Maandag 21 maart
Teater- en koncertuitjes: 18-25 maart
Dinsdag 22 maart
BRT 1
14.00 Schooltelevisie: vuur - 14.30 Biologie -
15.00 Nederlands - 15.30 Projekt Egypte nu
- tot 16.00 - 17.30 Geschiedenis - 18.00 Tik
tak - 18.05 Rondomons - 18.30 Kopen zon
der kater - 19.00 Jukebox: Abba - 19.05 Het
vrije woord - 19,40 Mededelingen - 19.45
Nieuws - 20.10 De weerman - 20.15 Mini
mikro makro - 20.20 Jezus van Nazareth
(vierdelig tv-film met Robert Powell. Anne
Bancroft, Ian Bannet e.a.) - 21.55 Wikken en
wegen - 22.45 Nieuws tot 23.05
BRT 2
19.00 Tijdrover: vakantiesalon - 19.15 De
Far West op zijn best (feuilleton) - 19.40
Mededelingen - 19.45 Nieuws - 20.10 De
weerman - 20.15 Extra-time (sportprogram
ma) - 22.00 Pop-elektron tot 22.40
NED 1
9.30 Nieuws voor slechthorenden - schoolte
levisie - 10.00 Dieren om je heen - 10.30 Lief
en leed - 11.00 Katechese brugklas - 13.00
Nieuws - 14.00 Schooltelevisie: kijken door
het sleutelgat - 14.30 Kinderteater - 16.00
Tineke - 18.25 Teleac - 18.25 Maja de bij -
19.20 Bugs Bunny - 19.25 De verborgen
vallei (jeugdreeks) - 20.00 Nieuws - 20.28 De
weg (Nederlandse reeks) - 21 30 Brandpunt -
22.15 De alles is anders show - 23.15 Vaste-
noverweging - 23.40 Nieuws en nieuws voor
slechthorenden tot 23,50
AALST
Netwerkcentrum, De Ridderstraat: musical
«Onze Jongens» van Hans Beers en Sasa
Spanjerberg in een regie van Ger Beuken
kamp door het Amsterdamse gezelschap
Toetssteen (19 maart - 20 uur 053/78.89.81
of 053/21.83.70).
Feestzaal V.T.I.: toneel «Arsenicum en ou
de kant» van Joseph Kesselring door de
leraars van het V.T.I. in een regie van
Herman Slagmulder (18, 19 maart - 20 uur)
toneel «Gusta» van Frans Ceusters door
het Toneelgezelschap Ivonne Lex (21 maart
20 uur).
ANTWERPEN
'Arenbergschouwburg (03-232.85.23): show
«Samen anders» met Henk Elsink en Lies-
beth List (18, 19 maart - 20.15 uur)
toneel «Keizer Karei» van Tony Beeghs
door de Jonge Toneel vreugd (20 maart - 15
uur) show met Gaston Berghmans en
Leo Martin (20 maart - 20 uur) show
Freek De Jonge (21, 22 maart - 20.15 uur)
jeugdtoneel «Dag dokter» door Toneel
gezelschap Ivonne Lex (23 maart - 14.30
uur) toneel «Farfada van Jean-Pierre
Haumont door de Cercle Royal de Gardénia
(24 maart - 20.15 uur) show met de
Strangers (25 maart - 20.15 uur).
*Baccarazaal, Sudermanstraat: koncert met
klarinettist Walter Boeykens en pianist Ro
bert Groslot 18 maart - 12.30 uur) recital
door de pianiste Marie-Noëlle Damien (25
maart - 12.30 uur).
*De Singel: pianorecital door Eilane Rodri-
gues met werk van Bach, Beethoven, Jana-
cek, Ravel, Liszt en Chopin 18 maart - 20
uur 03-216.33.30) gala-avond Frangois
Glorieux met dansers Andrea Hall, Vivian
Loeber, Ben en Tom Van Cauwenbergh en
Frangois Glorieux, klavier (19 maart - 20.15
uur - 03-233.87.54) jazz for charity met
het Trio Pim Jacobs en Rita Reys, de Eddy
House Big Band en Freddie Bierset (24
maart - 20 uur - 03-233.56.69) recital
door de gitarist Roberto Legnani met kom
posities van Villa Lobos, Santiago de Mur-
cia, Bach, Paganini en Lauro (24 maart -
20.30 uur - 03-239.44.46).
*Fakkelteater (03-233.15.88): «De nacht
van Suzy Bernstein» van Bernard Farrell
(18, 19, 20 maart - 20.30 uur).
NED 2
13.00 - 18.15 Nieuws voor slechthorenden -
18.25 Staatsloterij - 18.30 Sesamstraat -
18.45 Jeugdjournaal - 19.00 Nieuws - 19.12
Scooby Doo - 19 34 Je ziet maar (jongeren
magazine) - 20.14 De jacht naar genot: tele
visiefilm met Geraldine Chaplin, William
Atherton e.a. - 21.31 De onderste steen -
22.30 Nieuws - 22.45 Teleac - 23 15 Nieuws
RTBF 1
12 00 Teletekst - 14.00 Schooltelevisie: af-
fektieve en seksuele opvoeding - 14.30 Mo
derne talen: Nederland s- 15.00 Psychologie
en menselijke relaties - 17.15 Onem - 17.25
Plein jeu - 19 08 Ces soir - 19 25 Flash
minute papillon - 19.30 Nieuws - 20.00 Les
400 coups (psychologische film 1959 met
Jean-Pierre lx>aud. Clairc Maurier e.a
22.50 Nieuws en weerbericht tot 23.05
RTBF 2
18 OO Splendeurs et miseres des courtisanes
- 19 00 Lundisports - 19 25 Toto-bench ten
19.30 Nieuws - 20.00 Histoires du plaisir
d'exister (reeks verhalen) - 20.30 Jean Bru-
rmoul - 21.30 Input 83 tot 22 30 (de geschie
denis van de soldaat Johan)
1145 Cpoque-midi - 11.50 Gil et Julie - 12 20
Bip Bip - 12.30 Nieuws - 12.45 Le prince et le
mendiant - 17.00 Les espions - 17.55 Le
coffre-fort - 18.00 Stop-star - 18.15 Le der
nier mot - 18.30 Nieuwsoverzicht - 18.33 Le
'Het Appeltje (03-234.30.50). «De Super-
truk» van Roger Pinget door T.I.L. (20
maart - 15 uur).
*Het Klokhuis (03-234.30.50): «In laatste
instantie» van Claus Tinney door T.I.L, (18,
19, 25 maart - 20.30 uur; 20 maart - 15
uur).
'Kolveniershof (03-239.22.16): 15 jaar Prijs
Alex De Vries, jubileumkoncert met de Bel
gische pianist Georges Deppe (18 maart -
20.30 uur) jubileumkoncert met Robert
Groslot in «20 rpgards sur l'Enfant Jésus»
van Olivier Messiaen (23 maart - 20.30 uur).
'Koningin Elisabethzaal (03-218.69.75); de
Philharmonie van Antwerpen o.l.v. Avi
Ostrowsky, met violiste Edith Volckaert als
soliste, speelt de «Ouverture La Forza del
Destino» van Verdi, het «Vioolconcerto nr.
1 in D, opus 19» van Prokofief en de
«Symfonie nr 4 in e opus 98» van Brahms
(22 maart 20.30 uur).
'Koninklijke Vlaamse Opera: opera «Tann-
hauser» van Richard Wagner 18 maart - 19
uur; 20 maart 15 uur).
'Meirteater (03-233.15.88): «Planken
koorts» van Simon Gray (18, 19 maart -
20.30 uur; 20 maart - 15.30 en 20.30 uur).-)
'Raamteater (03-233.42 10): «Anatole» van
Arthur Schnitzler (18, 19 maart - 20.30 uur)
«De Kontrabas» van P. Süsskind door
Bert André (24, 25 maart - 20.30 uur).
'Randstadteater (03-236.16.36): «Bed in
bed uit» van Dave Freeman door het
E.W.T.-gezelschap (18, 19, 24, 25 maart -
20.30 uur; 20 maart - 15 en 20.30 uur)
'Salons Alex De Vries (03-239.22.16): pia
norecital door Vincent Praet (21 maart -
20.30 uur).
'Sint-Jacobskerk, Lange Nieuwstraat (03-
827.50.43): koncert door de fluitist Georges
Zamfir aan het orgel begeleid door M. Imber
(18 maart 20.30 uur).
'Stadsschouwburg: «Mirandolina» van Carlo
Goldoni door KNS (18, 19, 25 maart - 20
uur; 20 maart 15 uur; 2124 maart - 14.30
en 20 uur) «De meiden» van Jean Genet
door KNS 2 (22, 23 maart - 20.30 uur)
«Hamlet, de jongleur» van P.C. Jersild door
het BKT Brussel (24 maart 20.15 - 03-
231.07.50) «102.8», jeugdtoneel over
vrije radio's van Ingrid van der Veken.
coffre-fort - 18.36 Entre chiens t chats -
18.45 Benny Hill show - 19.15 Nieuws -
19.52 Le coffree-fort - 20.00 Les lundis au
soleil: hit-parade - 21.00 Le temps des vacan-
ces (film 1979 met Nathalie Delon, Daniel
Ceccaldi, Eleonore Klarwein e.a.) - 22.35 Les
lundis au soleil - 22 55 La joie de lire - 23 00
Weerbericht - 23 05 Entre amis
TF l
11 15 TF-1 vision plus - 12 00 H F 12
12 30 Atout coeur - 13 OO Nieuws 13 50
D'hier et d'aujourd'hui - (gevarieerd pro
gramma) - 18.00 C'est a vous - 18.25 Le
village dans les nuages - 18.50 Histoire d'en
rire - 19.05 Meteo première - 19.05 Meteo
première - 19.20 Gewestelijk nieuws - 19.45
S'il vous plait - 20.00 Nieuws - 20.35 Defense
de savoir (politiek drama met Jean-Louis
Trintignant, Michel Bouquet, Charles Den-
ner e.a.) - 22.10 Nieuws - 22 15 L'enjeu -
23.15 Nieuws
A2
12 00 Nieuws en weerbericht 12 08 L'aca-
demie des 9 - 12 55 Nieuws - 13 35 Program
ma-overzicht - 13.50 Les amours de la belle
époque - 14.05 Aujourd'hui la vie - 15.00
Tétes brulées - 15.50 Apostrophes - 17.05 La
télévision des téléspectateurs - 17,40 Récré
A2 - 18.30 C'est la vie en nieuws - 18 50 Des
chiffres et des lettres - 19.10 D'accord, pas
d'accord - 19 20 Gewestelijk nieuws - 19.45
Le théatre de Bouvard - 20.00 Nieuws - 20.35
Le grand echiquier (gevarieerd programma)
- 23.15 Nieuws
18.10 Messages - 18.30 Jeugdprogramma -
bekroond met de Driejaarlijkse Corry Lie-
vensprijs door het KJT (18, 25 maart - 19.30
uur) «Repelsteentje», sprookje van
Grimm, voor toneel bewerkt door René
Verheezen, in een regie van Jan Verbist,
gespeeld door het KJT (20, 23 maart - 15
uur; 19 maart - 10 en 15 uur - 03-
233.35.25) 'rio Cantus Firmus met «Van
chanson tot canzona» (20 maart - 11 uur)
Tom van Deel over de poëzie van Simon
Vestdijk (24 maart - 12.30 uur) «Tobias
en Ferdinand» door poppenteater Die en
Die (23 maart - 14 uur - 03-231.97.50 -
264).
'Teater aan den Drink (03-236.16.36): «Am-
bras aan 't Scheld» van Leo Rozenstraten
door het EWT-gezelschap (18, 19, 20, 24,
25 maart - 20.30 uur).
BERLARE
'Feestzaal Meisjesschool, Schoolstroat, Over-
mere: toneel «De Bekoring» van Gaston Van
Der Gucht door Pantha Rhei 19 maart - 20
uur).
'Parochiehuis Berlare: «De Caraibische Zee»
van René Verheezen door de Berlaarse
Toneelbond (18, 19, 20 maart - 20 uur).
'Feestzaal Restaurant Wong, Overmere-
Donk: kleinkunstavond met Eks-M (de Meer-
galm) en folkgroep Zakdoek (25 maart - 20
uur).
BRUSSEL
'Ancienne Belgique (02-512.59.85): rock-
koncert door 2 Belgen en Jezegel 18 maart
21 uur) bluesnight met Luther Tucker
Band (19 maart - 21 uur) Brusselse new-
wave met Software en Functionaries (20
maart - 21 uur) flamencoprogramma van
Wannes Van de Velde (24 maart - 21 uur)
rockavond met The Employees en Plastic
Smile (25 maart - 21 uur).
'Beursschouwburg (02-511.25.25): kinder
teater «Het geheim van de toren» door
Jozef Van den Berg (18 maart - 9.30 en 14
uur) teater «De dans van de bultenaar»
door Jozef Van den Berg 18 mqart - 20.30
uur) kinderkoncert door het Antwerpse
Jeugd en Muziekorkest (20 maart - 15 uur)
koncert Muzikalement '83 voor Jeugd en
Muziek Brussel (20 maart - 17 uur) toneel
«Hamlet, de jongleur» door het BKT (22
maart 10 en 14 uur) «Clavigo» van
18.55 Tribune libre - 19.10 Nieuws - 19.20
Gewestelijk nieuws - 19.40 Regionaal pro
gramma - 19.55 II était une fois l'espace -
20.00 Les jeux de 20 heures - 20.33 La
minute necassaire de monsieur Cyclopedie -
20.35 Qui? (politiefilm met Maurice Ronet,
Romy Schneider, Gabriele Tinti e.a - 21.50
Nieuws - 22.10 Thalassa - 22.50 Prélude k la
nuit tot 23.15
ARD l
9.25 Sesamstrasse - 10.00 Nieuws - 10.03
Feurn wir den Lehrer - 11.40 Drei Weiten -
eine Chance - 12.15 Weltspiegel - 12.55
Persoverzicht - 13.00 Nieuws - 13.15 tot
13.30 en 15.40 Videotext fiir alle - 16 10
Nieuws - 16.15 Schneemanner mit Herz -
17.50 Nieuws - 18 00 Hier und heute - 18 25
Sechs richtige - 19 00 Gegen den wind -
20.00 Nieuws - 20 15 J Robert Oppenhei-
mer, atomphysiker - 21.15 Kriegsverbre-
chen (oorlogsmisdaden) - 22.00 Solo für
Spassvögel - 22.30 Tagesthemen - 23.00
Unterwegs (psychologisch drama 1979 met
Delphine Seyrig. Jan Nowicki e.a.) - 0.40
Nieuws
ZDF
10.00 Overname D-l - 15.57 Programma-
overzicht - 16.00 Nieuws - 16.04 Lehrerpro-
bleme - schülerprobleme - 16.35 Lassie
(jeugdreeks) - 17.00 Nieuws - 17.08 Tele-
illustrierte - 17.50 Ein colt für alle Falie
(feuilleton) - 18.20 Ein colt für alle Falie
(vervolg) - 18.57 ZDF - ihr programm - 19.00
Nieuws - 19.30 Na sowas! - 20.15 Wie wür-
den sie entscheiden? (rechtszaken) - 21.00
Heute-journal - 21.20 Der Stille Ozean (tv-
film) - 22.50 Zeugen des Jahrhunderts -
23 50 Nieuws
J.W. Goethe door Arca-N.E.T. uit Gent (23,
25 maart 20.30 uur; 24 maart - 14 en 20.30
uur),
'Brialmontteater (02-217.24.21): «Om dood
te vallen» (22 maart - 9.30 en 13.45 uur)
«Inpakken en wegwezen» (24 maart - 9.30
en 13.45 uur).
'Koninklijke Muntschouwburg - Nationale
Opera (02-219.63.41muzikale ontmoeting
met het baskwartet Maurice Aerts; werk
van Swerts, Corrette, Prokofief, Copland en
Coryn (18 maart - 12.30 uur) «Der
Freischütz» opera van C.M. von Weber,
muzikale leiding Uwe Mund, regie Gilbert
Deflo (19 maart - 20 uur) 8' kamermu-
ziekkoncert door het Kamerorkest van de
Nationale Opera o.l.v. Philippe Cambreling;
solisten: J. Deleplancque, hoorn en E. Car-
lier, cello; werk van Weber, Haydn, Men
delssohn (20 maart - 18 uur) muzikale
ontmoeting met cellist Edmond Carlier en
pianist Pascal Sigrist die komposities vertol
ken van Schumann en Brahms (22 maart -
12.30 uur) muzikale ontmoeting met
pianiste F. Peeters-Cnop en violist Z, Ko-
walski met werken van Kreisler, Moessorgs-
ki, Wieniawski, Gershwin en Bartok (24
maart - 12.30 uur) muzikale ontmoeting
met cellist G. Zanlonghi, violist U. Gorniak
en pianist M. Virlogeux met werk van Schu
bert (25 maart - 12.30 uur) Ballet van de
XX' Eeuw met «Pas de quatre», «Bhakti» en
«Divine» (25 maart 20.30 uur).
'Koninklijke Vlaamse Schouwburg (02-
219.49.44): «Moordzaken» van Richard
Harris (18 maart 20 uur) «Schimmen
spel» van Michael Cristofer (24, 25 maart -
20 uur).
'Paleis voor Schone Kunsten (02-511.56.08):
het Nationaal Orkest van België o.l.v. Geor
ges Octors en met solisten Carole Dawn
Reinhart, trompet en Alan Weiss, piano,
spelen van Haydn het «Concerto in Es voor
trompet en orkest», van Sjostakovitsj het
«Concerto nr. 1 in c, opus 35 voor piano,
trompet en strijkorkest», van Liadov «Kiki-
mora, legende voor orkest, opus 63» en van
Prokofief «Luitenant Kijé, symfonische sui
te, opus 60» (18 maart - 20.30 uur; 20
maart - 15 uur) de pianisten Christoph
Eschenbach en Justus Frantz spelen de
integrale werken voor vierhandig klavier en
BRT 1
14.00 Schooltelevisie: klassieke oudheid -
14.30 Duits - 15.00 Levensgemeenschap -
15.30 Technologie tot 16.00 - 17.00 Esteti-
sche opvoeding - 17.30 Van bospad tot auto
weg - 18.00 Tik tak - 18 05 Sesamstraat -
18.20 Er was een keer. - 18.30 Peuters en
kleuters - 19 00 Tij rover: lieve plantjes -
19.10 Kijk uit! - 19 15 Don en Peter, verhui
zers - 19 20 Uitzending door derden - 19.40
Mededelingen - 19 45 Nieuws - 20.10 Kunst
zaken - 20.15 I.Q.-kwis - 20.40 Verover de
aarde: met het hart van een ander (Christian
Neethling Barnard) - 21 30 Tom Petty The
Heartbreakers - 22.10 Nieuws en weerbe
richt tot 22.35
BRT 2
19.00 De extaze van het draaien (toeristische
film over de draaiende Derwisjen in Turkije)
- 19.25 Jukebox - 19.35 Kijk uit! - 19.40
Mededelingen - 19.45 Nieuws - 20.15 De
Nieuwe Orde: heruitzending - 21.50 Open
school: loon naar werken? - 22.20 Leven met
suikerziekte tot 22.50
NED 1
9.30 Nieuws tot 9.35 - 10.00 Schooltelevisie:
dieren om je heen - 10.30 Italië - 11.00
Katechese brugklas - 11.30 Japan - 13.00
Nieuws - 15.30 RVU - 16.00 Daar vraag je
me wat - 16.40 Er was eens. de ruimte tot
17.50 - 18.25 Teleac - 18 55 Flappie en
treurrijk - 19.04 Matthew Star (SF-reeks -
20.OO Nieuws - 20.28 De Mounties jubileum
show (met Piet B am bergen en René van
Vooren) - 21.20 De weg naar Peruwelz (tele
visieserie) - 22.00 Tros aktua TV - 22.35
Falcon crest - 23.30 Nieuws en nieuws voor
slechthorenden tot 23 40
NED 2
13.00 - 18.15 Nieuws voor slechthorenden -
18.30 Paspoort - 18 30 Sesamstraat - 18.45
Jeugdjournaal - 19 00 Nieuws - 19.12 DT
kan nog meer bij - 19.25 Een strenge Finse
winter - 19.50 Gospelfestival 1982 - 20.20
Tijdsein - 20.50 Rembrandt en de bijbel -
21.10 Het Evangelie naar Johannes - 21.40
Omnibus - 22 30 Nieuws - 22 45 Den Haag
vandaag - 23.00 Nieuws tot 23.05
RTBF 1
12.00 Teletekst - 14.00 Schooltelevisie: ma
kers van stripverhalen - 14.30 Psychologie
en menselijke relaties - 15.OO Adolescentie -
15.30 Signe particulier romain tot 16 00 -
16.45 Onem - 17.00 Schooltelevisie - 17.25
Plein jeu - 19.08 Ce soir - 19.26 Lotto-
berichten - 19.30 Nieuws - 20.00 Flamingo
Road - 20.50 Au nom de la loi - 21.50 Grace k
la musique: Maurice Ravel, een man zijn
muziek waardig - 22.45 Nieuws en weerbe
richt tot 23.OO
RTBF 2
18.00 Splendeurs et miseres des courtisanes
-19.00 Tribune economqiue et sociale - 19.30
Nieuws - 20.00 Le point de la médécine
(medische rubriek) - 21 00 Les liaisons dan-
gereuses (toneelstuk) - 22.10 Input 83 tot
23.05
RTL
11.45 Croque-midi -11 50 Gil et Julie -12.20
Bip Bip - 12.30 Nieuws - 13.15 Le prince et le
mendiant - 17.00 Huit ga suffit - 17.55 LKe
coffre-fort - 18.00 Stop star - 18.15 Le der
nier mot - 18.30 Nieuwsoverzicht - 18.33 Le
coffre-fort - 18.365 Entre chiens et chats -
18.45 Batman (feuilleton) - 19.15 Nieuws -
19 52 Le coffre-fort - 20.00 Le grand-frère -
21.00 Deux hommes dans l'Ouest (western
1971 met William Holden, Ryan O'Neal, Karl
Malden e.a.) - 22.50 La joie de lire - 22.55
Visite guidée - 23.25 Weerbericht - 23.30
Que repondrez-vous?
11.15 TF-1 vision plus - 12 00 H.F 12 -
12.30 Atout coeur - 13.00 Nieuws - 13.45
Feminin seulement (namiddagprogramma) -
18 00 C'est k vous - 18.25 Le village dans les
nuages - 18.50 Histoire d'en rire - 19.05
Meteo première - 19.20 Gewestelijk nieuws -
19.45 S'il vous plait - 20.00 Nieuws - 20.30
D'accord. pas d'accord - 20.30 Un manteau
de Chinchilla (tv-film met Marie Dubois.
Christian Bouillette e.a.) - 21.40 Nieuws -
21.45 Fatti Vivo Claudio (muzikale evocatie)
- 23.15 Nieuws
10.30 A2-antiope - 11.15 A2 antiope - 12.00
Nieuwsoverzicht en weerbericht - 12.08 L'a-
cademie des 9 - 12 45 Nieuws - 13.35 Regio
naal magazine - 13.50 Les amours de la belle
époque - 14.05 Aujourd'hui la vie - 15.05
Tétes brulées (feuilleton) - 15.50 Sacha Distel
Olympia (variétéprogramma) - 16.50 Entre
vous - 17.45 Récré A2 - 18.30 C'est la vie en
nieuws - 18.50 Des chiffres et ds lettres -
19 20 Gewestelijk nieuws - 19.45 Le théatre
de Bouvard - 20.00 Nieuws - 20.30 D'accord,
pas d'accord - 20.40 Le tombeur de ces dames
(komedie 1961 met Jerry Lewis, George Raft
e.a.) - 22.20 Mardi cinema - 23.30 Nieuws
FR 8
18.30 Jeugdprogramma - 18.55 Tribune li
bre - 19.10 Nieuws - 19.20 Gewestelijk
nieuws - 19.40 Regionale uitzending - 19.55
H était une fois 1 espace - 20.00 Les jeux de 20
heures - 20.35 Violette et Frangois (dramati
sche komedie 1976 met Jacques Dutronc,
Isabelle Adjani, Serge Reggiani e.a.) - 22.05
Nieuws - 22.25 Bleu outre-mer - 23.15 Prélu
de a la nuit tot 23.30
9.25 Sesamstrasse - 10.00 Nieuws - 11.10
Köche. Kaiser, Kommunisten - 11.15 Um-
schau -12.10 Wie würden Sie entscheiden? -
12.55 Persoverzicht - 13.00 Neuws - 13.15
tot 13.30 en 15.40 Videotext für alle - 16.10
Nieuws - 16.15 Die Marvelli-show - 17.00
Stadt, Land, Fluss - 17.50 Nieuws - 18.00
Hier und heute - 18.25 Hallo Larry - 19.00
Reich und Arm - 20 00 Nieuws - 20.15 An
Hellen Tagen: muzikaal programma - 21.00
Report - 21.45 Dallas - 22 30 Tagesthemen -
23.00 Kulturweltspiegel - 23.45 Nieuws
ZDF
10.00 Overname D-l - 15.57ZDF - ihr pro
gramm - 16.00 Nieuws - 16.04 Mosaik -
16.35 Die Vogelscheuche - 17 00 Nieuws -
17.08 Télê-illustrierte - 17.50 Das kann ja
heiter werden (burleske situaties) - 18.20
Mein Name ist, Hase! - 18.57 ZDF - ihr
programm - 19 00 Nieuws - 19.30 Die Filz-
laus (komedie 1973 met Jacques Brei, Lino
Ventura, Caroline Cellier e.a.) - 21.00 Heute-
jouraal - 21.20 Die bonner Runde - 22.20
Aproposfilm - 23.05 Sport aktuell - 0.00
Nieuws
voor twee piano's van Brahms: «Hongaarse
dansen (3C en 4' deel) voor vierhandig
klavier», «Variaties op een tema van Schu
mann, opus 23 voor 4-handig klavier» en de
«Sonate in f, opus 34 b voor 2 piano's» (23
maart - 20.30 uur) hoboïst Dirk Boehme
en pianist Johan Duyck spelen werken van
Fischer, Saint-Saëns en Britten (24 maart -
12.30 uur; gratis)
'Vorst-Nationaal (02-345.90.50): het Casi
no de Paris (onder voorbehoud) (19 maart -
20.30 uur).
'Auditorium Q - V.U.B. (02-325.17.77): «'k
Gaf kontent mijnen eersten kreet op dees
draaiende planeet», nieuw totaal-spektakel
van het Kollektief Internationale Nieuwe
Scène, n.a.v. hun 10-jarig bestaan, samen
gesteld uit hun vroegere suksesstukken (19
maart - 21 uur).
BUGGENH0UT
'Feestzaal Eldorado, Opdorp: aperitiefkon-
cert «Fanfarmonie 2» met Frans Lauwers en
de klas trombone, hoboïst Luc Nielandt en
pianiste Regine Willems, Hildegard Michiel-
sen (dwarsfluit), Stefan Ghijsels (dwarsfluit)
en Chris Nuytten (dwarsfluit) - (20 maart -
11 uur).
'Feestzaal Gemeentelijke Muziekschool, Ha-
nestraat 92: schoolkoncert o.l.v. Jules Van
Hoeck, direkteur met leerkrachten van de
school en het orkest Jonge Musici uit Ant
werpen (25 maart - 20.15 uur).
'Feestzaal Sint-Michielscollege: toneel «De
consul van Cocorico» yan Frans Arnold
door de Buggenhoutse Michielsgezellen; re
gie Karei Jacobs; met Jan Degelaen en
Agnes Van Huyneghem in de hoofdrollen
(18 maart - 20 uur - 052-33.33.13 -
33.36.22).
DENDERM0NDE
'Casino, Sint-Jorisgilife: «Daar moet je een
vrouw voor zijn» van Terence Dudley, be
werkt en geregisseerd door William De Dec
ker, door de Koninklijke Aloude Rederijkers
kamer De Rosiers (18, 19 maart - 19.45 uur
-052-21.75.69).
'Feestzaal Boonwijkschool: «Oma heeft een
boy-friend» van Jan Hofman onder régie
van meester Van Damme (18, 19 maart - 20
uur).
'Parochiekerk Keur: Jazzmis met de Jegg-
pap New Orleans Jazzband (20 maart - 11
uur).
'Zaal Koningshof, Dijkstraat: «'k Gaf kontent
mijnen eersten kreet op dees draaiende
planeet» door het Kollektief van de Interna
tionale Nieuwe Scène (25 maart - 20 uur).
GENT
'Arca/N.E.T. (091-25.18.60): «Eindspel»
van Samuel Beckett met o.m. Julien
Schoenaerts en Jo De Meyere (18, 19, 21,
22 maart - 20 uur) «Wij bestaan niet»,
poëzieprogramma door Arlette Walgraef
(23 maart - 20 uur) «Godfried Bomand -
sprookjesverteller» door Tine Ruysschaert
(25 maart - 20 uur),
'Arenoteoter (091-26.33.08): «Mijn show is
klaar, nu ga ik in première»; regie Wim
Lanckrock 19, 23, 24, 25 maart 20.15 uur).
'Congreszaal (091-25.05.50): jubileumkon
cert 10 jaair Middagkoncerten; het Gents
Kamerorkest o.l.v. Herman Streulens, met
Edmond Carlier (cello) en Herman Streulens
(pianoforte) als solisten, speelt werken van
C.P.E. Bach, Mozart en Telemann (24
maart - 20 uur).
'Ex-teaterzaal Vertikaal, Theaterstraat (091 -
28.21.63): «Oresteia van Aischylos» van en
geregisseerd door Daniël De Cock (18, 25
maart - 20 uur).
'Gents Amusements Teoter, Fr. Van Rijhove-
laan 121 (091-82.60.63 - 26.22.72): «Voet
baltrainer neemt ontslag» van David Wil
liamson; Gentse versie en regie Eddy Daese
(18, 19, 25 maart - 20 uur).
'Koninklijke Opera (091 -25.24.25): «La
Bohème» van Puccini (19, 25 maart - 19.30
uur) «Le Nombril» van Jean Anouilh)
door Karsenty Herbert (21 maart - 20.15
uur).
'Koninklijk Muziekconservatorium (091 -
25.15.15): het Jeugdorkest van het Konink
lijk Muziekconservatorium Gent o.l.v. Jan
Valach (24 maart 14.30 uur) het Natio
naal Okrest van België o.l.v. Georges Octors
met werken van Chabrier en Ravel; solist op
piano Claude Coppens (25 maart - 20 uur).
'Minardschouwburg (091-25.18.73): «Ge
stampte petaten met ajuin» van en met
Romein Deconinck (19 maart - 19.30 uur;
20 maart - 16 en 19.30 uur).
'Zaal M.P.I.-Sint-Juliaan, Lentestraat (091-
25.24.39 - 26.38.45). «De tante van Char
ley» van Branden Thomas door Toneelvere
niging De Lange Violetten (18, 19 maart 20
uur).
'Poppenteater Nele, Vlaanderenstraat (091 -
23.11.93): «Zeven in één slag» (20, 21
maart 15 uur).
'Poppenteater «'t Spelieke van de Folklore»
Museum voor Volkskunde, Kraanlei 65 (091 -
23.13.36) «Ijzeren Ijsco» 19 maart - 15 uur)
«De kleine tovenaar» (23 maart - 15 uur).
'Provincieraadzaal, Gouvernementstraat 1
recital met jonge Oostvlaamse solisten met
Peter Ritzen en cellist Rigo Messens; ze
vertolken werken van Beethoven, Brahms,
f^avel, Glorieux, Sjostakovitsj 18 maart - 20
uur).
'Vertikaal, Huidevetterskaai 40 (091 -
25.40.61): «De Kontrabaus» van Patrick
Süsskind door Raamteater en Arsenaal
v.z.w.: regie Julienne De Bruyn (18, 19
maart - 20.30 uur).
HAMME
'Heilig Hartkerk, Zouavenstraat: passiekon-
cert door de Bob Boonsingers met bezin-
ningsteksten, gezangen, spirituals en volks
liederen uit verschillende landen (18 maart -
20 uur).
'The Old Chap, Mandemakerstraat: optreden
van de jonge Zweedse gitarist Per Helleberg
(19 maart - 20 30 uur).
HERDERSEM
'Hormonie: muziekshow met o.m. herop
voering van de operette «In de mooie mo
len» (19, 20 maart - 18.30 uur - 053-
77.58.13).
LEBBEKE
'Parochiezaal Minnestraat: «De Muizeval»
van Agatha Christie; regie Luc Verhavert
(25 maart 19.30 uur)
'Zaal Ons Huis, L. Duboisstraat: «Een parel
van een meid» van Mare Canjoletti; regie
Jaak Verhelst door de Konstminnende
Jonckeyt (19 maart - 20 uur).
LOKEREN
'Cultureel Centrum - Torenzaal: toneelvoor
stelling «Wie zijn leven is het eigenlijk?» van
Brian Clark door het H. Gortergezelschap in
een regie van Roger Bussens 19, 20 maart -
20.15 uur).
'Lokaal De Mutten: toneelvoorstelling «De
mirakelmakers», klucht van Roqer Pieters
door KU Heiende in een regie van Daniël
Daeyaert (25 maart - 20 uur).
SINT-NIKLAAS
'Ex-Libriscentrum, Regentiestraat: «De wol
vreters» door poppenteater Oekedoeleken
(19 maart - 14 uur).
'Onze-Lieve-Vrouwekerk: passiekoncert
door de Mariakantorij; koorwerk afgewis
seld met orgelwerk en voordracht (23 maart
- 20 uur).
'Konferentiezoall Stadsbibliotheek, H. Hey-
manplein: pianorecital door Patrick De
Hooghe met werken van Chopin, Schubert
en Liszt (25 maart - 20 uur - 03-776.14.82).
'Auditorium Stedelijke Muziekacademie,
Hofstraat 35: avondrecital door Henri De
Roeck en Erik Vandermeulen 18 maart - 20
uur).
'Stadsschouwburg: operette «De graaf van
Luxemburg» door het Sint-Niklase Belcarv
togezelschap (19, 20 maart - 20 uur)
«Baas Gansendonck» door het Westvlaams
Teater Antigone (21 maart - 14 uur; 22
maart - 14 en 20 uur; 23 maart - 10 uur)
«Dag dokter» van J. Rouffaer en P Lefebvre
door het Toneelgezelschap Ivonne Lex (24
maart - 14 uur).
WIChELEN
'De Zwaan: «Zijn is beter dan niet-zijn» door
het Pichak Teater uit Niel (20 maart - 19.30
uur).
'Gildenhuis, Margote: «Het derde woord»
van Alejoandro Casona door de Wichelse
toneelkring 't Is lever die ons Leydt; regie
Paul Van de Wielle (19 maart - 20 uur; 20
maart - 19 uur 091-69.74,55).
ZELE
'Gildenhuis: «De knecht van twee
meesters» van Carlo Goldoni door De Goud
bloem uit St.-Niklaas (20, 21 maart - 20 uur
- 052-44.51.01).
Feestzaal Pius X-College: koncert met
Jeugdensemble Allegro, volksmuziekgroep
De Rosse Aardbei en het Dirk De Caluwe-
Marc Matthijs jazz-kwartet 19 maart - 20
uur).
L.