Willy Tas: vier titels in zeven jaar Zondag finales nan het T.W.T.- jongerentornooi ;e Sint-Niklaas SK Lebbeke en Eendracht Opstal kijken verder uit naar versterking Meimaand met drie Europese topfinales Vijftien kandidaat-trainers voor Vigor F! Johnny Verhasselt haakt af AKTUEEL De Voorpost De Voorpost - 29.4.1983 - 29 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 Nieuwe Lebbeekse oefenmeester wil gezond beleid voeren Hetgeen we vorige week reeds lieten doorschemeren, is werkelijkheid geworden. Willy Tas wordt de nieuwe oefen- meester van SK Lebbeke. Hij onderschreef een verbintenis voor één seizoen. Even voorstellen wie die Willy Tas aigenlijk is. lij is 39 en woont in Haal- ert. In feite is hij afkomstig an Denderleeuw. Daar Be- on hij zijn voetballoopbaan lij de jeugd van Standaard. )p achttienjarige leeftijd rerd hij aangetrokken door K Ninove, toendertijd een ierde klasser. Willy Tas atte post als verdediger, len rol die hij trouwens ans zijn loopbaan zou ver alken. In die periode maak- Tas reeds kennis met SK ebbeke dat toen uitkwam de vierde klasse. Eén van n tegenstanders was en... Kamiel Van Der leersch. Na drie seizoenen Willy Tas overgestapt laar tweede klasser Cros ing Molenbeek. (Later om- edoopt tot Crossing chaarbeek). Drie jaar hield dj het daar vol. Reeds in die jeriode begonnen de finan- ièle moelijkheden van de Irusselse klub die later tot egradatie hebben geleid, as werd daarna lid van SV hidenaarde, zijn gelukkig- Ie periode, zoals hij zelf egt. Acht jaar heeft hij er ertoefd. Het eerste seizoen «tekende al een schot in de Oudenaarde promo eerde toen naar derde klas- «Het was een gelukkige ijd. Wij vormden een ploeg an vrienden. Er werd met nzet en overtuiging ge peeld. Het sportieve had ang op de poen. Die ijd zal ik nooit vergeten». Diploma Op 29-jarige leeftijd begon Willy Tas de Heizelschool te volgen. Met sukses trou wens. Na drie jaar behaalde hij het diploma. Hij achtte toen de tijd gekomen om op te stappen bij SV Oudenaar de. De memorabele af- scheidsmatch tegen Gantoi- se, dat toen promoveerde naar tweede klasse, ligt nog fris in zijn geheugen. Als speler-trainer kwam hij op 32-jarige leeftijd aan het bewind bij de tweede pro- vincialer SK Londerzeel. Hij speelde met deze ploeg on middellijk kampioen, na een seizoen vol spanning. Tot de laatste speeldag diende hij te knokken tegen het niet-aflatend SK Opwijk. Met 52 punten behaalde hij de titel. Opwijk totaliseerde 50 punten. De derde gerang schikte ploeg telde bijna twintig punten minder. Willy Tas is drie jaar bij Londerzeel gebleven. In eer ste provinciale behaalde hij het eerste jaar een zesde plaats. Het jaar daarop werd de promovering net op de laatste speeldag uit han den gegeven. Intussen al was lef Vijver man de bekende voorzit ter van Verbroedering Den- derhoutem Willy Tas ko men polsen voor een even tuele overgang Tas heeft daarmee ingestemd zo hi] trainer kon worden. Op 35- jarige leeftijd vond hij de tijd gekomen om de bedrij vigheid als voetballer te stoppen. Met Denderhoutem werd hij onmiddellijk kam pioen in tweede provinciale. Het jaar daarna, in eerste provinciale, stapte hij op, op vijf matchen voor het einde. Denderhoutem leidde toen met vijf punten voorsprong en was vrijwel zeker van de titel, die het trouwens won. Maar ondertussen hadden zich heel wat duistere zaken voorgedaan. Een gesprek met voorzitter Vijverman leidde tot het ontslag van Willy Tas. Enkele weken la ter werd Denderhoutem be schuldigd van omkoperij. Het gevolg daarvan is bekend. Willy Tas nam vervolgens het bewind in handen bij eerste provincialer FC Bra- kel. Daar bleef hij slechts één jaar. Twee jaar geleden werd hij oefenmeester bij FC Meerhof Willebroek, een tweede provincialer. «Werd Oudenaarde voor mij de beste tijd als voetballer, dan maakte ik als oefenmeester de gelukkigste jaren mee bij FC Meerhof», zegt Willy Tas. «Ik was daar in een ploeg terechtgekomen met weinig talent. Maar dat werd ruim schoots gekompenseerd door een voorbeeldige werk lust. In elke wedstrijd ging iedereen tot het uiterste. Ook het bestuur kon als toonbeeld worden gesteld. De twee seizoenen die ik er bleef sloot ik af met een derde en een zesde plaats. Die resultaten maakten mij veel gelukkiger dan de titels die ik voordien met andere ploegen had gewonnen. Ik kreeg de kans om daar nog langer aan het bewind te blijven. Ik vond echter de afstand tussen Haaltert en Willebroek te ver. Dat heeft een rol gespeeld in mijn be slissing om met deze ploeg te kappen. In elk geval werd ik daar vorige week bij mijn afscheid met bloemen over stelpt. Dat waren onvergete lijke momenten. Ik zal deze ploeg zeker in mijn hart blij ven dragen». SK Lebbeke Intussen was SK Lebbeke op de proppen gekomen. Willy Tas is blijkbaar niet over één nacht ijs gegaan voora leer hij de beslissing nam om de Konkelgoedploeg on der zijn hoede te nemen. «Ik heb daar geruime tijd over nagedacht. In het ver leden is altijd gebleken dat Lebbeke geen makkelijke ploeg was. Ik heb ze gekend twintig jaar geleden. Intus sen ben ik ze, weliswaar vanop afstand, verder blij ven volgen. Ik ben tot de vaststelling gekomen dat er veel veranderd is in gun stige zin. Het blijkt een am- bitieuse ploeg te zijn die meer beoogt dan gewoon een figurantenrol te vervul len. Zij is dit jaar derde geëindigd. Ik ben mij er van bewust dat er gehoopt wordt dat ik de ploeg dichter zal kunnen doen eindigen. Dat is in principe ook mijn ver langen. Toch moet ik daar aan toevoegen dat je geen kampioenstitel wint op bes telling. Daarin spelen veel faktoren een rol, niet het minst geluk. Ik reken in ie der geval op de medewer king van bestuur en spelers. Een éendrachtig streven is een eerste vereiste. Naar men mij heeft gezegd zou Kamiel Van Der Meersch ad- junkt-oefenmeester worden. Dezer dagen zullen we tot een gesprek komen onder vier ogen, waarbij de taken zullen verdeeld worden. In ieder geval is het mijn stre ven om op een gezonde ba sis te vertrekken. Lebbeke heeft ambitie, ik ook. An ders zou ik de taak nooit aanvaard hebben. Het houdt allemaal risiko in. Maar dat moet je er als trai ner bijnemen. Grijzenhout zei indertijd: «Als trainer staat er iedere dag een ver huiswagen voor je deur. Ie dere dag kun je ontslagen worden». Als oefenmeester is dat een mogelijkheid waarmee je altijd rekening moet houden. Dat behoort nu éénmaal tot het vak...» E.D.M. Willv Tas. de nieuwe trainer van SK Lebbeke c De feestviering bij Eendracht Opstal werd reeds van in de vroege ochtend ingezet. Alvorens de invallers tegen SK Oudegem aan hun laatste kompetitiewed strijd begonnen, werd Johnny Verhasselt in de bloe metjes gezet. Voor hem werd het zijn laatste voetbal wedstrijd. Johnny is immers 37 geworden en vindt de tijd gekomen om definitief met het voetbal te kappen. Hij heeft een lange karrière achter de rug. Aanvanke lijk gestart bij Eendracht Opstal als knaap, werd hij voor drie seizoenen afgestaan aan Sporting Ander- lech». Nadien keerde hij naar de vertrouwde omge ving terug. Hij was er o.a. bij toen Opstal in het seizoen '68-'69 kampioen werd in derde. Door het feit dat net in datzelfde jaar een vierde provinciale werd gevormd, kon er geen enkele ploeg stijgen. Een maat voor niets dus. Tot voor een paar jaar was hij titularis. De laatste tijd kwam hij uit met de invallers. Tijdens zijn afscheidsmatch kwam hij nog tot scoren. Johnny Verhasselt blijft nu verder aktief bij de toekomstige derde provincialer als lid van de raad van beheer, van het jeugdbestuur en als schatbewaarder. E.D.M. Dirk Haeck van Dender leeuw werd ook door SK Lebbeke getest (c) Danny Bonnaerens (KAVD) op proef bij E. Opstal (c) Eric Raemdonck (Robur) stapt waarschijnlijk over naar het Konkelgoed Erik Raemdonck van Ro bur verhuist wellicht naar SK Lebbeke (c) Luc De Meersman t WiezeiLieven Vekeman (Muizen) getest door Eendracht Op- werd door SK Lebbeke ge val cte5t (C) tadanks het feit dat de weersomstandigheden het al eermaals lieten afweten, is het T.W.T.-jongerentornooi torganiseerd door de Wase Tennisklub en Tennisklub •mse, reeds een meevaller geworden. Honderden jonge- m hebben de uitnodiging van de twee tennisklubs. ouwens beantwoord. Vanaf verleden zaterdag wordt er ispeeld op de terreinen in de Hoogkamerstraat te Temse a op deze in de Puitvoetwegel te Sint-Niklaas. TENNIS De Lebbekse eerste provincialer maakte van de bene fietwedstrijd op Eendracht Opstal gebruik om enkele spelers aan een test te onderwerpen. Drie vreemde spelers stonden voor de gelegenheid in het Lebbeek se elftal. Lieven Vekeman, Dirk Haeck en Eric Raem donck. Vekeman is een aanvaller, afkomstig van Muizen, waar hij het voorbije seizoen als spits fun geerde. Oorspronkelijk is deze 25-jarige aanvaller afkomstig van het Gentse St.-Denijs-Westrem. Tij dens de wedstrijd Lebbeke-Opstal scoorde hij voor de Konkelgoedploeg het openingsdoelpunt. Of Lebbeke zinnens is hem aan te trekken, was deze week nog niet erg duidelijk. Allicht wordt Eric Raemdonck wél lid van SK Lebbe ke. Hijzelf bleek akkoord met zijn overgang naar het Konkelgoed. Gisteravond zou Lebbeke in onderhan deling gegaan zijn met Robur Moerzeke. Deze 22- jarige aanvaller werd tijdens de jongste testwedstrijd met een «zeer goed» gekrediteerd. Op grond hiervan lijkt het waarschijnlijk dat hij door de eerste provin cialer zal worden aangetrokken. Dirk Haeck was ook een nieuw gezicht in de Lebbeek se «elf». Hij vatte post als verdediger. Haeck speelde bij tweede provincialer Standaard Denderleeuw. Oor spronkelijk is hij afkomstig van Eendracht Aalst. Hij is trouwens woonachtig in deze stad. SK Lebbeke won overigens de wedstrijd tegen de kampioenen uit vierde provincialer. De blauwwitten kwamen in de loop van de tweede helft een tweede keer tot scoren langs de ingevallen Chris Ferket. Ook Eendracht Opstal zint blijkbaar op versterking. Tegen SK Lebbeke werden twee spelers aan een test onderworpen. Het ging om Danny Bonnaerens (KAVD) en Luc De Meersman (Wieze). Beide spelers lieten op het eerste gezicht een gunstige indruk. Het zijn uiteraard wij niet die zullen oordelen over hun even tuele overgang. Dat is de taak van de klubleiding. In ieder geval zijn de transfertgeruchten niet uit de lucht. Het ziet er evenwel niet naar uit dat er grote dingen gaan gebeuren. Bij veel ploegen ontbreekt de belangrijkste faktor: geld! E.D.M. Katrien Francotte (Topspin Zele) in de reeks meisjes scholieren. Daar moet Elise Sax nog aantreden en dat wordt alleszins een kandi date voor de eindbeurt. Bij de jongens scholieren be houden Alain Van Riel (Jas- de werd deze onherroepelijk mijn Sint-Niklaas) en Peter gewipt. Alleen valt er nu Van Overloop (Royal T.C nog af te wachten wat de Sint-Niklaas) nog alle kan- verdere strijd zal brengen en sen. Frank Lenssens van de de halve finales van dit uit- Wase Tennisklub echter niet zonderlijk T.W.T.-jongeren- want tijdens de tweede ion- tornooi, worden morgen vanaf 14 u. gespeeld. Zon dag dan de reeksfinales vanaf hetzelfde uur en tel kens op de terreinen van de Wase Tennisklub, Puitvoet wegel te Sint-Niklaas. Roger Van Laere deze jongens en meisjes erden volgens hun leeftijd igedeeld in verschillende itegorién. De wedstrijden tenslotte de schifting nar de eindbeurt moeten tmaken, verlopen prak- sch allen op een behoorlijk nnisniveau. Uitschiertjes de gunstige zij dan, zijn er lleszins. Minder gunstig >or de organisatoren wer- Mi de weersomstandighe- in alleszins. Bijkomende toblemen voor de mensen m het technische komitee Romain Viane, Michel uwiere, Hugo Broeckaert Rita Baert te Sint-Ni- aas, hebben dit samen et Guy Dockx en Martine Caluwe te Temse, volle- g geklaart. Ook al door de ireidwillige medewerking m een aantal Wase ten- sklubs en Topsin (Zele), jbkhand (Beveren) en )yal Tennisklub en Jasmijn Sint-Niklaas, hebben meerdere wedstrijden van het T.W.T.-jongerentornooi in hun akkomodaties geno men. Zodat het verloop van dit groots tennistornooi nog enigszins als normaal kan beschouwd worden. Daar aan wordt ook deelgenomen door de beste tennisjonge- ren van het Vlaamse ge west. Voor onze Wase belof ten geen gemakkelijke op dracht trouwens en meerde ren hiervan, werden reeds uitgeschakeld. Ook Kaatje Broeckaert (Jasmijn Sint- Niklaas) en Veronique D'Haeyer (Royal T.C. Sint- Niklaas), in de reeks meisjes miniemen. Echter niet zon der een flinke tegenstand en alleen Simonne Hoornaert (Jasmijn Sint-Niklaas), ver volgd nog in deze reeks. Bij de jongens miniemen kon Filip De Pauw (Jasmijn Sint- Niklaas) zich ook nog hand haven. Hetzelfde voor Ann Lebeer (Reinaert Lokeren) en Europees bekervoetbal Hamburg-Juventus, Aberdeen-Real Madrid en Ander- lecht-Benfica, Drie Europese finales die er mogen zijn. Met zes finalisten uit zes verschillende landen. Voetballanden dan wel. De meeste finalisten kunnen op een roemrijk verleden terugblikken. Real Madrid, de Koninklijke, blijft de meest geprezen klub uit Europa. Op weonsdag 11 mei moeten de Spaanse hoofdstedelingen in het Zweedse Goteberg in het veld tegen Aberdeen. Aberdeen, de killer van Water schei, dat in zijn Europese kampagne alleen maar door datzelfde Waterschei eens in het verlies werd gespeeld. Spanning gewaarborgd. Ook Benfica kan een schitterende Europese erelijst voorleggen. De Portugese topklub, in eigen land jaar na jaar de lijstaanvoerder, mag in een heen- en terugwedstrijd met Anderlecht in de clinch. Ander- lecht dat Europees ook uitgroeide tot een topklub maar zijn halve finalewedstrijd tegen Maag toen tn mineur speelde. Geen Oosteuropese teams meer, de toppers liggen allen in het Westelijk deel van Europa. Juventus Turijn ging in de slag van Lodz voorbij het plaatselijke Widzew en Ernst Happels Hamburger Sportverein had het erg kwaad met San Sebastian. Toch een droomfinale bij de landskampioenen op woensdag 25 mei in Athene. Ze waren beiden al wel eens finalist maar geen van de kandidaten bemach tigde de Europese titel. Zowel Hamburg als Juventus kunnen zich, met het oog op hun marktwaarde, geen nieuw Europees verlies veroorloven. Hamburg-Juven tus. Het klapstuk van de Europacup-finales. De voetbalfan wordt er zeker beter van want in de maand mei krijgt hij op het kleine scherm vier topmatchen afgeleverd. Die lentemaand wordt dus best leuk. Hugo Aerts Vier ernstige kanshebbers... Wie de opvolger gaat worden van Willy Meersman bij VW Hamme is vooralsnog niet gekend. Dinsdaga vond vergaderde de raad van beheer van Vigor achter gesloten deuren. Toch lekte één en ander uit. Zo was het zoeken naar een opvolger voor Meersman het meest besproken onderwerp. Voorzitter Peersman had werk te over om een lijst van kandidaten, hun griefen en wensen mede te delen aan de kollega's van de beheerraad. Allen kregen ze er hun 2egje over. Zowel zij met veel, als die met weinig voetbalverstand in hun raap. Een beslissing viel er niet. Wel werden vier kandida turen weerhouden. Kamiel Van Damme en Albert Michiels. Die twee namen hebben we vorige week al kond gedaan. Er zijn na de dinsdagvergadering nog twee bijgekomen. Die van de Lokeraar Anthuenis en van Hervé Van Lerberghe. Laatstgenoemde is geen onbekende. Tot voor kort trainde hij Eendracht Zele. Daar liep hij in de ogen van voorzitter Verbeeck een «buis» op in het vak «voetbal». Hij mocht het daar metéén aftrappen. De overige kandidaten hoeven niet veel illusies te koesteren. Om trainer te worden bij de Hamse vierde klasser moet je degelijke papieren kunnen voor leggen. Afwachten is voorlopig nog de boodschap. Er zal allicht nog uren worden vergaderd over wie in Meers mans tred zal treden. Voor de Willy zelf is het allemaal geen zorg meer. Hij aast gewoon nog op vier punten. Twee bij het Westvlaamse Meulebeke en nadien op de slotmatch tegen Wervik. Het schjnt dat ze op die laatste dag de «éminence grise» in de bloemetjes gaan zetten. Ook echtgenote Mariette zou een tuiltje in ontvangst nemen. Met haar Willy geeft ze trouwens dertig jaar al het wel en wee in het voetbal meegemaakt. Een voorbeeldje. Wanneer Wil ly's ploeg verliest doet vrouwtjelief er beter aan haar lieve man op zondagavond met rust te laten. Willy kijkt nog effe naar Sportweekend en duikt onmiddel lijk daarna tussen de lakens. Zelfs zonder te zeggen «slaap wel» In geval van winst staat Willy's baro meter op mooi weer en duikt hij pas laat de veren in. Ja, zelfs zonder pyjama. Op het werk net hetzelfde. Vrolijk op maandagochtend na een overwinning, maar wee diegene die na een pandoering met een spottende blik durft te vragen.. «Willy, hoe was het gisteren?». Wie overigens onwetend is over het resultaat van VW Hamme hoeft juist maar eens goed Willy Mee rsman in het gelaat te kijken. Je kunt er het goede of het slechte op aflezen. Net als op een barometer. Voor de Hamse vierdeklasser hopen we dat na het vertrek van Willy Meersman en gelijk onder wiens bewind, de barometer bestendig mooi weer blijft aanwijzen. Met deze ploeg onderneemt VW Hamme de uitstap naar Meulebeke: Jo De Wilde, Omer Van Praet, Dirk Van Buyten, Dirk VerbusteL Eric Boone. Ronny De Beule, Chris Van Dam, Paul Vermeir. Luc Schud- dinck, Frankie Vanhaecke en Eddy De Malsche. Bankzitters: Eric Amelinckx, Peter Baert. (e.d.m.) Keeper Engels van Temse werd met de 900 naar de kliniek gevoerd (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 29