1 Duivenkompioenen gevierd te Lebbeke ^Duiven ^«Pierre Van den Schrieck Algemeen Noyonkampioen te Buggenhout-Opstal GROTE KAMPIOENENPARADE 105 prijswinnaars in regelmatigheidskriterium V.R.V. vierde kampioenen DUIVEN De Voorpost-21.1.1983 - 39 5e Buggenhoutenaar mani festeert zich de laatste sei- [oenen als de opkomende loyonster in Buggenhout >en Belg. Een maatschappij waar het Noyonspel hoogtij hert en de cracks op die listand legio zijn. Als mei een nog vrij jonge dit duivenkolonie is het een met dubbele genoegdoening om ede een gans pak gerenommeer- kampioenen vooraf te iale gaan. De prestaties van •ierre zijn zeker geen een- lags verschijnsel, want vo rig seizoen kwam hij amper prijsje tekort om de alge mene titel binnen te halen. Dit seizoen is het hem gelukt het heel zeker een sti- lulans om door te gaan. In reeks jonge duiven werd ij kampioen met de le en 2e afgegeven duif met 21 ijzen, dat is twee prijzen leer dan de tweede Jozef tteaux. Bij de jaarlingen hij zich vierde en lij de oude duiven 5e. Pierre [on pas in 1976 met een ligen kolonie. Als jonge tan was hij reeds betrok- ten als hulp in de maat- lappij en daar kwam de iikrobe wel boven. Dat ierre momenteel in het ipioenenrijtje staat, leeft hij te danken aan zijn benadering van bij iet begin. Hij zorgde onmid- lellijk dat hij met een goed idament kon beginnen, vrienden bekwam hij onge duiven van Van den )riessche uit Waregem, die lij later samenbracht met luiven van Fideel Van Riet Merchtem. Op het Van Riet hok zaten kleppers met het handelsmerk De Smet- Mattijs en Pepermans Zemst. De Van den Schrieck afstammelingen uit die krui- lingen waren de blikvan gers op zijn hok. Tijdens het seizoen 1981 won hij met een jaarlingduivin de trofee van asduif. Een duivinnetje dat uit het kam- pioenenhout moet gesneden h 2 zijn, om tegen de weduw- nog altijd niet zoals het schikt over tuinhokken en naars op te tornen en ze moet. Het is dan soms al hij is geen maniak van de daarbij nog te kloppen. Het eens proefstomen. Ook de verzorging. Hij zorgt dat al behalen van de algemene finesse moet ik nog leren en les proper is en dat er hygië- titel betekent niet dat Pierre meestal komt dit pas als het ne op het hok is. Jaarlijks In zaal Casino te Lebbeke vierde het Tweeverbond zijn kampioenen van «De Jonge Liefhebbersen «De Vriendenbond(c) Pierre Van Schrieck uit Buggenhout ontvangt van het bestuur de trofee van algemeen Noyonkampioen. (c) Dulvenmaatschappij VERBROEDERING - Truyensvrlenden Lokaal Dulvenlokaal, Grootzand 108, GREMBERGEN Tel. 052/21.58.87 Op zaterdag 29 januari 1983: MET VERKOOP VAN BONS VOOR JONGE DUIVEN EN JONGE DUIVEN TER PLAATSE Ten voordele van de maatschappij VERBROEDERING - TRUYENSVRIENDEN wordt op zaterdag 29 januari 1983 een grote kampioenenparade ingericht met medewerking van de Grembergse kampioenen en tal van gekende duivenliefhebbers uit de Schelde- en Durmestreek. Verlenen hun gewaardeerde medewerking: Felix Peersman (St.-Amands), Georges Roels, Georges De Wilde, Andrê Coppieters, Cesar Dauwe (Zele), Alfons Van Driessche (Riddershof), Gilbert Galle, Raoul Galle en zoon (Serskamp), Gebrs. Stiens (St.-Pieters-Leeuw), Alex Putteman, Jean Becqué, Frangois Kinders (Dendermonde), De Decker (Baasrode), Maurice 't Kindt (Hamme), Ivens-Smet, Vinck en een hoge borst gaat opzet ten. Integendeel hij blijft met beide voeten op de grond en weet dat hij nog veel te leren heeft. «Ik heb de idee dat men alleen maar duivenmelker wordt door eigen.ondervin ding en door altijd de ogen open te houden als er ten toonstellingen zijn of als er een voordracht gehouden wordt over dat onderwerp. Ik ben het type dat steeds luistert als de liefhebbers onder elkaar vertellen over verzorging. Een jonge lief hebber krijgt eigenlijk wel weinig hulp van anderen. Hij is hoofdzakelijk op zich zelf aangewezen. Ik geef grif toe dat ik bijvoorbeeld van het weduwschap nog veel te leren heb. Op mijn weduwnaarshok klikt het melker te worden. Ik heb ondertussen wel ge leerd, dat het best is om een vastomlijnd principe aan te kleven. Ik heb zo voor mezelf PAARDESPORT zoon, Lutz-Fierens (Waasmunster), Adolf Heirweg, Eugeen Baert (Zele), Gustaaf Vermeulen (Wichelen), Adolf Willems (Herdersem), Edward De Wolf (Tielrode), Smet en zoon (St.- Gillis-Waas), Gabriel Van Limbergen, Michiels Gebrs., Filip Van Limbergen, Edward Dierick, Frans De Swaef, Albert Van Exterghem, Emilienne en Jef Dierick, Theo Verwaeren, Alfons De Smet, Frans De Visser, Alfons Cool, Richard Ydens, Basiel Poppe, Alois Geldof (Appels), Julien Cool (Oudegem), Omer Van Houte, Jozef Van den Branden (Hamme), Raymond Verhelst, Raymond Peelman, Jozef Colman, Maurice Peelman, André Van Haute, Van Riet-De Ridder (Moerzeke), Alfons Spanoghe, Eddy Van den Bonne, André Van Acker, Henri Van Laere, Pierre Pauwels, André Van Uytvanghe, André Van Damme, Gustaaf Verberckmoes, Cesar Boon, Theofiel Sogers, Rudolf De Donder, Jozef Inzé, Chris Van Uitvanck, Roger Peeters, Florent Dierick, Edward Van Meervenne, Alfons Van Cauwenbergh, Robert Sogers, Edmond Leybaert, Achilla Rooman (Grembergen), Jozef De Munck (Moerzeke), Roger Michiels (Zele). PROGRAMMA: - Inbrengen der duiven tussen 13 en 14 uur. - Om 17 uur VERKOOP der geschonken bons. nodige leergeld betaald is. houdt hij dan de grote kuis- Ik ervaarde dit ook met de beurt en Pierre tracht om de jonge duiven. Ik zocht naar hokken een paar maand te de ideale neststand om de laten leeg staan. Het is vol- beste resultaten te behalen, gens hem één der redenen Achteraf bleek het dat ik er waarom hij met zijn jong- naast had geslagen. Het zijn skens altijd goede resulta- zaken die onthouden wor- ten haalt, den. Het is misschien de Een groot aantal duiven enige manier om duiven- heeft de Buggenhoutse Noyoncrack ook niet. Vanaf dit jaar heeft hij wel een afzonderlijk kweekhok. Vroeger waren de vliegers ook de kwekers. Om het peil naar het ideaal model van te houden die zijn duiven- de duif gezocht en daar stam momenteel bezit, tracht ik naar te kweken, wordt er voornamelijk zeer Daar zijn vooraf ook proef- streng gezift en alleen die nemingen noodzakelijk duifjes mogen blijven, die voor. Het geeft uiteraard wat bewezen hebben of als moed voor de toekomst, dat vlieger of als kweker, men vrij vlug op het goede BENO pad zit.». Pierre Van den Schrieck be- Boogschieten. In de maatschappij «Steuvenberg-Holland» werd voorzitter Jo De Vetter na vijftien jaar opnieuw koning, (dw) Oostvlaams ponyverbond Tijdens het P.O.V.-bal op za terdag 29 januari in zaal De Olifant te Sint-Maria-Lierde gaan de prijzen van het re gelmatigheidskriterium Het Nieuwsblad Oostvlaams Po nyverbond uitgereikt wor den Wie eenmaal het O P.V.-bal meemaakte weet beslist dat het er gezellig aan toegaat. Er werden op nieuw grote inspanningen geleverd om aan de 105 win naars (5 in elke reeks) prij zen uit te reiken die echt de moeite lonen. Wel wordt er' op gewezen dat alle win naars persoonlijk hun prij zen moeten afhalen. Het regelmatigheidskrite rium verliep dit jaar biezon- der spannend. Drafkampioen 82 is Alpinist (Vermassen. Kerksken) die met 184 punten een biezon- in koge score behaalde. Vluchtkam pioen is Boem (Wellington, Ninove). Wie bieronder de eindrangschik king bekijkt ziet meteen dat «panning troef was. Tot op de laatste koersdag werd in de meeste reeksen een nek- aan-nek race uitgevochten. Eindstand Jaarlingen: 1. Alpinist (Ver massen. Kerkken) 184 p., 2. Arrow (Van den Heuvel, Eek lo) 145, 3. Windou (Coh ort, Sint-Antelinks) 109, 4. bieske (Van den Berghe, Ni nove) 87. 5. Tom (De Wulf R.. Nieuwerkerken) 76. Wucht 1.10 m.: 1. Microb :ebroeck. Ninove) 149 2. Pipo (Neckebroeck, Ni nove) 146. 3. Otello (Van Her- reweghe. Destelbergen) 124, Marva (Wellington, Nino 's 99, 5. Tarzan (Massagé, Schepdaal) 53. Draf 1,10 m.: 1. Natacha (De Wulf A., Erpe-Mere) 158 p., 2. Quick-star (Elaut, Sint- Lievens-Houtem) 118, 3. Plu to (De Wulf. Nieuwerkerken) 63, 4. My Lod (Bisschop, Ge- raardsbergen) 62. 5. Ana- tosch (De Cter, Ninove) 41. Vlucht 1,20 m.: 1. Rapido (De Taeye, Galmaarden), 138 p.. 2. Wisky (De Taeye, Gal maarden) 127, 3. Superstar (De Maeseneire, Oomber- gen) 104, 4. Anja (Cooreman, Buggenhot) 78, 5. Turlo (Massagé. Schepdaal) 62. Draf 1,20 m.: 1. Fideel (De Wulf A., Erpe-Mere) 162 p., 2. ideel (Vermassen. Kerk sken) 159; 3. Miss-Boy (De Wulf, Nieuwkerken) 141, 4. Blacky (De Wulf, Nieuwer kerken) 112, 5. Beauty (Van der Snickt, Meiden-Ouden aarde) 85. Vlucht 1,30 m.: 1. Maggie (De Backer. Liedekerke) 101, 2. Play-Boy (Massagé, Sche pdaal) 86, 3. Wembley (Zoe- tardt, Deftinge) 72. 4. Wall- street (Borremans. Lennik) 69, 5. gelijk Pepita (Vervae- le. Heme) en Kathu (Steen- houdt. Grimminge) 67. Draf 1,30 m.: 1. Voske (Van Zeebroeck, Lennik) 113, 2. Petit-Boy (De Vadder, Haal- tert) 111, 3. Mistral (Van Bel- linghen, Neigem) 110, 4. ge lijk Goni (Van Wassenhove. Wetteren) en Casdor(De Vriendt, Vlekkem) elk 98. Vlucht 1,40 *m.: 1. Rabby (Van der Meeren, Ophas- selt), 136 p.. 2. Ronny (Rin- goet, Sint-Katharina-Lom- beek) 130, 3. Medopee (Mas sagé, Schepdaal) 66. 4. Re- mitrans (Ringoet, Sint-Ka- tharina-Lombeek) 50, 5. ge lijk Rita (Cobbaert, Sint-An telinks) en Silverblies (Mar- quebreuck, Ninove) 41. Draf 1,40 m.: 1. Charlo (Pop pe, Oudegem) 152, 2. Dina- miet (Van Wassenhove, Wetteren) 98, 3. Ilsa (Cie- ters, Appelterre) 95, 4. Filou (Durant. Sint-Pieters-Kapel- le) 81, 5. Bougie (De Vadder, Haaltert) 62. Tweejarigen: 1. Kristal (De Wulf, Nieuwerkerken) 112, 2. Boy (De Wulf, Nieuwerker ken) 100, 3. Beauty (Versijp, Gentbrugge), 79, 4. Arrow (Van den Heuvel. Eeklo) 73, 5. Pluto (De Wulf, Nieuwer kerken) 65. Renpaarden: (snelheid) 1. Mazurka (Corijn. Erembode- gem) 130 p., 2. Ipsy (Joos, Heusden) 126, 3. Prins (Ra- man, Wetteren) 101, 4. Jum bo (De Wulf, Nieuwerker ken) 5. 5. Mira (De Wulf. Nieuwkerken) 41. Driejarige: 1. Flamingo (De Wulf. Nieuwerkerken) 132, 2. Kristal (De Wulf, Nieuwer kerken) 94, 3. Belinda (Pop pe, Oudegem 79, 4. Gardi- nac (Elaut, Sint-Lievens- Hougem) 73, 5. Boy (De Wulf, Nieuwerkerken) 68. Vlucht Sulky: 1. Microb (Massagé, Schepdaal) 162, 2. Pi-o (Nechebroeck, Nino ve) 156, 3. Fury (Baeten, Ter- alfene) 123, 4. Jolie (De Bac ker. Liedekerke) 112, 5. Sissi (Neckebroeck, Ninove) 104. Draf 1,15 m.: 1. Jolita (Bové, Dilbeek) 168, 2. Ducksy (De Vadder, Haaltert) 137, 3. Krak (Bisschop, Geraards- bergen) 104, 4. Pluto (De Wulf, Nieuwerkerken) 91, 5. Flicka (Van Wassenhove, Wetteren) 70. Vlucht 1,15 m.: 1. Milo (De Maeseneire, Oombergen) 154, 2. Rubens (De Turck, Ophasselt) 122, 3. Cham pagne (Ringoet, Sint-Katha- rina-Lombeek 107. 4. Turlo (Massagé, Schepdaal) 92, 5. Dona (Van Leuven. Oorde- gem) 84. Draf 1,25 m.: 1. Petit-Boy (De Vadder, Haaltert) 150, 2. Fi deel (De Wulf, Erpe-Mere) 133, 3. Fideel (Vermassen. Kersken) 118, 4. Miss-Boy (De Wulf, Nieuwerkerken) 117, 5. Beauty (Van der Snickt, Meiden-Oudenaar de) 68. Vlucht 1,25 m.: 1. Boem (Wellington. Ninove), 164, 2. Karolientje (De Maeseneire, Oombergen) 83, 3. Ppsy (Ver- vaele. Heme) 61, 4. Fanny (Steenhoudt, Grimminge) 55. 5. Lets-go (Neckebroeck) 48. Draf 1,35 m.: 1. Filou (Du rant, Sint-Pieters - Kapelle) 115, 2. Ilsa (Cieters. Appel terre) 107, 3. Casdor (De Vriendt, Vlekkem) 95, 4. Bou gie (De Vadder, Haaltert) 94, 5. Mistral (Van Bellinghen, Neigem) 73. Vlucht 1,35 m.: 1. Rabby (Van der Meeren, Ophasselt) 119, 2. Rita (Cobbaert, Sint- Antelinks) 83, 3. Play-Boy (Massagé, Schepdaal) 61. 4. Maggie (De Backer, Liede kerke) 48, 5. Wembley (Zoe- tardt, Deftinge) 47. Draf 1,45 m.: 1. Dinamiet (Van Wassenhove. Wette ren) 110, 2. Prins (Raman, Wetteren) 103, 3. Charlo (Pppe, Oudegem) 99. 4. Juge- de-Paix (Wouters. Lennik) 77, 5. Johny-L (Ophalmfens. Liedekerke) 65. Renpaarden (fond): 1. Ma zurka (Corijn, Erembode- gem) 152, 2. Ipsy (Joos, Heus den) 94, 3. Jumbo (De Wulf, Nieuwerkerken) 54, 4. Gal- lerin (Van der Meeren. Op hasselt) 36, 5. Liston (Van den Heuvel, Eeklo) 33. VDV Tijdens een groots feest te Temse werden een aantal leden en ruiters van de VRV in de bloe metjes gezet door een be stuur dat toch ook het ganse jaar door zorgt voor perfekte organisa ties. Voor hulp op de jurytoren werden volgende mede werkers gehuldigd: De Groote, mevr. M. Joos, mevr. M. Van Damme, "mevr. Coumans, juffr. Mertens, P. Nelis, W. Janssens, juffr. B. De Bock en juffr. K. Corte- beeck. Leona Thierens en Chris tel Joos verrichtten veel tikwerk achter de scher- De V.R.V.-rijvereniging vierde haar kampioenen, (dw) men. Uiteraard kwamen ook de tien beste ruiters S| in het eindejaarsklasse- 2 L ment aan bod: Peter Ver- schelden, Jerry Van Dam- BI flBBBBHHfl J&ÊÊÊaÊÈÈÈé Jjfpr- <?§pr me, Christel Verbrug- JË AflBÈ A W gen, Micheline De Bock, - JHHK Mbjwl f'iw»"-, l&'gè J Eric Van Praet, Filip De - B Francq, Sonja Meers- JÊSKSÊ&,£, man, Pierre Van Assche, II»-' Filip De Francq, (met §»||rak Perhasp), Rita Meers- fjjwL pfB '^TTI^MBPSB man, Eric Van Praet en JflBB htht WBI- £^^B Filip De Francq (met BSBj^ N Het bestuur van de VRV fik bestaat uit voorzitter Jo- I han Maris, ondervoorzit- B ter Frans Meersman en SJÊÊm ffffpr Lucia Mertens, sekretaris Mj Roger Joos en schatbe- waarder mevr. Maria I^B Joos - Op de Heyde. (i*> --MB De andere bestuursleden zijn G. De Groote, Jean fons De Clerck, Werner i Heymans, Roger Maes, Leona Thierens, mevr. M.J. Coumans en mevr. bestuursmensen en de verdienstelijke leden kregen een pluim bij de V.R.V. (dw) Monique Van Damme. 'ijdens het voorbije week- de jonge duiven speelde Jo- twee eerst afgegeven oude lingen werd Kamiel Wau- ilnde vierden de duivenlief- zef Teek zich kampioen voor duiven werd Adolf Legroux ters voor Pierre Vermeir en lebbersverenigingen «De Jozef De Nul en Frans Van kampioen voor Arthur Bogh- de gebroeders Aeyels. In vier on9e 'ga- Liefhebbers» en «De Den Abbeele. Het meeste man en E. en Louis Mertens. diezelfde reeks, maar dan friendenbond» uit Lebbeke prijzen bij de eerste drie af- Prosper Van Nieuwenhuyse bij de jonge duiven, iun kampioenen. Deze vie- gegeven oude duiven sleep- won de reeks bij de twee Richard De Feyter voor Al- ing had plaats in de zaal te Frans Van Den Abbeele in eerste afgegeven jaarlingen bert Goossens en Rene Van Hasino. De eindrangschik- de wacht voor Frans Dubois voor Clement Van Israel en Lierop. waarbij we telkens de en Pierre Vermeir. Frans Louis Van Rossem. Bij de Kampioen in de reeks oude lerste drie namen in iedere Van Den Abbeele won ook twee eerst afgegeven jonge asduif werd Frans Van Lan- eeks afdrukken, gaf vol- het meeste prijzen bij de duiven noteerde Florent De genhove. [end beeld. Het meeste prij- drie eerst afgegeven jaarlin- Vos de hoogste score. Hij In dezelfde reeks, maar dan »n bij de oude duiven ver- gen. Daarna volgden Frans ging hierbij Jan Saerens en bij de jaarlingen, sleepte amelde Frans Van Langen- De Wolf en J.M. Van Pete- Rene Uytersprot vooraf. De Frans Van Den Abbeele de "hove, voor Damiaan Tissens ghem. Bij de drie eerste af- reeks eerste afgegeven oude hoofdprijs in de wacht; bij Bn Van Damme en zoon. Het gegeven jonge duiven be- duif werd gewonnen door de jonge asduif won Louis neeste prijzen bij de jaarlin- haalde Louis Van Rossem Marcel Mannaert voor de Van Rossem. [en behaalde Omer Van de hoogste score voor Pierre gebr. Aeyels en Louis Van E.D.M. jjeljGeerteruyn, Jozef Teek en Cooreman en Jean Marie Rossem. Winnaar in de Paul Van Nieuwenhove. Bij Van Peteghem. In de reeks reeks eerst afgegeven jaar- i3

De Voorpost | 1983 | | pagina 39