Lebbeekse raad nog niet op oorlogspad schepenen Erpe-Mere kregen evoegdheden toegewezen Jlinister Galle: T-zone in arrondissement Aalst? tie doet wat te Lede Installatie met dwarse Volksunie De Voorpost - 21.1.1983 - 9 gemeentelijk vlak is januari steeds druk: alhoewel de meeste aandacht gaat naar de allatievergadering met de verkiezing van de schepenen, toch staat er nog een tweede nisschien wel even belangrijke verkiezing op het getouw in de eerste maand van dit samen met de nieuwe gemeenteraad moet immers een nieuwe O.C.M.YV.-raad !o dozen en geïnstalleerd worden, ie raad, die slechts op 1 april van start gaat, moet ten laatste op de derde maandag na llatie van de gemeenteraad verkozen worden. >robl logii voordrachten, zowel voor ii merkende leden als voor de le giolgers, moeten schriftelijk Jin dubbel exemplaar bin- geleverd worden bij de [emeester ten laatste op ig 14 januari tussen 16 en mr. Er zijn 11 werkende :n te verkiezen, waarbij elk Islid over zes stemmen be- i ec lag kleine berekening 25 raadsleden beschikken tn over 150 stemmen om 1 O.C.M.W.-leden te ver kiezen. Dit komt erop neer dat een kandidaat op minstens 13 stemmen moet kunnen reke nen om zeker te zijn van een verkiezing. De oppositie met 10 raadsleden beschikt over 60 stemmen, zodat zij 4 raadsleden kunnen verkiezen, daarbij een stemmenoverschot van 8 stemmen behoudend. De meerderheid beschikte oorspronkelijk over 15 x 6 90 stemmen, goed voor 6 ver- kozenen en een stemmenover schot van 12 stemmen. Gezien dit overschot groter is dan deze van de oppositie, zou de meer derheid 7 leden kunnen in pikken. En nu komt Louis Van Durme op de proppen, die tijdens de installatie een onafhankelijke houding aannam. Van zijn houding met meer derheid of met oppositie hangt dus af of de verhouding 7 tegen 4 of 6 tegen 5 zal zijn in het O.C.M.W. te Expe-Mere. Bevoegdheden Na de verkiezing van de vijf schepenen sloot de burgemees ter nogal kortaf de zitting: er werd geen enkele verklaring afgelegd en de pas verkozen schepenen trokken zich terug voor een eerste kort schepen college Het schepencollege wijzigt weinig: Alfons De Spiegeleer (S.P.) was geen kandidaat meer en verdwijnt; zijn veel jongere partijgenoot Jeff Van den Steen wordt schepen. Toch blijkt nu dat aan de be voegdheden binnen dit nieuwe college enkele belangrijke wij zigingen zijn aangebracht. Alleen de burgemeester De Lat behoud identiek dezelfde bevoegdheden als in het vorig college: Politie en Sekreta- riaat. Zijn partijgenoot schepen De Langhe (P.V.V.), die tot nog toe Financiën - Personeel - Gemeentelijke Regies onder zijn bevoegdheid had, krijgt daar Middenstand - Landbouw bij. De Grave Urbain (V.U.) be houd Openbare Werken en krijgt daar Gebouwen bij. ter wijl de kersverse eerste sche pen Hein Mallefroy (V.U.) Stedebouw, Leefmilieu, Kerkfabrieken en Feestelijk heden beheert. De Wolf Johan (S.P.) is Ambtenaar van de Burgerlijke Stand en heeft Be volking en Sociale Zaken on der zijn bevoegdheid. Voor Jeff Van den Steen (S.P.) blijft dan tenslotte On derwijs - Kuituur - Sport en Jeugd over. J.V.M. ^er dan eens wordt de vraag gesteld wie wat doet in de gemeentediensten en hoe die asten zijn uitgebouwd en wie ze precies bevolkt. In Lede wordt de werking van de eentelijke diensten gekoördineerd door gemeentesekretaris Jozef Huylebroeck die in taak wordt bijgestaan door mevrouw E. Matthijs, rekenplichtig opsteller en man Roggeman. De diensten zijn verdeeld als volgt: rekendienst, burgerlijke stand, "sche dienst en een dienst kuituur. Daarnaast bestaat er nog een ontvangery en juurlyk de politie. rekendienst wordt geleid or Paul Vijverman die voor Jwerk kan rekenen op W. gmulder en R. Creutz. De Eng van de dienst burgerlij- [stand, waartoe de afdelin- i rijksregister, bevolking, Jnpelkontrolc, militie, pen- enen en kiezerslijsten beho- (j, is in handen van Oscar "laert. Klerk op deze dienst IM. De Waele en verder werken er Achiel De Wael, K. Berckmoes, G. Van Boxtael, J. Danckaert en E. Redant. De technische dienst staat on der leiding van Willy Lievens. Deze dienst bestaat uit de ad ministratie van de voertuigen, gebouwen, wegen, magazij nen, beplantingen, schoon maak en begraafplaatsen. Lie ve Van den Broeck is er tech nisch beambte. De administra tie wordt verzorgd door Van der Meersche, I. Raes en D. De Gusseme. De verantwoor delijkheid voor de voertuigen berust bij L. De Kerpel en R, Braeckman en tot de dienst behoren G. Coppens. P Mat thijs, R. Vermeiren, A Hers- sens en L. Brantegem. Voor de gebouwen staat J. Hae- saert, R. Verleyen, D. Van de Wiele in en het onderhoud van de wegen is toevertrouwd aan Octaaf D'Haese, P. De Moor en Achiel Van den Steen, J. Props, A. Matthijs en E. De Vuyst hebben de magazijnen en de beplanting onder hun bevoegdheid en het schoon maakpersoneel bestaat uit Ph. Moerenhout, Chr. Van der Sijpt, M.R. Brondeel en L. Van Daele. De begraafplaat sen worden verzorgd door P Van. Haudenhove, Johnny Bach, Gust D'Haese en Alois D De Smet. Jozef Van Eetvel- de is de klusjesman die ook de funktie van bode heeft. Kul- tuurfunktionaris R. De Lan- noy leidt de dienst kuituur en kan rekenen op Ingrid Cob- baut die er klerk is. Direkteur van de muziekschool is Marcel Bossaer en hij wordt bijge staan door Denise lliano en Denise D'Hooghe. Voor de bibliotheek zijn Frangoise Bec kers, Hilde Melckenbeeck en Linda Van Daele verantwoor delijk. De gemeentelijke ont- vangerij wordt verzorgd door Victor Van Geem en Henri De Vis en de politiediensten be staan uit kommissaris H. Van Hauwermeiren, adjunkt-kom- missaris F. Schampeleer en in- spekteur Janssens. De politie agenten zijn G. Coppens, R. Van Lintbergen, D. Van Steenbrugge, A. Heiremans, N. De Neve. P. Praet en W. Lievens. Verder zijn er nog twee veldwachters: J. Ver- schueren en J. Slagmulder. Er is een klerk Anny Van de Steen. doel Icyn ditd de aanpassingen die de regering aan haar plan tot de n, ichting van tewerkstellings- of taksvrije zones op "zoek van de Europese kommissie heeft aangebracht, ft deze haar bezwaren tegen dit plan laten varen en de ones in overeenstemming met de konkurrentieregeis de EG verklaard. Wel moet de regering de kommissie een voorafgaande toelating vragen alvorens een T-zone en bepaald gebied te vestigen. De regering heeft hierop aa[ tiddellijk een K.B. opgesteld om zo spoedig mogelijk de realisatie te kunnen overgaan. (Koninklijk besluit 118 betreffende de oprichting1 van tewerkstellingszo- Belgisch Staatsblad 23 december 1982). Dlein hjvcn die zich in een T- en biotechniek. De bedrijven el. t vestigen zullen gedurcn- moeten hun maatschappelijke 10 jaar van bepaalde fiskale zetel en ook hun exploitatieze- r rdelen kunnen genieten, tcls in de T-zones vestigen, j betreft voornamelijk de Het aantal personeelsleden ld a lootschapsbelasting. Het is mag ten hoogste 200 bedragen; de bedoeling dat ook tege- na twee jaar moet de onderne- ïtkomingen op het vlak van ming ten minste 10 werkne- onroercnde voorheffing, mers tellen, en nadien mag het registratierecht op kapi- aantal niet lager dalen. Alleen inbreng en de roerende bedrijven die zich binnen de rheffing zouden worden drie jaar op de T-zone vestigen estaan maar dit dient gcre- kunnen van de voordelen ge- te worden via e ijke wet. afzon- >r dc steun aan bedrijven in mes worden meerdere* ge nieten. Er dient wel aangestipt dat zij niet mogen genieten van het voordeel van andere over heidsmaatregelen (bv. de ex pansiewetgeving). Wat de lokalisatie en de groot- nschapsdoelstellingen be- te van de T_ZOnes betreft, roo sclK'PPcn van werk- djent aangestipt dat de totale eren !tSCn' ontw,kkehng van oppervlakte in het Vlaams ge- kn met strukturclc werk- wesI niet meer dan ,50 ha int» ïf. aanm°e^'8'ng van bedragen, te verdelen over ten j 'n sP'Issektorcn. hoogste drie zones. De lokali- de T-zones mogen uitslui- satjc wordj beslist door de na- in-L meuvve industriële of tionale regering op advies van ^verlenende ondernemin- de Vlaamse Exekutieve. maar worden gevestigd die nieu- arbeidsplaatsen scheppen waarvan de aktiviteit be rt tot één of meer der vol- de sektoren: moderne ge- tnsverwerking, software- ^pmeken. mikro-elektronika inbegrip van optische et ttronika, kantoorautomati- ing. computergestuurde deze beslissing moet worden goedgekeurd door de EG- kommissic. Ten laatste eind april van dit jaar zullen in Vlaanderen en Wallonië tel kens 3 terreinen van elk 50 ha zijn uitgeroepen tot T-zone. Het K.B. voorziet betreffende de lokalisatie geen kriteria, het "6. VUHI^V.VI^JIUUIUV ut lUKdindllt •rei *er'c'n®' 'e'ekommUnikatie ligt derhalve voor de hand een af' beroep te doen op de kriteria die in de expansiewetgeving zijn opgenomen voor de afba kening van de ontwikke lingsgewesten (inkomen, werkloosheid. werkgelegen- heidsstrpetuur). Wcrkgelegenheidsstruktuur Meest in het oog springende kenmerk van de ekonomischc situatie in het arrondissement Aalst is de éénzijdigheid, de tekstiel- en kledingssektor waarvan de tewerkstelling reeds jaren achteruit loopt. Tegenover 30 juni 1972 waren er op 30 juni '81 2762 jobs minder in de tekstielsektor en 3371 in de kleding. Samen 6.133! Een percentage van te rugloop van 40% in de tekstiel en 47% in de kleding. Midden 1981 namen deze sek toren nog 17 en 15,7% van de totale industriële tewerkstel ling voor hun rekening wat duidelijk de zeer zwakke en kwetsbare ekonomische situa tie van het arrondissement bewijst. Werkgelegenheidskoëfficiënt Konfrontatie van aanbod en vraag op de arbeidsmarkt ge beurt aan de hand van opstel ling van arbeidsbalansen via een vergelijking per jaar van de beroepsbevolking met de tewerkstelling. Daaruit blijkt dan een positief (overschot van beroepsbevolking) of een ne gatief saldo (te weinig beroeps bevolking) Werkgelegen heidskoëfficiënt is dan de ver houding tussen tewerkstelling en beroepsbevolking. In 1970 lag dat koëfficiënt rond de 63. In 1977 1 punt lager. In concreta betekent zulks dat de aangroei van de tewerkstelling geen gelijke tred heeft gehou den met de ontwikkeling van de beroepsbevolking. In het arrondissement Aalst stijgt dit tekort met 2.490. Bij een stij ging van 970 bij de tewerkstel ling steeg de beroepsbevolking met .3460! Ten opzichte van de provincie Oost-Vlaanderen bedraagt het werkgelegenheidskoëfficiënt te Aalst 62.4 tegenover 78.6 voor de hele provincie. Werkloosheid Op 30 juni 1982 werden in het arrondissement 14.483 uitke ringsgerechtigde volledig werklozen geteld waarvan 6.628 mannen en 7.855 vrou wen. Hiermede bedroeg de werkloosheidsgraad er 18,7 tegenover 15,2 voor het Rijk. Per geslacht 13,5 bij de man nen en 26,3 bij de vrouwen. Wat betreft het werkloosheids cijfer van de mannen is de werkloosheidsgraad biezonder hoog. Slechts de arrondisse menten Veurne en Oostende bereiken een nog hoger cijfer. Wat betreft de werkloosheids duur is 29% van dc mannelijke werklozen meer dan 2 jaar werkloos. Bij de vrouwen be draagt dit cijfer 53% in het algemeen en stijgt het boven dien tot 61% in de kledingsek- tor en 71% in dc tekstiel sektor. Van 62.838 werklozen in 1971 steeg het aantal voortdurend tot 442.677 in 1982. Voor vrou wen 9,5 maal zoveel en voor mannen 5,3 maal. Uitschieters in juni '82 waren de bouw met 2.681 werklozen, schoenen en kleding met 2.197 en overige dienstverlening met 2.713. Inkomen Volgens de laatst beschikbare fiskale statistieken lag het in komen in het arrondissement Aalst in vergelijking met die in het Rijk 4% (6.300 fr.) lager In 1975 was de afwijking zelfs 8% (8.900 fr.). Pendel Van oudsher wordt Aalst ge kenmerkt door zijn omvangrij ke pendel naar werkgebieden gelegen buiten het eigen arron dissement. In 1970 waren bijna 56.000 aktievcn met woon plaats in het arrondissement Aalst elders tewerkgesteld. Dit was 54% van de globale be roepsbevolking. In 1977 be droeg het aantal pendelaars 51:742 of 48%. Hierbij moet wel aandacht worden geschon ken aan het feit dat een groot aantal pendelaars werkloos was geworden ingevolge de be narde ekonomische situatie. Essentieel gegeven om de so- cio-ekonomische betekenis van pendel te beoordelen is vanzelfsprekend de tijd die pendelaars nodig hebben om de afstand tussen woon- en werkplaats af te leggen. Be schouwt men meer dan één uur tijdsafstand enkele richting als sociaal onverantwoord dan wa ren er in april 1977 in totaal 14.373 pendelaars in dat geval, zijnde 27,78% van het totaal. Aalst moet T-zone krijgen! Met een belangrijk verlies aan arbeidsplaatsen in regressieve sektoren, een werkloosheids graad ver boven het rijksge- middeldc, een zeer laag werk gelegenheidskoëfficiënt, een inkomen beneden het rijksge middelde en een omvangrijke en sociaal-ekonomisch onver antwoorde pendel moet het ar rondissement Aalst, indien een T-zone niet binnen een ont wikkelingszone moet liggen, aanspraak kunnen maken op een T-zone, industrieterreinen buiten het ontwikkefingsge- west zijn beschikbaar in Erpe- Mere, Geraardsbergen en Zot- tegem. LH beke. De voltallige gemeenteraad van Lebbeke. (c) Op vrijdag 28 januari om 14.15 uur heeft in de EBES gebou wen, President Rooseveltlaan 1 te Gent een informatieverga dering plaats over de veiligheid in de onderneming. Voor meer inlichtingen kan men terecht bij het Provinciaal Komitee voor de Bevordering van de Arbeid, Godshuizenlaan 95 te Gent (091/23.67.69). Het aantal overvallen in dit land neemt steeds toe. De banken evenwel kenden in 1982 40% minder overvallen dan het jaar voordien. Met die £3^ verlaging wordt een trend die zich sedert verscheidene jaren JÉ aftekende, bevestigd. De hold- ups in banken van de privé- sektor vertegenwoordigen nog slechts 6% van alle in België gepleegde gewapende over vallen. Op zaterdag 19 en zondag 20 februari heeft de zevende in ternationale auto-moto racing show plaats in de veilinghallen te Hoogstraten. Meer inlich tingen zijn te bekomen bij RT Glosso, Schotelven 81 te 2370 Arendonk of telefonisch op het nummer 014/67.73.15 na 18.30 uur. Lebbeke. Bij de eedaflegging van Andre Tirez verlieten de VU-raadsleden hun plaats om tussen het publiek te gaan staan, (c) Vorige zaterdag had de installatievergadering van de nieuwe Lebbeekse gemeenteraad plaats. Het is naar het schijnt de rustigste installatie sinds jaren geworden en toch waren er weeral buitenbeentjes, 't Zou Lebbeke niet zyn! De publieke belangstelling was aan de matige kant. Alhoewel de ruimte voor het publiek byna benomen was, had het toch geen vergelyk met vorige installatie in de turnzaal van Broederschool, toen men tot in de turnrekken hing om het gebeuren te kunnen meemaken. Burgemeester Moeyersoon opende de zitting als volgt: «Proficiat aan iedereen voor de resultaten van de verkiezingen. Ik hoop dat we in de komende jaren goed kunnen samenwer ken. Ik hoop ook dat het een hartelijke zitting wordt. Verder wens ik aan iedereen: goede vaart voor de komende zes jaar». Voor de CVP-fraktie nam Arie Abbeloos het woord: «Proficiat, mijnheer de burgemeester, voor het mandaat dat u bekleedt als eerste burger van Lebbeke. Ge hebt vroeger al bewe zen dat ge deze taak aan kunt en deze titel waard zijt. We hopen ook op een goede samenwerking». Voor de PW-fraktie was senator Van Den Broeck aan het woord: «Ik sluit me aan bij wat de h. Abbeloos gezegd heeft over u als eer ste burger. Uw partij is als sterkste uit de verkiezingen gekomen. Proficiat». De fraktieleider van de SP, Clement Vlassenroot, sloot zich ook aan bij de vorigen en drukte de wens uit «een burgemeester te hebben voor alle Lebbekenaren». Namens de VU-leden zei Dirk De Cock, dat ze «hoopten in optimale om standigheden te kunnen sa menwerken, maar dat het hen niet zou beletten een eerlijke oppositie te voe ren». Daarna volgde de voorlezing ter kennisgeving van de goedkeuring der ge meenteraadsverkiezingen van 10 oktober 1982 door de Bestendige Deputatie, van het bericht dat geen beroep werd gedaan bij de Raad van State, van de me dedeling inzake de benoe ming van de burgemeester en zijn eedaflegging. Dan volgde de aanstelling en de eedaflegging van de nieuw gekozen gemeenteraadsle den. De eedaflegging in al fabetische volgorde. Voor dat ze echter tot het lezen van de gebruikelijke tekst overgingen wensten de VU-leden hun trouw aan en sympathie voor de Vlaamse meederheid uit te drukken. «Deze eed is spij tig genoeg verplicht, we zullen het maar doen: maar we zijn trouw aan de Vlaamse gemeenschap». Dan werden de akten gete kend. De sekretaris, de h. Van Driessche, las dan de rang orde der gemeenteraadsle den. Het oudste lid is Frans Tas (12.2.65), daarna volg den: De Ridder Germain (29.1.71), Moeyersoon (29.3.71), Tirez en Abbe loos. Op 2.2.77 werden Vlassenroot, Hiel, Spitael, Brusselmans, F. De Ridder en Johan De Mol lid van de raad. Nieuwe leden zijn: senator Van Den Broeck, Karei De Gucht, Willy Van Vossole, mevr. Van Roy- Rasson, Karei Uyttersprot, Gaby Van Der Jeught, Ro ger Cami, Jozef Dauwe. Lucie Van Mulders, Mauri ce Perdaens, Arsène De Mol, Eddy Van Overstrae- ten, Lieve Mertens en Dirk De Cock. Volgde dan ken nisname van het ontslag van de heer Tirez als voor zitter van het OCMW. Verkiezing en eedaflegging van de schepenen Voor de CVP droeg Arie Abbeloos de kandidaten voor. Senator Van Den Broeck introduceerde de PW-kandidaten. Als eer ste schepen werd Jozef Hiel voorgedragen. De VU- fraktie vroeg hier de kandi datuur van Arie Abbeloos te stellen, omdat ze van Arie als schepenen tenmin ste respons kregen in de vorige legislatuur. Na stem ming kwam het volgende uit de bus: Jozef Hiel: 20 stemmen, 2 blanco's en 3 stemmen voor Arie Abbe loos. Germain De Ridder werd voorgedragen als tweede schepen. Hij be haalde 19 stemmen, Octaaf Van Den Broeck krèeg er hier 3 en er waren 3 blan co's. Bij het tellen van het aantal merkt Moeyersoon al lachend op: 't zal goe kommen!». Toen André Tirez als derde schepen voorgesteld werd, drukte de VU haar verontwaardi ging uit over deze kandida tuur, vermits er tegen de heer Tirez een gerechtelijk onderzoek aan gang is. Daarom weigerde deze fraktie te stemmen en stond recht uit teken van protest. Tirez haalde het met 20 stemmen tegen 2 blanco's. Karei De Gucht werd voorgesteld als 4* schepen. Toen er 'terug 25 stembiljetten waren merkte Moeyersoon verbaasd op: «Hoe kan dat nu?». Alge meen gelach. Het resultaat van de stemming was: Ka- rel De Gucht: 19 stemmen; Octaaf Van Den Broeck: 3; Fréderik Spitael: 1 en 2 blanco's. Die stem voor de heer Spitael zal zeker een verdwaalde geweest zijn. De kandidatuur van Fran cois De Ridder werd ge steld voor de plaats van 5de schepen. Hij werd gekozen met 19 stemmen; 1 ging er naar Germain De Ridder; 3 waren blanco; 1 ging naar Arséne De Mol en 1 naar Octaaf Van Den Broeck. De eedaflegging door de nieuwe schepenen werd ge volgd door het omgorden van de sjerp. Bij schepen Hiel had burgemeester Moeyersoon hem strak aangespannen; Jef kon er goed mee lachen. Vanwege de CVP-fraktie wenste Arie Abbeloos iedereen proficiat. Hij drukte de wens uit dat de samenwer king van de koalitie zo mag verder gaan en dat ook de samenwerking van het schepenkollege met de bur gemeester vlot mag blijven verlopen». Niettegenstaan de de moeilijke tijd hopen wij dat het toch zes vrucht bare jaren worden». Voor de PW nam senator Van Den Broeck het woord. «Ik hoop dat ik mijn boekje niet te buiten ga», zei hij, maar intussen deed hij dat toch. «Ik ben terug van weggeweest, zo begon hij, maar daaraan zijn positieve punten verbonden. Ik heet hartelijk welkom aan de vijf dames, trouwens vijf nieuwe leden. Proficiat aan de drie jonge krachten, die hun Vlaamse reflexen trouw blijven tot in de ge meenteraad. De oppositie is kwantitatief niet sterk, maar kwalitatief wel. Ik richt mij ook tot de pers. In de voorbije jaren heeft Lebbeke dikwijls stof gege ven -aan de regionale pers. Ik hoop dat er een beleid gevoerd wordt, zodanig dat de pers niet meer weet wat schrijven, dat zal de bevol king ten goede komen», hij benadrukte de wens van de PW om er voor te zorgen dat de gemeente terug fi nancieel sterk zou worden en stelde een soberheidsbe- leid voor gedurende een tweetal jaren. Met deze kleine redevoering mag se nator Van Den Broeck dan pogen sympathiek over te komen, deze woorden ho ren niet op een installatie- raad. Bovendien was men in de koalitie akkoord ge komen om elke proficiat of aankondiging zo kort mo gelijk te houden. Dus toch: boekje te buiten. Toen was SP-er Vlassenroot aan de beurt. Hij vroeg dat «de schepen eindelijk eens een beleidsverklaring zouden afleggen en iets zeggen over het te voeren beleid in de komende zes jaar. Het is immers een noodzaak voor een gezond beleid. «Burge meester Moeyersoon ant woordde dat het wat vroeg was voor zo'n verklaring; de bevoegdheden zijn nog niet verdeeld. Immers, de schepenen zijn pas aange steld en geïnstalleerd. Vlas senroot vroeg dan in de toekomst toch een beleids nota te geven. Karei Uyt tersprot zei dat de VU zich bij vorige uitspraak aan sloot: «We werken op bouwend als het kan, hard al- het moet». Burgemees ter Moeyersoon antwoord de: «Dat is ook onze be doeling: hard werken aan de opbouw en hard tegen de oppositie als het moet». Het volgende punt was de mededeling voor de verkie zing van de leden van het OCMW. De kandidaturen (effektieven en plaatsver vangers) dienen ingediend op 21 januari 1983 tussen 16 en 19 uur. Tot slot zei de heer Moeyersoon «De in stallatie is goed verlopen, ook al zijn er enkele moei lijke momenten geweest. Er zijn altijd mensen die dingen zeggen, die ze beter zouden zwijgen. «Daarmee was de zitting afgelopen. Vermits alle raadsleden een foto van de installatie cadeau krijgen, was het dus «the big moment» voor de groepsfoto, waarna ccn pintje gedronken werd op de goede vaart. We hopen ook voor de gemeenteraad dat het een 'goede' vaart mag zijn. Gezien de samen stelling kan het er hard aan toegaan. jvg

De Voorpost | 1983 | | pagina 9