Superprestige voor Nederlander Stamsnijder an opnieuw zege /oor Aalstenaar Vander Fraenen Massale belangstelling voor sportlaureaten '82 van Aalst Eerste wintertornooi van petanqueclub Reynaert Lokeren meer dan geslaagd Tafeltennisklub Baardegem in aktie Biljartklub Elckerlyk '83 opnieuw gestart te Erpe Lokerse atleet Mare De Vos krijgt Victor Boinprijs Francois Willems L prima Anne-Marie Van Nuffel: j beste wedstrijd te Opwijl 40 - 21.1.1983 - De Voorpost TAFELTENNIS Drie jaar terug stichtte Mark De Bie in het Baarde-f gems ontmoetingshuis «Ons Huis», Hoogstraat, i dat was vastgesteld dat een voldoende aantal jonge ren zich aan tafeltennis interesseerden, de «Tafelten nisklub Ons Huis Baardegem». Bezieler van de klub Freddy Guldolf ervaart tafelten nis als een aan andere sporten evenwaardige discip line. Een niet zo populaire sport, vinnig tot en met, die naast flinke lichamelijke konditie heel wat kon- centratie vereist. Een ideale kombinatie om geestelij ke en fysische ingesteldheid te testen en te promoten. Wegens de grote belangstelling drong een degelijke organisatie zich op. Tafels werden aangekocht, beurtlijsten en tijdschema's opgesteld. Vegen inder daad nieuwe bezems goed, na enkele tijd taande de belangstelling enigszins. Met een nog steeds valabe le kern werd dan aangesloten bij de Koninklijke Katholieke Sportfederatie van België waarin in okto ber 1981 met één ploeg werd gestart. Onderaan uiteraard. In vierde afdeling. Strandde men het eerste speeljaar op slechts één puntje, het volgend jaar werd na een volledige reeks zonder één enkele nederlaag de kampioenentitel binnengehaald. Dat was uiteraard een stimulans en er werd ook met een B-ploeg in de arena getreden. T.T.K.-Baardegem wil trouwens de hele regio warm maken voor de tafeltennissport. LH Sportlaureaten te Aalst. Guido Vinck, ex-wereldkampioen casting (vorig jaar geen laureaat) werd met deze eerste plaats in ere hersteld. Hij haalde het op Godelieve Roggeman (atletiek) en petanquer Jeannot Backaert. (per) GOLFBILJART Sportlaureaten te Aalst. Francine Van Foelvoorde (volley en jogging) werd eerste in de rekreatiesporten voor wielertoerist Remi De Thaeye en Toeristenklub Den Blok. (per) Sekretaris Hugo De Wilde is te bescheiden wanneer hij verklaart dat het eerste wintertornooi toch wel geslaagd is. Wij durven van een sukses spreken. Niet alleen qua deelname (44 ploegen) maar ook de toeschouwers begin nen de weg naar het Oud Slachthuis op de Oude Bruglaan in te slaan. Zoals gezegd schreven 44 ploegen (tripletten met 2 he ren en een dame) in voor dit tornooi. Na spannende schiftingswedstrijden kon den zich twaalf ploegen plaatsen voor de grote fina le. Hier werd de Gentse he gemonie nogmaals bewezen met niet minder dan negen ploegen, verder twee Aal- sterse en één Brusselse. De aanvoerder van deze laatste ploeg was niemand minder dan R. Van der Biest, die reeds een belangrijke rol speelde bij de wereldkam pioenschappen pétanque. Lokerse ploeg wipte kampioenenformatie De Brusselse ploeg La Cambre was naar Lokeren qekomen om op zijn minst de finale te halen. Dat werd van hen verwacht, zeker met spelers in de rangen als ex- kampioen Michel Caruseau en huidig titel voerder Jean not. Maar de Lokeraars Van Bastelaere- Van Driessche - Van den Abeele beslisten daar anders over en stuur den de gerenomeerde Brus selaars naar huis met 13-11 cijfers. Vooral speelster Van den Abeele mocht een ruim aandeel in dit sukses opei sen. Met haar fijn geplaat ste aanbrengballetjes bracht zij de kampioenen veelal in de problemen met het fatale gevolg. Spannende eindstrijd Vier ploegen gaven in de finale het beste van zichzelf. Tenslotte was het ploeg H. De Groote van Schorpioen die de oppergaai veroverde. Bogaert, ook al van Schor pioen werd tweede terwijl L. Van Damme van Alosta en F. De Vrieze van Verbroede ring derde en vierde wer den. Een tevreden voorzitter Leon Van Bastelaere mocht dan een prachtige trofee overhandigen aan de win naars. Opgemerkte aanwe zigheid van biljartkampioen Stany Buyle, wat voor Rey naert wel een morele steun betekende. Of zou Stany het ook met die ballen eens wil len wagen? Zaterdag tegen kampioen Artevelde Zaterdag 22 januari om 20 uur kunt U de Gentse kam pioenen Artevelde tegen Reynaert aan het werk zien op de Oude Bruglaan. Een enige gelegenheid om deze sport eens van dichtbij te bekijken. De toegang is vol- Anne-Marie Van Nuffel die nu voor AV Toekomst loopt maar die we toch nog ver melden omdat ze van de streek van Aalst is, deed het weer goed te Opwijk waar zij voor een opgemerkte prestatie zorgde en er een vierde plaats veroverde. De Vlierzele-atlete De Mey werd verdienstelijk 9" en De Ridder van de organiseren de vereniging AC Opwijk liet zich niet in de hoek drummen en nam de 10* plaats voor haar rekening. Haar klubgenote Van Bug- genhout volgde in haar spoor als 11° en De Gendt (Vlierzele) werd nog knap 12°. Er kwamen zich nog heel wat atleten uit het Voorpostgebied aanbieden in de voorste gelederen. Zo was er nog de 13* plaats van Buysse (AC Zele) en een 14* plaats voor de Lebbeekse Van Praet. Lieve Bauwens van AC Baasrode die moe dig blijft verder vechten on danks de hinder die zij heeft om te trainen gezien haar werkzaamheden het niet al tijd toelaten om te oefenen werd 16° te Opwijk en dan was er nog Mireille Beeckman van AV Dender- monde die met een 17° plaats deze wedstrijd af sloot, goed voor de atlete die getraind wordt door jl lien Delcart en deze he«l deze atlete tot een zeken hoogte weten op te werkenj Bij de juniores was er c ereplaats voor AC Opwij en deze werd in de wacl gesleept door De Riddei I Van Holsbeek van AC Aali liep andermaal in de kijke en mocht nu terugblikken o; een vierde plaats. Ons in jj ziens lag het parcours iets I zwaar voor de atlete va zwart-wit. Op de 5° plaat kregen we Berghman va AC Lebbeke en De Groot van Vlierzele nam de 1( plaats in. Pauwels van A( Lokeren tikte aan als 11°. Merlin tweede bij de scho lieren De Zeelse atlete Katja Mei lin mocht een zondag ni haar zege te Zele nu al tweede op het podium klau teren. Een mindere zondaj zouden we zeggen maar al les bij elkaar een prima sel zoen. Van Winge (AC Oj toe wijk) was 5° en Goossen «ie (Vlierzele) zagen we op de volgende ereplaats. Bij de kadetten was Annerel eers voor Ceuppens en Buysi was derde in de volgent reeks. AND! Op deze prent het volledig bestuur, enkele leden en de sympatieke uitbaatster en dochter. komen kosteloos. André De ploeg dié vroeger be stond uit een dertigtal leden stopte in 1982. Bij de veran dering van uitbater deden de oude basisleden een be roep op alle geïnteresseer den om de biljartklub nieuw leven in te blazen. De bazin van de nieuwe zaak, Emi- lienne Van Der Niepen, zette zich onmiddellijk in om een stichtingsvergadering te or ganiseren en nodigde elk een uit op 15 januari jongst leden. Deze vergadering stelde volgende bestuursle den voor: Roger Eeckhout als voorzitter, Paul Eeckhout als ondervoorzitter, Rudy Rotiers als sekretaris en Hu- go Van den Steene de man van de kas. De aanwezigen, een twintigtal, verklaarden zich hiermede akkoord en de ca- en voor inschrijvingen kan fébazin liet de pintjes aan- je steeds terecht bij iemand rukken om deze beslissin- van het bestuur of in het gen met het nodige vocht te lokaal, omlijsten. Enkele spelregels en inlich tingen Het kampioenschap loopt over één jaar en men speelt eenmaal per maand. Twee maal afwezig tijdens het kampioenschap en de derde maal word je voorgedragen tot uitsluiting, Voorlopig wordt er gespeeld elke der de zatedag van de maand Eerste wedstrijd Er was die avond dat onmiddellijk na de stich ting kon overgegaan wor den tot spelen, zodat de kersverse leden onmiddel lijk hun toekomstige tegen standers konden wegen. Tot in de late uurtjes werd de nieuwe start gevierd en laat ons hopen dat voor de nieu we biljartklub nog vele kam pioenen zijn weggelegd. G.E.M. VELDRIJDEN Feniks, de sportkiub voor mindervaliden die in Lokeren meer en meer bekendheid krijgt, richt langs deze weg een oproep tot alle leden om aanwezig te zijn bij de uitreiking van dé trofee Victor Boin aan de Lokerse atleet Mare De Vos. Deze overhandiging gaat door op zaterdag 29 januari om 11.45 u. in het Victor Boin-stadion te Brussel. De leden kunnen gratis meerijden naar deze grootse gebeurtenis. De Victor Boinprijs is zowat de tegenhanger van de «Nationale Sportman van het Jaar». Feniks Lokeren hoopt dan ook op een ruime belangstelling. Men kan inschrijven in het klublokaal of bij voorzitter Filip Mees, liefst voor 21 januari. De bus vertrekt aan het lokaal om 10 uur. et veldritseizoen is al ver voorbij halfweg. In ons land werden tot op heden al meer dan ijftig A-veldritten gereden. Dat is ongeveer het dubbele van het aantal crossen dat in witserland voor een gans seizoen voorzien zijn. en overvloed aan organisaties dus. En meteen ook maar weinig veldritten die de grote -\assa ook echt gaan aanspreken. Begrijpelijk. Daar wou de «Superprestige» wat aan ioen. En het bleek dat de formule wel sukBes kende. Zillebeke, Diegem, in mindere mate dan Asper werden hoogdagen voor de veldritliefhebbers. Maar wat blijkt? De Nederlander Hennie Stamsnijder lijkt de kaas van onze veldritboterham weg te halen. En meteen blijkt oe smal onze veldrittop dan wel geworden is. Geen gunstig voorteken voor de sport. Yooral als men ziet dat er maar weinig jonge crossers te wachten staan om de huidige veldrittop op te volgen. Twee zaken zijn het citeren waard na vier maanden vel- dritbedrijvigheid. Eerst is er de vaststelling dat wereld kampioen Roland Liboton met kop en schouder boven de konkur'rentie uitsteekt. Roel presteert werkelijk su perieur. Hij rijdt met een ge mak en bewonderswaardige stuurvaardigheid steeds weer weg van zijn tegen standers. Maar als Roel, heeft hij dan ecèt zo een zwakke gezondheid, er dan niet bij is wordt het Vlaamse veldritheir plots heel zwak. Dat bleek zondag in Asper nog maar eens. Stamsnijder had er echt maar weinig moeite om zijn tweede Su- perprestigerit te winnen. Een tweede vaststelling is het feit dat Hoger De Vlae- minck niet langer aan het veldritfirmament schittert. Of zijn het alleen de mod- dercrossen van de laatste weken die Roger van de ere plaatsen houdt. Voor Overij- se, nu zondag en dan nog eens een week later voor het Belgische Kampioenschap wil de Eeklonaar er nog eens echt gaan voor doen. De kenners betwijfelen in middels of Roger noch echt terug kan komen. Goed presteren blijft inmid dels wel de Aalstenaar Wer ner Fraenen. Te Oudenaar de, rond de Volkegemberg, haalde Werner het vrij mak kelijk van toch wel gevestig de waarden als Debruyne, Cees Van der Wereld, Geir- land. De Bie en bijvoorbeeld Deschacht. Voor het ama teurskampioenschap, ook zondag 30 januari in Overij- se, krijgt Vander Fraenen meteen ook het meeste voor keurstemmen achter zijn naam. Hugo Aerts De miniemen van Doggen Erembodegem. (per) itriji De Lebbekenaar Frangois heidscriterium. Voor ons ge-(wen Willems heeft te Wingene west was het kijken naaijgem een beste wedstrijd gelopen onze vertegenwoordigers, 'om en er uiteindelijk een zesde Roger De Vogel aangesloteteenl plaats aan over gehouden. bij Excelsior Brussel en ooi (er Voor de vierde wedstrijd van de bij AC Lebbeke aange- fan deze crosscup waren de bes- sloten Frangois Willems xmi te atleten van ons land aan Voor deze laatste lag he'. chui de start. De kroon op het parcour zowat naar zijn [aar werk werd er gezet door hand. De manier waarop hi ver! Leon Schots die weinig door de modder rende en dfHet moeite kende om deze zege hellingen nam sprak vootvee! op zijn naam te schrijven en zichzelf. Voor Roger De Voeen zich meteen op de kop te gel lag het minder goed ecde plaatsen van dit regelmatig- hij verzeilde naar een min- der goede plaats, hij werazont 17°. zijn Vermelden wij ook dat God- uits daert van Vlierzele zich de- Daa gelijk door het slijk werltH voll en op de 15° plaats beslag uits legde. Bij de juniores was ei kwe de prima verrichting van de ste atleten Bruylandt (VS) en ciac Willaert (ACH). Zij waren zo- van wat de enige vertegenwoor- piot digers van ons gewest in de voorste gelederen van deze veldloop. De Vlierzeleman bevestigde al het goede dal we van hem reeds mochte noteren en tikte aan als 101 meteen zijn naam plaatsei op de erelijst van deze wet strijd in het Domein Wildei burg te Wingene waar hel zwaar labeur was voor atleten. Willaert begaf oa niet want een 13° plaats vo hem, in het spoor eindigel van de Vlierzelenaar, vifl wel op, meteen een best wedstrijd voor de Hami naar die we ook opeen plaats verwachten in hfl kampioenschap. Lelon zege te Froidmont Het gaat goed bij AC Lebbe ke. De atleten van blauw wit zijn op alle fronten al- tief. Zo was er ook de zegt van Jean-Marie Lelon Froidmont. Meteen zijn goe de konditie van de jongf weken onderlijnend. Hij ha weinig problemen om zijn overwinning veilig te stel len. Hij liep van bij de s aan de leiding en dat aat een tempo dat het iederee de lust ontnam om hem aai I te vallen. ANDÖ Dit jaar was de belangstelling enorm en de raadszaal dus 4. basketbalklub B.C. Leoni- veel te klein. De h. Tavernier, voorzitter van het Stedelijke das, 3. petanqueklub Alos- Sportkomitee, verzorgde de inleiding- waarna hij het ta, 2. de waterpoloploeg van woord verleende aan Jan Borms, dokter in de lichamelijke Neptunus Aalst en 1. atle- opvoeding. De spreker belichtte zin en onzin van de tiekklub Eendracht Aalst zogenaamde Physical Fitness en pleitte voor een sportkeu- Deze afroeping gebeurde ze met de nadruk op gezondheid. Toen de uitreiking plaats natuurlijk in een verwach- had van de trofeeën der sportweek en der interscholenwed- tingsvol stilzwijgen terwijl strijden, bleek dat verscheidene scholen die een trofee de naam van de laureaat hadden gewonnen hun kat hadden gestuurd... onder luid applaus werd u„ij- vrijgegeven. Huldiging herinnering en stelde dan Dit jaar werd eens de na- de kandidaten van de re- Eindlaureaat 1982 druk gelegd op de stille wer- kreatiesporten voor. Tradi- Eerste werd Guido Vinck die kers in de verenigingen. De tioneel begon men ach- met zijn geliefde sport «cas- Sportlaureaten te Aalst. Atletiekklub E. Aalst werd laureaat in de kompetitiesport voor mensen die naast de teraan. ting» onmiddellijk het Aal- Zwemklub Neptunus en Petanqueklub Alosta. (per) sportmannen in de schaduw 4« Pierre Van De Winckel sterse sportieve publiek op staan, maar die veel over (wielertoerisme) en Club 25 zijn hand kreeg. Atletiekve- hebben voor hun klubs. Een (jogging), 3. Den Blok (wie- teraan Godelieve Rogge- goede keuze, want meestal lertoerisme), 2. Remi De man werd tweede en petan- worden deze onbaatzuchti- Thaeye (wielertoerisme) en quespeler Jeannot Backaert ge wroeters vergeten en aan 1. Francine Van Poelvoorde derde. Wielrijder Guido Van kant gezet na een eindeloze als laureaat van jogging- Tittelboom, zwemmer Jür- reeks inspanningen en toe- volleybal. gen Goossens en ruiter Her- gewijde avonden. Dan kwamen de laureaten man Grouwels deelden de P.oklamati. 1382 P",klub P'°eg a™ d° P><"«=- beurt. Schepen van sport, jeugd en Volgens de h. Tavernier 5. ex-aequo: Voetbalklub SC vrijetijds, Eddy Monsieur werd de keuze van jaar tot Wilskracht Hofstade, voet- dankte iedereen voor de to- jaar moeilijker. Even haalde balklub Hoké en de wie- tale inzet. Rendez-vous in hij de vorige winnaars in lerklub KSC Denderstreek; 1984, zei hij. (gem)

De Voorpost | 1983 | | pagina 40