en de kleine k Ballet te Lebbeke Veel belangstelling voor provinciale voordrachtwedstrijd St.-Barbara Laat je inspiratie de vrije teugel Dendermondse Volkskunstgroep Reynout Internationaal Volkskunstfestival Barbecue en meiboomplanting Auditie in Akademie Aalst Reeds 35 jaar! Neruda, merkwi Dendermonde. Oefenstonde op het terrein van de oude kazerne Het Festival-comité onder voorzitterschap van Fred Scholliers is druk aan het werk om er ook dit jaar een werkelijk succes van te maken. Het programma ziet er, in het kort, als volgt uit: 15 juli: Avondvoorstelling in de Sporthal te Appels om 20 u. 16 juli: Ontvangst van de deelnemende groepen op het Dendermondse stadhuis, 's Avonds: Dansfeest vanaf 21 u. in de Sporthal te Appels. 17 juli: Namiddagvoorstelling in de Sporthal te Appels. Groepen uit Tsjechoslovakije, Frankrijk, Schotland, Vlaanderen en Wallonië zegden hun deelname toe met dans, zang en muziek. Meer informatie krijgt U langs de regionale en nationale pers. Nu echter reeds dit: Wie overnach ting kan bezorgen aan onze buitenlandse gasten, neemt kontakt op met Julien van Assche, Provincia le Baan 151 te 9350 Baasrode. Tel. 052/33.44.07, Bij voorbaat dank voor de hulp. Dendermonde. Oefenstonde in de vrije natuur De eigen meiboomplanting van Reynout op zondag 8 mei wordt voorafgegaan door een barbecue op zaterdagavond 7 mei. Ziehier het volledig programma Zaterdag 7 mei 19 u.: Eucharistieviering in de kerk te Grembergen Na de mis: Optocht met trommelkorps van -KSA Dendermonde - VVKB Heiveld van Opwijk - VVKB Reynout van Dendermonde met dansgroep en vendeliers. Aansluitend hierbij in de oude school aan de St.-Elooistraat: verbranding van de winter - Barbecue met aperitief, twee vleessoorten en groentenkrans (prijs 250 fr). Tussendoor: Gastoptreden van VVKB Heiveld van Opwijk. Zondag 8 mei Van 14.30 u. tot 15 u.: Volksdans voor iedereen. Om 15 u.: Volksspelen voor alle jongens en meisjes vanaf 16 jaar tot verkiezing van meigraaf en meigravin. Om 15.30 u.: Planten van de meiboom en dansen van de meidans. Aansluitend hierbij: Volksdans voor groot en klein. Doorlopend: Volkssporten - IJskreem - Pannekoeken - Hotdog - Bar NB: Kaarten voor de barbecue kunnen verkregen worden elke dinsdag tussen 19.30 u. en 22 u. in het lokaal, St.-Elooistraat te Grembergen en ook op volgende adressen Lut Dierickx, Lindestraat 3 \e Dendermonde en Kris Dierickx, Hamse stwg 18/a te Grembergen. Enorm veel drukte vorige week woensdagnamid dag in de grote zaal van Ons Huis te Lebbeke. Tientallen ballerina's, leerlingen van de balletafde ling van de Gemeentelijke Muziekschool oefenden er immers o.l.v. lerares Chris Caudron en van direktrice M.L. Stockmans voor de balletavond welke op zaterdag 30 april e.k. te 19.30 u. in diezelfde zaal zal plaatshebben. Balletavond in volgorde de Annen Pol- Niet minder Han 102 leer- ka, de Vuurdans en een Sia- lingen volgen momenteel mese dans. Voor een in ter- de lessen aan de ballet- ludium zorgt het «Blokflui- school. Elf jaar lang 4 tenensemble, dat uit de voorbereidende lagere gra- «Schreittanze» van T. Susa- den, 4 lagere graden en 3 to een Schafertanz, een hogere graden kunnen Mohrentanz, de Narrenauf- de leerlingen er terecht zug en de Ronde uitvoert, voor een balletopleiding. Achteraf is het dan op- Lerares is Chris Caudron, nieuw dansen geblazen met zelf een oud-leerlinge van De Blauwe Donau, Endless de Gemeentelijke Muziek- Love een pas de deux school. Zij toog achteraf Gala Night en Mary naar Antwerpen om er haar Poppins. opleiding als balletdanseres Na de pauze brengt het ko- te vervolledigen. perensemble van de Ge- De idee het Lebbeekse pu- meentelijke Muziekschool bliek een avondvullend bal- «Fascinating Drums» van letprogramma aan te bie- Henk Van Lijmschoten. den, werd vorig schooljaar Voor gratie en beweging reeds geboren Daarom ook zorgen dan opnieuw de bal dat de choreografie niet al- lerina's in nummers als leen van de hand is van «Russische barre en tre- Chris Caudron, maar deels pak», «Sprookjes», «Mo- ook het werk van Lily De dern», «Tiroler», «Hello Munter, de lerares-ballet Dolly» en de «French Can die haast vijf jaar aan de Can». Gemeentelijke Muziek- Tijdens deze balletavond school verbonden was en op gaan Sandra Berckmoes. 1 december vorig jaar met Kathleen en Ettka Cley- Pensioen ging mans, Sabine De Coster, Het programma, dat te stefaan Nieulandt. Lieve 19.30 u. aanvangt omvat Aeyels, Evi Saerens, Elke twee delen. De orkestklas Van der Moortel en Marian- van de Gemeentelijke Mu- ne Smedt op de solotoer, ziekschool, o.l.v. Geert De De presentatie van de avond Praetere opent de avond wordt verzorgd door Rita met de uitvoering van «In- Dejonckheere, de algemene termezzo» uit «L'Arlésien- leiding berust in de handen ne» van Georges Bizet en van direktrice ML «Pavane in blue» van Henk stockmans. De toegang be- Van Lijmschoten. draagt 100 fr Vervolgens verschijnen de Pierre Van Rossem ballerina's op de scène met In de «muziekzaal» van het Groen Kruis de afwerking van de grote, gloednieuwe feestzaal schijnt nog niet voor morgen organiseerde de Koninklijke Rederijkerskamer St.-Barbara «Arbeid en Kunst», onder de auspiciën van het Aalsters stadsbestuur, haar voordrachtwedstrijd. Hiermede wilde de Kamer terug aanknopen met de vroegere «Wedstrijd voordracht vrederechter Jozef Ghijselen», erevoorzitter van de toenmalige «Toneelkring». Bedoeling van deze aktivi- wege omdat er op dat vlak over te dragen naar de vol- teit was en blijft het stimu- links en rechts wel wat gende generaties. In die zin leren van de taalvaardig- wordt georganiseerd. Men dient ook het optreden van heid bij de jeugd, de taal te legt dan ook de nadruk op groepjes van de Kamer her leren gebruiken als een de voordrachtkunst. O m. en der met enkele pareltjes waardevol instrument en als een faktor om het be- uit de eigen literatuur. St.- met de efficiency en glans staand kultuurpatrimo- Barbara heeft zich ook op haar waardig «Welspre- nium niet alleen te behou- dat vlak een gunstige repu- kendheid» liet men achter- den maar tevens om het tatie weten te verwerven wat resulteerde in een flin ke opkomst voor de voor drachtwedstrijd en een steeds groeiende belang stelling van jongeren bij haar toneelopvoeringen Dergelijke wedstrijden zou den wellicht een goede voe dingsbodem kunnen zijn of worden door vernieuwing van het spelerspotentieel van de Kamer. Flinke opkomst Kwamen in de leeftijdskate- gorie 12 a 14 jaar slechts een paar kandidaten aan bod, in die van 15 tot 16 waren het er 15 en in die van 17-18 een tiental. Ou der dan 18 jaar waren er nog drie liefhebbers. Wel opvallend dat het grootste deel van de kandidaten meisjes waren. Teksten, zo proza als poèzie, waren er heel wat van Simon Car- miggelt maar ook van Her man Teirlinck, Pierre Van Rompaey, A.M G. Schmidt, Maria Rosseels, Aster Berk hof, M Versluys, F. Vander Beeck, Roger van de Velde, K. Schippers, Bertus jes, Jan Engelman, De Boer, Pablo ne Sylvestre, Louis beeck, Remco Cam pert Garvia Lorca en Bert te. Een bloemlezing alleszins. Voor de beoordeling een jury onder schap van Marcel been met Marijke De schop, aktrice, Wauter Bruyn. leraar Nolle Versijp, seur, en sekretaris Janssens met Andr Van der Eist. Proklamatie van de vandaag vrijdag 29 't Groen Kruis te 20 u muzikale intermezzi Ludwig Van Gijseghem Jean Van der Schueren. Neem deel aan affiche- en folderwedstrijd van Lokerse feesten Ja hoor, ze komen steeds nader! Nog wel niet in duizelingwekkende vaart maar toch, qua voorbereiding en uitwerking van het programma voor de negende editie van de Lokerse Feesten zitten de organisatoren tot over hun oren in de slag. En het belooft weer wat te worden aan de Oude Vismijn, die week van 6 tot 14 augustus. Ondertussen kan je ook meewerken en er tevens een aardige stuiver aan verdienen. Laat je inspiratie de vrije loop en ontwerp een affiche of folder. Alle ontwerpen dienen voor 1 juni binnengebracht op een van de volgende adressen in Lokeren: Jamklub, Schoolstraat 21 - T-Klub Oude Vismijn 11A - Den Hert Zand 18 en VVV Kuituur Torenstraat 1 Affiche Het formaat van de affiche is bepaald tussen 40 en 45 cm door de breedte en tus sen 60 en 65 cm voor de hoogte. 1/6 van de opper vlakte dient vrij gelaten voor het programma. In het ontwerp moet de tekst «Lo kerse Feesten 1983» ver werkt zitten. Het al of niet gebruiken van kleuren wordt overgelaten aan de keuze van de ontwerper. De affiche moet kunnen ge drukt worden op off-set. De eerste prijs levert 6.000 fr. op en de nodige bekend heid: voor de tweede is nog 1000 fr. te verdienen. Folder Dit ontwerp dient uitge voerd in zwart-wit en op folioformaat. Hier moet 1/3 van de oppervlakte vrijge houden worden voor het programma. De eerste prijs bedraagt 2000 fr Een meer gedetailoerd reglement is steeds verkrijgbaar op bo venvermelde adressen De prijsuitreiking en te vens tentoonstelling van al le ingezonden stukken heeft plaats in de Stads feestzaal (Kultureel Cen trum) op zaterdag 18 juni. Ter gelegenheid hiervan is een koncert voorzien van Belgies topgroep T.C Matic in een organisatie van Den Hert en Jamklub. Aanvang 20 uur. Goed om weten De organisatoren beklemto nen nogmaals dat in het ontwerp de tekst «Lokerse Feesten 1983» moet ver werkt zijn. Het onderwerp moet vanzelfsprekend be trekking hebben op het doel, sfeer enz... van de Lo kerse feesten. Collages, fo to's, pentekeningen, kort om alle technieken zijn toe gelaten op voorwaarde dat ze te drukken zijn op off set De inzendingen moeten vergezeld zijn van een ge sloten omslag waarin naam en adres van de ontwerper steekt Op omslag en ont werp moet één en hetzelfde kenteken aangebracht wor den. De jury is samenge steld uit leden van de alge mene vergadering van 1 Lokerse Feesten. De behoudt zich het recht prijzen niet toe te ken: wanneer de kwaliteit voldoet aan de eisen. Op maandag 2 mei kan U te 20 u in de feestzaal vai het stadhuis terecht voor een auditie koorzang enfl lyrische kunst verzorgd door de leerlingen van de| Akademie voor muziek, ballet en toneel te Aalst. Leerlingen van de zangklassen en het van de stedelijke akademie brengen er gehore van J. Pachelbel, J.F Haendel, A. Latti, W.A Mozart, G. Verdi, R. Leoncavello, E. Humperdinck A. Lortzing en H. Badings. Zoals U ziet, voor elck wat wils. Toegang gratis. enc 22 - 29.4.1983 - De Voorpost Het zou een raadseltje kunnen zijn: Welke afstand ste spruit van het gezel- Volkskunstfestival op 15, wel meedansen, meevende- n^t er tussen de zaal «Antikens» op de Oude Vest te schap: Poppentheater Kal- 16 en 17 juli te Appels - len, Dendermonde en het oud schoolcomplex aan de St.- leke SteP- met een flink uit- Deelname aan de Europea- Bent U te oud, vindt U? Klooistraat te Grembergen? Voor de leden en oud- &erust marionettentheater de te Wenen in Oostenrijk - Geen nood! Ook daarop laden van volkskunstgroep Reynout wordt hierop te Grembergen, bezield De Gentse Feesten - Met de heeft «Reynout» sinds een niet in km geantwoord, maar in jaren En het iuiste d?°r GuS\ Dierick* e° vendeliers naar Bornem en paar jaar een passend ant- antwoord is: 35 iaar' J Ploe& spelers en technici, later naar Frankrijk - Het woord: De 25-plus-groep, J Duizenden kinderen en vol- nationaal Dansfeest te voor de iets minder jonge Inderdaad, einde 1948 hiel- Frankrijk staan op het lijst- wassenen genoten er trou- Puurs - Optreden te Opwijk mensen die elke eerste en den de eerste leden van je o.a. Avignon, Orange, wens reeds van! enzovoort. Het poppenthea- derde vrijdag van de maand Reynout hun dans-herha- Blois, Rijsel, Annecy, Bor- Git jaar wordt groep Rey- ter Kalleke Step zit dit jaar in het lokaal aan de St.- lingen in de zaal «Anti- deaux, Boeskepe, St. Ju- nout dus vijfendertig jaar vanzelfsprekend ook niet Elooistraat te Grembergen kens» op de Dendermondse lien, Lourdes en Marguette. en dat wordt gevierd met stil en voor het najaar een (volks-)dansje kunnen Oude Vest. Deze groep een werkjaar, boordevol ak- wordt opnieuw aan een plaatsen vanaf 8 u. 's «Reynout», als «Gudrun» Voor Duitsland waren dat tiviteiten. We sommen even stuk gewerkt. avonds, boven de doopvont gehou- Bonn, Keulen, Aurich, in het kort op wat er zoal op den, maar uit taktische Neustadt. Troisdorf, Ber- de agenda van Reynout Mogen we, tot slot, een Voor de jongeren geldt het- overwegingen in 1948, je lijn, Dortmund, Luden- staat In telegramstijl dan- beetje publiciteit maken? Of zelfde uur en dezelfde weet wel! als «Reynout» scheid. Hamburg, Wevels- Meizingen - Nationale mei- hebt U al begrepen dat plaats, maar andere dagen: geboekt, verhuisde nadien burg, Salzkotten. Bad-Zwi- boomplanting te Wachtebe- groep Reynout iets te bie- elke dinsdagavond bent U naar de turnzaal van de Ste- schenheim en Niederlie- ke - Barbecue en eigen mei- den heeft dat U elders niet daar even welkom! delijke Lagere Jongens- bersbaeh. Op Sardinië wa- boomplanting op 7/8 mei te vindt? Kom gerust eens Kom gerust eens kennis- school. Daarmee was de ren het Nuoro en Fonnie. In Grembergen - Optreden te kennismaken. Kijken kost maken! rondreis van «Reynout» Ierland was het Castelbar, Aalst - Internationaal niets! En misschien blijft U Willy Cobbaut doorheen Dendermonde^ Dublin en Newport. Tti n<^ grenzen van Vlaanderen te de Dendermondse de peren. kunstgroep. Heel wat ter- reinen van de zgn. volks- De reeks steden en gemeen- kunst werden en worden Dendermonde. Reynout op toernee in Nederland ten in Vlaanderen en Wallo- door Reynout bestreken: nië besparen we U. Alleen volksdans, volkszang, een ervaren boekhouder huismuziek, vendelzwaai- 1 kan dat bijhouden. Maar er en, trommelen, trompetten r» D„ was ook hel buitenland. In en vijf jaar geléden de jong- Dendermonde. Groep Reynout op rondreis in Dulalmd

De Voorpost | 1983 | | pagina 22