Dr. Katrien Verstraete: «Vrouwen slikken meer Infodag rond Ontmoetingscentrum te Wieze Bijkomende autobusverbinding voor inwoners van Moerzeke Infocentrum Hamme in The Old Chap FW-gespreksavond over misbruik van psychofarmaka VU-Sint-Niklaas licht beleid toe Kursussen in CWJ Dendermonde Belsele wordt verkeersveiliger Jongerenservice Aalst: geen woorden maar daden De Federatie van Vlaamse Vrouwen is een pluralistische vrouwenvereniging met Vlaamse reflex die, zeker in Sint- Niklaas, een b(l)oeiend verenigingsleven kent. Geregeld gaat het FW-Sint-Niklaas met één of andere aktiviteit, vaak een gespreksavond, op affiche. Voor donderdag 13 januari jl. had men Dr. Katrien Verstraete uitgenodigd. Zij is huisarts, heeft nog niet zolang een praktijk in Sint- Niklaas, maar kan haar vizie op gebruik en vooral misbruik van psychofarmaka (dit zyn medikamenten die een direkte invloed hebben op het gedrag, het gevoelsleven van de mens) al voldoende met eigen ervaringen illus treren. Er zijn natuurlijk allereerst de markt. Zeventien procent van feiten. Loopt het gebruik van de Belgische bevolking grijpt geneesmiddelen dan al even- naar de dubieuze pillen. Het tjes terug, de psychofarmaka zijn de psychoanaleptica (anti- liggen dag na dag beter in de depressiva en doping), psycho- leptica (kalmeermiddelen als Valium, TemestaSeresta en slaapmiddelen of hypnotica waarbij o.m. de nogal eens noodlottig ingrijpende en erg verslavende barbituraten thuis horen). Het percentage wordt naar de zeventien toegetrok ken door de vrouwelijke ver bruikers. Tegen een gemiddeld aandeel van 12 procent voor de mannen staan de 21 procent voor de vrouwen. Zij slikken dus meer. En dat is niet eens zo mooi. Neem nu bijv. de kalmeermiddelen, zegt Ka- trien Verstraete; het is soms moeilijk de grens te trekken tussen een echte 'overspan ning' en een relatief doorde weekse zenuwachtigheid. Toch zal men in beide gevallen ge neigd zijn de makkelijkste weg te kiezen: pillen. Niet de beste weg, naderhand blijkt zelfs de moeilijkste weg, meent de huisarts. Er zijn nogal wat na delen verbonden aan het inne men van psychofarmaka. Het is een struisvogelbezigheid: je neemt er niet de oorzaak van je klachten mee weg, je onder drukt alleen maar je gevoe lens, èl je gevoelens. De medi- katie werkt bewustzijnsverla- gend, spierverslappend soms, slaapverwekkend ook Er kan bovendien .gewenning optre den; je geraakt gesteld op die pillen en in je lichaam past de enzymatische verwerking er van zich langzaam aan, zodat de effektieve dozis voortdu rend naar meer eenheden ver legd wordt. Maar is er dan wel een alterna tiefJe kan trachten met je problemen te leren leven, hoe moeilijk dat vaak wellicht is, of je kan proberen de oorzaken weg te nemen. Voor slapeloos heid zijn er eenvoudige midde len: een regelmatiger leven, een heet bad voor het slapen gaan. geen koffie meer, geen middagdutje... Zelfs voor een zogenaamde depressie (het Sint-Niklaas. Over vrouwen en geneesmiddelen. Lieve De Bondt van de FW h dokter Katrien Verstraete (rechts) in. Een aktueel probleem (carine) Zaterdag 22 januari kan men vanaf 18.00 uur terecht in de vroegere gemeentelijke jongensschool van VVieze om er te kyken en te luisteren naar het wel en wee van het ontmoetingscentrum. Door de werkgroep Ontmoetings centrum Wieze en door het Arrondissementeel Welzijns- organisme Dendermonde wordt er rond het ontmoetings centrum een informatiedag opgezet. De dag staat helemaal in het teken van de beëindiging van de eerste verbete- ringswerken aan de school. Alle gemeenteraadsleden, alle verenigingen en alle Wiezenaars worden dan zoeken en kennis maken met de talrijke aktiviteiten die binnen de eigen ge- ook uitgenodigd om eens meente door de verenigin- een kijkje te komen nemen gen worden ingericht. Men in het vernieuwde centrum. Tevens kunnen plannen kan er ook genieten van doorlopende animatie en worden bekeken voor de aan de bar is er ruim- definitieve fase. schoots gelegenheid om Maar dat is nog lang niet wat te drinken. De op- alles. Alle verenigingen brengst van de drankver- van Wieze werden aange- koop zal besteed worden schreven om in het centrum om de onkosten van die een info-stand te verzorgen dag te helpen dekken. Om en op die manier met hun 20.00 uur is er dan nog een werking naar buiten te tre- paneelgesprek over de rol den. Velen zijn op deze en de funktie van een ge- uitnodiging gretig inge gaan. Vanaf 18.00 uur kan ieder een in het ontmoetingscen trum deze infostands be- meentelijk ontmoetings centrum. Op deze bijeen komst zal iedereen die het wil ruimschoots de gelegen heid krijgen om zijn me ning te zeggen en om vra gen te stellen in verband met het projekt. De pa neelleden zijn de heren B. Caron van het Ontmoe tingscentrum Marke, R. De Lathouwer, architekt, de schepen van kuituur van de gemeente Lebbeke en de heer G. De Wit als woordvoerder van de werk groep. Voor het Arrondis sementeel Welzijnsorganis- me zetelt mevrouw L. Jans- sens in het paneel. De heer Fr. Bornauw zal de aanwe zigen namens de werk groep verwelkomen. Hoe het vroeger was Het was einde 1975 dat de gemeentelijke jongens school bij gebrek aan leer lingen de deuren diende te sluiten. Meteen rees de vraag hoe men dit gebouw ten behoeve van de ge meenschap nuttig kon ma ken. Het gemeentebestuur moest niet lang nadenken over de nieuwe bestem- Op vrijdag 14 januari werden de persmedewerkers op nieuw ontvangen door een delegatie van het Hamse schepenkollege in het gemeentehuis. De schepenen Van de Casteele, De Ruysscher en Van Couwenberghe waren de woordvoerders van het schepenkollege. Ook burgemeester Baert kwam eventjes goeiedag zeggen, doch diende we gens andere verplichtingen zich te laten verontschuldigen. Deze ontmoetingen verlopen in een zeer ontspannen sfeer en het is duidelijk de bedoeling van het schepenkollege de bevolking dichter te betrekken bij hun beleid. Kursus informatica stellingen gehouden. Ook Schepen De Ruysscher. die werd reeds een week van onderwijs onder zijn bevoegd heid heeft, deelde mee dat men de mogelijkheid onder zoekt om in het GITO «Burge meester Van Driessche» avondafdeling, een éénjarige kursus informatica te organise ren. Deze kursus zou open staan voor iedereen, die ge richt is op de toekomst. Elders kent deze kursus, die de begin selen van de computertaal om vat, veel bijval. Het is de be doeling om één jaar proef te het leefmilieu georganiseerd met de bestaande milieuvere nigingen. Om de krachten te bundelen en om tot een betere aanpak van de milieuproble matiek te komen, zal binnen kort een leefmilieuraad opge richt worden, Februari, kulturele maand Zoals ieder jaar richt de ge meentelijke kulturele raad tij dens de maand februari een kulturele maand in. Verschil- - lende verenigingen die aange- draaien en daarvoor z,,n er op slmm Bbijs de kultur|le de begroting kredieten voor zien. Er zal dan ook nagegaan wor- den of hiervoor voldoende be- durende deze maand over de langstelling ,s en of subsid.- |emeenKliike [eeslzaai het raad, richten gedurende fe bruari speciale aktiviteiten in. Ook beschikt de kulturele raad ëring kan bekomen worden. Openbare verkoop OCMW- gronden gemeentelijke feestzaal gemeentehuis van Hamme. Personen of verenigingen die gedurende deze maand voor Om de zware financiële moei- kulturele aktiviteiten over de lijkheden, waarmee het feestzaal, wensen te beschik- OCMW kampt, een beetje te ken, kunnen hiervoor kontakt verlichten, heeft het schepen- opnemen met de voorzitter kollege zijn toelating verleend van de kulturele raad, de heer om over te gaan tot de openba- willy D'havé, Groeneboom- re verkoop van gronden te gaardstraat 22 te Hamme. Dit Moerzeke die eigendom zijn jaar zai de kulturele raad geen i_„. nrmi; J van het OCMW. tentoonstelling organiseren Het betreft een bos van 16a van een jonge kunstenaar. In- 74ca en een perceel bouwland geVolge een beurtrol zal de van 14a 30ca, Meerdere gege- v.V.V. Hamme instaan voor vens over de juiste ligging van deze tentoonstelling, die ge- deze gronden kan men steeds pjand js ejnde april-begin mei bekomen bij het OCMW- en waarop de kunstwerk van Hamme of bij de gemeentelij- René Tilley zuüen te bezichti- ke technische dienst. gen zjjn Oprichting leefmilieuraad Alitobllsha|te Het schepenkollege en de op het Mar|<tp|eln schepen van openbare werken en leefmilieu Jules Vmcart "el hf<! reeds veJe hebben steeds grote aandacht gehad voor het leefmilieu. NMVB-Gewesteli j ke rektie Oost-Vlaanderen Over dit onderwerp werden op y»«-viaanueren om het gemeentehuis reeds ver- he' cra,rom van Hamme schillende didaktische tentoon- voorzien van een effektieve Voor de eerste keer neemt de Volksunie - Sint- Niklaas beleidsverantwoordelijkheid op. Vanavond wordt de visie van de VU onder de loep genomen tijdens een gespreksavond in de Smidse, stadszalen aan de Leopold II-laan. Vrijdagavond 21 januari, 20 u dus. OCMW-voorzitter Roger Van Ranst, kuituur-sche pen Daan Anthuenis en schepen van openbare werken Mark Huys zullen hun visie naar voren brengen. Bert Van Woensel leidt de gesprekken. Men kan natuurlijk ideeën aandragen en suggesties ooen. De gespreksavond wordt georganizeerd door de afdeling Center West van de Volksunie. ming aangezien er bij het gemeentebestuur vrij snel heel wat aanvragen bin nenkwamen van verenigin gen om in het schoolge bouw te mogen vergaderen of aktiviteiten te plannen. Als ruimte voor socio-cul- turele doeleinden liet het gebouw kwa inrichting we liswaar te wensen over. Het bleef een schoolgebouw zonder de sfeer en de mo gelijkheden van een poly valent ontmoetingscen trum. De gemeente besloot terecht daar wat aan te doen. Er was immers ook het feit dat er zich een aantal noodzakelijke ver- beteringswerken opdron gen. Inmiddels was er een Koninklijk Besluit versche nen waaruit bleek dat men het projekt zou kunnen la ten betoelagen als een funktionele dorpsherwaar deringsoperatie. De twee de stap was de oprichting van een werkgroep. Samen met de verenigingen uit de werkgroep en de architekt werd een dossier klaarge maakt. De verbouwing van het gebouw zou in twee fasen verlopen. In de eerste plaats zouden een aantal dringende verbeteringswer- ken worden doorgevoerd. In een tweede fase zou het ontmoetingscentrum in zijn uiteindelijke vorm moeten gegoten worden. Dat zou gepaard gaan met enkele grotere verbete- ringswerken. Daartoe be horen de nivellering van de klaslokalen op hoogte van de polyvalente zaal en te vens uitbreidingswerken om bievoorbeeld een ge meentelijk bibliotheekfi liaal in het gebouw te kun nen onderbrengen. De eer ste faze is nu ongeveer af gelopen. Het grote mo ment is dus aangebroken om even kennis te maken met het ontmoetingscen trum en met de mogelijk heden die er voor de toe komst inzitten. En misschien zijn vrouwen o< wel minder gezond. Het zie tecijfer ligt in ieder geval v hoog. Voor de stelling dat slachtshormonen een invl« hebben zijn vooralsnog sluitende bewijzen gelever Het belangrijkst in het ai woord op voornoemde vraa zijn de sociale gegevenhede De vrouw heeft nog een eig plaats in de maatschappij. V; gaat in de minste gevallen om kans loopt om met een recep- een echte 'endogene' of in de tie terug buiten te komen. Van persoon zelf wortelende de- de andere kant is het zo dat pressie) moet je het niet zon- dokters die gewetensvol eerder dermeer vér gaan zoeken. De spaarzaam psychofarmaka Annie uit de praktijk van dr. voorschrijven, het niet erg Verstraete kan goed tot voor- druk hebben, beeld staan. Ze was gelukkig getrouwd, had drie lieve kin- Sociale oorzaken deren, een mooi huis op het Een merkwaardig verschijnsel platteland, maar ze begon zich dat zich met morbiede duide- zorgen te maken, vond er niets lijkheid in het Waasland mani- aan alleen naar de stad te rij- festeert, weet dr. Katrien Ver- de man worejt meer getol den, voelde zich een beetje straete, is het gebruik van poe- reerd; hij heeft zijn vereenzamen, had dagen van ders. Vrouwen die drie poe- laatkleppen, kdn pinten ongemotiveerdheid en niets- ders per dag nemen, zouden ken, kan zich makkelijk doen, huilbuien, ging slecht bij ons geen uitzondering vor- gressief gedrag permittee slapen, maakte zich hierom men. Drie per dag, dat is zeven Veel vrouwen zijn bovendk nog méér zorgen en raakte aan tot acht kilo per jaar, voldoen de slaapmiddelen. Maar zij de om iemand zondermeer rijp wist wel dat dat de oplossing te maken voor de nierdialyze. niet kon zijn. Haar schaarse Het gaat vooral om volksvrou- gesprekken met andere men- wen. In sommige fabrieken sen lieten Annie" toe te besef- werden vroeger zelfs poeders fen dat zij eigenlijk precies dié uitgedeeld. Ook onder de man kontakten miste. Ze hield niet nen, maar dat die minder nier- echt van het buitenleven, had problemen hadden, komt door daarover uiteindelijk een lang het feit dat ze het rijnzand na gesprek met haar man en kin- de dagtaak voldoende door spoelden. Een belangrijke vraag blijft toch: hoe komt het dat vrou wen meer slikken dan man nen? Katrien Verstraete meent dat daarvoor verschillende re denen bestaan. Vooreerst be geven vrouwen zich makkelij deren en die hebben besloten haar de grote toegeving te doen: ze zouden dichtbij de stad gaan wonen. Geen mira keloplossing, maar Annie kan nu toch zonder pillen... Nu zijn psychofarmaka (barbi turaten in regel wél\niet zon dermeer uit den boze. Ze kun- ker dan mannen aan zelfmedi- nen iemand dié verlichting katie. Omdat men op het plat- brengen die nodig is voor sta- teland een voorzichtiger ge- bielere reakties, voor het tot bruik vaststelt, speelt waar- stand komen van een realiteitsgebonden situatiebe sef. Hier is de boodschap, meent Katrien Verstraete: neem die medikatie niet langer schijnlijk ook de verstedelij king een rol. Vrouwen zouden ook gauwer op konsultatie gaan. Het sexistische opvoe dingspatroon dat van de vrouw dan tien tot veertien dagen. Het de kleine klachtjes en de rela- grote euvel is, dat iemand die tieve hulpbehoevendheid wel met psychische klachten bij aanneemt en misschien stimu- een dokter aanklopt, heel veel leert, is hieraan niet vreemd. huismoeders; het dagelijk werk kan ervaren worden eentonig, vereenzamend; dienstbetoon aan man en kii wordt maatschappelijk in ied< geval nauwelijks ge waardeer Er is ook het legenestsy droom: de leegte die valt alle kinderen het huis uit ziji Via reklame en film stelt mi verder nogal wat eenzijdige sen aan de vrouw: ze is hi liefst en jong en knap én intt ligent en het wordt lastig deze kriteria haar psychology gaan domineren. Zeer belani rijk is tenslotte, dat heel artsen geprekonditioneei zijn, dat ze met afzonderlijl mannen- en vrouwennormt werken. De vrouw krijgt voorschrift, de man maning om zich waardiga moediger te gaan gedragen. Hoe dan ook, deze goede rat van dr. Katrien Verstraeti nooit barbituraten en de andi re middelen niet langer di veertien dagen gebruiken (leo de bod autobushalte. Niettegenstaan de dit veelvuldig aandringen heeft de N.M.V.B. hierop nog steeds niet positief gereageerd. Onlangs uitten de verenigde centrumzaken hierover hun ongenoegen, tijdens een pers- konferentie, en dreigden zij met maatregelen. De schepen van Middenstand J. De Geyter en de Midden- standsraad stellen voor om nogmaals alle mogelijke in- spanngen te bundelen om tot de noodzakelijke realisatie van deze bushalte op het markt plein te komen. Aan het minis terie van verkeerswezen zal men nu voorstellen om een bespreking te wijden aan dit probleem. Werkgroep Openbaar Vervoer Het was schepen Paula Van Couwenberghe die met genoe gen kon aankondigendat een bijkomende autobusverbin ding tot stand werd gebracht voor de inwoners van Moerze ke, vanuit Dendermonde. Er waren in dit verband trou wens enkele problemen gerezen. Tussen 18.30 u. en 20 u. was er geen autobus meer die vertrok vanuit Dendermonde, via Moerzeke. De reizigers van Moerzeke, die ce bus van 18.30 u. misten in Dendermon de, ingevolge van vertraging van de trein uit Brussel, dien den te wachten tot 20 u. op de volgende bus. De werkgroep Openbaar Vervoer heeft beko men dat er nog een autobus is die vertrekt te 18.57 u. in Den dermonde via Moerzeke. Sport Op initiatief van de schepen van de sport P. Van de Cas teele, werd door de gemeen telijke technische diensten een werfkeet geplaatst, die dienst zal doen als sportsekretariaat, op het gemeentelijk speel plein. Op 30 januari zal de Hamse atlatieklub reeds ge bruik maken van deze nieuwe realisatie, voor haar jaarlijkse veldloop. De organisatoren van wieler wedstrijden zullen moeten re kening houden met en bijko mende uitgave. De kosten ver bonden aan het plaatsen van nadarafsluiting en bijkomende politiehulp zullen moeten wor den vergoed. Het voorstel is nog niet definitief en werd be sproken met de betrokken wie- lerklubs, waaruit bleek dat het voor de kleine klubs geen pro bleem zou zijn, maar voor de grote klubs zou het een groot bijkomend probleem worden. De kosten zijn verschillend voor een wielerwedstrijd die doorgaat in de week, op een zaterdag of op een zondag. De schepen van de sport deel de mede dat het wel de bedoe ling is om de koersen te blijven steunen, doch dat de perso neelskosten, vooral in het weekend zwaar doorwegen, (bd) Het Centrum voor Werkende Jongeren, Gentsesteenweg 58, té Dendermonde, start het nieuwe jaar met het organize- ren van praktische kursussen. In Dendermonde zelf wordt begonnen met een kursus foto grafie. Naast een aantal inlei dende begrippen in verband met fotograferen, leer je hoe je het best een foto neemt, welke film het meest geschikt is voor je fototoestel, hoe je zelf een film kan ontwikkelen. De kursus heeft plaats op 27 januari en 3 februari telkens van 9.00 tot 17.00 u. Bezit je een eigen camera, dan breng je deze zeker mee. Speciaal voor de kursus hoef je echter geen toestel aan te schaffen. In het Gildenhuis te Laarne (Molenstraat 1) wordt een kookkursus opgezet in samen werking met de KAJ. Je kan er nog terecht op 2 en 9 februari telkens van 9.00 tot 17.00 u. Het verloop van de kursus ziet eruit als volgt: in de voormid dag wordt besproken wat er 's middags op tafel wordt ge bracht. Daarna wordt prijsbe wust aan inkopen gedaan, Dit drukt de kosten voor deelne ming aan de kursus, want ook thuis worden niet steeds dur? dingen gegeten. En bovendien zijn de duurste dingen niet al tijd de smakelijkste. Daarna start de bereiding van het mid dagmaal. In de namiddag wor den dan voorstellen die door de deelnemers zelfs worden gesuggereerd, verder uitge praat. Dat zou kunnen zijn de keuken en de uitrusting van een keuken, het bezoeken van een kruidentuin, het bespre ken van het wereldvoedselpro bleem, het nut van verbrui- kersorganizaties, roevoegsels aan voedingswaren, bewaren van voedingsmiddelen en het bezoek aan een wereldwinkel. Let wel, dit zijn maar enkele voorstellen. Voor meer inlichtingen in ver band met deze kursussen kan je steeds terecht in het Cen trum voor Werkende Jonge ren, Gentsesteenweg 58 te Dendermonde (052/21.78.48) elke werkdag van 9.00 tot 17.30 u. Ben je werkloos, dan krijg je voor het volgen van deze kur sus vrijstelling van stempel- kontrole. Dat wil zeggen dat je van het CWJ een verklaring krijgt dat je die dag aanwezig was op de kursus. Deze verkla ring geeft je op het einde van de maand af, samen met je stempelkaart. Je stempelgeld wordt, voor de kursusdag ge woon doorbetaald. Het is al een tijdje geleden dat het Infocentrum Hamme werd opgericht. Iedereen in Hamme en omgeving kent dan ook de blauw-witte zelfklevers die het Infocentrum bekendheid hebben gegeven. En op de benefietavond die in november van vorig jaar werd gegeven, was de belangstelling groot genoeg om met overtuiging te kunnen stellen dat het Infocentrum op heel wat sympathisanten zou kunnen rekenen. De bezinningsronde sedert het tragische ongeval dat op 5 november Belsele in rep en roer zette en de onverdroten inzet van een plaatselijk noodkomité (SOS Veilig Verkeer Belsele) zullen weldra effekt sorteren. Er komen verkeerslichten aan de rijksweg 14. Een onverhoopt resultaat, vindt men ter plekke. Aan het kruispunt van de rijksweg 14 met de Schoonhoudtstraat en Vijverstraat zouden de ver keerslichten tegen eind februari moeten funktione- ren. Knipperlichten zijn niét toereikend, zo heeft de ervaring uitgewezen. Openbare werken gaf zijn zegen aan het voorstel, er wordt nu spoedig werk van gemaakt. Ook de door de plaatselijke bevol king, door de Wase parlementairen en tal van andere instanties gevraagde verhoogde wegbermen komen er. Een onverwacht toemaatje bovendien dat de veilig heid in Belsele extra in de hand moet werken: aan de Bergstraat, op een paar honderd meter van het ter diskussie gestelde kruispunt, worden «voetgan gerslichten» aangebracht. En dat is een grote verbe tering voor de verkeersveiligheid van de bewoners van de Populierenwijk. SOS-Belsele heeft dus een niet onbelangrijke strijd thuisgehaald. Maar de oorlog is nog niet gewonnen, er moet in Belsele terzake nog een en ander verbeterd worden. Op vrijdag 4 februari wordt in dat verband een volksvergadering gepland. Op de zelfklevers, waarover we spraken staat te lezen dat het Infocentrum te vinden is in de Nieuwstraat te Hamme, in het «Jeugdcentrum». Maar dat is ondertussen niet meer juist. Het «Jeugdcentrum» ligt er stil en verlaten bij. De noodzake lijke verbouwingswerken du ren langer dan algemeen was verondersteld. Maar dat is niet de enige en uitsluitende reden waarom de definitieve start voortdurend werd uitgesteld. Wat dan weer niet wil zeggen dat er ondertussen niets werd gedaan. Er liggen een heleboel dossiers, brochures, tijdschrif ten, enz. te wachten op de eerste gebruikers. De mede werkers aan het Infocentrum en allicht ook het publiek be ginnen stilaan sporen van on geduld te vertonen. Eindelijk Ondanks de moeilijke omstan- voor een informatiebestand met onderwerpen als bewape ning, muziek, seksualiteit, der de wereld, jeugdbescherming, rechten en plichten van de minderjarigen, kortom brand- hete informatie die door ieder een kan worden geraadpleegd. Een moeilijk werk op school, last met je huisbaas, je wil burgerdienst doen, in het info centrum vind je daarover alles wat je ook maar wenst te we ten. Een arts, een advokaat, een psycholoog, een opvoeder en tal van andere welzijnswer kers verlenen hun medewer king. Mocht je evenwel een briefje willen schrijven naar het Infocentrum, doe dat voor lopig dan nog maar op het adres Infocentrum p/a Klok huis, Ringstraat 65 te 9160 Hamme. Kursussen in The Old Chap Het Hamse jeugdhuis The Old digheden, het informatiemate- Chap organiseert de komende riaal moet volledig mobiel worden gehouden, werd beslo ten toch maar van wal te ste ken. Het Infocentrum kreeg een onderdak aangeboden in «The Old Chap», zodat men het Infocentrum daar elke za terdagvoormiddag te bereiken is van 10.00 tot 12.00 uur (Kleine Mandemakerstraat te Hamme). Het infocentrum verleent gra tis hulp en advies bij persoon lijke problemen en staat borg weken en maanden een drietal kursussen. Deze starten alleen om 19.30 uur stipt en ze zullen plaatshebben in de kursus- ruimte van het Jeugdhuis The Old Chap, Mandemakerstraat 4 te Hamme. Voor elke kursus moeten er minimum 12, maksi- mum 20 deelnemers per kursus zijn. Voor alle inlichtingen kan men terecht op het telefoon nummer 052/47.28.29 tussen 11 u. en 19 uur. De eerste kursus heet «hoe reilt en zeilt mijn gemeente» en wordt gt geven op 4 opeenvolgend zc donderdagavonden van 10 fe bruari tot 3 maart. Komen a bod: schepenen, OCMW raadsleden, interkommunales gemeentelijke vzw's, de ge meente begroting, adviesn den. inspraak, kultuur- bibliotheekbeleid en een keu zeavond met OCMW en wel zijnsbeleid of leefmilieu vrouw en gemeente. Wie voo deze kursus belangstellin heeft moet inschrijven voor januari. De prijs is afhankelij van je inkomen en de kursi wordt georganiseerd in samen werking met de Oost-Vlaams Volkshogeschool. De tweede kursus is «omgai met opgroeiende jeugd». Oo nu weer vier opeenvolgend donderdagavonden van maart tot 31 maart. Deze kui sus richt zich vooral tot jeugd bewegingsleiders, jeugdwa kers, enz. Inschrijven voor 28 februari t ook hier is de inschrijvingspri afhankelijk van het inkomen Ook deze kursus wordt geoi ganiseerd in samenwerkit met de Oostvlaamse Volkshc geschool uit Gent. De derd kursus heet «ken je recht» e wordt gegeven op twee don derdagavonden in april. Hier voor kan men inschrijven tc I t 15 april en de inschrijvingsprij bedraagt 100 fr. Deze kursi kan gegeven worden in samen werking met het infocentra E Hamme en de westwinkel Sint n Niklaas. Voor meer inlichtin f gen over deze drie kursusse kan men zich steeds wendei| b tot The Old Chap, Mandemi kerstraat 4 te Hamme (OS- h 47.28.29). Jongerenservice Aalst, een van de meest belangrijke hulp- en informatiecentra van Aalst, wil daadwerkelijk en zonder enig winstbejag raad geven, adviseren en duidelijke richtlijnen bepalen. Meer dan ooit is Jongerenservice toekomstgericht en wil het zijn eigen identiteit verwerven De doelstellingen van Jongerenservice Aalst zijn in de eerste plaats een hulp- en informatiecentrum te zijn dat daadwerkelijk en gratis de jongeren tracht te helpen, ongeacht hun religieuze, filosofische of politieke overtuiging. In de tweede plaats kan je er terecht voor informatie over allerlei onderwerpen, onder andere drugs, adoptie, vrouwen mishandeling, adressen van opvangcentra, sterilizatie, homofilie, militie, jeugdwerk, enz. Het adres: Jongerenservice Aalst, de Ridderstraat 30 te Aalst. Het is open van maandag tot vrijdag van 13.30 tot 18.00 uur en op woensdag van 10.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 18.00 uur. Telefonisch kan je Jongerenservice bereiken op het nummer 053-78.99.36.

De Voorpost | 1983 | | pagina 46