Belgische Vereniging der Ronde Tafels hield algemene vergadering in Dendermonde Inplanting tennisterrein in natuurgebied ontketent milieuruzie in Stekene WeelMti tan Bender Dunne-en ieheWeitreek Expo 2000: sukses gewaarborgd Veelbelovende Topdag te Aalst: zaterdag 14 mei oningin Fabiola ezoekt Lokeren «Zaak De Zilverberk» Het Dendermondse weekend stond in het teken van de Ronde Tafel. Deze wereldwijd vertakte service-club hield in de Ros Beiaardstede haar jaarlijkse algemene vergade ring. Gespreid over twee dagen waren er allerlei aktivitei- ten, met als zwaartepunt de vergadering op zaterdag, toen het nationaal bestuur de nieuwe projekten voorstelde, waarna de verkiezing van de nieuwe bestuursleden plaats had. Het H.Maagdcollege zat dan ook reeds van vroeg in de ochtend barstensvol tafelaars uit alle hoeken van Belgie en zelfs van het buitenland. Reeds vanaf vrijdag wa ren de leden van de RT 57, de plaatselijke klub, paraat om de buitenlandse en Bel gische gasten op te vangen. Daartoe was een gedeelte van het stadhuis ter be schikking gesteld, terwijl ook een ruime plaats op de Grote Markt werd vrijge houden als parkeergelegen heid. Ondertussen werd in de bovenzaal van Het Vader land de laatste hand gelegd aan de voorbereidingen van de «Senioresavond met avondmaal en RT 57 Inter national Show». Daartoe werd een heus podium op getimmerd. waarop de plaatselijke tafelaars tij dens de genoeglijke avond zouden evolueren. De kongressisten hoef den zich over het eerder late uur geen zorgen te ma ken. Wie dat wenste kon vooraf verwittigen zodat men hier voor de eventuele overnachting kon zorgen. «Home hospitality» is geen ijdel woord voor de leden van de Ronde Tafel. Tij dens de seniorsavond wa ren zo'n honderdtwintig le den paraat om aan de rijk- beladen tafels aan te schuiven. Zaterdagmorgen was het dan echter voorlopig uit met de pret. De gestrenge zaal van het H.Maagdcolle ge is immers een gans an der dekor dan de knusse zaal van een gasthof. Om halftien startte daar dan de A.G.M.. of de algemene vergadering. Op het po dium nam het nationaal be stuur plaats, een bestuur dat trouwens op zijn laatste benen liep want tegen de avond zouden de nieuwe leden ervan verkozen worden. In de voormiddag werd het nationaal programma van de Ronde Tafel be sproken en het aandeel dat de plaatselijke Tafels daar in zouden nemen. Demo- kratisch ging het er alles zins aan toe en de afgevaar digden van de Belgische Ronde Tafels bleken graag bereid om zowel enige op bouwende als soms sarkas- Vervolg op blz. 4 ïbesti in 19 ienei an 1' pub aris ■ige hi alen fan nu inen d ki h sie milieuvereniging Abllo heeft een proces ingespannen tegen het illegale rlnisterrein plus kantine, gelegen in het natuurgebied Achter de Wal. De lagde maar van de akkomodatie van TC De Zilverberk «weert» zich echter als een m vel-in-een-wijwatervat... Hij tracht iedereen te mobiliseren die ook maar jzins iets tot de verdediging van zijn zaak kan bijdragen. Maar ook de Ir[fc uklagers» bleven niet bij de pakken zitten. Onlangs deden zij nog een poging via een stroman om de gemeente Stekene achter hun kar te spannen: I tns de JLeheijne.zitÜKe„van,(lï, itsgeding. Tevergeefs echter, want er werd door een overgrote meerderheid op ingegaan. -• vrijdag 6 mei vereert Koningin Fabiola de stad Lokeren met een bezoek, en [voor een ganse dag. Burgemeester Liebaut gaf daaromtrent aan de persverte- Iwoordigers graag enkele toelichtingen: aanleiding van dit bezoek mag aanzien worden als een soort kompensatie: leden jaar immers werd in Lokeren het Koninklijk Landjuweel ingericht. Nu ijnt het de gewoonte te zijn dat de Koning om de vijf jaar dit toernooi met een oek vereert. En aangezien het nog maar vier jaar geleden was dat er een genhe bezoek aan het Landjuweel plaats vond, viel Lokeren buiten de stel zen Vandaar dus nu het aangekondigde bezoek van Koningin Fabiola. Ten ,an «fe is er e wens van de Koningin dat dit bezoek zo sober mogelijk moet den gehouden, dit in het kader van de heersende bezuinigingspolitiek. Er zal geen sprake zijn van luisterrijke recepties, noch banketten..En ten derde wil Koningin haar bezoek volledig stellen in funktie van de Lokerse bevolking, de wan wil zeggen dat zij met zoveel mogelijk mensen, uit alle lagen en standen van ne aai eren, in betrekking wil komen. Dat zal blijken uit volgend programmaover- p mucc it: Koningin zal Lokeren bereiken langs de omleidingsbaan. over de H. Hartlaan lezorge lomstraat en Markt. Om 10ul5 is dan de officiële begroeting voorzien op het lhuis. Daar is dan een korte ontvangst en voorstelling van de personaliteiten, een p< daarbij het tekenen van het Guldenboek. Van het stadhuis gaat het dan om rek n 40 over de Markt, langs de Koophandelsstraat naar het Stationsplein, waar de >f 79 ïin een bezoek .zal brengen aan de 104-jarige Maria Riemkens. Om Uul5 e Oud olgt de reisweg van het Stationsplein over de Ucbergdreef. Beukenlaan. Tienden reldstraat naar de Firma Ars et Labor. De Koningin had de wens uitgedrukt 9, 932 Lokerse Firma te bezoeken, waar een zeer groot deel vrouwelijke werk- de da hten te werk gesteld zijn. Zo waren er in Lokeren een drietal. Uiteindelijk is euze gevallen op de firma van Adhemar Goeters. omdat dat tenslotte een Lokerse firma is en ook omdat de bedrijvigheid die zij uitoefent, nl. «lbedrukking, enig is in België. Na het bezoek aan Ars et Labor gaat de tocht arop ge dc Slagveldstraat. Dennenlaan. Berkenlaan, Nijverheidsstraat naar het dat do< ,ej ver|oren Bos. De aankomst is daar voorzien om 12u30. Daar zal de de sta „gin kontact opnemen met alle 17 en 18-jarigen van Lokeren. Uit alle in naai |en van Lokeren, hoger middelbare, en technische afdelingen, worden 7 p* miio genwoordigers verwacht, die vergezeld zullen zijn van de direkties. Maar de lle ingin wenst zich met die jongelui te onderhouden, helemaal afzonderlijk, dus in aanwezigheid van de direkteurs. Ook afgevaardigden van jonge werkzoe- bv. 1 en en jonge werknemers zullen bij die ontvangst worden "betrokken, door c 6n£joor wordt er een zeer eenvoudige broodmaaltijd gebruikt. Na een *1 i auze van 14 tot 14u30 keert men langs de Nijverheidsstraat. Stationsplein, edrag straal en Markt terug naar het stadhuis. Van daar uit gaat de tocht te voet eiaar a r ]angs de Markt (kant Schoolstraat) voorbij de kerk naar het Kerkplein. Op 19 mei '80 deed W. Ferket uit Stekene een aanvraag lot de aanleg van twee tennister- reincn op het domein Achter de Wal. Volgens de Stekcnse overheid was er géén vergun ning nodig! Toch deed de heer Ferket een aanvraag, terwijl hij begon met de aanleg van zigingop'ceeng£Kied dal'opHef gewestplan was bestemd als natuurgebied, meende Abllo. en op 24 juni 1980 (of was het toch 24 mei?) werd door de rijkswacht proces-verbaal op gemaakt. Even later ging de aanleg toch door en Abllo pro testeerde bij staatssckretaris Akkermans. Nog later kreeg ook de Prokureur des Konings een brief met de vraag om de werken te laten stopzetten. Ook het gemeentebestuur van Stekene werd op de hoogte gebracht en het schepcnkolle- ge liet weten dat «de nodige politionele maatregelen wer den genomen». Uiteindelijk werd minister Galle op de hoogte gebracht. Die stuurde Abllo door naar Akkrrraans... Op 13 oktober '80 liet deze laatste weten dat «gezien de ligging van de velden in een natuurgebied, het herstel van de plaats dient gevorderd te worden...». In januari '81 (dus 8 maand later) gaf Stcdebouw opdracht, het herstel in z'n oorspronke lijke staat te vorderen. De bal Wliaic, «Ucmg» uugcurciu. uc zaa*. uespoeaigen. in sep- is nu in handen van het parket. Ook dat werd door Abllo ge- tember werd het dossier over Stekene. Het proces van Abllo tegen de heer Ferket inzake het «tennisprobleem» werd verdaagd. Binnenkort volgt wellicht toch de uitspraak dbr meld en meteen stelde deze gemaakt aan de Prokureur des «Hangend» dossier milieuvereniging zich burger- Konings te Dendermonde. Bij On het voorjaar van '81 werd lijke partij. Een advokaat zou e,ke navraag hoort men de het chalet «deftig» uitgebreid, de zaak bespoedigen. In sep- lakor.ieke melding: «het dos- Ook dat werd door Abllo ge- tember werd het dossier over- Vervolg op blz. 4 verk geven a deze doortocht wordt zo ongeveer drie kwartier voorzien, zodanig dat de c ngin omstreeks 15u45 in de biblioteek zal aankomen. Op de zolder zullen leine 100 leerlingen uit de vierde leerjaren van alle soorten Lokerse scholen szig zijn om er naar een vertelnamtddag te luisteren. Die vertelnamiddag zal lalf uurtje duren. Op het Kerkplein volgt dan ook een optreden van de 0p h{ sdansgroep Roeland. Ten slotte zal Koningin Fabiola ook het nieuw Areel Centrum bezoeken. Daar zal de Koningin voorgesteld worden aan n uit het verenigingsleven van Lokeren. Dit moet uiteraard zeer beperkt ien worden. Per vereniging worden er 3 vertegenwoordigers verwacht, eeds 32 verenigingen hebben op die aanvraag bevestigend geantwoord. I6u30 ten slotte zal het bezoek van H M. Koningin Fabiola aan Lokeren, i beëindigd. Niettegenstaande alles, zoals gezegd, zzer sober moet Ien worden, rekent het Stadsbestuur van Lokeren, op een massa belang en, en vraagt ook dat de huizen op de doortocht van het bezoek zouden worden. En men verwacht ook nog wel de deelneming van verschillende laatschappijen, J.V.L. :envoui ;ur vergt rankeert" defoontjl Voor de zesde maal wordt de Dendermondse Handels beurs Expo 2000 georganizeerd. En nu reeds kunnen de organizatoren met zekerheid zeggen dat deze zesde uitga ve ook een sukses zal zijn. Immers de twee voorziene expotenten zijn volledig bezet. Wat meteen overduidelijk het belang van deze manifesta tie onderstreept. Expo 2000 opent zijn deuren op vrijdag 29 april en is voor het publiek toegankelijk \an 20.00 tot 21.30 uur. Zaterdag 30 april en zondag 1 mei kan men er terecht van 15.00 tot 21.30 u. en maandag 2 mei van 10.00 tot 13.00 u. en van 15.00 tot 21.30 u. Ook op dinsdag 3 mei is Expo 2000 toegankelijk en wel van 18.00 tot 21.30 u. De expotenten staan opgesteld op de Geldroplaan. in de onmiddellijke nabijheid van het station te Dendermonde. De inkom bedraagt 30 fr. LVZ Middenstandsvereniging van Lochristi. onder leiding van tuinarchitekt De Stercke. stond in voor het ontwerp en de realizatie. Het blocmenpa- viljoen zal worden geopend door de blocmenprinses Lieve Aerts Een speciale attraktic dus. die allicht eenieders goed keuring en waardering zal weg dragen Bij dit alles is er ook nog een reusachtige tombola. Onder de kopers worden voor niet min der dan 60.000 fr. aan prijzen verloot. VERNIEUWING De Unie van de Middenstand, die deze Expo 2000 organi- zeert. heeft ook dit jaar weer voor een innovatie gezorgd Niet alleen zijn er de zoals steeds goed verzorgde standen die meest gevarieerde artike len tentoonstellen en te koop aanbieden, daarnaast heeft men nu ook een lieflijk Bloe- menpaviljoen opgebouwd. De 2000». Het Dendermondse te kentalent kan dus in grote drommen aanrukken De tekenwedstrijd staat open voor alle jongens en meisjes van het eerste tot het derde leerjaar en van het vierde tot het zesde leerjaar. De prijsuit reiking van deze wedstrijd heeft plaats op dinsdag 3 mei om 18.30 u. Er zijn vele plezie rige prijzen aan deze wedstrijd verbonden, met natuurlijk ook boeken van Nero. En voor elke winnaar is er een prachti ge speelgoedkist weggelegd met handgeschilderde figuren door Mare Sleen. De teke ningen zullen in de expotent tentoongesteld worden. PRONDELMARKT 1 mei is niet alleen de dag van de arbeid, het is dit jaar boven dien nog een zondag. Meteen goed genoeg om eens uit te pakken met een allereerste prondclmarkt. Die zal plaats hebbén voor de expotenten op de Geldroplaan. Kopen en verkopen, ruilen en bieden, maar dan alleen voor niet- BTW-plichtigen. Het wordt een gezellige rommelmarkt waarvoor de deelnemers voor afgaandelijk moeten inschrij ven op het telefoonnummer 052/21.64.32. De deelname is volledig gratis. Daarmee is nog lang niet alles gezegd over deze Expo 2000. Er werd immers gezorgd voor enkele prachtige avondattrak- ties die men eigenlijk met zou mogen missen. Treden onder meer op: de internationale dansgroep Eos. de Body Buil ding Club, Big Band Studio 10, de wereldkampioenen Disco Dancmg Marc en Nora Baert (die zijn op maandag 2 mei te gast), enz. Spektakel en amu sement in overvloed dus en wat meer is, van wereldfor maat BESTUUR Het spreekt vanzelf dat een dergelijke manifestatie alleen maar kan gerealizeerd worden door een dynamisch en aktief bestuur. Het wordt geleid door voorzitter Francois Macharis. Paul Van Conincksloo is de sekretaris en de heer Clement Van Hecke heeft de funktie van penningmeester. Het uit voerend komitee bestaat uit mejuffrouw Katrien De Ba cker, de heren Armand Goossens. Jozef Moens. An dre De Wolf en Victor De Backer en de bestuursleden Roger Persoons. Georges Ver- vaet, Robert Geens en Mare Tackaert. OPENING Expo 2000 wordt vrijdag 29 april plechtig geopend om 18.00 u door de heer Volks vertegenwoordiger Frans Ver- berekmoes. voorzitter van de Liberale Middenstandsunie. een uitgave van UITGEVERIJ DE CUYPER Oud* V*«t 34 9330 D*nd*rmond* Tel.: 052/21.40.60 Bankrek KB 442-8601481-36 Prlje voor los nummer 30 F Jasrab. 1.350 F 6 maand 700 F 3 maand 360 F Verantwoordelijke uitgever D. DE CUYPER Blijkbaar heeft men het niet bij deze ene en toch wel bui tengewone tombola gelaten Vermits Expo 2000 dit keer in het teken van de «bloemen» werd geplaatst, wordt er elk uur een prachtig bloemstuk voor een waarde van 500 fr. onder de aanwezigen verloot. De gelukkige winnaar ont vangt bovendien nog een abonnement op «De Voor post». Er werd dit jaar ook speciale aandacht besteed aan de kin deren. Nero. de befaamde stripfiguur die door Mare Sleen wereldberoemd werd ge maakt. zal van de partij zijn. Mare Sleen zal trouwens zelfs met zijn kennersoog toezicht houden over de formidabele tekenwedstrijd die als tema heeft «Nero bezoekt de Expo Dendermonde. De dansgroep Eos die tijdens de Expo 2000 een van de grote trekpleisters zal zijn vh VRIJDA6 28 APRIL 1883 36* JAARGANG NR. 17 - 30 F Alhoewel met de voorbereiding van de Topdag te Aalst die plaats heeft op zaterdag 14 mei wegens de laattijdige installatie van he nieuw stadsbestuur pas begin maart kon starten zorgden schepen van middenstand Robert De Pauw en de Middenstandsraad voor een welgevuld programma waarin naast wat reeds vorig jaar plaatsvond een aantal nieuwigheden zullen worden opgenomen Gestart wordt te 9 u met ten. volksspelen en -mu- 15. 16 en 17 u voor een een officiële opening in de ziek, een Aalsterse vlaai- poppenteatervertoning. feestzaal van het stadhuis enslag en te 12 u barbecu Animatie met de showcar gevolgd door een rondgang Hoveniersstraat, Molr kunnen jongeren van 12 tot van het organiserend komi- dries en Varkensmarkt la- 21 jaar beleven in de Gene- tee. het stadsbestuur en ten een warme-luchtballon rale Bank in de Nieuw- prominenten. opstijgen te 14 u op het straat te 14.30 en te 17 u. De Geraardsbergsestraat parkeerterrein van Coca- Op de Hopmarkt verzorgt verzorgt vanaf 10 u een Cola en in de feestzaal van men een show met «Robert doorlopende Jacquette- het stadhuis zorgt de Cho- en zijn Santeboetiek», is er kermis met oude ambach- colaterie Callebaut te 14. poppenteater en prijzen- spel Lotto te 14.30 u. PACT brengt in de Ge raardsbergsestraat een middeleeuws wagenspel «Het esbattement van de appelboom». Zulks te 14.30, 16 en 17.30 u. Op de Grote Markt wordt er te 15, 16.30 en 18 u gedorst door de vlegeldor- sers van de Faluintjes op de tonen van de Faluintjes- kapel. De Dekenij Hovenierstraat en co brengt een loopwed- Vervolg op blz. 4 udo 06 idermonde. Herman De Cuyper is zopas tot voorzitter verkozen. Naast hem zit zijn u' ganger Denis Heskin, (v)

De Voorpost | 1983 | | pagina 1