Blijken van sympathie voor Stefaan en een zee van bloemen voor Eendracht Opstal Eendracht Opstal van vroeger tot nu... i ri |n i Alle twee heten ze... Werner Van Der Jeugt VOETBAL De Voorpost - 29.4.1983 - 33 3" Provinciale Dit beeld verenigt twee spelers met dezelfde naam. Ze heten allebei Werner Van Der Jeugt. Het zijn twee voetballers die lid zijn van het kampioenenelftal van Eendracht Opstal. Werner Van Der Jeugt, rechts in ons beeld is veldspeler. De andere Werner, links dus. is invallersdoelman. Let echter wel op. beste lezer. Het is niet omdat Werner als tweede doelman staat gekwoteerd, dat hij daardoor minder talentvol is. in geen geval. Maar om iemand als een Marino Spruyt te verdringen, moet je degelijke papieren kunnen voorleggen. Marino was tijdens de voorbije kompeti tie de minst gepasseerde doelman in... België. Neem van ons gerust aan dat er in alle provinciale reeksen heel wat doelwachters zijn, die de klasse niet hebben van Werner Van Der Jeugt. Eendracht Opstal heeft te kennen gegeven Werner Van Der Jeugt zijn kans elders te gunnen, allicht voor een schappelijke prijs. Twee haast evenwaardige doelwachters in je rangen is net iets van het goede te veel. Er is altijd iemand die ontgoocheld is. Werner Van Der Jeugt is een klassedoelman. Daarmee overdrijven we in geen geval... De ploeg die hem aantrekt zal zich dit blijven herinneren. Het bestuur van Eendracht Opstal (c) E. Opstal. En maar handjes drukken... lel De Opstalfamilie in de bloemetjes (c) Eendracht Opstal werd op gericht in 1953. De aanvraag om deelname aan de kom petitie in de Belgische Voet balbond werd afgewezen omdat de afmetingen van het veld net iets te smal waren. Eendracht speelde toendertijd op een veld langs de Molenstraat. Twee jaar werd deelgenomen aan de kompetitie van het Kat holiek Sportverbond. In 1955 stapte het over naar een nieuw terrein in de Krapstraat. Het werd aan de klub in huur gegeven door Eendracht Opstal als kampioenenploeg in 69 de h. Leon Eeckhoudt, des tijds gevestigd als molenaar waarop zich momenteel de Tijdens het seizoen 1959- in de wijk. Tot in 1971 heeft akkomodaties bevinden is I960 werd de buiteling ge- men van dat veld gebruik eigendom van de klub. maakt naar derde provincia- gemaakt. Omwille van we- Titeis le. Het werd dus in feite een geninirastruktuurwerken Het is niet de eerste keer dat kot"'le hee" 8n 'eruS v??r legde het gemeentebestuur Eendracht Opstal kampioen Eendracht. In het se,soen S8- beslag op het veld. Opstal wor(J krpond Dat „ebeur_ 69 werd het opnieuw kam- moest opnieuw verhuizen. de Q, jn he, seizoen lg57. pioen. Maar vermits er toen Het huidige terrein, dat in- lg58 De Hub pIomoveerde een aantal reeksen van vier- dertijd werd gehuurd van toe„ „aar derde provinciale. de Provinciale werden ge- Albert Annaert. werd door Ui( dle Bjd herinneren we vormd, mocht geen enkele de gemeente aangekocht en ons volgende spelers' Ploe9 derde opstijgen. De kampioenenploeg van Eendracht Opstal anno 1957-58 (c) ter beschikking gesteld van piorent yan Handenhove Opstal was er dus aan voor Eendracht. Het stuk grond keeper; enke,e sijn moeite. den overleden Jean In het s<"zoen 1970-71 maak- Goossens. Alois Van Den te men voor het eerst kennis Berghe, Louis Annaert. Cv- met ™'de provinciale. Drie riel Stassijns. Francois Rob- joor later promoveerde Een- berecht. Emile Van Mol. Al- dracht opnieuw. Deze keer beric Van Ransbeeck, lozet 5ls tweede gerangschikte. De Backer, Rudolf Mariens, EtS la"S treeft men het daar Frits Vergouwen... nlet volgehouden. In het sei- zoen 1975-76 eindigde geel- .zwart als allerlaatste en zakte terug naar vierde, waaruit het nu, hopelijk de finitief opstijgt. Nog aan te stippen valt dat de laatste officiële derby tussen Spar ta Buggenhout en Eendracht Opstal plaats had in het sei zoen '58-'59. Nadien hebben beide ploegen mekaar nooit meer ontmoet, althans niet in kompetitieverband. Bestuur Het bestuur van Eendracht Opstal verenigt momenteel volgende mensen. Ere-voor zitter dr. Goossens. voorzit ter Jef De Baerdemaecker, sekretaris-penningmeester Emile Van Mol en de leden Alois Van Den Berghe, Emiel Spruyt, Louis Van Der Meersch, Francois De Block, Julien Van Der Jeugt, Mare Moonen, Johnny Verhasselt, Theo Driege, en John Ver- heyden. Prijsschutters Eendracht Opstal kwam tij dens de voorbije kompetitie, en dan voornamelijk tijdens de heenronde, geregeld tot scoren. Stefaan De Waege- neer, hoewel hij slechts aan viertien kompetitiematchen deelnam scoorde tien doel punten. Hij werd dus in feite de prijsschutter. Peter Mol nam ook tien goals voor zijn rekening. Andere doelschut- ters waren Pascal De Ridder (negen goals), Dirk De Maer- schalck (7) en Jan Van Nieu- I wenhove (5). E.D.M. maar Eendracht Opstal ten goede komt. Ook de Jef had zijn bloemetjes bij. Niet die van jaren geleden. Wel een kersverse ruiker, één van de beste kwaliteit voor zijn voetballers, zijn poulains, die hem zo gelukkig hebben gemaakt. Het meest gemeende kom- pliment en de prachtigste ruiker bloemen ging naar Stefaan De Waegeneer, een vriendelijke jongeman, voetballer met volle overtui ging en een toonbeeld inza ke klubgeest. Net voor 1982 van de kalender verdween, werd hij getroffen door een spijtig ongeval tijdens een training. Een beenbreuk hield hem maanden lang langs de lijn. Alleen zijn kol lega's aanmoedigen was nog voor hem weggelegd. In dat opzicht heeft hij niets aan het toeval overgelaten. Ongelukkige voetballer die hij maanden was, bleek hij vorige zondag het meest in fanfare ontbrak. Maar dat komt nog wel. Op zaterdag 21 mei wordt de kampioen stitel officieel verzilverd. Dan trekt de voetbalge meenschap met de fanfare op kop, naar het centrum. Naar het gemeentehuis bij «den burger», 's Avonds volgt een groot feest, waar op iedereen, die min of meer wat voelt voor Eendracht Opstal, wordt verwacht. Ook De Voorpost zal ter plekke zijn. Wie zou trou wens Eendracht Opstal niet genegen zijn? Het is vol doende om even binnen te wippen in het klubhuis om kennis te maken met een groep vriendelijke mensen. Je houdt er onmiddellijk een hoge dunk aan over. Zeker niet het minst aan voorzitter De Baerdemaecker. De Jef, zeker niet ten onrechte al eens de burgemeester van den Opstal genoemd, heeft alles veil voor zijn klub, zijn voetballers... Niets is voor hem te zwaar, wanneer het de wolken. Al zijn vrienden waren naar het terrein afge zakt waar ter zijner voordele een benefietmatch werd ge speeld. Stefaan heeft toen best kunnen merken hoe hij door iedereen geprezen wordt. Zelfs de zon was een hele namiddag van de par tij. Zij gaf de euforie waarin Eendracht Opstal vertoefde nog meer klank en kleur. Het feestwiel is in ieder ge val op gang getrokken in de Opstalse volksbuurt. Het zal allicht nog weken blijven draaien. Opstal zal nog lan ge tijd met volle teugen van de promovering kunnen ge nieten. Wij gunnen het dat van harte... E.D.M. Ondanks de onheilspellende weersverwachtingen van het K.M.I. lachte zon dagnamiddag de zon, haar kleuren rond over het veld van Eendracht Opstal. Daar schitterden vele bloemen, waaronder de Opstalse voetballers werden bedolven. Bloemen, bloemen en nogmaals bloemen. Tuiltjes vanwege het bestuur, van de dametjes, van de jeugd. Allemaal waren ze bestemd voor hen die het hadden waargemaakt: de spelers van het fanionteam, vriendelijke voetballers die dertig speeldagen het beste van zichzelf hebben gegeven om uiteindelijk beslag te leggen op de titel. Zij hebben het voor mekaar gekregen. De bloemen die iedere speler in ontvangst mocht nemen waren de er kentelijke blijken van sym pathie, en van waardering. Omdat ze er weken en maanden voor gevochten hebben. Jean, Danny, Dirk, Pascal. Marino, Peter, Mare, Luc, Jan, nogmaals Dirk, de jongste nog wel. Stefaan. Stany, nog een Luc, Werner, er waren er zelfs twee, en last but not least nog een Dirk... om zeker trainer Georges Permentier niet te vergeten. Allemaal ontvin gen zij bloemen en... kus sen. Want ook de dametjes deden hun intrede. Zij be dachten de voetballers met klinkende zoenen. Ook het bestuur was van de partij. In groot ornaat nog wel. Met voorzitter Jef De Baerde maecker op kop. Alleen een E. Opstal. Verdiende bloemen en kussen voor Stefaan De Waegeneer (c) E. Opstal. De intrede van de kampioenen (c) E. Opstal. Ook bloemen voor trainer Par mentier (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 33