Liefhebbers sporten zo I -ft l rC De Cock-FC United 1-1 King Stone heeft eindelijk beet! COMAR SPORT /alivo's wedstrijd van de week Jubilerende scheidsrechter Mon Van Mieghem De Voorpost - 21.1.1983 - 43 r— LU LU LU GROOT - KLEINHANDEL Specialisatie VOETBAL TENNIS SKI Een iporbaak met ERVARING! Schoolstraat 54 Koolstraat 159 9300 AALST Tel. 053-21.25.56 oudt Is tweemaal heeft FC Cock uit Sint-Niklaas bij ivo een reekstitel ver- rd. Telkens in de zon- eerste afdeling en de if tussen die twee be- juist geteld vijf jaar. lang plus één bestond 'ivo trouwens al toen FC Cock de eerste daarvan het klubpalmares kon bij blijven. Helemaal ver anderlijk werd dat niet idat deze blauw-witten Blke oorspronkelijk als een drijfsploeg waren gestart, jen al tot de betere teams Walivo's zondagse voet- iksen behoorden. Het treken der firmagrenzen rd voor FC De Cock daar- een noodzaak. Vooral voor het aanwerven van iwe spelers die de roem ee bladzijden uit een ja- lange klubgeschiedenis, in mede hebben kunnen Verleden seizoen tijdens de kampioen- ipen 81-82 werd het restukje door FC De nog eens herhaald, in werden FCR Sparta en Geywa de dichtste kon- rrenten, op onderscheide- vier en vijf punten ach- Ïtand gehouden. Nogal itekend trouwens en oi de huidige kampagne, irdt er bij FC De Cock op q titel niet meer gere- ad. Ondanks een bijzon- r goede kompetitieaanhef het nadien allemaal een beho B,)e afgezwakt. FC De ck verzeilde trouwens al. Ji ar de middenmoot en een eslot zakelijk verband hier- £c ir, kan zomaar niet direkt iwelt egd worden. De achter- loon Qd op de huidige en blijk- spel ir onweerstaanbare lan iksleider FCR Sparta, be- woi ragt nu al elf punten. sn i or FC De Cock normaliter Hen it met» te overbruggen en in Bschien heeft dat besef, zoor igszins de ingesteldheid ag de overtuigingskracht bij e eblauwbroeken veran- anni d. In alle geval rest er nu g een zorgeloos kam- «nschap voor FC De ck, dat nochtans op ver- lillende punten gewijzigd rd. Op het bestuurlijk ni- au trouwens ook en na de besvolle kampagne van t vorige seizoen, hield Jo- De Roeck het daarbij m bekeken. De klublei- aig van FC De Cock werd dien dan ook terug aan- vuld. Thans bestaat deze Petrus De Wolf (voorzit- Jozef Vervliet (sekreta- Freddy Cerpentier (pen- igmeester) en Eddy De eek met Walter Boddaert i de nieuwe raadsleden, euw werden ook Kurt Bou rns, Jozef Van der Meulen, ny Huygevoort en Lucien indey, of een kwartet dat spelersrangen van FC De >ck degelijk heeft ver eik t afvloeiing aldaar n Luk Wytack en Danny i Roeck die het elders gin- n proberen werd in alle 9val behoorlijk opgevan- •n. Een plaats binnen de irste vijf wordt nu nog het reef doel bij FC De Cock, n ploeg die daar in de ngeving van de Hogen Jirweg te Sint-Niklaas, ook de medewerking van en- Ie sponsors mag rekenen. Brieden zaterdag voor de edstrijd tegen FC United 'k al. Toen werd de match- il geschonken door de luwonderneming Frans tn Hove en zoon en de lakvoerder van de Waas- Unsterse Steenweg te Sint- iklaas gaf zelfs de aftrap. »t werd na een zeer aange- Jffls voetbalmatch, voor C De Cock echter geen ►erwinning. De mannen FC United snoepten Br trouwens de halve in- ït weg en eigenlijk gebeur- e dit niet helemaal onver end. Voor deze laatste '5 loeg wordt ieder puntje be- Ogrijk en tegen de degra- J3 totie kampt FC United al 15 Mscheidene jarten. Ook feds onder de leiding van 'ny Keppens, een dyna- j2 isch en werkkrachtige ubvoorzitter. Deze regelde 12 aktisch alles voor FC Uni- 12 en toen Tony Keppens 12 "ide voor dezelfde funktie j de provincialer FC Gerda tekende dit voor de rode 12 «tbalbende uit Sint-Ni- j2 tas een groot verlies. 12 lerdoor kwam de toekomst 11 on FC United zelfs even op 12 helling te staan. Uitein- 12 olijk hebben Robert Pau- 12 e'e en Ronny Van Laere 12 Jon de voetbalfakkel van 12 °oy Keppens overgeno men. Eerstgenoemde als voorzitter en Ronny Van Lae re als de nieuwe sekretaris van FC United. Geen ge makkelijke opdracht trou wens alhoewel de taken er nu méér verdeeld worden. Bij FC United waar steeds een aparte sfeer heerste, werd praktisch terug van aan het nulpunt begonnen. De tijd dat de ploeg nog tot de toppers behoorde van Walivo's zondagse voetbal- reekse, is allang voorbij. Slechts een handvol kluble- den herinneren nog aan die roemrijke periode. De spe lerskern werd op een paar seizoenen ook al flink gewij zigd. Voor het huidig kam pioenschap werden Kurt De Tender, Urbain Vercaute- ren, Guy Philips en Jan Fou- bert aangetrokken. De meest recente werden ech ter Fons en Jacky Knaepen en die twee speelden verle den zondag hun eerste match voor FC United. Het begint nu terug enigszins te vlotten, zeggen de verant woordelijken van deze voet balploeg. Deze beogen trou wens wéér het behoud en in dit verband werd bij FC De Cock een kostbaar puntje gesprokkeld. In alle geval hebben de bezoekende rood- broeken zich geenszins la ten intimideren door de ex- kampioenen van Walivo. Aanvankelijk waren de ploegen zelfs aan elkaar ge waagd. Langs beide zijden werd er met overtuiging en enige zelfzekerheid ge speeld. Technisch stond dat allemaal op een behoorlijk peil en naar datzelfde ni veau werd ook de leiding van scheidsrechter Gilbert De Jonghe opgetrokken. Het werd ook een uiterst sportie ve match en de kijkwaarde heeft beslist ook de belang stellenden kunnen bekoren. Het duurde evenwel een tijdje vooraleer het eerste doelschot kon genoteerd worden. Dat werd dan nog een afstandsknal van de be zoekende Urbain Vercaute- ren welke nochtans de juiste richting miste. Opvallend werd de stevige organisatie van de beide verdedigingen alleszins. Ondanks alle lof felijke pogingen der aanval lers bleven de doelkansen in het eerste kwartier eerder zeldzaam. Langs een kombi- natie tussen Rudy Van Geem en Tony Huyghevoort geraakte FC De Cock dan toch aan zulk een kans. De afwerking daarbij was ech ter onvoldoende om de loka len te doen juichen. Deze verwierven na een 20-tal mi nuten toch enig veldvoor- deel. De aanvallende in spanningen werden er trou wens verdubbeld en de be zoekende doelman Raoul Van Driessche, werd het voornaamste sluitstuk van een bijzonder betrouwbare verdediging. Een zeer ver warde fase waarbij Walter en Theo Boddaert met Eddy De Roeck betrokken werden, leverde voor de bezoekende nummer één ook geen pro blemen op. Al even schitte rend werd de tussenkomst van Raoul Van Driessche bij een gevatte poging van To ny Huygevoort. De wedstrijd bleef spannend omdat FC De Cock geen afstand kon nemen van een aangenaam verrassend FC United, dat niet altijd ongevaarlijk rea geerde. Zo werd ondermeer een uitstekende kans gemist na een goede kombinatie tussen Jacky Knaepen en Marcel Lysen. Ook aan de overzijde werden er een paar wenkende skoremoge- lijkheden verkeken. Tony Huygevoort tweemaal en Kurt Bauwens hadden het openingspunt daarbij tel kens aan de voet. Juist voor inrukken stopte Raoul Van Driessche dan nog een po ging van de plaatselijke middenvelder Mark De Roeck. Een der betere spe lers trouwens bij FC De Cock en daar behoorde Theo Boddaert ook bij. Tijdens de rust weéd deze laatste sa men met Kurt Bauwens nochtans vervangen. Jozef Van der Meulen en Lucien Windey waren toen de wis selspelers van FC D^ Cock. Ook bij FC United ruimde een niet onverdienstelijke Urbain Vercauteren de plaats voor Roger De Smet. Na de hervatting werd de wedstrijd blijkbaar op het zelfde patroon gesneden als tijdens de eerste helft. FC De Cock werd weer meer aanvallend en tevens ge vaarlijker. Een verrassend schot van Mark De Roeck op de deklat zorgde in het doel gebied van FC United voor de eerste sensatie. Diezelf de Mark De Rouck schoot dan nog eens naast en bij een hoekschop van Eddy De Roeck verkeek de bezoeken de goalie zich. Gelukkig voor FC United kon dat bal letje toen nog op de lijn ge keerd worden. Volgens de mogelijkheden replikeerden de bezoekers niet onaardig. Die zaten om een tegenstoot niet verlegen en bij een hoekschop van Patrick Van Laere knikte naamgenoot Ronny vruchteloos naar doel. Om maar te verduide lijken dat de verdediging van FC De Cock nooit rustig kon toekijken en langs weerszijden geraakten de ploegen ook aan enkele doelkansen. Jacky Knaepen voor FC United en Mark De Roeck voor de lokalen, haal den telkens geen profijt uit hun pogingen. Ook Walter Boddaert van FC De Cock niet want Raoul Van Dries sche hield toen het laatste woord. Met een goede kop stoot van Jozef Van der Meu len hengelde FC De Cock weer naar het sukses en Marcel Lysen van FC United antwoordde hierop met een lobbal langs de verkeerde kant van de paal. Het laat ste halfuur werd dan nog bijzonder spannend. Temeer omdat alleman aanvoelde dat het scoren van het eerste doelpunt wel eens beslis send zou kunnen zijn. Bij FC De Cock werd alleszins het tempo opgedreven en bij een vrijschopnummertje ge tekend door de gebroeders De Roeck, was het bijna ge beurd. Alleen de afwerking mankeerde toen en in het middenveld, zou FC United enigszins moeten afhaken. Misschien werd daardoor de samenstelling gewijzigd en Guido Eeckman werd er ver vangen door Raoul Wuy- tack. Het was echter onvol doende om de lokalen van het lijf te houden en uitein delijk doelde Tony Huyge voort voor FC De Cock dan toch (1-0 aan de 80ste mi nuut). De bezoekende rood- jes werden er even door aangeslagen en na een bal verlies van Patrick Van Lae re en een foutieve overtre ding van Roger De Smet werd de stand bijna verdub beld. De staalharde knal van Lucien Windey knalde toen rakelings naast. Een enkeling had dat nochtans anders gezien maar het bleef bij een gelukkig mo ment voor FC United. Een ploeg die plotseling méér risiko's nam en daarbij ook nog onverwachts sukses raapte Uit een voorzet van Patrick Van Laere puurde Ronny Van Laere dan een mislukte kopstoot en tot ont steltenis der lokalen, be stelde Marcel Lysen de ge lijkmaker (1-1, 86ste mi nuut). De wilskrachtige be zoekers grepen zelfs nog naar méér maar tenslotte is het na die aangename voet balmatch, bij een nogal lo gische drawn gebleven Roger Van Laere Walivo: F.C. United (dw) Walivo-overzicht Na vijftien wedstrijden knokken en zware nederlagen te hebben geinkasseerd en me een doelpuntengemiddelde van vijftien voor en honderdnegenentwintig tegen is de zestiende wedstrijd voor King Stone geëindigd als in een sprookje. De eerste overwinning is binnen schot. Het is Familia dat hierdoor onrechtstreeks in het nieuws komt en wij zijn zeker dat deze overwinning vast een hart onder de riem zal zijn van het moedige King Stone-team. De verslagen die we van hen kregen waren steeds van hetzelfde genre: zware nederlaag maar toch kreeg hun sportiviteit van elke scheidsrechter een belangrijke vermelding. Proficiat en doe zo voort! Verder hebben de koplopers, uitgezonderd Siera II, geen steek laten vallen, zodat deze eentonige kompetitie verder in haar boosheid volhardt. Rode en RMS zowat te vin den in de onderste regionen van het klassement hebben de puntjes gedeeld. De 1-1 einduitslag is voor beide ploegen de juiste weergave van het geleverde spel. Bij de rust viel een blancostand te noteren. Daarna was het Erik Van Dam die RMS op voorsprong bracht. Amper twee min. later was het Kurt De Tender die met een tegendoelpunt de ploegen op gelijke hoogte bracht, wat ook de einduitslag was. Leider Bondgalm had tegen FMC een gemakkelijke op dracht voor de boeg. Dat men nooit het vel van de beer mag verkopen voor hij geschoten is werd hier ei zo na waarheid. Het was FMC dat de leiders de les spelde, maar het stuitte helaas op een puike verrichting van de plaatselijke keeper. De bril- score bleef tot de 89* min. op het skorebord en dan werd het harde vonnis voltrokken. Een vrijschop voor Bond galm richting laatste paal. een misverstand in de ach terhoede van FMC en Michel Baert kopt binnen. Totale ontgoocheling bij FMC, maar een doelpunt is ook geldig in de 90* min. Uitslag 1-0. Sparta's zwaartepunt is naar de zondagsreeks ge legd. Zaterdag tegen de hekkensluiter werd slechts een povere 2-2 behaald. In de 43* min. maakte Fr. De Bock er 1-0 van, wat ook de ruststand was. Na de rust was er 20 min. gespeeld en de bezoekers kwamen op gelijke hoogte. In de 60* min. zou een misser in de plaat selijke achterhoede Pala- mos op 1-2 brengen. Naar het einde toe zou de thuis ploeg de verdiende gelijk maker lukken. Uitslag 2-2. Geel voor Van Moer (Pa- lamos). Tweede afdeling Berg Op heft tegen Inter Ser vice 45 min. goed stand ge houden en daardoor was er slechts een 0-1 te noteren. Berg Op had zich vergalop peerd en onder impuls van een schitterende A. Pies- sens kwamen er nog zes ro zen bij. Uitslag 0-7.Het ter rein van Puivelde is zowat bestand tegen alle weer en wind. Ondanks de aanhou dende regens lag de gras mat er prima bij maar voor het thuisspelend FC Puivel de was dat precies geen voordeel. Amper 20 min. ge speeld of Temsica stond 0-3 voor. Voor de rust zou de thuisploeg milderen maar dat was dan ook alles. Na de koffie kregen we nog twee Temsica-doelpunten. Uitslag 1-5. Derde afdeling Voor Nantes begon de wed strijd vlug op de ideale ma nier. In e eerste min. had Chris De Jaeger reeds voor een doelpunt gezorgd. Ro- ny's Travel was verwittigd en reageerde met enkele mooie tegenaanvallen, wat in de 15* min. sukses ople verde, 1-1. Na de rust was het weer de thuisploeg die vrij vlug sukses kende en wederom was het Chris De Jaeger die voor een doelpunt zorgde. Rony's Travel ge raakte niet meer op gelijke hoogte en het was zelfs Na ntes dat via Patrick Andries een derde doelpunt scoorde- .Deze nederlaag moet in het verkeerde keelgat zijn ge schoten want volgens scheidsrechter Fr. Van De Voorde toonden de Rony's Travels zich geen al te beste verliezers. El Ayoune was weer eens in zijn dagje en dan valt er wat te beleven. Tegen FC Bristol werd er met grof geschut geschoten en niet minder dan elf maal werd de weg naar het net gevonden. Vercauteren is er terug wat bovenop. De start van de kompetitie was bijzonder slecht maar stilaan komen de Vercauteren-boys terug in hun gewone doen. Tegen Novelty, dat slechts met 10 spelers kwam opdagen, werd een 7-1 overwinning behaald. Zondagafdelingen Voor de Rode Duivels is er geen ontkomen meer aan. Volgend jaar wordt ge speeld in de tweede afde ling. Zondag jongstleden werd tegen Beenhouwerken een zware 10-1 nederlaag geleden. Buiten het vele doelpunten-inkasseren had den ze nog tijd over om het de scheidsrechter redelijk lastig te maken door gedu rig tegen de genomen be slissingen te protesteren. De doelpunten kwamen via An- dré Van Havermaet (4), José De Clercq (3), Walter Thie- rens (1), J.P. De Clercq (1), Marc Van Boxelaer (1). Voor de Rode Duivels via Van Pe- SK Slachthuis heeft de maat genomen van Sanicentral en hiermee bevestigd dat de jongste overwinningen be slist geen toeval waren. Van bij de aanvang werden de bezoekers op hun eigen speelhelft gedrongen en was het de snelle Yvan Van Wauwe die in de 20* min. voor 1-0 zorgde. Voor de rust zou dezelfde speler een fout je van de bezoekende doel man John Van Cleemput be nutten om er 2-0 van te ma ken wat ook de ruststand was. Na de rust zagen we even Sanicentral dat zich gevaarlijk aanstelde en een tekorte terugspeelbal van Luc D'Hooghe benutte om een tegendoelpunt te sko- ren. SKS drukte na dit tegen doelpunt het gaspedaal vol ledig in en creëerde nog ver scheidene kansen. Op een hiervan werd fout begaan op Herman Van Landeghem met een strafschop als ge volg. Bert Cerpentier nam die taak op zijn schouders en rondde af met sukses. Uitslag 3-1. Geel voor Dirk van Acker. Sparta heeft de gevaarlijke uitwedstrijd op Geywa tot een goed einde gebracht. In enkele min. was de wed strijd gespeeld. Juistvoor de rust en onmiddellijk erna viel een doelpunt. Met deze 0-2 voorsprong stond de Sparta-ploeg op rozen en op de 75* min. viel zelfs een derde doelpunt, wat tevens de einduitslag was. Siera kent zijn tweede opeenvolgende nederlaag. Ditmaal was het Drie Linden dat met de volle buit ging lopen. De bezoekers waren nochtans gehandicapt want slechts 10 spaeiers versche nen op het appèl. De 0-1 eindstand was verdiend. Duizend Appaels VK Volksunie Operatie redding is gestart voor Volksunie en sukses- vol. Zondag werd er op Dui zend Appels een aangena me, spxmnende en spaortieve wedstrijd gespeeld. De VU- ploeg moest er dringend wat aan doen en daar was ze zich volkomen van bewust. De ploeg werd op verschei dene plaatsen gewijzigd en deze ingreep kende sukses. Willy Van Duyse en Wim Thierens werden naar het middenveld overgeheveld met de bedoeling de voorlijn te voeden en eventueel zelf doelpunten te skoren. Wel moet zeker vermeld worden dat bij de eerste drie doel punten Wim D'Hooghe nauw betrokken was, zodat we ei genlijk moeten spreken van de man van de wedstrijd. In de 35* min. een owngoal van Rudy De Beule maar dit door toedoen van Wim D'Hooge. in de 41* min. zou de VU- ploeg uitlopaen tot 0-2. Wim speelde Eddy Heyndrickx aan die met het hoofd af rondde 0-2. De VU had de smaak te paakken en nog voor rust viel een derde doelpunt. Nu waren de rol len omgekeerd en was het E. Heyndrickx die Wim D'Hooghe bediende en de 0- 3 was een feit. Na de rust eventjes paniek in de VU- ploeg. Een afgeweerde bal van de VU-doelman belandt bij Etienne Verdurmen die de stand op 1-3 brengt. Dui zend Appaels kwam meer in de wedstrijd maar een knap- pae VU-verdediging wist al les te keren en op tegenaan val zelfs via Wim D'Hooghe te scoren. Een misverstand kwam tij delijk roet in het eten gooien. Op hoekschop was het Wim D'Hooghe die met een owngoal de hoop voor Duizend Appaels deed herrij zen. Twee min. later werd deze aan diggelen getrapt door een vijfde bezoekend doelpunt gescoord door Ed dy Heyndrickx. Naar het ein de toe was het Patrick Pee die een derde doelpunt lukte voor de thuisploeg wat met een de einduitslag was. GUIDO G. DRUPPELTELLER Westrand Dilbeek heeft voor februari en maart weer heel wat op de agenda staan. We noteerden onder meer een avondje met het Nieuw Vlaams Teater en het Mario- nettenteater Taptoe, een two- men show van Robert Long en Leen Jongewaard, koncert door de Philharmonie van Ant werpen, een solostuk van de dans van de Bultenaar, een optreden van Juliette Greco, Zaterdag kreeg de wedstrijd VK 80 - Marokko Van Osselaer als scheidsrechter toegewezen. Deze liet het afweten en als vervanging kregen we Mon Van Mieghem, die de taak kreeg deze wedstrijd te leiden. Een vervanging die normaal onopvallend gebeurt en waarbij zeker geen kommentaar hoeft. Deze van afgelop>en zaterdag moeten we nochtans even in de schijnwerpers plaatsen. Voor Mon was het zaterdag zijn driehonderdste wedstrijd die hij blies voor Wali vo. Spijtig dat de plaatselijke ploegen hier niet van op de hoogte waren, want dan was hij beslist in de bloempjes gezet. En zoals de meeste keren blies de Mon een p>erfekte wedstrijd en loste hij de kleine diskussiepuntjes op met een zeker flegma, zoals het een groot scheidsrechter hoort. Sinds negen jaar stelt Mon zijn (arbiters-)fluitje ten dienste van Walivo en ikzelf stond vroeger als speler verscheidene malen op het veld onder de leiding van Mon Van Mieghem. De vond het een der beste fluiteniers van het Walivover- bond (en dit ondanks de verdiende gele kaarten (2) die hij me gaf). En wanneer ge een wedstrijd gaat volgen en de betrokken klubs zien de Mon afkomen hoort ge meestal de volgende kommentaar: «O 't is de Monl Das ne goeien arbiter». Wie kent er een schoner kompliment? GUIDO G. later nog met Georges Mous- taki. Meer informatie over het Westrand programma kan men bekomen op het adres Kamerijklaan te 1710 Dilbeek of telefonisch 02/465.60.15. Op 1112 en 13 februari heeft in de Brusselse Eeuwfeestpa leizen de 7* Internationale Vakbeurs voor de Verede- lingslandbouw plaats. Deze vakbeurs is een efficiënte ont moetingsplaats voor bedrijfs leider-, varkens- en pluim veehouders en de onderne mingen en instellingen die aan deze bedrijfstakken zijn gein- teresseerd.

De Voorpost | 1983 | | pagina 43