1 Baeyens geremd kwetsuur boksen Nieuwe kaatsclub te Sint-Gillis Dendermonde Jen jubileumboek voor het til ver en Hamse Kaatsverbond Achtste finales om NOMB-Beker van België Vele uitschieters Appels ongeslagen aan de leiding Korfbal Eervol resultaat jlstond niet om aming te bedrei B Caesteckers ens uitpa nks-rechts. Het onbevoegd verklaren van de ringrecher en het uit- I sluiten van Raymaekers zouden de bokssport het best gediend hebben. Vanaf I de tweede ronde kwam de Beverenaar geprikkeld tus- sen de touwen, maar Van Daele was de betere bokser I en won verdiend op punten. I De Zeienaar Bollengier was gedurende drie ronden de F JÉf betere van de Antwerpenaar Mm !^K Michielsen. maar het werd I een match-nul. In het gevecht van de zwaar- HL ff H gewichten moest de 100 kg mil: wegende bij B.C. Zele aan- gesloten Zeienaar Ongena voor ^e' Ierommekensfiguur met het kale hoofd. Laforte, iifBSHSSÉi ^'e eefber in een catchgala zou gepast hebben, maar I zich de betere bokser toonde dan de lome Zelenar, die ''^T ffff^^ff tracbtte soepel te boksen maar vanaf de tweede ronde Jm moeite had om tot een slag ff ;rf|^ff te komen. Danny Van Damme uit Beve- ren en Buysse uit Kalken ^^ff leverden een zwakke kamp, m die uiteindelijk door eerst- jl^V genoemde op de punten N 'jjgjffj! werd gewonnen. %BH Het beste amateurswerk U '^IB kwam van de Hasseltenaar C - Duchateau en de Westvla- v N ming Deckmijn. die drie ron- den mooi ring werk demon- I te Zele. Op een rechter direkt van De Caestecker Boksen te Zele. André Blanco (Zele) ligt knock down in streerden met een match- \Gilbert Baeyens (Zele) voor de eerste keer door de de hoek maar de gong bracht redding in de achtste ronde nu* a^s mooie uitslag. bvwen hoedde hem voor een k.o. -nederlaag, (bvw) Boksen te Zele. De Caestecker demonstreert hier hoe hij met zijn rechter gemakkelijk de ongedekte Baeyens (Zele) op afstand houdt, (bvw) BENO KAATSEN )m het 25-jarig bestaan van iet Hamse Kaatsverbond ileur bij te zetten werd niet illeen een jubileumwed- itrijd gespeeld, het verbond gfr'werd ook ontvangen op het [emeentehuis en in de zaal Iers. 'amilia had een leuke bij- 0,el enkomst plaats. Er is ech- er nog meer. Het bestuur ngfr»an het Hamse Kaatsver- nu bond heeft een keurige bro- hel chure uitgegeven over 25 zijj aar wel en wee in het P bi rerbond. n iet boek. gereed geraakt na voa»ee! opzoekingswerk. goeft Vo »en uitgebreid overzicht van f ie historiek van het ver min; bond. Elk jaar wordt er af- verd onderlijk in behandeld. Er zijn wetenswaardigheden, litslagen, anekdoten, enz. de- Daarbij komen dan nog de >rkti rolledige klassementen en slag uitslagen van de voorbije is« rwarteeuw. De belangrijk- n de rte wedstrijden worden spe et ciaal belicht en de namen i» van de spelers uit-de kam- ooi- pioenenploegen staan erin vermeld. De erelijst is ook volledig met alle kampioenenploe- gen, bekerwinnaars, sportiefste ploegen, sportiefste en beste spelers. Dat alles wordt rijkelijk ge ïllustreerd met een 25-tal pagina's boordevol foto's van ploegen en vieringen. Het is echt fijn eens te kun nen terugblikken op al die mensen die in de loop van 25 jaar in het Kaatsverbond hebben gespeeld. Denk even aan de teams die nu al verdwenen zijn: PTT. Blijf Jong, Verbroedering, Blauw-wit. Super 7, K.A.J.. Jeugdklub Den Trap. Bal Op - Verz. Raemdonck, Markt- vrienden, Radio-tv De Rauw, enz. Uiteraard staan ook de hui dige ploegen erin afge beeld: KWB-Christiacmsens. Rodania, Toyota-Le Patri- moine. Van Gaeveren enz. Op de omslag staat KWB- Christiaanssens omdat deze ploeg al 25 jaar meedoet. Van deze brochures werden er een honderdtal gemaakt. Deze editie is echter allang uitverkocht, daarom heeft het bestuur het passend geoordeeld om een tweede editie te laten verschijnen. Daarin staan nog enkele fo to's meer van Toyota-Le Pa- trimoine. De nieuwe editie zal dus vier bladzijden meer tellen, d.w.z. 108. Het is vrij wel duidelijk dat na deze tweede editie geen derde meer zal volgen. Voor de Hamse kaatslief- hebbers een enig dokument. Het boek is nog te verkrijgen tegen 125 fr bij Café Sport- arena. Tweebruggenplein, Paul Vermeire, Spoorweg straat 88. Gaston Vander Vreken, Zwanenhals 18, Jan Robberecht Polderstraat 3, Edward De Pillecijn Slang straat 66, Frangois De Beer, Tuinbouwlaan 2a, Oscar De Smet, Oostkouterstraat 66 en Henry Van Couwenber- ghe, Broekstraat 3a. Wacht niet té lang... Onder impuls van Herman De Kinder en André Tilley, wordt er dit jaar met een nieuwe kaatsclub gestart te Sint-Gillis Dendermonde. Deze club zal aantreden in het «verbond van Hamme». In dit verbond wordt er elke zaterdag gespeeld vanaf maart tot en met september. De nieuwe kaatsbaan is ge legen in de Stenen Stichel. het lokaal is gevestigd in café Tijl, Pastoor Claeys- straat 42. 9330 Dender monde. Spelers of bereidwillige me dewerkers zijn altijd wel kom. Inlichtingen zijn te ver krijgen bij de secretaris van de club op het telefoonnum mer: 052/21.96.56. (A.T.) Zeelse ploegen gehalveerd Na de achtste finales om de Beker van België in het NOMB-minivoetbal blijven nog twee Zeelse ploegen in kompetitie. Bekerhouder Pimpernel behaalde een verdiende zege op Ad Fun- dum Gent dat vooral in de derde spelperiode sterk kwam opzetten toen het na een 3-0 score terugkwam naar 4-3. Julien Van Eetvel- de zorgde met vier treffers aai Boogschieten. Bij de dames van de Klingse Grensschutters werd mevr. Illiona Collier koningin voor 1983. (dw) DR nog voor een ruime zege. Eddy Van Puyvelde, André Maes en Ernie Sanders ont braken bij de thuisploeg. Van De Moortel haalde de kwalifikatie via corners. Na dat de eindstand op 2-2 ein digde was een tweede reeks strafcomers nodig om VDM als verdiende overwinnaar te begroeten. De Leenheer liet te St. Gillis-Waas een 0- 2 voorsprong teloorgaan en verloor met 5-2 na een knap pe wedstrijd van Bettoncelli als uitblinker bij een fysisch sterkere thuisploeg. Van Cauteren kon de moeilijke verplaatsing naar Jabbeke tot geen goed einde bren gen. Een bikkelharde thuis ploeg zorgde voor heel wat ongenoegen bij de Zeelse supporters zodat een moe dig Van Cauteren een raak treffende Pat Jonckheere niet van een 8-3 zege kon houden. In de kwartfinale spelen Van de Moortel en Pimpernel aan huis. Eerst genoemde krijgt RM. Loke ren als tegenstander en de nationale bekerhouder ont moet St.-Gilli8-Waas. De wedstrijden vinden plaats op vrijdag 4 maart. Tussen 19 februari en 2 april kan het Belgisch publiek gaan skiën te Corbier in de Franse Alpen aan een rekordprijs. Vertrek elke zaterdag vanuit Brussel. Verblijf en transport per luxeautocar voor zo maar even 3.000 F per persoon. Twee weken kan ook aan 5.000 F Voor meer inlichtin gen: Interhome, Elisabeth Re- nier 02/648.99.55. BADMINTON Na het afsluiten van de eerste ronde in interklub van dit seizoen hadden weer enkele aardverschuivingen plaats. In de reeksen waar provinciale ploegen staan ingeschre ven valt het op dat de Gentse nog steeds de baas spelen over de kleintjes uit het Waasland. Over de klub uit de Denderstreek geen slecht, maar goed badminton wordt er blijkbaar nog steeds niet gespeeld. Bekijk je de uitslagen van de een identieke situatie op als eerste veertiendaagse van bij het begin van de kompe- dit jaar dan valt in de heren kompetitie Gent het plotse leiderschap op van de Gent se politie. Merkwaardig om dat de politie tot begin de cember van vorig jaar nog voorlaatste stond geno teerd, met dien verstande dat er toen nog drie inhaal wedstrijden moesten wor den afgewerkt. Dat dit zon der problemen is verlopen blijkt uit hun puntenstand tot 15 januari waar ze met tien als eerste genoteerd staat, op de voet gevolgd door Gentse die één wed strijd minder hebben ge speeld. In diezelfde heren kompetitie afdeling Waas land merken we de winst van St.-Gillis dat Scaldis uit Bazel pakte met 5-3 en nu aan een remonte kan begin nen. De Minton's III hebben hier duidelijk de overhand wat eigenlijk niet moeilijk is met de inzet van een B2- speler en enkele C2. In de gemengde kompetitie, waaraan dus zowel dames als heren deelnemen, valt in de tweede PBO Waasland titie. Leider Scaldis I wordt weer van zijn eerste stevige plaats verdrongen door Temse II, omdat Scaldis haar eerste wedstrijd in tweede ronde van Stekene verloor met 3-5. Volgens se- kretaris Paul Panis was de niet-opstelling van hun bes te speler Paul Roosen hier van de reden. Temse II leidt met negen punten,»gevolgd door Scaldis met zeven en Stekene met zes. Onderaan heeft Dendermondse on danks het gelijk aantal ge wonnen games als St.-Gillis toch twee punten. Tweede PBO Gentse vormt geen en kel probleem voor klasse mentaanvoerders Gentse II dat door zijn overwinning op Latem III met 2-6 nu drie punten los staat van Flying Shuttles die wonnen van voorlaatste Vulcain II met 5- 3 cijfers. Door hun verlies thuis tegen Gentse II ver huist Latem III naar de der de plaats. Onderaan lukte nieuwkomer Lovendegem er nog steeds niet in te scoren. Scaldis verliest ook in derde PBO haar leiderschap van Gentse III die van Flying Shuttles II wonnen met 5-3 en met dezelfde punten van Scaldis. Gentse III klimt hierdoor van drie naar ze ven punten, terwijl Scaldis en de Flying Shuttles op res- pektievelijk vijf en drie pun ten staan. Rode Lantaarn Temse III kwam nog niet tot scoren. Weer volgens secre taris Paul Panis zit het erin dat Scaldis II met behalve hemzelf Danny Goeman, Roosemans, Van der A a en enkele dames toch seizoen kampioen zullen worden. Hun verlies tegen Gentse III is volgens hem gekomen doordat dezelfde dag en in tweede PBO Waasland en in eerste PBO moesten ge speeld worden, zodat hij geen beroep kon doen op de goede krachten uit tweede. Uitkijken dusll De eerste provinciale reeks toont wei nig verrassingen. Leider Vulcain ging winnen met 8-0 van Artevelde. En Latem I won van klubgenoot Latem II met 6-2. Gentse I op haar beurt won met A2 Siegried Schelstraete, B2 Keukeleire en Cl Gino Vanbergen met 5-3 van Beveren. Hierdoor behaalt Vulcain twaalf pun ten, gevolgd door Latem I met negen, Gentse I met acht, Beveren met vijf, La tem II met twee en Artevelde met nul punten, de leiding. (L.C.) KORFBAL Appels - Hoevenen 6-2 De wedstrijd tegen Hoeve nen werd zonder veel pro blemen tot een goed einde gebracht door het Appelse achttal. Kwam Hoe venen eerst op voorsprong dan was het Appels dat met een paar afstandsworpen af stand nam van de bezoe kers. Wim De Wilde, Mare Moonen, Frankie Vermeir, Annette Verstraeten en Ann Schuddinck stonden achter het kanon in deze wedstrijd. Appels staat nu in de alge mene klassering met twee punten aan de leiding voor Merksem en drie punten op Lyra een ploeg die men zon dag partij moet geven. Reserven: Appels-Hoevenen 5-5 De Appelse reserveploeg heeft in deze partij een 5-2 voorsprong laten verloren gaan. Uiteindelijk moest men het met een 5-5 gelijk spel stellen en dan mocht men nog boffen. Enkele se- konden voor tijd mocht Hoe venen de zoveelste straf- worp nog nemen. Deze maal werd echter gemist zodat de gelijke stand behouden bleef. Juniores: Appels - Hoevenen 6-2 Het ongeslagen Hoevenen werd met 6-2 punten versla gen in een wedstrijd waarin Dirk Duym heel wat werk op zijn schouders nam. Luc Duym en Christine Vcm Cauter deden mee hun duit in het zakje. Nu maar hopen dat met dezelfde inzet zal worden verder gespeeld in de komende wedstrijden. Gewestelijke: Appels - Neer- landia 7-7 In deze wedstrijd ging een zekere zege verloren door het te verdedigend spel van Appels dat een voorsprong van drie korven verdedigde. Maar in de laatste sekonden toen de stand 7-6 wees lukte het Neerlandia het Appelse balbezit te onderscheppen en de stand in evenwicht te brengen. ANDRE. Atlantis - Kalmthout 7-9 Een beste wedstrijd van At lantis ondanks de neder laag tegen Kalmthout, een ploeg die toch in de veld- kompetitie een reeks hoger uitkomt. Dat laat zich wel gevoelen in de zaalkompeti tie waar de bezoekers uit Kalmthout zondag Lebbeke met 7-9 cijfers naar de kleed kamers stuurden. In deze*4 A-reeks waarin Lebbeke uit komt was de eerste opdracht het behoud verzekeren. Dit zal wel geen te grote zorgen baren want er zijn een paar ploegen bij die Atlantis best aankan. Kalmthout is echter een van die teams dat een promotie op het oog heeft maar dan zeker heel wat last zal hebben van Trouw. Voor Lebbeke is het verlies tegen Kalmthout zeker geen ramp. Zondag wacht Atlan tis Lebbeke een uitstap naar St.-Katelijne-Waver waar Putse zal partij gegeven worden. Geen gemakkelijke wedstrijd. ANDRE. De Voorpost - 21.1.1983 - 41 te Zele de Benelux- en Belgi- kampioen in de welter- Frankie De Cae- de Zeienaar wat moed en energie de dag gelegd maar dit niet om de West- te bedreigen. opponent lat hij de kamp moest en hij nam dan ook en het meest initia- In de aanvangsronde de lokale pugilist eerste treffers en de titel- kampioen moest voor de rechter en van Baeyens, die zelfs een gedubbelde stoot Tu itpakte. In de tweede ronde E—u»= Gilbert het tempo te houden en kon nog met een Het werd ech- duidelijk dat De Caestec- een afwachtende hou- aannam en zijn lengte, inzonder zijn armleng te. aanwendde om de Zeie naar met plaagstoten naar het hoofd in zijn greep te houden. Baeyens gaf zijn hoofd te veel vrij en inkas- seerde te veel slagen, het geen voor de Westvlaming in punten werd omgezet. In de derde ronde kreeg Gil bert het dan ook bijzonder moeilijk toen Caestecker in een hogere versnelling ging boksen en uitpakte met zijn korte halve direkts die bij zonder snel aankwamen. Baeyens ging een eerste keer door de knieën. Hij her vatte zich gepast maar werd in dezelfde ronde nog eens tot 8 geteld na een rechter- treffer van de Beneluxkam- pioen. In de vierde ronde begon Baeyens goed en plaatste een links-rechtse maar het werd duidelijk dat De Caes tecker hem in de greep hield. Bij een volgende sla genwisseling liep Gilbert een diepe wonde aan de lin kerwenkbrauw op en ring- arts Raf. De Mets stopt wij selijk het ongelijke treffen. De Zeienaar was niet ont goocheld over zijn kamp: «Ik heb heelwat bijgeleerd en zou graag een revanche krijgen tegen De Caestec ker. Ik moet trachten om nog dichter bij hem te geraken en hem bestendig aan de klap te houden. Het is voor mij de enige mogelijkheid om hem te bedreigen». Gehandikapte André Blanco Tegen de Belgische coming- man Jean-Marc Renard heeft André Blanco een slechte beurt gemaakt. De in Haas donk wonende Spanjaard ligt daar grotendeels zelf van aan de basis. De week voor de kamp diende Blanco de voorbereiding te onder breken en achteraf te beper ken wegens een griepaan val. Hij beschikte dan ook niet over de helft van zijn mogelijkheden om met kans op sukses te boksen tegen de Waal. Op geen enkel mo ment zagen de niet zo talrijk opgekomen toeschouwers de snelle klaarkijkende en wegdraaiende Blanco. Het was eerder een log bokser, die zoveel mogelijk trachtte aan te klampen om Renard af te remmen. Het spreekt in het voordeel van de Boxing Club Zele-poulain, dat hij de 8 ronden haalde. Hij heeft een sterk inkasse- ringsvermogen en kan op de tanden bijten. Zijn grootste verdienste was dat hij af en toe Renard kon treffen, zo dat hij daarmee het bewijs leverde, dat indien hij zon der hoestbuien in de ring kan klimmen Renard aan hem een kwadere klant zou hebben. Belgisch kampioen Renard liet een goede indruk, maar mist punch om op Europees niveau uit te groeien tot een kampioen. Vanaf de zesde ronde stond er een wankele Blanco tussen de touwen, maar Renard kon de beslis sende slag niet plaatsen, hoewel hij in de achtste ron de heel tevreden was dat de gong ging. zoniet zouden de 8 tellen, die hij reeds vroe ger kreeg, niet volstaan hebben. Bij de liefhebbers onthou den we de spektakulaire kamp van de plaatselijke pugillist Van de Bremt, die wegens een hevige bloed neus in de eerste ronde 8 tellen kreeg maar met een harde rechter in de tweede ronde zijn Antwerpse oppo nent Glehello voor de volle tien naar het kanvas stuurde. Een animorijke kamp tussen Van Daele (Zele) en Rayma- kers (Beveren). waarbij de ringrechter de zwakste par tij was. Zonder reden telde hij Ray makers tot acht. Die replikeerde zeer onsportief met enkele onderhandse armbewegingen. maar kreeg na de ronde enkel een publieke vermaning. Boksen te Zele. André Blanco (Zele-rechts) geraakt hier één der weinige keren door de dekking van Renard. (bvw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 41