeyweg- hen de beste start en 32-38 aan de 3e minuut. Die goede startpositie kon Cabrita ge bruiken om de thuisploeg te domineren. Op slag van rust liep Peter Moens zijn derde fout op. In de tweede helft bewees Jo De Brauwer dat hij na zijn kwetsuur stilaan de «oude» wordt en met en kele dakgoten en twee mooie jumpshots hielp hij mee aan de voordeelsituatie van zijn ploeg. Na 44-46 aan de 10e min. schoot Ronny Du Jardin uit zijn krammen en 48-56 aan de 14e minuut. De volgende minuten verliep het aanvallen bijzonder slecht voor Cabrita. Nervo siteit, balverlies en enkele betwistbare scheidsrechter lijke beslissingen, waren voor de thuisploeg een sti mulans om een 10-0 te plaat sen en 58-56 op enkele se- konden voor het eindsig naal. Johnny De Locht kon dan in zijn typische kronkel stijl in extremis een verlen ging afdwingen. Cabrita nam in die extra-tijd de beste start en liep uit tot 59-64 met korven van Moens. De Mocht en Van Hoeywe- ghen. De thuisploeg kan vanop de vrijworplijn repli keren en halfweg de 5e mi nuut 63-64 maar Ronny Hen- drickx lukte twee vrijworpen en bij 63-66 was de zege binnen. Een ultieme korf van Eeklo bracht hierin geen wijziging meer. Cabrita had beroep moeten doen op alle wilskracht om de zege in de wacht te sle pen. Zonder van een home arbitrage te willen spreken, draaiden verschillende be slissingen uit in het nadeel van de Zeienaars. Tijdens 45 minuten mochten de Zeie naars amper 5 vrijworpen nemen, waarvan er 4 wer den omgezet. De thuisploeg daarentegen mocht 29 keer aan de vrijworplijn gaan staan en zette er 23 om. Met een doelgemiddelde van 31 korven uit 69 pogingen lukte Cabrita 10 veldgoals meer dan de thuisploeg. Punten: Eeklo: Motet 10-8-2, Moerman 2-4-0, Rijckaert 0- 4-0, Regelbrugge 0-0-2, Van Kerschaver 5-4-1, Breugel- mans 13-8-2. Cabrita: Moens 6-2-2, Van Hoeyweghen 2-10-2, De Locht 14-4-2, Hendrickx 4-2- Wasocub - Lier 104-99. tegen de Pallieters. )dm) Lier: Broes 14-14, Vereist 5- 5, Y. Gillis 0-4, B. Gillis 6-14, Van de Velde 1-4. Wagner Wasocub bleek goed bij schot Patrick Hofman van Waas munster: de laatste weken in goede konditie. (bvw) The Tower Aalst - BBC Dendermonde: 86-60 Wat de Tower zondagavond liet zien getuigde van klas sebasket. Alle komponenten waren aanwezig: puike ver dediging, sterke aaval, rake shots, tevreden trainers, spelers en publiek. Wat moet je meer hebben? Den dermonde probeerde door snelle akties de Tower klein te krijgen. Maar dat lukte niet. Waarschijnlijk waren zij er niet van op de hoogte dat de Ajuinen dan pas echt in volle zwier geraken. D'Herdt, De Troyer en Van Der Borght maakten het ter rein in alle opzichten onvei lig. Voortdurend wierpen zij rake ballen in de korf. Na de herneming leek het er op of er gedurende 4 minuten geen schot in de zaak kwam. Maar door toedoen van Van Dr Borght en D'Herdt veranderde dit vlug. De bezoekers gingen aan hun eigen snelheid ten on der, raakten hierdoor boven hun theewater, vooral Goossens, die inbreuk pleegde op de 3 sek. regel, niet akkoord ging met de beslissing van de scheids rechters, het aftrapte, werd extra-bestraft met een tech nische fout, had het erg te pakken. De match deed de histori sche vete tussen de Aalste- naars en de Dendermonde- naars weer oplaaien maar dit keer was het 't Ros Balla- tum dat het haalde op 't Ros Beiaard. Tower Aalst: De Smedt 4, De Schaepdrijver 4, Lenoir 4, De Troyer 12, Van Langenhove 4, Van Der Borght 21, D'Herdt 27, eyvaert 6. BBC Dendermonde: Coec- kelberghs 14, Goossens 19, Van Den Spiegel 8, Van Leemput 17, Verhas 2. Trainer Van Miegroet was opgetogen met de prestaties van zijn ploeg. «De jongens hebben gans de wedstrijd voortreffelijk- gewerkt. Ik mag echt niet klagen», al dus Van Miegroet. En het gerust gemoed is langs beide kanten. Ook de spelers klagen niet over hun trainer. «Van Miegroet is zeer men selijk in alles, zowel op trai ning als in de gewone om gang. Hij houdt rekening met elk individu, hij ziet ons niet als basketmachines, maar wil ons echt iets bijle ren, en dat apprecieerde el ke speler tenvolle. Zo'n men taliteit is bevorderlijk voor de ganse ploeg. Het bewijs is er, zie naar onze presta ties...», aldus Lenoir. NR Walivo: F.C. De Cock (dw) Johnny De Lucht van Ca brita bezorgde zijn ploeg een verlenging in extremis en uiteindelijk ook de zege. (bvw) 2, De Brauwer 0-4-0, Blancquaert 0-0-0. BENO Leonidas Aalst - Kortrijk: 61-67 Panters Baasrode - Nielse: 86-74 De thuisploeg domineerde deie wedstrijd van bij de opworp en de tussenstan den zeggen hierover alles. M-6 na 5 minuten en 22-10 aan de 10e minuut. Panters rekende hoofdzakelijk op de preciesheid van het trio Die- rick-Vermeersch - Verstap pen, die zelfs na 18 minute- noorstootten naar 42-23. Baasrode had op dat mo ment Geert Moens reeds naar de bank moeten halen met drie fouten. In de eerste helft begon Nielse met een agressieve pressing en kon hij de rust wat van zijn ach- taretand ophalen (43-32). In de tweede helft bleven de bezoekers hun harde zone- press aanhouden. Een sys teem dat door Nielse vrij hard wordt toegepast. Ze verloren in de tweede helft dan ook vier spelers voor fouten: Sleebus (6e minuut), Deekens (14e min.). De Pauw (17e min.). Wijn (20e min.). Selleslags stond met 4 fouten op het terrein. Deze afwerker werd daarenboven bijzonder goed opgevangen door het Panters-afweersys- teem. zodat hij beprkt bleef tot 6 punten. Panters omzeilde goed de press van de bezoekers en hun kalmte was er de oor zaak van dat Nielse wel kon naderen tot 57-48 aan de 10e minuut maar de zege kwam op geen enkel moment in gevaar. Moens in de tweede helft lange tijd op de bank. viel uit aan de 18e minuut met 5 fouten. Spelmaker Ste vens en topscorer Ver- meersch zorgden ervoor dat de punte thuisbleven. Punten: Panters Baasrode: Dierick 11-9, Vermeersch 12- 11, Guido Verstappen 9-12, Moens 4-5, Stevens 5-5, Wel- lekens 2-0, Mark Verstappen 0-1. Nielse: De Pauw 7-11, Col lier 0-4, Deekens 3-10, Wijn 8-10, Sleebus 6-0, Smets 8-1, Selleslags 0-6. BENO De Leonidasdames gaven gedurende de wedstrijd te gen Kortrijk de indruk met hun gedachten voortdurend af te dwalen. Waarschijnlijk hadden zij meer oog voor de kaas achteraf dan voor de korf tijdens de match, tot grote ergernis van de coach. Gans de eerste helft deden beide ploegen het kalm aan. Geen enkele uitschieter werd de kijker aangeboden. Alleen Van Doren schudde het publiek af en toe eens wakker met haar rake af- stndshots. De lage score bij de rust was hiervan automa tisch het gevolg: 26-30. Van de pauze maakte trai ner Verhulst gebruik om zijn ploeg even een flinke op donder te geven. Maar het haalde uiteindelijk weinig uit. De bezoeksters maakten gebruik van het Aalsters ge pruts om via Librechts. het tengere Kortrijkse blondje, verder uit te lopen. Zij kreeg uitstekende hulp van Ocker en van Den Marliere. De gastvrouwen tot dan toe al lesbehalve kregen een kort stondige opflakkering door prestaties van De Wandeleer, Stockx en Van Den Bosscher. Te laat echter het kalf was reeds ver dronken. L. Aalst: De Wandeleer 18, Van Den Bossche 18, Van Doren 12, Martens 4, Stockx 2, Van Gestel 2, Heiremans 5. Kortrijk: Liebrecht I. 20, Lie- brecht H. 2, Ockier 9, Van Craeyenest 12, Van De Mar liere 18. Haemers 6. Trainer Verhulst had weinig repliek. «Het is spijtig dat onze ploeg zich steeds in de doeken laat doen als kleine meisjes. Ik versta niet goed hoe ie mand die rechtshandig is de bal aan een rechtshandige medespeelster verkeerd kan doorgeven, zo verlies je tijd, en zorg je ervoor dat de ver dediging weer daar is. Je brengt jezelf in moeilijkhe den die je kan vermijden. Basketbal is dóódsimpel maar het zijn natuurlijk de trainers die het ingewikkeld maken...» aldus een geïrri teerde Verhulst. NR Rudy Vermeersch van Pan ters Baasrode, een topsco rer tegen Nielse. (bvw) Boogschieten. Albert De Saeger schoot de hoofdvogel tijdens de koningsschieting van «Paal-Wilskracht» in De Klinge (dw) Vorige zaterdag gonsde het in de «Ajuin» het gekende tenties niet vergeten! Cauter. 16. Maurice Moens. bolderslokaal aan de Nieuwstraat als in een echte Na het dankwoord van de 17. Kamiel De Coninck, 18. bijenkorf. Er was immers niet alleen het jaarlijks feestmaal nieuwbakken kampioen en Jan Moens, 19. Gustaaf voor de leden, maar ook de viering van kampioen Benoit felicitaties door voorzitter Cooreman. 20. Paul Van Eet- Schepens uit de Wolvenstraat die voor 1982 nog maar Moens, gaf sekretaris Van velde, 21. Marcel De Meyts. eens! de vruchten mocht plukken van kunde, regelmaat Driessche volgende uitslag Even een terugblik op de en volharding op de boldersvloer. 1982: kampioenen uit de vorige Tussen haakjes, de boldersklub der Greivers is een bloei- j Benoit Schepens 2 Remi iaren: Benoit Schepens hor ende vereniging met circa 50 leden, die deskundig gepilo- yan Heek 3 Oscar De Baalde zijn eindzege van teerd wordt door een dynamisch bestuur met voorzitter Meersman. 4. Edqard Els- 1979, «belager» Remi Frans Moens en sekretaris Paul Van driessche aan het roer. lcens> 5 R<^ger Van Damme Van Heck was kamPioen in VIERING den aan Benoits naaste riva- 6. Etienne Van Driessche, 7. ^?7j' '977 ?n ^999, andere Niet minder dan 65 sportieve .«-kampioeniHemi Van Edgard De Meersman, 8. Ia- (]975)'"ü aasten schoven dit iaar de Heck en ouderdomsdeken zei Moens. 9. Julien De Alfred De Brandt (1975), Ju- voeten onder de tafel- qeen 0scar Meersman (Her- Meersman, 10. Paul Hen- *ien <1976)- wemder alsf we wetend ?°™m) F^e ere- dnckx 11 Laurent Van Mc*ns (19?8)' en IoZef ook de dames er weer bij l,tüf,ee geschonken. Zelfs ro- Driessche, i2. Frans Moens. ^loens r381",. waren de-lantaamdrager Frangois 13. Peter Uyttersprot, 14. Jo- UMJ) Tussen de gerechten in werd kampioen 1982 Benoit Schepens. een belofte van 67 lentes jong en trouw echt genoot van Valentine De Velder, op waardige wijze gehuldigd. Sportschepen Germain De Ridder bracht met zijn persoonlijke geluk wensen ook een prachtige trofee vanwege het gemeen tebestuur mee. Benoits «col lega's» schonken eveneens dergelijk herinneringssie raad, en daar de laureaat blijkbaar geen geheelont houder is. kreeg hij ook een behoorlijke portie tabak plus rolblaadjes cadeau. Aan zijn halve trouwboek mahm'dame'werden^mrde Van links naar rechts: P°Ser Van Damme, sekretaris Paul Van Driessche, Edgard gelegenheid fraaie harteb- Elskens, Remi Van Heck, voorzitter Moens (blijkbaar in gesprek met zoon Jan), loemen overhandigd. Tij- kampioen Schepens, Frangois Van Hove, Benoits eega Valentine, Maurits Moens, dens een unieke hulde wer- Arsène Van der Jeught en ouderdomsdeken Oscar De Meersman. 2 BBC Lokeren 93 gam De jonge IWeploeg P10 z, jj. -n met Moens-Van Lent-Dhaen n Bavo Moerzeke 77 in de rangen miste nog erva_ sse Met de degradatie voor ring en zodoende kon Bavo Ina ogen stonden twee ploegen langs Van Houte-Van op het veld die als nieuwko- Cleemput voorsprong ne mers in eerste provinciale men bij de rust 35-40. De hun laatste pijlen willen tweede helft bracht de thuis- verschieten om de dans te ploeg een kollektieve pres- ontlopen. Thuisploeg Loke- tatie ten tonele die vriend en ren met het moreel van een tegenstander verraste. Ver winnaar na de zege bij Ho- durmen pikte alle rebounds ger Op moest Moerzeke tot en Van Goethem bleek weer inuil5-15 (10de minuut) laten be- een kundig afwerker. Van idii 29- Wasocub W. 104 Guco Lier 99 De thuisploeg werd vroeg op achterstand geplaatst 6- 13 maar onder impuls van de gekende schutters Van den Bossche-Kinders werd orde op zaken gesteld. Na 18-17 (10de minuut) ging Wa socub op zijn elan door en bracht 36-29 op de bordjes. Dit was niet naar desmaak van Broes die samen met Wagner op achtervolging ging en voor 52-48 rustcijfers zorgde. Het bleef een span nend geheel maar wanneer Hofman ook ging scoren moest Lier na 79-74 (10de minuut) de thuisploeg laten gaan. Kinders vond in de

De Voorpost | 1983 | | pagina 37