Toneelkring «Wij» aan derde lustrum toe Rotaract inviteert Lebbeekse harmonie Sint-Cecilia aan zevende kunstkoncert toe Tentoonstelling «Het kreatieve kind» van Rijksbasisschool Dendermonde genoot veel bijval Toneel in Dendermondse Boonwijkschool De Vrede: «Een pare! van een meid» jonge musici Dendermonde. RBS slation organizeerde een tentoonstelling over het /creatieve kind. Dat zijn de prijswinnaars (c) De tentoonstelling georganiseerd door de Rijksba sisschool Dendermonde-station trok heel wat pu blieke belangstelling. Deze tentoonstelling ging, zoals gemeld, door onder het motto «Het kreatieve kind». Heel wat werken van leerlingen werden weerhouden. Wij plaatsen de laureaten op een rijtje. Wat de leerlingn van de wijkschool betroffen werd Ken De Meyer van de eerste kindertuin uitgeroepen tot laureaat van deze tekenwedstrijd. Van de tweede kindertuin werden twee laureaten vooropgesteld. Het waren Jessica De Smet en Lieve Matthijs. Maïka Eeckhoudt en Sara Van Rillaer waren de laureaten van de derde kindertuin. De leerlingen onderge- Tweede jaar A Ken De NU, bracht in het hoofdgebouw Kris De Picker. Marion De traden als volgt naar voor. Rouck, Jirka De Smet, Nui- Voor wat betreft de eerste ka Kerkenawi, Mira Minne- kindertuin: bo, Robby Osselaer, Mieke Fries Baum, Jamila Ben Roggeman, Liesbet Van- Ayata, Jan Buys, Jouri denbergh, Davy Van Lim- Deck, Wesly De Jonghe. bergen. Cindy De Waegeneer, Fati- Tweede jaar B: Johan Ber- ma Hussein. Ketske Jans- tin, like Fabritius, Ignace sens, Kelly Moortgat, en Meert. Filip Peeters, Cmdy Katrien Veldeman. Van Der Jeught, Wim Van Tweede kindertuin' Tom De Herreweghe en Kristof Ver- Grauwe, Melissa De Keers- bruggen, maecker, Bram De Ridder, Derde jaar A: Alain Buyens, Monia De Schuyteneer, Laury Callaert. Olivier Cly- Kim Goossens. Dirk Van mans. Peggy De ille Michel Daele, Sabrina Van Dam- De Ridder, Christophe De me, Heidi Van Geert. Use Roover, Daisy Ottermans. Van Keer. en Kelly Ver- Kris Peleman. Karen Van strepen. Derde kindertuin Brian Arbij, Sylvia Arijs, Gunter De Klippel, Armin Fabri tius, Glen Meert. Ellen Naudts, Pieter Roggeman. Sarah Rottiers, Evi Van Herreweghe en Sofie Wauters. Eerste jaar A: Christophe Beda. Karine Breek pot, Joeri Commerman, Rony Davidt, Steven De Saeger, Melissa Jacob, Johan Naudts, Tim Van De Velde, Joeri Wijn en Annick Van Damme. Eerste jaar B. Catherine Blancquaert. Glen De Cock, Sam De Kestelier, Karen De Ridder. Jetsje Janssens, Jurgen Moortgat, Grie Pie- ters. Tom Pieters. Veerle Belle en Davy Verdickt. Derde jaar B: Inge De Boeck, Tim De Cock, Tessa De Donder, Erwin De Proft, Yves D'Hoey, Steven Lutin, Ruth Scrivens, Johan Van Damme, Helen Van Der. Broeck en Bart Veldeman Vierde jaar A. Merfet Anoun, Priscilla Deck, Ben De Kestelier, Joris De Smet, Gustaaf De Wolf, Cathy Kindt, Nadine Temmer man, Sonja Uyttendaele, Fi lip Van Gucht en Pedro Verleyen Vierde jaar B Filip Adam, Thierry De Decker. Samuel De Gendt, Sandra Klaas- sen. Peter Mannaert, Filip Van De Steen, Cindy Van Hoey, Mario Van Riet, Sam my Verdickt en Bart Vol- kaert. Vijfde jaar A: Steven Cal laert, Rik De Beul, Christel De Smedtr Gunther De Wolf, Inge Heyvaert, Tangy Osselaer, Veerle Philips, Peter Van Den Abbeele, Pe ter Verhavert en Nico Ver wilgen. Vijfde jaar B: Filip Chavat- te, Bart De Cock, Tom De Malsche. Cindy De Volder. Stefan Leplet, Laurent Pré- vot, Evy Scrivens, Ronny Sigin, Katty Vermorgen en Annelies Ysewijn Vijfde jaar C: Yaunesse Azi- bou. Sabrina Creygelmans, Sabine De Backer, Annick De Loose, Jessie De Somer, Hans Matthijs, Carine Steels, Jurgen Van Den Bergh. Irjen Van Impe en Jurgen Verleyen. Zesde jaar A: Christophe Abbeloos, Anja De Donder, Patrick De Klippel, Johan De Letter. Sven De Vlieger, Franky Moortgat. Muriel Saerens, David Scheirlinck en Katia Vallé Zesde jaar B Conny Borms, Serge Cooreman, Bart De Smedt, Walter D'Hoogh, Kristof Hermans, Dirk Opalvens, Sabrina Van Bos- beke, Natascha Van Hove, Sandra Van Rossem en Pe ter Verstrepen. Zesde jaar C: Christine De Block, Ann Dierick, Petra D'Hollander, Alain Goossens, Rita Nobels, Bru no Prévot, Tilly Saeys. Ma rijke Uytendaele. Kitty Van Gijseghem en Karine Van Herreweghe. EDM Het doet altijd plezier om een kunstkoncert van een Hier moeten we niet meer harmonie een massa volk te mogen verwelkomen, over verteUen, want ieder- Het was burgemeester Moyersoen, voorzitter van een weet dat de wals zowat de Lebbeekse harmonie Sint Cecilia dan ook aan te de konLn& van de muziek is zien dat hij bij de opening van het zevende kunst- ZoaJs dat bij Sinte Cecilia koncert van de harmonie een gelukkig man was. &e|br^_keliJk is> stond er Terloops onderstreepte hij dat het precies zes jaar p^ZT geleden was dat Fran?ois Peleman de leiding van Dlt keer was dat de uitvoe- de Koninkhjke Harmonie Sinte-Cecilia overnam en ring van «The Pink Panter» er voor de allereerste keer sprake was van een van Henri Mancini. Een kunstkoncert. Dat was toen een innovatie. Nu blijft zware opgave, die evenwel men er niet langer meer bij stilstaan en vindt 401 0611 glansrijk einde iedereen het trouwens normaal dat er jaarlijks werd f?ebracbt Een dave- gezorgd wordt voor een hoogstaand koncert. Het dient gezegd dat er re- schakeling van samba- kening werd gehouden met chachacha-bolero-boyon- de mening van het publiek, cubadans Ritme in over- dat had vorig jaar te ver- vloed dus en niet zo eenvou- staan gegeven dat een lan- dig om het goed te brengen ger programma best op zijn Weduwe Collijn, die tussen plaats zou zijn. Het werd de aanwezigen vele vrien- dan ook een lang program- den mocht ontmoeten, was ma dat biezonder op prijs over de uitvoering evenwel werd gesteld door een en- in de wolken, wat alleen toesiast publiek dat meer- maar onderstreept dat de maals voor een warm en leden en de dirigent van oorverdovend applaus Koninklijke Harmonie zorgde. Sint-Cecilia het er opper- Presentator Willy Meert, best vanaf hadden ge weer uitstekend in zijn rol, bracht. Met «Rag 2000» zette er dadelijk de nodige kwam dan weer de jongere schwung» in. Want generatie aan bod. Het is geopend werd met de «Ko- een kompositie van Michel ninklijke Militaire School» Van Delft en is als het ware van Arthur Prevost. Het een raket die de hoogte viel in de smaak van het wordt ingeschoten. Pijl- publiek dat voorgoed was recht de lucht in om dan in opgewarmd en zijn tevre- de zonnestralen te schitte- denheid uitte met en toe- ren. Deze muziek, soms siast handgeklap. Dan mysterieus, soms zachtzin- werd theme d'orgue» van nig, werd door iedereen Jef Anders gebracht Een sterk op prijs gesteld, prachtige uitvoering die Hans Kolditz tekende voor meerderr muziekliefheb- een bewerking van een pot hers sterk zal hebben aan- pourri aan Walzertraume. gegrepen. Met «Bella Boc- ca» van Emile Waldteufel kregen we een betoverend stukje muziek van de jaren 1870. Een wervelende pol ka keurig gebracht. Her man Vermeiren schreef muziek voor het trommel korps «Harmonia» dat on der leiding van zijn diri gent Paul Ringoot ook nu weer zorgde voor een puike prestatie. Menigeen was vol lof over het optreden van de allerjongsten. Guy Dyijck die de vorige koncerten van ronkende namen voorzag, bezorgde de harmonie nu een grootse mars onder de titel «G.D. Tune» on Kees Vlak, voor de gelegenheid onder de schuilnaam Liano, schreef «Bolero di Media rend applaus onderstreepte dat de vele en vaak lastige repetities vruchten haddeh afgeworpen. Herman Kah- lenbach bewerkte een pot pourri «For Young People». In feite waren het walsen van Strauss die op een dis co-ritme werden gezet. Het resultaat was bizonder aan genaam om te horen. Het sloeg zelfs zo goed in, dat meer dan eens om een bis- nummertje werd gesmeekt. Geen harmonie kunstkon cert zonder James Last. Van hem werd «Einsamer Hirte» gebracht. De origi nele partij voor panfluit werd vervangen door de fluittisten. En waarempel, er werd om een bisnum- mertje gevraagd. Iets waar op de dirigent en zijn spe lers graag ingingen. Het publiek kon zo voor een tweede maal meegenieten Het koncert werd afgerond met een aangenaam stukje werkelijk ontspannende muziek voor amateurorkes ten «Stand by» van Randy Beek. Wie dacht dat daar mee het programma erop zat, kwam bedrogen uit want als extraatje werd nog eens «For Young People» gebracht. Een toemaatje dat iedereen er maar al te graag bijnam. Prima vertolking We hebben er meer dan eens op gewezen: de Ko ninklijke Harmonie Sinte- Cecilia zorgde voor een uit stekende uitvoering van dit zevende kunstkoncert. Dat is onder meer te danken aan de fel doorgedreven voorbereiding op dit kon cert. Wanneer men nu een maal een naam en faam hoog te houden heeft, dan doet men graag een extra ins'panning. Het koncert, - zo werd binnenkamers ge steld, moet van die aard zijn, dat zelfs de meest kri tische melomaan tevreden naar huis kan keren. Wel nu, dat was in Lebbeke het geval Het programma om vatte voldoende verschei denheid en moeilijkheids graden om de muzikanten toe te laten hun begaafd heid te demonstreren. Werd er voor de pauze ernstiger muziek gebracht, dan werd na de pauze overgeschakeld naar een meer ontspannen de muziek. Maar telkens weer was de uitvoering ma gistraal dem^htSJcS11 Lebbeke. De harmonie Sinte-Cecilia gaf een prachtig kunstkoncert (c) e" NiCO Van ytentoonstelling in de rijksbasisschooI station. De werken van de kreatieve kinderen Ie) het nooit aflatend basisrit me van de kleine trom heel even deed denken aan de werken van de grootmees ter Ravel 1. Met Show Boat van Jerome Kern werd het eerste deel afgerond. Het was trouwens een prachtig slot voor het eerste deel en de wijze waarop «Old man river» werd gebracht kon niemand onberoerd laten Na de pauze Het tweede deel van deze prachtige koncertavond werd ingezet met «a banda» van Chico Buarque de Hol- landa. Meteen zaten we op de lichtere toer, maar die werd dan met evenveel zin voor ernst uitgevoerd als die in het eerste deel was vastgesteld Het duo Morris Hender en Jos Collijns schreven «Midnight in Ha vana» Het was een aaneen- Sinds 18 jaar paan de leerlingen van de lagere stadsschool in de Boonwijk voor 10 dagen op vakantiekamp in de maand augustus. Meester Van Damme neemt steeds de verantwoordelijkheid op zich maar neemt daarenboven ook enkele kookmoeders en leidsters en leiders mee die oud-leerlingen zijn van de school. Op zo een kamp spelen deze leidsters en leiders wel eens een toneeltje voor de kinderen gedurende een regendag of op een avond. Vorig jaar, toen de leerlingen in Saint-Hubert ver bleven werd de opmerking ge maakt dat enkele onder hen wel wat taient hadden om to neel te spelen. Zo is dan, eer der schuchter, maar nadien met veel entoesiasme de idee gegroeit en de praktische uit voering begonnen van een to neelstuk waarvan de opbrengst ten goede komt voor het kamp 1983 te Klcine-Brogel van 10 tot 20 augustus. Op vrijdag 18 maart, zaterdag 19 maart, en zaterdag 26 maart speelt de leiding het stuk: «Oma heeft een boy-friend» van Jan Hofman onder regie van meester Van Damme in de zaal van de school, telkens om 20 uur. Deze mensen, voor wie het Weliswaar de eerste maal is dat zij op de planken verschijnen, maar er het beste van zichzelf insteken, verwachten alle to neelliefhebbers. Kaarten zijn te bekomen bij de spelers of bij meester Van Damme, Spoorwegstraat 71 Dendermonde (tel. 21.39.45) of op zondag 13 maart tussen 9 en 12 uur in de zaal van de school waar je tevens je plaats kunt laten nummeren. Ook bij de vertoningen zelf zijn nog kaarten te bekomen. Toneelkring «Wij» van de Minnestraat viert haar 15-jarig bestaan toekomend week-end met de op voering van een thriller. Met het sukses van haar vorig stuk «Ik ben het liefje» was de groep al tevreden. Niet minder dan 1100 liefhebbers woon den de opvoering bij. Voor de viering van haar 15- jarig bestaan werd in het repertoire van Agatha Christie geneusd, maar eerst even kennismaken met de kring. Historiek Eind 1967 namen Guido Bosman, Herman Tas, Frangois De Valck en nog enkele andere jongeren het initiatief om in navolging van de «Kruisridders», to neelgroep die haar aktivi- teiten staakte in 40-45. een toneelkring op te richten voor de parochie H.-Kruis De bewoners onthaalden dit initiatief vrij enthousiast en onder regie van Hector De Wolf werd de opvoering van «En waar de sterre bleef stille staan» georgani seerd Er was een sterke bezetting van spelers en Fi guranten en helpers. Hen allen noemen zou teveel zijn Wel vermelden we tus sen de jonge spelers Annie Bosman, Pierre Verhulst, Roger Van Schoor en Eddy Van Langenhove, toen pas 13 jaar. Het volgend jaar werd met veel sukses de ■filosoof van Hagem» voor het voetlicht gebracht. De regie berustte opnieuw in handen van Hector De Wolf en samen met Frans Ver hulst was hij de enige vol wassene in die produktie. Eddy Van Langenhove speelde Petatje, Annie Bos man Coletje. Roger Van Schoor speelde de Paster en °ok Pierre Verhulst was van de partij. In 1969 nam Hector De Wolf afscheid met het stuk "de pronostiek- burgemeester'. Het jaar 1970 was «een aap op visi te» de regiestart voor Luc Verhavert. De volgende vertoningen waren. «Wie krijgt een baby». «Een parel van een meid», «con amor». «Oscar». «Welkom Hoog heid» en «kemels schieten». Dan schrijven we reeds 1978 en de zeer mooie mo menten werden nu vervan gen door moeilijker perio den Van de oorspronkelij ke akteurs bleven nog over: Eddy Van Langenhove. Ro ger Van Schoor, Annie Bos man en Pierre Verhulst. De aflossing was niet al te best doorgevoerd, maar toch nam «wij» een nieuwe start onder de krachtige inzet van voorzitter Eddy Van Langenhove. Nieuwe spe lers deden hun intrede: Lut Meert en Rita Merckx in «De ideale plaatsvervang ster», Renaat Moeyersoon in «De Mirakelmakers», Monique Mertens, Niek Dauwe, Karine Van Biesen in «Mister doe het zelf», Ah Callaert en An Van Der Ve- ken in «bad bezet», Dirk De Cock in «Bemoeial» en Lilia- ne De Valck in «Ik ben het liefje». De spelerskern breidde ver der uitEn de publieke belangstelling volgde. Vijf tien jaar geleden speelden Wij één avond, nadien wer den het twee vertoningen en sedert 1981 wordt elk stuk driemaal voor het voetlicht gebracht voor een bomvolle zaal. Wij is op nieuw in volle bloei. Ook de dekorploeg breidt uit. Na de tegenslagen, ge kend door onder meer het overlijden van Jan Van As- sche en het feit dat Paul Van Langenhove het wat kalmer moet doen, heeft een nieuwe dekorploeg met o m. Frangois Cardon: Dolf en Danny Van Mulder, Jean Dauwe. Pros Coore man, Pierre Verhulst. Os car Cool. Michel Moeyer soon. Luc Van Den Abeele. Eric Heyvaert, Pierre Moens en Eddy Van Lan genhove zich keihard aan het werk gezet om het ver nieuwde dekor van «de Muizenval» van Agatha Christie in de vereiste sfeer te laten verlopen Een kleine moeilijkheid schuilde in de regie, maar met terugkeer van Luc Ver havert is ook daaraan ver holpen. Zonder enige pre tentie kan WIJ beweren dat het steeds door een breder publiek gewaardeerd wordt. WIJ wil niet preten tieus worden, maar wil wel het mogelijke doen om dat publiek niet te ontgooche len. Publiek. Tijdens de op voeringen van «Ik ben het liefje» werd aan elke toe schouwer gevraagd een strookje in te vullen met naam en adres. Meer dan 3/4den van de aanwezigen heeft dit gedaan en de to- neelploeg heeft de strookjes gesorteerd en geklasseerd Dit is het resultaat: 42% van de kijkers is bewoner van het H. Kruis. 22% woont op de 'rest' van Leb beke. 33% komt van 'buiten' Lebbeke en 3% heeft geen adres vermeld. Dit is voor Wij een bewijs dat er voor haar nog meer inzit niet meer propaganda. Lebbeke is immers heel sterk toneel- minded En de Minnestraat is toch niet onbekend m Lebbeke. Akteurs en bezet ting. Voor het stuk De Mui- zeval is de regie in handen van Luc Verhavert (regis seur bij Wij en Pogen en bekend in Lebbeekse toneel middens. Akteurs zijn Mo nique Mertens als Molly Ralston. Dirk De Cock als Giles Ralston, haar man. Renaat Moeyersoon als in specteur Trotter. Roger Goedgezelschap als de 'ei genaardige' Christopher Wren, Annie Bosman als de onuitstaanbare Mrs. Boyle, Roger Van Schoor als Ma jor Metcalf, Niek Dauwe als de 'mannelijke' Miss Case- wel en Eddy Van Langen hove als de 'mysterieuze' Paravicini. Het verhaal speelt zich af in de grote Hall van Mokswell Manor, het door Giles en Molly Ralston pas geopen de pension. In de buurt is er een moord gepleegd op Me vrouw Stannings, die net ontslagen is uit de gevan genis. Ze heeft immers enkele ja ren vastgezeten wegens kinderverwaarlozing. Met haar man had ze over drie kinderen het voogdijschap aanvaard. Eén stierf door verwaarlozing en slechte behandeling, vandaar In het pas geopende pension Monkswell Manor verschij nen de gasten, ook ïnspek- teur Trotter en een vreemde heer Paravicini, wiens wa gen vastzit in de sneeuw. Al gauw blijkt dat er voor ie mand een val opgezet is. En als de telefoon blijkt door gesneden te zijn krijgt iedereen het heel warm, ook al is het buiten ijzig koud... Nummering van de kaarten verplicht: Om het publiek een gemakkelijk en aange name avond te bezorgen, besliste WIJ per vertoning slechts 250 personen in de zaal toe te laten. De plaats ruimte wordt verkleind, maar er komt een verto ning meer. Indien dit te weinig is komt er nog een vertoning extra, op zondag namiddag. Nummering kan gebeuren op volgende dagen zaterdag 12 maart van 10 tot 12 in het lokaal bij Jean Heirbaut, Lange Minnestraat 3 (Tel,: 052' 35.50 57) Zaterdag 19 maart (idem als 12 maart) en op de zondagen 13 en 20 maart van 10.30 tot 11.30 u. in de kleine zaal van de parochiezaal. Wie deze data uit het oog verloor kan noer terecht in het lokaal de week voor de vertoning van 18 tot 19 uur. Wie vergat zijn kaart te nummeren zou kunnen geweigerd worden Het nummeren is gratis. Een kaart kost 80 fr. en is te bekomen in het lokaal bij Jan Heirbaut of bij een van de spelers Speeldagen: vrij dag 25, zaterdag 26, zon dag 27 maart om 19.30 uur en maandag 28 maart om 20 uur. Zele. De PVV vrouwen vergastten de bewoners van het rustoord Beukenhof op een namiddag ontspanning met enkele leuke toneelopvoeringen (gvw) De Vrede voorstellen is overbodig. De hoogstaande kwaliteit van haar opvoe ringen aanprijzen is al even overbodig. De prijs die ze in de waoxht sleepte, spreekt boekdelen. Ook het toneel stuk «Een parel van een meid» is een in onze streken veel gespeeld en onvermoei baar stuk. In de regie van Jaak Verhelst brengt de Konstminnende Jonckeyt dit stuk op zaterdag 19 maart, zaterdag 26 en zon dag 27 maart om 20 uur in de zaal Ons Huis. «Een parel van een meid» van M Camoletti, wordt vertolkt door An, Mark, Herman, Nel en Gilberte RESERVATIE kan telefo nisch gebeuren op nr. 21.85 85 of nr. 21 44 57 Gelieve alleen telefonisch te spant wordt dit stuk harte- reserveren. lijk: aanbevolen. Wie zich graag gul ont- (iVgi Rotaract Club Dendermonde organiseert een koncertavond op zaterdag 12 maart 1983 om 20 uur in het stadhuis, Grote Markt te Dender monde. Jonge musici krijgen er de gelegen heid om hun kunnen te tonen. Michel en Brigitte Puissant, Monica Adriaens- sens, Ricardo Fuego, Nicole De Sitter, Stefan Van Hoye, Els Van Mulders zullen er werken brengen van Schubert, Bach, Sammastini, Tosti, Bernier, Massenet, Wagner. Puccini, Mozart, Corelli, Van Paradis, Handel. De alge mene toegangsprijs is 100 fr.

De Voorpost | 1983 | | pagina 51