jg meer lerprinskandidaten elkom Wieze zet negende karnavalshow op de leest Negentien jonge «schoimers» veertig dagen met Horion op stap! irnavalkoorts Aalst stijgt Zevende Ajuinbal te Aalst Nieuwkomers in Aalsterse kavalkade Freddy I prins van de Arend te Aalst esaluut aan Jempi, prins van Aalst De Voorpost - 21.1.1983 - 3 Orde van de Aalsterse Bierprinsen» met aan het |fd Frans D'Herdt en Stefaan Vinck, ex-prins karna- is op zaterdag 29 dezer in de feestzaal van het [TO, Welvaartstraat te Aalst, aan de verkiezing toe I haar negende «bierprins». Een gevestigde waarde in Vote schare gevederde prinsen van allerlei allooi. Van Mprins over ajuinprins, -prinses, en -koningin, Arend- s en tutti quanti naar prins van de derde leeftijd. «Orde» is trouwens aan de viering van eerste decennium toe lat wil ze volgend jaar vieren. «Eigenlijk een jaartje te vroeg», Stefaan Vinck, «maar feesten is nu eenmaal lang leven...», zich kandidaat te stel- ilstond het lid te zijn een of andere karna- jeugd- of sportvereni- uit het Aalsterse en I bereid verklaren mee joen aan de verschillen- broeven. hiertoe meldden zich pits twee kandidaten, ■rt Buyl en Geert Poeck. st werd dan ook nóg daten te aanvaarden januari. U heeft dus steeds kans er bij te zijn! Geert Buyl, alias Don Kroes, komt uit Dender- houtem. Zijn «Don»-titel verwijst inderdaad naar het Ninoofse. Deze 20-jarige vrijgezel nu wonend te Aalst studeerde aan het HRITO en is trouwens de afgevaardigde van de «Dol le Mina's» aldaar en van de Aalsterse Vrijzinnige Jeugd. Geert Poeck, 23-jarige uit de Aalsterse Hyacinten straat, is lid van een nieuw komer in het Aalsters kar- navalmidden, de «Schoi- mers» en wil via een even tuele verkiezing tot bier prins zijn groep promoten. Als puntlasser bij VW is hij ten andere een valabel lid van deze groep waar hij bij Het vieren van karnaval is door de jaren heen tot een echt streekbegrip uitgegroeid. Kijk maar naar Aalst, Dender- monde, Oudegem, Baasrode, Lede... om er maar enkele te noemen. Het bierdorp Wieze gaf al menig keer blijk van zyn kennen en kunnen als het op de karnavaleske toer gaat. Voor 1983 geldt weer de leuze: «Steeds meer en beter!». Met het oog daarop werd door het komitee in de turnzaal een kleur- en klankrijke Film afgerold over het hele karnavalgebeuren van het voorbije jaar. Aalst. Bierprinskandidaat Geert Buyl was vorig jaar tweede en hoopt nu de sjerp van bierprins rond de buik te mogen omgorden, (per) t V. Bierprinskandidaat Geert Poeck had steeïpst een anodig om paraat te zijn op de perskonferentiè. Zoals ia een bierprinskandidaat past, was hij de vorige avond in u op het afscheidsfeest van Jempi de deuren gaan ten. (per) technische realisaties een handje kan toesteken. Beide kandidaten zijn trou wens druk bezig niet enkel hun kennis van het karna valgebeuren nu en vroeger bij te schaven, aansluitend bij de aktualiteit. Stefaan Vinck zal hen trouwens over hun parate kennis i.v.m. karnaval terdege aan de tand voelen. Ook wat betreft de prakti sche proeven zijn ze, reeds lang, aan training doende. Kwestie van voldoende «embouchure» te verwer ven voor zover nog nodig. Van hen wordt inderdaad verwacht dat ze glazen ledi gen in een mum van tijd, biersoorten herkennen aan de smaak en een viertal glaasjes tappen volgens de regelen van de kunst. De verkiezing in het HRI TO op zaterdag 29 januari! vanaf 21 u wordt dan ook onder leiding van conféren cier Antoine Van der Hey- den en muzikaal begeleid door de FS-Band van Mare De Cock een voorsmaak van wat karnaval aan Aalst en omgeving tc bieden heeft. Voor gastoptredens zorgen als speciale attrak- ties Jempi met de Matotten en Eddy, prins van Gent, met leden van de Orde van de Stroppendragers. Voor hun optreden worden de kandidaten beoordeeld voor 50% door het publiek en voor de overige 50% door een jury van karnaval- prominenten onder voor zitterschap van voorzitter van het feestkomitee Frans Wauters. Maken verder deel uit van de jury die de kandidaten zal testen qua inhoud, presentatie en ori ginaliteit Simon D'Hondt, voorzitter van de Prinsen- caemere, Polle Keipernoa- gel, prins van Aalst en van Oost-Vlaanderen, bier- prins Sirius van Roosdaal, de Bacchusbierprins van Baasrode, de voorzitters van de karnavalverenigin- gen van Menen en Kraai- nem, Erwin Van de Wit loofpee uit Kapellen-op- den-Bos, en afgevaardig den van de Zwarte Panters van Hamme, van het kar- navalverbond van Belsele en van Vollen Domp van Welle. Eventuele aanvul ling met nog een aantal Aalstenaars is niet uitge sloten. Voor uw eventuele kandi datuur aan de verkiezing zijn uiteraard mooie prij zen verbonden kan u nog terecht bij Gilbert De Moor, Hoveniersstraat 64 te Aalst (053-21.45.82) of Stefaan Vinck. Hageveld 39 te Erembodegem (053- 77.33.62). LH Koördinator Gommar De Wit gaf vooraf enkele tech nische varia over de naken de uitgave; vooral beklem toonde hij dat «zijn» orga- nizatie geen winstbejag na streeft, maar enkel aan het karnavalverleden van Wie ze wil herinneren en de mensen enige humor en ontspanning laten ge nieten. Nadien herbeleefden we de karnavalsfeer van 1982 via rolprenten van Willy Per- daens, deskundig gekom- mentarieerd door Mare Colman. We zagen nog eens de diverse proeven van Jef Van Cauter en Dirk Maes, die uiteindelijk de prinsentitel verwierf en als Victor I de geschiedenis in ging; daarna volgden we de officiële aanstelling, het verkleed bal, de prijsuitrei king van de kinderkavalka- de en de reuze zondag stoet. In een bonte weme ling van kleur en klank schoven de vele groepen voorbij: de «hoge» gasten als premier Martens, eeu- weling Clement De Vos en last but not least de versge kozen prins; verder de mensen van Levensvreugde Aalst, de prinsenkinderen uit Denderbelle, de Her- dersemse «Love Boat» en de eigen groepen: de Pros- kes, de Kracks, de Molen straatvrienden, de Ajui nen, de Gilles, de Sloebers, de Nachtkoetsjen, de Spui ters, de Leo's, de Pittekes, de Wolvenklakkers, en het onoverwinbaar «Aaten Peird van Wies». Na deze film, een streling voor oog en oor, was er nog een sneltombola, waarbij een vrouwelijk lid van de nog jonge karnavalgroep: «Broodmuziek - Heide roosje» een «automati sche» blikopener won. UITGAVE '83 Wieze wenkt weer want karnaval staat voor de deur! Het programma is de moeite waard. Er is prin senverkiezing (8ste) op za terdag 5 februari in het Wiezehof; verkleed bal en installatie op zaterdag 19 februari in het Gildenhuts; de 3de kinderkavalkade gaat uit op zaterdag 26 fe bruari en op zondag 27 fe bruari trekt voor de 9de keer de grote stoet door de straten van Wieze; 's avonds heeft om 20 u. in het Wiezehof de prijsuitrei king plaats tijdens een rui send sluitingsbal. Tot zondag 23 januari om 22 u. kan men zijn kandida tuur voor de prinsentitel stellen; hiertoe dient men 1.000 fr. te storten op de rekening nr. 428-3098541- 06 van het karnavalkomi- tee; men kan die som ook wel rechtstreeks overhandi gen aan één der volgende leden: Mare Colman, Gil bert Cornelis, Gommar De Wit, Hans De Maes- schalck, Eddy Goffin, Wil lem Heuvinck, Francois Ledegen, Willy Perdaens, Luc Putteman, of Mieke Van Driessche. Wie Wieskarnaval wil steu nen, en meteen persoonlij ke publiciteit maken, kan een speciale prijs van 1.000 fr. schenken, die de naam van zijn zaak zal dragen; deelname aan de reklame- stoet van 27 februari met vracht- of bestelwagen, of een wagen met aanhang kost 750 fr.en voor 500 fr. kan men in die karavaan mee met zijn eigen perso nenwagen. Het wordt zoals vroeger een denderende happe ning... Inderdaad, Wieze wenkt weer! (jvl) Karnaval 1983 nadert met rasse schreden en dat maakt het dan ook noodzakelijk dat de verschillende karnavalak- tiviteiten nu met de regelmaat van een klok moeten worden aangekondigd. Een van die roemrijke aktiviteiten in de stad Aalst is het karnavalbal, dat op zaterdag 12 februari in de zaal FFR, Dendermondsesteenweg 75 te Aalst, voor de zevende maal al wordt georganiseerd. Ook wijkt men niet at van de traditie en zal de op brengst van het bal worden besteed aan een goed doel. De organizatoren kozen dit keer de Sociale Werken van het Rode Kruis en de «Pelikaan» vrienden der Vrijwillige Bloedgevers van het Rode Kruis. Tijdens het bal wordt ook overgegaan tot de verkie zing van een nieuwe Ajuin prinses en Ajuinkoningin; die nog meer glans aan het karnavalgebeuren te Aalst zullen geven. De verkie zing van Ajuinprinses ligt in het bereik van dames tussen 18 en 30 jaar. Voor Ajuinkoningin komt elke vrouw in aanmerking die de 30 jaar al heeft bereikt. De verkiezing wordt be kroond met een aantal prachtige prijzen en nie mand zal met lege handen naar huis moeten. De kandidaten voor deze twee ere-titels moeten wel aan een aantal voorwaar den voldoen. Ze moeten mooi, elegant en origineel gekleed zijn en ze moeten met een zelf gekozen part ner hun beste beentje voor zetten op de tonen van een tango gespeeld door het or kest Albric Frank en dit om 22.30 uur. Kandidaten moeten voor donderdag 3 februari hun kandidatuur insturen op het adres Clemens Hoste, Begijnhof 2 te Aalst (053- 70.38.61) waar ze ook alle inlichtingen kunnen in winnen. Zoals vorig jaar gebeurt de verkiezing door een jury samengesteld voor de helft uit leden van het inrichtend komitee en voor de helft uit aanwezigen in de zaal. Na tuurlijk zal deze karnava leske gebeurtenis worden bijgewoond door heel wat karnavalvooraanstaanden De aftredende prinses en koningin zullen hun op volgsters bekleden met de versierselen van hun waar digheid. De andere deel neemsters worden in deze hulde betrokken. Daarna kan iedereen het bal bij wonen. Eén van de tien nieuwe groepen die over drie weken in de 55* Aalsterse karnavalstoet zullen opstappen noemt zich «De Schoimers». Twee maand na de karnaval '82 staken enkele jonge mensen uit de buurt van de Brusselsesteenweg, Schietbaan, Immerzeeldreef en omliggende de koppen bij elkaar met de bedoeling een karnavalgroep te stichten. Dat liep erg vlot van stapel en weldra telde men 19 leden, een driekoppig bestuur, een geschikte naam en een onderwerp om in de stoet uit te beelden. «De Schoimers» gingen met jeugdige geestdrift aan de slag! je op een zaterdagnamiddag de werkhalle van Didens Asten binnen, dan heerst daar al een drukte van Karnaval staat in Aalst immers voor de deur en wil zeggen dat er met man en macht moet getimmerd, lagd, geschilderd en geplakt worden. In februari «en de wagens immers klaar zijn en liefst zo schoon en ^end mogelijk. ichter een carrosserie |en we een stem ons toe- «De Lodderoeigen Jng nor de ieste plosj nier». Meteen was voor het probleem naar de ifenaar van de wagen op- J>st. 1 de ruime werkhalle n de karnavalisten niet conkurrenten tegenover Een voorbeeldje de solidariteit die er 1st: de Tettemoesjen >en, betonijzer tekort, allend is dat er in de lep geen paniek ontstaat jdat niemand zich naar ijzerhandelaar rept. "gemoedereerd gaat i in de werkhalle op naar het nodige en n blijkt dat gevonden te hebben bij Voesj. Een een voudig vraagje en Voesj zegt dat het goed is. Sa menwerking ten dienste van karnaval dus. Nog een eigenaardigheidje is dat.de grote verscheiden heid aan mensen die in de werkhalle rondlopen. Jong en oud, studenten en arbei ders, mannen en vrouwen, ze lopen er kriskras door elkaar, schijnbaar ongeor dend maar toch precies we tend waar ze naartoe moe ten. Net bijtjes. Onder de werkers van het eerste uur. ook kunstenaars, want dat zijn het tenslotte toch. Met betonijzer, kippegaas, lijm, papier, isomo en ander ma teriaal toveren zij de mooi ste wagens te voorschijn. Het komt erop aan een kar- navalesk tema zo goed mo gelijk uit te werken in een praalwagen. Een zware op-- dracht die veel vakman schap vereist. Als je bij voorbeeld in het isomokot de prachtige «koppen» ziet staan die de leden van de Prinsencaemere moeten uitbeelden, dan kan men alleen maar spreken ovei kunstwerken. De koppen zijn stuk voor stuk pareltjes van vakmanschap. Ze be naderen de realiteit van zeer nabij. Opvallend in de werkhalle is verder dat de groepen in vergelijking tot vorig jaar kleiner in omvang zijn. Er wordt ook gewerkt met meer zin voor het detail, wat zeker de schoonheid van de karnavalwagens ten goede komt. De meeste groepen hebben reeds het ijzeren geraamte van hun wagen vervaardigd en nu is men druk doende met het afplakken. Daar voor wordt papier van tele foonboeken gebruikt en dat wordt met vaardige hand geplakt op het kippe gaas dat het geraamte van de wagen vormt. Er zijn wel enkele groepen die ver der gevorderd zijn met de bouw van de wagen. De eerste verflaag is al aange bracht. En al zingt Keizer Kamiel nu reeds via de ra dio die in de werkhalle op volle kracht speelt, dat het karnaval is, toch zal men nog even moeten wachten. Het zal inderdaad nog wel enkele dagen duren voor aleer de laatste hand wordt gelegd aan de praalwagens. Maar die zullen met de ka valkade dan ook schitte rend uit de halle rijden om hun triomftocht door de straten van de keizerstede aan te vatten. Alaaf! (hjm) Jong... Voorzittende «Schoimer» werd Erwin Van Hespel- gem, sekretaresse Hilde Vinck en penningmeester Geert Steenhaut. De overi ge leden, Marc en An Van Nuffel, Mare De Ridder, Ywein Van den Steen, Herbert Anné, Nancy en Peter Bayens, Johan Mar- coen, Didier en Pascal Le- febvre, Johan Jacobs, Francis Jacobs, Christof De Smet, Geert Poeck, Dirk Janssens en Joost Vinck va riëren in leeftijd tussen de 23 en 11 jaar. Benjamin is de 11-jarige Peter Bayens! Geld in kas Om de kas te spijzen wer den al eens bloemen ver kocht in de wijk, een wa felslag georganiseerd en op pinksterzondag van vorig jaar werd in samenwerking met de biljart- en tafelten- nisklub van het «Sociaal Centrum» in de Re rum No- varumstraat een varken aan 't spit geregen, een ge beurtenis waaraan in de buurt van de Immerzeel dreef nog immer met ge noegen wordt terugge dacht! Dit jaar staan al een spa- getti-avond op vrijdag 21 januari om 19.30 uur in de «Oude Snas» en een karna valbal op zaterdag 12 fe bruari om 21 uur in het «Sociaal Centrum» op het programma. Voor de muzikale omlijs ting van dat bal zorgt het orkest «The Swinging Band». Tijdens het ver kleed bal, dat in de buurt en ook erbuiten stilaan tot een traditie aan het groeien is, komen zowel indivi dueel verklede mannen en vrouwen als koppels, klei ne- en grote groepen aan hun trekken en... aan prij zen. Het wordt beslist de gedroomde inzet voor Vas- telauved van dit jaar! Leergeld In de karnavalstoet beel den «De Schoimers» een niet alledaags onderwerp uit, «De 40 dagen van Ho rion»: «De ontsnapping van Horion» omgezet in een nttenwedstrijd ge naamd «de 40 dagen van Horion». De etappe die wordt uigebeeld is die net vóór hij bij de lurven geno men wordt, op het moment dat hij een werkpak wil stelen. Hartman zit intus sen reeds in de bezemwa gen, de cipiers doen ver geefse moeite de boeven te pakken... Met Joost Vinck gingen we 'n kijkje nemen naar één van de drie haast afgewerk te wagens. «Amateuristisch gemaakt» zegt hij vol zelfkritiek en wijst ons op enkele achoonheidsfoutjes en vergissingen. Maar dat er leergeld moet worden betaald weet hij natuurlijk ook best en dat het publiek hen die kleine fouten niet kwalijk zal nemen ligt voor de hand... Bierprins Geert I? «De Schoimers» hebben ook een kandidaat-bier prins in hun rangen. Geert Poeck wil heden vrijdag vóór de spagetti-avond van de groep in «De Oude Snas» testen binnen welke tijdspanne hij dat litertje bier achter de kiezen kan gieten. Wordt hij op zaterdag 29 januari a.s. tot Aalsters bierprins verkozen? Hoe het ook zij, Geert I of niet, de jeugdige «Schoimers» hebben heel wat in hun karnavalmars. We kijken dan ook gespannen uit naar hun optreden in de stoet van zondag 13 februari, we twijfelen er echt niet aan dat het voor deze bijzonder aktieve karnavalvereniging een suksesvolle start wordt! C.T. rdag had in Aalst het afscheidsfeest plaats van prins ppi in de Sint-Annazaal. Het werd een enige karnaval- bnd waar Jempi mocht rekenen op de aanwezigheid van I meeste vooraanstaande karnavalverenigingen van V, alsook heel wat karnavalfederaties van buiten de Jinstad. We zagen o.a. mensen van Dentergem, Mort- Wetteren, Ninove... I Aalsterse prins is nu valitis opnieuw groeien |maal de prins der prin- want was de sfeer van de |^en het is dan ook als zotte feesten tijdens het ivalprins van buiten driekoningenfeeskzoek, za- eizerlijke stede oppor- terdag snoof men opnieuw een bezoek te brengen de Aalsterse volkse gezel- P de beste karnavalsakti- ligheid. Pten die op de kalender Ook voor de matotten was f1- het echt feesten geblazen, de Aalstenaars voelen iedereen kan niet zeggen merhand hun karna- dat men twee prinsen lever de in drie jaar tijd. en met Jempi op kop kan je als karnavalvereniging reke nen op heel wat apprecia tie. Ook de karnavalmoe- der Yvonne liet zich niet onbetuigd in haar sympa thie voor de groep en prins Jempi, ze zorgde voor de mooie uitgangskledij van de Matotten, een echt stijl volle kledij waardig aan het gevolg van een prins. Met het optreden van de prinsencaemere kwamen we nog eens in de sfeer van de Moulin Rouge, wat de ex-prinsen brachten was een fohes-bergere show van de bovenste plank en zoals iemand me tijdens hun optreden zei: «Weir hemmen dat al insj gezien, mor tes zo schooin datik het nog insj wil zing». De Prinsencaemere kan wat, dat bewezen ze. Met de voorstelling van de kandidaat-prinsen van Aalst, loopt ook de laatste dagen van het mandaat van Jempi. Toch dank aan deze karnavalist voor wat hij deed voor Oilsjt karnaval. Ajoin en Incognito Zowat twee jaar geleden werd de eerste prins van de Arend gekozen op initiatief van enkele wykkafees. Hij had als opdracht de karnavalfeesten op de rechteroever te Aalst op te vrolijken. Dadelijk kwam er reaktie op het feit dat men buiten de prins van de stad nog een wijkprins had, doch daar stoorden de mannen van de Arend zich niet aan. Resultaat een heuse karna- valszitting met verkiezing van de prins van de rechter oever. En al waren er vijf kandidaten aangekondigd, toch waren er slechts vier die op het podium versche nen, Jempi (niet die van Oost-Vlaanderen) gaf verstek. De optredens waren qua peil merkelijk hoger dan de vorige jaren, zodat de orga nisatoren Nys en Roelandt hun realisatie zeker verbe terden. We kregen ook een wijkju- ry te zien met als voorzitter niemand minder dan de pastoor van de Sint-Paulus- parochie, Ignace Coppens. Uiteindelijk na samenstel ling van de punten van de jury en het stellen van de stemmen van de zaal werd Freddy van de biljartklub de Johnboys tot prins ge kroond. Aan het applaus te horen, bleek dit zeker de juiste keuze. Hij zal als opvolger van Willem, naar zijn eigen zeggen de Arendwijk in de stad ver tegenwoordigen en wil zo hem de kans geboden wordt ook onze stad ver tegenwoordigen in verschil lende karnavalgemeenten. Verder nodigt hij iedereen reeds uit op Arend karna val op zondag 20 februari, de mensen die de centrum- karnaval ineensteken, zul len dan zien dat Arend Karnaval kan vieren. Ajoin en Incognito Voor de vakantiegangers die hun vakantie niet al luierend in een ligstoel willen doorbren gen, is de oplossing Vakantie club ideaal In de meeste van die groepen worden aktivitei ten georganizeerd zodat men in feite de hele dag doende is. Deze vakanties kunnen vooral kinderen, jongeren en gezin nen bekoren. Dr. Herman Le Compte die in het verleden vaak in het nieuws kwam, heeft nu een vondeling geadopteerd. Het kind kreeg de naam Adriaan Le Compte en werd te Lubum- bashi geboren op 17 juli 1982.

De Voorpost | 1983 | | pagina 3